VAN RIJN S SS MOSTERD WEKELIJKSCHE B IJ LAGE StoomWasch- en Strijkinricliting „Aurora" W, Snierfinbuns C.Wzn A, GRASMAYER ZOON Het Boek voor de Vrouw Kalender Nod. Ver. van Huisvrouwen Van den uitgever, den heer J. Storm te Amersfoort, ontvingen wij den Kalender voor 1934 van de Nederlandsche Verocniging van Huisvrouwen. Ditmaal is het schild uit gevoerd in rustig grijs linnen, bestempeld in blauw en bruin met den zandlooper en de teekens van den Dierenriem, als symbool van den tijd. Het blok bestaat wederom tri 52 weekblaadjes, welke met duidelijke letter datum en weekdagen aangeven, en ruimte bieden voor een enkele notitie. Aan de rug zijde bevatten zij, evenals het vorig jaar, weder heel wat lectuur, welke de vrouw zal interesseeren. Was echter het vorig jaar de/.e lectuur geheel aan de vrouwelijke hand werken gewijd, thans vindt men er gege vens van allerlei aard op aangestipt Om xnaar iets te noemen: beroepskeuze, boeken voor kleuters, wenken bij verhuizing, huis kamerverlichting, enz. Aan het begin van elke maand vindt men ook enkele astrologische gegevens. Deze zul len onze lezeressen minder interesseeren tenzij dan misschien als een soort Spielerei, wat ze ook feitelijk zijn. Hoewel wij ons natuurlijk niet van all*» hier geboden lectuur op de hoogte hebben kunnen stellen, en het mogelijk is, dat het eene beter in den smaak valt dan het ander, mecnen wij toch wel te mogen constuteeren, dat deze huisvrouwen-kalender er mooi en belangwekkend uitziet, en zijn plaatsje aan den wand waard is. „Twaalf Interessante Vrouwen" De twaalf vrouwen, die de bekende schrijl ster mevr. Jo van Ammcr s-K 11 e r interessant vond, en wier levens zij in dit bij J M. Meulcnhoff te Amsterdam versche nen boek verzamelde, zullen wij hier ccrsi eens in volgorde opnoemen, met de vermei ding van haar kwaliteit. Hier volgen ze dus: Julia C u I p, concertzangeres; M a r- garet Bond field, voormalig Minister van Arbeid; Elizabeth Arden, direc trice van een Schoonheidsinstituut; Alex andra K o 11 o n t a y, gezante van de Sov jet-Republiek in Stockholm; Y vette Guit berl, chansonnière; Rosa Manus, vice- presidente van den Wereldbond voor Vrou >vcnkiesrecht; Ka the Dorsch, tooneol- speelster; Madeleine Vionnet, leid ster van een „maison de haute couture"; E-lsa Brandström, Roode-Kruis ver pleegster in Rusland; Charlotte B li fe r. professor in do Kinderpsychologie; Maudo Hoyden, predikante; Mary .Wigman, danseresHet is dus wel gen heel bonte rij, en vermoedelijk zouden enkelen het wel vreemd vinden, zoo in el kanders gezelschap te verkeeren. Ook wij zouden ons er niet bijzonder in thuis voelen. omdat elk mensch nu eenmaal zijn eigen wereld heeft, waarin hij leeft, en Jo van Ammers Küllers wereld beweegt zich dit blijkt hier wel bijzonder duidelijk mijlen Waarom heeft zij zich deze taak gesteld dit twaalftal vrouwenlevens van onderling verschillende orienteering voor ons Neder landsche lezeressen uit te beelden? „Al jarenlang", zoo zegt de schrijfster in haar inleiding, „koesterde ik de wensch om een aantal vrouwen die tot de proote wer kers van de wereld behooren, persoonlijk te leeren kennen om met haar te spreken over haar leven, haai succes en haar moeilijk heden, haar strijd en haar idealen, om van haar te hooren, hoe zij haar doel hebbcri bereikt en baar te vragen, hoe zij, bij hef overzien van haar eigen levenswerk, oor declen over het nieuwe vrouwenleven van zelfstandigheid, arbeid en verantwoordelijk heidAllen tezamen hebben zij mij een groote les geleerd; dat nooit „veine", toeval of geluk een belangrijk leven