VROUWEN 9 1,-PERMANENT WAVE 1.- Wat zullen wij eten Menu's voor heel de week ZONDAG: Roomsoep kalfslappen worteltjes gekookte aardappe len. Ananaspudding. MAANDAG: Kalfslapjes worteltjes en doppertjes gekookte aard appelen. Rabarber. DINSDAG: Groentesoep. Varkenscote- letten spinazie béchamel- aardappelen. Hang-op. WOENSDAG: Ossenrollade bloem kool met kaassaus gekookte, aardappelen. Wentelteefjes. DONDERDAGRosbief spersieboo- nen gekookte aardappelen. Griesmeelpudding. VRIJDAG: Harde eieren spinazie gekookte aardappelen beschuitje met kaas. ZATERDAG: Gehakt andijvie ge kookte aardappelen. Rijst met krenten. De weg naar het hart GARNALEN SCHELPEN 3 ons gepelde garnalen, 2 eet lepels bloem, 1 stuk boter ter grootte van 1 ei, 3 dL. melk, 1 eetlepel gehakte peterselie, 1 beschuit. Doe 2/3 der boter in een steelpan netje voeg daar al roerende de bloem en daarna, met kleine scheutjes, de melk bij, zoodat men een dikke ge bonden saus krijgt. Kook deze al roe rende een paar minuten door, neem dan de pan van 't vuur, doe er de garnalen en de gewasschen en zeer fijn gehakte peterselie in en kook ze daarna niet meer, daar anders de gar nalen hard worden. Ongeveer 8 schel pen vult men nu hiermede, strooi op elk een weinig beschuit leg er een klein stukje boter midden op en zet ze 20 minuten ni een matig warmen oven. VANILLEVLA MET BITTERKOEKJES I L. melk, 1 ons bitterkoek jes, 1 likeurglas cognac, 1 ei, 3 eetlepels suiker, y2 kopje maizena, 1 stokje vanille of 1 pakje vanillesuiker. Meng de maizena aan met 1 kopje koude melk, breng de overige melk met de suiker en de vanille aan de kook. Voeg daarna goed roerende de mai zena er bij en laat het steeds roerende een paar minuten doorkoken. Klop het ei in een kopje, zet de pan van het vuur en roer vlug het ei door de vla. Beleg een vlaschotel van te voren met de bitterkoekjes en overgiet deze met de cognac. Is die er goed ingetrokken, giet dan de warme vla er over en laat het koud worden. In plaats van bitter koekjes met cognac kan men colom- bijntjes nemen en smeert men telkens tusschen twee een laagje abrikozen- of aardbeienjam. DRIE IN DE PAN y2 Liter melk, 3 ons bloem, 2 ct. gist, y2 theelepel zout, 1 ei, 1 theekopje krenten, 1 theekopje rozijnen, 1 ons boter, gesmolten vet of ^4 Liter slaolie. De gist in een kopje aanmengen met een heel klein beetje lauwe melk en en snuifje suiker; daarna Iaat men het y2 uurtje staan. De bloem in een kom doen, een kuiltje er in maken waarin men het stukgeslagen ei legt. D 'n begint men te roeren onder lang zame toevoeging 'der melk. Goed roe ren en kloppen, totdat geen enkel klon tje meer te vinden is. Eerst dan voegt men het zout en de goed gewasschen krenten en rozijnen er bij en het laat ste de gist. Laat het beslag y2 uur rijzen. Maak in een koekepan een stukje boter of vet of een scheutje slaolie goed heet, roer dan ferm in het beslag en neem telkens 3 schepjes uit, doe deze in de pan, zoodat men 3 koek jes tegelijk bakt. Wanneer ze lichtbruin zijn, bakt men ze evenzoo aan de andere zijde en legt ze op een heet- waterbord of op een schaal, die men op een pan heet water warm houdt. Men presenteert er stroop of bruine suiker bij. RIJSTTAART 2 ons rijst, 2 ons boter, 2 ons suiker, 1 stokje vanille of een pakje vanillesuiker of een geraspte citroenschil, 2 eieren 1 Liter melk, 1 beschuit. Kook de rijst met de melk, met de vanille of citroenschil Roer de boter tot ze zoo dun wordt als dikke room, voeg daarbij steeds roerende de eier dooiers, dan de rijst en het laatst het tot stijf schuim geklopte eiwit. Neem een springvorm, wrijf dezen met een kwastje met boter in, bestrooi hem met de fijngestampte beschuit, ook aan de kanten. Plaats daarin de massa en bak de taart ongeveer 1 uur in een matigen