10 ZATERDAG 27 MEI 1933 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS GEMEENTERAAD AANVULLINGSAGENDA. In de Maandag a.s. te houden Raadsver gadering zullen alsnog de volgende agenda punten worden behandeld: a. Voorstel tot verkoop van een gedeelte bouwterrein aan den Lammenschansweg, hoek Hyacinthenstraat, kad, bekend ge meente Leiden, Sectie M No. 5036 (ged.) aan M. C. van Straten. b. Voorstel tot verkoop van een gedeelte bouwterrein aan de Van den Brandelerlcade, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie M No 4912 (ged.) aan H. Piekaar. DE LEIDSCHE WINKELSTAND FIRMA G. J. VAN BUUREN EN ZN. Een storm over Leiden kondigt de firma G. J. van Buuren en Zn. aan, nu zij in de perceelen Haarlemmerstraat 237 en Kore- vaarstraat 8 twee nieuwe filialen gaat openen. De fa. Van Buuren durft iets aan in dezen tijd en dat is op zich®edf ail lof waardig. Ze paikjt het echter ook flink er energiek aan en dat is een vain de eerste voorwaarden om te slagen. De beide kels zijn keurig en frisch ingericht en doen aan de strengste hygiënische eischcn. De verschillende artikelen die verkacht warden zijn uit de beste grondstoffen gefa briceerd. De prijzen zijn scherp concurree- rend. Ongetwijfeld zullen de winkelende Lcidsche huisvrouwen niet verzuimen ook eens in deze nieuwe zaken een kijkje te nemen. K. VAN K. RUNLA.ND Wijziging. N.V. Hollandsche Constructie werk plaatsen. Leiden, Zoeterwoudscheweg; 1. Uittr. Comm.: Ch. L. Stulemeyer, Breda, (dd. 1 Juni 1926). H. ged. comm.: M. Ch. E. Bongaerts, 's-Gravenhage. N.V. Ncderlandsche Electrolasch Maat schappij. Leiden, Zoeterwoudscheweg. N. comm.: J. Gerritzen, Den Haag. P. H. van der Hart, Lea den, Pieters kerkgracht 15. Vleeschhouwerij. Uittr E.: P. H. van der Hart, J. C. van der Hart en W. M. van der Hart, Leiden dd. 1 Mei 1933. Wijz. handelsn. in: H M van der Hart. De heer H. M van der Hart is eenig eigenaar. Firma D. H. van der Zeeuw Leiden, Kraai erstraat 13. Lood- en zinkweiker. Uittr. E.: Wed. J. van der ZeeuwMunster man, Leiden, dd. 1 Mei 1933. N. E: J van dei- Zeeuw, Leiden. H. van Vliet, Leiden, Hc eren straat 10. Drogisterij. Bijv. uitgeocf. bedr.: handel in fotografische artikelen. Wijz. handelsn. in: Drogistereij en Fotoliandel H. van Vliet. S. P. J. de Groot Leiden, Apothekers- dijk, bloemenwinkel. Uitetr. EL: S. P J de Groot, Leiden, dd. 15 Mei. 1933. Coöp. Verbruiksvereen. „Door Samen werking Sterk", onderafdecling van den Roomsch-Katholieken Volksbond, afdeeling Noord wijk. Noord wijk. Molenstraat 49, han del in kruidenierswaren. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: Coöperatieve Verbru£fcsvereeniging „Door Samenwerking Sterk", ondeafdeeling van den Roomsch- Katholieken Volksbond, afd. Noordwijk. U.A. N.V. Leidsche Drukkerij, Leiden, Morschsingel 14-15. De heer P. J. Eman, Leiden, is thans: commissaris-waarnemend directeur. Fa. van der Heden Spoor, Leiden. Turfmarkt 8. in landbouwwerktuigen, zui- velwerktuigen kaas- en lboterkleursel, strem sel. Overl. J. Korswagen» d.d 17 Mei 1933 Opheffing. K. F. W. van Luvken, Leiden, Oude Vest 53b. Grossier in koeien. N.V. „Internationale Bouwmaterialen- handel" in liquidatie. Ledden. Thorbecke- straat 34 Vereff.: J. de Vries, Leiden, G. M. Th. v. d Ploeg, Ledden, Drift straat 42. Handel in zuivelproducten; fijne vleeschwaren enz. de plannen, zoodat de omvangrijke werk zaanihcden van de inrichting van hel electro-tcchnische practicum konden plaats hebben zonder bezwaar voor 's lands schat kist, Het lokaal dat lot stand is gekomen is up to date ingericht en mag er in alle opzichten zijn. Den heer Blonk brengt spr. een warme hulde voor zijn werk (luid ap plaus). Het tweede belangrijke feit is de spoedig in te voeren reorganisatie van het leerplan van de school. Door verkorting van het aantal lesuren en door verkorting van den cursus-termijn moet bezuinigd worden. Ilei bestuur heeft over deze kwestie veel en lang onderhandeld met de