DINSDAG 18 APRIL 1933 1 FOE BLAD PAG. vun dit aangrijpend oogenblik: innige, diep gevoelde hulde voor den grooten Oranje, die goed en bloed en leven gaf voor de zaak des vaderlands. En wij willen ons beknopt verhaal van de dingen, die gisteren in de oude Prinsen- stad geschied zijn, besluiten met den wensch dat vooral dit de vrucht mag zijn, dat velen het Da Cosla zullen leeren nazeggen: Zij zullen het niet hebben Zoolang de IJ-stad staat; Zoolang in Neerlandsch aad'rcn Eén polsslag Neerlandsch slaat; Zoolang er heldenzielsgloed In Nassau's Telgen blaakt: Zoolang de geest des Zwijgers Op 't Delftsche praalgraf waakt Nog eenige bijzonderheden Door de kerkvoogden werd in de N. Kerk een collecte gehouden met open schaal, waarop ieder zijn oifertje kon plengen ten dienste van de restauratie. De opbrengst hiervan is 1130.— terwijl bovendien Zater dag een gift van 100 voor dit doel binnen kwam De speldjesverkoop, die op dezen dag op straat gehouden is bracht de som van 2430 op. Ongeveer 6 uur passeerden de laatste deel nemers de onthulde steen. Aan de voet hier van ligt een schat van bloemen opgestapeld, 't Zijn fraaie bloemstukken, palmtakken en losse bloemen zpnder getal. Allen getuigen ze van de warme liefde voor de Vader des Vaderlands, die eenmaal hier in deze stad zijn leven liet voor zijn volk De groote puzzle was nu om allen die aan de hulde deelnamen weer af te voeren. Ook dit is zeer ordelijk verloopen. Incidenten de den zich niet voor. Om acht uur 's avonds waren de meeste gasten weer vertrokken. Ongelukken zijn in de stad voor zoover ons bekend niet voorgekomen De Roode Kruis- dienst heeft maar enkele malen hulp behoe ven te verleencn bij lichte flauwten. De dag is dan ook in één woord schitte rend verloopen. Een woord van hulde aan het adres van de politie voor de getroffen ordemaatregelen ls wel op zijn. plaats. Ook de regelingscommissie, die een zware taak heeft gehad mag een woord van lof niet worden onthouden. Een goede maatregel was het, dat men de defileerenden een route door de stad liet maken. Het bracht een welkome afwisse ling en stelde in de gelegenheid nog iets meer van Delft te zien dan het Marktplein en het station. Bij den rondgang werd nu ook door allen de zeer historische plek „het Prinsenhof" genasseerd. alsmede de Oude Kerk Het aantal deelnemers wordt geschat op ongeveer 25000 personen. De Delftsche bevolking leefde met het ge beurde hartelijk mede. Heel wat winkeliers en zrkenmenschen trachten uit de aanwezigheid van zooveel duizenden gasten ,cen slaatje" te slaan. In hoever dit gelukt is kunnen wij niet zeggen. STADSNIEUWS ALGEMEENE LEIDSCHE WILLEM VAN ORANJE-HERDENKING OP 24 APRIL A.S. Het Willem van Oranje-Comité te Leiden voor een algemeene Leidsche herdenking van den 400sten geiboortedag van Willem van Oranje op 24 April 1933, des avonds in de Stadsgehoorzaal, meldt, dat aldaar rede voeringen uitgesproken zullen worden door Prof. Dr. L Knappert, Pater B. H. Molken- boer O. P. en Ds. H. Thomas. Door mevrouw Francien Koote-Gerrese zal voorgedragen worden. De Leidsche te nor Theo Hannema zal liederen zingen, ter wijl eveneens door 'het Toonkunst-^oor on der leiding van den heer Richard Boer a capella een aantal liederen ten gehoore zullen worden gebracht. Dank zij de medewerking van eenige tien tallen plaatselijke vereenigingen kan de toegangsprijs, belasting inbegrepen, op 50 cent gesteld worden. Men raadplege de te plaatsen adverten ties. Voor de algemeene Leidsche herdenking van den 400sten geboortedag van Willem van Oranje, welke Maandag 24 April a.s. des avonds in de Stadsgehoorzaal plaats zal vinden, werden eenige tientallen