WAALS ZATERDAG 10 JUNI 1933 TWEEDE BLAD PAG. 6 2 STADSNIEUWS VAN HET STADHUIS DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat: a. G. Meerloo, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof B voor den verkoop uitsluitend van alcohol vrijen drank voor gebruik in een koffie teut op het Stationsplein, alhier; b. de Leidsche Voetbalver^. „Sportman' alhier, een verzoek heeft ingediend ter bc- koming van een verlof B voor den verkoop uitsluitend van alcoholvrijen drank voor ge bruik in haar clubgebouw staande op een terrein aan de Groenoordstraat, alhier. A. VAN DE SANlDE BAKHU1JZEN, Burgemeester. A. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 10 Juni 1933. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van: a. W, Th. den Hollander om vergunning tot het oprichten van een zuivelfabriek en ean bewaarplaats voor benzine in en op het perceel Lage Rijn dijk No. i'\ kad. bekend Gemeente Leiden, Sectie K.. Nis. 740 cn 1116; b. de N V. Fa briek van suikerwerken enz. Gebrs. Pel, om vergunning tot het uitbreiden, van de fa briek van suikerwerken in de pcrceelen Mosohwcg Nis. 50—nS, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie L No. 866; c. W. G. Verlaan om vergunning tot het oprich ten van een inrichting voor het bewerken en ronken van vleeschwaren in het perceel Kraaierstraat No. 16, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectio D No. 252; Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 2-4 Juni 1933 des voormiddags te half elf uur in het perceel Breestraat 125 (Bureau van Ge meentewerken) gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen deze verzoekon in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerenhtigd ziin zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SAMDE BAKHUTJZEN, Burgemeester. A. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 10 Juni 1933. i BESCHERMING EN ONDERHOUD VAN DEN LEIDSCHEN HOUT IS DIT MISSCHIEN IETS Prachtisch werk voor jeugdige werkloozen Men schrijft ons; Er wordt nogal eens geklaagd over de wijze waarop door de jeugd dikwijls huis gehouden wordt in de Leidsche Hout, waar van, het gevolg as dat ons jonge wandel- ibosdh er niet zoo onberispelijk uitziet als wel mogelijk en gewenscht zou zijn. Een ar tikel in het Handelsblad onder den tit.nl „Schoonmaak in, het Vondelpark" bracht ons op de gedachte dat de daarin uiteenge zette methode mogelijk ook op de Laidöche Hout zou kunnen worden toegepast,. Te Amsterdam is namelijk opgericht het „Comité Practisch Werken Amsterdam". ITet heeft ten doe] jeugdige werkloozen tusschen 17 en 25 jaar, die van allen steun ziin verstoken, practisch werk te doen ver richten in het algemeen belang, met aan sluitend theoretisch onderwijs. Geenszins wil diet comité anderen werk gelegenheid ontnemen. Het kiest dan ook slechts die werkobjecten, van welke met zekerheid vaststaat, dat zij door de beheer ders in de naaste toekomst niet zelf kunnen worden bekostigd. Een groep Amsterdammers uit verschil lende krijgen heeft comité in de gelegen heid gesteld een eerste groep jongelui aan het work to zotten, in volle samenwerfdng met het bestuur van het Park. De jongcn9 ontvangen van het bestuur geen loon, wel een tegemoefkoming van f 3 per week. die hun in staat stelt hun kleine wekelijksche onkosten te bestrijden. Verder wordt voor hen op een spaarbank boekje wekelijks een bedrag van f 2 op zij gelegd, dat hun na verloop van drie maan den ter hand wordt gesteld. Ten einde het practisch werken van deze jongelui, dat onder deskundige le'ding van een geschoolden voorman geschiedt, zoo ef fectief mogelijk te doen ziin, is er onderricht in de beginselen van den tuinbouw aan verbonden, waartoe de medewerking van een tuinhouw-leeraar werd verkregen. Het werk omvat 'het eenvoudige onder houdswerk van het park, waarvoor 't. vaste personeel van deze instelling de tijd ont breekt. Het is vastgesteld in een minimum plan van den volgenden inhoud: het schoon houden vai het perk van papier en rom mel; het wieden en schoffelen ©n aanhar ken per paden; het schoonhouden