JHenuir $>iïtódjr douratit Dagelijks verschijne nd Nieuwsblad voor L eiden ïn Omstreken N,V. HOUTHANDEL V.HJ. VAN SCHIJNDEL GO BINNENLAND. Uit het Westland. w abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agentschap gevestigd is 2.35 Franco per post 2.35 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending5.50 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/> cf. Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestriat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 5191 ZATERDAG 9 JUNI 1934 15e Jaargang aibertentieprijjen: Van I tot 5 regels 1.17'/» Elke regel meer0.22 '/j Ingezonden Mededeelingen van J—5 regels2.30 Elke regel meer0.45 Handelsadvertentiën per regel 0.17'/i Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend0.10 Zoo de ouden zongen, piepen de jongen Wassenaar en de Winkelsluitingswet hebben de gedachten in veler harten openbaar gemaakt. Dit zou niet het geval zijn, wanneer over het eerste onderwerp slechts het volgende liberale oordeel gegeven was: „Als in de Novemberdagen van 1918 heeft men de behoefte gehad, zich weer door de gezindheid van trouwe bond- genooten te midden van de oeconomi- sche en geestelijke verwildering van deze tijd te laten bezielen, zonder de principieele meeningsverschillen te ver doezelen. Niet een van de sprekers heeft dit dan ook gedaan. Zij zijn zich zelf gebleven." Wij hebben er geen oogenblik aan getwijfeld, dat een der sprekers uit zucht om te behagen, eigen overtuiging terzijde zou stellen. En als demonstra tie van nationale eenheid in crisistijd was Wassenaar niet kwaad. Maar, de consekwenties. De indruk, welke dit verbroederingsfeest moest maken; de sfeer, welke het zou schep pen. Daarin schuilt het gevaar. De aanwezigheid van dit gevaar zou niet gebleken zijn, als er in de liberale pers niet anders geschreven was, dan hetgeen wij boven citeerden. Doch daarbij bleef het niet. Er kwamen be denkelijke commentaren. En de Win kelsluitingswet was aanleiding, dat wij de toepassing van de leer in het werke lijke leven kregen. Of, wat dunkt u van een ingezonden stuk in een onzer grootste liberale dag bladen, dat tot titel voert „Wij willen, dat vrijzinnig Nederland vrijzinnig ge regeerd wordt!" en dat aldus begint: „Hoe lang nog hebben wij te wachten op de verwezenlijking van deze gerecht vaardigde eisch? Het ziet er minder dan ooit naar uit. Liberalen, bezit uw ziel in lijdzaamheid! Een regeerings- minderheid drijft dwars tegen de uit spraak van de overgroote meerderheid der Kamer haar zin door. De z.g.n. „politieke" partijen van rechts brengen hun tijd door met het leveren van theo logische beschouwingen. En dan klaagt men over het wassende fascistische ge vaar." Terwijl de schrijver, die zich „Jonge Liberaal" teekent, aldus eindigt „Wij liberalen, dienen bij voortdu ring de eisch te stellen, die wij boven ons artikel plaatsten. Wij ontzeggen regeering en parlement het zedelijk recht, ons onze vrijheid te ontnemen. Nu weer is de middenstander het slachtoffer van dit heilloos drijven, En gaat het meer en meer de ver keerde kant op, dan wördt het de hoog ste tijd, dat de liberalen tegenover het z.g.n. nationale kabinet uit een ander vaatje en dat van het onvervalschte nieuw-liberalisme, dat sociale recht vaardigheid, geestelijke- en staatkun dige vrijheid hoog in de top voert gaan tappen. En met hen de liberale pers." In