Lederhandel A. VERHOOG MAANDAG 10 JULI 1933 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS ZWEMFEEST VAN DE L.Z.C. ONDERLINGE- EN SCHOOLWEDSTRIJDEN De school- en onderlinge wedstrijden de Leidsche Zwemclub die Zaterdagmiddag in de zweminrichting aan den Hoogen Rijn dijk zijn gehouden, zijn, dank zij het schoone zomerweer, goed geslaagd. De belangstelling was niet zoo groot als vorige jaren, maai het was toch nog een vrij groot publiek dat de zwemverrichtingen gadesloeg, tiet ge meentebestuur gaf van zijn belangstelling blijk door de tegenwoordigheid van Wethou der Goslinga en later ook van Wethouder Romijn. De schoolwedstrijden hadden ditmaal niet veel om 't lijf. Slechts twee soholen hadden er voor ingeschreven, namelijk de Ghr. H.B. S. en de Gem. HB.S., welke laatste met twee ploegen uitkwam. Voor deze schoolwedstrij den stonden twee nummers op het .program ma: in de eerste plaats een 4 X 40 M. wis selslag estafette en ten tweede driekamp (schoonspringen, 40 M. vrije slag en venver- pen polobal). De estafette was spannend ge noeg. Op de eerste baan lag de 2e ploeg van de Gem. H.B.S. voor, maar de Chr. H.B.S, haalde goed op en wist op de tweede baan voor te komen. Deze voorsprong duurde ech ter slechts korten tijd, want de eerste ploeg van de Gem. H.B.S. zwom de derde 40 M. succesvol en tikte als eerste aan. Op de vierde baan wist zij haar voorsprong te be houden. De Chr. H.B.S. kwam als tweede aan. De driekamp, die heelemaal uiteengera feld werd, viel tamelijk wel in 't water. Meer werden de gemoederen in beweging gebracht door de kampioenschappen van Leiden, die venzwommen werden; De 100 M. schoolslag heeren, waarvan het kampoen- schap op naam stond van C. A. de Reede met een tijd van 1 min. 32 4/5 sec., werd thans gewonnen door W. Geeve, van „de Zijl", in 1 min. 30 sec. Hij had een zware concurrent aan J. Venhaaa* van L.Z.C., die 3/5 sec. later aantikte. De Reede was derde met 1 min. 321/5 sec. De 50 M. schoolslag voor dames werd na een spannende race tusschen R. Bruggeman van L.Z.C. en E. W. Amoldus van de Zijl gewonnen door de eerste in een tijd van 45 2/5 sec. Meer succes had mej. Amoldus in de 50 M. rugslag voor dames. Hierin werd zij eerste met 491/5 sec. vóór mej. C. v. Noort van L.Z.C. (51 sec.). Voor de 100 M. vrije slag om de van Spall- beker hadden 5 heeren ingeschreven. De (heer H. v. d. Reyden, die de beker in zijn bezit heeft, kon hem echter onbedreigd behouden. Zijn tijd was 1 min. 12 sec. (vorig maal 1 min. 10 sec.). Tenslotte moeten wij nog vermelden da 50 M. vrije slag vooa- heeren juniores, welke geen bijzondere prestaties opleverde en de 40 M. handicap zwemmen, waarbij alle onge lijke krachten een gelijke kans kregen. Een waterpolo-wedstrijd tusschen de Zijl en een L.Z.C.-combinatie besloot den middag. De Zijl was sterker en wist haar overwicht in een. 2—0 overwinning uit to drukken. De volledige uitslagen luiden als volgt: Schoolestafette 4 X 40 M.: 1. Gem. H.B.S (le ploeg) 2 min. 54/5 sec.; 2. Ghir. H.B,S, 2 min. 94/5 sec. 100 M. schoolslag heeren (kampioenschap van Leiden): 1. W. Geeve (De Zijl) 1 min. 30 sec., 2. J Verhaar (LZC) 1 min. 303/5 sec., 3. C A de Reede (LZC) 1 min. 321/5 sec., 4. D Kraayenbrink t(De Zijl) 1 min. 341/5 sec. 50 M. schoolslag dames (kampioenschap van Leiden): 1. Bruggeman (LZC) 452/5 sec., 2. E W Amoldus (De Zijl) 45 3/5 sec. Driekamp voor jongens (leerlingen Mid delbare scholen): 1. Gem. H.B.S le ploeg. 100 M. vrije slag heeren, leden der LZC '(v. Spall-beker)1. H v d Reyden 1 min. 12 sec., 2. A Smink 1 min. 173/5 sec., 3. P Lut 1 min. 213/5 sec. 50 M. rugslag dames (kampioenschap van Leiden): 1. P W Arnoldus (De Zijl) 491/5, 2. C v Noort (LZC) 51 sec. 50 M. vrije slag heeren juniores: 1. G. Lam fcrechts 312/5 sec., 2. C A de Reede 314/5 sec., 3. O T v Leeuwen 32 sec., 4. J Verhaar 33 4/5 sec. 40 M. handicap zwemmen: 1". J Meyeraan, 2 Hofsteenge, 3. C A de Reede, 4. T Grüpe, 5. F Tegelaar. .Waterpolo LZCde Zijl: 0—2. AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN EN EEN BOOTTOCHT Morgen, Dinsdag, zal de jaarlijksche tocht met de oudste inwoners van Leiden, dank zij de medewerking van 80 autobezitters, plaats vinden. Het is niet mogelijk geweest aan alle liefhebbers voor den rit ©en plaats