der hees- terheplanting door wieden, schoffelen en harken: het strak afsteken der grasvelden en gazons; het regelmatig maaien der gras velden; het raseeren der bloemgazons; het verwijderen van dood hout uit struikgewas sen en boomen. Het spreekt van zelf, dat het comité op alle mogelijke wijzen zal trachten de jonge lui aan hot werk in hun eigen vak te hel pen en dat de arbeid, dien zij thans voor het comité verrichten, als aanbeveling zal •dienen bij het zoeken naar een behoorlijk betaalden werkkring. De groote animo van de jongelui, die aan het werk zijn, alsmede de talrijke aanvra gen, welke het comité bereiken van jonge lui, die willen meedoen, geeft alle reden te vertrouwen, dat het werk in do volle sym pathie van ihet Amsterdamsche publiek staaf. Nadrukkelijk zij cle aandacht er nog eens op gevestigd, dat de jongelui, die aan het werk zijn gesteld, het vak van tuinbouw niet verstaan, dat zij slechts hun medowor- king verlecnen, omdat zij gaarne „practisch willen werken", omdat zij de overtuiging hebben, dat werken gezond is voor lichaam en geest, en omdat zij door hun medewer king te verlecnen tot verbetering van het Vondelpark een instelling helpen, die in jaren niet over de gelden kan beschikken om dit werk naar behooren te verrichten. We weten niet precies hoe het er voor staat met de middelen van „De Leidsche Hout", maar we hebben den indruk gekre gen dat deze middelen niet zoo zijn, dat ons natuurpark afdoende kan worden en blij ven verzorgd. Er djiikt nog al eens ee-, kla gelijk ingezonden stuk op in de krant waar in dat in twijfel wordt getrokken. Daarom verdient het bovenomschreven initiatief van Amsterdam ongetwijfeld serieuze overwe ging. Als het er iets in ziet kan het bestuur van „De Leidsche Hout" misschien het ini tiatief nemen om het idee practisch uit xo werken. L LEIDSCHE PENKRASSEN BABY AAN 'T WOORD Mijn oudste jongen anderhalf jaar oud hoe t ditmaal het woord en hij richt het tot zijn mede-baby's in Leidon en omgeving. Terwijl hij eonige klappen op de plank van zijn tafelstoel geeft, steekt hij zijn kin in de luaht en spreekt: Allen die dit le-zen ta-ta. Zie over hier zitten: ik, pappa en mam. Ik heb gepeinsd over de vraag waar ouders voor dienen. Ik bon tot de conclusie gekomen, dat zij voor twee dingen goed zijn, ten eerste om ons koekjes te geven en ten tweede om ons speelgoed op te rapen. Als zij zich van deze taak niet goed kwij ten is bet 't best ze met luid schreeuwen, in hardnekkige gevallen afgewisseld door klagelijk dreinen, aan hun plicht te herin neren. Gij zult allen wel de ervaring hebben, dat ze in 't begin net doen alsof ze niets hooren, maar in dit opzicht schuilt er veel waarheid in 't spreekwoord van onze voor ouders: „De aanhouder wint" en als ze naar ons toekomen on zeggen: Waarom huil je nou, je mag toch geen kleine dwingeland worden, dan heb je 't gewonnen. Schreeuwen is van do oude tijden af het beste middel om onwillige ouders tot rede te brengen. Als ik niet eten wil het is niet altijd even lekker wat ze je voorzetten en bovendien is het soms een voorbereiding om je naar bed te brengen dan zet ik een keel op. Dan zegt mamma: je moet!, en dan breekt ze op een verraderlijke manier mijn mond open en deponeert de inhoud van een lepel tegen mijn verhemelte. Dan zet ik eens extra mijn longen uit en tien tegen één dat pappa zegt: Scheid er maar uit, want hij stikt nog met al dat eten in zijn mond. Zoo moet je ze aanpakken. Het wil ook wel eens lukken door ze kopjes te geven en lief te doen, maar daar moet je geen gewoonte van ma ken, want ze zijn in dat opzicht zeer vlug verwend. Dan willen ze je op dc meest on gelegen oogenblikken knuffelen en dat is toch al zoon vervelende gewoonte van die lui. Dat is net als met al die kunstjes die ze je leeren, klap eens in je handjes en al die dingen. Och je moet het wel eens een keertje doen, maar je hebt er altijd geen zin in. Als ik op mijn vingers aan 't zuigen ben en ze zijn net zoo lekker warm en sappig, dan vertik ik het eenvoudig om ze uit mijn mond te halen om in mijn handen