zeker opzicht had de liberale pers al bij voorbaat aan deze oproep gehoor gegeven, want in hetzelfde artikel, waaruit wij hierboven een passage met instemming citeerden, kon men ook lezen: „Zou die geest van overeenstemming (welke in Wassenaar openbaar werd) dan niet ook kunnen heerschen in een vergadering buiten het parlement, in dien het doel daarvan gericht is op noodzakelijke samenwerking met be trekking- tot de staatkundige hoofdtaak onzer dagen? Het is vreemd, dat daaraan nog door sommige persorganen van de bij deze manifestatie betrokken partijen getwij feld is. Alleen bij hen, die een andere staatkundige oriëntatie wenschen dan die in het huidige kabinet belichaamd is, was zoo iets te verklaren." Van al deze citaten kunnen we weer hetzelfde zeggen, als de vorige week in ons artikel „Wassenaar gepasseerd"; ze spreken voor zich zelf en behoe ven geen nadere toelichting. Liberalen, of ze jong zijn of oud, ze denken eender; ze denken net als hun voorvaderen. Alleen maar, de menschen die leiding geven en ervaring bezitten, zeggen het niet zoo bruusk als de jonge liberaal, wiens vingers blijkbaar jeuken om aan de slag te gaan met de vermaledijde clericalen, die alleen maar aan theolo gie doen en dan ook nog beweren, dat ze een „politieke" partij vormen. De jeugdige wijsgeer zet er echter wijselijk drie letters voorz.g.n.„zoogenaamde" politieke partijen; want aan werkelijke staatkunde doet slechts een liberaal. Wij willen, dezen enthousiast, die hunkert naar de strijd met het „z.g.n." nationale kabinet en alle politieke drij vers herinneren aan het feit, dat er vroeger, laat ons zeggen, omstreeks 1900, ook jonge liberalen geweest zijn, die hun „gebalde vuist onder de bleeke neuzen" van Dr. Kuyper en de zijnen wilden houden en die thans ootmoedig verklaren, dat. ze ganschelijk van ge dachten veranderd zijn. Zij komen er eerlijk voor uit, dat godsdienst en poli tiek niet los van elkaar mogen staan en zij zingenmenigmaal de lof van de vroeger verachte clericalen als Kuyper en Lohman, Nolens en Colijn; en zij noemen zich. ook nog liberaal; zij het dan niet jong meer. Maar, wij willen eerlijk zijn. Wij ge- looven, dat de jonge liberaal van het in gezonden stuk beter en duideüj kei- weergeeft, wat er in liberale harten leeft, dan. de enkeling, die gerijpt door levenservaring langzamerhand tot an der inzicht is gekomen. In elk geval zullen wij er rekening mee houden, dat de liberalén zich weer „voelen" en nu weer leven volgens het devies der Bourbonsniets geleerd en niets vergeten. Het is begrijpelijk, doch wordt daar om nog niet door ons geaccepteerd. In de dagen van olim er is deze week nog aan herinnerd was het al libe raal, wat de klok sloeg. Daarna kwam we hebben het niet zonder verbazing gadegeslagen de vrij plotselinge keer (evenwel na jaren van voorbereiding) liet belangrijke jaar in de allernieuwste politieke ge schiedenis: 1901, de triumf der Chris telijke partijen en de radicale uitscha- Keling der liberalen. Zeker, we hebben sindsdien nog ge had het kabinet-de Meester en daarna dat van Cort v. d. Linden. Maar het eerste was van meetaf een krakende wagen, welke niet.lang meeliep; en het mobilisatie-kabinet was zóó nationaal gekleurd, dat de liberale grondverf on zichtbaar bleef. En nu, in nieuwe crisistijd gaf een anti-rev. minister de liberalen weer ge legenheid om op bescheiden wijze