Het nieuwe zwembad ,sPoe!meer' te Oegstgeest MAANDAG 15 MEI 1933 TWEEDE BLAD PAG. S STADSNIEUWS AMBTSJUBILEUM DR. LOCHER In do Pieterskerk heeft gisteravond dr. J. C. S. Locher oen gedachtenisrede gehouden ter gelegenheid van zijn 40-jar:g ambts jubileum. Velen, ook van elders, hadden zich opge- maakt tot bijwoning van dezen dienst onder wie wij o-a. opmerkten do Leidsche predi kanten J. C. Hartwigsen, W. Th. Boissevain, Joh. W. Groot Enzerink, D Kuilman en M J Punselie. Voorts prof. Böhl en de predikan ten Honders, van Wassenaar; Bollee, van Katwijk; Van Linschoten, van Varsseveld en Eykman, van Zoetorwoude. Met. het gingen van Ps. 103:1 cn 2 werd deize dienst geopend, waarna 1 Cor. 2 gele zen werd. Dr. Locher wees er in zijn Inleiding op, hoe Jacob, toen hij na twintig jaar in Kanaan terugkeerde, getuigde „Ik ben te ge ring voor alle weldadigheid en trouw, die Gij aan mij hebt bewezen". Wanneer ik als dienaar des Woords na vervulling van een veertigjarige ambtsperiode, aldus spr., op dezen weg terug zie, hoe kan het dan an ders, als dat ook deze woorden bij mij leven. Wat zal ik anders doen dan Zijn lof verkon-1 digen. Dat wil spr. ook in dit avonduur. Als overdenkingswoord had spr. gekozen 1 Cor. 22: „Want ik heb niet voorgenomen iets te weten onder U dan Jezus Christus en dien gekruisigd". Spr. begon met te herinneren aan den tijd toen hij als jong predikant in het Noorden des lands bevestigd werd. Was er toen reeds op kerkelijk gebied veel strijd en verval, met den loop der jaren heeft dit zich nog toege spitst. Sedert de laatste volkstelling breidt het getal dergenen die de kerk den rug toe keeren zich nog steeds uit. En niet alleen dit is ernstig, maar ook in de kerk zelf is verdeeldheid, er is verschil van mining over de prediking. De jeugd wil een nieuw geluid hooren, de ouden wen- schen, dat alles bij het oude zal blijven. Temdden van al deze teekenen staan nu de leeraars des Woords, als temidden van de branding. Wat zullen wij doen? Probeeren het allen naar den zin to maken?, maar och, dan zou het worden een prediking zonder kracht een partij-prediking. Ook Paulus was in een eeuw, waarin alles bestreden werd en gelijk hij toen ook predikte Jezus Christus en dien gekruisigd, zoo zullen wij enkel en alleen Hem hebben te prediken. Wij zullen het cuivere Evangelie brengen, dat niet pas klaar is te maken voor dezen tijd of voor eenige eeuw in deze wereld. Wij zullen niet hebben te vragen waarmede wij het de menschen aangenaam kunnen maken, maai zullen prediken wat onze Zender ons heeft geboden. Het evangelie, dat tegen alles in gaat en toch het evangelie van eeuwige volle ontferming, van groote genade. Als wij op den kansel staan, niet om misschien aan genaam bezig te houden, maar als wij er staan in den naam van een heilig God, dan ontvalt het alles, dan kunnen wij nergens iets mede doen, dan blijkt het, dat het eene noodige is: Jezus Christus en dien gekrui sigd. In deze wereld geeft dit eenige de op lossing van alle vragen. Als wij het hebben over Jezus Christus, den gekruiste, dan zul len wij op hebben te passen, dat wij hier het woord Gerkuiste niet voorbij zien. Aan Chris-, tus is de gruwzame kruisdood niet ge spaard gebleven. Hij heeft dien dood gewil lig gedragen. Bij het kruis nullen wij echter niet alleen hebben te slaan als toeschouwers, maar als veroordeelden. Wij zijn daar veroordeeld doch Christus heeft zulks voor ons willen dragen, dat is de heerlijkheid van het Kruis, daar heeft de eeuwige verzoening plaats ge had. De muur is weggevallen, die de men schen van God scheidde. Dc macht van het Kruis is de groote overwinning op de zonde. Ea ook, onze oude mensch is mede gekrui sigd. Ook dit is de heerlijkheid van het Kruis, waarop aldus spr., KohLbruggo zoo terecht heeft gewezen. Het Kruis zullen wij niet prediken zonder Jezus Christus, maar ook Jezus Christus niet zonder het Kruis. En detie Jezus Christus, de Gekruisigde, heb ik dan ook in alle zwakheid al deze 40 jaar mogen brengen en ik kan dan ook