regeering en is tenslotte tot een zoo bevredigend mogelijke oplossing gekomen, hoewel niet te ontken nen valt, dat zoowel het onderwijs als het lecrarcncorps onder de nieuwe regeling cenigszins zullen lijden. De heer Touw besloot zijn rede met een hartelijk woord van dank aan den direc teur der school en aan de leeraren en leeraressen en met een felicitatie aan het adres van de leerlingen die een diploma hebben behaald. Daarna had de uitreiking der diploma'. plaats, behalve de gewone diploma's' wer den bovendien nog uitgereikt een viertal prijzen, die hchaald zijn voor een teeken prijsvraag. Voor natuurtoekencn behaalde de eerste prijs II. Pros, de tweede prijs A. Reyngoud en voor ontwerpen, de eerste pr. A. Gerritsen en de tweede prijs H. Fros. Van de rondvraag werd gebruik gemaakt door den heer Knottnerus. voorzitter van de vereeniging van oud-leerlingen van M.S.G., die de woorden van hulde aan het adres van den heer Verhulst onderstreepte; en door den heer Verhulst die voor de hem ge brachte hulde met enkele woorden dank «de De heer Stigter, een der leerlingen, die de school met diploma gaat verlaten, sprak namens allen een woord van dank voor het genoten onderwijs. Daarna werd de vergadering gesloten begaf men zich naar de kleine zaal om tentoonstelling van werkstukken, door de leerlingen der school gemaakt, in oogen- schouw te nemen. Zooals uit hel nmlaa van de jaarvergadering van hel Genootschap Mathesis Scienlia- rum Gemtrix blijkt is m het afgeloopen jaar een electro-technisch practicum inge richt ui het schoolgebouw op de Pieterskerk gracht. Een overzicht van de uitstekend in- MAATSCHAPPIJ VOOR TOONKUNST DE JAARVERGADERING GENOOTSCHAP MATHESIS SCIENTIARUM GENITRIX 148STE ALGEMEENS VERGADERING Onder voorzitterschap van ir. A. M. Touw heeft gisteravond in de foyer van de Stads gehoorzaal de 148ste algemeene vergade ring plaats gehad van het Genootschap Mathesis Scientiarum Gcnitrix. Nadat ir. Touw deze vergadering met een woord van welkom had geopend wer den de notulen gelezen en goedgekeurd. Bij monde van den heer Verhulst werd vervol gens verslag uitgebracht van het nazien van de boeken en bescheiden van den pen ningmeester, waarna deze van zijn gehou den beheer werd gedechargeerd. Bij de daarop volgende bestuursverkie zing werden herkozen ir. J. AL Rademaker en dr. S. T. Horst Weber, terwijl gekozen werden in de vacature W. v. d. Laan de heer H. van Slooten, in de vacature prof. dr. W. van der Woude prof. dr. J. Droste en in de vacature prof. dr. W. J. de Haas ir. F. C Rauwenhoff Nadat deze huishoudelijke zaken waren afgedaan werden de leerlingen toi de zaal toegelaten. In deze uitgebreide vergadering gaf ir. Touw een overzicht van het afge- loopen jaar. Spr. begon met zijn dankbaar heid uit te spreken over de herkiezing van ir. Rademaker en dr. Horst Weber in het bestuur, terwijl hij de nieuw gekozen be stuursleden hartelijk welkom heette. De af tredende bestuursleden zegde spr. hartelijk dank voor al hetgeen zij voor het genoot schap en de school hebben gedaan. Het corps leeraren heeft in het aigeloo-1 pen jaar geen wijziging ondergaan, mei deze uitzondering, dat den heer Verhulst, leeraar bouwkunde met ingang van 1 April eervol ontslag is verleend wegens het be reiken van den pensioengerechtigden leef tijd. In zeer waardeerende bewoordingen herinnert spr. aan al hetgeen de heer Ver huist in de 25 jaar, dat hij aan d« schooi verbonden was voor M.C.G. heeft gedaan. Hij is bneoemd tot lid van verdienste. Het aantal leerlingen der school bedroeg op 1 Januari 1933 414 tegen 41 op denzelf den datum van het vorig jaar. Uit de bui tengemeenten werd de school bezocht door 139 leerlingen tegen 132 in het vorig jaar. Na een opsoming van de excursies en de lezingen, die in het afgeloopen jaar zijn gehouden, stond spr. vervolgens stil bij twee belangrijke feiten, die hun stempel op het jaar 1932 zetten. In de eerste plaats kwam tot stand voor de