deei te nemen aan de regeering. Waarom? Om daarmede te manifesteeren, dat thans nationale eenheid en samenwer king voorop moeten gaanen de libe rale partij voelde nationaal genoeg om mee te doen en met één zetel genoegen te nemen. Dit verdient waardeering; maar Dlijkbaar konden sommigen de weelde niet verdragen. En nu kwam zoo hier en daar de oude waan weer voor de dag. Wat? zullen we rekening moeten hou den met de overtuiging van anderen? Geen sprake van; Nederland is een vrijzinnige staat en moet vrijzinnig ge regeerd Worden. Wie dat niet past, wordt uitgeschakeld. Wat hebben we aan die „theologische beschouwingen" der „z.g.n. politieke partijen van rechts". Er is maar één politiek en dat is de liberale! We gaan er thans niet dieper op in. Over Wassenaar en de Winkelsluitings wet is genoeg gezegd. En we hopen nog nader met een paar voorbeelden uit de praktijk van alle dag aan te toonen, wat déze liberale waan gelukkig ook maar van de dag inhoudt. Voor het heden volstaan we met een geruststellende opmerking, welke lo gisch uit deze oorlogsverklaring van liberale zijde volgt. Van onze kant is de vrees uitgespro ken, dat het samengaan met vrijzinni gen in een „nationaal" kabinet voor de zuiverheid en de werfkracht van eigen beginsel hoogst bedenkelijk is. Wij zullen vooral het laatste niet ont kennen. Voor de ■partij is een tijd als deze niet profijtelijk. Maar dat is de hoofdzaak niet; mag het zeker voor ons niet zijn. Hoofdzaak is of wij het landsbelang kunnen dienen èn of dit mogelijk is zonder beginselverzaking. Een eerlijke proef wordt nu genomen. Misschien lukt het niet. Doch dan hopen wij, dat men niet met eenige schijn van recht de schuld op ons kan schuiven. Ook niet, als ons beginsel ons belet ons een weg te laten opduwen, welke wij niet gaan mogen krachtens onze overtui ging en welke wjj niet behoeven te gaan krachtens het accoord, dat de basis voor dit kabinet legde. Mogelijk heeft het liberale dagblad gelijk, dat schreef: „Het geval met de winkelsluiting zal op zich zelf de natio nale regeering niet in gevaar brengen". Wij gelooven dat ook, maar wij on derstrepen nogmaals de reeds gecur siveerde woorden: op zich zelf. Want DE OOGST VAN DEN FISCUS RUIM TIEN MILLIOEN BATEN VAN VERZWEGEN BELASTINGEN Naar wij vernemen, bedraagt bet totale bedrag van de in Nederland verzwegen en thans opgegeven ver mogens: over 1931/32 484 millipen; over 1932/33 398 millioen; over 1933/34 351 millioen. De bedragen van de verzwegen in komsten luiden: over 1931/32. 26 millioen; over 1932/33, 25 millioen; over 1933/34. 20 millioen. Het totalè bedrag van de hierop in gestelde navorderingen, welke, dus de schatkist direct ten goede komen bedraagt 10^ millioen gulden. DE NOOD DER MIJNINDUSTRIE DE BURGEMEESTERS OP AUDIËNTIE De burgemeesters van de Limburgsche ge meenten. waar mijnzetels gevestigd zijn. hebben gistermiddag in een onderhoud dat bijna anderhalf uur duurde met Minister C o 1 ij n geconfereerd over den toestand der mijnindustrie. Enkele der reeds vroeger door de burgemeesters naar voren gebrachte punten konden tot hun vol doening buiten bespreking worden gelaten, wegens door de regeering getroffen maatregelen. Omtrent andere pun en. welke voor de mijnstreek vooral van groot belang geacht kunnen worden, heeft de minister overweging toegezegd. DE VOLLEDIGE DIESELTRACTIE ZAL IN JULI BIJDEN Naar het