bestuurt en de oorzaak van succes en slagen is. Maar altijd een taaie wil, een onvermoeibare energie om een eens aanvaarde taak te vol brengen, een kracht-van-geest, die groe't naarmate tegenstand en moeilijkheden groo- tcr zijn". Zie hier dus de schrijfster en wat zij heeft geschreven door haar zelf gekarakteriseerd. Wij mogen het haar niet-kwalijk nemen, dat blijkbaar haar interesse bij uitsluiting van zooveel andere vrouwentypen uitgaat naar de „geëmancipeerde" vrouw, en het is ook niet meer dan natuurlijk, dat zij de „groote werkers" juist daar aantreft, waar die „grootheid" een zeer geprononcoerden uiter- lijken kant heeft. De grootheid, die over wegend innerlijk is, is niet zoo heel spoedig en gemakkelijk te ontdekken. Wij bedoelen hier in het geheel niets hatelijks mee, we signalecrcn slechts een oude waarheid. Voor ons heelt verder een leven, dat enkel opgebouwd is „door een taaie wil, een on vermoeibare energie om een eens aanvaarde taak te volbrengen", iets van een afgesno den bloem, wij missen er de plant aan en de wortel Met andere woorden: het pronte Leven, waaruit het ontsproten is, de rol, die God in dit leven heeft gespeeld. Want God speelt een rol in elk bestaan, of wij Mem erkennen of niet. Wie Go.l in eigen leven heeft leeren zien, die vindt geen volkomen bevrediging in de levensbeschrijving van een mensch, waarin God een ontbrekende factor" is. Met is of zulk een leven een ander leven is geweest, ja, waarom het niet ronduit gezegd, geen menschcn- leven. Dit zijn nnze herwaren tegen Jo van Anv mcrs-Küllcrs hoek. Moet men het daarom ongelezen laten? Dat is weer een heel ander ding. Er bestaat „verdichting", werk van fantasie, dat zonder bedenking graag ge- fezen word», en waarin men evenmin het leven in zijn volheid, op de wijze zooals wij hierboven aanduiden, aantreft. De wordings geschiedenis en de opinies van een levend mensch zijn altijd belangrijk, wat voor een mensch het ook is. Zelfs kan loctuur els deze, mits ze gelezen wordt door een vrouw die het vermogen der onderscheiding heefi vorruimend werken. Zij breidt den blik uit over een levenskring, die ook zijn eigen waarden heeft. „Twaalf interessante Vrouwen" is goed verzorgd uitgegeven. Dc zeer fraaie fotogra fieën der beschreven „interessanten" zijn een goede samenvatting en aanvulling der geschreven portretten, die zich prettig laten lezen. „Do vrouw in Sowjet-Rusland" Met dit hoek, „De vrouw m Sowjet-Rus land", geschreven door Dr. Fannina W. Ha 11 e, heeft Van Loghum Sinterus N.V.. Arnhem, een brok zeer belangrijk Russisch studiemateriaal in Nederlandsche vertaling gepubliceerd, en ons een kijk gegeven op vrouwenleven in dat ontzaglijk uitgestrekt gebied, dat Sowjet-Rusland heet. Het is geen gemakkelijke lectuur, die men zo eens even in een verloren uurtje tusschoit het huiswerk ter hand neemt. De schrijfster die Rusland en de Russische vrouw blijk baar zeer nauwkeurig kent. en tevens van het leven der vrouw in West Europa goed op hoopte is, heeft allereerst in een brecd- opgezette voorstudie een tafereel van Rus sisch vrouwenleven gegeven uit den vóór christelijken, en uit den tsaristischen tijd. Dit is zeer juist gezien, want zoowel de prae-christelijkc als do tsaristische vrouw in Rusland onderscheidt zich zeer markant van haar West-Eurojiecsche zuster Ook het Rusland van voor den wereldoorlog ovolu- eerde op een geheel ander niveau dan West Europa. Wio dit goed voor oogen houdt, zal behoed worden voor de anders onwillekeurig gemaakte font, de huidise Russische toestanden met die bijvoorbeeld in ons land te vergelijken. Zulk