plaatse lijke vereenigingen tot medewerking uitge nood! gd door het bijdragen van een mini mum subsidie van 10 gulden per vereem- ging. De bedoeling hiervan was, den toe gangsprijs laag te kunnen stellen. Deze werd nader vastgesteld op 50 cent, zoodat deze avond, die als een volkshulde heeft te gel den. inderdaad maar zeer weinigen zal be hoeven te weerhoudeq. De onderstaande vereenigingen verleen den reeds hun geldelijke medewerking, ter wijl deze door andere nog toegezegd werd. De leden dezer vereenigingen worden ge acht, tengevolge dezer medewerking, door hun besturen opgewekt te worden tot bij woning van de herdenking. Alg. Nederl. Verbond, 3 October-Vereem- ging, Koninginnedag, Vereen, van Leidsche Industrieelen, Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, Leidsch Studenten-Corps. R. K Studenten-Vereen. „St, Augustinus", Dietsch Studenten Verbond, Leidsche Chr. Besturen bond, Leidsche Burgerwacht, Ned. Ver. van Huisvrouwen, Leidsche Kunstkring voor Allen, Chr. Middenstands-Vereen., Chr. Mi litair Tehuis, Mij tot Nut -van 't Algemeen, Oud-Leiden, Alg. Ned. Ver. van Reserve- Officieren. Ver. voor Chr. Onderwijs. Ver. van Scholen op Geref. Grondslag, Ver. van Hoofden van Scholen, R. K. Parochiale Jon gensscholen, Meisjesscholen der Eerw. Zus ters in de Pelikaanstraat, Mij. voor Toon kunst te Leiden. Onze Vloot, Het Leidsche Volkshuis, Volksonderwijs. Ned. Christen Vrouwenbond, Ver. Kweekschool voor de Zeevaart, Ned. Bond voor Lichamelijke Op voeding. Door omstandigheden met uitgenoodngde vereenigingen kunnen alsnog toetreding verzoeken. Secretraiaat van het Willem van Oranje-Comité is: Witte Singel 11, tel. 1591. NOORD-ZUID-HOLL. TRAMWEG MIJ. De verlaging der tarieven De Directie van de N.Z.H.T.M. heeft als nog besloten enkele abonnementsprijzen een kleine verlaging te doen ondergaan, en wel voor de trajecten van Amsterdam naar Halfweg, Haarlem, Heemstede, Aerdenhout/ Bentveld en Zandvoort en van Halfweg naar Haarlem. Deze prijzen zullen voor volwassenen f O.oO worden verlaagd, eveneens voor het meeren- deel der jongeliedenkaarten. De abonnementen met eindpunt Haar lem zullen voortaan over de geheele lijn 1 vnn P"hoten tot Blauwebrag geldig zijn. CHR. ORATORIUMVEREENIGING ..CON AMORE" UITVOERING IN DE STADSGEHOORZAAL Ter gelegenheid van de Jaarvergadering van den Bond van Chr. Zang- en Oratorium- vereen. in Nederland, gaf „Con Amore" gis terenavond een concert, dat den naam feest- concert had kunnen dragen en dat inderdaad ook een gewijd leestelijk karakter droeg. Slechts één ding hebben we gemist en daar voor is, we verklaren het nadrukkelijk, niet de dirigent of het bestuur van „Con Amore" aansprakelijk, doch de algemeene opvatting hier te lande. Wij hebben reeds vroeger op gemerkt, dat wij Nederlanders zoo sober zijn in de waardeering van ons volkslied, ons „Wilhelmus", en den wensch uitgesproken, dat vóór het programma van elke belangrijke en waardige uitvoering de tonen van het Prinsenlied mochten klinken. Wat de Engel- sohen misschien te veel doen, laten wij liefst geheel na. Niemand zal het ons ten kwade duiden, dat wij juist op dezen historischen dag het gemis eener mooie traditie hebben gevoeld. Maar als gezegd: dit vatte noch de heer Smink, noch het bestuur van „Con Amore" als een verwijt op. Het is een alge meene opmerking, waartoe het concert juist op dezen avond aanleiding gaf. Maar nu tot de zaak. Nadat de voorzitter van „Con Amore" met gebed had geopend, begon de uitvoering van het zeer mooie en voor den Paaschtijd toe passelijke programma. En wat kon men beter wenschen dan twee der meest verheven gedeelten uit Handels machtige „Messias": „Tod