Leidsche Dgbl. bericht- zullen, omstandigheden voorbehouden, de Nederl. Spoorwegen de volgende maand de volledige Dieseltractie, op de aangewezen baanvak ken invoeren. üp het oogenblik doen van de 100 Diesel- treinen er 40 treinen dienst. Voor de Diesel- treinen is nog steeds veel belangstelling en de treinen zijn voortdurend goed bezet. OFFICIEELE BERICHTEN BURGEMEESTER. Bij Kon. besluit is met 16 Juni benoemd DEPARTEMENT VAN KOLONIËN. Bij Kon. besluit is aan den heer S, van der Kloet, commies bij het Departement van Koloniën, wegens verandering in de inrichting van het dienstvak, waarbij hij werkzaam is eervol ontslag uit zijn voor melde betrekking verleend. CONSULAIRE DIENST. Bij Kon. besluit is de heer E. de Vries erkend en toegelaten als consul van Est land te Amsterdam, voor de provinciën Noord-Holland, Friesland. Groningen, Dreh- te, Overijsel en Utrecht. NIEUWE HAAGSCHE BURGE MEESTER EEN BENOEMING MAG SPOEDIG VERWACHT WORDEN Men meldt ons uit Zwolle, dat de burge meester dezer gemeente, Dr J. E. baron de Vos van Steen w ij k, zeer ernstig in aanmerking komt voor een benoeming tot burgemeester van den Haag. De heer dei Vos van Steen wijk is eerst sinds 1 Febr. 1933 burgemeester van Zwolle, waar hij zijn schoonvader, Mr Dr I. A. van Royen opvolgde. Bij informatie in den Haag bleek ons ech ter, dat een benoeming wel spoedig verwacht mag worden, maar dat het bovenstaande niet zeer waarschijnlijk is. We leiden hieruit -af, dat de Zwolsche burgemeester wèl genoemd is, doch waar schijnlijk niet op de voordracht zal komen, DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN HEUSDEN. De nieuwe burgemeester van de gemeen te Heusden, de heer W. J. N. W ij s, is ga- boren in 1889 te Oisterwijk. Hij is thans als volontair werkzaam op de gemeente-secre tarie aldaar indien de mentaliteit in 't algemeen zóó wordt, als ze in sommige liberale uitin gen blijkt te zijn; d. w. z. zeggen als men minister Colijn en zijn naaste geestverwanten zou willen dwingen om „in vrijzinnig Nederland vrijzinnig te regeeren", dan zeggen wijnon possu- mus! Dat onder geen beding. En principieel beteekent het dus, dat de vrijzinnigheid zelf ons wel dwingen zal de wacht bij het beginsel te betrek ken. Wij zijn vaak traag in het getuigen voor ons heilig beginsel; doch in het strijdperk, dat wij zelf niet zochten, keert, Gode zij dank, vaak de moed terug. OOFDKANTOOR OPSLAGPLAATSEN JSTZEEDIJK No. 288, R'DAM ZAGERIJ EN SCHAVCRIJ NASSAUHAVEN B0EREGAT HET KONINKLIJK BEZOEK AAN FRIESLAND H. M'. de Koningin en Prinses Juliana hebben gisteren een niet-officieel bezoek gebracht aan de provincie Friesland. De aankomst op 't station te Wolvega. V.l.n.r. de Koningin, de Commissaris der Koningin in Friesland Mr P. A. V. baron Harinxma thoe Slooten; Prinses Juliana ende heer Maas, burgemeester van Weststeüingiverf. daarna in de richting Harlingen. Te Harlingen Even over tweeën kwamen de Koningin en dp Prinses te Harlingen aan. Nadat de burgemeester van Harlingen, de heer A. E Hannema, de hooge gasten verwelkomd had reed de stoet door de Hoogstraat, en ver volgens langs de Noorderhaven, Zuiderha- ven, Rozengracht- naar den Kinsbergèrweg, om via Mak kuip langs den afsluitdijk Fries land te verlaten en naar de Residentie terug te kecren. Ongeveer half vier was men op den af sluitdijk op de grensscheiding tusschen Friesland en 'Noord-Holland