niet anders dan nog steeds Hem prediken, Hem prijzen. Van deze veertig Jaar heb ik een aanmer kelijk deel in deze gemeente mogen door brengen en spr. kan dan ook niet anders dan hartelijk dank zeggen voor de vele liefde on dan denkt spr. inzonderheid terug, aan zijn ernstige ziekte, nu zeven jaar geleden en trouw ondervonden van de gemeente. Heb ook dank voor uw medeleven in deze dagen betoond èn voor Uw opkomst naar deze plaats. Met enkele woorden wil spr. het aldus uitdrukken: „Ik dank U dn Christus, dat Hij U heeft willen gebruiken om mij dat te betoonen. Hem de drieéenigo God, pij eeuwig eer en dank'. Aan het einde van dezen dndrukwekkenden dienst zond de gemeente staande haar ge liefde herder en leeraar Gezang 96 (gew.) toe Na afloop van den dienst heeft ds. Hart wigsen in de consistorie namens den kerke- raad dr. Locher nog hartelijk toegesproken, waarin hij er op wees, hoe dr. Locher, die scriba is van den kerkeraad, deze taak met vertrouwen vervult. Maar gij neemt buiten dit ook een bijzon dere plaats in in den kerkeraad want gij wilt steeds graag van voorlichting dienen en waar gij dan spreekt luisteren alle andere leden graag. En bij dit al en ook in Uw prediking dringt gij U zelf niet op den voor grond maar komt als gezant Gods. In menig opzicht heeft God U gezegend. Wij hopen, dan ook, dat God bij den voortdu-ur U en de Uwen met Zijn goedertierenheid steeds moge omringen. Na afloop kwamen verschillende vrienden en bekenden dr. Locher nog de hand drukken V.O.L.A. GOED GESLAAGDE FEESTAVOND De Vereeniging van Oud-Lccrlingen dor Leidsche Ambachtsschool hield Zaterdag avond een feestavond ter gelegenheid van haar 1ste lustrum en het 50-jarig bestaan der A. B. S- Even over achten werd do avond geopend door den voorz. den hoer S. Tj- Gosi inga, die in een kort openingswoord het bestuur der A. B. S., nogmaals complimentoerde met het jubileum en een kort verslag gaf over de eerste 5 jaren van het bestaan der vereeni ging van oud-leerlingen- Daarna reikte de hoer G. E. E. Kuintjes, namons de jury de prijzen uit aan de win naars, die deelgenomen hadden aan de prijs vraag onder alle oud-leerlingen der A. B. S- voor een huldebCijk bij het 50-jarig bestaan der school. De eerste prijs werd uitgereikt aan dan heer A. M. Zokveld, wiens ontwerp ook ge maakt is- Do tweede prijs aan den heer D. Scheer, de derde aan den hoer A. H. Wirtz, terwijl den heer G .Aalbersberg een eervolle vermeidï ng erkreeg. Nadat de heer G. N. Meurs, die de oprich ting der vereeniging zeer gesteund heeft, nog enkele woorden van waardeering had gesproken en de „The Rotocolour Players" zich hadden laten hooren was de beurt aan den hees Doeke Stuurop en zijn ensemble. Dit door de radip bekende gezelschap heeft zich deze avond zeker van z'n beste zijde doen kennen. Het i9 het ensemble ge lukt om do zaal in een buitengewoon goede feeststemming te krijgen. De heer Stuurop en de zijnen kunnen dan ook op een zeer geslaagde avond terugzien. Speciale vermelding verdient het buitenge woon goed accompagneeren van den heer Jaques Schutte, die tevens eenige piano- en accordeon soli deed hooren- De avond werd bijgewoond door de heeren J. Engels en P. Otto namens het bestuur der A. B. S. en door de directeur en vele leeraren met hun dames- HET UITBLIJVEN VAN BOUW VERGUNNINGEN Adres aan B. en W. De gezamenlijke Bouwarbeiders hebben onderstaand sdhnjven verzonden: „Aan het College van Burgemeester en .Wethouders dezer gemeente; geven met verschuldigde gevoelens to konnon do Afd. Lelden van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond, do Roomsch-Katholleko Bouwarbeiders Bond „St. Jozef"; en de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond, ten deze domicilie kiezende te Leiden, ton huize van A. P. Houps, MaurltMtr. 