oven. BROODPUDDING 1 plaatbrood, 1 ei, 1 ons kren ten, 1 ons rozijnen, y2 ons sucade, 1 L. melk, 1 ons boter, 1 ons suiker, 1 wijn glas cognac, 1 beschuit. Snijd het brood in dikke sneden, de korsten snijdt men weg en week ze in de melk. Roer zoolang totdat het brood zeer fijn is en voeg er de ge wasschen krenten en rozijnen, de fijn gesnipperde succade en de cognac bij. Doe dit alles in een ijzeren of emaille vorm, die men hermetisch kan sluiten. De vorm wordt eerst met een kwastje met boter bestreken en bestrooid met de fijngestampte beschuit. Zet den vorm in een grootere pan, die half gevuld is met water en laat deze 2 uur er in koken. Zoo nu en dan wat water bijvoegen. Haal den vorm uit de pan, doe de deksel van den vorm af en zet ze y2 uur in een matigen oven. Keer ze dan op een schotel en presenteer er gesmolten boter en witte suiker bij. Tafelzilver, dat geen zilver is Maar wel heel goed bruikbaar Er wordt nog al eens gevraagd, wel ke lepels en vorken het beste zijn voor het gebruik in de huishouding, waarbij men dan goedkoop uit wil wezen, en tevens iets hebben, dat goed blijft in het gebruik. Tot dusver waren het vooral de Alpaccalepels, die veelvuldig als ta felzilver dienst deden, hiervoor werd een mengsel van verschillende meta len gebruikt, waarvan koper, nikkel en zink de voornaamste bestanddeelen vormden. Deze grondstoffen zijn vrij goedkoop, vandaar da', het verkregen product tegen een matigen prijs ia den handel kon worden gebracht. Met zoo nu en dan poetsen krijgt alpacca een »oien glans, die vrij lang goed blijft, mits de voorwerpen niet worden in aanraking gebracht met zure sla soorten of mosterdgerechten. Do glans verandert dan vrij spoedig in een vuil grauwe aanslag, waama de le pels cn vorken een extra behandeling noodig hebben. Gromalca is vlekvrij gemaakt Men doet dit door het alpacca te be dekken met een Jaag groom, een zeer hard metaal, dat niet wordt aangetast door in spijzen of dranken voorkomen de zuren of scherpe bestanddeelen. Gromalca voorwerpen behoeven dus nooit gepoetst te worden. Overgieten met kokend water en droog wrijven doet' de voorwerpen er steeds uitzien als nieuw. Poetsen is overbodig, het onderhoud dus vergemakkelijkt Ook reeds gebruikte voorwerpen kunnen met een groomlapje overtrokken wor den. Wie een practisch cadeau wil hebben aarzelt niet tegen een verjaardag deze wensch op het ver langlijstje te zetten. U zult er geen spijt van hebben de oude voorwerpen zoo goed als nieuw terug te ontvan gen. Ook messen kunnen vergroomd worden, is echter minder doelmatig daar door slijpen het groomlaagje af slijt Verstandiger is roest-vrije mes sen te nemen, waarbij dit euvel niet voorkomt en die eveneens weinig on derhoud vragen. De sterkte en hechtheid van de groomlaag bepaalt de kwaliteit, van daar dat het gewenscht is het ver- groomen te laten doen door vertrouw de firma's, welke voor goede kwaliteit instaan. En onsoliede hechting ken merkt zich door het afslijten van de groomlaag, waarbij het onderliggende metaal te voorschijn komt of door af bladeren van het groomlaagje wat nog erger is. Sola-zilver heeft niets met zilver te maken. Eigenschappen en kenmerken vertoonen groote overeenkomst met gromalca. Anders is het Christofle-zilver, Gero- zilver, Wellner-zilver, alfenide-zilver enz. Hierbij hebben we te doen met verzilverde voorwerpen, die de echte zilveren vervangen, daar deze door de hooge prijs slechts voor enkelen be reikbaar zijn. Het onderliggende me taal is alpaccca bedekt met een zilver laag. Daar deze bedekking er vrij dun op aangebracht wordt, is het zaak de voorwerpen zeer voorzichtig te behan delen, daar het dekkende laagje an ders spoedig afslijt Verzilverde voorwerpen gedragen zich hetzelfde als dc zilveren, door de