te gunnen; voor de 450 oude mensclhen, die zich hadden opgegeven, zou het dubbel aan tal auto's noodig geweest zijn. Het Comité heeft daarom gemeend, aller eerst die menschen te moeten meenemen, die nog nooit mee geweest zijn; daarna zijn de gestichten aan de beurt gekomen en ten slotte heeft men de alleroudsten uitgezocht. Voor de gebrekkige kinderen is, evenals andere jaren, weer een autobus beschikbaar gesteld. Nu bleef nog precies de helft der oude menschen over. Moesten die oudjes weer een heel jaar wachten, wéér twaalf maanden uitkijken naar het beloofde pretje? Er zijn zooveel arme stakkers bij, die nog wel moei zaam een paar straten ver kunnen sukkelen; maar van „een dagje uit" is bij hen geen sprake. Er is gelukkig een oplossing gevonden, om aan alle ouden van dagen een gezelligen middag te bereiden. De heer Hofenk heeft aan het Comité welwillend de boot Concor dia aangeboden voor een rondvaart, zoodat als vervolg op den autotocht een boottocht zal plaats vinden op Zaterdag 15 Juli. Wij vermoeden, dat deze oudjes wel evenveel zullen genieten van het varen op de Kager- en Brasemermeren, van de versnaperingen die op do boot zullen worden aangeboden, als hun collega's van den autotocht. Een woord van dank past hier voorzeker aan den heer Hofenk, door wiens vriendelijkheid aan zooveel oude menschen een groote teleurstel ling bespaard blijft. De kaarten voor de boottocht zullen in den loop dezer week worden rondgebracht. MUTATIES BIJ DE BELASTINGEN Bevorderd zijn tot adjunct c.s. de heeren W. do Vries en P. C. ITollewijn, thans rijks klerk directe belastingen enz. alhier. WATERPOLO R.P.C. H-De Zijl III 2—4 Voor de competitie van de H.Z.B. speelden bovengenoemde vereenigingen te Rijswijk. Direct na do uitworp bemachtigde De Zijl de bal en Hasselbach scoorde 1—0. Hiermee breekt do rust aan. Na de rust maakt RPC gelijk en neemt zelfs de leiding. Dat wordt De Zijl to machtig; de rechtsachter zwemt op en scoorde 22. Hierna maakt Arbouw nog 2 doelpunten 42. DE WERKWIJZE VAN MAATSCH. HULPBETOON VERSCHILLENDE WIJZIGINGEN VOORGESTELD n. Het volgen van dezen weg is naar de mee ning van de Commissie thans te Leiden niet meer mogelijk. Het aantal armlastigen is te groot om een dergelijke afzonderlijke behandeling van elk geval, in verband met de individueels behoeften en de mentaliteit van het betrokken gezin, door de Commis sie nog mogelijk te maken en de overma tige hoeveelheid van veranderingen, zoo mede de lange duur daarvan zijn daarvan voldoende Bewijs. Van de verschillende mogelijkheden om aan dezen ongewenschten toestand een ein de te maken meent de Commissie de voor keur te moeten geven aan het invoeren van een „Leidraad voor ondersteuningen", gelijk dit reeds op meerdere, vooral grootere plaat sen, is geschied on waarvan de ervaring vol doende de bruikbaarheid en het nut heeft bewezen. De strekking van een .dergelijke leidraad is om objectief vast te stelten wat onder normale omstandigheden in het algemeen als ondersteuning moet worden verleend cxm te kunnen voorzien in het noodzakelijk le vensonderhoud, zoowel ten opzichte van alleenwonende personen als voor gezinnen, terwijl dan tevens kan worden aangegeven, welke Invloed het aantal kinderen, de we- kelijksohe uitgaven voor huur en fondsen, het hebben van vaste inkomsten en even tueel© verdiensten van gezinsleden en der gelijke min of meer algemeen voorkomende omstandigheden op de ondersteuning heb- De vaststelling van dezen leidraad dient dan te worden opgedragen aan den Armen raad. Met niet genoeg nadruk meent onze Commissie er echter reeds nu op te moe ten wijzen, dat deze leidraad niet meer mag zijn dan baar naam aangeeft en afwijking daarvan, zoowel naar boven als naar neden, ten allen tijde met het oog op de speciale omstandigheden van elk gevai mo gelijk moet blijven. Na het tot stand komen van een dergelij- ken leidraad adviseert onzê Commissie de behandeling van de ingekomen verzoeken en de aangevraagde verlengingen dan als volgt te regelen. De armbezoeker plaatst aan de hand van dezen leidraad, na onderzoek, zijn advies omtrent de te verleenen steun op de door hem opgemaakte rapporten. Meent hij dat er aanleiding is om van den leidraad, hetzij naar boven, hetzij naar beneden, af te wij ken, dan