MAANDAG 7 MEI 1934 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS VAN HET STADHUIS OPENBARE BEWAARSCHOOL AAN DE GORTESTRAAT Burgemeester en Wathouders van Leidon brengen ter algemeene kennis; le. dat de openbare bewaarschool aan de Groenesteeg op 14. 15 en 16 Mei 1934 wordt overgebracht naar het gebouw aan de Gor testraat en dat aan de leerlingen van die bewaarschool, in verband met den overgang van die school, op die dagen vrijaf zal wor den gegeven; 2e. dat voor ouders van leerlingen en ver dere belangstellenden op Woensdag, 16 Mei 1934, des namiddags \an 25 uur en van 7—9 uur, gelegenheid bestaat tot bezichti ging, van de bewaarschool aan de Gortestr.; 3e. dat aan de bewaarschool aan de Gorte straat gelegenheid bestaat tot het doen in schrijven van leerlingen, op Woensdag 9 Mei 1934 des namiddags van 2J/25 uur en verder op 14, 15 en 16 Mei 1934, cles voor middags van 9—12 uur en des middags van 24 uur en dat die kinderen den leeftijd van 4 jaar moeten hebben bereikt. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester, VAN STRYEN, Secretaris. Leiden. 7 Mei 1934. LEIDSCHE REDDINGSBRIGADE JAARVERGADERING Onder voorzitterschap van den heer F. v. d. Mark Sr., hield de Leidsehe Reddingsbrigade in 't Nut van het Algemeen haar jaarver gadering. Na zijn welkomstwoord releveerde de voorzitter in het kort bet wel een wee van de L R. B. in het afgeloopen jaar en in al de afgeloopen jaren waarin de L. R. B. meer dan voldoende haar bestaansrechte heeft aangetoond. Jammer is het echter, dat nog steecis vele leden geen medewerking toonen inzonderheid door het niet opgeven van adreswijzigingen, maar meer nog door het eenvoudig bedanken van vele ouderen, waar door de aanwinst van talrijke jeugdige enthousiasten, het ledental niet grooter werd. Laat ieder toch begrijpen, dat hier gewerkt wordt voor een maatschappelijk doel alleen en uitsluitend tot het redden van menschenlevens. Ook het jaarverslag van den secretaris was van ongeveer dezelfde strekking. In het afgeloopen jaar is er veel gedaan dooi de L. R. B. Op initiatief van het bestuur werd een cursus in het leven geroepen voor instructeurs onder leiding van den heer P. Yaalburg, lid der Haagsche Reddingsbrigade en met succes. De feestavond in „Zomerlust" gehouden en uitsluitend belegd voor propaganda, had eveneens een schitterend verloop, terwijl de groote demonstratie in „De Zijl" in samen werking met de Eerste Leidsehe E.H.B.O." het hoogtepunt van het. zomerseizoen werd.' Dat het werk der L. R. B. en E. H. B. O. door liet publiek op de®en avond en als van zelfsprekend altijd gewaardeerd wordt,, bleek uit de opkomst van ndet minder dan 1300 bezoekers. Tot slot Werd melding gemaakt van bet vo'gón van een cursus bij dr Renaud in de E. H. B. O., waarbij alle cursisten het diploma wisten te behalen. Het jaarverslag van den penningmeester sloot met een batig saldo van 234.77, waarna de functionaris dank wérd'gebracht voor zijn keurig beheer. Het bestuur werd als volgt samengesteld: W. F. v. Ingen Schenau, F. v. d. Mark Sr., W. F. v. d. Reyden, mevr. Zindel, A. P. v. d. Voort, G. de Kramer, secretaris, Tomaten- straat 22, H. Rol, W. Loman en H. v. Leeuwen. Bij de rondvraag werd aangedrongen op één vaste oefenavond per maand en ook deze zomer veel propaganda te maken voor do L. R. B. De penningmeester maakte melding van een irtkeerin2 van 25 voor de -redding van een drenkeling uit het Levendaal. terwijl de voorzitter aan 't slot opwekkende woorden sprak tot dc leden en mede namens hen het verzoek overbrengt aan alle Leidsehe in gezetenen te verzoeken het 'Reddingsmate riaal goed te behandelen. ZENDINGSFEEST OP OUD POELGEEST Op Hemelvaartsdag Op Piemel vaartsdag, 10 Mei a.s. hoopt de Verecniging tot bevordering der Zendings zaak voor Leiden e.o. (Hulpvereeniging van het N.Z.G.) haar 24ste Zendingsfeest te hou den op bet landgoed Oud-Poelgeest, dat daartoe ook nu weer bereidwillig door de eigenaresse is beschikbaar gesteld. Er zal gesproken worden door Ds. Punse- lie, Ned. Herv. pred. te Leiden, Ds. Jac Petri, Ned. Herv. pred. te Dordrecht; Z.Exc. Dr J. H van Brocklïuyzen, gezant van ae nie van Zuid-Afrika te 's-Gravenhagc; Zen deling Van Kekem van Java; Ds. Bikker, Missionnair predikant der Chr. Geref. Kerk op Celebes en Ds. Ch. Eerhardt, Ned. Herv. pred. te Hillegom. Dit is zonder twijfel een lijst van sprekers, die een goede, opkomst mag doen verwachten. In het bizondcr ves tigen wij de aandacht op het onderwerp, waarover de gezant van Zuid-Afrika zul spreken: „Die leiding Gods in die geschie denis van die Suid-Afrikaanse volk." Wij vermoeden, dat dit voor zeer velen, die zich nog herinneren met, welk een geestdrift z.