te klap pen. Als er visite is, denk ik er heelemaal niet aan, om het te doen. Visite is een ver velende instelling in de wereld. Ze zeggen telkens: Dag Bcppie, dag Keesje, dag Nellie, of hoe jullie verder mogen heeten, en dan zou je telkens weer ta-ta moeten zeggen. Visite doet altijd zoo gek. Ze trekken rare gezichten tegen je en ze kruipen over de grond naar je toe en ze spelen kiekeboe achter een tafelpoot en als je dan lacht dan zijn zc dc koning te rijk; maar hebben jullie nou altijd zin om te lachen als je net je handen vol hebt met de oogen van je hond uit zijn kop te peuteren. Dat mag niet!, zegt mam clan, maar wat heb je nou aan een hond als je er niets af mag peuteren. Ja, visite is een kruis, 't Eenige is dat ze af en toe iets voor je meebrengen en dan zijn ze ook nogal gewillig om 't een en ander voor je op te rapen. Mam zegt dan wel: Laat het nou maar eens liggen, want je kunt wel aan den gans- blijven waar bemoeit ze zich mee? -maar dan zeggen ze: „Och, 't is niet zoo erg" en je kunt ze oen heele tijd aan de gang houden. Er is toch eigenlijk niiks leuker dan alles op de grond te smij ten. 't Is anders een heele opluchting als 7.e zoggen: „Krijg 'k een handje?" Dat doe je dan maar of je doet 't niet, net naar dat je zin heb. In elk geval gaan ze dan weg. Daar komt Mam aan met 't potje. Dat is ook zoo iets lekkers. Er komt hij mij toe vallig wel eens iets in en als 't je gaat vervelen dan zorg je daar in arrenmoede tenslotte ook voor, maar 't is veel makke lijker om 't maar in je luier te doen. Dan heb je er geen omkijken naar en je krijgt toch wel een schoone. „Je bent stout", zegt mam dan. Nou ja, een minuut later lacht ze toch weer tegen je. Als ik er erg in heb, doe 'k 't maar gauw, als ze met 't potje aan komt sjouiwen of ik houd 't net zoo lang op tot mijn broek weer vast zit. Dan komt pappa thuis en mam vertelt: „Zóó zette ik hom weer in de box en zóó dee die het." „Broertje is stout," zegt pappa dan. Och, wat doe ie? Je zegt ta-ta en je speelt door. Daar komt mamma. Wacht, ik zal 't gauw nog even doen. Daar gaat-ie. „Stoute jongen," zegt mam en al dat gemor meer. Enfin, ik krijg wel een schoone. Ze pakt me al. Nou. 'k ga naar do slaapkamer, hoor. Ta-ta. EXAMENS GYMNASIUM. Geslaagd voor diploma A 1ste groep: mej. G. de Bel, Warmond; de heer G. D. L. Bre- derveld. Leiden; L. Doekes, Voorschoten; M. A. Hooykaas, Wassenaar; mej. A. Thier ry, Leiden en mej. M. Veldkamp, Katwijk aan Zee. Afgewezen goen. WATERPOLO. Dinsdag a-s. speelt de Zijl II tegen L. Z. C. IV haar tweede competitiewedstrijd voor de 3e klasse in de Zweminrichting de Zijl. Aanvang 8.15 uur n.m. EXAMENS E. H. B. O.-BRIGADE. Bij het gehouden Eindexamen der Eerste Leidsche E. H. B. O. brigade (docent Dr. E. Renoud) afgenomen door Dr. H. J. M. Boon- acker slaagden de volgende dames: N. Duprie; W. v. Eyken; R. Liszt; T. van Maastricht; S. Nicolai; C. Jamin; M. v. Remundt; W. v. Vliet; J. Wolters; M. Wol- ters; A. Adolfs; A. Anos; C. Bink; E. G. Bos; J. Cartler; C. M. Donker; P. B. v. d. Drift; E. Eykman; H. Kesselring; J. Oosten dorp; A. W. Surink; W. Taverne; J. Ver heul; M. de Wekker; S. R. H. Wijzenbeek. Voorts de hoeren P. M. Pilanon en A. M. Padberg. AANRIJDING Gisteravond is op do Hoogowoerd de 17- jarige F. do G., wonende op de Beesten markt, als bestuurder van een handwagen aangereden door een auto. Do jongen kreeg de duwkruk tegen de borat on is met een gebroken sleutelbeen ter observatie naar het Sint Elizabeth-ziokenhuis. gebracht VAN WIE? Bij do politie zijn inlichtingen te beko men omtrent twoe heerenrijwielen, die on beheerd op straat zijn aangetroffen. RUIT INGESLAGEN Gistermiddag heeft dc 29-jarige T. W. in het gebouw van Maatschappelijk Hulpbe toon een ruit ingeslagen. W., die niet geheel normaal is, is naar Endegeest overgebracht BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: E C Stipter—Brinks a; T Lan ce]Owel z: M J van Vliet—Zitman cl.: M Pnr- levllotRulgrok a: G Ue Vries—Bol d; M H v Kampenvun Leeuwen z; M FaeseurBoter- 'T L Beter jm. 18 mnd. Bijzonder