electro-technische vervolgcursus van de school een eigen practicum. Tot nog toe werden de demon straties en practische oefeningen, die voor deze cursus onontbeerlijk zijn in het Kamerlingh Onnes Laboratorium gegeven. Reeds lang bestonden plannen om in het eigen gebouw een practicum in te richten, maar dat stuitte op financieele bezwaren. Den leider van deze cursus, den heer Blonk, gelukte het echter belangstellenden cn belanghebbenden warm te maken voor Onder presidium van den voorzitter, den heer A. D. Vijgh, hield gister( Vrijdag) - avond in het Nulsgebouw de Maatschappij voor Toonkunst haar jaarlijksche algemee ne ledenvergadering. Aan het uitgebrachte verslag over de ge beurtenissen gedurende het 98ste Maat schappelijk jaar ontleenen wij het volgende: In de vorige jaarvergadering werd in de vacature van den secretaris (periodieke af treding, direct herkiesbaar) voorzien door de herbenoeming van den heer Groen als zoodanig. Op 31 December 1932 was het bestuur sa mengesteld als volgt: A. D. Vijgh, voorzit ter; Mr. G. II. E. Nord Thomson, vice-voor- zitter; G. W. Groen, secretaris; L. A. Dries- sen, penningmeester; Mej. H. W. van de Sande Bakhuyzen, bibliothecaresse; Dr. H. W. borgerhoff Mulder; Jhr. Ir. A. C. von Weiier; AL H. A. Juta; G. R. D. Crommelin. Het bestuur vergaderde 10 maal. Met ingang van 1 Januari 1933 werd aan Mej. M. A. C P. de Graaf, op grond van het bereiken van de leeftijdsgrens, op de ineest eervolle wijze ontslag verleend als leeraresse in het piano-spel aan de muziek school, met dank voor de bewezen uitne mende diensten. Mej. G AL G van Gulik werd benoemd tot adjunct-directrice, de heer H. Geirnaert tot 2e vioolleeraar, Alevrouw Maartje Offers definitief tot leeraresse in de zang, Mej. W. H. Korswagen tot leeraresse in declamatie en methodisch spreken. De orkest-klasse onder leiding van den directeur, de samenspelklasse in het kwar tetspel onder directie van den heer Jac. v. d. Burg, de wekelijksche piano-muziekavon den tot oefening in het prima-vista spel onder leiding van den heer H. Franco Alen- des hebben wederom dit jaar veel succes gehad, evenals in de voordrachtsoefeningen van de leerlingen, zéér gunstige resultaten bleken te zijn bereikt. Aan twee leerlingen kon het diploma piano-onderwijs van de Maatschappij wor den uitgereikt, aan een derde het getuig schrift van met vrucht genoten onderwijs. Het ledental der Maatschappij bedroeg op 31 December 1932: 250, het aantal leer lingen op dien datum: 291. Aan de leden konden dit jaar drie ge wone en twee buitengewone concerten wor den aangeboden. Ook in het jaar 1932 bleek het nut van de muziekbibliotheek zeer groot te zijn. Ook niet-leden van de Maatschappij voor Toonkunst kunnen van deze muziekbibli otheek gebruik maken. ,Het bestuur brengt hierbij gaarne een woord van grooten dank aan directeur en dames en heeren-leeraren voor de uitne mende wijze, waarop zij zich van hun taak hebben gekweten. Het jaarverslag werd door de vergade ring goedgekeurd en definitief vastgesteld. Den penningmeester den heer L. A. Driessen werd décharge verleend voor het gevoerde beheer. De voorzitter spreekt een woord van dank uit aan de commissi? tot nazien van de re kening en verantwoording, aan den pen ningmeester, den secretaris, de bibliotheca resse en den boekhouder voor den arbeid in 1932 verricht De bestuursverkiezing (vacature Dr. H. W. Borgerhoff Mulder) werd aangehouden. Na nog eenige mededeelingen van inter nen aard sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank trt de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid. MOTIE VAN DEN HEER VAN ECK. De heer Van Eek heeft ter behandeling bij 'het desbetreffende agendapunt op de Maandag a.s. te houden raadsvergadering de volgende motie ingediend: De Raad spreekt de wenscheliikheid uit. dat de statuten der Leidsche Duinwater- Maatschappij aldus worden gewijzigd, de' het aantal commissarissen worde vastg steld op zes en dat de stemmen voor den zesden commissaris worden uitgebracht on een candidaat, aangewezen door het perso neel der Leidsche Duinwater-Maatschappij. GEVEILDE PERCEELEN. f 4400. Winkelhuis met bovenwoning en tuin Lange Mara 98, 98a, in bod f 10.000; kooper de heer J. J. F. van: der Meer, voor f 10.000 Huis le Havenstraat 23, in bod f 260; koo per de heer P. J. van de Kley q.q., voor f 280. UNIVERSITEIT VAN LE1DFN. Cand.