|liruiur £rtted)f CTou ran t Aaneensluiting noodig Dagelijks verschijne nd Nieuwsblad voor L eiden 3n Omstreken Gemeenteraadsverkiezing BINNENLAND. HOLLANDIA WATER abonnementsprijs: Per kwartaal in Leiden en in plaatsen waar een agenlschap gevestigd is 235 Franco per post 235 portokosten Per week0.18 Voor het Buitenland bij wekelijksche zending4.50 Bij dagelijksche zending530 Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 ct. met Zondagsblad 7'/» ct Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestriat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 DINSDAG 5 JUNI 1934 15e Jaargang abbertentieprtjjtn: Van 1 tof 5 regels Elke regel meer 0.22 Ingezonden Mededeelingen van 1—5 regels 230 Elke regel meer0.45 Handelsadverlentiën per regel 0.17'/» Bij contract belangrijke korting Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend f 0.10 No. 5187 Er zijn van die tijden, dat het Christenvolk in ons land niet SI zoozeer de behoefte gevoelt, zich nauw aaneen te scharen. SS Het schijnt dan, dat de samenleving toch wel sterk rekening wil houden met onze beginselen. Totdat zoo ineens een felle j"S aanval gedaan wordt op één der hoofdprincipes van de over- zzz tuiging aller belijdende Protestanten in Nederland. Wij denken SS hierbij natuurlijk aan het Zondagsrustvraagstuk, hetwelk pas n: en ook nu nog in het middenpunt staat van onze parlementaire In onzen eigen kring zijn er nog al te velen, die oordeelen, dat wij het eigenlijk best stellen kunnen zonder een instrument, hetwelk elk oogenblik in staat is het pleit te voeren voor onze beginselen. Dezulken komen dan door den aanslag, gepleegd op de verkregen Zondagsrust, tot de erkenning, dat het instrument van de eigen Christelijke pers toch onmisbaar is. Onmisbaar, om het pleit voor de beginselen te voeren, maar ook onmisbaar, om tegelijk de maatschappelijke belangen van onze bevolkings groep te verdedigen. Wat zou er zonder pers terecht komen van de dagelijksche verdediging van ons goed recht? Wanneer men nu de eigen pers helpt uitbouwen, hoe beter deze haar taak kan vervullen! In elk Christelijk gezin behoort het Christelijk dagblad! Het is nu de geschikte tijd voor propaganda. Wie zich heden voor minstens één jaar op ons blad abonneert, ontvangt al de nummers, welke in de maand Juni verschijnen, gratis. Het abonnement gaat dan 1 Juli a.s. in. Aanbrengers van nieuwe lezers hebben recht op een keurige premie, in denzelfden stijl, als men van ons gewend is, en waarvoor wij zoovele vriendelijke woorden van dank in ont vangst mogen nemen. Elders in dit nummer vindt men een int eekenbiljet ter invulling. Abonné's geve men op aan de Administratie van de NIEUWE LEIDSCHE COURANT. Stembusstrijd in stille tijd Gisteren had in Enschedé de candi- dar.tstelling voor de Gemeenteraad plaats. De strijd zal hevig en kenmer ken! zijn. Het zal meer of minder een Jrosfstemming worden. Niet minder dan vijftien lijsten zijn ingediend van algemeen bekende en ook tot hedén onbekende partijen en groepen. Naast de groote, oude partijen staan de R.K. Volkspartij en de C.D. Unie; daarnaast weer O.S.P., R.S.P. en C.P.H. en ten slotte onbeduidende groepjes, welke zich met brave en schoone namen sieren. Zooals verwacht werd, doet de Nat. Soc. Beweging niet aan de verkiezing mee. Men heeft wel veel op de groote trom geslagen, maar praktisch durft men de strijd blijkbaar niet aan. Dat is reeds teekenend! De S.D.A.P. zet, zooals we reeds op gemerkt hebben, alles op alles. Zij wil haar slag slaan. Zij hoopt met het suc ces, dat Enschedé moet brengén, de werfkracht tegen 1935 op te voeren, de „verslagen" troepen een riem onder het hart te steken en de uiteengeslagen gelederen te hereenigen. Niemand kan haar dat kwalijk ne men. Wij hopen slechts, dat de activi teit, welke zij al vele maanden aan de dag legt, onze menschen mag aanspo ren om met groote trouw het eigen vaandel te volgen en aan de