stelt hij, met opgaaf van redenen, het door h,em noodig geoordeelde bedrag voor. Vervolgens stelt hij de stukken in handen van het hoofd van de z.g.n. techni sche afdeeling, waarover later, die de rap porten controleert en deze geparafeerd, met zoo noodig zijn afwijkendoordeel daarop, doorzendt aan het Hoofd van den Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon: Ook deze vergewist zich van de juistheid van het uit getrokken steunbedrag, plaatst zijn al of niet gelijkluidend voorstel daarop en zorgt dat de verzoeken met bijbehoorende bijlagen worden doorgezonden naar twee of meer volgens rooster aangewezen leden van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschap pelijk Hulpbetoon, welke leden tenslotte da beslissing op de steunaanvragen nemen. Heeft een of meer van de tot het nemen van een beslissing aangewezen leden bezwaar oen voorgesteld ondersteuningsbedrag toe te kennen of wel meent de Voorzitter der Commissie of het Hoofd van den Dienst dat het volgen van den gebruikelijken weg voor een bepaald geval niet wenschelijk is, dan worden deze aanvragen in de eerstvolgende vergadering in pleno van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbe toon behandeld. Evenzoo kan met bezwaar schriften tegen de bij circulatie vastgestel de ondersteuningsbedragen worden gehan deld. Indien door Maatschappelijk Hulpbe toon deze weg wordt gevolgd, dan behoort het houden van vele en te lange vergade ringen tot het verleden. De normale geval len worden op deze manier op eenvormige wijze behandeld. Met bijzondere omstandig heden kan in voldoende mate worden re kening gehouden en de mogelijkheid van een beroepsinstantie, met ruime gelegenheid voor grondige en speciale behandeling, is Haarlemmerstraat 57 GROOTE KEUZE KAMPEER- en Tentbenoodigdheden Alle voorkomende Reparatiën en Onderdeelen van PRIMUS KOOKSTELLEN Ondersteuning van werkloozen. Een andere oorzaak voor het overbelast zijn van de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon ziet de Com missie in de omstandigheid dat bij haar ook het verleenen van ondersteuning aan een groote groep werkloozen is onderge bracht en de behandeling hiervan in de Commissie op geheel gelijke wijze plaats vindt als die van de gewone huiszittende armen. De Commissie is van meening, dat de Armenwet niet het oog heeft gehad op een economische ontreddering, als waarin wij thans leven, en dat het niet aangaat hen, die door de crisis-omstandigheden niet in staat zijn in het levensonderhoud van zich en hun gezin te voorzien, tengevolge van het feit dat zij wel willen werken, doch geen emplooi voor hun arbeidskracht kunnen vinden, op één lijn te stellen met de huiszit tende armen als bedoeld in de Armenwet en in het vorig hoofdstuk van ons rapport. De Commissie wijst er op dat het noodig is, gelijk te Leiden ook geschiedt, de werk loozen in twee groepen te onderscheiden, n.l. degenen die zjch geldelijke opofferingen hebben getroost om zich tegen de finan- tieele gevolgen van eventueelo werkloos heid te verzekeren, en daartegenover dege nen die dit niet of nog niet lang genoeg hebben gedaan. Tot de eersten behooren zij die aangesloten zijn bij een gesubsidieerde functionneerende werkloozenkas. Ten opzichte van dezen is derhalve de Armenwet terecht geheel bui ten toepassing gelaten en is een afzonder lijk orgaan geschapen, dat met hun ver zorging is belast. Voor de tweede groep werkloozen, dus degenen die niet bij een gesubsidieerde functionneerende werkloozenkas zijn aan gesloten, of nog niet lang genoog zijD ver zekerd, of om eenigerlei andere reden niet voor uitkeering uit een werkloozenkas of ondersteuning door den Dienst voor Sociale Zaken in aanmerking komen, is geen or gaan voor steunverleening in liet leven ge roepen, Het ligt dus in de rede dat deze werkloozen zich tot Maatschappelijk Hulp betoon wenden en deze instelling heeft ae daarvoor in aanmerking komenden dart ook steeds onderstand verleend. Men heeft hen daarbij bij overeenkomstig de desbe treffende verordening geheel moeten behan delen als armen in den zin der Armenwet en zoo goed en zoo kwaad als dat ging de procedure van de Armenwet op hen toege- De Commissie is van oordeel dat het ge- wenscht is deze catogorio van werkloozen wel te doen blijven