-ex. rechten de heer G J. Pih. Mülh- len. Den Haag. SERIEWEDSTRIJDEN C. G. W. Omdat E. S. D. O. uit Den Haag dioor een misvenstamd' niet was verschenen speelde güsterarvoaid N. R. M. tegen C. G. W. I. De wedstrijd eindigde in een 63 overwinning voor N. R. Af. Afaandagavond te 7.30 speed! in de demi-finale B. N. L. tegen E. S. D. o. od het Gnonesteym-terrein. BURGERLIJKE STAND j A CorverSchelk oord d.: W WolfgangSeraflnlak d. M A Ivool ZL-fclen d.; I A SchumacherSchubert d.; I Hoogerwerf-Hammes d.; C E Kalkho- 'lu 4; K J Metade Hart d.; M H Brand Pofkea T OVERLEDEN: E Geerllng—Berkhout vr 72 1 G HeükoopVerbiest wed 78 J.: M Honsbeek— Vinkestein wed 70 J.; G Broers—Marjee vr 77 j Nieuwenhoven 27 j Buitengewone aanbiedingen GELDIG vanaf het verschijnen dezer courant tot uiterlijk Maandagavond 1 Gebreid tricot Damescorsages, rose, zalm, wit, tot uiterlijk Maan dagavond van 0.55 0.40 2 Gefestoneerde graslinnen Lakens, 150 c.M. breed, 3 el lang, tot uiter lijk Maandagavond A "7Q van 1.10 voor 3 Interlock Sportpantalons met elastieken band tot uiterlijk Maandagavond Q van 0.92V^, voor KJ .KJ 4 Tropical Werkboezeroens in donkere kleuren, tot uiterlijk Maandagavond van 0.75 0.54 5 Fibre week-end Koffertjes met twee nikkelen sloten, tot uiter lijk Maandagavond A C Q van 0.80, voorKJ 6 Frotté stof voor Badmantels 90 c.M. breed, tot uiterlijk Afaan dagavond van 0.95, 0.69 7 Cretonne Huishoudschorten, donkere d isins, kleurecht, tot uiterl. Maandagavond van 0.721/2, voor 8 Badhanddoeken. 55/115 C-Af., prima prima kwaliteit, tot uiterlijk Maandag- O EZ avond van 0.49 voor O w 9 Sportcorsets met elastiek en 2 pr. jarretelles, tot uiterlijk Maandag- f5 Q avond van 0.95, voor KJmKJ\3 10 Polo stof 90 c.M. breed indanthren, nieuwste Maandag zijn onze magazijnen tot half twee GESLOTEN Haarlemmerstraat 130—136 Leiden Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN BENOEMD TOT KANTONRECHTER Bij Kon. Besluit is benoemd tot Kanton rechter te Meppel Air. J. G Smit, alhier. Mr Smit is plaatsvervangend kantonrechter alhier en griffier bij het kantongerecht te Woerden en zoowel in 't kantonleven als plaatselijk leven een zeer geziene persoon lijkheid. 55-JARIGE ECHTVEREENIGING Dinsdag 6 Juni a.s. hopen de bekende plaatsgenooten de heer D. Arlman en zijn echtgenoot* F. L. Arlman-Afeyer hun 55- jarige echtvereeniging te herdenken. Het zal dien ouden klompmaker en diens echtge- noote, die wonen Hoorn 64, zeker niet aan belangstelling ontbreken. NED. CHR. VROUWEN BOND De afd. Alphen a. d. Rijn, Ned Chr Vrou wen Bond hoopt Woensdag 31 Afei as. in de Opperzaal der Martha-Stichting, een feeste lijke jaarvergadering te houden Een mooi programma is samengesteld. AANRIJDING Vrijdag werd in de Julianastraat een vrachtanto uit Enschedé, bestuurd door J. Stolk, aangereden door de vrachtauto van Van Rijn alhier. Beide auto's werden bescha digd, de laatste minder erg. Oorzaak acht men dat Van R. te weinig oplettend was. Politie zal onderzoeken. HAZERSWOUDE GEMEENTERAAD. Afwezig met kennisgeving de he^.on L. Noordam en A. J. de Jong. Voorzitter is de burgemeester, de heer J. van der Meulen, die de vergadering opent met gebed. De secretaris, de heer B. den Rravcr leest de notulen voor. die onver- anderd worden vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van in gekomen stukken w.o. Missive van Ged. Staten, houdende goedkeuring van raads besluiten en begrooting dienst 1933. Mede deeling van den Minister van O. K. en W. dat het voorschot voor U. L. O. voor 193.1 is bepaald op 1 6220; en