VRIJDAG 15 JUNI 1934 STADSNIEUWS CHR. GEREF. ZENDINGSDAG OP 20 JUNI ONDER OEGSTGEEST. Op Woensdag 20 Juni wordt op de buiten plaats „Oud Poelgeest", aan den Warmon- derweg onder Oegstgeest, de traditioneele Chr. Geref. Zendingsdag, uitgaande van de classis 's-Gravenhage, gehouden. Deze dag. waarvoor stellig weer veel belangstelliue zal bestaan, begint 's morgens om half tien met een rede van Ds. L. H. v. Meiden over J)e geopenbaarde verborgenheid". Verdere sprekers zullen zijn Ds. W. Bij lev el d over „De verloren penning", Ds. A. Dubois over „Lofzang van Simeon vers 2", Ds. J. A. Riekel over „Het minste van alle zaden", Ds. A. Bikker over „Van onzen Zendings akker", en Ds. II .Jansen, leger- en vloot- predikant in alg. dienst, die den dag zal sluiten. PLAATSELIJK COMITÉ V.O.J.O. WAT MOET ER GEDAAN? Het Plaatselijk Comité Leiden en Omstre ken van V. O. J. O. (Voor Onze Jonge On derwijzers) heeft Woensdagavond 13 Juni een vergadering van afgevaardigden van schoolbesturen en hoofden van Chr. scholen gehouden. De voorzitter, de heer P. Zijlstra, opende deze vergadering met het doen zingen van Psalm 138 4 en gebed. In zijn opennigswoord liet hij nog eens de noodzakelijkheid gevoelen onze jonge onder wijzers aan productieve arbeid in onza scholen te helpen. Doel van deze vergadering was: een com missie te vormen uit besturen en hoofden van Chr. scholen, die in nauwe samenwer king met het V.O.J.O.-comité zou trachten te bereiken: 1. Zooveel mogelijk jonge onderwijzers als kweekeling met akte in onze scholen ge plaatst te krijgen. 2. Voor die kweekelingen een behoorlijke vergoeding vast te stellen. Het henoodigde geld zal gevonden moeten worden uit: a. de exploitatiekosten van de scholen: b. bijeen te brengen gelden door vrienden van het Chr. onderwijs; c. steun van V.O.J.O. Algemeen was men van meening, dat deze commissie tot stand moest komen. In de schoolbesturen zal dit nog nader worend besproken, zoodat men over vier weken weer bijeen zal komen om tot een definitieve regeling te geraken. Na dankgebed door Ds. R. P. A. Rutgers sloot de ^orzitter deze vergadering. DL' £2?ADHUISPERCEELEN In de MAandag a.s. te houden raadszit ting zal alsnog behandeld worden een voor stel inzake aanbieding van schadeloosstel lingen aan eigenaren van perceelen begre pen in het onteigendnfsplan ten behoeve \an den bouw van een nieuw Raadhuis en de verbreeding van de Korenbrugsteeg en inzake aankoop van die perceelen voor de aangeboden bedragen, casu quo dagvaarding van de eigenaren, die het bod niet aanvaar den. De rechtskundige raadsman der ge meente heeft rapporten ingediend omtrent de gevoerde onderhandelingen betreffende nog enkele andere perceelen als die welke in de vorige vergadering ter sprake kwa men. Ook ten opzichte van deze perceelen zal dezelfde procedure worden gevolgd. CHR. KWEEKSCHOOL. Voor het onderwijzersexamen slaagden de heeren R. Posthuma, Alphen a. d. Rijn, N Snel, Leiden, J. Vergunst, Leiden en L. T'ntsma, Scheveningen. Afgewezen 1. Totaal zijn 31 personen geëxamineerd, waarvan 2ö zijn geslaagd. DE ZIJL II—D.W.R. II (21). Gisteravond speelden in de Zweminrich ting De Zijl bovengenoemde vereenigingen een waterpolo-wedstrijd. De Zijl speelt in liet begin iets sneller dan D.W.R., doch het plaatsen laat te wen- schen over. Doch voor de rust weet Geeve door snel op te zwemmen met een hard schot de score voor De Zijl te openen. Rust 10. Na de rust blijkt D.W.R. over meer aus dauer te beschikken dan De Zijl, doch Geeve weet niettemin voor de tweede maai te doelpunten. Bij het uitzwemmen plaatst de D.W.R. midvoor de bal terug naar de midachter, die met een ver schot de keeper het nazien geeft. Kort hierop is het einde. 