und Auferstehun.g" en „Ewiges Leben". Prachtig was al dadelijk het inleidend orkestspel, een preludium en een fugatisch slot, waarin het Nederlandscli Kamerorkest, het begeleidingsapparaat van dezen avond zich al dadelijk van zijn beste zijde deed kennen. En daarna kwam dat on vergelijkelijk mooie motief van de violen, waaruit de religieuze orgelziel van Handel zich in al haar lyrische schoonheid uit, ter voorbereiding van de bekende overschonne aria voor sopraan „Ich weiss, dass mein Erlöser lebet". Mevr. Jo Vincent zong dit op de haar eigene wijze, stralend grootsch van sentiment, kristalklaaar, ontroerend mooi En het koor, dat daarna inviel met „Wie durch Einen der Tod, so kam durch Einen die Auferetehung von dem Tod", scheen vast door zijn voordracht een grootsche bevesti ging te geven van de voordracht der soliste. Krachtig en flink, forsch waar het pas gaf en feeder waar het eisch was, mooi genuan ceerd, afgerond van k'ankkleur en klank- gehalte klonk de koorzang. „Ewiges Leben" werd ingeleid door den bas-solist, den heer Dick Weiman, dien men naar het uiterlijk Schubert-redivivus zou willen noemen en die beschikt over een no- bel .klankvol orgaan ,goed geschoold, dat hij muzikaal weet te gebruiken. De voordracht van ziin recitatief was overtuigend, en daar na volgde de mooie aria, ingeleid door ba zuingeschal en trompetklanken. Ook tijdens de voordracht van de aria blijft de trompet, die zeer moni werd bespeeld, obligaat Opmerkelijk is, met welk een fijn gevoel voor smaak Handel zijn instrumentatie kiest in verband met den tekst. Want het recitatief dat nu volgt: „Dann wird erffillt das Wort des Warhaftigen: „Der Tod ist in den Sieg verschlungen", en dat geheel het karakter van een voorbereiding be zit, wordt alleen door klavieraccoorden be geleid. Dat is alles zeer sober en desniettemin in drukwekkend, te meer daar er onmiddellijk op volgt het overweldigende „Halleluja", die grootsche zegekreet van Christus' wereld- verwinning. Straf van metrum, strak en te gelijk gloedvol, met groote klankontwikke ling en met innerlijke geestdrift werd dit machtige koor door „Con Amore" vertolkt. Nadat Mevr. Vincent dan een schitterende voordracht heeft gegeven van de Aria „1st Gott für uns, wer kann uns schaden" zingt het koor het machtige slotkoor, mooi van nuance en klankkleur. Hoe voortreffelijk er door „Con Amore" was gestudeerd kon men hier vooral merken aan de geweldige fuga en het fugatische „amen". Als tweede nummer gaf „Con Amore" de „Oster-Kantate" van Max Bruch, een werk, dat ik, voor zoo ver ik mij kan herinneren, hier te Leiden nog niet hoorde. We mogen den heer Surink dankbaar zijn, dat hij ons in staat stelde, er mee kennis te maken. In het tekstboekje is, behalve de tekst, een kort verklarend overzicht van het geheel opgeno men, zoodat we daar niet dieper op in be hoeven te gaan. Het is een werk, grootsch opgezet, rijk aan melodie, en vol van rijk ge schakeerde klankkleuren, nu eens licht en teer en dan weer zwaar en donker. Wc hoorden hierin afzonderlijk het man nenkoor „Con Amore", dat een mannelij- ken. nobeüen klank ontwikkelt en eveneens in de prachtige latijnsche passdehymne het vrouwenkoor, dat ons buitengewoon heeft getroffen. Het gaf fraaie, kleurige en ge voelige voordracht van deze hymne. Had in de Messiasfragrnenten mevr. K. Haentjens Behrend gelegenheid van haar gaven als klavierbegeleidster blijk te geven, in de Oster-Kantate had de organist, de heer Aart Smink. meer gelegenheid op den voorgrond te treden naast bet orkest. Aan beiden zij hier voor hun onmisbare en gave mede werking gaarne een woord van huilde ge bracht. Ook in dit