$litum £riii5f t}t(JTourant BINNENLAND. Gemengd Nieuws. Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor L eiden en Omstreken Bureau: Breestr-iat 123 Telefoon 2710 (na 6 uur 3166) Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 4057 DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1933 wordt, met opstand tegen het gezag en derhafvo tegen de dwingende macht, die het gezag behoeft om zich zelf, het recht en de vrijheid te handhaven. Die onge bondenheid van revolutionaire strekking kan slechts, wanneer zij niet door het gezag gebreideld wordt, uitloopen op anarchie, waaraan ten slotte een dicta tuur, in eenigen vorm, weer een einde maakt Revolutie schenkt geen vrijheid, maar loopt uit op tirannie. Aan den anderen kant is er een over spanning van het gezag, denk aan Italië en Duitschland, waardoor wel orde in het leven wordt geroepen, maar waardoor de vrijheid in het volksleven in het gedrang komt. Als er een keuze zou moeten wor den gedaan, dan liever overspanning van het gezag dan een ongebondenheid, waar aan zoowel het gezag als de werkelijke vrijheid ten offer zouden vallen. Maar verreweg het beste is handhaving van de juiste verhouding tusschen gezag en vrij heid, waarnaar in ons land wordt ge streefd. Toen dan ook in den jongsten tijd de vrijheid dreigde tot ongebondenheid te worden, moest het gezag krachtig ingrij pen, moest het bedacht zijn op verster king om zijn taak te kunnen vervullen tot bescherming van het volksleven. In 't bijzonder moet de weermacht een vol strekt betrouwbaar element vormen in de handen der Overheid. Als Nationale Vereeniging is het onze taak, dat was daarom de conclusie van den spreker, de Overheid krachtig te steunen en mede te werken, dat een goede weermacht in staat zij ons land te beschermen tegen binnen- en buitenlandsche gevaren. OFFICIEELE BERICHTEN ALG. REKENKAMER IN NED. INDIË Alg\ Rekenkamer in lakker, thans lid vai Ned. Indlë de he< l dat college. F. i GEVANGENISWEZEN Bij K. B. Is aan F. J. van den Beng, op zijr ïrzoek, eervol ontslag Verleend uit zijn be ekklng van lid van het college van regenter /er de gevangenissen te Den Haag, ondei inkbetudging voor de alj zoodanig bewezer RECHTERLIJKE MACHT Bij K. B. Is benoemd tot kantonrechter- plaatsverv. in het kanton Zaltbommel Mr J. v. adv. en proc., wonende te Br&kel; i benoemd tot kantonrechter-plaatsverv. In kanton Wageningen: JhT Dr M. L. van Holthe tot Ecihten, burgemeester van Rhenen Wageningen: s benoe kantor Doesbui RIJKSVERZEKERINGSBANK I. B. is. met ingang van 1 Jai van Utteren, op zijn x verleend als controleer I de Rijksverzekeringsb: Bij 1 Jan. 1934. rzoek. eervol id geneeskun- k. met dank- lic betrekking VERZEKERINGSKAMER Bij K. B. is benoemd, met ingang Lttg.. tot adj.-commies in vasten diens voormelds Kamei tijdelijken dienst bi. UITGEVERS EN OMZET BELASTING NIEUW ADRES AAN DE TWEEDE KAMER De Nederlandsche Uitgeversbond heeftop- nieuw een met redenen omkleed adres aan de Tweede Kamer gezonden, betreffende de omzetbelasting op boeken en tijdschriften, waarin hij er bij de leden dezer Kamer op aandringt, alle pogingen in het werk te stellen om ook vrijstelling van belasting voor boeken en tijdschriften te verkrijgen, evenals reeds voor dag- en weekbladen is geschied. CENTRALE VAN HOOGERE RIJKSAMBTENAREN DE VERDERE SALARISVERLAGING In een dezer dagen gehouden vergadering van het bestuur der Centrale van Hoogere Rijksambtenaren is besloten, tegen Zaterdag 9 September een buitengewone vergadering van den Vereenigingsraari bijeen te roepen, ter bespreking van de voornemens tot ver dere verlaging der Rijkssalarissen, om nieuwe lezers te winner Wie zich heden als lezer op ons blad opgeeft voor minstens één jaar ontvangt gratis al de nummers, welke verschijnen tot 1 October a.s. De aanbrengers hebben recht op keurige premie's. Zie mededeelingen