dat over 1931 "en bedrag van f 166.26 is te veel ontvangen. Missive van den Min. van B. dat de steun regeling is vastgesteld tot 3 Juni a.s. Van 'e Keuringsdienst voor Waren de begrno- ;ng voor 1933, waarhij hef bedrag voor deze eemeento is gesteld op f 491.19, tevens ver slag van de werkzaamheden, verricht in de laatste maanden. Dankbetuiging van de Burgerwacht voor verleende subsidie, verslag over het jaar 1932. Van (B. en W. an Koudekerk de rekening van Ontv. Uitg. der Koudekerksche brug over waarbij het aandeel in de kosten voor deze gemeente is gesteld op f 1486.21. Proces erbaai van kasopname bij den Gemeente- Ontvanger. Al deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Hierop komt aan de orde: Voorstel van B. en W. tot goedkeuring van de Balan3, en Verlies- en Winstrekening van de bouw vereeniging „Volksbelang." In betrekking tot de woningen in de Torenstraat sluit de rekening met een nadeelig slot van f 1364.93 waarvan door de gemeente zal moeten worden bijgedragen f 430 en het resteeren- deel door het Rijk zal worden vergoed. Inzake de woningen in de Zonneveld stiaat kan een bedrag van f 786.96 bij reserve worden gevoegd. Na eenjge inlich tingen door den voorzitter wordt tot goed keuring besloten. De ingekomen rekening der Vereeniging tot Werkverschaffing sluit met een nadee lig slot van f 636.75, aap arbeidsloon werd uitgekeerd f 1034.70. Volgens gedane toezeg ging zal een bedrag van f 500 aan de Ver eeniging worden uitgekeerd. Besloten werd tot goedkeuring van de rekening. Hierop komt aan de orde een voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening voor het agentschap der arbeidsbemiddeling. Aangezien de gemeen te is aangesloten bij het correspondent schap voor arbeidsbemiddeling, is volgens wettelijk voorschrift noodig een agent te te benoemen, waartoe wordt aangewezen de heer B. den Braver, secretaris der ge meente. Voor het dorp wordt tot sub-agent daartoe aangewezen de heer G. W. Jochem. B. en W. stellen voor een instructie voor den agent vast te stellen, waarbij o.a. wordt bepaald dat ter secretarie gelegenheid zal worden gegeven voor wat deze" zaak be treft van des vm. 9»—11.30 en des njn. van 24 uur. Voor het dorp des v.m. 9 tot 9.30 uur ten huize van den heer Jochem. vergoeding voor den agent wordt vastge steld op f 50 per jaar, en voor den hou der van de meldingspost der arbeidsbe middeling op het dorp f 100 per jaar, in gaande 1 Jan. 1933. Door het Rijk zal de kosten 40 pet worden bijgedragen. Naar aanleiding van een verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te mogen huren de woning, die verhuurd is geweest aan het hoofd der openbare school, doet de Voorzitter eenige mededeelingen. In gehouden conferentie met. den voorzitter van den Kerkeraad is er opgewezen dat B en W. niet de vrije beschikking hebben over de woning omdat, als binnenkort een hoofd voor de Openbare School moet wor den benoemd, de woning dan gereserveerd moet blijven. Daar echter de loop der za ken moet worden afgewacht en B. en W. pas na 1 Juli hiervoor nadere zullen hebben, zou de woning tot TOctober a.s. kunnen worden betrokken. Inzake de huurprijs, die op f 400 per jaar was gesteld, had de Kerkeraad ook eenige bezwaar en verzocht verlaging van het gestelde be drag. Na gehouden bespreking, verschillende leden deelnamen, wordt op voorstel van B. en W. besloten bedoelde woning voorloopig tot 1 October aan den Kerkeraad te verhuren, in afwachting of een langer termijn mogelijk is en de huur der woning vast te stellen op 15 pet. van het salaris, dat door het hoofd der Herv. School zal worden genoten. De verordening, cegelende de eischen in benoembaarheid en de bezoldiging van den gemeente-veldwachter, wordt op voorstel van B. en W. gewijzigd overeenkomstig een ingekomen schrijven van den Min. van Binnenlandsche Zaken. De leeftijdsgrens, die op 35 jaar was gesteld, zou met enkele jaren mogen worden overschreden, en de vergoeding