zuurstof uit de lucht worden ze dus niet aangetast. Wel vertoont zilver een zwarten aanslag wanneer het gebruikt wordt bij het eten van eieren of Visch. Dezelfde aanslag vertoont zich op zil ver wanneer de voorwerpen gebruikt worden in huizen omgeven door grach ten waaruit zwavel-wate. stofhoudende dampen opstijgen. Overigens behouden de verzilverde voorwerpen vrij lang de mooie glans. Ze zijn duurder en vragen iets meer onderhoud dan de gramalca voorwerpen. Do echte zilveren voorwerpen kun nen we kennen aan de. merken, waar mede het voorwerp gestempeld is en die een zeker gehalte aan zilver waar borgen. Ook het buitenland geeft voor schriften, hoewel de gehalten andere hoeveelheden zilver aangeven dan ons land. Dc belastingstempels duiden aan dat het voorwerp zilver is, doch geeft geen gehalte aan. Voor inlandsche werken is dit merk een I. voor vreemde wer ken een V. De gehaltestempels duiden het zil vergehalte aan en dienen te gelijker tijd als belastingstempel. De le keur wordt voorgesteld door een leeuw staande op do achterpooten met een 1. Op 1000 gr. metaal komen 934 gr. zilver voor. De 2e keur wordt aangegeven door een loopende leeuw met een 2. Deze keur waarborgt 833 gr. zilver op 1000 gr., metaal. Voor kleinere voorwerpen wordt als gehaltestempel het figuur van een zwaard genomen wat 1ste zoowel als 2de keur kan voorstellen. Het keuren van zilveren voorwerpen is verplichtend gesteld en gebeurt in kcurkamers waarvan on3 land er 8 bezit. Iedere keurkamcr heeft haar eigen leter voorkomend in het minerva hoofd. Men noemt dat kantooraandui dend stempel. Op sommige voorwerpen is dit merk duidelijk zichtbaar. Als derde stempel treffen we aan het jaarlettermerk, dat elk jaar ver- De „groote jongen" Er is veel gesproken over de liefde van den man voor de vrouw. Er wor den telkens weer nieuwe theorieën op gebouwd en honderd wegen zouden naar het geluk leiden. Maar ik geloof, dat iedere vrouw, die niet genoeg mannenkennis" heeft, toch het voor naamste zal vergeten. Want in het hart van iederen man leeft het verlangen in de geliefde de moeder te vinden. Vraag het aan welken man u wilt, als het op het juis te oogenblik gëbeurt, zullen zij alleu spreken over die oude droom van ver langen, die in de vrouw het „alles ver- goeielijkende en vergevende" zoekt; het begrijpende en het helpende. Hij heeft iemand noodig om bij uit ta rusten; iemand die hem steunt; een basis voor zijn werken en zwoegen. Misschien heeft hij heel veel fouten, als we daar tenminste voor uit willen komen, en zeker maakt hij er ook veel meer, dan wij vrouwen het zullen doen, want ons tactgevoel helpt ons over vele moeielijkheden heen. Maar gelukkig is diegene van ons, die ont dekt heeft: de man blijft zijn heele le ven lang een groot kind En juist de manlijkste onder hen blijven het het langste en het ergste. Moeder zijn dat beteekent: oneln dig veel liefde en begrijpen, inzicht en goedheid hebben. Deze vrouw zoekt de man zijn heele leven lang. Vindt hij niet die alles ge- loovende en overwinnende liefde, dan zal zijn liefde spoedig bekoelen en ver slappen. Hij bemint de moederlijke vrouw Maar nu moeten wij ook op een groote fout wijzen, waarin juist de moederlijke vrouw het snelste vervalt. Zoolang er geen kinderen zijn, treft al haar liefde en opmerkzaamheid den man; zij zal alles voor hem doen; al haar gevoelens zijn voor hem. Maar dan meldt zich een kleine gast aan een kindje wordt verwacht en eindelijk is het er ook werkelijk. Ea nu spreidt zich de overvloed van het liefhebbend hart over dit kleine wezentje uit. Iedere glimlach is een gebeurtenis, iedere smart schijnt de wereld te ver duisteren. Alle liefde en zorg zijn voor dit kleine hulpelooze schepseltje. Het oerinstinkt spreekt Het eeuwige moe dergevoel