in ons blad van Woensdag 30 Augustus. Abonné's op te geven aan De Administratie, Breestraat 123, Leiden. ABONNEMCNTi "Per kwartaal In Lelden en In plaat- ion waar 'n agentschap gevestigd ls ƒ2.35 Franco per post 2.35 portokosten Fex week ƒ0.18 Voor het Buitenland bij wekelijk- iche zending ,4.50 Bu dageiijksche zending „5.50 Alles bi] vooruitbetaling Losse nummers 5 cent met Zondagsblad 7Va cent Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Dit nummer bestaat uit TWEE bladen EERSTE BLAD Arf. XXXSI van OP ONDERZOEK IN DUJSCHLAND zal verschijnen in ons blad van aanstaanden Zaferdag 31 AUGUSTUS Al drie-en-vijftig jaren wordt de laatste dag van Oogstmaand door 't overgroote deel van ons volk als feest dag dankbaar gevierd. De geboorte van Prinses Wilhelmina fn 1880 werd met blijden feest jubel be groet; de band tusschen Volk en Oranje telg werd met 't jaar vaster en inniger; on de regeering van H. M. Koningin Wilhelmina heeft het oude verbond tus schen Nederland en Oranje bezegeld en bekrachtigd. Koele Nederlanders zijn niet gewoon met hun innigste gevoelens te koop te loopen, maar voor Oranje hebben we altijd een uitzondering gemaakt. En op den jaardag van onze geliefde Vorstin mag ook de buitenwereld zien en hoo- ren wat leeft diep in ons hart. Vooral dit jaar is er reden te over van onze verknochtheid aan het Oranje huis en onze gevoelens ten opzichte van onze Landsvrouwe uiting te geven. Zoo pas hebben we gevierd den 400sten geboortedag van den Vader des Vaderlands, «n- thans weer maakt ons volk zich op te toonen, dat 't dank baar is voor de 35-jarige gelukkige re geering van Koningin Wilhelmina. Gedwongen door den nood der tjjden worden in onze dagen heel wat feeste lijkheden nagelaten. We achten dat een gelukkig verschijnsel. Maar ook in dit opzicht wordt voor Oranje een uitzondering gemaakt. En dat achten we eveneens zeer op zijn plaats. Nederland en Oranje saam hebben in den loop der eeuwen vele stormen door worsteld en doorstaan. En dit was immer 't schoone, dat Oranje, naar 't verheven voorbeeld van den eersten Willem, ons volk steeds heeft gewezen op de Bron van alle kracht, op de Hulp in allen nood. Zulk een vorst of vorstin is voor een volk de grootste zegen. En waar Koningin Wilhelmina deze loffelijke traditie voortzet, daar danken wij God voor 't rijke bezit ons volk in deze echte Landsmoeder geschonken. In dat licht bezien is er zelfs in dezen bangen tijd reden te over onzen nati- onalen jubeldag blijde en dankbaar te vieren. Spare de Heere dit kostbare leven tot in lengte van jaren. En moge 31 Augustus 1933 den ouden band tusschen Nederland en Oranje nog meer hebben versterkt. OVERSPANNING NAAR TWEE ZIJDEN I-Iet openingswoord, waarmee oud-minis ter J. J. C. van Dijk onlangs de algemeene vergadering van „Ons Leger" opende, was kort, eenvoudig en klaar, zooals wij dat van dezen spreker altijd gewoon zijn. Op zoo duidelijke wijze werd (le overspanning naar twee zijden, naar die van het gezag en naar de vrijheid, geteekend, dat wij het niet on dienstig achten deze korte uiteenzetting, welke opgenomen is in het laatste nummer van het orgaan der vereeniging, hier door te geven. De spreker wees allereerst op de gewel dige spanning in heel de wereld; op de moeilijkheden, welke zich alom openbaren en op de nationale en internationale geeste lijke stroomingen, welke zich in ons volks leven vertoonen en vervolgde dan: „Do twee polen, waarom zich het ge ordend volksleven beweegt, zijn gezag en vrijheid; eenerzijds het Overheidsgezag, dat in de sfeer van het recht de bescher mende en bewarende hand over 't volks leven heeft uit te strekken; anderzijds de vrijheid in eiken levenskring, niet bij de gratie van en ontleend aan het gezag, maar krachtens eigen souvereiniteit van dien levenskring. En nu zien wij in den jongsten tijd een grenzelooze verwarring in de juiste verhouding van gezag en vrijheid. Aan den eenen kant overspanning, uitzetting van de vrijheid, die tot ongebondenheid KONINKLIJK HUIS Bil K. B. ls benoemd tot adjudant In buiten- gew. dienst van H. M. de Koningin, de kolonel J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, comman dant van de brigade grenadiers en jagers .