AAN HEN, TerrTFïane DIE MEENEN ZICH MET „EEN KLEIN WAGENTJE" TE MOETEN BEHELPEN. WOENSDAG 21 JUNI 1933 TWEEDE BLAD PAG. S MOGEN FASCISTEN LID ZIJN VAN DEN BOND? ACTIVEERING VAN HET JEUGDWERK Salarisregeling der C. B. leden Dinsdag werd te Amsterdam de Jaarver gadering van de Nederl. Christelijke Bouw- arbeidersbond voortgezet. Nadat de agenda, wat betreft benoemin gen en behandelingen jaarverslagen was af gewerkt, waarvan we reeds gisteren verslag uitbrachten, kwamen de verschillende in gediende voorstellen aan de orde. Aangenomen werden wijzigingen in het huishoudelijk reglement en afdeelingsregle- ment in verband met het jeugdwerk In artikel lb: Die den leeftijd van 14 jaar hebben bereikt en dien van 20 jaar niet heb ben overschreden als jong lid. Jongleden van 18 jaar hebben dezelfde rechten als leden. Achter artikel 17: Een jeugdgroep kan worden opgericht als het aantal jongleden 10 of meer bedraagt. Een leider wgrdt uit de volwassen leden aangewezen^ Art. 35: Zoo mogelijk ge&t -de bond eens per maand een bijzonder orgaan voor jong leden uit Wat het afdeelii}gsreg]ement betreft, ook hier werden in Verband met het jeugdwerk eenige gedeelten nieuw ingevoegd of ge wijzigd. Na a^t. 6: Het bestuur wijst den leider en plaatsvervangend leider voor de jeugdclub gtfïi. Indien de leider geen lid van het be stuur is, wordt hij, voor de bespreking het jeugdwerk betreffend, tot de bijwoning van de bestuursvergadering uitgenoodigd. Van zijn benoeming wordt mededeeling gedaan aan het Centraal Bestuur. Het bestuur heeft het recht, den leidei (of plaatsvervangend leider) wegens han delingen in strijd met de beginselen of be langen van den bond te schorsen. Het Cen traal Bestuur heeft de bevoegdheid (het af- deelingsbestuur en den leider gehoord) den leider of plaatsvervangend leider uit zijn functie te ontheffen. Deze voorstellen zijn in overleg met den centralen jeugdleider van het C.N.V. en na bespreking op een gehouden vergadering van jeugdleiders uit eigen bond, door het Centraal Bestuur aldus geformuleerd. Het is een omschrijving van wat praktisch ten opzichte van het jeugdwerk wordt toegepast en nagestreefd. De overige voorstellen betreffende wijzi gingen van het huishoudelijke reglement, maakten het volgende agenda-punt uit. Na toelichting van het Centraal Bestuur en dis cussie hierover in de vergadering werden deze voorstellen verworpen. Ten opziohte van voorstellen, die beoogen wijziging te brengen in 't reglement voorde werkloosheidskas merkte het Centraal Bestuur op, dat ernstig ontraden moest worden thans in de richting van vrijstelling werkl'oozenkas-bijdrage te besluiten. Zelfs moest er rekening mee ge houden, dat voor het tweede halfjaar nog bijzondere maatregelen zullen moeten wor den getroffen. De ingediende voorstellen werden, wegens niet gesteund worden, niet in behandeling gebracht Het voorstel van Leiden, dat wel gesteund werd, om nl. hen, die ouderdomsrente ontvangen, vrij te stel len van werkloozenkas-bijdrage, werd ver worpen met 5 stemmen vóór en 30 tegen. Inzake wijziging in het reglement voor uitkeering bij ziekte, zegde het Centr. Be stuur toe, dat leden, die in de werkverschaf fing werken, en de halve bondscontributie betalen, geaoht zullen worden gedurende drie weken volle contributie te hebben be taald. Na wijziging van het réglement voor uit keering bij invaliditeit, werd benoemd tot bondsbeamibte de heer De Boer, die tot nu toe tijdelijk in deze functie werkzaam De Voorzitter complimenteerde de heer De Boer hiermee. Aangenomen werd het voorstel van het Centraal Bestuur het aantal leden van het Centr. Bestuur te brengen op 9 personen. Salarisregeling der C.B. leden Hierna kwamen aan de orde de voorstel len van Katwijk aan Zee, Oosterbeek, Zwol le en Enschede, om zich aan de regeling door het C.N.V. ontworpen, te onttrekken inzake de salarisregeling der Centr. Bestuur leden en een tijdelijke crisiskorting toe te passen van 10 pet. Verschillende afgevaardigden brachten de meening naar voren, dat de tijdsomstandig heden in zooveel opzichten veranderd waren dat de salarissen hierbij aangepast moesten worden. De Voorzitter merkte bij de beantwoording van de sprekers op, dat hij niet wil ingaan op de vraag of de salarissen in overeen stemming zijn met de tijdsituatie, maar dat het Centr. Bestuur alleen prijs er op stelt de regeling van het C.N.V. te hand haven, daar men anders bij de andere vrij gestelden ten achter zou staan. De heer J. Schipper, secretaris van 't C.N.V. sprak er zijn teleurstelling over uit, dat de N.C.B. pas voor twee jaar de rege ling van het C.N.V. heeft ingevoerd. Dus heeft tot dien tijd toe het Centraal Bestuur onder het contract-loon gewerkt. En nu wil men weer dien kant uit, daar men salaris verlaging voorstelt, terwijl toch het C.N.V. geoordeeld heeft, dat de omstandigheden daar niet rijp voor waren. Spr. echter is er van overtuigd, dat de goede geest in de hier vergaderde Bond zal zegevieren, en dat de salarisverlagingsvoorstellen zullen wor den verworpen. Hierna werd het prae-advies van het Centr Bestuur, om zich te houden aan de regeling door het C.N.V. vastgesteld, aan genomen met 28 tegen 6 stemmen. Fascisten geen lid van den bond Een volgend voorstel was dat van Utrecht om geen fascisten of nat.