0, dat aan bovengenoem de organisaties bekend is geworden het lang uitblijven van Bouwvergunningen en daar er in het Bouwbedrijf nog steeds groote werk loosheid heerscht, verzoeken adressanten uw College beleefd doch dringend, meer spoed te willen betrachten met het geven van bovengenoemde vergunningen. Namens de Alg. enz." L.P.S.V. Morgenochtend om 10 uur speelt de L.P.S.V. II op het terrein aan den Zoeter- woudschesingel een vrlendschappelijken wedstrijd tegen C.G.W. GEDENKTEEKEN A. J. DEN LANGEN ONTHULLING EN OVERDRACHT Zaterdagmiddag te ongeveer half vier vond op de Begraafplaats Rhijnhof nabij den Haagschcn Schouw in allen eenvoud de overdracht en onthulling plaats van het gedenkteeken op het graf van wijlen den heer A. J. den Langen, in leven oud-school hoofd bij het Christelijk Onderwijs alhier. Toen alle aanwezigen zich rondom hel gedenkteeken verzameld hadden, nam eerst het woord Ds. M. J. Punselie uit Leiden. Toen de familie van den overledene zich tot mij wendde, aldus spr., om bij deze plech tigheid tegenwoordig te zijn en om een kort woord te sproken heb ik niet geaarzeld om hieraan gevolg te geven. Spr. heeft vele ja ren met de overledene samengewerkt en hem zeer gewaardeerd. In vele functies had de overledene voor Christelijke belangen gewerkt, b.v. voor dq Christelijke Wijkver, „Levendaal". Uit naam van Ds H. Thomas, (die hier tot zijn spijt niet tegenwoordig kon zijn, wegen eon lichte ongesteldheid),bracht spr. diens dank over, voor alles wat de over ledene voor de Christelijke Oranje Vereen, heeft gedaan. Vervolgens richtte spr. zich tot de kinderen van den ontslapene. Spr. getuigde van de liefde die de overledene voor zijn kinderen bezat. Spr. wees hen op de goede eigenschappen van hun vader en stelde hem hen ten voorbeeld. Hierna nam de heer Van den Broek, voorzitter van het Comité van Oud-Leerlingen het woord. Spr. bracht aan de familie do dank over van het Comité, omdat zij bereid was gevonden om het monument als uiting van dankbaarheid voor hetgene dat 'de overledene voor het Christelijk onderwijs heeft gedaan te aan vaarden. Dank zij de verschillende mede werkers is do commissie er in geslaagd een eenvoudig degelijk grafmonument hier te plaatsen. Dat was ook zeker het meest in over eenstemming met den persoon van den over ledene. Spr. verzocht de aanwezigen om te zingen Psalm 68 vers 2. Hierna trad naar voren de zoon van den overledene de heer H. C. den Langen, inplaats van zijn broeder, die verhinderd was, wegens ongesteldheid, te genwoordig to zijn. Spr. bracht alle aanwezigen namens dc familie dank, in het bijzonder het Comité en allen die hadden medegewerkt om aan de totstandkoming van dit blijk van harte lijke waardeering voor zijn geliefden vader. Hierna ging de heer Van den Broek in dankgebed vooi. Door alle aanwezigen werd nog een blik geworpen op het monument Het ia een grafmonument in Handvorm steen en ontworpen door den heer J. Verra steenhouder alhier. Het opschrift is als volgt: Neeltje de Langen—Eggink Geb. 25 Jan. 1861 Overleden 30 Oct. 1926. Veilig in Jezus armen. Abraham Johannes de Langen Geb. 26 Dec. 1855. Overleden 19 Juni 1932. Aan het voetstuk staat vermeld: Aan onzen Oud-leermeester en Vriend A. J. de Langen. Zijn dankbare Oud-leerlingen en vrien den. Onder de aanwezigen meikten wij o.a. op behalve het Comité van Oud-leerlingen de heer J. Kalsteek, hoofd der Chr. School aan de Pasteurstraat opvolger van de over ledene en lid van het Comité van Toezicht, de heer P. J. Fontein, secretaris van de Ver. voor Chr. Onderwijs en secretaris van de Christelijke Wijkvereeniging Levendaal, de heer M. H. de Reode, bestuurslid van de Chr. Wijkvereen. Levendaal en bestuurslid van de vereen, voor Christelijk Onderwijs, de heer P. J. Mulder, bestuurslid van de Vereen, voor Chr. Onderwijs en de heer J. Montenberg, namens den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente. Ook vele vrienden, oud-leerlingen en kennissen van den over ledene waren tegenwoordig. K. VAN K. RiJNLAND handelsregister. Wijziging. 