2—L ARBEIDSBEURS. Op den 14den Juni 1934 waren 3006 (v. j. 2752) werkzoekenden ingeschreven. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: S Chr LambooPtfnacker d.; J G Oosterveerv d Weüden d. 1 van Rootien z 6 dgn: H C ONDERTROUWD: J Plantfeber »n"J Krult wed 62 J.; Chr J v d 3 A A Ammerlaan 27 j.; A P Doa Moot.en 21 J J Hon^beek 31 J en DE LEIDSCHE WINKELSTAND DE WIJNKELDER Vandaag is Leiden een nieuwe, keurige zaak rijker geworden. In het perceel Prin- cessekade 5, telef. 3538 is nl. geopend een verkooplaats van den bekenden handel in wijnen, gedistilleerd en limonades „De Wijn kelder". De nieuwe winkel maakt een uit stekenden indruk. Hij is naar de eischen des tij cis ingericht, modern en frisch, maar geheel in overeenstemming met liet karak ter van ..De Wijnkelder", is het interieur eenvoudig en degelijk gehouden. De Wijn kelder dankt immers zijn reputatie aan de exquise, met vakbekwaamheid ingekochte kwalitei's-artikelen, zoodat zijn goede naam berust op den deugdelijken grond van be trouwbaarheid. Het spreekt wel vanzelf.dat de Wijnkelder ernaar zal streven om ook Leiden zijn goede reputatie hoog te hou den door alleen natuurwijnen te verkoopen, •echtstreeks geïmporteerd uit de productie land, op flesch gerijpt in de naar de eischen ingerichte kelders, met vakkennis verzorgd, uitsluitend in gegarandeerd maathoudende flesschen en door verder in voorraad te houden de bekende gedistilleerde producten van Staff horst, alsmede alle bekende bui- tenlandscthe merken wijnen, likeuren en ge distilleerd. Gedistilleerd wordt overigens in het algemeen verkocht rechtstreeks van pro ducent aan afnemer. Het is afkomstig uit eigen distilleerderij. Wij wensrhen de ondernemers van deze nieuwe zaak veel succes. GEEN SPREEKUUR De Wethouder van Fabricage, >ie beer J. Splinter G.zn, is verhinderd morgen spreek uur te houden. WAARSCHUWING De Secretaris van den Armenraad, alhier, geeft in overweging geen relaties aan te knoopen met de Onderlinge Spaarinstelling of de Spaar- en Credietverzekering „Eigen Hulp" te Schiedam, zonder eerst inlichtin gen in te winnen op zijn bureau. Deze in stellingen zoeken vertegenwoordigers voor het plaatsen van spaarcredicten tegen sala ris en hooge provisie. De directie van deze instelling is in handen van een persoon tegen wien meermalen door de politie is gewaarschuwd. WATERTEMPERATUREN Zweminrichting De Zijl 21V4 gr. C Zweminrichting Hooge Rijndijk 22 gr. G POLITIE-VOETBAL. De gisteren gehouden wedstrijd L.P.S.V.— R.I.S. is geëindigd in een gelijk spel 2—2. De gedeeltelijke opbrengst is bestemd voor liefdadig doel t.w. voor de nabestaanden (weduwe en kinderen) van den politie- scheidsrechter Pelser te Haarlem. Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN DE MEISJES VAN DE MARTHA- STICHTING Gisteren zijn een 30 meisjes van de Mar- tha-Stichting die niet in de gelegenheid zijn in de zomervacantie familie bezoek te brengen, voor enkele weken vertrokken naar de schoone omgeving van Oud-Leusden. Het geheel is onder leiding van mej. S. Voors en bij heerlijk zomerweer kunnen de meisjes echt van het kampleven genieten. Dat ze in de beste stemming vertrokken, laat zich denken Zooals liet nu bij Zwammerdam is, n.l. de geheele omlegging van het verkeer bui ten de kom diei» gemeente, zal het wat be treft Gouwsluis in de naaste toekomst ook worden. Nu dan ook de