voordeelige aanbiedingen GELDIG vanaf het verschijnen dezer courant tot uiterlijk Maandagavond 1 Opvouwbare Strand- of Tuinstoe-1 len met rugleuning tot uiterlijk Maandag- -4 O avond van 1,30 voor I w O 2 Waschdoek Kastrand, mooie nieuwe dessins, 27 c..M. breed tot uiterlijk Ma~ndagavond, Zr°f":0.09- 3 Zeemlappen, van bijzonder zachte en sterke kwaliteit, tot uiterlijk Maandag avond, van 1.10 O T voor 4 Jaquard molton kinderledikant- Dekentjes, in verschillende kleuren tot uiter lijk Maandaga.ond 1 1 O van 1.40 voor i I v/ 5 Alluminium Fluitketels, met geisoleerü handvat, tot uiterlijk Maandagavond van 0.75 voor 6 Wollen Kampeerdekens, donkere streepdessins, 150/200 c.M. tot uiterlijk Maandag- C C avond, van 1.95 voor... 7 Orig. Boheemische Bloemvazen, rijk on sierlijk gedecoreerd, tot uiterlijk Maandagavond A QA van 1.85 voor 8 Water- of limonade Tumblers, extra voordeelige aanbieding, tot uiterlijk Maandagav^d A per 6 stuks, v. 0.78 voor «iDI 9 Engelsch Ledikant met spiraal en zwaar gevuld zeegrasmatras, tot uiterlijk Maandagavond Q Q van 14.50 voor 10 Moderne aardewerk Bloempot, verschillende decors, tot uiterlijk Maandagavond O 1 van O.GZYz "°°r vJ'.CJ 1 Haarlemmerstraat 130—136 Leiden Maandag vanaf half twee GEOPEND WATERTEMPERATUREN Zwemirichting De Zijl 9 uur 19 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk 9 uur uur 21 gr. C. Uit den Omtrek ALKEMADE VLEESCHKEURING. In don loop der maand Mei zijn ter secre tarie aangege>ve.n de volgende slachtingen: Bedrijfsslachtingen: 17 runderon, 29 varkens, 10 n. kalveren, 2 geiten en 1 schaap. Nood- slachtingen: 8 runderen, 10 n. kalveren, 3 vette kalveren en 1 schaap, Ingevoerd werd 40 K G. vleesch. Aan1 keurloon werd ontvan gen f 330. ALPHEN AAN DEN RIJN OPSPORING Een minderjarig dochtertje van v. d. V. was sinds Dinsdag bij kennissen in Den Haag. Men was echter ongerust over het lange wegblijven en verzocht de politie op sporing. Dit is de politie gelukt, welke het meisje ter beschikking j#n de ouders stelde DE WANDELSPORT Men schrijft ons: De Chr. Sportvereen. D.O.S. heeft na haar afstandsmarsch een afdeeling gevormd die speciaal de wandelsport blijft beoefenen. Vandaag loopt die afdeeling mede in de 40 K.M. afstandsmarsch. uitgeschreven door de Leidsche Politie Sportverecniging. Men heeft ook aan niet-ledon van D.O.S. de gelegonheid willen bieden, zoowel jon geren als ouderen dames of heeren, om de wekelijksche wandeltochten mee te maken. Men kan zich daarvoor opgeven om half acht bij de startplaats (buitenweg Chr. H.B.S.). Natuurlijk is hiervoor een contri butie verschuldigd, gelijk aan die van D.O.S. Volgende week Vrijdag 16 Juni en ver volgens elke Maandag zullen er wandel tochten gemaakt worden. Zoo heeft dan ook in onze plaats die oude mooie wandelsport haar intrede ge daan. We hopen, dat vele aan deze zoo bij uitstek gezonde sport zullen gaan mee doen. Hulde aan D.O.S., die het initiatief nam. ROEIWEDSTRIJDEN VOOR HOLLANDIA De uitslagen van de tweede dag lulden als volgt: Jonge skiff A: 2e heat: 1. De Laak (ir. Slotboom), 9 min. 313/5 sec.; 2. Nereus (G. A. Overbeek). 3e heat; 1. Do Maas (N. Wit kamp), 8 min. 36 3/5 sec.; 2. Njord (mr. J. A. James). 4e heat: 1. Do I-Ioop (R. G. Tam- boezer), 3 min, 451/5 sec.; 2. De Amstel ((W. H. Blijonbxurg). 5e heat: 1. Arsa (P. Ooms), 9 min. 2 sec.; 2. Delftsche Sport (H. J. Oosterhuis). Stijlroeicn dames juniores. In de eerste heat werd de Vliet eerste, de Laak en Ne reus vielen af. In de tweede heat won de I-Ioop en vielen af Arsa en die Leythe. In de derde heat won de Hunze. Niet geplaatst werden de Maas en Spaar- no. In de beslissing komen dus de Vliet, de Hoop en de Hunze. Stijlrooion dames Skiff-juniores. De voor- wedstrijden hadden tot resultaat, dat in den eindstrijd geplaatst werden de volgen de vier: Maas, Arsa, do Hoop en 't Spaarne Jonge acht A. Eerste heat: 1. Laga, in 6 minu. 401/5 sec.; 2. Aegir in 6 min. 47 3/5 sec.; 3. Triton. Tweede heat: 1. Argo in 7 min. 3 sec.; 2. Nereus. In de beslissing ko men Laga en Argo met Aegir als snelste tweede. Twee-riemsgieken juniores A. Beslissings wedstrijd. 