gekomen. Na een kwartier gepauzeerd te hebben, nam de Coommissaris der Koningin in Friesland af scheid van de vorstelijke bezoeksters, die hun tocht vervolgden door Noord-Holland. Bij de audiëntie ten huize van don Com missaris der Koningin te Leeuwarden ont ving de Koningin o.a. den heer K. E r i k s, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Friesland en ir W. O os- ter baan, voorzitter van de Friesche Mij van Landbouw- in audiëntie, om met hen over den toestand in het gewest te spreken. Om één uur verlieten de Koninklijke be zoeksters hpt huis van den Commissaris. Dp stoet vertrok, na een rondrit door het wes telijk deel van de stad, in de richting Fra- Tijdens bet verblijf van de Koningin ten huize van den commissaris, speelde de stads beiaardier de heer R. Beintema op liet carillon van het stadhuis vaderlandsche liederen. F.cn groote menigte, welke ook de aankomst had bijgewoond, was op het Hof plein blijven wachten op liet vertrek van de Koningin en juichte Haar en de Prinses hartelijk tóe. Een inwoonster van de stad bood den Koninklijken gasten voor den af rit een bouquet bloemen aan. Te Franeker Na het bezoek aan Leeuwarden passeer den de Koningin en de Prinses Franeker -te ongeveer half twee. Hare Majesteit had Haar verianeren te kennen gegeven kennis te willen maken met de mooie grachtjes, 't «chocne stadhuis en de plaats waar het pla netarium van Eize Eisinga staat. Vooral aan het begin bij het stadhuis en langs de Voorstraat, was een groote menigte toegestroomd- die de vorstelijke personen hartelijk toejuichte. In de \onrste rijen hii het stadhuis en verder hij de Voorstraat stonden de kinderen der bewaar- en lagere scholen geschaard, zooveel mogelijk in het wit gekleed en met vlaggetjes voorzien. De leerlingen der christelijke U.L.O-school ende r.k. Jongensschool waren voor de scholen aan den Leeuwarderstraatweg opgesteld. Op het bordes van liet stadhuis van Frane ker en het gemeentehuis van Franelcera- deel stonden de burgemeester en weihou ders. Dc vorstelijke personen vertrokken Hedenmorgen te half 10 zijn TI. M. de Ko ningin en Prinses Juliana, die gisteravond van het bezoek aan Friesland per auto te Schagen aankwamen en in het salonrijtuig- slaapwagen den nacht op het stations- emplacement te Schagen doorbrachten, per auio naar den Wieringermcerpolder ver trokken. Reeds geruimen tijd voor het vertrek hadden tal van inwoners van Schagen en omgeving zich in de buurt wan het station verzameld om de Koningin en de Prinses bij het vertrek toe te juichen. Toen' de hooge bezoeksters voor het sta tion verschenen om in de auto te stappen werd spontaan het Wilhelmus aangeheven. De Koningin en Prinses werden op hun tocht naar den Wieringerraeerpolder, be halve door klein gevolg, vergezeld door den directeur-generaal der Zuiderzeewerken, ir. V. J. P. de Bloctf van K u ff 1 e r en den directeur \an den Wieringerm eer polder, ir. S. Smeding. Via Kólhorn reed het gezelschap naar den Wieringermeerpoldcr, waar zoowel een bezoek aan den Middenmeer als Slootdorp wordt gebracht ALMELO AAN DE TAND GEVOELD Bezuiniging op volkshuisvesting en gemeentewerken. Zooals wij reeds met een enkel woord berichtten hebben Ged. Staten van Overijs sel de begrooting aan den Raad van Almelo teruggezonden (hetgeen trouwens ook wel was te verwachten). Met het besluit door den Raad in Dec. 1.1. genomen om