- in hun jeugd hebben meegeleefd met onze stamverwanten in Zuid-Afrika, een buiten gewoon aantrekkelijk onderwerp zal zijn. instituut pont Te Den Haag slaagden voor het examen Boekhoud en de dames C. Blok, Noordwijk en B. Loogman, PI.me er. Voor Machincschnj ven: Mej. E. Nieuwenhuis en de heeren M. E. Broekstra, Rijnsburg, PI. Plug, Noordwijk E. Cigaar, Sassenheim, J. Bijen, Roeloi- arendsveen, C. de Munnik, alhier, A. P. Co- lijn, Alphen a. d. Rijn (met lof). Afgewezen geen. Allen leerlingen van het Instituut Pont, Breestraat 58a. nationaal muziekconcours. Voor het op 10 en 21 Mei a.s. hier ter stede tc houden Nationaal Muziekconcours is ook een medaille geschonken doorZ.K.Ii. Prins Hendrik. BOEKVERKOOPING. Van 14—18 Mei zal'in „Templum Salomo- nis" door de fa. Burgersdijk en Niermans weer een boekverkooping plaats hebben, waarbij o.m. verkocht zullen worden een gedeelte van de bibliotheek van Prof. Dr. E D. v. Oort, van Dr. M. Polak te Den Haag, van Mr. C. C. Tieleman te Rotter dam, van Prof. Dr. S. Hoogewerff tc Delft, van J. Waller Zeper te Haarlem en voorts een bekende economische bibliotheek, HET JUBILEUM VAN DS. M. J. PUNSEL1E HERDENKINGSDIENST IN DE PIETERSKERK. Gistéravond heeft Ds. jM. J. B u n s e 1 i e in verband niet zijn 25-jarig jubileum als Leidsch predikant in de Pieterskerk een herdenkings rede uitgesproken. Buiten een zeer groot aantal belangstellen den merkten wij o.a. op alle Hervormde predi kanten, Prof. H. M. van Nes, Wethouder Gos- linga, Mr. Dr. J. Schokking en voorts Ds. A. D. Meeder, Herv. predikant te Wageningen. Als overdenkingr.voord koos Ds. Punselie Hebr. 13:8: „Jezuis Christus is gisteren en heden dezelfde en in der eeuwigheid", nadat vooraf nog door hem Psalm 103 was gelezen. Na een kort inleidingswoord, waarin Spr. er op wees, dat de afgeloopen week voor hem een vreugdeweek is geweest, zeide Spr. dat God in deze ure, die een herdenkingsure zijn zal, in het middelpunt zal staan. Had Spr. zich eerst aan al het jubileeren willen terug trekken, gedenken wil hij wel, een gedenken, dat tot grondtoon voert: „Loof den Heere mijne ziel en vergeet geen van Zijne weldaden". Gememoreerd werden voorts door Spr. de personen, die tydens zijn leven in Leiden hem ontvallen zijn, cm dan met dank aan God te getuigen van zijn blijdschap, dat zijn geheele gezin, ja zelfs zijn 83-jarige vader bij deze plechtigheid aanwezig mag zijn. Voorts dankte Spr. voor de blijken van groo te. sympathie hem, wel in het bijzonder op den hulcügingsavona in het Wijkgebouw Levendaal, getoond. Gy allen hebt dien tweeden Mei tot een hoogtij-dag gemaakt. Ootmoedig en eerbie dig wil spreker zyn Hallelujah spreken voor Go de troon en liefde, die hy geduriglijk heeft mogen ondervinden. Als. predikant heeft Spr. zeer intens gevoeld, dat dè gemeente-vorming een centrum behoeft waarvan Christus middelpunt moet zyn. Een dogmatisch weekdier is Spr. niet, maar tevens is hy er diep van doordrongen, dat het ryke levep zich niet laat vangen door een enkele formule. Spr. schetste dan de ervaringen opgedaan in zyn vorige gemeente Nijverdal, die een goede vorming voor hem zijn geweest. Heeft men Spr. het bij zijn intrede kwalijk genomen, dat hy zeide: „een goed woord voor Jezus te willen spreken", natuurlijk bedoelde hij door dit te zeggen niet, dat hij kwam cor- rigeeren, maar Spr. zeide dit omdat hy dit voor hèm zag als een levensbehoefte en voor de Gemeente als een levenskwestie. Prof. Van Nes dankte Spr. voorts voor zyn adviezen in den loop der jaren van hem ont vangen. Na vyf-cn-twintig jaar, aldus Ds. Punselie voortgaande, is ons tekstwoord: „Jezui5 Chris tus is gisteren en heden dezelfde gebleven", nog steeds van kracht. In Leiden is veel ver anderd maar Christus niet, Hij bleek rust te geven en antwoord op verschillende menschen- vragen. Hy is Triomphator. De mensch met zijn zonden en gebreken valt weg. Alleen wat van Hem glanst, verblydt het hart, geprezen zjj Zijn Naam. Als bevestiging van dit door spreker gespro ken woord zong de Gemeente Gezang 50 4: Amen, Jezus Christus, Amen! Hierna richtte Spr. een blik in de toekomst er den wensch bij uitsprekende, dat zijn woord, al zullen zijn krachten minderen, even klaar zal blijven. Het volle licht liet Spr. dan vallen op de vraag, waartoe Christus in de wereld is geko- mên. Gekomen om zondaren te redden! Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde tot in der eeüwigheid. Zoo is het en zoo blijft het! Menschen van verschillende kerkelijke richting begroet Spr. hartelijk, daar Christus zich uit allen één gemeente, Zyn bruidsgemeen te wergaart. In dit verband verklaarde Spr., dat de Una Sancta hem zeer na aan het hart ligt. Er komt een moment in een ieders leven, aldus eindigde Spr., na vooraf nog iets uit zijn practijk te hebben verhaald, dat alles weg zinkt. Gelukkig wanneer er dan Eén moge overblijven: Jezus Christus die gisteren en he den en tot in der eeuwigheid dezelfde is. Zyn Naam zij geprezen, ook door mijn werk! Aan het einde van den dienst zonsr de Ge meente Ds. Punselie staande Gezang 224 1 „U zeegne God! Hij stelle u tot een zegen!" toe. Diep geroerd dankte Ds. Punselie voor deze zegenbece. Na afloop van den dienst maakten velen van de gelegenheid gebruik in de consistorie Ds. Punselie nog geluk te wenschen. De nestor van de predikanten, Ds. J. C. Hartwigsen, heeft tevens in deze oogenblikken Ds. Punse lie nog hartelijk toegesproken, den wensch er bij uitsprekende, dat God hem nog vele jaren stelle tot een ryken zegen. ANTIREV. LANDDAG OP OUD-POELGEEST Het bestuur der Kamerkieskringcentrale „Leiden" der A.R. partij besloot dezen zo mer een Landdag te organiseeren binnen den Kamerkieskring „Leiden". Het Moderamen uit het Kamerkieskring- hestuur, dat de voorbereiding van den Land dag werd opgedragen, was zoo gelukkig de eigenaresse van het Landgoed „Oud-Poei- gecst" Freule Willink te Bennebroek, bereid te vinden op Woensdag 27 Juni a.s. haai Landgoed voor dit doel beschikbaar te stel len. In verband met een goede voorbereiding en met liet oog op het groote aantal be zoekers uit den geheelen Kamerkieskring, is door bet Moderamen een Commissie be noemd aan wie de regeling van dezen Landdag is opgedragen. In deze Regelingscommissie hebben de volgende heeren zitting genomen: Dr C. Bèokenkamp, Dr J. G. van Es, T. S. Gos- linga, G. de Jong Ez., J. Karstens, H. Lam- booy, A. J. Schoneveld en C. H. van Ulden te Leiden; P. Boot Jr. en J. Peereboom to Leiderdorp; J. W. Bonda, T. van Egmona en P. van Nieuwkoop te Oégstgeest; Ds. h. H. Broekstra te Rijnsburg; A. Vogelaar en II. van Zonneveld te Sassenheim. Dezo Regelingscommissie benoemde tol voorzitter Dr. J. G. van Es, tot secretaris J. Karstens en tot penningm. P. Boot Jr. Bij ongunstig weer wordt de samenkomst in de Stadsgehoorzaal te Leiden gehouden, die bij wijze van voorzorgsmaatregel, mede door de Regelingscommissie is afgehuurd. K. VAN K. VOOR RIJNLAND Wijziging J. J. Gvzeny en Co., lompen, beenderen en metalen. Leiden, Koestraat 1 3 5 7. N. Venn. Wed. G. Gyzeny-Ouwehand, Leiden. Opheffing De Toekomst, Voorschoten, Papelaan 178. Sigarenwinkel. RIJWIELDIEFSTAL Door de politie is aangehouden de 24-jari- ge A. B., alhier woonachtig die zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van con rij wiel. ERNSTIG MOTOR-ONGELUK MOTOR RIJDT MET GROOTE VAART TEGEN AUTOBUS OP Een doode, een ernstig gewonde Zaterdagavond te kwart over twaalf heeft op den Rijnsburgerweg te Leiden een ern stig motorongeluk plaats gehad, waarbij een perscon is gedood en een ernstig ge wond. De motorrijder F. B. uit Noordwijk, 25 jaar oud, kwam met op de duo mej. B. B., even eens uit Noordwijk, uit de richting Leiden en wilde bij de Joh an de Wit tót raat een vrachtauto passeeren, die in dezelfde rich ting reed. Op dat moment kwam uit de Jolian de Wittstraat éen autobus van Stads verkeer, bestuurd door E. v. B., die vcor de vrachtauto heen den Rijnsburgerweg op draaide. De motorrijder, wiens uitzicht dooi de vrachtauto werd belemmerd, zag de auto bus niet aankomen, zoodat een hevige bot sing volgde. F. B. en de duorijdster werden over den weg geslingerd en in deernis-wek- kenden toestand naar het Academisch Zie kenhuis gebracht. Bij aankomst bleek de man overleden te zijn. De toestand van mej. B. is hoogst ernstig. De bestuurder van de autobus treft waarschijnlijk geen schuld. De 26-jarige mej. H. W. uit Amsterdam, die in de vrachtauto was gezeten, kreeg bij het zien van het ongeluk een zenuwtoeval. Zij raakte