onteigeningsplan- nen van gister af ter inzage zijn aan de gemeente secretaris kunnen we. na ons be richt van Zaterdag enkele nadere zaken melden. Ten Zuiden van de bestaande brug gen zal over de Gouwe een nieuwe groote brug worden gebouwd. Daarna wordt het verkeer Leiden—Utrecht omgelegd en zal dit dus gaan achter de huizenblokken al daar. De bestaande bruggen alsmede de schutssluis en de keersluis en ook het be kende driehoek eiland worden opgeruimd. Een gedeelte van de Oostelijke oever van de Gouwe cn een gedeelte van de Zuidelijke oever van de Rijn worden afgesneden waardoor de uitmonding van de Gouwe aanmerkelijk wordt verruimd. Jaren is er over gesproken doch de plannen beginnen vorm te krijgen en kunstzinnige schilders zullen goed doen deze zomer het aardige hoekje van eiland en twee bruggen op het doek te brengen. AANRIJDING Donderdagmorgen werd de groentehande laar W. Tr. uit de Hooftstraat met zijn bak- feits aangereden op den hoek Brugge-Raad huisstraat door een vrachtauto uit Woer den besturd door D. de G. Een hoeveelheid groente werd onbruik baar terwijl ook de fiets niet zonder bescha diging was. Daar de bestuurder van de auto de hoclit links nam en dus de schul dige is, zal hij vergoeden. Vet eerste gedeelte van den nieuwen verkeersweg van Leiden naar Katwijk is zoo goed als klaar. Wij kiekten den nieuwen weg, die een prachtige breedte heeft dichtbij de R.K. kerk (links). Rechts ziet men het torenspitsje van de nieuwe Geref. Kerk, die bijna gereed isj KINDJE OVERREDEN Donderdagmiddag werd het zoontje van 15 maanden van de B in de Rozenstraat overreden door een auto der firma Hille. Deze auto stond voor de winkel van den kaiidenier W. J. Seijsener. Het ventje kroop onder de auto toen deze stil stond, zonder dat de bestuurder zulks gezien had. Ook de moeder die daar vlak bij stond had dit niet gezien. Toen de auto wegreed werd het kindje door het reohter-achterwiel over reden. Naar getuigen o.a. de moeder mededeelde treft de besturder geen schuld. Dr W verleende eerste hulp Gisteravond Fas de toestand niet ongustig. BENOEMING De heer H. A. Banning, cand. notaris bij het Notariskantoor \an den heer R. v. d. Berg te Oudshoorn is bij Kon. Besl. be noemd tot notaris te Sneek. STRAATAANLEG Naar aanleiding van het schrijven van de N. V. Gem. Grond- en Huizenbezit aan den Raad, in verband met straat aanleg beoosten dc Hoofdstraat, deelen B. en W. den raad mede, dat dit in verband met de eischen welke bij het besluit van den Raad 9 Febr. 1931 zijn vastgesteld voor dien straat aanleg. Er werd toen bepaald dat de van Eeghenstrnat alleen mocht worden aange legd tot de Oostelijke begrenzing van het eigendom van verzoekster, indien de sloot, gelegen ton Noorden van het bouwterrein ■d gedempt en gerioleerd. Het is B. en VV. gebleken, dat genoemde N. V. deze voor waarden niet kan nakomen, omdat de noo- dige medewerking tot slootdemping niet in voldoende mate is te verkrijgen van W. den Hertog. Gelet hierop stellen B. en W. het betreffende besluit aan te vullen met: B. en W. zijn bevoegd ontheffing te verleenen voorzoover het deze slooten betreft. KATWIJK GEMEENTERAAD De raad dezer gemeente kwam gisteravond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was bur gemeester J. W. Woldriogh v. d. Hoop. Afwezig kennisgeving B. v. d. Bent en D. F. E. Meer burg. Bij de ingekomen stukken was een mededeeling m Ged. Staten, dat het gedeelte van den Zeewég buiten de bebouwde kom voor fietsen (ook bak fietsen) wordt gesloten. Besloten werd bij de Kroon in