13 Mei. N.V. Maatschappij tot hotelexploitatic „Huis ter Duin", Noordwijk, Zuidboulevard 5. Uittr. Admin.: L. W. Tap- penbeek, Noordwijk aan Zee. N Dir.: W Tappenbeek, Noordwijk aan Zee. N. Admin.: R. Tappenbeek, Noordwijk aan Zee. DE HEER E. D. PIGUIILLET Heden is het 25 Jaar geleden, dat do heer E. D. Piguillet, brigade-commandant der Rijksveldwacht alhier, bij genoemd korps in dienst trad, terwijl hij 40 jaar in overheids dienst heeft doorgebracht. Na ces militaire dienstjaren werd hij in 1899 aangesteld tot agent van politie 4e kl te Den Haag. welke betrekking hij in 1908 als agent 1ste kl. verliet om over te gaan naar de Rijksveldwacht. Ook hier maakte hij spoedig promotie. In 1912 werd hij be vorderd tot rijksveldwachter-brigadier-titu lair; in 1923 tot rijksveldwachter-brigadier te Oude Tonge; in 1921 tot rijksveldwachter brigadier-majoor te Middelharnis, van welke brigade hij tevens commandant werd. Op }6 October 1929 werd hij in gelijke functie overgeplaatst naar Leiden. Zijn herhaald kranig optreden was reden, j dat hij beloond werd met een „Eervolle ver- melding". 40 K.M.-MARSCH L.P.S.V. Het bestuur van bovenvermelde vereeni ging maakt hiermede bekend, dat de in schrijving voor de deelname aan den 40 K.M doltocht, te houden' op Zaterdag, 10 Juni a.s., des nam. te 2.30 uur, tot uiterlijk 1 Juni as. is opengesteld. Inschrijvingen kunnen worden' gedaan bij den heer J. B. Straathof, Javastraat 42a tc Leiden. DAMCLUB LEIDEN. De volgende partijen zijn1 gespeeld om den Bodevabeker. De uitslag is momenteel (T. D. v. d. Bosch vrij): P. d. Stek—G. v. Zwieten 2—0 C. Col pa—J. Laven 0—2 N Wassenaar—J. Dreef 02 P. Ligtvoet—A. G. de Jeu 0—2 J. Vogelenzang—P. •v. Mastrigt 0—2 T. BonteC v. Zuilen 2—0 M. Optendrees—S. v. d. Reek 2—0 Na drie ronden ls de stand tot heden: gesp. gew, rem. verl. pnt M. Optendrees 3 3 0 0 J. Laven 3 2 10 P. v. d. Stel 3 2 10 A. G de Jeu 3 2 0 1 S. v. d. Reek 3 2 0 1 J. Dreef 3 12 0 T. Bonte 3 111 C. Col pa 3 111 Mastrigt 3 111 G. v. Zwjeten 3 111 T. D. v. d. Bosch 3 10 2 N. Wassenaar 3 0 2 1 J, Vogelenzang 3 0 12 C. v. Zuilen 3 0 12 KOOKDEMONSTRATIE. Donderdagavond a.s. zal in de kleine zaal der Stadsgehoorzaal vanwege de N.V. Ime- nexco een tweede kookdemonstratie wor den gehouden op de Kiippersbusch gasfor nuizen, in samenwerking met de Lichtfa brieken en de Federatie van Erkende Gas- installateurs alhier. AANRIJDING. Gisteren is een stadgenoot, C. K., op den Noordwijkschen Weg te Katwijk a. d. Rijn aangereden, waardoor hij een lichte hersen Rchudding bekwam en per ziekenauto-naai zijn woning moest worden overgebracht. VERKEERSBELEMMERING. Zaterdagmorgen omstreeks half tien is het verkeer op do Hoogewoerd een halfuur ge stremd geweest, doordat een paard van den stalhouder de J. een bloedspuwing kreeg. Een keurmeester heeft het dier met een schietmasker afgemaakt, waarna het cada ver naar het Slachthuis werd vervoerd. WATERTEMPERATUREN. De Zijl: 9 uur 14 gr. C. Hooge ^Rijndijk: 9 uur 14 gr. C STEDELIJKE WERKINRRICHTING. In de afgeloopen week zijn In de Stede lijke Werkinrichting opgenomen: Maandag 44, Dinsdag 50, Woensdag 50, Donderdag 51, Vrijdag 51 en Zaterdag 47 volwassen per sonen. L.I.T.E.H.-EXAMENS. De examens Handelscorrespondentie ln de moderen talen van L.I.T.E.H., Vereeniging van Leeraren In Talen En Handelscorres pondentie, worden in verschillende plaat sen van ons land gehouden op 22 en 23 JunJ aanstaande. Prospectus met inschrijvingsformulier gra tis verkrijgbaar bij den Administrateur S. L. A. Ottens, Huismanshof 17, Amsterdam-O. Uit den Omtrek. AARLANDERVEEN BENOEMD In de betrekking van watenmolenaar i don Drooggemaakten Polder Westzijde, waarvoor zich 12 sollicitanten hadden aan gemeld is benoemd de hoer A. v. d. Boscl" van Leiderdorp. KOPZIEKTE Tengevolge van het natte weer der laatste dagen komen alhier rog gevallen van kop- ziekte onder de koeien voor. ALPHEN AAN DEN RUN CHRISTELIJKE ZIEKENVERPLEOING. Het jaarverslag van de Vereen, voor Chr. Ziekenverpleging geeft aan dat het aantal contribuanten vrijwel gelijk is aan het vorig jaar nl. 1000. Aan contributies werd ontvangen een bedrag van f 2685.45, in 1931 was dit f 2600.55. Door middel van de bus jes werd ontvangen f 200. Met