daarna bewusteloos en is even eens naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht. VISCHVERGIFTIGING EEN MAN OVERLEDEN Donderdagavond had de 30-jarige D. de Bolster, wonende aan de Waardgracht, bij een Katwijksche vischkoopman visch ge kocht (gestoomde makreel en braad, een soort schar). Nadat hij en zijn echtgenoote, de 28-jarige mej. J. H. W. Springer, daarvan gegeten hadden, zijn zij nachts onwel ge worden. Hus toestand verergerde zoo, dat de dokter het noodig oordeelde, hen naar het Academisch Ziekenhuis over te bren gen. Aldaar is de man Zondagmorgen aan de gevolgen overleden. De toestand van de vrouw is hoogst ernstig. Hedenmorgen was de toestand van de vrouw die maar weinig van de visch gegeten heeft, naar omstandigheden, vrij goed. Het onderzoek van de deskundigen in dit vischvergiftigingsgeval houdt, naar wij ver nemen, ook rekening met de mogelijkheid, dat zich hier een geval van paratyphus heeft voorgedaan. De visch zou dan na het koopeu besmet zijn geworden. CRISIS-POSTZEGELS Zooals bekend, staat in de hal van hot Postkantoor een tentje opgesteld, waar vol ijverige dames en heeren bezig zijn met den verkoop van crisis-postzegels. Deze zegels worden verkocht met een toe slag, welke geheel ten bate komt van de ai- deeling Leiden van het Nationaal Crisis- Comité. Teneinde het aanschaffen van crisis-post zegels echter zoo gemakkelijk mogelijk tc maken, is mede aan een groot aantal inge zetenen een circulaire gezonden, waarbij een bestelkaart is gevoegd. Op deze kaart, welke ongefrankeerd kan worden verzonden, kunnen de gewenscht? zegels worden opgegeven, waarna ze binnen enkele dagen worden 'thuis bezorgd. De kas van het Comité heeft dringend versterking noodig. Volgaarne voldoen we dan ook aan het verzoek van het Comité om nogmaals de aandacht op de crisis-postzegels te vesti gen. Maakt bij Uwe correspondentie ge"bruik van crisis-postzegels. II—t Crisis-Comité zal er U dankbaar voor zijn. NATIONAAL MUZIEK CONCOURS Vanaf 9 Mei a.s. zal een prachtige collec tie geschonken prijzen, ivoor het op Hemel vaartsdag en 2e Pinksterdag te houden na tionaal muziekconcours, te bezichtigen zijn in een der etalage's van K. Hiddink, Sta tionsweg No. 3. Hierbij zijn o.m. een groote legmedaille van wijlen H. M. de Koningin Meeder, een zilveren medaille van Jhr. W. Roëll, Com mandant van het Veldleger, een gr. zilve ren lauwerkrans van het Gemeente Bestuur van Leiden. Verder twee gouden dasspelden bestemd voor Directeursprijzen, aangeboden door H. H. Officieren van het 6 R.V.A. en door de muziek vereen. 6 R.V.A. Nog tal van andere fraaie prijzen zullen de/.e etalage sieren. Dat op beide dagen eenige drukte ver wacht wordt, moge blijken uit de mededee- ling der Commissie, dat op iedere Concours dag ruim 1300 deelnemers en belangstellen den van elders, dit Concours komen bezon ken. Door den Commissaris van Politie is be paald, dat de auto's van deelnemende vei eenigingen geparkeerd zullen worden op den Rijnsburgersingel. Een bezoek aan deze Concert- en Marschwedstrijden is alleszins aan te bevelen, temeer daar de toegangs prijs zeer laag gesteld is, zoodat een ieder in de gelegenheid is, te kunnen genieten van dit muziekfestijn. Voor verdere bijzonderheden wordt ver wezen naar de in ons blad van Zaterdag voorkomende advertentie. DE ZIJL De Zwem-inrichting „De Zijl" nabij de Kooi wordt a.s. Maandag 14 Mei geopend. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: H Naber 23 j en P J v d BI li 26 J.; D Hanselaar 27 j en F W M Miere- met 23 j: J LInschooten 25 j en J C de Tombe 21 j.; C Robbers 28 j en W Slrach 29 j: A Ku'o- reman 29 j en S M vOost en 26 j. BEVALLEN: E v d Meliden—v Veen d: P v LeeuwenKop d: J v d Meüden.de Beer d. OVERLEDEN: H N v d Burg dr 4 mnd; E P de Haas Jd. 78 J. Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN WANDELSPORT De Rijnstreekmarschen van de Chr. Sport vereniging D.O.S. op Hemelvaartsdag Voor de door de Chr. Sportvereen. D.O.S. op Hemelvaartsdag a.s. georganiseerde Rijn streekmarschen van resp. 25 en 40 K.M. be staat een groote belangsteling. Inmiddels hebben zich reeds 200 deelnemers opgege ven. terwijl aangifte mogelijk blijft tot het moment van den start. Hieronder laten wij volgen het parcours: 25 K.M. Start vnnat het Nutsgebouw halfdrie: Hoofdstr., v. Man derslonstr.. Raadhuisstr., Ivorsteekterweg, Lindehovcnstr., Zwammerdam, brug over linksaf Rijksstraatweg naar Bodegraven, rechtsaf, Pr. Hendrikstr., linksaf langs Sta tion, linksaf Burgem. le Cöultrestr., rechts af langs Wierickerschans, de Nieuwerbrug over, linksaf terug naar Bodegraven bij dc N. H. Kerk, rechtsaf naar het Beursgebouw, alwaar rust is en hoofdcontrole; terug langs de Kerk, rechtsaf naar Zwammerdam, brug over rechtsaf Vinkebuurt, Stcektei- weg, Gouwsluischeweg; Pr. Hendrikstr.; linksaf Stationsstr.; rechtsaf Bruggestr.; v. Boetselaerstr., 2e straat linksaf Hortensia straat, linksaf Aarkade, rechtsaf naai het Nutsgebouw, eindpunt. 