een verge lijking hangt scheef, men bereikt er niets deugdelijks mede. Ook zoo men deze reserve jn acht neemt is het nog niet gemakkelijk, zijn houding ten opzichte van het nieuwe Rusland te be palen. Juist dit nieuwe neemt vaak tegen zich in, omdat in elk mensch een knus con servatief schuilt, zelfs in de meest met haar tijd meegaande onder ons. Ruslands nieuwe ideeën ontspruiten voor een zeer groot deel uit een geesteshouding en levenspractijk, dl aan dc onze vijandig is. Dit maast een objectief oordeel over alles wat ginds ge schiedt nog moeilijker. Maareen oor deel wordt er ook niet van ons gevraagd Men leze een werk als dit uit een hooger soort nieuwsgierigheid, om óók eens te wil len weten, hoe het er thans in de Sowjets uitziet. Een duidelijk, scherp samengevat beeld krijgt men niet, het onderwerp is te uitgebreid. Maar wei leest men, zoo men te gen eenlge geestelijke inspanning niet op ziet, een hoek als dit met zeer bijzondere interesse. Immers, een grootsche, tragisclu worsteling om nieuwe levensvormen heeft ginds plaats, oude, eeuwige waarden gaan er in dc smeltkroes, en wat zei uit dit alles opnieuw ontstaan? De vrouw die den tijd heeft om haar tijd te bestudecren late di; dikke, prachtig geïllustreerde studiewerk niet ongelezen De mode van den dag Pull-overs Nog zijn ze niet in ongenade geraakt, die leuke pull-overtjes in alllerlei aardige kleu ren eed ragen op een rok van grove sport - stof. Maar hoe eenvoudig ze ook zijn, ze vol gen toch de algemeene modc-tcndcnzen. De verbrecde schouderlijn wordt verkre gen met ingebreide stropen, vierkante of ronde kragen. Alle pull-overs zijn hoog ge sloten, of hebben een uiterst klein dccol leté. Een aai-dig geheel vormt ook een pull over die gecompleteerd wordt met een ge breid mutsje in „fez-model" en een lange sjaal, die losjes om de hals wordt gewon den. Onze Kerstmaaltijd Eon kenmerk van onze December-feest- 'dagen is de sfeer van intimiteit, van huise lijke gezelligheid, van rustig samenzijn; en die sfeer wordt niet verkregen door het organisecren van kostbare feestmaaltij den, integendeelze wordt er vaak doer verdreven. Knus cn gezellig kan het zijn rondom de keurig gedekte tafel met haar eenvoudige hulst- of dennentakjes-versiering, haar met sinaasappelen en noten opgestapelde vruch tenschaal, haar lichtende kaarsen, die b.v zoo aardig staan in uitgeboorde, glimmend gewreven roode appeltjes. Aantrekkelijk kunnen ook de gerechten lijn, zonder dat ze deel uitmaken van oen lormeel koks-menu, waarin het ééne „fijne keuken"-product op het andere volgt; als de huisvrouw rekening houdt met smaak en voorkeur van aanzittenden, als ze het feestelijk tintje in den vorm van het smakelijk bordje soep, het aardige vóór- gerecht, den lekkeren pudding weet aan te brengen zonder veel kosten en zonder dat do bereiding hoven haar krachten gaat. dan za| de ongedwongen feestmaaltijd voldoen aan aller verwachtingen, méér misschien dan een grootsch opgediend en door kok of kookster toebereid diner. Als voorbeeld voor een eenvoudig Kerst- menu denken we ons b.v. het volgende: 1. Soep (bv. de nieuwe „groente met vermicelli" soep van Maggi; of. voor ge vallen, waarin een meer pikante smaak gewcnsrht wordt, Maggi's ossenstaart-, mockturlle, of Londondcrryosep). 2. Voorgerecht (macaronischelpen, of wel warme kuassandwichcs). 3. Hoofdgerecht (eendvogel of haas appelmoes, aardappelen: of roastbeef, spruit jes met kastanjes, aardnppelpurée; cf: kalfsfricandeau, Brusselsch lof, aardappe len; of: rolpens, appelmoes, aardappe; purée). 