werk toonde „Con Amore" zich weer in zijn volle kracht en toewij ding aan den leider en zijn intenties, terwijl mevr Jo Vincent op schitterende wijze de soli vertolkte. Tusschen beide genoemde en kort bespro ken werken werd als instrumentaal inter mezzo, hetwelk zich uitstekend bij de rest aansloot, het viool-concert in G-inoll van Antonio Vivaldi gegeven, waarbij de heer Fernando Zepparoni als solist optrad. Deze gave, frissche muziek past zich ge heel aan bij den stijl van H&ndel, wlen* Duitsche innerlijkheid overstraald woTdtdoor Italdaanschen glans. De solo-partij wordit tn het inleidend Allegro voortdurend gedragen door het zachter of sterker moduleeren en gonzen van 't overige instrumentale en semble. Dit alles is buitengewoon fijn en klaar van structuur En zeldzaam edel is het Adagio, fijntjes opgezet door orkest en orgel; een inleiding steeds ingehouden en gereserveerd als In een mijmer. En die reserve wordt volgehouden ook als de solist zijn partij van dit prachtige Adagio speelt. Men bewondert hierin misschien nog meer dan in 't Allegro zijn fijne, klare, geïnspi reerde toonvorming. Er zat warmte, ziel in De Finale is weer frisch en tintelend van rhythme en klankweelde. De geheele uitvoering eindelijk stond, om het nog eens uitdrukkelijk te zeggen, onder leiding van den heer D. Smink, die weeir energiek en met krachtig vasthouden dei groote lijnen zijn ensemble van instrumen talisten en vocalisten tot geestdrift wist te stemmen. Er was veel publiek en dankbare waardeering. De uitvoering, die via Huizen wend uitge zonden, werd besloten met het zingen van Gez. 96. ANTIREVOLUTIONAIRE KIEZERS IN LEIDEN EN OMSTREKEN Houdt op a.s. Zaterdag 22 April uw avond vrij of maak hem anders vrij. De Zaterdagavondl Ja, ditmaal ook eens de Zaterdagavond. Want dan komt in de Stadsgehoorzaal spreken ons eminent Kamerlid mr. De Wil li e, die ons nog eens voor 't laatst komt aanvuren. Daarna spreekt de reeds zeer be kende ds. F o k k e m a, Ned. Herv. predikant te Amsterdam. Deze vergadering is niet alleen belegd voor de Leidsche Anti's, maar ook voor die uit: Warmond, Oegstgeest, Leider- dorp, Voorschoten, Koudekerk, Zoeterwoude en voorts voor allen uit het geheele district die de vergadering wil len bijwonen. Toegangsbewijzen k 10 ct. zijn aan de zaal verkrijgbaar, doch wij vermoeden, dat dc secretarissen van de Kiesverconigingen bul ten Leiden, wel een aantal voor hun man nen (en vrouwen) te voren zullen kunnen bestellen. Laat deze laatste wapenschouw een suc ces worden voor de ijverige leiding onzer Kieskringcentrale. Breek er voor een keer op Zaïtcrdag uit om U te vergasten aan een avond vol heer lijke geestdrift. KOOKDEMONSTRATIE Wij venvijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende een kookdemonstratie op „Kupperbusch"-gasfomuizen, die Don derdagavond acht uur in de Stadsgehoor zaal zal worden gehouden. MEVR. J. J. WILBRINK-EGGINK t Op Paaschmorgen is na een korte, hevige ongesteldheid op 45-jarigen leeftijd overle den mevr. J. J. Wilbrink-Eggink. Dit on- venvachte sterven zal ongetwijfeld met groote ontsteltenis en ontroering door zeer velen in onze stad worden vernomen. Mevr. Wilbrink, het bekende christelijk-histori- sche raadslid, was vooral in Hervormde kringen een bekende cn geziene persoonlijk heid, die door haar hartelijk en vriendelijk optreden zich talrijke vrienden heeft ge maakt en door haar arbeid op velerlei ter rein bij velen in hoog aanzien stond. Mevr. Wilbrink nam vooral een vooraanstaande plaats in op het gebied van de Chr. Vrou wenbeweging. Zij was bestuurslid van de Ned. Clir. Vrouwe lond. Zij is in Jezus, de opgestane Heiland, die over den dood' heeft getriumfeerd, ontsla pen Dit moge haar zwaarbeproefde man en kinderen tot t.roost strekken. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben Donderdagmid dag te twaalf uur op de begraafplaats „Rhijnhof'. VERZET TEGEN DE POLITIE» De agent van politie V., die Zondagavond op de Steenstraat eenige personen tot door- loopen aanmaande, werd plotseling door een hunner aangevallen. Er ontstond een wor stelpartij, waarbij de agenit door een ruit van de drogisterij der firma R. en K. werd duwd en lichte verwondingen opliep. De ver moedelijke dader werd gearresteerd. AANRIJDING EN BOTSING. Zondag is de 8-jarige H. S. van den Haag- weg bij het oversteken van de straat aange reden door een auto, bestuurd door H. J. van der K. uit Delft. De jongen bekwam een scheurwond in het voorhoofd en werd het Academisch Ziekenhuis overgebracht De autobestuurder maakte na de aanrijding een zwenking naar links en reed tegen een boom op. Tengevolge van het breken der voorruit werd ook hij zoodanig verwond, dat hij zich in het Ziekenhuis moest laten ver binden. De auto moest worden weggesleept. Uit den Omtrek AARLANDERVEEN VOOR DE WERKLOOZEN Door een tabakfabriek is het crisiscomité aangeboden een zending rooktabak voor 15 cent per pond. Daar deze tabak in den han del f 1 per pond kost zal dit voor de werk- loozen een welkome gelegenheid tot rooken ijn NACHTVEILIGHEIDSDIENST Evenals in de omliggende gemeenten wor den ook hier pogingen aangewend tot het instellen van een nachtveiligheidsdienst Verschillende personen hebben hun mede werk ing reeds toegezegd, zoodat dit plan zeer waarschijnlijk wel doorgang zal vinden ALKEMADE BURUERMJKB STAND. ONDERTROUWD: P Barendsen 53 J. en M M Ichoonderwoerd 42 j. H van Veen 29 J. Kennis 20 J. Th. J OJUerhoek 25 j. c 25 J. A L M Ludlage 32 J. e BEVALLEN: B Pullemande Jong z. M Hoopenboom—van Steün 4 - H M vat "eerde Jong z. OVERLEDENG J Pouw 46 J.. echtgen Chr Olüerhoek ALPHEN AAN DEN RIJN INBRAAK Gisternacht is ingebroken in het bijkan toor van de Asfaltteerfabriek „Rhenania" alhier. Verschillende laden en kasten wer den opengebroken, doch daar de directeur gister afwezig was, kunnen we omtrent ver missing niets vermelden. Daders onbekend. AANRIJDINGEN Tweede Paaschdag was het wegverkeer naar richting Leiden, zoowel als richting Gelderland bijzonder druk. Slechts enkele kleine aanrijdingen hadden in onze gemeen te plaats. In de Prins Hendrikstraat werd de wielrijder C K., van Enkhuizen, aange reden door een auto van Duitsche nationali teit, waardoor het vehikel buiten dienst moest worden gesteld. Eveneens in de Pr. Hendrikstraat, waar de heer A. K. stond te praten met zijn rij wiel naast zich, werd dit rijwiel, terwijl twee auto's elkaar passeerden, meegetrok en vernield. Het nummer der auto is bekend. TWIST Bij de politie is aangifte gedaan door G. K. wegens mishandeling door L. T. Oorzaak wa« kindertwist STAND. BEVALLEN: E ^Teldstra—Westerhof s P van der SluUr Jllnter z N Stapper ooren d B Soest—Blfert d J Ver- brugge—Thonen d PA BogaardMetiers d J M VenneBezutJen d A Bunt—van der C den Dubbelden 69 J.. BOSKOOP SCHOUW SLOOTEN B. en W. zullen op Donderdag 11 Mei, schouw drijven over de slooten, waarop priva ten hun uit'oop hc*' en. De slooten zullen over ae volle breedte een diepte moeten hebben van minstens 75 c.M. WILLEM DE ZWIJGER-HERDENKING Alhier zullen ter gelegenheid van den 400- sten geboortedag van Willem den Zwijger de volgende feestelijkheden gehouden worden: Voorm. 