bij den Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon, doch deze dan ook geheel afgescheiden te behandelen van de huiszittende armen. Op meerdere punten toch kan de procedure jegens hen anders en eenvoudiger zijn dan voor de huiszitten de armen is voorgeschreven. Voor het vaststellen van de hun toe te kennen ondersteuning behoort niet te wor den gevolgd de leidraad in hoofdstuk III van dit rapport bedoeld, doch zullen de normen van de Rijksregeling gevolgd die nen te worden, waarbij echter in aanmer king moet worden genomen dat de daarin genoemde bedragen immer maxima zijn, zoodat alleen afwijking naar beneden kan plaats vinden, al moge niet onvermeld worden gelaten, dat met toestemming van den betrokken Minister ook hoogere onder steuningsbedragen kunnen worden verleend. Aan den Dienst voor Maatschappelijk Hulp betoon ware op te dragen het vaststellen van de te verleenen ondersteuningen, ter wijl de vergadering in pleno van de Ge meentelijke Commissie wedei* als beroeps instantie kan fungeeren voor werkloozen, die zich met betrekking tot de hun toege kende ondersteuning onbillijk behandeld gevoelen. De controle op de werkloozen zal in het algemeen eveneens anders dienen te ge schieden dan ten opzichte van de huiszit tende armen. Zal men ten opzichte van de ze laatsten in elk geval afzonderlijk dienen te beslissen of en op welke wijze, controle plaats dient te vinden, bij de werklooz—u is het meest geëigend middel de controle te doen plaats vinden door de verplichting sen hun verstrekte controlekaart op de voor geschreven plaatsen en uren te doen af stempelen, ongeacht het bedrag der onder steuning, alsmede in het door controleurs doen nagaan of inderdaad geen werk wordt verricht. De wijze en intensiteit dezer con trolemaatregelen dient aan de Gemeente lijke Commissie voor Maatschappelijk Hulp betoon, onder nadere goedkeuring van den betrokken Minister, te worden overgelaten, die naar bevind van zaken kan handelen. De Commissie acht het voorts gewenscht er hierbij de aandacht op te vestigen dat overgang van de categorie werkloozen naar de groep huiszittende armen ongetwijfeld voor zal komen. Immers zoowel door het overschrijden van een bepaalde leeftijds grens als door het wegens physieke of psy chische oorzaken niet meer tot werken in staat, zijn of ook door langdurig onder steund zijn als werklooze en andere redenen kan het gewenscht worden geacht een werk looze als huiszittende arme te gaan beschou wen en alle bepalingen der Armenwet op hem toe te passen. Crisis-slachtoffers. De Commissie vestigt de aandacht op het feit dat naast de door werkloosheid getrof fen arbeiders nog een andere groote groep van crisis-slachtoffers aanwijsbaar is, n.l. de kleine zelfstandigen, als venters, koop lieden, winkeliers, neringdoenden, am bachtslieden en anderen. Het spreekt, dat ook bij deze categorie van personen de slechte tijdsomstandigheden duidelijk waar neembaar zijn en meerderen van hen in de onmogelijkheid verkeeren om in het levens onderhoud van zich en hun gezin te voor zien. De Commissie is van oordeel, dat ook te hunnen opzichte de Armenwet bezwaar lijk ten volle toepasselijk kan worden, geacht en in de praktijk is men er dan ook toe ge komen hiervoor andere steunorganen, met name de Crisis-Comité's op te richten. Het is echter duidelijk, dat deze instellingen niet steeds en overal zóó de helpende hand zullen kunnen bieden als noodig is om in den bestaanden nood voldoende te voorzien, zoodat er altijd nog een categorie van per sonen over zal blijven die. daarbij tevergeefs Er blijft voor hen dan geen andere weg open dan zich te wenden tot Maatschappe lijk Hulpbetoon, omdat uitsluitend die in stelling als het daarvoor bij de Armenwet aangewezen orgaan geroepen is om bij niet op andere wijze te lenigen nood ondersteu ning te verschaffen. Wordt vervolgdJ PLANTSOEN CONCERT Donderdag 13 Juli a.s. zal de Muziekver- eeniging „P. C. en L.", directeur de heer M. Polderdijk, het tiende concert geven voor den Bond van Leidsohe Harmonie en Fanfare-Vereenigingen in het Plantsoen (Musis Sacrum), 's avonds acht uur precies. Stoelen zijn verkrijgbaar tegen de geringe prijs van vijf cent. Het publiek wordt be leefd verzocht gedurende de uitvoering niet to loopen. Bij