dankbaarheid vermeld het bestuur dat door de gaven van velen het nadeelig saldo van f 265.53 per 1 Januari dit per 31 Dec. f 178.66 bedroeg. Jaarlijks is ongeveer noodig een bedrag van f 4500, welk bedrag alleen door vrijwillige bijdragen verkregen wordt. Het bestuur verwacht, dat ook dit jaar velen dezen arbeid zullen gedenken. Do zusters, die steeds bereid zijn hulp te ver- leenen, brachten dit Jaar 9230 bezoeken, waarvan 257 belangstellend en 219 voor het Consultatiebureau. In plaats van wijlen den heer A. Verduijn nam in het bestuur zitting de heer G. van Staalduinen. Thans bestaat het bestuur uit de heeren Ds Johs Stehouwer, voorz.; Ds J. H. A. Bosch seer.; W. J. Spreij, penn.; J B Samsom, alg. adj.; D. van der Bijl en G. van Staalduinen. Zusters zijn: mej. J. de Jonge en J. Jon ker. In de zuster-commissio hebben zitting: mevr. Wed. D. Doruiter, mej. J. G. Jongen burger en mevr. J SpreijGezel. EEN BAKFIETS EN EEN AUTO Op den Steekterweg werd een bakfiets met zuivelwaren Zaterdag aangereden dopr een auto uit Soesterberg. De berijder E. uit Zwammerdam, bekwam geen letsel, doch zijn waar als melk, boter en kaas kwamen met het wegdek in aanraking. Daar de aan rijding ontstond door hard rijden van don autobestuurder zal deze, zooals to doen ge bruikelijk is, de schade vergoeden. SLECHTE REGELING Zaterdag is in onze gemeente een bonne- tjesdng gehouden door de afdecling Alphen van het Centraal Genootschap voor Kinder herstcllings- en Vacantiekolonies. Dat cr reeds Vrijdag bij verschillende ingezetenen een bonnetje werd aangeboden, achten wc niet zoo org, dat echter Zaterdag bij moor- deren 'vier, vijf en zes keer gebeld werd voor dit doel is oen teekon, dat er aan de organisatie van dit werk iets hapert Zeker het is kinderwerk, maar ook dan is het mo gelijk, dat cr een goede wijkverdeeling is. Bij de verschillende speldjes- en bloenipjes- dagon het ook niet altijd ouderen, die langs de huizen gaan. We hopen, dat bij volgende gelegenheid de regeling beter zal zijn. ZWEMMEN Do burgemeester der gemeente Alphen aan den Rijn vestigt do aandacht/ op de ge varen, waaraan men zich blootstelt bij hot zwemmen in open water, in het bijzonder met het oog op de ziekte van Weil, welke veroorzaakt en overgebracht wordt door rat ten, die het water met de ziektekiemen be smetten. In 1932 worden in ons land in totaal 207 gevallen van die ziekte waargenomen, waar van 16 mot den dood eindigden. Verder worden do belanghebbenden er op gewezen, dat door do politie streng zal wor den toegezien, dat niet gezwommen wordt in open water, waar zulks krachtens de Algc- meene Politieverordening is verboden. BRAND IN EEN BOERDERIJ Zaterdagavond half elf is brand uitgebro ken in de hooiberg van den landbouwer Herrewijn te Aarlanderveen. Verbrand zijn de hooiberg, een stal .en een molkauto, ter wijl het woonhuis, dank zij tussohenkomst der twee motorspuiten van Alphen a. d. Rijn, kon blijven gespaard. Oorzaak onbekend, hoewel men kwaad aardigheid niet buitengesloten acht. BOSKOOP MUZIKALE RONDGANG Woensdag 17 Mei in de avonduren, zal de harmonie „Excelsior" een muzikale wande ling door het dorp maken. Afgemarcheerd wordt aan het veilinggebouw. „GOUWEVEREENIGING" De N.V. melkcentrale „Beider Belang" is thans met de provincie tot overeenstemming gekomen, omtrent de aankoop hunner percee- len, gelegen aan den Nieuwe weg langs de ouwe, zulks in verband met de wegverbe- tering ter plaatse. Spoedig zal dan ook een aanvang worden gemaakt met de amoveering der gebouwen, cn stichting van een nieuwgebouw ten be hoeve van de centrale. Zaterdagmiddag had onder vrij groote be langstelling de opening plaats van het nieuwe zwembad „Poelmeer". Het Ucgst- geester muziekgezelschap „Triumf" wist als altijd direct de goede stemming er in te houden en leverde al dadelijk een vroolijke Inleiding lot de plechtigheid. Dr. Borgerhoff,, voorzitter der zwemver- oeniging, opent het samenzijn en spreekt zijn blijdschap uit, dat de weersgesteldheid I toelaat in de openlucht samen tc