WOENSDAG 21 JUNI 1933 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS GEMEENTEZAKEN Het bestuur van de afd. Leiden van den Alg. Bond van Overheidspersonegl heelt tot B. en VV. het verzoek gericht, om de riool- ruimers (reinigers bij den rioleeringsdienst van Gemeentewerken) in een numeriek hoogero loongroep in te deelen, omdat de geldende groepeering niet geacht kan wor den in overeenstemming te zijn met den aard van het werk. Deze werklieden een 6-tal in vasten dienst zijn thans als „reiniger" in de laag ste loongroep geplaatst, 27.tot 30.60 per week). Het werk van de rioolruimers vergelijkende met dat van andere werklieden kan de indeeling in de eerste loonklasse in derdaad niet juist worden genoemd. De riool ruimers behooren in bezoldiging niet achter te staan bij grondwerkers, opperlieden, kar- ophalers, syphonpompers, zwemknechts, enz., die in de 2e loonklasse (ƒ28.3531.95) zijn gerangschikt. In overeenstemming met het advies van de Algemeene Werklieden Com missie komt het B. en W. dan ook billijk voor, dat de rioolruimers naar deze loon groep worden overgebracht Voor indeeling in de 3e loongroep 29.70—33.30)gelijk adressant vraagt, bestaan echter geen vol doende termen, aangezien tot deze loongroep bepaalde vaklieden (loodgieter, smid, schil der, tuinman le klasse) behooren, die, an ders dan rioolruimers, een leertijd moeten doorloopen, teneinde zich de vereischte vak kennis eigen te maken. Uiteraard zou bij een algemeene herzie ning van de loonen en salarissen van het ge- imeentepersoneel, zooals die indertijd in liet voornemen lag een wijziging van de onder- werpelijke loongroepeering vanzelf aan de orde zijn gekomen. Nu de tijdsomstandighe den er echter toe leidden, dat deze algemee ne herziening geen verderen voortgang kon hebben, mag dc afdoening van de onder- werpelijke aangelegenheid der rioolruimers niet langer worden uitgesteld; hei gaat hier immers om een verbetering in de bestaande classificatie, die, als geval van zeer hooge uitzondering, ook in dezen tijd niet achter wege mag blijven. Ten aanzien van den door genoemde Com missie geuiten wensch, dat den desbetreffen- den werklieden terstond het maximum van do nieuwe loongroep worde toegekend, mer ken B. en W. op, dat in casu voor de bepa ling van het loon de onder de le loongroep doorgebrachte diensttijd meetelt, zoodat be langhebbenden automatisch in het genot van het maximum loon van de 2e groep worden gesteld. Gevolg gevende aan de bij de laatste Me morie van Antwoord gedane toezegging, ma ken B. en W. van deze gelegenheid gebruik om, eveneens bij wijze van hooge uitzonde ring nog ten aanzien van een andere functie een verbetering van de loonbepaling voor te stellen. Het salaris van den Adjunct-Direc teur van den Markt- en Havendienst be draagt thans 2300.tot 2600.doch ook deze wedde, kan, mede gelet op de wedden .voor andere betrekkingen, niet geacht wor den in een juiste verhouding te staan tot de eischen, die het beküeeden van dit ambt stelt Voor deze functie behoort een salaris te gelden, gelijk aan dat voor een commies 2e klasse, die 2600 tot 3000 geniet SUBSIDIE. B. en W. stellen den Raad voor aan het Comité tot instandhouding van een consul tatiebureau voor moeilijke kinderen te Lei den, gerekend te zijn ingegaan 1 Januari 1933, tot wederopzeggens een jaarlijksche subsidie van ten hoogste 300 toe te kennen, onder voorwaarde, dat de begrooting en de rekening van de instelling de goedkeuring van B. en W. behoeven en dat van de werk zaamheden jaarlijks een verslag aan B. en W. wordt uitgebracht De voorstellen van Mevr. Braggaar—de Does en van den heer Wilbrink zijn hiermede als afgedaan te beschouwen, die een subsi die yan resp. 600 en ƒ300 voorstelden. BLINDENZORG Het bestuur van dc af deeling Leiden der Vereeniging tot verbetering van het Lot der Blinden in Nederland en zijne Koloniën heeft verzocht om de subsidie voor deze ver eeniging te verhoogen tot 7000 per jaar. Nadat de subsidie aanvankelijk werd be paald op ƒ1500.— werd zij eerst verhoogd lot 3000.— en daarna nog tot 5000.