onverhoopt uitstel zal hieraan na zes uur bekendheid worden gegeven bij de brugwachtersposthuizen, Politiebureau Zonneveldstraat, Politieposthuis Steen straat en aan het Postkantoor. Programma: 1 Chant de Gloire, marsch, Z. Bajus 2 Zerom, ouverture, H. Moratin 3 Souvenir de Campine, fantaisie 4 Secret de Sphinx, ouverture simpho- nique, C. Cadenne 5 La Dame Blanche, fantaisie, Boieldieu 6 Marche des jeunes gardes, V. Daumers 7 Le Secret de la Bohémienne, ouverture, R. Masserd 8 Le Móulin sur la Fensch, aubade, N. Werkmuster 9 La Primarosa, wals, B. Saliom 10 Chez ma tante, fantaisie, Jan Bat JEUGDIGE DIEP AANGEHOUDEN Zaterdagmiddag is door de activiteit van de zwemmeesters der zweminrichting „De Zijl" de hand gelegd op een jeugdige dief, die betrapt werd bij het ledigen van een pór- temonnaie van een der bezoekers dier in richting, die zijn kleeren had opgehangen in een der kamertjes. Het bleek te zijn een zekere W. L., scholier hier ter stede en 16 jaar oud. Bij een verhoor door de recherche heeft hij bekend. DE WEG TERUG De minderjarige P. V., die uit do ouder lijke woning, alhier, was weggeloopen, ie te Rotterdam aangehouden en naar Leiden teruggebracht. HOE WARM HET WAS Zaterdag zijn in de zweminrichting „De Zijl" 2187 baden genomen. SANEERING BLOEMBOLLENBEDRIJF De Min. v. Eeon. Zaken maakt bekend dat in het vervolg om bloembollen te kun nen ftxportoeren men moet aangesloten zijn bij do Ncd. Bloembollenexport-centrale, ge vestigd te Haarlem, Wilhelminastraat 41. De aanvraagformulieren zijn binnenkort verkrijgbaar. Intutschen kan men zich schriftelijk op geven aan het bureau van de Centrale. Om als aangeslotene erkend te worden moet men kunnen aantoonon, dat men in de zes maanden voorafgaande aan de datum van oprichting van de Ned. bloembollen-export- centrale (13 Juni 1933) de verkoop van Ned. bloembollen als bedrijf heeft uitge oefend. Telez-exporteurs moeten om als aangeslotene te worden erkend zich bij de Ned. bloembollen-centrale hebben aange sloten. Vergunningen voor den export zullen worden verstrekt onder do volgende voor waarden: le wat de kleinh. betreft: dat verkocht is voor minstens de volgende min.exp.prijzen: hyacinthen: toppers of le grootte 18 c.m. en op 13 gld. voor potcultuur of 2e grootte, 16 tot '18 c.m. 8 gld., op 3e grootte 14—16 c.m. f 5.50 miniatuur 13 cm. 4 gld., tulpen a enkele en dubbele in soorten f 3. Tulpen, A enkele en dubbele in soorten f 3, in rommel op kleur f 2. B Darwin en alle andere late tulpen in soorten f 2.50, in rommel op kleur f 1.75, Narcissen in soorten trompetten f 4, Kortkronigen f 5, in rom mel resp. f 2.50 en f 2. Voor verwildering resp. f 12 on f2. Wat Europa en Noord- Af rika betreft zijn de onkosten voor afleve ring incl. invoerrechten ter plaatse van be stelling im deze prijzen begrepen. Voor alle andere landen gelden deze prijzen voor franco aflevering ter plaatse inch invoerrech ten. Voor alleenhandel orders welke franco pakhuis in Holland worden verkocht, kun nen deze prijzen met 15 pet. worden vermin derd. Ten tweede wat de groothandel be treft: dat verkondigt voor minstens de vol gende vastgestelde minimum exportprijzen Hyacinithen maat 19 cM. prijs f 9, 18 c.M f 7,50, 17 cM. f 6,25, 16 cM. f 5, 15 cM. f 4,50, 14 cM. f 3,50, 13 cM. f 2,75; Tulpen 1 vroege enkele en dubbele 12 cM. op f 2,10, 1112 cM f 1,40, 1011 cM. f 1,10; 2 Darwinnen alle andee late tulpen 42 op f 1,60, 11 op f 1,10, 10 75 cent; Narcissen 1, soorten welke groote bollen voortbrengen dubbel neus 1 f 2,40, 2 f 1,50, rond 1 r 1,25, 2 60 cent per pond, 15 oent per Kg. 2 soorten welke kleine bollen voortbrengen», dubbel neus 1 f 1,50, 2 80 ct., rond 1 40 ct., 2 25 ct. per pon 18 ct. per Kg. welke prijzen gelden voor verkoop franco pakhuis in Holland of franco Hollamdsche haven. Ten derde: Aan in het buitenland geves tigde groothandelaars wederverkoopers na der door het bestuur met namen te noemen kan op voormelde minimumprijzen een kor ting van 5 pet. worden toegestaan. Een ex portheffing van 3 pet, naar de waarde voor komende op de volgens voorschriften opge maakte factuur zal worden geïnd ten be hoeve van de saneering van het bloembol- lenlbedrijf. De aandacht van de aangeslote nen wordt er op gevestigd, dat alleen die bollen in aanmerking