-socialisten toe te laten als lid van den N.C.B. Het Centr Bestuur was van meening, dat het beginsel van het C.N.V. niet toelaat lid te zijn van dergelijke partijen, maar ont raadde toch een dergelijk gespecifiseerde uitspraak te doen. Het oogenblik daaryoof is nog niet gekomen. Gevraagd werd of het niet mogelijk was in het bondsblad oriënteerende artikelen te Werk aan de winkel marine, vliegtuigen, waarvan de kosten op 9.362.000 dollar worden geraamd. De bouw geschiedt ter uitvoering van het werkverschaf fingsprogram. (United Press). Wanneer je in je krantje leest Van wat Geneve dóét Ontstaat een lichte deining in Je vredige gemoed; Maar op die lichte deining drijft Het baken van de hoop: Misschien haalt onze Volkenbond Het kluwen uit de knoop! Je ziet maar niet naar de praktijk, Of het effect sorteert Wat daar de diplomatie in Conflicten commandeert; Je hoopt „op hope tegen hoop" Dat het getij verloopt Dat, ééns, de mensch het oorlogstuig Aan den oudroest verkoopt. Wanneer je in je krantje leest Hoe in Amerika Miljoenen worden gevoteerd Voor vliegtuigbouw, och ja: Als „werkverschaffing"prachtig, besi, Maarmet een zeker doel, Dan krijg jé in je binnenste Een Dan denk je aan Geneve waa/r Het werk op stapels ligt, Dat met zoo'n vriendelijk gebaar Maar weinig is gesticht. En tóch, we zeggen 't allemaal: We steunen graag da strijd Die 't gruwzaam oorlogsmonster aan De sterkste banden leit! (Nadruk verboden LEO LENS plaatsen, waarin de jeugd gewaarschuwd wordt tegen het fascisme. Door een afdeeling werd opgemerkt, dat het wenschelijk was dergelijke menschen uit. de afdeelingen te weren of te royeeren. De Voorzitter raadde aan zich over leden die propaganda maken voor het fascisme, met het Centr. Bestuur in verbinding te stellen Een algemeene stelregel als Utrecht wil, is echter te ontraden. Aldus werd be sloten. Hierna vond in huishoudelijke zitting een bespreking plaats over het standpunt inzake vernieuwing van landelijke convacten. Hierna sluiting. ROTTERDAM-HAAMSTEDE De 500STE PASSAGIER Als bewijs van het toenemend luchtver keer op de K.Ig.M. Lijn RotterdamHaam stede—Vfissihgen diene' dat deze lijn sedtert de heropening op 1 Mei jl. Maandag 19 Juni haar 500ste passagier vervoerde De woning te T egden, waar de wed. De gekantelde en vernielde wagens der expres- en goederentreinen, die in de nabijheid van Derby op Stuk voor stuk worden de oude steencn dcrMaastrichtcr Maasbrug voor soa Busjes Verhaegh werd overvallen. elkaar liepen. Een machinist verloor bij dit ongeluk het leven. ver ze nog bruikbaar zijn, op kun plaat» gebraakt. DEN HAAG, De Carpentierstr. 87, Tel. 771955, 771956, 771957 - Showrooms: Hofweg 9, Tel. 112488, ROTTERDAM, Schiedamschesingel 128-132, Telefoon 23500. morzeld, het paard was op slag dood en de voer man bekwam een ern stige hersenschudding. De plaats van het onge- Dr. H. Colijn, die de Economische Commissie presideert, aan het woord luk, tijdens het oprui- tijdens de vergadering van gisteren men van de resten. Gisterenmorgen werd een wagen van de Rotterdam sche Kattenbakcentrale door den sneltrein van Hoek van Holland gegrepen op den onbewaakten overweg in den Nieuw Terbregschen weg te Rotterdam. De wagen werd geheel ver- Ziet den TERRAPLANE! Elastisch zwevende motor Stalen carrosserie - één geheel met chassis Vacuumkoppeling - Freewhee ling Geruischlooze tweede ver snelling Valstroom carburator Lange, lage stroomlijn U zult dan zien dat U zich niet met minder comfort, kracht en veiligheid behoeft te behelpen. U zult dan zien dat de Hudson Motor Car Cy. U met den nieuwen Terraplane alles, letterlijk alles biedt wat U wenscht. Voor een prijs, dien U, vooral na een proefrit, niet zult kunnen gelooven. Rijdt eens een Terraplane en U zult weten wat de Hudson Motor Car Cy. verstaat onder: Luxe, Snelheid en Veiligheid. Prijzen: 6 cyl. van F2390.- af, 8 cy/. van F2945.- af.

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5