1. Leythe in 8 min. 31 sec.; 2. Aegir: 3. Triton. De winnende ploeg bestaat uit: C. Th. Fontein (boog), II. A. Jansen (slag) on Thodem v. Velsen (stuurman). Jonge vier B. Beslissingswedstrijd 1. Njord in 7 min. 32 2/5 sec.; 2. DTRV: 3. Ne reus. De winnende ploeg van Njord was als volgt samengesteld: H. Kampmeinert (boeg), J M W Kampmeinert, R A Penburg, N. Neeb (slag) en L. S. Sie (stuurman). Ovemaadsche skiff. Beslissingswedstrijd. 1. De Amstel, H. F. Petersen, in 8 min. 50,2 sec.; 2. De Hoop. M .van Beek. Jonge Sklf B. Beslissingswedstrijd. 1. Spaarne, T. dc Vries, in S min. 10.6 sec.; 2. Willem III, H van Houten. Stijlroeien dames*vierriemsgieken. Beslis singswedstrijd. 1 De Hunze. Stijlroeicn skif juniores (dames). Beslis singswedstrijd. 1. Arsa, 2. Het Spaarne, 3. Maas. Jonge twes B. In dezen beslissingswed strijd is het resultaat: 1. Delftsche Sport in 8 minu. 48 3/5 sec.; 2. Njord. De winnende ploeg bestond uit: A J Stuurman (br.eg), J Nienhuis (slag) en ir. J van Nouhuys (stuurman). Twee zonder stuurman. Beslissing: 1 Tri ton, 8 min. 1 3,5 tec.; 2. Laga. De winnende ploeg bestond uit T A ltoelofsen (boeg) en W A P F L S'otm van 's Gravezande (slag* Oude skif. Voor dit nummer zoudm twee heats worden geroeid. Doordat de sculler van Arsa zich had teruggetrokken kwam Timmermans van het Spaarne, z-onder strijd in do bes'ibring. De eerste heat had bet volgende resultaat: 1. Laga (J R J van Dongen, in S min. 17 sec.; 2. De Laak. (II J Mulder). Oude skif (dames), lo heat: Delftsche Sport; 2e heat: De Maas. Dames acht, 2e heat: Argo; 3e heat: Nau tilus. Dames vier seniores. Ie heat: Hunze; 2e heat: Viking. Halve eindstrijd Jonge skif A. Ie heat: 1. Maas (N Witkamp), 2. de Laak (ir. Slot boom) in 8 min. 30 3/5 sec. 2e heat: 1. de Hoop (Tamboeren) in 8 min. 37 3/5 sec.; 2 Arsa (P. Ooms). Halve eindstrijd Ovemaadsche Vier. Ie heat; 1. Amstel in 7 m. 45 sec.; 2. de Laak: 3. Poseidon Overnaadsche vier, tweede halve beslis sing: 1. Aegir in 7 min. 56.2 sec.; 2. Maas in 8 min. 1.4 sec.; 3. Argo. Derde halve beslissing: 1. Spaarne in 7 min. 58.8 sec.; 2. Laga. onge vier A, tweede heat: 1. Laka bi 7 min. 42 sec.; 2. Aegir in 7 min. 46.8 sec. en 3. Willem III. Jonge vier A, eerste heat: 1. Argo in 7 min. 3S sec.; 2. Spaarne in 7 min. 40.4 sec. KATWIJK SLAGERS VEREEN! GING Gisteravond hield de Slagersvereen. „Kat wijk en Omstr." haar ledenvergadering in „de Roskam". De voorzitter, de heer Just Vooys, leidde de vergadering. Na een openingswoord van den voorzit ter las do secretaris, do heer W. Caspers, de notulen. Deze werden goedgekeurd. Ver volgens was aan de orde rekening cn ver antwoording van het assurantiefonds met rapport van de commissie. De rekening kon de goedkeuring der vergadering wegdragen. Bij de ingekomen stukken was de beschrij- vingsbrief voor de te houden Bondsverga dering, die gehouden zal worden te Vlissin- gen. Als afgevaardigde naar deze vergade ring werd benoemd de heer W. v. Eijck te Valkenburg, die voor de te behandelen pun ten vrij mandaat kreeg. De behandeling van do Statuten en huishoudelijk reglement van don Nederl. Slagershond, waarbij de af deeling onlangs is aangesloten, gaf geen aan leid in tot discussies. Statuten en regle ment werden goedgekeurd. Na rondvraag sluiting dezer geanimeerde vergadering. KATWIJK AAN DEN RIJN KOSTELOOZE VACCINATIE Donderdag 15 Juni a.s. des namiddags om half drie zal er in het voormalig Ge meentehuis gelegenheid zijn tot kostelooze inenting en herinenting. GEVAARLIJK SPEL lederen avond, wanneer het werkvolk vertrokken is, vermaakt de jeugd zich op de stellingen van een in aanbouw zijnd huis ami den Achterkerkweg. Dat dit ge vaar oplevert behoeft geen betoog. Ook hier zal voorkomen beter zijn dan genezen! ONVEILIG DUIN Wegens schieten met scherp zal het ter rein achter de Rijksschietbanen volgende week onveilig zijn op Maandag tot en met Vrijdag van 9 uur vm. tot 8 uur n.m. Op Zaterdag van 2—9 uur n.m. BLOEMENHANDEL Gelukkig voor de bloemenkweekers, doch ook wel voor de