BINNENLAND. MKER.CACHETS ZATERDAG 17 FEBRUARI 1934 TWEEDE BLAD PAG. 5 OFFICIF.ELE BERICHTEN RECHTERLIJKE MACHT Bjj Kón. besluit ia benoemd tot recliter in de rech'tbanfe te Dordrecht, mr G A Schre DE CRISISBELASTING IETWAT EENZIJDIGE CRITIEK. De rooüe pers betoogt, dat de extra crisis fcelas^ing hoogst onbillijk zal werken. Want, aldus betoogt de redactie: „Iemand, die vóór de crisis f 4000 inkomsten had en thans nog f 36Ö0 trekt, zal in de extra- belasting vallen. Wie echter vóór de crisis bijv. f 20.000 inkomsten had en thans nog f 10.000, zal niet door deze belasting ge troffen worden. Een inkomen van f 3000 derhalve zwaarder belast dan een inkomen van f 16.000. Tot dit onmogelijke resultaat leidt het stelsel, "dat de minister van Financiën ge kozen heeft. Een methode, waar de onbil lijkheid duimen dik op ligt. Wij. hebben geenerlei bezwaar tegen de extra-belasting van het inkomen van f 3000 in deze verhoudingen, maar wij hebben groot bezwaar tegen het vrij laten uit gaan van de f 1G.000. Het is in lijnrechten strijd met het beginsel van belasting naar draagkracht". RECHTVAARDIGE MAATREGELEN DE N.S.B. VOOR DE AMBTENAREN 1 VERBODEN. De zaak van het verbod van de N.S.B. voor ambtenaren, is zeer eenvoudig, zegt het „Landsto-mblad". „Zooveel te meer waar de groep Mus- sert er geheime leden op na houdt en aan dezen afzonderlijke identiteitskaarten ver strekt, waarop deze leden slechts met een nummer en niet met den naam staan in geschreven, had de Regeering zeker gelijk toen zij de maat vol achtte en de groep- IVJussert voor de ambtenaren verbood. Het betreft hier niet een gewone ver eeniging. doch het gaat om het onvoor waardelijk zuiver houden van een Over- heidsstelling, van een machtsmiddel van het Wettig Gezag, zooals leger en politie dit óók zijn. Wie zich tegen het Gezag stelt, dient fe weten, dat dit niet straffeloos geschiedt". MINISTERIEEL BEZOEK AAN DRENTE In de Conferentie, die ten huize van den Commissaris van de Koningin, na afloop van het dinei tusschen de Ministers De Wilde en Oud en Gedep. Staten van Drente heeft plaats gehad, werden verschillende moei lijkheden van de provincie besproken. De conferentie duurde tot bij middernacht. Gistermorgen werd eerst het gouverne mentsgebouw bezichtigd in verhand met het feit, dat het gebouw door uitbreiding van vele werkzaamheden te klein is ge worden. Er zal een noodzakelijke uitbrei ding moeten plaats vinden. Omstreeks 10 uur werd vertrokken en vergezeld door den Commissaris der Ko ningin reden de Ministers naar Witteveen, waar bij mejuffr. Talma, dochter van wij len oud-minister Talma. de >ffie gedron ken werd. Daarna weid gereden naar Grunno, waar onder meer de volks huisvesting a'smede het veenproblcem be sproken werden. De Minister van Blnnenlandsche Zaken. Mr. d e Wilde en van Financiën, Mr. O.ud. hebben •en Emmen bezocht, in gezelschap van den Commissaris der Koningin in de Provincie Drente. Mr. Dr. R. H Baron de Vos van Steenwljk. De bezoekers werden om 11 uur ten gemeenie- huize ontvangen door den burgemeester Mr. J. L. De burgemeester deelde ons na afloop mede, dat de ministers het op hoogen prijs stellen-persoonlijk hebben kunnen kennis maken met de velerlei moeilijkheden dezer noodlijdende gemeente, welker begrooting voor 1934 met een t ekort van niet minder dan 2Yz millioen gulden sluit. minister van financiën vestigde er de aan dacht op. dat wanneer de regeering ten opzichte de gemeente niet alles doet. waarop men hier it te kunnen aanspraak maken, .de oorzaak daarvan niet gezoo' moet worden bij een minder welwillende houding, maar uitsluitend bij de nood zaak om allereerst te letten op de financieele moge