4 Nagerecht (warme bcschuitpud- 'ding rm-t warme vruchtensaus; of; Kerst krans, die dan bij den banketbakker is be steld). WARME KAASSANDWICHES (4 PERSONEN). 12 zéér dunne sneetjes casinobrood, 100 G. (1 ons) Edammer of Goudsche kaas, ecnigo druppels Maggi's Aroma., ongeveer 50 G. (*A ons) boter. Bedek G sneetjes brood met een daarop passend pinkje kaas (niet te dun), dru|>pel er iets Maggi's Aroma over, leg er de and re sneetjes op, snijd rondom de korst weg cn verdeel elk dubbel sneetje in twee gelijke stukjes. Bak die in de koekepan met dc hcete boter aan weerskanten goudbruin. Schik ze op een schaaltje, waarover eerst een vingerdoekje is geplooid. MACARONISCHELPEN (4 per sonen). 125 G. (Vj pond) macaroni, 100 G. (1 ons) geraspte kaas, (JO G. (3 afgestreken eetlepels) boter, y2 L. kokend water met 2 Maggi's bouillonblokjes, wat paneermceL Los de bouillonbinkjes op in het kokende water, laat er de in kleine stukjes gebro ken macaroni in vallen en kook die op een zacht vuur gaar (ongeveer y2 uur). Giet, wat nog aan bouillon over mocht zijn ge bleven uit de pan (kan b.v. bij de soep gedaan worden); vermeng de macaroni op het vuur met de geraspte kaas en de helft van <lc boter on breng ze dan over in dc scholpen. Bestrooi de schelpen met wat paneermeel, leg daarop een klontje van dj nog overgehouden boter en laat er in den oven een korstje op komen. WARME BESCHUITPUDDING (4 personen). 6 groote beschuiten, 60 G. (6 afgestreken eetlepels) bloem, 50 G. W2 ons) krenten, 50 G. onsl rozijnen, 50 G. ('/o ons) sucade. 50 G. (i/o ons) amandelen, 3 a 4 eieren, 60 G. (4 afgestreken eetlepels) suiker, geraspte schil van y> citroen. 100 G. (1 ons) botei. 3 a 4 eetlepels melk. Roer in een diepe kom de boter met de suiker zalfachtig, werk er één voor één dc eieren door, daarna de bloem cn de ge stampte beschuiten, af en toe wat van de melk toevoegende als de massa te stijf zou wordpn. Roer er ten slotte de gewasscnen krenten en rozijnen, de gesnipperde sucade en de geraspte citroenschil dcor; breng de massa over in een met boter in'esmeerden en met paneermeel bestrooiden warme-pud- dmgvorm, sluit den vorm en laat den pud ding 2 uur koken ,au bain-marie" (in een pan met kokend water). ZULLEN WE ETEN? ZONDAG: tomatensoep; kalf slappen, spruit jes, gekookte aardappelenbeschuitpud ding met appelmoes. MAANDAG: biefstuk, andijvie, gekookte aardappelen; roomcuslard. DINSDAG: aardappelsoep; ossengehakt, roo de kool, gekookte aardappelen; fruit. WOENSDAG: bruine boonensoep; flensjes. DONDERDAG: varkenskarbonaden, snijboon tjes, gekookte aardappelen; chocolade- pudding met vanillesaus. VRIJDAG: gebakken panharing, rijst met bo ter en citroensaus; appelbeignets. ZATERDAG: stampol van zuurkool met spek; drie-in-de-pan. E WEG NAAR 'T HART GEMBERPUDDING. Bereiding: 4 eierdooiers kloppen met een paar lepels suiker; cr. au bain marie, bij voegen V2 L. kokende melk, 30 Gr. gelalins en 100 Gr. gehakte gember; dit, nu cn dan loerend, late» bekoelen, dan vermengen met y2 L. slagroom. GEBAKKEN KALFSTONG Bereiding: na het koken, de schijfjes in wrijven met peper, gehakte dragon en uitjes; ze dan paneeren, bakken, opbrengen met kapper- of mariérasaus. Of ze. na hlanchceren, eprst koken met kokend ter, zout, peterselie, oen paar wortetljes een takje thijm; er dan het vc| afnemen en ze laten bekoelen, ze daarna overlang3 in tweeën snijden, in beschuit omwentelen cn in ruim boter bakken. M 4 IZF.NASCHOTELTJE MET VRUCHTEN. Bcreid'ng: de pap maken van 2 eier dooiers. 