—. Hoezeer ook in den tegenwoordigen tijd de Uitgaven moeten worden beperkt, moet thans andermaal verhooging van de 6ubsidie alaats hebben, wil de afdeeling in staat ij ven, haar hoogst nuttige werk te ver richten, De exploitatierekening over 1932 sluit met een tekort van 2075.93, waaronder begrepen het tekort over 1931 ad 1208.71, zoodat 1932 zelf een deficit opleverde van f867.22; bo vendien heeft de vereeniging het nog over- gebleven eigen kapitaaltje van 381,39 ten behoeve van de exploitatie gebruikt, zoodat het totale tekort over beide jaren op ƒ2075.93 plus 381.39 is 2457.32 moet worden gesteld. De afdeeling dient op twee wijzen te wor den geholpen. In de eerste plaats behoort haar het tot en met 1932 geleden verities te worden uitgekeerd, teneinde den staat harer kasmiddelen te verbeteren; door deze uitkee- ring zal zij nL in de gelegenheid zijn de bij particulieren opgenomen gelden af te lossen. Bovendien moet ook voor het vervolg de sub sidie opnieuw worden verhoogd. Een subsi die van 7000.gelijk de afdeeling in baar adres vraagt, achten B. en W. echter niet noodig; op grond van de resultaten van de jaren 1931 en 1932 kan en moet met een meerdere subsidie van ƒ1000.— per jaar worden volstaan. Zooals bekend is, heeft dc organisatie van de afdeeling bestratingen bij den dienst der gemeentwerken een onderwerp van nadere overweging uitgemaakt. De Directeur van genoemden dienst heeft dienaangaande een uitvoerig rapport ingediend, waarin ver schillende voorstellen tot reorganisatie van den bestratingsdienst zijn gedaan. Daarbij is ook onder het oog gezien do vraag, in hoeverre voor het onderhoud der bestratin gen het stelsel van eigen beheer, dan wel dat van aanbesteding zal moeten wor den toegepast. De Directeur wijst te dezen aanzien er in hoofdzaak op, dat het bestratingswork voor een groot deel seizoenarbeid is en dat er derhalve in het belang van een economisch beheer voor gewaakt dient te worden, dat het bestratingspersoneel niet te uitgebreid worde, opdat ook in de ongunstige jaargetij den voor dat personeel steeds voldoende werk aanwezig zal zijn. Vooral met het oog hierop heeft do Direc teur voorgesteld, dat als beginsel voor de nieuwe organisatie van den bestratings- dienst zal worden aanvaard, dat het dagelijksche onderhoud, d.i. het herstellen van dé zich geregeld overal in de stad voor- doende kleinere gebreken in de bestratin gen, steeds in eigen beheer zal geschieden, terwijl daarentegen het zg.n. buitengewone onderhoud, dat is het op ruimere schaal be straten of vernieuwen van bestratingen, den regel zal warden aanbesteed. Op deze wijze zal het gemeentelijk straatmakerscorp beperkt kunnen blijven tot een betrekkelijk kleine vaste kern, waarvoor bet gehecle jaar voldoende werk zal zijn gewaarborgd. Evenals de meerderheid van de Commissie van Fabricage, kunnen B. en W. zich met dit standpunt geheel vereenigen; de laatste jaren is trouwens bij wijze van proef reeds een deel van het buitengewone onderhoud aanbesteed, zulks met bevredigend resultaat. B. en W. steMen zich voor in den vervolge ten aanzien van het onderhoud van de be stratingen het boven aangegeven beginsel als vast richtsnoer te nemen. Intusschen dient hieraan te worden toegevoegd, dat het aantal gemeentelijke straatmakers op het oogenblik grooter is dan noodig is vooi dagelijksche onderhoud. Het is de bedoeling dat de voor dit laatste vereischte sterkte van het straatmakerskorps door geleidelijke at- vloeiing zal worden verkregen; zoolang die sterkte nog niet is bereikt, zal het bedoelde beginsel nog niet in alle opzichten kunnen worden doorgevoerd, doch een deel van het buitengewone onderhoud in eigen beheer moeten worden verricht VAN HET STADHUIS HINDERWET B. en W. van Leiden brengen ter <_0_ meeno kennis, dat door hen do beslissing op het verzoek van: a. M J Weijl, om ver gunning tot het oprichten van een brood- en banketbakkerij in het perceel Kloksteeg no. 3, sectie C, no. 552; b. Ph van der Zan den om vergunning tot het oprichten van een koek- en banketbakkerij in het perceel Diefsteeg no. 13, sectie C, no. 841; c. H C v Noort, om vergunning tot het oprichten van een brood-, koek- en banketbakkerij in het perceel Hoogewoerd no. 122, sectie D, nis 1624 en 90; d. L Janson om vergunning tot het oprichten van een zuivelfabriek in het perceel Langebrug no 33, sectie C, no. 1118; e. C J Oud, om vergunning tot het oprich ten van een inrichting voor het bewerken, rooken en zouten van vleeschwarcn in het perceel Levendaal no. 39, sectio E, no. 1483; en f. J L H Becherer om vergunning tot t oprichten van een handels- en boekdrukke rij en zetterij in het perceel Steenschuur no. 5, 6ectie C, na 1751, is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 21 Juni 1933. HET GROENE KRUIS JAARVERGADERING Gisterenavond had onder voorzitterschap van