hooger beroep te gaan. Ook is ingekomen een voorstel van den heer C. v. Tongeren om de verordening op de Zee baden en het Strand zoodanig te wijzigen, dat het verbod van rijwielen op het strand zal worden opgeheven. Dit voorstel, en enkele andere adressen gaan terug naar B. en W. ter fine van advies. Hierna volgt de benoeming der commissie, belast met het nazien der verschillende rekeningen. Voor het nazien der gemeenterekeolng worden volgens voordracht van B. en W. benoemd de heeren H. Parlevliet, v. d. Perk en D. van Riessen. Electriciteit en gas: C. v. Tongeren, L. v. d. Zwan en B. v. d. Bent Grondbedrijf. Vleeschkeuringsdienst en school- artsendierest: C. v. Tongeren, L. v. d. Zwan. B. v. d. Bent. Tot Directeur van de Arbeidsbeurs wordt, op voordracht van B. cn W. benoemd de heer Nic. Taat, sinds vorig jaar aan de arbeidsbemiddeling werkzaam. Op een salaris van f 900 met 4 jaar- Hjksche verhoogingen van f 75. Voorstellen tot verkoop van grond aan: H. C. de Jong te Leiden, totaal 427 M2. in Nieuw Zuid a f 4.50 per M2. Verder wordt door de N.V. Bouw- en Exploi tatiemij. te Oegstgeest te koop gevraagd twee perceelen, I in Nieuw Zuid groot 427 M2. a f 4.50 per M.2. een perceel aan de Duinstraat 498 M2. a f 5 per M2. J. N. v. Duyvenbode een perceel aan de Duinstra groot 549 M2. a f 5 per M2. Deze transacties worden door dien raad goedge- Het voorstel om aan de gemeente Lekkerkerk een kasgeldleening te verstrekken van f 50.000 teg/en een rentevergoeding van 3Yi pCt. wordt aangenomen. Om in spoedgevallen vlug klaar te kunnen zijn is het gewenscht een loopende rekening bij een plaatselijke Bank te hebben. B. en W. stellen mitsdien voor een rekening te openen bij de Rot- terdamsche Bank en het creditsaldo te stellen op hoogstens f 5000. De Rotterdamsche Bank zal zekerheid aan de gemeente in onderpand geVen effecten tot een waarde van f 6000. Aldus wordt besloten. Aangenomen wordt het voorstel tot convertee- ren van een geld'eening, oorspronkelijk f 27000.— thans nog f 22.500. Bij de Bank van Ned. Ge meenten loopt een leening waarvoor te hooge rente wordt betaald. Genoemde Bank stelt een nieuwe leening te sluiten ad. Ax/i pCt. Extra vroege aflossing zal 1 pCt. extra kosten. De aflos singen kunnen gelijk bHjven ak in de af te lossen leening is bepaald. Een voorstel om een armlastige te doen opcemei in een inrichting voor alleenstaande personen wa de gemeente per jaar kan kosten f 179.20 wordt na korte bespreking aangenomen. De Christelijke Katwijksche naaischool vraagt eemge steun bij de gemeente en aangezien F W. meenen dat een dergelijke nuttige instellingen stand moet worden gehouden, stellen B. en voor onder zekere voorwaarden voor 1934 toezegging te doen van f 75 of zooveel minder als voor 1934 noodig zal blijken. Na korte bespreking ccnform besloten. Op het verzoek van de Chr. HB.S. te Leiden om een bijdrage in de exploitatiekosten ad f 58.12 per leerling in totaal f 644.16 wordt evenals vorige jaren gunstig beschikt. Nu volgt behandeling van de voorstellen in ver band met de verbetering van het Overrijn en d< Zwarteweg. Voor de verbetering van den Zwarte- weg bij de sluizen zal een bedrag van f 6950 noodig zijn. Doch waar dit werk in werkverschaf fing zal worden uitgevoerd komt van genoemd bedrag een niet aanaanzienldjk deel van het Rijk terug. Rijnland zal aan de gemeente in de onder houdskosten tevens f 2000 bijdragen. De bestrating in het Overrijn en aan de Sandt- Laan verkeert in desolaten toestand. De ontwor pen plannen bestaan in hoofdzaak