het on gedekt tekort groot f 500.000 bij het Rijk aan te vragen als bijdrage gaf dc Raad te vens zijn zelfbeschikkingsrecht over aan hoogere instanties. Wat dan nu ook reeds overduidelijk blijkt Op aanwijzing van Ged. Staten die, geas sisteerd door een Regeeringscommissaris, de Almelosche begrooting nauwkeurig heb ben nagegaan zullen o. m. de volgende be zuinigingen moeten worden aangebracht: volkshuisvesting f 53.000; gemeentewerken en plantsoendienst enz. f 100.000; geheele schrapping van de subsidie voor bet Be- waarschoolondcrwijs; id. voor schoolreisjes; id. voor de Openbare Leeszaal. Voorts plaatsing van de gemeente in de 3e klasse voor de Gemeentefondsbelasting en herziening (verlaging) der loonen en sa larissen voor het gemeentepersoneel. De presentiegelden voor de Raadsleden moeten worden gebracht van f 5 op f 4 per Inderdaad, de Almelosche Raad die vaak als „een zieltje zonder zorgen" belangrijke beslissingen nam moet thans wel onder de spitsroede doori AMERIKAANSCH BEZOEK BIJ PHILIPS Gister brachten de heer Sarnoff, presi dent van de Radio Corporation of America en A. W. Robertson, president van de Wes- tinghouse Electric Manufacturing Com pany met hun staf een bezoek aan de rni- lipsfabriekcn te Eindhoven. Na in het clubhuis op de golflinks een lunch te hebben gebruikt, hebben zij in de fabrieken de radiofabricage in oogen- schouw genomen en vervolgens een bezoek gebracht aan het laboratorium, waar de ge luidsfilmapparaten, het natriumlicht en de fabricage van de röntgentoestellen en zend- lampen de bijzondere belangstelling van de bezoekers trokken. Ten huize van dr. A. F. s werd gedineerd, waarna do gas ten des avonds weer uit Eindhoven zijn vertrokken. INTERLOCALE HUURLIJNEN AANZIENLIJKE TARIEFSVERLAGING. Ter bevordering van het gebruik van huur- en uurlijnen bij den interlocalen tele foondienst wordt met ingang van 1 Juli a.s. do vergoeding voor het huren van een eigen interlocale telefoonlijn (een z.g.n huurlijn) voor afstanden van niet minder dan 10 K.M. (Ie zone) en boven 35 K.M. 4e zone) tijdelijk met- 20 pet. resp. 25 pet ver laagd. zoodat de verschuldigde kosten dan resp. 2400.— en 12.000.per jaar zullen bedragen. De kosten voor het huren van een lijn ge durende één of meer achtereenvolgende daguren (van S—19 uur) o-e. afstanden be neden 10 K.M. of boven 35 K.M. worden in verband hiermede tijdelijk evenredig ver- DE WASSENAARSCHE DUINEN. In het vroege voorjaar van 1933 werden de duinen langs den toegangsweg naar het Wassenaarsche Slag door Rijnland voor 't publiek afgezet. De Vereeniging Wassenaar Vooruit richt te in April tot den minister van Economi sche Zaken het verzoek, die afrastering oj^ te heffen. Hierop is nu gunstig beslist. De vorige week zijn de afrasteringen weggeno men ca de duinen dus weer vrij, op een klein gedeelte na, dat onder de Leidsche waterleiding valt. Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit VIER bladen waarbij inbegrepen het Zondagsblad Bb. 1 Het Koninklijk bezoek aan Friesland Heden heeft H.M. een bezoek gebracht aan dc Wierin- germeer. Het totaal bedrag aan verzwegen vermogen en inkomsten geeft de belastingadministratie een voordeel van 10JA millioen gulden. BLz. 2 Het gewiizigdc werkplan van Barthou voor dc Ontwapeningsconferentie is aangenomen. Italië stemde tegen. Barthou gaat in Juli naar Rome. De werkgeversgrocp ter Internationale