40 K.M. Start 1 uur precies, vanaf het Nutsgebouw, Hooftstr., v. Mandersloostr., Raadhuisstraat, Kortsteekterweg, Lindeho- venstr., Zwammerdam, brug over linksai, Rijksstraatweg langs Bodegraven; Wie rickerschans, Nieuwerbrug over rechtsai Rietveld, Leidsehe straatweg, Westdam, linksaf Nieuwstr., Torenwal, Plantsoen, langs militaire magazijn, voor de R. K. kent. linksaf Pr. Hendrikkade, Nassaukade, Em- makade, rechtsaf langs Haven, rechtsaf Neumanstr., linksaf Hoogewoerd, linksai naar Hotel „Concordia", Woerden. Rust en controle. Kerkstr., Kruisstr., linksaf Vcor- str., Westdam, West-Singelbrug, linksa? singel na 100 M., rechtsaf Steenkuilen, Bar woutswaarder, Nieuwerbrug over, linksaf langs Bodegraven, Zwammerdam, brug over rechtsaf, Vinkebuurt, Steekterweg, Gouwsl.weg, Pr. Hendrikstr., linksaf Sta tionsstr., rechtsaf Gaslaan, Buitenweg, Lam- zonlaan, rechtsaf Wilhelminastr., Juliana- straat, linksaf Bruggestr., van Boetzelaerstr. 2e str. linksaf Hortensiastr., linksaf Aar ka de rechtsaf naar het Nutsgebouw, eindpunt. Verwacht wordt dat de deelnemers onge veer 's avonds 7 uur a half acht aan liet eindpunt zullen arriveeren. MARTH A-STICHTIN G Hemelvaartsdag wordt oudergewoonte in de Martha-Stichting de oud-verpleegdendag gehouden. Een bezoekdag van oud-verpleeg den aan het tehuis hunner jeugd. De dagorde is: 10.30 Godsdienstoefening in de Kerkzaal; 12 uur Ontmoeting en ko'fie drinken in de Opperzaal; 2 uur Gemeenschap pelijke maaltijd in de eetzaal van het Meis jeshuis; 4 uur Theedrinken en pl.m. 6 uur afscheid. BRUGWACHTER HOFBRUG De heer H. van Vliet, Torenstraat alhier is door B. en W. benoemd tot brugwachter van de Hof- en Havenbrug. JAARVERGADERING T.B.C.-VEREEN. Donderdag 17 Mei des avonds S uur zai de vereeniging tot bestrijding der Tubercu lose haar Jaarvergadering houden in het Wijkbegouw van het Groene Kruis. A. D. C. In hotel Centraal hield de damclub A.D.C. een alleszins geslaagde propaganda-avond. In deze vergadering werd aan den heer De ICnijf, damkampioen van Alphen de zilve ren wisselbeker uitgereikt. De mandolineclub „Excelsior" zorgde voor afwisseling. BOSKOOP GEMEENTERAAD. Hedenavond te 8 uur wordt Ti spoedeischen- de vergadering van den gemeenteraad gehou den. Het eenige agendapunt is de benoeming van een hoofd der O.L. school. De voordracht luidt: 1. K. Vermey. voorm. hoofd eener O.L. school te Sliedrecht, sinds 1 April 1.1. op wachtgeld; 2. J. Eelkema, hoofd eener O.L. school te Ammerstol; 3. J. J. C. Mastenbroek, hoofd eener O.L. school te Moercapelle. Uit de niet alfabetische voordracht blijkt de voorkeur van B. en W. Een spoedige beslis sing is noodig, omdat Vrijdag 1.1. de heer Vermey in een andere gemeente tot hoofd werd benoemd. HAZERSWOUDE DE WERKLOOSHEID. Bij het. correspondentschap voor Arbeids bemiddeling staan alhier als werkloos in geschreven 187 personen, waarvan 37 steun trekkend. KATWIJK AAN ZEE BIDSTOND HARINGVISSCHERIJ Bij de in de Geref. Kerk gehouden bid stond voor de Haringvisscherij had Ds. Ing- wersen tot tekst Gen.: 1:28 (ged.) STAND DER WERKLOOSHEID In het geheel zijn 604 personen benevens 54 jeugdigen als werkloos ingescheven. Hier onder zijn: 152 visschers, 142 los arbeiders, 118 landarbeiders, 64 grondwerkers, 36 kui pers, 15 opperlieden, 15 stokers, 12 binnen schippers, 11 los arbeiders (venters), 8 va rensgezellen. NIEUWE AFRIT Door de goede zorgen van het Gemeente bestuur is voor dé Koningin Wilhelmina- straat een mooie afrit gemaakt, voor onze burgers, en dadelijk voor onze gasten een groot gerief. VOETBAL Katwijk (Jun.)Rijnsburgsche Boys (Jun.) Het is de Katwijksche Juniores gelukt, in dezen wedstrijd het kampioenschap te win nen. Rust ging in met dubbel blank. Hierna was het goed te zien, dat het ging om de eerste plaats te bezetten, van weerszijden werd er fel gestreden. De