lijkheden voor het Rijk. Voor zoover deze moge lijkheden dat toelaten verklaarden de ministers zich gaarne bereid het gemeentebestuur bij de op lossing der vele moeilijkheden behulpzaam te zijn. „AUTO-TRANSPORT" Als officieel Orgaan van den Bond van Expediteur? er. Transport-Ondernemers „Beto", verscheen bij de N. V. Ultg. Mij. „Diligentia" te Amsterdam het eerste num mer van „Auto-Transport". De expediteurs en transportondernemers hebben hiormedp een royaal uitgevoerd orgaan gekregen! DE OMZETBELASTING IN JANUARI BLEEF DE HELFT BENEDEN DE RAMING Blijkens het gisteren gepubliceerde overzicht van den stand der rijksmidde len op 31 Januari, heeft de omzetbelasting in de eerste maand van haar bestaan opgebracht een bedrag van 3.345.643.07 Daar de gemiddelde maandopbrengst is geraamd op 6.791.666,67 heeft Januari dus nog niet ten volle de helft van het benoodigde bedrag opgeleverd. Echter gelden hiervoor verschillende verzachten de omstandigheden. Op de eerste plaats zullen de eerste maanden van dit jaar den terugslag on dervinden van den grooten invoer, die in de laatste maanden van 1933 heeft plaats gevonden. Een tweede belangrijke factor is gelegen in het feit. dat de handelaars nog over groote oude voorraden beschik ken, welke zonder belasting kunnen wor den afgeleverd, terwijl voorts o.a. ook moet worden gerekend met het feit, dal- een groot deel van de belasting eerst ach teraf wordt vastgesteld. GENERAAL HIGGINS IN ONS LAND Generaal E. J. Higgins, opperbevelhebber van het Leger des Heils, Is gisteravond In Den Haag aangekomen. Aan het station werd hij ver welkomd dcor een geweldige volksmassa, waar onder zich een groot aantal officieren en man schappen van het Leger bevond, een muziekkorps en een afdeeling padvinders met fakkels. De commandant van het Leger des Heils in Nederland, kolonel Bouwe Vlas. was generaal Higgins tegemoet gereisd en kwam in den trein met hem. zijn echtgenoote en zijn staf mede. Omstuwd door de leden van het Leger en de padvinders nam generaal Higgins met zijn echtge noote en kolonel Vlas op een kleine verhevenheid plaats, die voor de gelegenheid was aangebracht En nadat de muziek een van haar nummers had doen hooren. verwelkomde kolonel Vlas den gene raal en mevrouw Higg'ns. in een korte toespraak, waarin hij hun zegen op hun bezoek aan ons land toewenschle. De generaal beantwoordde deze wen- schen met de verzekering, dat hij blij was weer eens in Nederland te zijn en dat ook hij hoopte, dat zijn bezoek tot zegen zou strekken. Generaal Higgins is sinds 1929 hoofdleider van het Leger des Heils. in welke functie hij William Bramiwell Booth, den opvolger van den stichter van he: Leger, heeft opgevolgd. Hij behoort reeds sinds 1882 tot het Leger des Heils. Zl)n vader was een nersoonlljk vriend en getrouw medewerker van William Booth en is o.a. commandant van het Leger in Brltsch-Indië geweest. Onder hem is generaal Higgins zijn loopbaan bij '-et Leger des Heils begonnen. Hij heeft alle rangen ervan door lappen. is in het evangelisatiewerk en bij den stal werkzaam geweest en heeft van 1896 tot 1905 de functie van eerste secretaris van het Leger des Hells in de Vereenigde Staten van Amerika ver vuld. In 1905 ging hij naar den staf van het Leger in Engeland over. waar hij -eerste secretaris voor de buitenlandsche zaken was, later hoofdleider van het Zendingswerk in "het Vereenigd Koninkrijk en tenslotte chef van den staf van het hoofdkwartier. Generaal Higgins zal Zondag in Den Haag Gebouw voor-Kunsten en Wetenschappen) schillende samenkomsten leiden, ook spreekt hij dien dag vour de radio. Maandag brengt hij een bezoek aan Amster dam. waar hij in het Concertgebouw zal spréken In den verderen loop van de volgende week treedt hij nog op te Utrecht (Dinsdag). Leeuwarden (Woensdag), Groningen .