eigen be ginselen vast te houden. Wat wij echter de S.D.A.P. wèl euvel duiden is dit, dat zij een onoprechte, door eén rookgordijn verduisterde strijd'voert; dat zij strijdt met wape nen, welke hier contrabande zijn. Op het eene wezen wij reeds men buit de armoede uit om politieke winst te behalen. D'e roode pers heeft zulks meermalen aan nog erger revolutionai ren verweten; wij leggen het thans haar met groote nadruk ten laste. Zij heeft het zelf gezegd: de „verla ging" der steunuitkeering maken wij tot de inzet van deze politieke strijd. Daartegen komen wij op wat de zaak zelf betreft; doch ook om de politieke truc welke er achter zit. Hier is het rookgordijn, waarachter de roode troe pen zich verschuilen. Immers, het is duidelijk, dat wan neer alle aandacht samengetrokken wordt op de houding der regeering, dan blijven de Enschedésche roode wethouders en de roode raadsfractie huiten schot. Terwijl toch voor en bo ven alle dingen bij een raadsverkiezing het gemeentelijk beleid ter toetsing gebracht dient te worden. Het zal goed zijn, als onze propagan disten dit telkens onder de aandacht brengen en daarbij de werkelijketoe stand duidelijk maken. Wat heeft zich in de laatste maan den op gemeentelijk gebied te Enschedé De voorloopige begrooting over 1934 wees een tekort aan van f 348.000. Wat deden toen Burgemeester en Wet houders en de Raad? Stelden zjj zich, of stelde de roode fractie zich op het standpunt der roode Rotterdammers, die zeggen: dat is allemaal de schuld van de Regeering, die moet maar bij- In geenen deele! Men aanvaardde algemeen, except de communistische en revolutionair-soci alistische leden, het juiste standpunt: wij willen ons niet achter de regeering verschuilen, maar wenschen onze éigen verantwoordelijkheid voor de gang der gemeentezaken te dragen. En toén werden de volgende maat regelen genomen: lo. verhooging der opcenten op de Personeele belasting: f 104.000. 2o. plaatsing van de gemeente in de tweede klasse voor de fondsbelasting en verhooging der opcenten van 80 tot 100: f 100.000.— 3o. bezuiniging op onderwijsgebied: f 7000.—; 4o. verhoogde pensioenbijdrage en tijdelijke loonkorting voor 't gemeente- personeel tot een totaal bedrag van 12%: raming f 100.000.— 5o. bezuiniging en op wachtgeldstel ling bij verschillende bedrijven; 6o. aanzienlijke vermindering van subsidies voor verschillende vereeni- gingen en corporaties. Al deze harde, maar noodzakelijke maatregelen werden met volle instem ming van de twee soc.-democratische wethouders en van de tien man sterke roode fractie genomen. Voorts werd nog met medewerking der twee roode wethouders besloten de verschaffing van vrije dienstkleeding aan gemeentepersoneel in te trekken. Dit alles strekt de soc.-dem. fractie tot eer. Maar het schijnt, dat de roode propagandisten er anders over denken en zich voor de houding der roode ma gistraten schamen. Wij hebben althans in geen enkel strooibiljet van die zijde gelezen dat en dat hebben onze man den gedaan. De propagandisten der rechtsche partijen zullen dit tekort moeten aan vullen. Zij zullen de kiezers er op moe ten wijzen, dat de soc.-dem. wethouders in het zoeken naar bezuinigingsobjec ten in niets voor de anderen onderdoen. Nogmaals, zulks toont, dat deze bee- ren hun verantwoordelijkheid kennen en willen dragen. Maar dan is er ook geen enkel rede lijk motief, waarom wij bij deze ver kiezing het beginsel op zij zouden zet ten, en over gemeentezaken te zwijgen om alle aandacht op den Haag te con- centreeren. Wanneer de roode propagandisten zoo opvallend zwijgen over 't gemeente beleid, dat thans toch voor alles aan de orde is, dan bewijst dit, dat zij opzette lijk de aandacht van de belangrijkste desiderata willen afleiden. Dat is onoprechte politiek! „NEDERLAND VOORUIT". Naar wij vernemen moet de mogelijkheid, dat de nationale demonstratie „Nederland Vooruit" in 1935 te Arnhem zal worden, ge houden, nog