komen voor een ex portvergunning, welke gekweekt zijn door aangeslotenen bij de Nederi. Bloembollen kweekers Centrale te Haarlem en voor zoo ver niet afkomstig van den exporteur, niet gekocht zijn beneden de daarvoor vastgestel de binnenlandsche minimumprijzen. Voorts dat elke aangeslotene: a. individueel aan sprakelijk is voor de juistheid der verschil lende oplagen omtrent verkoop en export van de bollen; b. nauwgezet in acht heeft te nemen de regeeringsmaatregelen en de be sluiten van het bestuur, met betrekking tot do saneering van het bloembollenbedrijf en alles heeft na te laten, wat tegen die maat regelen ingaat; c. cautie moet stellen, indien het bestuur zulks noodig acht, om in ver band met de belangen der aangeslotenen bij in het buitenland gevestigde bloembollen- bedrijven. Ontheffing'van de hier genoemde regelen kan volgens nader te stellen rege- ien door, of vanwege den minister worden gegeven op aanvraag bij het bestuur der bloembollenexport-centrale. Het niet behoor lijk nakomen van de 'bovengenoemde ver plichting zal worden gestraft op grond van de statutaire bepalingen van de Bloembollen exporteurscentrale. SPORTVEREENIGING „A.R.V.A." (Ambtenaren Raad van Arbeid) Voor de seriewedstrijden van bovenge noemde vereeniging werd Vrijdagavond gespeeld de wedstrijd: A.R.V.A.—L.D.T.S. II, welke eindigde in 6—0 in het voordeel van A.R.V.A. De stand is nu: g R.B.F A.R.V.A Algemeen© C.G.W. II L.D.T.S. II gesp. gew gel. verl. v.—t. pt 2 2 61 4 2 1 1 &- 1 2 2 1 14-42 2 2 1 14-52 2 1—10 Het programma voor deze week luidt: Woensdagavond: A.R.V.A.—R.B.F. Vrijdagavond: C.G.W. II—L.D.T.S. II. De wedstrijden worden gespeeld op het Sportpark „Zuidwijck" nabij de remise van de H.T.M. te Wassenaar. Aanvang 7.15 uur precies. KINDERFEEST OP KONINGINNEDAG Ook dit jaar weer zal in de Stadsgehoor zaal op 31 Augustus ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, een kinderfeest worden gehouden voor de leer lingen van de hoogste klassen van alle la gere scholen, welk feest wordt georgani seerd door de commissie die daartoe door Wethouders is uitgenoo- digd. Het programma van deze feestviering is verschenen en ziet er weer zeer aantrek kelijk uit. VAN WIE? Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een dames- en een heerenrijwiel, welke onbeheerd op straat zijn aangetrof fen, MISHANDELING Wegens mishandeling is proces-verbaal opgemaakt tegen den 46-jarigen G. T. H.. die een agent van politie te lijf ging toen deze bij een huiselijke twist de vechtenden wilde scheiden. Ter kalmeering is de vech tersbaas naar het politiebureau gebracht WATERTEMPERATUREN Zweminrichting Hooge Rijndijk 12 uur 2Va Br. C. Zweminrichting „De Zijl" 12 uur 21 gr. C. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: D Laterveer 23 Jr en J v Hooidonk 22 jr W Springer 47 jr en E de Wolf wede. 46 jr T Roelandae 24 jr en M ila 29 jr K J v Eroro24 jr en M J v d Nut l jr C Dreef 27 jr en C Boom 23 jr GEBOREN: Anna Maria, dr van A Eikelen- >om en M Kroon Pietje, dr van H v d Met) i G Hoogendük ALPHEN AAN DEN RUN SURSUM CORDA Woensdag 12 Juli a.s. zullen aan het Zangconcours te Vianen deelnemen het be kende kinderkoor van „Sursum Corda" on de meisjes-tusschenklas van deze Chr. Gem. Zangvereeniging. LANDDAG De Ring Alphen en Omstr. van den Bond van Ned. Herv. J.V. op Geref. grondslag zal Woensdag a.s. t»p de terreinen der Martha- Stichting een landdag houden. Bij minder gunstige weersgesteldheid komt men bij een in de kerkzaal der Martha-Stiehtiing. Als sprekers hopen op te treden: Ds. J D KÏeijne van Ooltgensplaat; Ds B N B Bouthoorn van Huizen, Ds. J Fokkema van Amsterdam en Ds P Vreugdenhil van Gorinchem, AANRIJDING In den Gnephoek kwamen een tweetal auto's afkomstig uit Scheveningen en Lei- muiden met elkaar in botsing. Do auto uit Scheveningen bestuurd door B., was zoo danig beschadigd, dat deze moest worden weggesleept. De aanrijding ontstond doordat de bestuurder van de auto uit Leimuiden niet de regels van het vorkeer opvolgde. VERGETEN EN TERECHT. Bij het instappen in de autobus naar Ter Aar liet een reiziger zijn koffer staan. In Ter Aar kwam hij tot deze onaangename ontdekking. Gelukkig bleek dat de koffer, die waardevolle inhoud bevatte, veilig op het politiebureau stond