midvoor van Kat wijk gaf zijn club de leiding, de rechtsbin nen maakte er 2—0 van. De verschillende aanvallen, door Rijnsburg ondernomen, strandden veelal op de heente verdediging, in den stand kwam dan ook geen verande ring. Hulde aan onze Benjamins, die een uitstekend voetbalseizoen hadden, met slechts één verloren wedstrijd. GESLAAGD Geslaagd voor stuurman op stoomvis- schersvaartuigen te Den Haag: Nic. v. Bu ien. Krijn v. d. Plas en Cornelis v. Duyven voorde. Geslaagd voor het certificaat internatio nale bepalingen ter voorkoming van aanva ringen op zee: L. de Jong. L. v. d. Boon, D. Plug; Fl. Groen, Joh Bamhorn; KI. v. Buien, A. Jonker, J. Kloos, J. Ku.vt. P. Bamhorn, A, Kulk, A. v. Duyn, C. v Duyn. H. Kuijt, C. de Vreugd, P. v. d. Bent, A. v. d. Plas. J. Dijkhuizen. M. v. Duyn, J. Haasnoot; H. van Duyn; V/. de Mol van Katwijk a. Zee, Jas per Viskil van Leiden; Jan Plug, J. Korbee; H. G. Hermans; G. J. de Bruijn van Noord wijk a. Zee. allen leerlingen van de vissche- rijschool alhier. Rijksgedelegeerde was ka pitein H. J Gótt. LEIDERDORP SLAGH- OF GROOTE EN KLEINE STADSPOLDF.R In de gehouden Inge'andenve-fiadering van den Slagh- of Groote en Kleine Stadspolder werd de rekening over 1933 vastgesteld in ontvang op f 1689.09H. in uitgaaf op f 1445.92 en het batig slot alzoo op f 243.17^. De begrooting voor 1934 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 1458.86H. De omslag voor dit jaar is bepaald op f 9 per H.A., alzoo f 1 lager dan in 1933. MUNN1KENPOLDER In de gehouden Ingelandenvergadering van den Munnikenpolder werd de rekening over 1933 vast gesteld in ontvang op f 1290.55^2, in uitgaaf op f 1250.51 en het batig slot alzoo op f 40.04J^. De begrooting voor 1934 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 1730.83)^. De omslag voor dit jaar is bepaald op f 7 per SCHAAKVEREENIGING Verleden week hield de Leiderdorpsche Schaak vereniging haar laatste speelavond van het afge loopen schaakseizoen. Deze avond draagt altijd een feestelijk karakter. De voorzitter, de heer A van Klaveren, heette de leden welkom. Hij wees er op dat dit seizoen zich kenmerkte door een bij zonder bloeiend sdhaakleven, wat voor de toe komst der vereeniging alles doet verwachten. De speelavonden muntten uit door de gezellige sfeer. Het aanltal leden verdubbelde. In den wedstrijd van den schaakbond Leiden en omstreken is dc club ongeslagen als eerste uitgekomen. Zij heeft hiermede dit jaar het kampioenschap veroverd. Spr. ging daarna met toepasselijke Woorden over tot de uitreiking van 4 medailles aan hen, die bij den onderlingen wedstrijd in hun groep het hoogst zijn uitgekomen, t.w. de heeren G. de Koning Azn., H. Corts en C. W. Corts. Vervolgens werd een gongwedstrijd gehouden, in vier groepen, voor welke wedstrijd vele prijzen waren beschikbaar gesteld. De voorzitter sloot met een kort woo"d deze goed geslaagde avond. GEVONDEN 2 Rijwielbelastingmerken en een padvindercmes. WERKLOOZEN Vorige week stonJen 58 werk'oozen bij hel Agentschap der Arbeidsbemiddeling ingeschreven. LISSE MEVR. DR. DE GRAAF—VAN VLIET f Zaterdag is alhier overleden mevr. Dr. M. de GraafVan Vliet. Met haar is heenge gaan een van degenen, die in hun leven aan het werk der barmhartigheid een ruime plaats hebben gegeven en alzoo velen ten zegen zijn geweest. LANGZAAM HERSTELLENDE Wij deelen onze lezers mede. dat in den toestand van den heer J. Noorlandt, na we ken van spanning, verbetering is ingetreden en een herstel, zij het ook langzaam, niet uitgesloten dient geacht te worden. De pa tient kan weer langs natuurlijken weg ge voed worden, hetgeen een goede vooruitgang genoemd mag worden. DIEFSTAL AARDAPPELEN Zeker iemand uit Katwijk, die alhier een stuk land heeft, had een partij pootaard- appelen aangevoerd om dit land' te betelen. Zaterd-agiiac'ht hebben ongenoodo gasten een groot gedeelte meegenomen. De politie werd hiervan in kennis gesteld, welke een onderzoek instelde. L.R.C. 4—WOUBRUGGE II (4—1) Het is de Benjamins gelukt de aanstaan de kampioenen 4 puntjes afhandig te ma ken Hoewel de Woubi uggenaren lichame lijk veel sterker waren dan dc kleine L. R. ers, het spel van deze jonge krachtei» was van prima gehalte. Vandaar dat zij tot de laatste minuut zich hoofdzakelijk door hun goede spel de Woubruggcnaren de baas bleven. De midJialf Momtaine had deze mia- dag succes met zijn treffers. Deze speler haa ook het