komen. Hij begint met een historisch overzicht to geven van de zwemsport. Reeds voor de Batavieren zou het terrein, dat hier ingericht is oen ideaal plekje zijn geweest. Eenige ecuwen later was Poelmeer een attractie voor de mobilisatie-soldaten. Later trok Poelmeer do aandacht van de „inboorlingen' van Oegst geest. Voor 5 per jaar stond het rijk het terrein aan de vereeniging af: voorzeker een zeer royaal aanbod. Toch bleek dc inlichting nog steeds in „militair verband": officieren, onderofficieren en manschappen haddon steeds vrijen toegang. Na enkele pereoonlijke memories, richt hij zich tot de vertegenwoor digers van het Gemeentebestuur te Leiden en dankt voor de welwillendheid van genoemd college. Ook de gemeente Warmond hartelijk dank voor de medewerking vooral ten aan zien van de ontratting der omgeving. Ook brengt hij hulde aan den Inspecteur der Volksgezondheid voor zijn technisch ad vies. Ten slotte rioht Spr. zich tot het ge meentebestuur van Oegstgeest om dank Ie zeggen voor de financieele en vakkundige medewerking. In den heer Kraan hebben we een artistiek en bekwaam architect ge vonden. Dank aan de pers voor de artikelen ln de verschillende bladen en aan de muziek voor do opluistering der plechtigheid. Ook dank aan den heer Van Ingen Schonau, die de ziel is geweest van deze geheele instelling (applaus). Thans beklimt de Burgemeester van Oegst geest het spreekgestoelte. Hij dankt voor dc uitnoodiging tot bijwoning der plechtigheid zoowol voor hem persoonlijk als voor de leden van den gemeenteraad. Spr. heeft nog niet anders dan met lof over deze inrichting hooren spreken. Toch had de vereeniging met groote moeilijkhe den te kampen: tegenover de gemeente Lei den, tegenover het departement van. Defer»- KATWIJK KAMPEERTERREIN Door de gezamenlijke Middenstandsver- eenigingen onzer gemeente zal een schrijven gezonden worden aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, waarin gevraagd wordt, het raadsbesluit botrcffende het kampeer terrein niet goed to keuren. De midden- standsvereenigingen z*n voornamelijk hier tegen gekant omdat door dit besluit den winkeliers niet toegestaan wordt, het kam peerterrein voor de levering aan kampeer ders te bezoeken en het voor de volle 100 pCt. aan de kampbewaarder wordt toegestaan do kampeerders van hel benoortigda te voor zien. KATWIJK AAN DEN RIJN AANRIJDING Gistermorgen werd op den Noordwijker- weg een 15-jarigo jongen uit Leiden door een luxe auto aangereden, waardoor hij met zijn fiets kwam te vallen. Bloedend aan het hoofd verwond werd hij opgenomen on bij den heer F- P. binnengebracht, waardoor hij door Dr. Hueting werd verbonden- In den loop van den dag is hij per ziekenauto naar de ouderlijke woning vervoerd. Getracht zal worden de autobestuurder die doorreed op te sporen. KATWIJK AAN ZEE RUITEN INGEWORPEN Hedennacht zijn bij enkele werkwillige visschers alhier ruiten ingeworpen. De po litie stelt een 'onderzoek in. DIEFSTAL Op een in het Prins Hendrikkanaal lig gende motorlogger van de maatschappij „Nederland" js ingebroken. Vormist worden 6 vuurpijlen, eenige batterijen en een zak lantaarn. De dieven zijn door het forceeren van een slot binnengekomen. LISSE VEILING HOBAKO Door de veiling Hollands Bloembollenhuis wordt over de in zomer 19932 verkochte bloembollen aan de principalen uitbetaald 90 pet. van het verkochte bedrag met pond- pondsgewijze aandeel in do na heden nog binnenkomende bedragen van langzame debiteuren, of 97 pet. als definitieve afreke ning. Verleden jaar was dit resp. 80 pet. «n 90 pet. NOORDWIJK VOETBAL Zaterdagmiddag zegevierde Noordwijk I over Rijnsb. Boys I met 8—3. Het groote krachtsverschil schuilde in de middenlinie, niettegenstaande Noordwijk gehandicapt was doordat haar spil, v. Beelen, reeds spoe dig, wegens een blessure, het veld moest verlaten. De korte inzinking, die daarvan het gevolg was, bezorgde R. B. 2 doelpun ten. Daarna nam Noordwijk het spel weer geheel in handen en voerde den stand gelei delijk op tot 8—3, waarmee het einde kwam. BRANDBLUSCH DEMONSTRATIE Zaterdagmiddag werd, aan het strand, een brandblusch-demonstratie gehouden met de „Simplus" Schuimblusch apparaten. Dit Nederlandsch fabrikaat heeft zeer goed voldaan. Een benzineveld van onge veer 20 M2 en ccn stapel hout, waarvan de vlammen hoog oplaaiden, werden elk, bin nen de 15 seconden geheel gebluscht. OEGSTGEEST AANRIJDING Zaterdagmorgen had in de Geversstraat alhier een aanrijding plaats tusschen de N.Z.H.