in het nieuwen, verbreeden en rioleeren van de rijbaan, bet voor zooveel mogelijk aanbrengen ter weers zijden van den weg van een trottoir voor rijwiel en voetpad en ten slotte van een laag hekje vai ijzeren buizen op een gegoten betonband. Wat de verbetering van de Sandtlaan betreft, meen'en B. en W. dat met herbestrating van het wegdek kan wonden volstaan. Voor het Overrijn zullen zooveel mogelijk de oude straatsteenen weer ge bruikt worden. De kosten van dit werk worden geschat op f 4400. De heer H. W. Grimbergen vraagt of voor het genoemde bedrag de werken aan het Overrijn en de Sandtlaan wel uitgevoerd kunnen worden. Het lijkt spr. zuinig geraamd. De heer J. v. d. Perk vraagt of het Overrijn afgesloten zal worden. Dat zou groote bezwaren opleveren voor de veiling ,,K. en O." De heer J. Hue ting vraagt of voldoende reke ning is gehouden met de bezwaren, die de bewo ners van de Sandtlaan per verzoekschrift hebben ingediend. De voorzitter beantwoordt de verschillende sprekers. Het Overrijn zal niet geheel afgesloten worden, doch per gedeelte worden bewerkt. Zh.s. wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Na een desbetreffend voorstel van B. en W. besluit de raad tot aankoop van het pand Louwe straat 73. eigenaar M. van Duyn voor den prijs van f 1100. Vermoedelijk zal dit pand later noodig zijn voor uitbreiding van schoolruimte. De voormalige gezondheidscommissie heeft de rekening over 1933 ingezonden: in ontvangsten f 1911.16. in uitgaven f 1677.43. batig saldo f 233.73. Dit batig saldo is in de gemeentekas gestort en zal volgens voorschrift worden verdeeld EEN STUKJE LEIDEN, DAT G AAT VERDWIJNEN Wij plaatsen hierbij een tweetal foto's van de oude Veemarkt in onze stad, die bin- niet al te langen tijd gaat verdwijnen. Door de veemarkt liep Vrijdags -het verkeer op de Steenstraat een van de voornaamste verkeerswegen van de stad dikwijls hope loos in de war. Een van de foto's is speciaal aan dat. verkeer gewijd. Ze geeft er waar lijk geen overdreven beeld van. Men ziet er alleen maar op boe druk bet op de Steen- straat tijdens de markt kan ziijn en nog niet eens, zooals dikwijlss gebeurt, dat het ver keer onwrikbaar is vastgeloopen. Op onze tweede foto ziet men de Veemarkt van een andere kant. Het is een typisch stuk je Leiden, dat thans een geheele andere bestemming krijgt. Het wordt een parkeer terrein. De intense bedrijvigheid wordt ver plaatst meer naar de kant van de lammer markt. Daar zullen zoowel de maiktliedei als de wegverlbruiikers mee gebaat zijn. Al leen de caféhouders van de Steenstr mopperen. De drukte voor de deur stond hoi uitnemend aan. Ook hier echter moest het geen 't zwaarste was bet zwaarste wegen onder de tot het ambtsgebied behoord hebbende gemeenten. Katwijk ontvangt dan f 44.59. De voorzitter brengt een woord van dank voor :t vete en uitstekende werk door de commissie :rricht en betreurt de opheffing. Bij „Waterluststaan drie oude wilgenboomen. De N.V. Leidsche Duinwatermij. verzoekt de ge- :e die boomen te rooien. Dit wordt goedge keurd. De bloemkweeker Egb. v. d. Gugten zegt vee! st te ondervinden van de vuilnisbelt der ge- eente. Groote hinder van stof, vuil en rook. heeft hij op zijn bloemen die ge.eelt worden op het land naast de belt. B. en W. zijn hiervan ten volle 'ertuigd en adviseeren v. d. Gugten hierin tegemoet te komen door een venmindering op de landpacht toe te staan van 25 pCt. en dan over dat gedeelte waar de last en schade wordt onder zonden. Ook hierin is de raad het met B. en W. Punt 19 is