den heer Jhr. G C. Röell de ledenver gadering plaats van de afdeeling Leiden van „Het Groene Kruis". Na voorlezing en vaststelling der notulen werd door den secretaris, den heer H. Fi- üppo W.Fzn., het jaarverslag over 1932 uit gebracht. Daaraan is het volgende ontleend. De vereeniging leed een gevoelig verlies door het overlijden van Ds. J. A. Prins. Er werden 823 artikelen uitgeleend aan 506 personen. Aan den wijkverplegingsdienst bleven in het verslagjaar de Zusters E. Eve- lein en M. F. de Wit verbonden, die in 't geheel 4659 bezoeken aan patiënten brach ten Het ledental vertoont een vrij sterk dalen de lijn. In het begin van 1932 waren er 1262 leden, welk aantal tot 1179 daalde. Dit feit werd in het verslag met leedwezen vermeld. De ongunstige finantieele tijdsomstandig heden zijn uit den aard aan dezen terug gang niet vreemd. De finantieele positie van de afdeeling is gunstig te noemen; voor aanvulling van het magazijn door aankoop van nieuwe verple- gingsartikelen wend ook in 1932 geregeld ge zorgd. Een kascommissie bestaande uit mej. Oc- tavia Parmentier, mej. Dr. H. J. A. Ruys en Mr. H. R. Goudsmit had de administra tie van de penningmeesteresse nagezien, de aanwezigheid van de waarden geconstateerd en alles volledig accoord bevonden. Bij mon de van mej. Parmentier werd voorgesteld de penningmeesteresse décharge te verleenen voor het accuraat gevoerde beheer. Uit het verslag van de penningmeesteresse mej. F. A. le Poole, bleek dat do balans- waarde der verplegingsartlkelen na ruime afschrijving gesteld werd op 300. Het voordeelig koersverschil op de effecten belegging werd op de reserverekening voor koersverschillen overgebracht Aan contributiën werd ontvangen 3644.50 en voor hulp verleend door de Zusters werd geïnd 2702.12. De Zusterhulp heeft in 1932 een lager ontvangst van 800 gegeven ver geleken bij 1931. Het saldo der winst- en verliesrekening ad 107.57 werd op nieuwe rekening overge bracht De voorzitter dankte secretaris en pen ningmeesteresse voor de moeite, die zij zich ook in het verslagjaar voor het Groene Kruis hadden willen getroosten. LEIDSCHE BURGERWACHT Morgen (Donderdag)avond to half aoht, zal in „Den Burcht" de jaarlijksche alge meene vergadering worden gehouden van do Leidsche Burgerwacht. Na de vergade ring zal plaats hebben de uitreiking dor prijzen behaald bij 't schieten en schermen SERIE WEDSTRIJD EN 0. G. W. Do demi-finale in de seriewedstrijden (2e afdeeling) van de C.G.W. is gisteravond niet doorgegaan- De wedstrijd tusschen GG.W. II en Koole Nicola zal thans mor genavond te half acht op het Cronesteyn- terrein worden gespeeld. De winnaar speelt Vrijdagavond op het NBLO-terreln aan de Zoetcrwoudsche singel tegen LDTS. BEGIN VAN BRAND T(jdens de afwezigheid van de ouders hebben kinderen, spelende mot lucifers, een begin van brand veroorzaakt in hot perceel Bouwenlouwensteeg 33, bewoond door A. H J. S. De kinderen, één, twee en een half en drie cn een half jaar oud, waren op een bed gaan zitten en hadden daar met de lucifers gespeeld, zoodat de dekens vlam vatten, Gelukkig kwam de vader vroeger thuis dan hij gedacht had. Hij zag 't huls vol rook staan cn zocht direct de oorzaak op. Do dekens werden op straat geworpen on spoedig was het vuur gedoofd. De kin deren bekwamen geen letsel. Bl'RGEKLIJKE STAND JCRLEDEN: a Matters—Brouwer vr„ ö'J J. WATERPOLO L.Z.C. I—ZIAN I (3—1) Een spannende wedstrijd met veel pu bliek. L.Z.C. is direct sterk aanvallend Buis probeert de palen. Een goed schot van de Reede vliegt over. Elzinga verdedigt goed en IJdens is in prima conditie. Een fel schot van Elzinga wordt corner ge werkt Na wisselende kansen doelpunt De Reede in de uiterste hoek (1—0). Na de rust zijn de eerste aanvallen Zian. Plots krijgt De Reede de bal toege speeld en van groote afstand geeft hij Scheivelenbos geen kans (2—0). Luide aan gemoedigd blijft L.Z.G aanvallen. Een mooi doelpunt van De Reede wordt terecht ge- anuleerd. Dan begaat Buis een overtreding. De strafworp brengt groote spanning (21). Buis zwemt goed op, maar heeft geen ge luk. Beter doet Elzinga het, zijn achter waarts schot vliegt onhoudbaar tusschen de palen (31). Het was een goed gespeelde wedstrijd, keurig door scheidsrechter J. de Boer ge leid. L.Z.C. n—ZIAN n (3—4) Een wedstrijd van heel wat minder ge halte, waarbij vooral het slechte plaatsen en het te veel vrij laten van de tegen partij de grootste fouten waren. Zian maakt van dichtbij 01 