GEVONDEN VOORWERPEN Lederen damestasch oude munten, sier- duif regenjas, dolkmes, armbandhorloge an div. portemonnaies met inhoud. Inlichtin gen politiebureau. HAZERSWOUDE GUNNING Het bouwen van 3 arbeiderswoningen voor rekening van den hear A. van der Werf alhier is opgedragen aan de laagste in schrijvers, de heeren B. J. Timmermans, timmerwerk, en G. Lindenburg, metsel werk, beiden aannemer alhier. DE WERKL/OOSHEIB Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling staan alhier ingeschreven als werkloos 105 personen», waarvan 26 steun trekkend. KATWIJK AAN ZEE HARINGVISSCHERU Door de Katwijksche schepen werd tot einde vorige week in 31 reizen aangebracht 5S60 kantjes hetgeen beduidend meer is dan verleden jaar. DEFECTE MOTOR De motorlogger Nicolaas KW 55 van de fa. N. Haasnoot, is naar IJmuiden teruggekeerd met defecten motor. VLOOTUITBREIDING De Visscherijmaatschappij „Kennemerland" heeft andermaal een groote Belgische motor kotter aangekocht. (Het schip, in 1931 gebouwd op de scheeps -werf Gebrs. Pot te Bolnes, is voorzien een 200 P.K. Stork-Dieseimotor en zal onder den naam van, Excelsior II KW 78 in de vaart komen. 's ZOMERS BUITEN Zaterdagmiddag heeft de officieel© inge bruikstelling plaats gehad van tien vacantia woningen aan de Tarbotstraat Vele leden van de Vereen, 's Zomers Buiten, naar sehat ting wel een 150 waren voor de plechtigheid overgekomen, terwijl aanwezig waren Burg. Woldringh v d Hoop en de heer D C O Boek hoven gem. secretaris, verder de raadsleden Dr. J. Eikelenboom en C van Tongeren. Na dat een mandolinegezelschap uit Rotterdam een dameskwartet zich hadden doen hooren werd de feestrede uitgesproken door den heer H A C v d Kraan uit Rotterdam. Aan het einde hiervan deed spr. mededeeling de vele ingekomen felicitaties, en van de schenking o.a. van een vlag met stok. Burgemeester Woldringh v d Hoop sprak eenige toepasselijke woorden en gaf aan de uitnoodiging gehoor om de vlag te hijschen Nadat de thee was geserveerd werden de woningen bezichtigd, die door hun buiten gewoon practische indeeling en gunstige lig ging een aanwinst voor de vereen, zullen blijken te fiijn. WAAR TWEE KIJVEN D. v. B. uit de Louwenstraat deed bij de politie aangifte dat hij beleedigd en bedreigd werd door K S. terwijl K. S. van 't zelfde feit betr D v B aangifte deed. VAN WIE? Op het Politiebureau is een damesrijwiel te bevragen dat onbeheerd op strand werd Radio Nieuws. GEMEENTELIJK RADIODISTRIBUTIE BEDRIJF DINSDAG 11 JULI Programma I: Van 8—24 uur Hilversum LEIDERDORP BEDANKT VOOR BEROEP Ds. G. J. Streeder, Ned. Herv. predikant alhier, heeft bedankt voor an het beroep van Sneek LISSE OPENING VEILINGSEIZOEN Het veilingseizoen van de Coöp. Veiling H. B. G. zal Dinsdag geopend worden. Des middags om 2 uur zal de eerste droge lever bare veiling gehouden worden. Volgens ministerieele beschikking zullen de werkloozen in het vervolg hun gezins- inkomstan schriftelijk zelfstandig moeten op geven. Door de Gem. Arbeidsbeurs worden voor deze opgaven gedrukte formulieren ver strekt, die iedere week nauwkeurig moe ten worden ingeleverd. BURCICRUJKB STAND. GEHUWD: A Bpn en J Heemskerk J van Bood 6n A Kaandorp J v d Pol en J C BEVALLEN: M H BuysBelgrav NOORDWIJK OVERPLAATSING De ass. R. Klosse, Kr. Reg., is verplaatst van hier naar Rijnsburg. NOORDWIJKERHOUT COLLECTES De collectes in de maand Juni hebben in do Ned. Herv. Kerk bedragen voor de Kerk voogdij f63.97. AANRIJDING Op het kniiF' int Gooweg—Langelaan had een aanrijding piaats tusschen een auto en do wielrijder H. J. v. R. uit Sassenheim. De bestuurder der auto, die volgens ooggetui gen, met een roekelooze snelheid heeft ge reden is na de aanrijding doorgereden. Het nummer der atuo is bij de politie alhier bekend. Het rijwiel werd geheel vernield, doch de wielrijder kwam wonder boven wondei', met de schrik vrij. GESLAAGD Bij de gehouden examens in de St. Jozef school zijn geslaagd als costumière de da mes M. Oostdam eni N v. d. Berg; voor lingerienaaien de dames M. v. d. Slot; N. v. d. Meer; JJ. v. Denzen, M. Heemskerk, P. Warmenhoven en C. v. d. Klugt, allen al hier. SASSENHEIM „DE VISSERSCHOOL" De Vereeniging „De Visserschool" hield onder leiding van den voorzitter den heer A. Bergman haar 13de Jaarvergadering. Ini