leeuwenaandeel in de strijd. L.R.C. II—KATWIJK I (1—6) Do L.R.C. reserves moesten zich tegen het sterke Katwijk zien ondergaan. Katwijk be schikt over een sterk elftal waartegen de L.R.C.ers niet opgewassen waren. Vandaar de verdiende 61 uitslag. UITSLAG EXAMENS Voor het examen tot bevoegdheid van het geven van onderwijs in bloembollenteelt aan tuinbouw cursussen slaagden de heeren: P. G. Balkenende en G. Klein Kranenburg, beide alhier; A. Beider, Sassenheim; W. Beu kers en C. Groen in Wout, beide Haarlem mermeer; P. v. d. Dol, Bennebroek; W. A. van Zadel, Aerdenhout; C. dc Hoog Rijns- buig; I. v. d. Velde, Wateringen; F. Berg huis, Wijk aan Zee; M. H. Doggenaar, Alk- maai1; A. P. Galis, Andijk; A. v. Herwijnen, St Pancras; M. van Stijgeren, Heilo. Afgewezen 3 candidates NOORDWIJKERHOUT REGISTRATIE BLOEMISTERIJ De aandacht van onze betrokken lezers wordt gevestigd op een bekendmaking van het gemeentebestuur dat ter gemecnte-secre tarie alhier formulieren verkrijgbaar zijn voor de registratie van de met producten der bloemisterij in 1933 beteelde grondopper vlakte. Onder bloemisterij wordt verstaan de pro ductie als middel van bestaan van planten of plantendeelen welke in groeienden, bloeienden of vruchtdragenden toestand met het oog 'op sierwaarde worden gele verd. De aandacht van onze lezers wordt er eveneens op gevestigd, dat het verstrekken van de in de formulieren gevraagde gege vens verplichtend is krachtens de Land- bouwcrisiswet 1933. SASSENHEIM DE GEMEENTEBEGROOTING De bezuiniging van de 14.000 op de ge- meentebegrooting wordt reeds in toepassing gebracht. Uit enkele straatlantaarns is het lampje verwijderd, terwijl de verlichting la ter ontstoken en eerder gedoofd wordt. DE E.H.B.O. Bovengenoemde vereeniging hield een vergadering, onder voorzitterschap van Dr. Zijerveld. In zijn openingswoord memoreer de de voorzitter wat er reeds door de cursis tenten is verricht. Voor 2 jaar werd de cur sus opgericht en meldden zich 20 personen aan, waarvan er nu nog 17 over zijn. Het praktische gedeelte van den cursus werd verzorgd door den heer Ritse en het overige gedeelte door hem zelf. Het is wel gebleken dat met de studie niet volstaan kon worden met hot vluchtig door lezen van het boekje. Het doel van deze bij eenkomst, zoo zeide spreker is om te komen tot oprichting van een Eerste Hulp Brigade. Hierna las de secretaris de heer Van Zelm de notulen, die werden goedgekeurd. Vervolgens werd medegedeeld dat voor het 2e examen geslaagd zijn de heeren M. J. Beelen, Th. Juffermans, P. Kooi, Th de Zwart; Th Franken; A van der Geest; E van Hoekelen; A v d Zwaan; J Arkeveld; F Homan; J v d Nouland; C Immerzeel; F W van Zelm en G Schellingen De voorzitter feliciteerde de geslaagden Radio Nieuws. GEMEENTELIJKE RADIO-DISTRIBUTIE EN RADIO-CENTRALE R. O. V. MAANDAG 7 MEI Programma 3: 8—8.30 Hamburg: 9.20—14.05 Keulen; 14.50—16.20 Kalundborg:; 16.20—18.20 Brussel 1; 18.20—20.35 Keulen; 20.35—22.20 Ro me; 22.20—23.50 Keulen Programma 4: 11.2013.20 Luxemburg; 13.20 —16.35 Midland Reg; 16.35—17.20 Een der Eng „National" zenders; 17.20—18.20 Brussel Fr; 18.20—22.20 Luxemburg; 22.20—23.20 London 11 DINSDAG 8 MEI Programma 3: S—8 30 Hamburg; 9.20—14 05 Keulen; 14.20—15.20 Kalundborg15.20—17.20 Keulen: 17.2018.20 Brussel VI; 18.20—20.20 Deutschlsender; 20.20—21.50 Luxemburg; 21.50 —23-20 Deutschl.-sender Programma 4: 11.20—13.20 Brussel Fr; 15 50— —16.35 Daventry; 16.3517.20 Eeri* der Eng. „National' 'zenders; 17.20—18.20 Londen Reg; 18.2019.50 North Reg; 19.50afl.: Londen Reg WOENSDAG 9 MEI Programma 3: S—8.30 Hamburg; 9.20—14.05 Keulen; 14.05—15.20 Kalundborg; 15.20—17.20 Keulen; 17.2018.20 Brussel VI; 18.2010.50 Luxembnrg; 19.50af.l: Keulen Programma 4: 11.20—16.35 Londen Rcg; 16.35 17.20 Een der Eng. „National" zenders; 17.20 —20.05 Brussel Fr; 20.05—21.50 Parüs Radio: 21.50—afloop; Londen Reg DONDERDAG 10 MEI Programma 3; 88.30 Hamburg; 9.2014.05 Keulen; 14.05—15.20 Kalundborg; 15.20—17.20 Deutschl-^ender; 17.20—18.20 Hamburg; 18.20 18.50 Luxemburg; 1S.50—afl.: Keulen Programma 4: 11.20—13.30 Lxcmburg: 13.30— 14.20 AVest Reg; 14.20—16.35 Londen Rcg; 16.35 —17.20 E ender Eng. „National" zenders; 17.20 afloop: Londen Reg VRIJDAG 11 MEI Programma 3: 8—8.30 Hamburg; 9 20—14.05 Keulen; 11.3015.20 Kalundborg; 15.20—16.20 Keulen: 16 20—1S.35 Bru3scl Fr; 18.35—19.30 Luxemburg; 19.30—22.20 Londen Reg; 22.20— 