slechts uiterst klein zijn» COLPORTAGEVERBOD OP ZATERDAG Nadat i-eeds eenige maanden geleden door B. en W. van Amstei-dam was verboden in het centrum der stad te colporteeren, heeft het College nu ook de zeer hinderlijke col portage in de buitenwijken Zaterdagsmid dags te 12 uur stopgezet. Groot was de hin der, het publiek en vooral den winkelstand hierdoor veroorzaakt, talrijk waren de op stootjes en vechtpartijen. Het zal nu Zater dagsmiddags en 's 's avonds wel wat' rusti ger worden. In de binnenstad blijft het ver bod van colporteeren de geheele week ge handhaafd. STEUNUITKEERING INGEVOLGE DE ZUIDERZEEWET Zaterdag h^eft ten kantore van den Rijks dienst. te Amsterdam de conferentie plaats gehad met de commissie van vertrouwens mannen uit de visschers ter bespreking van de 1 Juli te treffen regeling, daar de op grond van de Zuiderzeesteunwet loopen- de steunuitkeering op dien datum afloopt. Zoowel over het. van kracht, doen blijven van de huidige regeling als over de normen, die een basis kruinen vormen voor de nieu we, is uitvoerig van gedachten gewisseld. Het handhaven van don steun 1933-34 ligt niet in de bedoeling van den Rijksdienst, wel een uniforme steunregeling voor aile gemeenten in het oude Zuiderzeegebied,ge baseerd op hetgeen de visschers tot October a.s. redelijkerwijze zouden kunnen verdie nen. Deze schatting is berekend naar den omzet over dé afslagen in 1933, ruim f 1.400.000 of per vissehersbedrijf gesqhat op f 800 f 900, waarvan na onkostenaftrek blijkens de statistiek pl.m. f 400 netto voor den schippervisscher resteert. Daar tenge volge hiervan f 8 per week met uitoefening van het bedrijf zou kunnen worden ver diend en de norm voor steun volgens het bekende artikel der wet f 13 beloopt, zal de weekuitkeering maximaal f 5 's w .eks kun nen bedragen. In verband met de uniforme regeling verzocht daarop de heer Kos (Hu» zen) deze regeling voor Huizen soepel toe te passen,, daar d,eze visschers „noodkui- lers" zijn geworden, die dit bedrijf door omzetting hebben moeten le.eren en altijd botslöepers geweest zijn. Ten opzichte van dé 1 Juli a.s. wéér vëréiscbtè consenten, zij vermeld, dat de oude consenthouders deze acte voor f 7,50 weer zullen kunnen Ont vangen. Hiervan worden echter uitgesloten de Ürkermotorbotters met meer dan 30P.K., daar deze groote vaartuigen den vischstand ernstige schade toebrachten. Door deze schifting zullen de meeste Urkerschuiten met mechanische kracht uitvallen. Hierte genover zou voor de visschers dj toege paste korting ad f 100 (20 weken a f 5) in 't seizoen '33-'34 vastgekoppeld aan de visch- vergunning vervallen. Eveneens komt er een wijziging in de tot heden geldende ga rantiebepalingen voor den visschersknécht. Een en ander beleekent na 1 Juli bezuini ging ook in de uitgaven voortvloeiende uit de Zuiderzeesteunwet. DE JAPANSCHE GEDELEGEERDEN IN INDIE De Japansche handelsdelegatie, die in In- dié is aangekomen, werd o.a. verwelkomd door den vice-president van den raad van Ned.-Indië, den heer Meyer Ranneft, der» adjudant van den gouverneur-generaal, lui tenant ter zee der eerste klasse Van Bem- melen, den adviseur voor Oost-Aziatische aangelegenheden, den heer Mouw en den vice-consul van Japan, den heer Kotani. De leider der Japansche delegatie, de heer N a g a o k i, zeide bij aankomst o.a.: Neder land is een der oudste vrienden van Japan. Toen Japan in 1636 de grenzen voor het buitenland sloot, werd voor Nederland een uitzondering gemaakt. Van Java uit legden de Nederlanders den grondslag voor den handel met Japan. De voornaamste voort brengselen van Java zijn grondstoffen, Ja pan moet echter het grootste deel der grond stoffen importeeren; beide landen kunnen elkaar over en weer aanvullen. Het is voordeeliger de waren bij elkaar te betrekken dan uit Europa. Iedere kunstma tige poging om de bloei en de welvaart van beide landen te onderdrukken, zou slechts beteekenen: „de verzenen tegen de prikkels slaan". Noch de regeering van Japan, noch de bevolking, beoogen winst te maken ten kos te van 'n ander land. Mocht de import van Japan de welvaart van Ned.