vqor een rijwiel voor politie diensten van f 50 op f 30 per jiaar worden gebracht, terwijl bij ziekte en ongeval nadere formuleering noodig werd geacht Bij de gehouden bespreking bleek dat de raad zich met de voorgestelde wijzigin gen wel kon vereenigen, alleen wat de ver goeding voor een rijwiel betreft, hadden mkele leden bezwaar tegen vermindering. Een voorstel van den heer Scheel om de vergoeding voor het rijwiel op f 5'J te hou- den, gesteund door den heer Jac. de Kort, wordt verworpen met 6 tegen 3 stemmen. Wegens opheffing van de betrekkingen van onderwijzer en onderwijzeres aan de Openbare Lagere School, daar deze met Juli a.s. zal overgaan in een eenmans- school, stellen B. en W. voor tegen ge noemde datum eervol ontslag te verleenen aan den heer G van Heven Oort ols onder wijzer, en aan mej. A. IJ. Mollema als on derwijzeres, waartoe met algemeene stem men wordt besloten. Inzake het besluit den Raad tot het aangaan van een gcld- leening groot f 59,500, wordt op voorstel van B. en W. besloten tot eenige aanvul ling in dier voege, dat rente en aflossing uit den gewonen dienst zal worden bes'.re- den en ook de kapitaaldienst, zoo noodig kan worden aangesproken voor dit doe;. Goedgevonden wordt wijziging der begroo ting dienst 1932. Bij de rondvraag vestigt de heer Jac. de Kort de aandacht van 'B. en W. op den houdbaren toestand van slooten bij den gang der gemeente in het Oostelnde. De voorzitter belooft hiervan nota te zullen ne men en een onderzoek te doen instellen sluit daarop de vergadering. KATWIJK AAN DEN RIJN VOETBAL De pas opgerichte R. K. Voetbal vereeni ging heeft een prachtig veld ter beschikking gekregen, n.l. het weiland in het bosch ach ter het Alissie College der Paters Francis canen. Binnenkort zal het terrein feestelijk geopend worden. ONVEILIG DUIN Wegens 60hieten met eoherp zal het diuin- terrein volgende weeek onveilig zijn: Maan dag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 9 uur vm. tot 8 uur nam., Zaterdag van 18 uur nm KATWIJK AAN ZEE GEREF. MANNENVEREENIGING De Geref. Mannenvereeniging vergadert Maandag 29 Mei a.s. des avonds om 8 uur, in de kleine zaal. Behandeld zullen den de onderwerpen „De Bergrede" en „Het Werkverbond." STRAND-EVANGELISATIE Maandag 29 Mei a.s. des avonds om 8 uur aal in „Het Jeugdhuis een vergade ring gehouden worden door het Comité voor Strand-Evangelisatie. TENTOONSTELLING. In de veel verbeterde lokalen, in gebruik bij de „Chr. Katwijksche Naaischool", werd in de afgeloopen week een tentoonstelling gehouden van 't werk der leerlingen van deze sohool, die onder leiding staat van mej. H. Z. v. d. Weerd. Het tentoongestelde trok veel belangstelling. PERSONALIA. De heer J. van Hasselt, architect alhier, is benoemd tot hoofd van den Dienst Bouw- en Woningtoezicht te Den Helder. STAND DER WERKLOOSHEID. Als werkzoekenden staan 525 personen ingeschreven, tegen 546 de /vorige week De voornaamste groepen zijn: los-arbeiders 136, landarbeiders 124, visschers 87, grondwer kers 57, kuipers 38, timmerlieden 13, opper lieden 111, metselaars 11, stokers 7, binnen schippers, varensgezellen -7, fabrieksarbei ders 5. JUBILEUM. Morgen, Zondag, zal het 12y2 jaar gele den zijn- dat Neeltje Visser als dienstbode bij den, 3veer C. Kuyt, Bestevearstraat in be trekking kwam. Tevoren was zij enkele ja ren op de School voor Doofstommen te Dor drecht Door haar vriendelijk humeur heeft zii zich vele vrienden verworven- en is zij bij de familie Kuyt als kind in huis. terwijl zij voor de vrouw des buizes een bijna on misbare hulp is. 