(le infantexie-brigade). LEGER EN VLOOT Bij K. B. Is benoemd, bij het ros.-personeel der landmacht, bij den gen. staf. tot res.-2e-luit. voor speciale diensten, de heer Mr H. P. Schaap: is benoemd bij het dienstvak der intendance, tot res.-le-luit. voor speciale diensten, de res.- le-luit Mr D. R. Brouwer, van het 12e reg. inf., zulks onder gelijktijdig eervol ontslag uit zijn tegenwoordige betrekking. SPREEKUUR DIRECTEUR-GEN. P. T. T. De directeur-generaal der P.T. en T. is verhinderd gedurende de maand September a.s. zijn gewon? wekelijksche spreekuur te houden. AMSTERDAM HET ONTWERP OMZET BELASTING EEN NOTA UIT DE WERKGEVERS-WERELD LASTEN VOOR DE BEDRIJVEN Het verbond van Nederl. Werkgevers, de Alg. R.K. Werkgevers vereeniging". de Chr. Werkgeversvereniging en de Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel, hebben den minister van financiën een nota aan geboden betreffende het gewijzigde ontwerp Omzetbelasting. Hierin wordt allereerst geconstateerd, dat het gewijzigde ontwerp beter is dan het oor spronkelijke ontwerp-de Geer, omdat de be lasting zal werken als een alcremeene ver- bruiks- en niet als een bedrijfsbelasting. Uit praktische overwegingen is besloten de heffing van 4 pet. te doen plaatsvinden bij de bron, d.i. bij den fabrikant of bij in voer, met de bedoeling echter, dat deze be lasting slechts éénmaal van het afgewerkte product wordt geheven, zoodat de prijsver- hooging daartoe beperkt zal blijven. In artikel 32 is bepaald, dat op goederen, welke bij vervaardiging, in het binnenland aan omzetbelasting onderworpen zijn, een compenseerend invoerrecht van 1 pet. wordt geheven (bij weelde-artikelen 2 pet.). Daar bij js echter blijkbaar vergeten, dat die 1 pet ook komt te drukken op talrijke grond- en hulpstoffen voor de industrie, die hier niet gemaakt worden en dus altijd uit het buitenland moeten komen. Bij deze goe deren is geen sprake van compensatie, want er is geen Nederlandsche producent van. Die 1 pet vormt in die gevallen een onge motiveerde belasting op grondstoffen, die het concurrentie-vermogen van ons bedrijfs leven ernstig moet schaden. Wij dringen er daarom ten sterkste op aan, de heffing van die compenseerende invoerrechten te be perken tot die goederen, welke in ons eigen land worden vóórt- gebracht. Hulpmiddelen Uit de artikelen 13 en 15 blijkt, dat de mogelijkheid van vrijstelling, resp. restitu tie niet is geopend voor de in het bedrijf gebezigde hulpmiddelen, machinerieën, steen kolen en andere brandstof, electrischen stroom, gas, enz. Alle aanschaffingen van dezen aard zijn met 4 pet. belast en de industrie zou volgens het ontwerp geen gelegenheid krijgen daarvoor vrijstelling of restitutie te vragen. Hier moet het beginsel van een op den consument af te wentelen verbruiksbelasting geheel uit het oog zijn verlóren; dit is niet anders dan een bedrijfs belasting in haar meest ernstigen aard. Zelfs is de belasting nog honger dan 4 pet., want ook .bij de vervaardiging van die hulpmid delen en de opwekking van de krachtbron nen zijn weer andere belaste hulpmiddelen aangewend, waarvan de belasting op den kostprijs daarvan drukt. Zeer duidelijk spreekt dit bij electrischen stroom, waarvan de prijs verhoogd wordt door de belasting op de steenkolen voor de centrale. Deze be lasting op hulpmiddelen wordt nog ver zwaard door de 1 pet. compenseerende in- \oerrechten, wanneer het geldt goederen, die hier te lande niet gemaakt werden en dus in ieder geval uit het buitenland