en wan neer de linksvoor geheel alleen gelaten wordt, is de stand 02. Walenkamp doelpunt goed tegen (1—2), maar nog voor de rust maakt Zian vrij lig gend 13. Na de hervatting speelt Zian spoedig met zes tegen zeven en toch duurt het nog lang voordat L.Z.C. 23 scoort. Lut is vrij gezwommen en doelpunt vla een Zian-speler (3—3). Doordat L.Z.C. ge ducht gaat knoeien en Zian gevaarlijk komt opzetten, weten de bezoekers met 34 te winnen. DE ZIJL I—C.J.M.V. I (1—0 Nederlaagwedstrijd Beide zeventallen hebben twee invallers. Bij de Zijl ontbreken Kramp en „HollaD der". Voor de rust werd er veel gezwommen en soms heel aardig gecombineerd, maar de voorhoede was zonder schot. Kramp als midvoor werd zeer zeker gemist. De1 Zijl nam een 10 voorsprong. Na de hervatting eenzelfde spelbeeld. Ook nu kunnen beide partijen goed tegen el kaar op, maar in de nabijheid van hel doel was het mis Het einde kwam met een 10 overwin ning voor de thuisclub. DE ZIJL n—C.J.M.V. n (3—IJ C.J.M.V. heeft slechts vijf spelers, de Zijl laat uitvallen. In deze wedstrijd kan van Waterpolo niet veel gesproken worden. Het was vooral een heen en weer zwemmen waarbij de Zijl het gelukkigste was. De rust bracht een 3—C voorsprong. Na hervatting in het spel nog minder. C.J.M.V. weet slechts eenmaal de Zijl-doelman te passeeren. Het einde komt met 3L DE ZIJL m—D.Z.V. H (Delft) 2—1 Een gelijk opgaande strijd met wisselen de kansen. Van verre maakt D.V.Z. een goed doelpunt 01. Even later haalt de D.Z.V. keeper de bal door eigen doel en is de stand gelijk 1—1. Na rust een slappe vertooning. Beiden zeventallen brengen er niet veel meer van terecht. J. v. d. Mark brengt de Zijl in veilige haven 2L R.Z.C. I—De Zijl I Op Donderdag 22 Juni a.s. wordt boven genoemde wedstrijd gespeeld in de zwem inrichting „De Kous" te Rotterdam. Op denzelfden avond speelt De Zijl II in Rotterdam tegen Maas III. Beide wedstrijden zijm voor de oompetitie der N.Z.B. en vangen om 7.30 uur aan. AGENDA Donderdag 22 Jnni. Hooglandsche Kerk, 8 uur, Gemengd Koor „Sursum Corda", A Capella-uitvoering. Do avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 Juni a.s. waargenomen door apotheek: Z. Pelle, Kort Rapenburg 12, te lefoon 594. IN EEN SLOOT GEREDEN Gisteravond is de 16-jarige D. B., doordat er een hond voor zijn fiets kwam loopen, in een naast de Potgieterlaan gelegen sloot gereden. De bewoner van een in de omge ving liggende woonschuit heeft hem dooi handreiking op het droge gebracht De dren keling had niet ernstige snijwonden aan de beenen opgeloopen. Hij is door den E. H. D. ter observatie naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RUN UIT DEN RAAD Enkele mededeelingen en ingekomen stukken moeten we voor volledigheid ver melden. Ingevolge bericht van het Min. van Binn. Zaken wordt uit de Steunregeling ge schrapt de bepaling over verstrekken van brandstoffentoeslag. Hierdoor zullen de werkloozen niet tekort komen daar dit steeds afzonderlijk zal geregeld worden. Naar aanleiding van de opmerking van het raadslid den heer Lam omtrent autobus halten deelden B. en W. mede, dat de auto bushalte Prins Hendrikstraat zal worden verplaatst naar het breedere gedeelte van die straat, voor den boekwinkel van den heer Van Drummen. De halten bij Brugge- straat en Kerkplein veroorzaken geen ern stige belemmering van het verkeer, daar de chauffeurs zoonoodig 6tecds naar omstan digheden handelen. Verplaatsing is zoo goed als niet uitvoerbaar, zoodat hierin geen ver andering wordt gebracht. De heer Lam was het hiermede niet eens cn wees op de gevaren bij de Bruggestraat. B. en W. zullen nogmaals do bezwaren over wegen. Goedgekeurd werd het subsidie-bedrag voor de Chr. H B. S. over 1933 te bepalen op f 1893.75. In handen van B. en W. werd gesteld voor prae-advies een adres van de bewoners Rletveldschepad, om oen verbod in het leven te roepen inzake hetliggenlangs de wegen. Als lid van do comm. toezicht L, O. heeft bedankt de heer G. A. IJ. de Jong. Wegens vertrek naar elders heeft bedankt als lid Algem. Armbestuur de heer J. J. C. Hen- drichs. De Burgemeester deelde mede dat tegen 1 Sept. a.s. eervol ontslag is verleend. B. en W. stelden voor ter zijde te leggen een verzoek van don heer H. Schouten, om terugbetaling van door hem gestorte gunnings recht 1932-1932, omdat het adres ongezegeld was De heer Van Kleef die hierover advies had ingewonnen van Mr. Lietaert Peerbolte was van oordeel dat dit adres niet gezegeld