wendt -zich in zijn bereid- schap tot liefde tot de zwakke. „Die groote sterke man speelt het al leen wel klaar met het leven. Die heeft mij toch niet meer noodig..." Zoo spreken en denken velen. Dit is de eerste groote fout Jawel hij heeft liefde noodig; hij verlangt ook dat al tijd wakkere bereid zijn. Fijngevoelig en jaloersch als een kind staat hij ernaast, en in zijn ziel komen gedachten op, die vaak veel la ter kwade vruchten zullen dragen. Do man mag nooit het gevoel heb ben, dat het kind hem de liefde van de moeder ontfutselt; anders ontstaan ernstige conflicten. Als we dit lezen lijkt dat alles zoo heel moeilijk; maar de echte vrouw doet en voelt alles bij intuïtie. Dat is het geheim van een groote liefde, die zoo veel te meer heeft naarmate ze geeft; dat is het groote en veel omvat tende wonder, dat wij slechts verbaasd kunnen aanschouwen. Hier liggen de groote geheimen van het leven, die ons verstand nooit ontraadselen kan. Ons gevoel slechts kan ze omspannen, bij het noemen van twee woorden: Moeder en Liefde. andert en als vierde stempel wordt het z.g.n. mcesterteeken aangebracht door den fabrikant hetwelk dus vari- eerend is. Het antiek zilver viel niet onder deze weL Wel treffen we hierop merken aan door de gilden uit de steden aan gegeven cn welke dus verschillend zijn. -1 .0 5*3 VRIJDAG 21 JULI 1933 Bijblad van de Nieuwe Leidsche Courant Verschijnt des Vrijdags Bureau Breestraat 123 Leiden Tel. 2710 Postbox 20 Postgiro 58936 PATISSERIE DE L'EST BEN. OOSTZEEDIJK 97 TELEFOON 11263 ROTTERDAM KOOPT ZATERDAGS onze speciale ZONDAGSTAART Voor Uw UITSTAPJES neem U mee EEN DOOSJE PELIKAANTJES Firma BAKKER Banketbakkerij le klasse Jezus en de vrouw Hoe het leven van de vrouw Jezus belang inboezemt, hooren wij meer malen uit Zijn onderwijs, en wel in liet bijzonder uit Zijn gelijkenissen. Onder de spelende kinderen op de markt zijn ook de meisjes, die de klaagliederen zingen. Do maagden, die den bruidegom tegemoet gaan, worden Hem een treffend beeld van Zijn toekomst. Do vrouw, die haar barensweeën vergeet, omdat er een mensch ter wereld geboren is, van de vreugde van Zijn discipelen, als zij Hem wederzien. (Joh. 1G 21). En de hen met haar kuikentjes is het beeld, der moederliefde, de sterkste en tee- derste liefde hier op aarde, waarmede Hij zijn liefde voor Jeruzalem verge lijkt. Do huiselijke bezigheden van de vrouw uit Jezus' dagen vinden wij aangestipt in de geschiedenis van 't terugvinden van den verloren pen ning. De verlaten en verdrukte we duwe, die alleen nog bij och ongévoe- ligcn rechter door haar aanhoudend smèèkén recht' virfdt, is H^rri *t tegen beeld van de verdrukte gemeente, die tot God roept Zelfs do slavinnen zijn Jezus' aandacht waard. Zooals zij in den molen het koren malen, of door den huismeester worden mishandeld, zijn zij Ilem tot een beeld van het laatste oordeel. (Matth. 24 41; Lukas 12 45). Uit al deze beelden zien wij tevens, dat de nijvere middenstand, waarin Jezus is opgevoed, Hem het meest voor den geest staat Zijn onderwijs Is natuur en leven. Do Schriftgeleer den wisten van niets anders te spre ken dan van recht en wet Jezus pre dikte den godsdienst der liefde, waar voor het hart der vrouw zoo ontvan kelijk is. Ook bij het doen van wonderen ver gat Jezus de vrouwen allerminst De eerste genezing was die van Petrus' schoonmoeder, die aan de koorts te bed lag. Zoodra Jezus dit hoorde, ging Hij tot haar, vatte haar hand, en ter stond verliet haar de koorts en zij diende Hem. Men vergeto daarbij vooral niet, dat Jezus' wonderen niet enkel gedaan werden om van Zijn grootheid te ge tuigen, maar ook door Zijn deel neming in het stoffelijk en zedelijk lijden der menschen. De Evangelist Lukas, die zoo dikwijls het diep en teeder menschclijk