-Indië schaden, dan is Japan bereid alles te doen om de bezwaren uit den weg te ruimen. Japan is van meening dat het bestaande handels- verdz-ag van 1912, gebaseerd op den vrijhan. del, naar letter en geest ten volle moet wor den gerespecteerd. Naar aanleiding van het fiet, dat de lei der der Japansche delegatie bij zijn aan komst een verklaring heeft afgelegd, heeft ook de leider der Nederlandsche delegatie. Dr. J. W. Meyer Ranneft, een kort® verklaring afgegeven, o.a. luidende: „Ik voel mij ge drongen een korte verklaring af te leggen, waaruit eveneens blijke van den goeden wil onzerzijds. De handel tusschen Japan en Ned.-Indië kan uiteraard geen ander doel hebben dan te strekken tot voordeel van beide landen. Het spreekt echter van zelf, dat Ned.-Indië ook betrekkingen heeft met andere landen, die de exportproducten van Ned.-Indië afnemen en dat bij de hui dige handelspolitiek met deze i-elaties ten volle rekening moet worden gehouden. De door ons genomen maatregelen vloeien voort uit den thans over de geheele wereld zoo dringend gevoelden wensch het bedrijf der eigen ingezetenen te beschermen. DR- C. J. K. VAN AALST ZAL AFTREDEN ALS PRESIDENT DER NED. HANDEL-MIJ Bevorderd tot Grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau Dr. C. J. K. van A a 1 s t. president der Ned Handel Mij., is voornemens cnet 1 Juli a.s. dit ambt neer te leggen. Op 1 Januari 1889 trad hij in dienst van de Ned. Handel Mij., waarbij hij de ver schillende rangen doorliep. Van 1889 tot 1902 was hij voor de N. H. M. in Indië werkzaam, waarna zijn benoeming tot di recteur volgde. En tien jaar latei-, bij Kon. besluit van 8 November 1912, werd hij be noemd tot president, zulks met ingang van 1 Januari 1913. Gesterkt door veelzijdige ervaring, met een blik verruimd over een wijd gezichtsveld, vereenigde Van Aalst in zich alle eigen schappen voor een voorganger en baan breker; hij toonde zich een man van bij uit stek practisch belqid' en krachtig initiatief. Zeer gewaardeerd werd zijn arbeid als leider der N.O.T., tijdens de oorlogsjaren Mede aan zijn energie is het te danken, dat de K.L.M., de K.N.LL.M. en de Phohi tot stand kwamen. Bij zijn verti-ek naar Hoevelaken, in 1926. bood hij zijn huis aan de IJeereugracht aan de gemeente Amsterdam ten geschenke aan, als ambtswoning voor den burgemeester. Door de Regeeripg is dr. Van Aalst be vorderd tot Grootkruis in de Ördé Van Oranje Nassau. Een schrijven van CoLijn Minister Colijn heeft hem van deze onder scheiding mededeeling gedaan in een brief van 4 Juni, die als volgt luidt: Hooggeachte heer Van Aalst, Het was met leedwezen, dat de regeering vernaai, dat gij het oogenblik gekomen acht uw ambt van president der NedeiTandsche Handelmaatschappij neer te leggen. Al het mii niet onbekend, dat dit voornemen reeds gerudmen tijd bij u bestond, nu da' heengaan een feit geworden is, gevoel ik be hoefte, nog eens opzettelijk getuigenis af te leggen van mijn bijzondere waardeering voor alles wat gij in den loop van vele jaren in het belang van land en volk verricht hebt gedurende de periode die gij aan hoofd hebt gestaan .van de instelling, dis door onzen eersten koning in nog moeilijker jaren, dan wij thans beleven, in het leven werd geroepen. Ik zal daarbij niet uitweiden over uwe ver diensten voor dc Nederlandsche Handel maatschappij. Anderen kunnen dat beter be oordeelen dan ik, al mag ik er wel op wijzen, dat uwe. bijzondere stuwkracht ten aanzien vestigingen uwer maatschappij in buitenland ertoe heeft bijgedragen, dat de goede klank van NeerlancLs naam wijder verbreid werd dan anders het geval zou zijn geweest. Ook mag ik in dit verband niet onver meld laten wat door u gedaan werd ter be vordering van onze