Axbeids- conferentie weigert zitting tc nemen in de com-» missie voor dc vecrtigurenweck. Roosevelt kondigt een groot plan voor sociale hulp en sociale verzekering aan. Bijzonderheden over den staatsgreep van Wol- demaras in Lithauen. Dc Lithausche regeering Litwinof onderhandelt met de Kleine Entente. Twee ernstige bomaanslagen in Oostenrijk. San Salvador door een orkaan geteisterd. Gister is te Zeist de algemcenc vergadering ge houden van dc Vereen, tot Chr. Verzorging van Zenuwlijders gehouden. Blz. 3 De A. K. II. in 1933. Het jaarverslag versche nen. Tijdstip voor reorganisatie nog niet gekomen. Verschenen zijn de jaarverslagen over 1933 van dc N.V. Kon. Holl. Lloyd cn dc N.V. Hollandsche Stoomboot Mij. Blz. 5 Ds. B. Ch. Hamer is gister geïnstalleerd als geneesheer-directeur van „Veldwijk". Dc Ned. Bond tegen het Vloeken heeft te Utrecht vergaderd. Blr. 9 Morgen is het honderd jaar geleden dat Ds. H. Pierson werd geboren. Ds. J. E. Vonkenbcrg x ambtsjubileum. t morgen zijn 40-jarig Het Zondagsblad van heden bevat o.m.: Meditatie: „Wijnstok cn ranken". „In Jezus ontslapen" vers van Bert Bakker. Van boeken en schrijvers: Een goed volks boek? „Ruth" van Jules Limburg; door D. J. Galle. Kort verbaal van G. J. Peeien: „Kleine Oorzaken". „Dc bevrijdende daad" (slot) J. M. Wes- terbrink-Wirtz. Van bonte dingen „Nog iets over vetzucht" door G. K. A. Nonhebel. Bij ons in Batakland „Een herdenkings feest" (zendeling Nommensen) door M. A. M. Renes-Boldingh. Dagboek van Pit. Vervolgverhaal van K. Lantcrmans: Meneer en Mevrouw Dibbits. Jeugdrubriek met o.m. een vervolgverhaal van C. Gilhuis: Toen ze nog in Loorndorp woonden. Kleu'erkrantje. GEREF. JEUGDBEWEGING IN TWENTE Landdag op 7 Juli De jaarlijksche openluchtsamenkomst van ile Gercf. Jeugdorganisaties in Twente, wordt 7 Juli a.s. gehouden in het Twicke- ler-bosch te Delden, dat voor dat doel weder welwillend ter beschikking is gesteld door Baron van Heeckeren van Twickel. GEKOZEN Tot secretaris van den Proeftuin Z.-H. Glas district is, wegens bedanken van den heer J. J. Poort, uit Honselersdyk, als zoodanig de heer J. Middelburg Jzn. ,te Naaldwijk, geko zen. De heer Poort ie benoemd tot ecrelid der vereeniging. POSTDIENST IN HET WESTLAND Sinds eenigen tijd wordt de postdienst in het Westland weer uitgevoerd door de W.S.M. Reeds vele jaren had de W.S.M. het postver voer in deze streek in handen, doch het vorig jaar is de P.T.T. er toe overgegaan met eigen auto's dezen dieDst in het Westland te gaan uitvoeren. Blijkbaar is dit niet bijzonder mee gevallen, want thare zorgt de W.S.M. weer voor het vervoeren van de poststukken naar de diverse Westlandsche kantoren. Hiervan zijn een aantal fraaie nieuwe bestelwagens aan geschaft, terwijl eenige chauffeurs van de W. S.M. voor het postvervoer zijn beëedigd. 'IE zich heden voor minstens één jaar op ons blad abonneert, ontvangt al de nummers, welke in de maand Juni verschijnen, GRATIS. Het abonnement gaat dan 1 Juli a.s. in. Aanbrengers van nieuwe lezers hebben recht op een keurige premie, in denzelfden stijl, als men van ons gewend is. en waarvoor wij zoo vele vriendelijke woorden van dank in ontvangst mogen nemen. Elders in dit nummer vindt men een inteekenbillet ter invulling. Abonné's geve men op aan de Administratie van NIEUWE LEIDSCHE COURANT.

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 1