gevoel van Jezus doet uitkomen, geeft er ons een voor beeld van in do opwekking van den jongeling van Naln, „en Jezus" zoo zegt hij dan, „gaf hem aan zijn moe der". Hoe veel ligt er opgesloten in deze eenvoudige woorden! Geen wonder, dat niet alleen Jezus' onderwijs, maar ook geheel Zijn per soonlijkheid de vrouwen aan Hem hechtte. Er waren er, die Hem op de feestrcizen naar Jeruzalem volgden, en die het heerlijk vonden, Iicm tc kun nen dienen van haar bezittingen. Als Hij ergens in het openbaar leerde, waren^ er ook steeds vrouwen onder Zijn toehoorders. En geen grooter voor recht kende zij, dan wanneer Hij Zijn hand legde op de hoofdjes van haar kinderen, en ze zegende. Want wan neer alle drie de Evangelisten ons vertellen, dat men daartoe jonge kin deren bij Hem bracht, dan kunnen wij zelfs om de harde afwijzing der discipelen, die eer vrouwen dan mannen zouden bestraffen ons niet anders voorstellen, dan dat het moe ders geweest zijn. Behoeven wij nog te zeggen, dat Hij Die het huiselijk leven zoo hoog waar deerde en er Zelf gaarne in deelde, niet de levenshouding der monniken predikte, en niet in het onderdrukken van de ons ingeschapen neigingen de hoogste heiligheid zocht? Wie alleen de gelofte van ongehuwd te blijven kuischhoid noemt, de lastert zijn moeder. Maar jyist, omdat Jezus het kuische huwelijk, zooals Hij dat in de ouder lijke woning had leeren kennen, zoo hoog stelde, trad Hij streng op tegen over de lichtvaardigheid en zinnelijk* heid, die destijds heerschten. Al nam Hij de zondaressen ook in genade aan, het kwaad zelf veroordeelde Hij ten sterkste. Jezus heeft de heiligheid van het huwelijk hoog gehouden. Om Zijn onderwijs in dit opzicht goed te verstaan ,moet men in het oog houden, dat het recht tot echtschei ding in het Oosten alleen ban den man, niet aan de vrouw toekwam. Ook al was zij, onder Israël, niet de slavin van den man, zij was toch wel zijn eigendom, en mocht hem dus in geen geval eigenwillig verlaten. Ook kon de man, in den oudsten tijd tenminste tegenover zijn vrouw geen overspel bedrijven, daar het hem vrij stond nog een of meer vrouwen te nemen. Zoo als men nu een slaaf kon vrij verkla ren, zoo kon men zich ook van zijn vrouw ontdoen. Alleen vorderde do wet, dat men haar in zulk een geval een scheldbrief gaf, waardoor zij haar recht kon bewijzen op het aangaan van een ander huwelijk. In de eeuw vóór Jezus waren er twee beroemde schriftgeleerden, die beide scholen hadden nagelaten, aamelijk Hillel en Schammai. Laatstgenoemde was ten opzichte van echtscheiding iets nauwer dan Ilillel en was de mea ning toegedaan, dat er voor scheiding een behoorlijke reden moest bestaan. Hillel keurde het genoeg, wanneer een vrouw niet langer aan haar echtge noot behaagde. Deze twistvraag legde men nu aan Jezus voor met de woor den: „Meester! is het een mensch ge oorloofd, zijn vrouw te verlaten om allerlei oorzaak?" Het antwoord dat Jezus gaf verbaasde de toehoorders: „Iicbt gij niet gelezen, Die van den beginne de menschen gemaakt heeft, dat Hij ze heeft gemaakt man en vrouw, en gezegd: daarom zal een mensch vader en moeder verlaten en zal zijn vrouw aanhangen, en die twee zullen tot één vleesch zijn? Hetgeen dan God samengevoegd heeft, scheide de mensch niet". Waar Jcuzs over het huwelijk spreekt, daar worden Zijn woorden ge kenmerkt door een bijzondere kiesch- licid, een kicschheid die Hem ook ken merkte in Zijn omgang met vrouwen. Wij kunnen er in Zijn gesprek met de Samaritaansche een voorbeeld van zien. Een ander voorbeeld is dat van do vrouw uit de schare, die in haar ver rukking uitriep: „Zalig de schoot, die U gedragen, en de borsten, die U ge zoogd hebben". Haar enthousiasme gaat hier in het sterk zinnelijke over. Jezus' fijn gevoel wist dit