1 a 2 lepels suiker, 75 Gr. maizena cn 1 L vaniliemelk, ze aan twee lagen, waartusschon gestoofde vruchten of het vruchtenmoes, in een beboterden schotel leggen, cn ze bedekken met ©en mengsel van gemalen of gestampte amandelen, bo- ler en suiker, of van suiker, citroenschil en -sap; het schoteltje dan nog even in den oven plaatsen. CAM A R EI .PUDDIN G Bereiding: 100 Gr. suiker met een lepel water op het vuur licht bruin roeren; daar bij L. kokende vaniliemelk of half room, half melk voegen, gebonden met 30 a 40 Gram bloem of maizena, dit bij een paat gocdgekloptc eierdooiers voegen, dan nog oven roerend laten doorkoken, ze afmaken met een lepel rum er. ze gamceren met eiwitschuim; of het schuim erdoor roeren cn deze versieren met geglaceerde amandel snippers. Ook wel vermengen met gehakte of gestampte amandelen, rozijnen, krenten cn sucade; van elk 25 Gr. MACABONISOEP Bereiding: GO A 75 Gr. macaroni, aan stukjes gebroken, een uurtje koken in 2 L. kalfsbouillon, met wat selderij, peterselie, foelie, peper, noot en zout; de soep afma ken met twee eieren. ZURE EJERSAUS Bereiding: een stuk of vier eieren klop pen. er 'angzaam l/2 d.L warm gekookt wa ter- bij oreren, ook zooveel kruidenazijn en weinig zout; zo *u bain marie plaat- en roeren tot ze gebonden is. Een garnituurtje Op de komende feestdagen willen we er graag ailcmaal een beetje aardig uitzien; maar de middelen om een nieuwe japon te koopen onl breken dikwijls. Dat hindert niet! Met het hierbij afgobecldo garnituur tje knappen we onze oude jurk weer heele- maal op. Dit garnituur, dat onze japon er als nieuw uit doet zien maken we zelf, dus... het hooft niet veel te kosten. Van tule knippen we eerst het model van de kraag en de manchetteJi. Tule heeft het voordeel, dat het niet gezoomd behoefi te worden. Witte of theekleurige georgette is ons materiaal; hiervan worden drie stroken ge knipt voor de kraag, zes voor de manchet ten. twee smalle boordjes en oen strook voor de kraag, die de strik vormt. We beginnen nu de eerste volant van dc kraag er van onderen op te rijgen, daarna de tweede en dan de derde. Tenslotte word', alles met de machine keurig gestikt. Het zelfde gebeurt met de manchetten. Dan wordt het garnituurtje op de japon bevestigd en u zult verrast zijn over het resultaat. Handwerken Een ronde Iheemuls Voor de hierbij afgebeelde ronde thcemuts is benoodigd 155 gram Everlasting. (Eerste kleur 75 gr., tweede kleur 40 gr., derde kleur 40 gr.) Deze thcemuts wordt gemaakt in vaste steken in heen- en teruggaande toer. Men haakt 96 losse steken plus 2 ste ken voor het omkccrcn, dan in iedere losse steek 1 vaste, dit 20 toeren. Dan begint men één derde deel, dus 32 steken met een an dere kleur, dit herhaalt men 12 toeren; dan weer de helft der 32 steken met de derd>j kleur, dan haakt men met de drie kleu 12 toeren Nu neemt men een derde van de eerste kleur af en gebruikt daarvoor de tweede kleur; 1? toeren. Nu verspringt men weer. De laatste kleur wordt nu een derde, en de eerste kleur is nu slechts een halve derde; dit ook 12 toe ren. Nu wordt de derde kleur twee derde, cn de tweede kleur één derde, ook 12 toe ren, en ten slotte 12 toeren alleen met de derde kleur. Wanneer men 44 toeren heeft gehaakt, mindert men aan het begin van elke toer één steek om het model te krij- WEKELIJKSCH KNIPPATROON TWEE BIJZONDER MOOIE MANTELS VOOR GEZETTE DAMES No. 211: Een keurig getailleerde jas; de lange sjaalkraag, de figuurnaden, die on deraan in een plooi open springen, alles werkt mee om een dame met een zwuar- :!er figuur cr toch elegant te doen uitzien. De gnrneeiing is van imitatie Persianer. Benoodigd: 3.25 M. stof van 130 c.M. br.; 