't Zal Neeltje dan ook mor gen niet aan belangstelling ontbreken. Wij wensen en haar dan ook nog menig jaar i STRANDEVANGELISATIE. Afaandagarvond 8 uur zal in het Jeugd huis een vergadering van bet Comité voor Strandevangelisatie belegd worden, waar belamigstellenden gaarne worden venvacht GESLAAGD. Voor het examen stuurman op stoom- en zeilzeevissohersvaartuigen slaagden de hee- ren; M. v. d. Zwaan, S. Schaap en N. v. Dijk; voor stuurman, op stoomzeevisschers- vaartuigen de heer W. Guyt LISSE GEMEENTERAAD. Woensdagavond hield de Raad dezer Ge meente een openbare zitting, waarin een groote agenda spoedig werd afgehandeld. Door burgemeester Baron van Wijnbergen werd na opening allereerst de gebedsformule voorgelezen, waarna de notulen werden ge arresteerd en de aanwijzing van de z.g. „voorstemmer" plaats vond. Daarna werd tot behandeling d.er vrij groote agenda over gegaan, welke onder de bekwame leiding van den Burgemeester spoedig haar beslag had gekregen. Als eerste punt kwam aan de orde hot verzoek om over "te aan tot een later sluitingsuur Calé's. uitgaande van den Ned. en R.K. Bonden van Restaurant-, Hotel- en Koffiehuishouders, nl. om in den zomer het sluitingsuur te be palen op 12 uur 's nachts. Er werden echter geen termen aanwezig geacht om dit verzoek in te willigen, zoodat het sluitingsuur in den zomer bü-ijft bepaald op op 11 uur 's avonds. Ontslag Hoofd Openbare SchooL B. en W. stellen den Raad voor om aan den heer H Kingma, Hoofd van de Openbare Lagere en Uitgebreid Lagere School, eervol ontslag te verleenen als zoodanig, onder dankbetuiging voor de vele diensten in het belang van het onderwijs bewezen. De heer Kingma, die den pensioengerechtigden leef tijd heeft bereikt, heeft een verzoek daar toe ingediend. Voorgesteld wordt om het ontslag, overeenkomstig het verzoek te ver leenen met ingang van 1 September a.s. Op dit verzoek zal welwillend worden beschikt, zoodat de heer Kingma nu per 1 September het onderwijs definitief gaat GEM. RADIO-DISTRIBUTIE MAANDAG 29 MEI a 3: 814.50 Langen berg:; 14.50— d Reg 15.20—17.20 Kalundborg; AGENDA Maandag 29 Mei. „In den Vergulden furk", 8.3U uui'. Mei-vergadering 3 Oetobcr- VereonLgimg. De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de doktoren Janssons, Nicuwzwaag, Poortim*in en Veld- huyzen. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegst- geest wordt morgen waargenomen door Dr. Bertel, telef. 3302. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Vrijdag 26 tot cn met Zondag 28 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 1/1, Telef. 502 en D. J. van Driesum, Mare 110, Telef. 406. om een overtollige leerkracht voor rekening der gemeente te nemen. Voorgesteld wordt aan den heer W. van Ingen, die naar het aantal dienstjaren in deze gemeente het eerst voor ontslag m aanmerking komt, met ingang van 1 Sep tember 1933 eervol ontslag te verleenen, welke onderwijzer dan op wachtgeld komt. Het ontslag wordt eerst met ingang var. 1 September verleend, omdat het B. en W. gewenscht voorkomt om den gang van het onderwijs niet te verstoren, aangezien op dien datum een reorganisatie van het on- derwijs zal worden voorgesteld, welk punt straks nader zal worden toegelicht. betreffende het ontslag van den heer W. van Ingen met ingang van 1 September wordt besloten, gezien de besprekingen in de geheime zitting tijdens de Raadsver gadering, een definitief besluit alsnog aan te houden. In de geheime zitting was ook tegenwoordig de lieer Baak, van Leiden, Inspecteur van Onderwijs. In verhand met de wijziging van de Lager Onderwijswet 1920, bij de wet van 30 Dec 1932, is aan de Openbare School dezer Gemeente een leerkracht méér werk zaam dan waarvoor de gemeente vergoe ding ontvangt van het Rijk voor de jaar- wedde van deze leerkracht B. en W. stellen den Rnad voor een leer kracht aan de Openbare School te ontslaan omdat in de tegenwoordige tijdsomstan digheden het voor do pemeente bezwaarlijk en W. stellen den Raad dezer ge meente voor om met ingang van 1 Septem ber 1933 de Openbare School voor U.L.O. op te heffen. In verband met de ontslag name van het Hoofd dier School en de wij ziging van de Onderwijswet komt het B. en W. wenschelijk voor de Openbare UX.O. op te heffen, temeer daar er een reorgani satie van het lager onderwijs mede gepaard zal gaan. De Openbare U. L. O.