dadelijk te stuiten, want Hij antwoordde: „Ja, zalig zijn degenen, die het woord Gods hooren en het bewaren". Die kiesch- lieid werd klaarblijkelijk zelfs door Jezus' vijanden erkend. Immers, zij durfden Hem een vraat noemden en een wijndrinker, omdat Hij de feest maaltijden niet schuwde, doch nim mer lasterden zij Zijn omgang met vrouwen. En toen Jezus eindelijk uit liefde voor het verloren mcnschdom zichzelf opofferde aan het kruis, toen was eens en voor al het Christendom de gods dienst geworden van de vrouw, die dieper dan de man de smarten van het leven ondergaat, maar ook de liefde, die ze lenigt en weet te genezen Door het geloof in Jezus Christus heeft de vrouw de plaats ontvangen, die haar toekwam. Fouten in de moderne voedingswijze Een goed ontbijt is noodzakelijk De wijze, waarop de meeste menschen zich tegenwoordig voeden, is verre van aanbevelenswaardig. Zelfs in het ge zin zijn de tea en de avondboterham als kleine maaltijden vervallen; men heeft nog slechts de drie hoofdmaaltij den in eere gehouden, doch eigenlijk verdient slechts één daarvan dien naam met recht En als men een kijkje neemt bij alleenwonende jonggezellen en werkende vrouwen, is het nog slechter met dc voedingswijze gesteld, ook reeds hierom, dat er met de per soonlijke behoefte aan bepaalde spij zen minder rekening gehouden wordt dan in een gezin. Wat is nu in het algemeen gewoon te? Er wordt ontbeten; daarbij eet men zoo weinig, dat weliswaar voor eenige uren het gevoel van honger wordt verdoofd, doch aan het lichaam niet voldoende voedingsstoffen worden toe gevoegd, om zonder schade geduren de den voormiddag ingespannen te kunnen werken, te meer waar ook ge durende den langen nacht uit den aard der zaak geen voedsel is ge bruikt Deze toestand blijft ook na het koffiedrinken bestendigd; ton eerste is het tijdsverloop tusschen ontbijt en koffietafel te groot, dc karigheid dezer maaltijden in aanmerking genomen en ten tweede wordt er alweer niet ge zorgd voor de voeding van 't lichaam cn blijft het doel slechts, te voorko men dat men honger krijgt Met dat al komt het organisme gedurende de werkuren geregeld voedsel te kort. De ecnige werkelijke hoofdmaaltijd, die wij kennen, is in vergelijking met de andere overladen; dc aan honger- maaltijdcn gewende maag is boven dien niet in staat om deze groote hoe veelheid voedsel zoo te vertceren, dat het organisme er voldoende van pro- ï- en „Aurora" W Spierenburg C.Wzn. UTRECHT Koningsweg 56 - Telef. 11165 Postrek. No. 43430. Opger. 1856 Geheel naar de eischen des tij'ds ingericht. - Wascht uitsluitend met nortonwater VRAAGT TARIEVEN GEZ. AALDERS PROVENIERSSTRAAT 54 ROTTERDAM Ruime sorteering: DAMES KOUSEN in Zijde, Matzijde en Ajour - HEERENSOKKEN in effen en fantasie JON GENS- en MEISJES SPORT KOUSEN en SOKJES MAISON VISSER ZWART JANSTRAAT 46. over rle 2e Pijnnckerstraat. Telefoon 44085 LUSTHOFSTRAAT 120 TeL 14212 ROTTERDAM DAMES- en HINDERHOEDEN Ruime sorteering in alle maten en kleuren Wringmachines met 5 jaar garantie! BICIJCLE 15 75 en 16 80 VICTORY, tevens mangel 17 50 ACME, Idem Idem 25 00 Reclame: Wringers op kogels 11 50 Reclame: Wringerbokken zware 1 90 Reclame: Gegnlv. Teil 65 cm 1 08 bii J. VAN DER TOORN Co. R'dam. Mathenesserweg 77/79. tel 33628 Géén DURE VERWARMING met GAS ol ELECTRICITEITIII Alléén ANTHRACIET van: GEBR HEUS' KOLENNAMnn Sedert 1897 JOH. HEUS R. Rottekade 135, Telef. 42002 ROTTERDAM 8 MAANDEN GARANTIE WATERGOLVEN. KNIPPEN en WASSCHEN INBEGREPEN KAPSALON, Lange Hilleweg 36 ROTTERDAM demaandagsche schrik der buisvrouw kan vermeden worden door aanvrage onzer speciale tarieven voor de QEZINSWASCH. N.V, Stoom Wasch- en Strijkinrichtmg vh. J. J. DE LANGE, Overschie Tol. 42880

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 9