75. c.M. astrakan. No. 229: Een mooie mantel van soepe. Ia- ken met een groote bontkraag en manchet ten. De mouw is zeer modern, maar kan, indien gewenscht. ook glad geleverd wor den. Benoodigd: 3.25 M. stof van 130 c.M. br., 3.50 M. voering vaoi 100 c.M br. en 5 vellen bont- Beide patronen zijn ln alle maten tegen den prijs van 55 cent per stuk te verkrijgen bij de „Afdeeling Knippatronen" van de Uit geversmaatschappij „De Mijlpaal", postbox 175 te Amsterdam. Toezending geschiedt na ontvangst van het verschuldigde bedrag, dat kan worden overgemaakt in postzegels, per postwissel of per postgiro 41G32. De lezeressen worden vriendelijk verzocht; naast het nummer van het verlangde pa troon ,ook de, gewenschte maat, d.w.z. bó ven-, taille-, en heupwijdte op te geven. Ge? lieve verder naam en adres duidelijk te ver melden. Men voorkomt daardoor vertraging in de toezending. Handige maniertjes Men mag nooit de stofdoek voor andera doeleinden gebruiken dan af te stoffen. Oud linnen leent zich slecht voor stofdoek om dat dit pluist Oud katoen of zijde is beter voor dit do4Ï geschikt Men moet bij afstoffen stevig druk ken en cr voor zorgen, dat m.en het stof niet opjaagd, zodat het weer op een andere plaats terecht komi. Voorwerpen, die bo ven het bereik hangen, moet men afnemen op een trapje, nooit met een plumeau, daas deze het stof opjaagt Als de huisvrouw zichzelf en het dienst meisje er aan went eiken dag naar de ka mer die gedaan moet worden, het wrijf- en poetsmandje mee te nemen, behoeft do groote schoonmaak goeri noodzakelijk kwaad te worden. Laat dus zeil en meubels niet kaal worden, totdat het hun beurt is om weer een nieuw waslaagje te krijgen en let erop, dat koperen deurknoppen, nikke len haardgarneeiing en andere dingen, dia behooren to glimmen, nooit dof zijn. gen. bij de laatste 12 toeren bij elke toer aan beide zijden 1 steok. Dc andere helft wordt net zoo geweik' Nu haakt men nog 4 kleine en één grooter ringetje en naait die boven op de muts, ter versiering en om op te hangen. Mevrouw Z. KOKS DE LANGEN Plantageweg 16 Rotterdam C0RSETTEN. BUIKBANDEN en BUSTEHOUDERS, naar maat, zoo ook voor corpulente en afwijkende figuren Meer dan 20-jarige ervaring C0RSETTEN vanaf 12.50 BUIKBANDEN vanaf 8.— Rcparatiën worden billijk uitgevoerd MEVROUW, Met eet: JUNO Haardkachel, voorzien van linizenciriiilaiie. capacMcit 150 M3. hebt U volop WARMTE voor weinig geld. Prijs f 55 fijn verchroomde declen!! Gegarandeerd emnillel J. v. d. TOORN Co. - ROTTERDAM Mathcnesserweg 77/79 Telef. 33623 VRAAGT PRIJSCOURANT MAISON VISSER ZWART JANSTRAAT 46, over de 2e Pijnackerstraat Telefoon 44085 ROTTERDAM DAMES- en KINDER-HOEDEN Ruime sort, in alle maten en kleuren SLANGEN SLANGEN Prima Rubber Stofzuigcrslangen f 3.75 Onderdeden v. alle soorten Stofzuigers „DE STOFZUIGERDOKTER" Benthuizerstraat 72, Tel. 43129, R'dam Speria'e REPARATIE - INRICHTING UTRECHT KONINGSWEG 56 - Telefoon 11165 Postrek. No. 43430 Opgericht 1856 Geheel naar de eïschen des tijds ingericht Wascht uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN VF.URCOI T F.CTTF. TAPIJTEN, GOR DIJNEN, LINOLEUMS GROOIK SORTEER ING WOLLEN DEKENS t-g -u scherp CONC'JRHEEHKN'M', Prijzen!!!! AANBKV KLF.NL), UTRECHT Oosterstraat 11 - Telefoon 14810 WONING-INRICHTING BEHANGERS - STOFFEERDERS VP. AAGT ONS EENS PRIJSOPGAVE CENTRALE KEUKEN UITZENDING VAN DINERS Oostmolenstraat 12 voorh. Flatgob. Telef. 55745 Bij g. g. Telef. 56914 Prijs per Diner 1.10; dagelijks 1.— 27.50 per maand. Goed verwarmde liiisst-n DE DIRECTS

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 10