handelaars, dat het weer een beetje koeler is geworden. Dan is er tenminste nog gelegenheid om de enorme voorraad rijp geworden bloe men kwijt te worden. Irissen komen in massa's en brengen van f0.04 tot f0.12 op. Pijrcthrums in meerdere soorten van den koudon grond brengen van f0.15 tot fo.45 op, groote papavers f 0.55 tot f 1.10, Margrie ten f 0.15, f0.25, Bruidsanjers f0 06, f0.12, Lathyrus fO.10, f0.20, Korenbloemen f0.10, f0 25; Pioenen f 0.80, f 1.50; Campunula f0.15 f 0.30. KATWIJK AAN ZEE STEUNACTIE CRISIS-COMITÉ. Gisteravond heeft in hotol du R'hin een algemeene vergadering plaats gehad over een dezen zomer te orgnnisoersn steuruactie ten bate van het Crisis-Comité. Besloten werd om In de Gcraoentezaal en den tuin een thecschonkerij annex speel tuin in t,e richten op 26, 27, 28 en 29 Juli a.s. Tevens zullen hieraan oernge verlotin gen verbonden zijn. Van verschillende zij den werd reeds hulp toegezegd; het spreekt echter vanzelf, dat veler medewerking noo- dig is om deze theeschenkerij tot eea f ha rig en vroolijk geheel te maken. De mede werkende dames willen in de eerste plaats met ijver en enthousiasme aan hot werk gaan om giften voor dit goede doel in te zamelen. Moge haar arbeid met een goeden uitslag bekroond worden. STAND DER WERKLOOSHEID. Als werkzoekenden staan 468 personen ingeschreven, waarvan 124 los-arbeiders, 117 landarbeiders, 63 visschere, 57 grond werkers, 28 kuipers, 14 timmerlieden, 13 opperlieden, 10 metselaars, 17 binnenschip pers, 4 stokers. NIEUW PARKEERTERREIN. Met den aanleg van een derde parkeer terrein aan don Drieplassenweg, is bereids een aanvang gemaakt, zoodat i,, het vervolg in het midden aan den Boulevard, zoowel aan de beide uiteinden, geparkeerd kan worden. LEIDERDORP BUnOKltLIJKR STAND. BBVALLBV: F.'Mo,al—Steenbergen d K. HooRntndSlngellng d- ONDERTROUWD: B. Borreman 27 J. en F. Rooda 27 J. GEHUWD: Bos en M. M. Meerburg. OVERLEDEN: P. RtJnBhurger. eoh»e van G. van Eik. 66 j. LISSE AANBESTEDING Uitslag der aanbesteding op 9 Juni alhier van den bouw van 3 burgerwoonhuizen door Leen Tol Jr., architect B. N. A. J Meeuwissen, Lisse, f 11.900; E Schuit Killugom, f 12-378; Daudev en Co., Lisse, f 12.449; M Ebbin, Haarlem, f 12.998; H Marseille, Lisse, f 12.995; Westmaas en Keizer, Alphen a. d. Rijn, f 13-285; P- Lan- gemdijk, Beverwijk, f 13.672; Langeveld, Lel den, f 13.831: Duijn en Vink, Nourdwijk, f 14.333; Th. Reeuwijk, Sassenheim ,f 14.340: C. P. Veen, Haarlem, f 14.490. WERKLOOSHUD Het aantal werkloozen is deze week weer met 20 gestegen en bedraagt thans 288. AANRIJDING De bloemistarbeidor L. de I-I. werd bij het naar huis rijden op den hoek van de Julia- nastraat door een vrachtauto vrij ernstig aangereden. Hij liep behalve een hoofd wonde ook een hou pon twrich ting op. Na medische hulp van Dr. Haase werd hij naar het ziekenhuis te Lelden vervoerd. Don chauffeur treft geen schuld. OM DE OPENBARE U. L. O.-SCHOOL Wij vernemen dat door de oudercom- missie der openbare school een schrijven is gericht aan Ged. Staten van Zuid-Holland om het besluit, van den Raad dezer gemeen te tot opheffing der openbare Ulo-school niet goed te keuren, welk verzoek met rede non omkleed is. NOORDWIJK AAN ZEE De collecte in de Herv. Kerk alhier ge houden voor de Classicaio Zending heeft ruim f196 opgebracht OEGSTGEEST DIEF AANGEHOUDEN De dader van de op 2 Juni jL gepleegde diefstal van een rijwiel uit de omgeving van het veHdng«gebouiw „Flora" te Rijnsburg is door de Haagsohe politie aangehouden en ter beschikking gesteld van de Oegstgeeeter politie. EEN MOOIE OPDRACHT Aan de firma v. d. Velden en De Jong al hier is door B. ep W. van Amsterdam opge dragen ais laagste insohrljfster, het vernieu wen van steiger 2 van de De Ruyterkade voor de som van ƒ23.456. RIJNSBURG Grondboringen Norton wel len ELECTRISCHE POMP-INSTALLATIES Beleefd aanbevelend, C. BORSBOOM RIJNSBURG - Telefoon 96 VOORSCHOTEN aanrijding: Hedenmorgen zijn nabij de Schouw twee auto's op eikaar gereden. De auto's, afkomstig uit Gelderland, reden achter elkaar toen van den tegemovergested