Nederlandsche industrie (hoogovens en staalfabrieken met name), onze nationale scheepvaart en de organisatie van belangrijke takken van ons Indisch be- bedrijfsleven. Toch denk ik, hoe gewichtig ook, niet in de eerste plaats aan deze werkzaamheden. Meer nog gaan mijn gedachten uit naar de steeds cordiale medewerking, door u ver leend bij de talrijke financieele operaties in verband met den geldelijken toestand van moederland en koloniën en vooral ook naar het aandeel, dat gij gedurende de oorlogs jaren gehad hebt in de zorg voor het in stand, houden van ons volksleven. Uw medearbeid in het Koninklijk Natio nale Steuncomité, uiw samenwerking met den toenmaligeu minister van financiën, wij Jen iur. Treub, en niet het minst ook uw onovertroffen leiding van de N.O.T., die ons volk voor onzegbaar veel kommer heeft be waard, brengen mij immer m ook nu weer het Fransche gezegde te binnen: II a bien mérité de sa patrie. Vooral daarom is het mij zulk een bijzon der genoegen u te kunnen mededeelen, dat het H.M. heeft behaagd u bij Kon. besluit van 30 Mei 1934 no. 39 te begiftigen met het Grootkruis van de Oranje-NTassau-orde. Het de officieele erkenning van wat ik hier voor in slechts gebrekkige woorden heb kun nen uitdrukken. U met die benoeming van harte gelukwen schend moge ik u tevens een rustigen levens avond toewenschen, al hoop ik, dat gij die rust niet zoover zujt uitstrekken, dat wü voortaan uw advies zouden moeten missen r wij dit, in deze moeilijke tijden op punten van u zouden willen vra gen. Zijn opvolger Mr. D. Crcna de Ipngh die dr. C. J K van Aalst als president dér Nederl Ilandel- Maatschappij zal opvolgen, is 21 April 1888 te Dordrecht, geboren. Hij studeerde in de rech ten te Leiden, waar lii» in 1914 promoveerde In dat zelfde, jaar, nl. 1 Juni 1914 trad hij in dienst bij het agentschap der N.H.M. te Rotterdam, waar hij 1 Januari 1920 tot agent werd benoemd. Op 1 Januari 1925 volgde zijn benoeming tot directeur. DE NIEUWE MINISTER VAN ECONOMISCHE ZAKEN Naar de N. R. Ct. verneemt. moet de be noeming van Mr. M. "P. L. S t e e n b e r g h voorzitter van het R.-K. Verbond van werk- geversvakvereénigingen, tot Minister van Economische Zaken nu eerstdaags te ver wachten zijn.. DE WINKELSLUITINGSWET DE VERRUIMING DER KOOPGELEGEN HEID OP ZONDAG In een nabetrachting op een interpellatie in de Rotterdamsche ra-ad merkt de Rotterd. correspondent van „Ons Beginsel", het or gaan der Chr. Kantoor- en Handelsbedien den o.m. op: „In 't algemeen willen we eens zeggen, dat de „N. Rott. Crt." de gewoonte heeft een schreeuwerd op te zetten en te dreinen als een klein kina. als er iets gebeurt, dat haar niet zint. De goêgemeente denkt dan, dat zij de meening van half Nederland weer geeft. Och arme, zij vertegenwoordigt de oude liberale politiek. Collega's, 6chrikt dan niet op, als opoe Oude Rot nu weer te keer gaat, omdat het snöenwetje haar neus voorbij gaat. Gij gelóof-t toch niet, dat de werk- looze arbeiders ervan zullen profiteeren, als de bewuste winkels op Zondag langer dan 4 uur geopend zijn? Het kan toch niet waar zijn, dat regeering en Staten-Generaal zoo danig haar dwingelandij wordt toegegeven. En in „de Maasb." 'schrijft de heer P. F. J. Westra, voorzitter der R. K. Middenstands- federatie in Friesland, dat er honderde en honderde katholieke middenstanders (en ook vele andersdenkenden, niet behoorende tot de orthodox-protestarten) voorstanders zijn van absolute Zondagssluiting en tegenstanders van het amendement-Teulings of het wijzi gingswetje-Verschuur. En dat zijn niet al leen menscheh, werkzaam in andere bedrij ven, maar daaronder zijn vele winkeliers in consumptie-artikelen, Sigarenwinkeliers en banketbakkers. DE KONINGIN EN DE PRINSES TE LEIDEN. Gistermiddag hebben de Koningin en Prinses Juliana een bezoek aan de Leid- sche Universiteit gebracht Vermoedelijk houdt dit bezoek verband met de schenking van gobelins door