-School in deze ge meente, tellende 18 leerlingen, komt geheel ten laste van de Gemeente, omdat bij 't ge ringe aantal leerlingen geen vergoeding voor de jaarwedden van de leerkrachten wordt genoten. Bovendien werd aan deze school door een leerkracht van de Open bare Lagere School onderwijs gegeven in sommige vakken, zoodat het noodzakelijk werd geacht, om aan deze school een kwee- keling met akte aan te stellen, die eveneens ten laste van de gemeente kwam. Door de opheffing van de Openbare U. L. O.-School in deze gemeente en door de ophanden zijnde reorganisatie van het openbaar onderwijs alhier, is het mogelijk om de opebare School zoodanig te per- fectioneeren, dat daar goed onderwijs wordt gegeven, terwijl de kosten voor de gemeen te belangrijk minder zullen worden dan met instandhouding van de afdeeling ULO. Voor de leerlingen welke het openbaar U. L. O. wenschen blijven te volgen, stellen B. en W. den Raad voor een regeling aan te gaan met de gemeente Hillegom, voor do toelating van leerlingen dezer gemeente tot de openbare school voor U.L.O. in de ge meente Hillegom. De heer Schrama is er van overtuigd, dat het onderwijs er zeker mede gediend is. De burgemeester verzoekt den secretaris een schrijven voor te lezen van de Ouder- Commissie der Openbare School, waarin deze Commissie haar verwondering er over uitspreekt dat een voorstel tot opheffing werd gepubliceerd zonder overleg met de Oudercommissie. Do commissie acht het voor de gemeente van belang dat de U.L.O. gehandhaaft blijft, en verzoekt daarom geen overhaast besluit te nemen, doch dit besluit uit te stellen, aangezien de ouders volgende week vergaderen, waarvan rapport zal worden gezonden. De Voorzitter, de bezwaren kennend, is toch van meening dat het belang van het onderwijs inderdaad gediend wordt door opheffing der U.L.O. cn door de leerl. over te brengen op de openbare U.L.O. van Hillegom, waar het onderwijs dan goed gegeven kan worden met een voldoend aantal leerkrachten. De heer Verduyn vindt het jammer, dat de U.L.O. verdwijnt, doch is tevens over tuigd van het belang van het beter ondex- I wijs voor de kinderen. I De Burgemeester zegt, dat er practiscli slechts één leerkracht voor de U.L.O. is met hulp van de onderwijzers der Lagere School, hetgeen na 1 Sept. ook niet meer volgens de wet zal worden toegelaten. Op heffing is verreweg het beste. De heer Kingma vraagt of in de kosten van vervoer, indien noodig, kan worden tegemoet gekomen, waarop de Voorzitter een bevestigend antwoord geeft De heer Noorlandt vraagt of de bezwaren der ouders tegen opheffing in hoofdzaak gaan over het vervoer der leerlingen, liet- "ien eveneens wordt bevestigd. De heer Langeveld wil nog een poging wagen om de Ouder-Commissie gelegenheid to geven zich te doen hooren. De Voorzitter heeft echter een onderhoud gehad met de voorzitter van de Oudercom- j missie en is voldoende op de hoogte met I de bezwaren. Bovendien, zeide de Voorzit ter, is het beleid in de handen van den 1 Gemeenteraad en behoort dit niet tot de taak der Oudercommissie. Tenslotte werd z.h.s. besloten tot ophef- 'ng der Openbare U.L.O. SCHITTERENDE PRESTATIE VAN ONZE PADVINDERS Om 11 uur v.m. vertrokken onze padvin ders van 'het H. B. G. plein om deel te nemen aan de 30 K.M. afstandsmarsch, welke to Alphen uitgeschreven was. Het weer werkte voor onze wandelaars buitengewoon mede, doordat de zon zich schuil hield achter de wolken en zoo nu en dan een spettertje re gen viel ter verfrissching Om 1 uur werd er gestart en om even over 6 uur kwamen onze Verkenners en Welpen met slaande trom en liegend vaandel Alphen weder binnen zon ar uitvallers. Een kranig stukje werk en een bewijs van buitenger on uithoudingsvermogen was ge leverd, al door onze Weipon, waarvan ■•ersche. .non nog maar even den leeftijd an 10 jaar bereikt hadden. Aan allen werd een herinneringsmedaille toegekend, bo*

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6