clen kant een andere auto kwam. De oliauf feur van deze auto riep iets tegen den be stuurder van de eerste der twee andere auto's. Deze bestuurder stopte plotseling met het gevolg dat de tweede auto jn volle vaart op de eerste vloog. Een heer schoot door de voorruit en werd vrij ernstig in het gelaat verwond. De mo torkap van de acihtenste auto werd ernstig beschadigd, de andere lidht. De gewonde is verbonden en naar Den Haag vervoerd. C. Klein—Westerduin d J. M. Kok—Ho- venir d. ONDBRTROUWD: J. J. Procht 82 J LOOP DER BEVOLKING Ingekomen personen: K. Knopstein—Schmltz Leidscheweg 102e van a-Gravenhage; H S G de Jongh. Donklaan 11, v Den Haag; K Klein HH Den Haag; E Vertrokken personen: W j Steygerwalt, naar Amerongen; W J W M Eibers naar Noordwök; Den Haag; P van Wijk Bijl naar Naaldwijk WADDINXVEEN GESLAAGD Tc Arnhem slaagde voor het examen Be- ton-Tochnicus do heer J. Littooij, werkzaam ten bureele van de Betonfabriek Cornic te Waddinxveem WASSENAAR LIEFDE IN HET KIPPENHOK Aan de politie werd por telefoon bericht, dat er bij een der ingezetenen alhier, in zijn kippenhok eon verdacht persoon zich scheen op to houden. Dit werd althans ver moed. Bij aankomst van de politie bleek, dat er niet óén, maar twee personen zich be vonden. Het was een minnend paar, dat hier een rustig plokje meende gevonden te hebben. I-Iun werd aan hot verstand ge bracht, dat ze toch maar een ander plaatsje moesten opzoeken. MET VUUR SPELEN Eenigq jongens haddon achter de timmer manswerkplaats van Gebr. de W. een vuur tje ontstoken, wat voor de W. niet zonder gevaar bleek te zijn. Gelukkig wist hij de vlammen spoedig te dooven. ZOETERWOUDE RAADSVERGADERING Gisteravond van 18.45 u. tot aan het mid dernachtelijk uur vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den burge meester. Na lezing der notulen, die zonder wijzigin gen werden vastgesteld, een reeks ingeko men stukken die weinig stof geven tot be spreking. Alleen verzoek om kwijtschelding van schoolgeld vroeg eenige bijzondere aan dacht De gevraagde kwijtschelding betrof wel-is-woar een zeer klein bedrag, maar toch vreesdo men voor de consekwenties \'a eenige discussie werd tenslotte beslo ten do kwijtschelding te verlecnen. Vests telling afschrijvingspercentages wa terleidingbedrijf, wijziging bogrooting wa terleidingbedrijf. wijzigingen begrooting '32 en idem '33 konden de goedkeuring van den raad wegdragen. Radio Nieuws. GEMEENTE .A 5 3 UTIE ZONDAG IX JUNI. MAANDAG 12 JUNI 3: 8—14 50 Langcnbers: 14.50— 16 Kalundborg; 16—17.35 Daventr— 17.35—19.20 iel Fr.; 19.20afloop Lu: AGENDA De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de doctoren de Graaf f, de Jager, Polak, Renaud cn Tim mermans. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegst geest wordt waargenomen door dr. Hugen- holtZ, telcl'. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 0 tot en mot, Zondag li Juni a.s. waargenomen door apotheek Boekwijt, Visehmarkt 18, tel. 552. Salarisregeling ambtenaren ter secretarie. De heer Meijdam wijst erop, dat in de sa- larisregeling van deze ambtenaren geen lijn to bespeuren is. Tusschen het max. salaris van 2e en minimum salaris van le ambte naar is een hiaat van f 500, wolk hiaat ook bestaat bij het eindsalaris le ambtenaar en minimum secretaris. Bij een salarisregeling mag men de behoeftefactor niet uitschake len zoodat rekening moet worden gehouden met het al of niet gehuwd zijn van een arab tenaar. Een ambtenaar die ongehuwd blijft mag volgens spreker niet hetzelfde salaris hebben als een gehuwd ambtenaar. Voorts wijst spr. erop, dat hij zich niet wenscht te hinden voor de toekomst en dug deze veror dening niet van kracht wil zien voor even tueel later aan to stellen ambtenaren. De heer Bergers zegt dat het hem vreemd aandoet dat deze nieuwe le ambtenaar zoo dadelijk wordt aangesteld op een hooger salaris dan het minimum. Ook de heer dc Graaf kan daaraan zijn goedkeuring niet hechten. De heer Noordman (weth.) zegt, dat het in de bedoeling ligt om eenige pe riodieke verhoogingen toe te kennen en deze dan