moe ten komen. Tenslotte werkt de belasting onbillijk ten aanzien van concurreerende ondernemingen waarvan de een de grondstoffen of hulp middelen zelf maakt of opwekt en de ander ze van buiten betrekt. Wij zien niet in welk onderscheid in oeco- nomischen zin er bestaat tusschen grond stoffen en halffabrikaten, die tot het eind product vei'- of bewerkt zijn en andere hulp middelen, die bij de productie gebezigd zijn. Beide zijn volkomen gelijk te stellen elementen van den kostprijs; dus als bij dit wetsontwerp voorkomen moet worden, dat herhaalde heffingen zullen plaats vin den en „dat de belasting zou ontaarden in een bedrijfsbelasting, die het concurrentie vermogen van de industrie zou schaden", dan dient een weg gevonden te worden, dat ook voor de belasting op hulpmiddelen voor de productie vrijstelling, resp. restitutie wordt verleend. Naar onze meening ware dat op de eenvoudigste en meest effectieve wijze te bereiken door in de artikelen 13 en 15 de mogelijkheid van vrijstelling, resp. restitutie uit te breiden tot alle leveringen van goederen aan fabrikanten, voor zoover die goederen in het bedrijf wor den aangewend. Iedere aanschaffing door een fabrikant levert een element van den kostprijs zijner producten en wordt dus toch later in de omzetbelasting over het eind- fabrikaat getroffen. Bijgevolg wordt alleen bij de levering van het eindproduct door den Iaatsten fabrikant in de productieketen aan den handelaar of consument omzetbe lasting geheven. Het wil ons voorkomen, dat dit de zuiverste uitwerking van het aan genomen beginsel moet zijn. Fabrikanten van vrijgestelde goederen. De fabrikant van vrijgestelde goederen, die belaste goederen als grondstof gebruikt, is, volgens de artikelen 13 en 15 van het wetsontwerp, uitgesloten van het recht om vrijstelling, resp. restitutie van de omzet belasting over die grondstoffen te verkrij gen. (Alleen fabrikanten van belaste goede ren hebben dat recht). Dit moet een vergis sing zijn! In de eerste plaats zou die kost prijs van het artikel, niettegenstaande de vrijstelling, toch verhoogd worden ten ge volge van de omzetbelasting op de grond stoffen, zoodat de vrijstelling toch weinig ef fect zou hebben. Maar bovendien is het een schromelijke onbillijkheid, de grondstoffen voor die Nederlandsche producenten te be lasten, terwijl hun buitenlandsche concur renten, die zij zoowel op de binnenland- sche markt als bij export ontmoeten, niet die belasting hebben te betalen. De fabri kanten kunnen dus door die buitenlandsche concurrentie hun prijzen niet verhoogen en worden gedwongen zelf de belasting te dra gen. Dat is geen verbruiksbelasting meer. maar een regelrechte productiebelasting op enkele willekeurige ondernemingen. Weeldebelasting Onze organisaties blijven van meening, aldus gaat de nota verder, dat een weeldebelasting van 10 pCt. in de praktijk juist in deze tijden voor de betrokkpn be drijfstakken hoogst nadeelige gevolgen moet hebben. Afzetverminderir.g, verlies en ontslag van arbeiders zullen niet te ver mijden zijn. Het spreekt toch vanzelf, dat bedrijven, r\ie artikr»en van meer of min der luxe produceren, in een tijd als deze reeds een uiterst moeilijk bestaan hebben, aangezien de verbruikers daar het eerst op bezuinigen. De export wordt overal onmoge lijk gemaakt door hooge invoerrechten, zoo dat zij op de binnenlandsche markt zijn aan gewezen. Telkens probeeren zij met prijs verlaging hun afzet staande te houden; ook werken zij met verlies. Hoe is het on der zulke omstandigheden mogelijk een 10 pCt prijsverhooging van het publiek te vragen? Wij dringen er daarom nogmaals op aan, dat de „weeldebelasting" uit het ontwerp- omzetbelasting zal worden geschrapt Ook de Ver. van fabrikanten op elcctro- technisch gebied in Nederland heeft een adres gezonden aan de Tweede Kamer, waarin zij deze