9 uur, koraal-muziek, op het Raad huisplein, door de Chr. muziekvereniging Concordia; half tien: zanghuldc door de '-inde- ren der verschi'lende scholen op het Raadhuis plein, daarna tractatie op de scholen. Namid dags van 3 uur tot 4.30 uur, op het Raadhuis plein. oefeninren van de Gymnastiekvereeni- ging Hou-vast en Hercules, afgewisseld door muziek, voorafgegaan door een rondgang m het centrum der gemeente. Des avonds van half acht tot ha'f elf: ver lichting van het Raadhuisplein, en concerten van de muziekvereenigingen „Concordia" en ..St. Caeeilia", en tot slot van half acht tot 9 uur, bijeenkomst in de Ned. Herv. Kerk, waar als sprekers zullen optreden, de heer P. A. Colyn, burgemeester dezer gemeente en Ds. D. Jacobus, terwijl voor deze samenkomst medewerking zu'len verkenen: Boskoopsch Strijkorkest en de Zangvereenigingen Hosan na" en „Amicitia". HUISVLI JTTI'NTOONSTFLLTNG In de Nutsbew.-school aan de Kerkstraat had de opening jv'aats van de Huisvlijttentoon stelling. Het was wederom een pracht-collec tie, bestaande uit allerlei voorwerpen, zooals houtsnq- en zaagwerk van de jongens, alsme de verschillende fraaie handwerken van de meisjes, al'es vervaardigd op de jeugdavond in hel Jeurdhuis aan de Julianastraat. De tentoonstelling, die een bezoek over waard is, zal geopend zijn tot 22 April. Mr. VAN BAREN SPREEKT Hedenavond, 18 April, zal in Salvatori voor de A. F. Kiesvereenigmg spreken Mr G. van Baren, burgemeester van Delft. Onderwerp: „In crisistijd". HAZERSWOUDE VEREEN. VOOR WERKVERSCHAFFING Wegens vergevorderd seizoen zijn thans de werkzaamheden bij de vereeniging tot werkverschaffing alhier geëindigd. In den afgeloopen winter is naar een nieuwe re geling gewerkt; alhier konden te werk ge steld worden personen boven den 65-jarigen leeftijd, dat zijn dus die personen welke van andere steunregeling zijn uitgesloten, Aan een 9-tal is op deze wijze van af November tot April werk verschaft in den vorm van brandhout zagen. De werkverschaffing welke al reeds ruim 40 jaren heeft bestaan, verricht nog steeds veel nuttig werk, en hoopt ook in de toekomst op den steun en medewerking van de geheele burgerij. AANBESTEDING De uitslag van de gehouden aanbesteding van kroos wer ken der Hazerswoudsche Droog makerij is als volgt: De perceelen 1 en 2 werden opgehouden, de perceelen 3, 4, 5 n 9 aan Joh. Lourier voor resp. 45 16 60 en 50 gegund. De per ceelen 6 en 8 aan G. van Tol voor resp. 22 en 28. Perc. 7 aan P. den Hertog voor 10. KATWIJK AAN DEN RIJN ONVEILIG Wegens het schieten met scherp zal het duinterrein aohter de Rijksschietbanen vol gende week onveilig zijn: Dinsdag, Donder dag en Vrijdag van 9—2 u. en Zaterdag nam. van 1—8 uur. KATWIJK AAN ZEE HET NIEUWE RAADHUIS EN DE POST Het nieuwe Raadhuis, dat tot dusverre in de postbestelling onder Katwijk a. d. Rijn gerekend werd, wordt voortaan beschouwd als te behooren onder het postgebied Kat wijk aan Zee. GUNNING. Door B. en W. heeft de gunning plaats gehad voor de verpachting van 13 stand plaatsen voor IJscowagens. De opbrengst is f 1163. ARBEIDSBEMIDDELING. Aan het Bureau voor Arbeidsbemidde ling staan 611 werkloozen ingeschreven, waarvan de voornaamste groepen zijn: los arbeider 149, landarbeiders 141, visschers 118, grondwerkers 60. kuipers 46, opperlie den 15, timmerlieden 14, metselaars 10, bin nenschippers 9, varensgezellen 8. VOETBALUITSLAGEN 't Gebeurt niet alle dag, dat Quick Boys bezoesk krijgt van een club uit de hoofdstad, en nog wel van een, spelende in de 3e klas N.V.B., terwijl het tweede elftal den kamp had aan te binden tegen Oosterpark II. In beide wedstrijden hebben onze plaatsgenoo- ten den zege kunnen behalen. Quick Boys IOosterpark I Oosterpark speelt voor de rust met wind voor, doch kan niet venhinderen, dat QuicK Boys den stand brengt