(Donderdag), Haarlem (Vrijdag), te Rotterdam (Zaterdag en Zondag) en, tot slot van de rondreis, te Leiden (Maandag). Maandag zal H.M. de Koning n generaal Hig gins in audiëntie ontvangen. Hij zal worden voor gesteld door den Engelschen gezant, Sir Charle H. Montgomery. DE DIENSTHOND EEN JAARBOEKJE VOOR 1934. Wel een beetje laat, doch voor velen yvelkom, verscheen voor 't eerst een jaar boekje van de Ned. Bond voor den Politie hond. Die diensthond is niet Tarzan, die op hiiis pn erf past: Presto of Hector, die de hrondkar trekken of Bollo, die den blinde leidt, maar Hertha, de politie-diensthond Deze trouwe helper van politie-agenten. kommiezen en jachtopzieners krijgt steeds preer de ppreplaats welke hem toekomt wie snuffelt in staatsstukken, vindt hom daar ook al en de genoemde vereeniging is pven actief als de viervoeter. Dat blijkt regelmatig uit het keurig ver zorgde officieele orgaan van de vereeniging en nu weer uit het eenvoudige, maar rijke jaarboekje, waarin men allerlei gegevens yindt De voorzitter van het Bondshestuur, do heer E. H. Tenckinck, commissaris van politie te Haarlem, schreef een voorwoord De samenstelling van het hondsbestuur bewijst, dat in deze vereeniging geen be krompen opvattingen over ambtelijke ver houdingen heerschen, want het bestuur wordt gevormd door de heeren: E. II. Tenrkink, commissaris van pol. te Haar lem. voorz.; Mr. J. E. Th. C. Baron Spevjut ,vnn Woerden, Subst Officier van Justitie. Arnhem: Pli. van der Most. Insp. van pol,. Amsterdam, secretaris: D. Jacobs, Agent van politie Bussum: W Hol. Honfdinsppc teiir van Pol., 's-Gravenhnge. Penningm Mr P. F. Swagcrman. Rechter in de Arr. Rechtbank. Amsterdam; J. Doornbosch, agent van politie. Haarlem. De Bondsvergadering zal gehouden wor den op Zaterdag 24 Maart e;k. des nam. te 2.30 in hotel Terminus, Stationsplein te Utrecht. Het adres van redactie en secretariaat is: Buiksloterdijk 394 Amsterdam. NIJVERHEIDSRAAD EN JAARBEURS De leden van den Nijverheidsraad zullen op Vrijdag 16 Maart een collectief bezoek brengen aan de XXXe Koninklijke Nederlandsche Taar- beurs. Gedurende de ochtenduren zal ie Nijver- hc-idsraad een vergadering houden in het |aar'-"urs- gebouw. waarna in. de middaguren 'e Jaarbeurs, zchc zal worden bezocht. Het beToek zal worden ingeleid door een voordracht van den Voorzitter der Koninklijke Nederlandsche Jaarbeurs, den heer F. H. Fentener van Vlissingen. „GASBELANGEN" Onder «hoofdredactie van den heer P. Hij del a ar, directeur van het Gasbedrijf der Gemeente Zeist, verscheen bij van I.onkhuijzen aldaar het eerste nummer van .Gasbeiangcn", een maandblad ter behar tiging van de belangen d >r gas-industrie. Hier een scheut en daar een steek, hangerig, rillerig, koortsig en lusteloos Gij hebt kou gevat I Neem een "AKKERTJE" en nog een als Nederfandseh Ge naar bed gaat. Morgen ro uc voelt Ge U 'n ander mensch, [-- AKKER-CACHETS helpen p55®4**" buitengewoon bij Griep, Influenza, Spierpijn Kiespijn, /(Aïï Hoofdpijn en Rheumaliek. Wxf/JJ Per 12 stuks slechts 50 cent. IL Gebruikt dui voortaan uitsluitend t ONSCHULDIGE REVOLUTIONAIREN Als revolutionairen ter verantwoording worden geroepen, hebben ze het nooit zoo kwaad bedoeld. Zoo liel de heer J. de Kadt, secretaris der O.S.P., die wegens opruiing terecht stond, door zijn verdedigster zeggen: Over gewold wordt niet in het stuk ge sproken. Er staat ook niet in de procla- nintip. dat de gevangenen met geweld zouden moeten worden bevrijd. Op zich- zoll is een actie voor bevrijding van ge vangenen, h.v. door het houden van ver gaderingen en het aannemen van moties, niet strafbaar. De daad van de bemanning der ..Ze ven Provinciën" werd in de proclamatie rot voorbeeld gesteld Dat heteekent dat men er naar het oordeel van den schrij ver bewondering voor moest hehben. Oj> wekking tot hewondering is echter nog steeds niet strafbaar". En hij zelf verklaarde nog. dat hij mat de opwekking tot „bevrijding der gevan genen" het vormen van een amnestie- beweging heeft bedoeld. 