verzoekt, het amendement- Kortenhorst, tot het lichten van de weelde belasting uit het ontwerp-omzetbelasting aan te nemen. De Ver. van Groot-Werkgevers in het Win kei- en Magazijnibedrijf dringt in een adres eveneens aan op eên dusdanige wijziging van de wet, dat de extra-heffing van weel de-artikelen daaruit gelicht" wordt Tenslotte ontvingen wij nog een adres van den Nederlandschcn Boekverkoopers- bond, waarin er op wordt aangedrongen, dat boeken en tijdschriften worden opgeno men onder de vrijstellingen voor de omzet belasting. GEWELDIGE BRAND TE LEEUWARDEN Een opslagplaats en acht woningen verbrand* Gistermiddag brak in de opslagplaats van den heer Spoelstra aan de Gedempte Kei zersgracht te Leeuwarden een brand uit, die zich direct ernstig liet aanzien. In de opslagplaats was een groote partij auto-onderdeeien, benzine- en olievaten, houtwol enz. opgeslagen, waarin het vuur gretig voedsel vond. De brand greep daarom geweldig snel. onder het ontwikkelen van dikke rook kolommen, om zich heen. Spoedig stonden ook een aantal woningen, gelegen naast de opslagplaats, aan de Ged Keizersgracht en eenige huizen aan de achterzijde van het pand- aan het Nieuwe- straatje gelegen, in lichte laaie. De politie was spoedig ter plaatse. 7ij gaf met 4 stralen op de waterleiding water waarbij zij spoedig werd geassisteerd door de brandweer, die met 2 brandpunten en vier slangen water gaf- Men was den brand dan ook na een uur- meester, wat niet verhinderde dat de op slagplaats verloren ging, terwijl vijf wonin gen, gelegen aan de Ged. Keizersgracht, drie woningen aan liet Nieuwe straatje, ge heel of gedeeltelijk door het vuur werden verwoest Omtrent de. oorzaak van den brand is nog niets bekend. Nader wordt gemeld, dtbehalve Je op slagplaats van den heer Speulstra niet min der dan negen huizen, alle eengezinswonin gen, bestaande uit 'n gelijkvloersch gedeelte en een zolderverdieping door het vuur zijn vernield. De meeste van deze woningen zijn geheel uitgebrand, enkele ten deele. Zes der huizen zijn gelegen aan de Gedempte Kei zersgracht en drie aan de Nieuwestraat. De meeste bewoners waren verzekerd. De op slagplaats bevond zich achter het woning complex. De brandweer is den geheelen middag met de nablussching bezig geweest. In de groote opslagplaats was een 2000- tal kisten geborgen. Een groot aantal pak ken houtwol en gereedschappen alsmede losse onderdeelen van auto's werden een prooi der vlammen. Voorts ging 'n oliereser voir van 200 Liter in de vlammen op. Geheel of gedeeltelijk zijn afgebrand de woningen van moj. Kreger, de weduwe Hornstra, de weduwe Van der Zee, dj gezusters Doorn, den heer K. v. d. Heide, den heer T. Vor- stenburg en de weduwe Van der Goot. Voorts bekwamen verschillende perceelen groote waterschade. BOTSING TUSSCHEN TOURINGCAR EN AUTO Op den hoek van de Spuistraat en Raad huisstraat te Amsterdam heeft een botsing pla- iad tusschen do eerste van een drie ADVERTENTIEN YaD 1 tot 6 regels1.17% Elke regel meer0.22% !tgez. Mededeelingen van 1—5 regels 2.38 Elke regel meer3.45 Bil contract belangrijke korting. Voor bet bevragen aan t bureau wordt berekend 0.10 14e Jaargang Voornaamste Nieuws. (Mi. 1) Nota van de Werkgeversbonden en de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel inzake het ontwerp-Omzetbelasting. Groote brand te Leeuwarden. (blx. 2) De nat.