zijn openingswoord herdacht de voorzitter den heer L. van Leeuwen Sr. die door den dood aan de vereeniging ontviel, en schet ste hem als een voortrekker op het gebied van het Christelijk onderwijs. Het aantal leerlingen bleef nog steeds ia klimmende lijn, waaruit wel blijkt dat het onderwijs gewaardeerd wordt. Wat het financieele be heer betreft, de grootst mogelijke zuinigheid wordt betracht. Een vergadering door liet Bestuur bijgewoond op verzoek vaa B. en W betreffende dit punt, ook met andere school besturen, kon slechts bevorderen dit zoo mogelijk nog scherper te doen. Met de hef fing van extra-schoolgelden moest wegens de tijdsomstandigheden eerst gedeeltelijk en daarna geheel worden opgehouden. Dit deed de inkomsten zeer afnemen. Toch werd nog een gunstiger resultaat in de inkomsten be reikt dan te verwachten was. De Secretaris de heer J. D. Papendrecht brengt zijn jaar verslag uit, waaruit blijkt dat het ledental is teruggelopen en thans 86 bedraagt. De school telt 213 leerlingen, waarvan 156 voor het lager onderwijs en 57 voor het uit gebreid onderwijs. De penningmeester de heer J. Dreef brengt financieel verslag uit, waaruit blijkt dat aan. het eind van het jaar een batig saldo was te boeken van 487.33. Bij de bestuursverkie zing wordt de heer J. Dreef met op één na algemeene stemmen tot penningmeester her- KON. GOEDKEURING Bij beslui d.d. 27 Juni 1933 is de Koninklij ke bewilliging verleend op de statuten van! de vereeniging „Bond van Zuid-iHollandsche kleine Bloembollenkweekers", gevestigd ta Sassenheim. TERUG NAAR HET VADERLAND Wij vernemen dat de heer J. van Leeuwen Lzn, die bij het begin van zijn zakenreis inj Amerika door een ernstige ziekte werd over vallen, en gedurende vele maanden aldaar verpleegd moest worden, thans in zooverre hersteld is dat hij dezer dagen scheep zal kunnen gaan naar Holland. Wij wenschen hem gaarne behouden thuiskomst en spoedig volledig herstel. Laatste Nieuws, KERKNIEUWS NED. HERV. KERK idankt: Voor Sneek (vac.-H. W, ta Winkel), G. J. Streeder te Leiderdorp. CHR. GEREF. KERK. Beroepen: Te 's-Gravenzande, J. Tam- minga te Harderwijk. Te Den Helder, cand. |M, W. Nieuwenhuize te Vlissingen. GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Wormer, H, M. Ploegeï te Culemborg. de maraiag 6 Ked. stoomtrawlers, 13 Motor loggers, 1 Motorkotter en 4 Kustvlsschers. De besommingen van de stoomtrawlers waren IJM 31 Alkmaar (2é0 manden) f 1660; IJM 88 ny Elsa (136 minden) f 1230: IJM 159 Julie ilff (70 mandert) f 1130; IJM 42 Flamingo l manden) f 1030; IJM 26 Caroline (625 iden) f 3430; IJM 190 Henr Jacoba (400 man den) f 2nnn De Motorloggers besomden: RO 1 f 770: KW KW 105 f 850; KW 70 f 390: KW 34 W 110 f 330: KW 42 f 690; KW 45 f 490; KW 31 f 460: KW 135 f 380; KW 40 f 720; KW 65 f 760. KW 151 f 850. De kotter GG 252 besomde f 290. Trawlvisch. Prijzen: tarbot fl0.70; tong 1.60—0.70; heilbot f 1.10—0.40 per kg.; griet 27.5018: midd schol f26: zetschol f22.50—20; kl schol f 18»—2.40: schar f65.50; tongschar f 23—20: poontjes f 4—1.90; mid schelv f 21— 16.50; kl mldd schelv. f 176.90; kl schelv. f 11' 2.50: gr gullen f 127: kl gul f 103.60; wij ting f4—1.75; makree f 19—12.50; kl mid heek "16: kl heek f7.50 per 50 kg.: kabeljauw f44 25 per 125 kg.; rog f 16.503.90 per hoop; vleet per stuk koolvisch 6810; leng f 1' W isselkoersen. AMSTERDAM. 8 JULI Heden Vorig Londen 8.24 8.25 W Rerlijn 551.30 59.'8 Parijs 9.7 9.79 BrnHsel 34.624 31.67 H ZwItserUB.— 47.90 Mndrid 90.80 20.85 ROTTERDAM 10 'ULl Reden Vorig Londen 8.24 Berlijn 59.21 Parijn 9.70 Rrupjel 84.61 Zwitserl.48.02 N-York 1.71 69.16 4788 Kopenh. 36.00 Stoekh. 42.70 Oslo 41.50 N.-York 1.75H Reden Ween en Kopenh. 36.85 Stockh. 49.56 Oslo 41.55 Madrid 20.65 Milaan 13.17 36.90 12.70 11.60 37.85 42.70 41.50 20.70 13.16 AMSTERDAM 8 JULI DI1.B. gr. 1.72H 1.77JJ lOOM.Rp. 68.60 58.10 100Schil. 27.75 28.75 100 B. fis. 6.90 6.97 H 100 F M 8.45 3.80 Ene. Bp 8.22W 8.27 H Fr Bkp 0.77 S 9.85 Pr. 100kr 7.30 7.40 Madx.100 20.60 21.— 9T iet-officieel ItalIB 100 13.10 13.30 100 Peng. 35.- 33.— Japan Yon51, 55.— Wars. Z. 27.70 28.20 B.-A. pea 0.66 Bat. Cable 0.983* 0.99 Batzicbt 0.98H U.99J? Boek. 100 1.60 1.60 Zw. Bkp. 47.90 48.10

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6