het geven van namen aan straten in .Nieuw Zuid". B. en W. willen de namen van itraten in deze wijk ontleenen aan die van bloe nen. behoudens een uitzondering voor een ge deelte dat bestemd is voor planisoenen en daar- dc naam te kiezen „Parkstraat" en de Tar botstraat voortaan te noemen „Tijmstraat", de Haringstraot te noemen „Ligusterstraat", vervol gens namen te bezigen als Kamperfoeliestraat, Kamperfoelieplein. Meidcornstraat, Vlierstraat. De heer P. Guijt acht de keuze niet gelukkig. Be staande namen moet men niet. dan hoogst nood zakelijk. veranderen. Ook de heer J. Hueting en anderen sluiten zich hierbij aan. Na verdediging door d'en voorzitter wordt het voorstel met 8—6 immen aangenomen. Een voorstel van B. en W. grond, gekocht van G. H. Holl v< brengen in het grondbedrijf en we 11 Juni 1934 ontmoet geen bezw n het perceeltje Gharante in te met ingang van Dc heer Guijt heeft aan B. en W. gevraagd mededeeling te doen omtrent de aanbesteding van het rasterwerk bij het Zeehospitium. e voorzitter antwoordt, dat niet gevraagd is mededeeling te doen in den raad (de heer Guijt ontkent dit) maar wil toch wel antwoord geven. Er heeft geen aanbesteding plaats gehad. "~r is alleen prijsopgaaf gevraagd. Ook de heer C. v. Tongeren stelt over deze aterie nog een drietal vragen, die in de volgende vergadering beantwoord zullen worden. Met het oog op het naderende badseizoen vraagt die heer Van Tongeren nog opruiming van vuil bij den toegang tot de duinen bij het Zeehospitium: toezicht op de toegangen naar het strand, dat deze yrij gehouden worden van zand; en vermiodering den prijs van de grot van 10 ct. op 5 ct.. zooals deze vroeger was. De heer J. Hueting klaagt over het ontvangen in poststukken via Katwijk aan Zee, ja zelfs a Oegstgeest, terwijl toch duidelijk als postadres Katwijk a. d. Rijn was vermeld. Spr. brengt de bewijzen ter tafel, waaronder een briefkaart uit Duitschland. met een heel belangrijke mededeeling. die 14 uur eerder in zijn bezit had kunnen zijn. De Voorzitter kan de vraag om bij de betrok ken autoriteiten maatregelen te vragen, ten volle begrijpen en doet toezegging, dat op deze hoogst onaangename toestanden ter bevoegdcr plaatse zal worden gewezen. Hierna volgt sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN TUINBOUWVEREENIGING Gisteravond hie'd de Tuinb-vereen. Kat wijk en O. een ledenvergadering in Hotel .,de Roskam". Bij afwezigheid van den voorzitter leidde de vice-voorzitter, de heer Nic. Bos, de vergadering. Na opening las de secr. de heer A- Korpelshoek de notulen. De ze werden goedgekeurd. Vervolgens was aan de orde besprekingen over de verschillende maatregelen betreffende het rooien, aanvoe ren en veilen van vroege aardappelen. Na dat het bestuur de verschil'ende circulaires die hieromtrent waren verschenen, uitvoe rig had toegelicht, was er voor de leden ge legenheid om vragen te stellen. En die wa ren er vele. Bij de beantwoording hiervan werd er door het bestuur voornamelijk cp gewezen, dat deze maatregelen noodmaat regelen zijn, die soms alles behalve aange naam zijn voor de betrokkenen, doch men gelieve er aan te denken, dat zonder deze maatregelen de toestand ongetwijfeld veel bedroevend er zou zijn en de prijzen, en voornameMjk van vroege aardappelen, ver beneden productieprijs. Ieder is dus plicht dc voorschriften nauwkeurig op te volgen. Vervolgens kwamen nog verschil lende huishoudelijke aangelegenheden sprake- De wenschen, die hierbij ter sprake Tien zal het bestuur zooveel mogelijk ten uil voer