behoeft te zijn en stelde voor deze teveel betaalde gelden te rug te betalen. De voorzitter deelde niet do meening van den heer Van Kleef en zal een en ander nazien. Tot slot van deze mededeelingen- en inge komen stukkenvergadering deelen we mede de behandeling van een schrijven van het Algem. Comm. voor verweer tegen terreur en vervolging in Duitschland, betreffende de boycot van Duitsche goederen in verband met de Jodenvervolging, aldaar. B. on W. stelden voor dit adres voor nota- ficatie aan te nemen. De heer Den U ij 1 (s.d.a,p.) stelde voor hierop in te gaan, wat verworpen werd met twee stemmen voor. (Den Uijl en Koelewijn). WATERPOLO Hedenavond te acht uur waterpolo in het zwembad. A. Z. Z. I tegen D. Z. V. I (Delft) comp. 3e kl. N. Z. B. en A. Z. Z. II tegen De Gouwe II (Waddinxveen) comp. G. Z. B AANRIJDING Bij de Aarbrug reed een van Apeldoorn komende touringcar tegen de wagen van scharenslijper K. De wagen werd belangrijk beschadigd, doch de bestuurder stelde T' terstond schadeloos. HIJ GING ER VAN DOOR! In den Hoorn werd de broodventer K. aangereden door een achterop komende mo torrijder, n.I. B. uit den Haag. K. werd ernstig aan pols en hoofd verwond. Het ongeval kwam, doordat nog een motorrijder gelijktijdig wilde passeeren, die echter ook kwam te vallen maar zich vlug verwijderde. Nummer en letter is bekend. NAAR HET STRAND! Gewoonlijk gaan de kinderen van de ver schillende scholen in de zomermaanden uit stapjes maken van één dag. De Oranje- school zal dit jaar die gewoonte niet volgen Het ligt n.I. in de bedoeling dat de kinderen van de hoogste klas gezamenlijk een week naar Katwijk zullen gaan. De eerste week van de zomervacantie de jongens onder leiding van het hoofd der school en de tweede week de meisjes onder leiding van een onderwijzeres. Voor die weken heeft men in Katwijk, zeer dicht aan Zee, beslag kunnen leggen op een voor het doel bij uit stek geschikt gebouw. Zelf hebben de jon gens en meisjes een vacantie-potje. Natuur lijk sparen ze daar gaarne voor, al is het met behulp van hun ouders. Hoe dichter de acantio nadert des te sterker wordt het erlangen naar hün jeugdhuis. We kunnen dat begrijpen, en hopen zeer dat het in die weken echt strandweer zal zijn. De geheel? opzet is zeer origineel. DIEFSTAL Bij de politie werd aangifte gedaan van de ontvreemding van groenten uit hun moestuin door de bewoners Sm. en Kl. uit de RidderbuurL VERNIELING Bij den winkelier v. 't W. werd bij de politie aangifte gedaan van da vernieling van een tweetal ruiten van zijn woning. Van een zelfde feit deed ook de fa. Wed. C. R. aangifte. Bij laatstgenoemde zijn ver schillende ruiten van de fabriek vernield. BEKNELD GERAAKT De heer V. geraakte met zijn hand tus schen een motor bekneld. Zijn rechterwijs vinger werd hiert>ij zwaar verwond, zoodat terstond heelkundige hulp moest worden in geroepen. BOSKOOP PREDIKBEURTEN. Donderdag 22 Juni. Evangelisatie Bewaar school, Kerkstraat nam. 8 uur, de heer J. J. Verroen Jr. van Rotterdam. KATWIJK AAN ZEE 3. 3. HOFMAN t In den ouderdom van ruim 80 Jaren over leed alhier de heer Jacobus Johannes Hof man, geboren te Haamstede (Z.) den 29 Oct 1852. Na eeret secondant te zijn geweest op verschillende kostscholen, werd hij hier aangesteld als onderwijzer aan de z.g. Fran- sche School, hoofd de heer G. L. Walther. Daar bleef hij in betrekking totdat, door de stichting van verschillende Chr. Scholen en andere factoren, de Fransche school over bodig werd, de heer Hofman van zijn pen sioen ging leven. Vele van zijn oud-leeringen hebben hun betrekking of positie in de maatschappij aan zijn degelijk onderwijs te danken. Maar ook als secretaris van de Vereeni ging tot bevordering van Vreemdelingen verkeer heeft hij velen aan zich verplicht. Een gezellig, onderhoudend prater, goed Zeeuwsch goed rond, sleet menig vreemde ling gezellige oogenblikken in zijn, met vele bijzondere prenten en platen behangen ka mer aan de Burgersdijkstraat no. 4. Dat getal bezoekers was in den loop der jaren enorm, te meer, doordat de heer Hof man verschillende vreemde talen vloeiend sprak, o.m. kende hij de werken van den Engelschen dichter Shakespeare zoo goed als uit het hoofd.. De laatste jaren maakte de overledene nog geregeld eiken dag flinke wandelingen, tot dat voor twee weken hieraan plotseling een einde kwam. Zijn nagedachtenis zal bij velen lang in eere blijven. DIRECTEUR „CONCORDIA" In plaats van den heer D. van Wouw, die als directeur vah de Chr. mondorgelclub „Concordia" bedankte, is benoemd de heer J. J. van der Reijden uit Leiden, dir. van de Mondorgelclubs „Bravo" en „Excelsior" te Leiden en „Crescendo" te Katwijk a. d. Rijn. De repetities zijn reeds aangevangen. Alle oude leden zijn welkom om met Oct. a.s. het eerste lustrum te vieren. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN QUICK BOYS Hedenavond 8 uur speelt Quick Boys I sgen LF.C. I. LEIDSCHENDAM BAAD VAN STOMPWIJK Gisteravond kwam de Raad van Storapwyk in langdurige openbare vergadering bijeen. Bij de vele ingekomen stukken was de mededee- ling van Gedep. Staten, dat zij een vacantie- geld voor de leden der Commissie voor Steun- verleening, op grond van art. 64 der G.W., niet kunnen goedkeuren. De heer Vink (a.-r.) kon dit beroep op art. 64 niet begrijpen, omdat in art. 63 gespro ken wordt van vergoeding voor Commissies met de uitvoering van een bepaalde taak be last. De Voorzitter antwoordde, dat de des kundige ambtenaren het by nader inzien met Gedep. Staten eens waren. Afgewezen werden enkele verzoeken om „af standsvergoeding", voor leerplichtige kinderen, omdat de afstand van school tot huie minder dan 4 K.M. bedraagt. De heeren Van Dam (c.-h.) en Vink (a.-r.) waren van meening, dat niet mocht af gewezen worden het verzoek van iemand, wiens kind van een overzetveer gebruik moet maken, terwyl anders de afstand veel meer dan 4 K.M. bedraagt. De Voorzitter oordeelde, dat de man m beroep moet gaan, dan krijgt men een uit spraak. B. en W. stellen voor, om een verzoek om subsidie, aan een R.-K. bewaarschool, voor <nt jaar af te wyzen, doch de toezegging te doen, dat voor 1934 een subsidie op de begrooting zal worden gebracht van hoogstens f2.50 per kind. De heer Willemse (r.-k.) meende, dat men dit bedrag nog niet moest vastleggen, om dat een bewaarschool (reep. bewaarscholen) noodzakelijk zyn en een bedrag van f 2.50 wel eens te laag kon zyn. De heer Vink (a.-r.) stelde aanhouding tot de begrooting voor. 't Is de vraag of de ge- meente-financiën subsidieering mogelijk maken en wanneer zulks wel het geval mocht zyn - kinderbewaarplaatsen zijn zeer nuttige instellingen dan zal het volgens vaste regels, ook wat gebouwen en personeel betreft, moeten geschieden. B. en W. namen dit voorstel over en zullen er bij de begrooting op terug komen. Met de stem van den heer Bloemheuvel (s.-d.) tegen, werd in principe besloten, subsi die te verleenen ten behoeve van leerlingen uit de gemeente, die de cursus voor huishoud kunde aan de Chr. Nijverheidsschool te Deirt wenschen te bezoeken. Breedvoering werd gehandeld over het niet- toekennen van een huurtoeslag aan werkloo zen. Met B. en W. waren de heeren Vink (a.-r.), Willemse (r.-k.) en De Langen (r.-k.) het eens, dat de toeslag, hoezeer ge- wenscht, niet gegeven kan worden, omdat daardoor de steunnormen in gevaar zouden komen. De heer Bloemheuvel (6.-d.) deed verschillende ver* (jten aan het adres der Re geering, doch was daartoe gesommeerd niet in staat een voorstel te doen, dat kans van slagen heeft. Hy beloofde er later mee te zul len komen. Hy en de heer De Langen verzette zich ook tegen het afwijzend praeadvies op het verzoek om het burgerlijk armbestuur te mach tigen de achterstallige contributies voor werk loozen aan (Ziekenfondsen te betalen. De Voorzitter e.a. wezen er op, dat dit om verschillende redenen in strijd zou zyn met de goedgekeurde steunregeling en dat de con- sekwentie zou leiden tot zeer groote lasten der gemeentekas. Echter sprak de heer Vi n k er zyn verbazing en afkeuring over uit, dat volgens mede- deeling van den heer De Langen de wethou der-voorzitter van de Commissie voor fcJteun- verleening zou gezegd hebben, dat de Contri butie desnoods van het steunbedrag zou wor den afgehouden. Dat zou ongeoorloofde cura- teele zyn. Uit de eenigszins verwarde discussie werd niet duidelijk, wat er werkelijk gezegd was; doch de Raad was het er over eens, dat het niet gezegd mocht worden. In behandeling kwamen nog enkele vragen van den heer Bloemheuvel (s.