23.50 Keulen Programma 4: 11.20—16.35 Londen Reg; 16.35 —17.20 Een der Eng. „National" zenders; 17.20 19.30 Londen Reg; 19.3020 Loc uitz Sport- prautje door den heer J G A Janseen (Journa list) 2023 Locale uitzending. Johns Show nnd afloop: Londen Reg ZATERDAG 12 MEI Programma 3: 8—8.30 Hamburg: 9.20—14.20 Keulen; 14.2015.20 Kalundborg: 15.20—17.20 Deutschl-sender; 17.20—19.30 Brussel Fr; 19.30 afloop: Keulen Programma 4: 11.20—16.35 Daventry; 16.35— 17.20 Een der Eng. „National" zender*: 17.20— 20.35 Londen Reg; 20.3521.50 Luxemburg; 21.50 Londen Reg AGENDA Maandag 7 Mei, 3—5 en 710 en Dinsdag 8 Md 2—5 en 7—10 Gebouw Staalwijk, Bazaar ten 'bate van Voordorp. Hemelvaartsdag. 10 Mei: Oud-Poelgeest aam. 2 uur Leidsah Zendingsfeest. Hemelvaartsdag, 10 Mei. Zomerlust 10 uur Groot Nationaal Muziekconcours. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken AA'ordt van Maandag 7 tot en met Donderdag 10 Mei (Hemehartsdag) a.s. waargenomen door apotheek P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807; van Vrijdag 11 Mei tot en met Zondag 13 Mei a.s. neemt waar apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tele foon 557. met eenige hartelijke Avoorden en deelde mede dat in September een aanvang ge vang gemaakt zal worden met de derde cn laatste cursus. Hierna kwam aan de orde: Oprichting van een vereeniging voor Eerste Hulp bij Onge lukken (E.H.B.O.) In breede trekken wordt uiteengezet, waar voor deze vereeniging noodig is. Besloten werd deze vereeniging op te richten en zich aan te sluiten hij den Alg. Ned. Bond van E.H.B.O. Dit werd zeer noodzakelijk geacht, daar daji federatief verband wordt verkre gen met andere afdeelingen. Dc- vereeniging heeft evenwel materialen noodig, doch daar de financiën ontbreken zal getracht worden verschillende bronnen van inkomsten aan te boren. De concept-statuten en reglement Averden behandeld en vastgesteld.. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Ritze, F v Zelm, J v d Nouland; P Kooy en C Immerzeel, die de benoeming aannamen, waarna zij door Dr. Zijerveld werden geïnstalleerd. De heer Ritze dankte namens allen voop het vertrouwen in hen gesteld en hoopte dit niet te beschamen. Hij dankte Dr. ZijervelU' voor de prettige samemverking en steun cn beval de vereeniging voor de toekomst ten zeerste aan. Bij de rondvraag werd van gedachten ge wisseld over eens per maand een verplichta oefening. Hiertoe Averd besloten. Ten einde meer verbandmateriaal te kunnen aanschaf fen Averd een collecte gehouden, die 4,25 opleverde. Na nog eenige bespreking werd de vergadering gesloten. CHR. NAT. WERKMANSBOND Bovengenoemde vereeniging zal Dinsdag avond te S uur in het Vereenigingsgebouw vergaderen. De heer Itjeshorst zal een inlei ding leveren over 1 Thess. 1. Gezien de be langrijkheid der ingekomen stukken) is aller opkomst gewenscht. VALKENBURG COLLECTEN NED. HERV. KERK. De collecten in de Ned. Herv. Kerk gedu rende de maand April gehouden, hebben bedragen: Voor de Diaconie f 51,32y2, voor de Kerk f 101; de inhoud der bussen was f 15,51V2, terwijl de maandelijkschc collecte f 23,9iy2 opbracht. WOUBRUGGE LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: A. de Jong van Menalduma- deel; A .H. Dhondt en gezin van Ubach over Worms; H. C. Pouw van Katwijk; N. II. Horsman van Alkemade; J. de Blanken van Alkemade; J. van Tol van Haarlemmer meer; C. Kleene van GiethoornM. A. van Zaal van Bergen. Vertrokken: J. Jobsen en gezin naar Lei den: A. C. van Veen naar Noordwijkerhout K. de Vries naar Alphen; J. A. H. Boogaard en gezin naar Alphen; C. J. van de Ploeg naar Voorschoten; G. Fruchter naar Bn- chum; J. M. van Raad naar BussumP. Coerse naar Amsterdam. DE WERKLOOSHEID. Op het einde der maand Mei stonden 66 AA'erkzoekenden ingeschreven bij 't bureau voor de Arbeidsbemiddeling. PIMPELMEESJE NESTELT IN DE KLAP VAN EEN BRUG. Als een bijzonderheid kunnen Avij vermel den dat een z.g. pimpelmeesje haar nest heeft gebouwd in de balansruimtc van de klap van de brug 0A*er de WoudAvalering. Het nestje is gebouwd op 10 c.M. afstand van de handgreep van de pal der klap en hoewel de brugwachter deze handgreep voortdurend moet gebruiken, heeft het vo geltje haar eieren, een viertal, in vol ver trouwen gelegd en toont niet de minste vrees. Een ingeroest nagelgat wordt door haar als in- en uitgang gebruikt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 6