brengen. Besloten werd vanaf a.s. Maandag iederen dag te gaan veilen. ZulUs n dit b'ad per advertentie aan bela.ig- hebben worden bericht. Na 'rondvraag slui ting van deze voor d° '^den belangrijke ver adering. LEIDERDORP GIDS VOOR LEIDERDORP Verschenen is een keurig verzorgde gids voor nze gemeente waarin de burgemeester de heer K. rug een voorwoord heeft geschreven, terwijl het boekje voorts een groot aantal bijzonderheden ver meldt over het Leiderdorpsche le\-en en wat daar- samenhangt. Een aantrekkelijke uitgave die haar weg wel zal vinden en hopelijk ook zijn doel opaganda voor Leiderdorp als woonplaat zal bereiken. USSE EEN HARDE LES Gister en vandaag (Donderdag en Vrijdag) werd aan bollenkweekers een harde les gegeven. Eenige kweekers aan de Vekfweg in de Lisser- broek hadden niet voldaan aan de verplichtingen die de kweekers zijn opgelegd door dc Ned. Bloem bollemkweekers-Centrale als gevolg van de sanee- 'ng. Door de controleurs van de Kweekers-Cen trale werden 40 werklooze arbeiders aangevraagd bij de Gem. Arbeidsbeurs aihier. Deze begaven naar de tuinen aan den Veldweg, alwaar zij de controleurs opdracht kregen een aanvang te maken met het rooien van ongeveer 800 R. R. bollen. Het rooien der bollen geschiedde onder toezicht van de controleurs der Kweekers-Cen trale, onder bewaking van een 6 man sterk corps Rijkspolitie. t is wel een harde les die den ongehoorzamen kweekers gegeven wordt! Naar wij vernemen heb ben zich geen incidenten voorgedaan. AANRIJDING Nabij de Prat. Coöp. „Ons Belang" had Don derdagmiddag een aanrijding plaats. Een heer uit Amsterdam reed met zijn auto naar de ridhtdng Leiden. Een hem tegemoetkomen de auto reed hem aan, waardoor spatborden en treeplank vemielJd werden. De aanrijdende auto, hoewel de bestuurder de aanrijding bemerkte, reed door zonder te stoppen. De politie is echter het nummer bekend gemaakt, zoodat deze dc noodige maatregelen nemen kan. OEGSTGEEST VAN EEN LADDER GEVALLEN Hedenmorgen is een glazenwasscher van de glazenwasscherij Vertrouwen voor een pand in de Emma laan van een ladder gevallen. Dr. Hugen- holtz verleende de eerste hulp en constateerde in wendige kneuzingen. Met een ziekenauto van Dre- ben is de man naar het Acad. Ziekenhuis overge bracht. VOETBALWEDSTRIJD Gister werd een voetbalwedstrijd op „Sporthoff" gespeeld. Ter Leede I speelde een medaillewed strijd tegen Bakkersgezellen I van Leiden. De eind stand was 3—3. RIJNSBURG SPORTFEEST Dinsdag 19 Juni zullen ter gelegenheid van de Rijnsburgsche Paardenmarkt weder om op het Rijnsb. Boys-terrein sportfeestcn plaats vinden, met medewerking van de Voetbalver. Rijnsb. Boys en de Gymn. Ver. D. W. S., terwijl de Mondaccordeonvereen Advendo het muzikale gedeelte verzorgt. Tot 4 uur gymnastiek, daarna Junioren voetbal, vervolgens accrobatiek en om 5 uur voetbalwedstrijd Rijnsb. Boys ILugdunurn (Leiden). SASSENHEIM AFSCHEIDS VERGADERING BURGEMEESTER WARNAAR Gister iö een vergadering gehouden tot afeoheid aan Burgemeester A. Warnaar. De voorzitter, de heer A. Vogelaar, opende op de gebruikelijke wijze en schriftlezing. Vervolgens heette hij allen welkom cn eprak zijn blijdschap uit dat zoovelen door Radio Nieuws. Programma 3: 8.0012.20 Deutschl.jend' 12.2014.20 Brussel Fr.; 14.20—15.05 Kaulen 15.05—17.20 Kalundborg; 17.20—19.35 Brus 19.35—20.20 Luxemburg; 20.20—23 Brusse 23—afl. Keulen. Programma 4: 8.20—8.50 Parü-s R.: 12.20- 14.20 Daventry; 14.20—15 20 Midland R.: 15.20— 17.35 Davenrty; 17.35—18.20 Een der Eng. N zender3; 18 20—19.35 Brussel VI.; 