-d.) over de strubbelingen by de werkverschaffing aan den Broekweg; maar de roode critiek liep op niets uit. De Voorzitter toonde aan, dat het gemeentebestuur zich niets te verwijten had en dat de uitbetaalde loonen in by na alle ge vallen boven het steunbedrag uit gingen. Sta ken is echter absoluut ongeoorloofd en wortrt onverbiddelijk gestraft. De heer Willemse drong op een soepele houding aan tegenover hen, die wel willen, maar het werk niet verstaan. Na een langdurige geheime vergadering werd besloten, dat B. en W. voort zullen gaan met de voorbereiding der reconstructie van de Stompwykscheweg, uit te voeren in Werkver schaffing. NOORDWÏJK GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer M. J. C. Ver- wey slaagde voor het onderwijzersexamen, akte L. O. AUTO CONTRA TRAM Op het krufcpunt Beeklaan—Heerenweg heeft een botsing plaats gehad tusschen een luxe auto, bestuurd door den heer W. te Bloemendaal en een tramtrein, komende vanuit de richting Leiden. De auto werd over den weg geslingerd, is met de achter kant in een slootje terecht gekomen en werd nogal ernstig beschadigd. De bestuur der van de auto heeft eenige schaafwon den aan het hoofd bekomen. Dr. Visser verleende geneeskundige hulp. GEVONDEN VOORWERPEN Een jong herdershondje, lorgnet, arm band, rijwielbelastingmerk, doublé bril, rij- wielbelastingmerk, paar zwarte gymnastiek schoentjes. Inlichtingen over deze voorwerpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdag en des Zaterdags van 12 tot 1 uur nam. ten poli- tiebureele te Noordwijk-Binnea NOORDWÏJK AAN ZEE AANRIJDING In den Nic. IBarnhoornweg, ter hoogte van de Noordzeesteeg alhier heeft oen aanrij ding plaats gehad tusschen een vracht auto, bestuurd door den heer W. te 's-Gra- venhage en een luxe auto, bestuurd door den heer Sch. te Aken (Duitschland). De luxe auto werd ernstig, terwijl de vracht- auto licht beschadigd werd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De politie oen onderzoek naar de oorzaak der aanrijding in. Radio Nieuws. DONDERDAG 22 JUNI Programma 3: 8—14.20 Lnngenberg: 14.20— 15.20 Londen Reg; IT.20'19.20 Brussel RIJNSBURG PAARDENMARKT Hadden twee dagen van regen het ergste doen vreezen voor de iaarlijksche Rijnsburg sche Paardenmarkt, juist heden was het weer geheel veranderd. Reeds vroeg in den morgen kwamen de kramen, en niet te verge ten. da ijscowagens hun plaatsen innemen. De aanvoer van paarden, honderdvijftig stuks, viel niet tegen, terwijl de handel ook nog wel ging. Zooals ieder jaar waren er ook nu weer veel menschen op de been, onder wie vele oud-Rijnsburgers en vreeenden. Het onverwacht mooie weer bracht de stemming er in. Tegen half twee begon de drukte aan de Vliet toe te nemen, toen de marsch begon der vereenigingen, die aan het Sportfeest medewerking verleenden, nl. de Muziekver- Êf"'8J,n8 Wilhelmina; de Gymnastiekvereen. D.W.S. en de Voetbalvereeniging Rijnsburg- sche Boys; naar het terrein van laatstge noemde vereeniging aan den Voorhoutenveg. Te 2 uur kwam men daar aan. Het eerst was de beurt aan D.W.S., dat onder leiding van den heer P v. Dam uit Don Haag be gon met algemeene vrije oefeningen, welke keurig afgewerkt werden. De dames lieten vervolgens goed brug-werk zien, terwijl de meisjes en jongens wedijverden in 't hoog springen. De etaafoefeningen voor heeren werden in keurigen stijl uitgevoerd. Een aar dig nummer was de Estafetteloop voor jon gens, alsook Even wichtsladder voor meisjes. Heel mooi waren de knotsoefeningen voor dames, die opvielen door stijl en gelijkheid. Aan brug cn rek toonden de heeren, welke belangrijke krachten D.W.S. telt. De per fecte leiding kwam hier wel tot uiting! Na het paardspringen voor dames, dat ook goed uitgevoerd werd, volgde een heel aardig nummer, nl. Hindernisbaan voor jongens. De wijze waarop sommige hinder nissen „genomen" werden, wekte vaak de lachlust op van het publiek. De gymnastiekdemonstratie werd beslo ten met eënige schitterende acrobatieknum- mers, die vooral door de heeren van Dam en C. C. v. d. Gugten perfect werden uitge voerd en waarvoor zij een hartelijk applaus ontvingen Na deze uitstekend geslaagde demonstra ties was de beurt aan Rijnsburgsche Boys, dat een keurige prestatie leverde, door te gen het sterke R.C.L. uit Leiden met 5—5 gelijk te spelen. Beide ploegen hebben eenige invallers. Rijnsburgsche Boys trapt af, tegen wind, maar direct zilten zij voor het. Leidsche doel, doch de Leidsche mid-half, die evenals de mid-voor en rechts-binnen een prachtwed strijd speelde, verplaatste het spel en ook het Rijnsburgsche doel wordt onder schot genomen, voorloopig echter zonder resul taat. R. B. blijft aanvallen en na verschil lende mislukte pogingen is het de rechts binnen, die den geelzwarten de leiding geeft Ook de withemden vallen eenige malen fel aan. doch keeper Glasbergen is op zijn post. Bij een aanval der thuisclub bemachtigt J. Zwaan den bal. Als ieder denkt dat hij voor zal zetten, scoort hij zelf, met een laag, hard schot, dat den keeper verrast 2—0. Dit is te veel voor R.C.L. Onstuimig valt zij aan en bij een corner is het de rechts binnen, die ineens schitterend inschiet. Kort daarop een blunder in de achterhoede en de stand is gelijk. 