't Lijkt de vermoorde onnoozeTheid wol Precies, als de ronde pers, die weer haar mond voorbij gepraat heeft en nu den mi nister van Binnenlandsche Zaken als volgt aanblaft: Minister De Wilde heeft in de Eerste Kamer zich veroorloofd te zeggen, dat, als wij kerels waren, wij zouden geble ven ziin hij onze „uitlating", dat de V A. R A. hij wijze van protest vijf minuten stilte na de mededeeline van v. d Lubbes terechtstelling had ingelnscht, maar d-u wij. in plnuts vn.i voor onze ..meening" te staan, dit bericht later weer verdoe zelden. Wij hehhpn echter geen meening ge uit. doch hehhen slechts een bericht ge bracht omtrent wat ons ter oore gek men was en wat wi' tüdens de telefonn- slcring ni«.t voh' .enue kondei controlee- ROFFELR1JMEN. Prachtig voorbeeld! Onze roode pennevoerders Weinig vreugde meer gewoon Vinden in de laatste dagen Weer de Februari-toon: Die van ivaarlijk-dadelijke Pralende opstandigheid, Die bedenkelijk herinnert Aan de zwarte Zeven-tijd. „Wij zijn fier op onze broeders Zegt een schrijvend rood genie, En hij ondersteunt ze gaarne Met volstrekte sympathie". In pen-Arie's penproductie, 't Buitenlandsche „overzicht" Komt het bloed-dat-niet-vergeefs-vloeit Klaarlijk in het rechte licht. Mendels, in de Eerste Kamer B\j het Vara-sof-debat. Heeft het over de „herpïsch- Droeve worstelinggehad. Fimmen zorgde dat een brallend Protestatie-telegram Op het Oostenrijksch Gezantschap Als een brandbom vallen kwam. Vandervelde, incarnatie Van de Belsche groote mond, Eischt „voor het behoud der vrijheid Sancties van de Volkenbond. In een Westlandsche vergaadnng Bracht Tierates stil een groet Aan de dooden, wiër exempel Onze iverkers sterken moet. Ook Polak gaf van z'n strijdlust Weer eens onomwonden blijk: Als men ons een haar te na komt Doen wij als in Oostenrijk! Ja dat is een prachtig voorbeeld Voor de roode ontwapenaars! Heel het vreedzame verleden Lapt men aan z'n roode laars! Prachtig voorbeeld: kinderspeelplaats olksgebouw en roode wijk Arsenaal en vestinggordel En cultuurkamp tegelijk (\adruk verboden.) LEO LENS Z.Exc. Minister van Binnenlandsciie Zaken mr. LK Wilde toog met zijn collega Z.Exc. Minister van Financiën, mr. Oud, naar de Drentsche venen ter bestudeering van den plaatselijken toestand. Er ioerd o.a. een bezoek gebracht aan een z.g. „Boo-hut" nabij Schoonebeek (zie foto hierboven). Ook werd een langdurig bezoek gebracht aan de gemeente Emmen, waar o. m. het Oosting-Iristituüt voor klein-v eet eelt en de in aanbouw zijnde jeugdherberg (welke door jeugdige werkloozen wordt opgetrokken) in oogen- .s.chouiv werd genomen. In t program cler Duitcche Winterhilfsorganisatie is een verplichte melkuitdêeling aan de kinderen dér volksscholen opgenomen. Een groepje blijde bédeelden. De revolutiepoging in Oostenrijk is- met kracht onder drukt. Dé uitwerking der mitrailleuses op de huizen complexen, waarin de Austro-Marxisten zich hadden verschanst. Ov den rijks\ve'g bij Ovetschie had eenernstige' botsing plaats tusschen een luxe auto, vrachtauto en motor. De Nat. Luchtvcidrtschool bestelde bij de Koolhoven fabrieken fes Rotterdam vijf nieuwe F.K. Ud machines.

Nieuwe Leidsche Courant | 1934 | | pagina 5