later in te houden, waarop de heer Meijdam zegt, dat B. en W. daartoe de be voegdheid missen. Nadat verschillende sprekers hun mee ning hadden kenbaar gemaakt, komt het voorstel van B. en W. in stemming en wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren Meijdam, do Graaf, Ber gers, Tijssen en Wessel. Subsidie geitenfokvereen f 30 toegestaan. Subsidie R.K. sportclub. B. en W. 6tellen voor f 150 min 10 pet. te verleenen. De heer Paardekooper meent dat deze ver een iging ten volle recht heeft op f 150; ze werkt reeds met een tekort en dan kon het in cle tackomst wel eens gebeuren, dat ze er voor bedankte dat tekort te dragen. De heer Meijdam protesteert tegen deze wijze van zeggen; hij meent dat cle heer Paardekoo per met een stok achter de deur komt, want zijn bedoeling kan hij niet anders opvatten dan dat het R.K. schoolbestuur van zijn recht gebruik zal maken om te vragen om een gymlokaal vanwege de gemeente. Wat bedoelt hij anders met zijn betoog. De heer Bergers twijfelt of de voorgelezen begroo ting wel van de sportvereeniging is. De Voorzitter protesteert hiertegen. Na eenige discussie wnrclt het voorstel-Paardekooper om de volle f 150 toe te kennen aangenomen met de Beramen van de heeren Meijdam de Graaf en Bergers tegen. Overdracht weg aan de provincie, aankoop slangen mutorbrandspuit krijgen de goed keuring van den Raad. Over verkoop van grond aan cle Hooge Rijndijk ontstaat een verwarde discussie, waarna tenslotte wordt aangenomen dat de overdracht per 31 Aug. 1933 zal plaats hebben enz. Wijziging verordening op de leges gaat art.gewijze onder den hamer door. Vcrntalci'j;l<ljeidsbetasting leverde di vermakelijki'c,d op, dat in de vorige raad? vergadering met bijna algemeene stemmen was besloten een verordening in het ;even te roepen cn thans geen verordeiung werd behandeld, omdat de raad met 3 tegen 7. stemmen 1 vsh-ot een dergelijke verorde ning niet in lo voeren. Dl heeren Meijdam, do Graaf en Bergers «tornden voor vermakelijkheidsbelasting. Bij de rondvraag deelt de voorzitter me de dat B en W plaatselijk een onderzoek hebben ingesteld naai' aanleiding van het voorstel van den heer Meijdam, om de Rij- ncgommovstvaat gesloten te verklaren voor motorrijtuigen en van meening zijn dat daart"e geen reden bestaat De heer Meij dam wijst dan andermaal op het gevaar in verband met de ligging van het rijwiel pad en liet gebrek aan uitzicht en hand haaft zijn voorstel dat met 0 tegen 1 stem wordt aangenxmen. Nadat de heer v Haastrecht gevraagd heeft on. een kroes te hangen aan de pomp in het dorp en de heer Bergers om zoo weinig mogelijk ventvergunningen af te geven, sluit do voorzitter de vergadering. Rechtzaken» DE MOORD OP AGENT BAAS DE BEHANDELING VOORTGEZET VOOR HET HAAGSCHE GERECHTSHOF Het Gerechtshof heeft gisteren de behan deling voortgezet van de zaak tegen J, v. B., beschuldigd van doodslag op den agent van politie Baas, op den „roeden Dinsdag", 20 September jl.'in Den Haag. Het Hof schorste onlangs de behandeling omdat een getuige décharge, wonende te Amsterdam, niet was verschenen. Na een uitvoerig getuigenverhoor elschte de advocaat-generaal Mr. A. Brants tegen J. v. B. veroordeeling tot twaalf jaren gevange nisstraf met bevel tot onmiddellijke ge vangenneming. Na de pauze deelde de president mede, dat het Hof een schouw noodig oordeelde. Het Hof, de advocaat-generaal, de verdedi gers en de verdachte begaven zich vervol gens naar de Boschbrug, waar do verdachte, zich, volgens zijn verklaring, bij een wacht huisje zou hebben opgehouden op het oogen- blik dat de aanslag op den agent B. plaats had. Nadat de terechtzitting weder verplaatst was naar de rechtszaal, was het woord aan de verdedigers Mr. van 't Hoff Stolk en Mr. Stomps, die beiden tot vrijspraak conclu deerden. Na re- en dupliek ging het Hof in raad kamer. Na heropening der zitting deelde de president mede, dat het Hof geen termen vond, de gevangenneming van verdachte te gelasten, en bepaalde hij cle uitspraak op Woensdag 21 Juni.

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6