de Koningin aan deLeid- sche Universiteit. HET STADION-CONCERT. De uitzending een succes Uit hier té lande ontvangen telegrammen over de uitzending per radio van het Sta dion-concert van Zaterdagavond j.l. kan worden vastgesteld, dat vrijwel de geheele wereld het cohcert gehoord en ervan geno ten heeft. Zoo zijn ojh. uit Oost- en West- Indië alsook ,uit Amerika betuigingen van dank en waardeering ingekomen. VICE-ADMIRAAL CHR. J. G. DE BOOY. f Gisteren is op S0-jarigen leeftijd te Oegst- geest overleden Chr. J. G. de Booy, gep. vice-admiraal, oud-lid van het Hoog Mili tair Gerechtshof, ridder in de orde van den Ned. Leeuw. De begrafenis zal 7 Juni om 2.30 plaats hebben op de eerste algemeene begraaf plaats te Utrecht. T DUITSCHE TRANSFER-MORATORIUM De Duitsche regeering heeft bij wijze van voorzorgsmaatregel de regeling, neergelegd in het op 10 Februari 1934 onderteekende protocol betreffende de uitvoring van het Duitsche transfer-moratorium, met ingang van 1 Juli 1934 opgezegd. De Nederlandsche regeering zal met de Duitsche regeering overleg plegen met het oog op te voeren besprekingen betreffende een regeling van den toestand, die van 1 Juli af zal intreden. IEDER RECHTGEAARD NEDERLANDER DRINKT het Kalk- en Jodiumhoudend HET BESTE TJFELWITER Voornaamste Nieuws. Dit nummer bestaat uit DRIE bladen Bk. 1 Dr. C. J. K. van Aalst treedt af als president van de Nederl. Handel Mij. Bh. 2 Nog groot meeningsverschil te Genève over het verdere lot der Ontwapeningsconferentie. Op 1 Juli wr>rdt in Italië de corporatieve orde ning definitief ingesteld. Engeland heeft te Washington meegedeeld het noodzakelijk te achten de betaling der oorlogsschul den op 15 Juni uit tc stellen. Tc Zaandam heeft in een fabriek een ontploffing plaats gehad, waarbij twee personen zijn gewond. Blz. 5 Dc Nederl. Chr. Werkmeestershond heeft te Utrecht de jaarvergadering gehouden. Bh. 9 Te Amsterdam heeft een auto-ongeluk plaat* gehad, waarbij één persoon is gewond- Het verplichte veilen van fruit. ..ROTTERDAM AAN ZEE" De Vereeniging van kampeerders „Rotter dam aan Zee" heeft Zaterdagmiddag een vereenigingskamp geopend, dat gesticht is op terrein onder 's-Gravenzande nabij de Viakenbaan. De heer W. Vlerk Jr., voorzitter der kana- peerdersvereeniging heeft in het bijzonder de autoriteiten- waaronder de burgemeester van 's-Gravenzande, Mr. Brunt, welkom ge- heeten en de geschiedenis der vereeniging geschetst. Waren het ongeveer 12 jaar ga- leden 'niet meer dan een paar kampeerders, die er, vooral voor een weekend op uittrok ken, sedert de oprichting der vereeniging in 1926 nam de belangstelling voor het kam peeren geweldig toe en op het Hoeksche kampeerterrein werd een heel kampement- stadje opgericht. .Dit werd echter zulk een opeenhooping van huisjes, dat het bestuur naar verbetering uitzag. Rotterdam gaf niat voldoende medewerking en daarom heeft men zich tot 's-Gravenzande gewend voor! het verkrijgen van een eigen kampeerter rein. Men heeft thans de beschikking over 2 H.A. waarop in onderlinge afstand van ongeveer 5 M. moderne huisjes zijn opge richt, die elk J24 <NÏ2. grond hebben. Er Is waterleiding- er is electrisch licht, elk huisje heeft een eigen" toiletinrichting, zoodat dit kamp er wel heel Wat beter uitziet, dan da rommel in Hoek van Holland. Reeds 40 huisjes zijn er gebouwd, er ko men er dit jaar nog 12 bij en volgend jaar* zal het totale aantal van 100 wel bereikt Dan echter is verdere uitbreiding van het kampeerterrein voorzien. DE ..ECHTE" KONINGINNEHARING Gistermiddag is volgens aloude traditie de nieuwe Hollandsche maatjesharing in Oranif vaatjes verpaktop het Huis ten Bosch aan H. Af. de Koninqin en K. H Prinses J uhana aangeboden. V.'.n.r. de heer Dam, opper-keur meest er; dc heer L. Muis' schipper van de \L 73, de heer P. H. v. Abshoven, reedérdie het zeebanket hebben overhandHgd,

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 1