-soc. partijdag te Neurenberg begon nen. Hi tier is gisteravond met geestdrift ontvangen. De leider der Tiroler nat-socialisten is uit de gevangenis te Innsbruck ontvoerd en ver moedelijk over d Italiaansche grens ont snapt De agenda voor de aanstaande Volken bondsvergadering. Huiszoeking in het hoofdkwartier der Ier- sche blauwhemden. Het Zionistencongres te Praag. Veertigjarig jubileum van Prof. P. J. M. de Bruin. (blz. 3) Vijfde zitting van de Generale Synode der Geref. Kerken. (blz. 5) F.ngelsche vliegboot maakt noodlanding op de Noordzee. Te Overloon hebben zich vergiftigings.ee- vallen .voorgedaan. Reeds zijn twee personen overleden. Bij een ernstig motorongeluk in Noord- Brabant is een persoon gedood en één ern stig gewond. tal ledige touringcars, die anuit de Raad huisstraat de Spuistraat inreden en een luxe auto. Door den schok werd de laatste wa gen omver geworpen. Een ongeveer 40-jarige dame die in den wagen zat, werd aan het hoofd gewond en klaagde over inwendige pijnen. Een postbe ambte heeft haar d jrste hulp verleend. Zij werd later ter verpleging overgebracht naar het Binnen Gasthuis. De chauffeurs van de beide wagpns kregen geen letsel. De mate- rieele schade is aanzienlijk. BRANDEN Te Grave is brand ontstaan in de kapi tale boerderij van de Kinderen Derks te Ne der Hasselt even over de Maasbrug bij Grave. De bewoners die nog to bed lagen, werden door buren gewekt toen de vlam men reeds aan alle kanten uit het dak sloe gen. De geheele inboedel, een groote voor raad hooi en graan en twee kalveren wer den een rooi der vlammen. Het overige vee kon worden gered. Twee zieke kinderen werden naar het gast huis te Grave gebracht en aldaar opgeno men. De oorzaak van den brand is onbekend. De boerderij was zeer laag verzekerd. Door onbekende oorz ontstond brand in de katoenopslagplaats van de firma Pongs en Zahn in het Duitsche grensplaatsje Vier- sen nabij Venlo. De brand breidde zich zeer snel uit en weldra stond de geheele op slagplaats in lichterlaaie, en aan blusschen viel dar ook niet te denken. Hoewel de plaatselijke brandweer spoedig tor plaatse was. kon niet verhinderd worden, dat ook de nabijgelegen spinnerij aangetast werd. Versterkt door de brandweercorpsen uit Kre- feld en Gladbach werd later het vuur met Tracht aangegrepen :-n was men het vuur spoedig meester. De aangerichte schade zou naar schatting meer dan een half millioen njksmark bedragen. ERNSTIGE AANRIJDING. Op den provincialen weg guidbroek-Sappe- meer kwam de 63-jarige mej. Jonker uit /uidbroek, die aldaar met haar rijwiel reed, toen zij uitweek voor een haar achteroprjj- dende auto, te vallen, met het noodlottig ge volg, dat zy door de auto gegrepen werd. Ernstig gewond werd zij opgenomen en nadat de eerste hulp verleend was, per ziekenauto naar het ziekenhuis te Groningen overge bracht. Haar toestand is zorgwekkend INSLUIPER AAN HET WERK. Onbekende daders hebben zich door inslui ping toegang verschaft tot een oerceel aan den N.Z Voorburgwal te Amsterdam. Op de -e verdieping werden van uit een geldkistje een bedrag van f 600 if 700. benevens eenige sieraden ontvreemd. Op de 3e etage waren kasten en lessenaars opengebroken -ui doorzocht. Hier werd echter niets vermist. ONDERSCHEIDINGEN Bij K. B. zijn benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. met de zwaarden, de le- lult.-vlieger J. H. van Giessen en de serg.-vlie- ger H. Bosch, beiden van de luchtvaartafd.: en ls verleend de gouden eeremedaille der Orde van Oranje-Nassau. met de zwaarden, aan den aerg-vllegtuigm. C. van der Leden, eveneens van de luchtvaartafdeeling. VOOGDIJRADEN Bij K. B. is aan P. A. Hendriks, op zijn ver zoek. met ingang van 1 Sept. 1933. eervol ont slag verleend uit zijn betrekking van lid van den Voogdijraad te Leeuwarden, onder dank betuiging voor de als zoodanig bewezen diensten DE 78 OPCENTEN GOEDGEKEURD Geruimen tijd wachtte de uitreiking van de aanslagen van de rijks- en gemeentelijke inkomstenbelasting op goedkeuring door de Kroon van de 78 opcenten op de gemeente- fondsbelasting, waarop de getneentebegroo- ting 19331934 is gebaseerd. Naar het „Handelsblad" verneemt is on langs het heffen van dit aantal opcenten goedgekeurd en is dientengevolge met do uitgiite van de aanslag-biljetten een begin gemaakt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 1