2—2. Bij een Rijnsburgschen aanval helpt de linksback vfm R.C.L. een handje, door den bal in eigen doel te plaatsen. Om het weer goed te maken miste ook de Rijnsburgsche achterhoede en weer was de staiid gelijk- De Boys verslapten nu en nog vóór de rust nemen de Leidenaars de leiding. Na de thee pakten beide ploegen weer flink aan. Toch duurt het nog geruimen tijd alvorens R. B. door A. Heemskerk, met een keurig schot ia den hoek gelijk maakte 5 minuten voor t' einde keert de Leidsche achterhoede een schot maar de rechtsbuiten der Boys komt toeloopen en met een hard schot geeft hij geelzwart wederom de «lei ding. Nog is het niet genoeg, want bij een doelworsteling weet een der withemden zoo- waai- weer gelijk te maken, zoodat het ein de van dezen wedstrijd komt met 5—5. R.C.L. had wel een kleine overwinning ver diend. Het was een prettige wedstrijd, welke door den heer J Hlllebrand als altijd keurig geleid werd. De prijs, een zilveren lauwertak, werd aan R.C.L. 'Uitgereikt, hetgeen zeer op prijs ge steld werd. Ook dit Sportfeest is weer schitterend ge slaagd Wilhelmina weerde zich weer ge ducht en hield de vroolijke stemming er goed in! 's Avonds speelde Rijasburgsohe Boys II tegen het personeel van de Ridder en Co. uit Leiden. De Boys waren stukken sterker en klopten de gasten liefst met 71, waardoor zij een mooie medaille wonnen, uitgeloofd door de Eei-ste Rijnsburgsche Ysco Onder neming. De heer Hoogenduijn leidde uitstekend. BLOEMENHANDEL. De verscheidenheid is, zooals we dit in dezen tijd van het jaar gewoon zijn, zeer groot en met het koele weer is ook de kwa liteit der bloemen zeer goed te noemen. De volgende prijzen werden betaald: Juliaan- tjes f 0.08—0.14 per 100, Gladiolen f 1.50— 2,10, Korenbloemen f 0,100,15, Comvilli's f 0,50—0,90, Pioenen f 1,502,SD, Anjers f 0,10 0,20, Delphiniums f 0,600,95, Margrieten f 0,15—0,25, Pyrethrums f 0,20—0,40, Irissen f 0,08Q,14, Lathyrus f 0,150,25, Campanula f 0,30-0,50, tentoris f 0.10—0.14. VALKENBURG DE DIEVEN GESNAPT Het is de politie reeds spoedig gelukt om de hand te leggen op de daders van de diefstal der lelies. Twee personen, uit Haarlem en Halfweg afkomstig, bleken het feit samen te hebben gepleegd. De lelies waren met behulp van een auto vervoerd. Deze auto werd met een gedeelte der ont vreemde lelies in beslag genomen. VOORSCHOTEN RAADSAGENDA De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Vrijdag 23 Juni 1933 des namiddags acht uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingeko men stukken; 2. verzoek ex artikel 13 der Lager Onderwijswet 1920; 3. Verkoop grond aan de heeren Wassenaar en Belfoort; 4. overnemen grond Hyacinthstraat; 5. over nemen grond van den heer C. A. Durang; 6. voorstel inzake toeslag steunregeling; 7. kohier Hondenbelasting 1933; 8. besluiten comptabiliteit; 9. verzoeken ontheffimr schoolgeld. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN Het Comité Auto-tocht Ouden van Dagen verzoekt ons te willen mededeelen, dat de voorgenomen tocht thans definitief be paald is op Donderdag 29 Juni a.s., terwijl de route thans zal gaan via Sassenheim GroenendaalHaarlemBloemendaal naar Zandvoort en over Noord wij kerhout weder terug. Het Comité verzoekt den auto-be stuurders, welke zich hebben beschikbaar gesteld, dan ook vriendelijk dezen dag voor den tocht te willen reserveeren. LOOP DER BEVOLKING GEVESTIGD: H Beekman, Hofweg 7 van Lei den U Zwönenburg L.weg 64 v Loenen a d "-nht Wed. Ir RomiJn—van Uoort. RUndUk l van Ede J H Volkers L.weg 174 v Veur J P Meyn en gezin. Donklaan 66 v Leiden Oegstgeest J G Oudenbosch cn gezin, Papelaan 156e, v RUswUk IZH.) CL D(jk- Voorstr 33 van Schiedam M Voorder.- Ungaardelaan 59 v Alphen a d Rijn P Boef, R(Jnd(Jk 7 y Zoeterwoude J v Duy- •Gravcn- szln, Donklaan enbode Vertrokken: A J J F do Marl der Hoei Vll8slngen M :klcbouwer nr Lei- Kooyman nr Veur den A Bulelng nr Rotterdam j W vl„ Leiden E Knura n Botrop (Did.) der WerfSpaai ONDERTROUW©J Nell 28 J. en J Poot 194 GETROUWD: J J Pracht en -M Bay era

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6