-tram en een wagen met stoelen, staande voor de winkel van de fa. C. alhier. Een stoel, die te ver uit de lading uitstak, werd door de tram gegrepen en een poot af gereden. Door do fa. L. te Leiden, wie de stoelen toebehoorden, zal getracht worden de schade van de tramwegmaatschappij ver goed te krijgen. RIJNSBURG OMZET BLOEMENVEILNG De omzet gaat nog steeds in dalende richting Gevolg van de lage prijzen, die over bijna de geheele maand April werden betaald. De omzet aan de veilingver. „Flora" ;ie en in verband met de financiering door do gemeente. Hulde, mijne heeren bestuurders, voor het overwinnen dezer moeilijkheden. Hij wijdt ook nog een enkel woord aan de rat tenbestrijding, die zoo goed is ingericht dat infectie is uitgesloten. Mogen uw pogingen met groot succes worden bekroond. Derde spreker is een vertegenwoordiger an liet gemeentebestuur van Leiden. Hij spreekt zijn blijdschap uit, dat tegenover de algemeene achteruitgang hier iels is ge sticht, dat van vooruitgang getuigt Hij wonscht het Bestuur van harte geluk met deze onderneming; hij gevoelt zich eenigszins beschaamd dat een kleinere ge meente het initiatief nam tot^zulk een on derneming. Namens de gemeente Warmond wordt ook de zwemvereeniging geluk gewenscht met dc gebeurtenis van den dag, bij monde van don heer Burgemeester Ketelaar. Namens de Leidsche Zwemclub L. Z. C spreekt een dor leden zijn blijdschap uit, gemengd met eenige jaloezie, over de ope ning van «jeze inrichting. Namens de zwem- en poloclub „de Zijl" spreekt de heer van Staveren zijn Vlijd- schap uit over de Inrichting en spreekt do wer.sch uit, dat spoedig èn Leiden cn Oegst geest èn Warmond een overdekte zwem inrichting mogen bezitten. De heer Bakker dankt dc sprekers en in zenders van bloemen voor hun sympathie betuigingen. Thans is het oogenblik gekomen, dat Mevr. Gerrevink—Ramondt naar voren treedt om onder het geschetter van fanfa res het tweekleurig lint door te knippen, waardoor de inrichting geopend is. En nis dan eindelijk een heer in zwemcostuum uit een der kleedkamertjes treedt eq, zich in het hocronbassin werpt, stijgt de jubel van het publiek en het muziekgezelschap ten top. Dit wakkre voorbeeld wordt door een dame gevolgd en door eenige heeren zoo dat nu daadwerkelijk de inrichting geopend is. Thans is er gelegenheid alles in oogon- schouw te nemen, waarbij we zeker wol venvijzen mogen naar ons verslag van Don? derdag j.L Een foto van dc openingsplechtigheid. was over de maand April ƒ89704.57 tegen een bedrag van 138256.13 in dezelfde maand van 1932 of thans 48551.56 minder* Een be langrijk bedrag dus. Mogelijk dat de maand Mei een eenigszins beter cijfer zal laten zien. Tengevolge van het koele weer zijn de prij zen do iaatste dagcu aanzienlijk beter ge worden. SASSENHEIM ongeluk De heer K. was in den Warmonderduin bezig seringen te snijden, cn had het on geluk dat zijn mes uitschoot, waardoor een slagader werd doorgesneden. In de Eerste Hulppost werd hij door Dr. Hueter ver bonden. aanrijding Zaterdagmiddag wilde een motorrijder do Teijlingerlaan inrijden, doch werd daar bij aangereden door een andere motorrijder, Hij werd tegen den grond geslingerd en ocri 5-tal meters voortgesleurd en bekwam eenige hoofdwonden. Door Dr. Hueter werd hij in St Bernardus verbonden. Zijn motor werd zwaar beschadigd. WADDINXVEEN ZUIDPLASPOLDER In de gehouden vergadering van ingelanden van den Zuidplaspolder werd een bestuurs voorstel om de stoombemaling in het gemaal „Van der Breggen" te Waddinxvean om te zet ten in een Dieselmotor (kosten