19.35—20. ZATERDAG 16 JUNI Programma 3: 8.00—12.20 Keulen: 12.20—14.1 Luxemburg; 14.20—1.50 Keulen; 15.50—17.20 K lundborg; 17.20—20.30 Brussel VI.; 20.30— 22.1 Deutschl.sender; 22.40afl. Boedapest of Parlj hun tegenwoordigheid het teeken gaven dc de arbeid die door de scheidende verricl is door hen gewaardeerd werd. Spr. spra de heer Warnaar namens de Kiesvereenigii Nederland en Oranje, de Propaganda du „Groen van Prinsterer" en het Werkliede LC verbond „Patrimonium" toe. Spr. stond st bij de verdiensten van de heer Warnaar c politiek terrein. De heer Warnaar gaf ni alleen de groote lijnen aan, dooh heeft in c gelederen mee gestreden, ook in het zei eenvoudige. Mede door zyn toedoen is Christelijke pers zoo ingevoerd op Sn sac; heim, dat zij in verhouding tot de andei plaatsen in onze Kieskring de meeste leze: telt. De Propagandaclub is mede door zij initiatief opgericht cn door de jaren heen >GE hij er de groote stuwkracht van gewei - r» Steeds wiet hij op te wekken tot bezielin f in de verkiezingsstrijd en ook bovenal t R bestudeering yan onze A. R.-beglnselen. Dat ook in Patrimonium in onze plan het mogelijk is dat werknemers en werkg vers broederlijk samenwerken en dat liGR, ook een van de werkgevers was die in d VEI werk voor het Koninkrijk Gods zioh bleve geven, bewijst zijn gezonde sociale opvatti; gen. Bewijst ons dat hij met dc broedeis i Patrimonium zich een gedoelde, een in groote strijd voor Koning Jezus ook op si ciaal terrein. Hij was maar niet een gewoon lid, maa werkte mee in de voorste geledeircn, altij paraat Wanneer wij menechen werken mo gen voor de uitbreiding van het Koninkrij Gods is het allemaal genade. In het vele d« wij van onze scheidende vriend ontvingc danken we in de eerste plaats onze God d hem tot dit alles in staat stelde. En al mo al onze blijdschap staan in het teeken va „Zijn naam moet eeuwig de eer ontvanger of doen wij niet aan men6chcnvergodin toch mogen we op een avond els deze, oni denk uitspreken. Spr. richtte zich vervolgens tot den heej Warnaar en begon met zijn groote blijd schap uit te spreken dat hij tot zulk eej heerlijk en hoog ambt geroepen is, waarii hij zich volkomen kan geven aan de doa H. M. de Koningin hem toevertrouwde gt meentenaren als een recht burgervader. Wl danken u, aldus spr., voor alles wat g voor ons gedaan hebt. Ik hoop, dat gij.daa gij toch eenigszins in onze nabijheid blijfl zult zien de vruchten van uw arbeid' i deze plaats, tot eer van God. Wij wenschej u met de uwen toe Gods zegen nog vel jaren. Hij schenke u in ruime mate Zij Heiligen Geest, opdat die u voorlichte i uw moeilijk werk. Hij geve u veel vreugd) en levensvervulling in uw werk. Als herinnering overhandigde de heerVd gelaar aan hem Ons Program van begins^ len, toegelicht door Dr. H. Colijn. Het Raadslid de heer H. van Zon veld sprak hem vervolgens toe Spr. moreerde verschillende persoonlijke he/a inneringen aan het leven van den heoj" Warnaar. Uw benoeming is ©en kroon of IJ uw werk in het politieke leven. Zeker is heer Warnaar het middel in Gods hand gif weest dat onze plaatselijke vereenigingcfs op kerkelijk en maatschappelijk loven t#1 zulk een groote bloei kwamen. l'.'ly Ds. P. D. Kuiper richtte vervolgens J Aan het bureau NIEUWE LEIDSCHE COURANT Breestraat 123, Leiden Hiermede verzoek ik U in te schrijven als abonné op ons blad voor minstens één jaar met gratis toezendir van de bladen tot 1 Juli a.s. De aanbrenger(8ter) JAAM Doorhalen wat niet verlangd wordt

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6