geraamd op 44000), door geneomd bestuur ingetrokken. Met het oog op de tijdsomstandigheden kreeg het bestuur machtiging om inplaats van voor 5 jaren slechts voor hoogstens 3 jaar de dijken en wogen te verpaenten. V—i vele ingelanden was een adres ingeko men om de recognitie voor de welpijpen (voor brongas), thans bedragende f 15 per stuk, af te schaffen. Na een langdurige bespreking werd een voorstel, komende uit de vergadering, om de recognitie terug te brengen op f7.50, tegen het advies van het Bestuur, toch met groote meerderheid aangenomen. De polderlasten werden bepaald op f 12.50 per Hectare (vorig jaar f 11.00). Door de Burgemeester van Waddinxveen werd een woord van wlfardeering gesproken aan het adres van het Polderbestuur voor de belangrijke verbetering der wegen, door mid del van asphalteeren, gedurende de laatste jaren tot stand gebracht. Het Bestuur zegde toe op den ingeslagen weg te zullen blijven voortgaan en dit woord van waardeering op hoogen prijs te stellen. "OUBRIJGGF de rioleeringswerkzaamheden. In een der zalen van hotel Swama werd wederom een openbare jaarvergadering ge houden inet het doel de uitvoering van de Radio Nieuws* GEM. RADIO-DISTRIBUTIE DINSDAG 16 MEI Programma 1: van 824 uur Hilversum Programma 2: van 8—24 uur Huizen Programma 3; 814.60 Langenberg; 14.6"— 1G.20 North Reg.; 1G. 20—17.20 Kalundborg; 17.2020 Duventry; 20afloop Brussel Pr. rioleeringswerkzaamheden 1c besproken. Deze vergadering stond onder leiding 1 an den heer Chr. van der Nagel en was d' uk bezocht .door personen die belang hebLon bij het plan. Na opening deelde de voorz. mede, dat enkele leden van de „Commissie van zeven" eon onderhoud hebben gehad met den Bur- gemeester cn den heer Waarburg. Gedurende dit onderhoud is cr een sigaartje gerookt i prettig gediscussieerd, doch veel wijzer is dc commissie hierdoor niet geworden. Wel heeft de commissie een ander we object aan het College van B. en W. voor gelegd, nl. beschoeiing van den Woubr'g- schen weg, doch dit plan is eenvoudig •zijde gelegd met de opmerking dat de ge meente wel de weg moet onderhouden maar niet de sohoeiirig. De voorz. heeft echter persoonlijk, zoo deelde deze mede, van den Burgemeester en een Raadslid vernomen, dat het rioleerings- plan niet in zijn geheel zal worden uitge voerd en is samengevoegd met andere werk- objecten, o.a. verbetering van de weg te Hoogmade en dc Baan. Alleen het gedeelte Baan zal van rioleering worden voorzien, I voor elk ander gedeelte van het plan is op- I nieuw een Raadsbesluit noodig. In de ver- I gadcring van B. en W., zoo zeide spr., hee.'t j weth. Boot gezegd, dat hij bereid was in de. I kosten van rioleering van de Baan bij te j dragen, edoch, in de openbare vergadering i van den Raad heeft hij, toen hij bemerkte dat het voorstel in den Raad gunstig werd ontvangen, zich daaraan onttrokken. Nadat j de voorz. hierna het woord aan de vergade ring had gegeven, volgde er een verwarde discussie en het bleek al ras, dat het spreek woord „zooveel hoofden, zooveel zinnen" nog opgeld doet. In soms scherpe bewoordingen word de houding van weth. Boot in den Raad door eenigo aanwezigen gelaakt, an deren waarschuwden toch vooral niet te ver te gaan. De Raadsbesluiten kunnen wel wor- den besproken, doch niet veranderd. De dis- cussies over den persoon van weth. Boot werden door deze sprekers niet onderstreept, j De voorzitter deelde vervolgens mede, dat i nu het rioleeringsplan in zijn geheel voor- loopig van de haan is, de protest-commissie kan worden ontbonden. De volgende motie werd daarna opgesteld. De protest-commissie inzake de rioleering. geboord de gedachten in de protestvergadering tot uiting gekomen, gehoord het besluit van den Gemeenteraad om te komen tot uitvoering van het riolee- ringsnlan en de wijze waarop dit tot stand wordt gebracht, spreekt haar sterke arflkeu- ring hierover uit en besluit dit ter kennis van de Pers te brengen. Hierna werd vergadering geslvte;.

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6