op 2—0. Nadat ge draaid is, kan van geen werkelijk over wicht van Quick Boys gesproken worden, daar keeper Buys meer koeren moest in grijpen dan de Amsterdamsohe doelman. We kregen meer den indruk, dat de A'dammers die een uitstekenden rechtsvoor hadden, ge brek aan schotvaardigheid toonden. Even voor het eind wisten zij de eer nog te redden toen de stand 3—0 was, waarna Quick Boys nog eenmaal scoorde, aldus den eindstand brengende op 41. Scheidsrechter Kruyt leidde uitstekend. Quick Boys n—Oosterpark n Ook hier moesten de A'dammers het loodje leggen, zij waren tegen Q. B. II, dat een uit stekenden wedstrijd speelde, niet opgewas ten, zoodat de uitslag 3—0 in 't geheel niet geflatteerd was Quick Boys HI—Thalia I 2—3 Een verloren wedstrijd voor Q. B.. eigen clubgenooten schieten tweemaal in het Kat- wijksche doel, v d. Berg schiet tweemaal tegen de lat; een pechwedstrijd van begin tot eind. KOUDEKERK DE KERKELIJKE GEZINDTEN. Volgens opgaaf van het Centraal Bureau voor Statistiek zijn de uitkomsten van de telling naar de kerkelijke gezindten in deze gemeente, blijkens de laatste volkstel ling. als volgt: Ned. Hervormd 938. Re monstrant 4. Chr. Geref. 27, Doopsgezind 3. F.vang. Luthersch 2, Geref. Kerken 56.8. Roomsch-Katholiek 213. andere gezindten 51 en niet tot eenig kerkel. genootschap be- hoorende 13. WERKVERRUIMING. Deze week zal een aanvang wordro ge maakt met het leggen van den laagspan- ningskabel ia den Hondsdijk vanaf perceel „Rijnhoeve". Hieraan zal een aantal werk loozen uit deze gemeente te werk worden gesteld. LEIDERDORP EMMA BLOEMCOLLECTE JAARFEEST De Chr. Meisjcsvereeniging viert Wuons- „EEN GOED VERBOND Uit het jaarverslag 1932 van het fonds „Een goed verbond" bleek, dat er aan ver sterkende middelen bij ziekte was uitgege ven f 243 40. Daar de inkomsten f 422.65 bedroegen, sluit de rekening met en batig saldo, groot f 179.25. LISSE WAARSCHUWING Vrijdiagmidag hadden eenige Amsterdam - sche jongelui de vrijpostigheid op een der tuinen van de firma G. van Parijs Zonen eenüge bouquet ten hyacinth-en- te snijden zonieter dat hun daartoe vergunning was ver leend. Deze jongelui werden meegenomen naar het politiebureau, alwaar tegen hen proces verbaal is opgemaakt BLOEMBOLLENDRUKTE De drukte in Lisse met de Paaschdagen was overweldigend. Het verkeer had een gun stig verloop, dank z.ij de uitstekende rege ling van dp politie, die zeer actief wa haar optreden. Vorkeei-sopstoppingen kwa men in Lisse niet voor. Zondag had nabij de in aanbouw zijnde Lisserbrug een aanrijding plaats waarbij een meisje uit Gouda gewond werd en per ziekenauto vervoerd. Verder heeft zich geen enkel ongeval voor gedaan Ook drukte op de buitenwegen was enorm. GESLAAGD Onze plaatsgenoot W. Montagne slaagde voor het eind-examen der RT.W.S., alhier. VEROORDEELD Onlangs heeft iemand een inwoner weten te bewegen tot afgifte van een naaimachine onder voorwendsel een hypotheek te zullen bezorgen. Deze heer werd veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. STEMMEN IN EEN ANDERE GEMEENTE Van de bevoegdheid om te mogen slem- men in een andere gemeente is door 27 per sonen gebruik gemaakt LOOI' OEÏl BEVOLKING. INGEKOMEN: B v M-jchelen. van Amersfoort Broekwee 34 MeJ. A M A Groenen, van Go- 162 Mej. M de Jonge. Dam naar Ermelo J J ar Haarlemmermer Wed P F Kulkvan Leeuwen naar Hlllegersberg P Bax en sezin naar Haarlemmermc BURGERLIJKE STAND. AL1 Griffio. d. P l'eauwvan Oort e. OVERLEDEN: W M de Jong, echtgen v A. Geerllngs 44 J. NOORDWIJK GUNNING Door Burgemeester en Wethouders is na g'ehouden openbare aanbesteding het leggem van een nieunve rioleerine in de hoofdstraat een gedeelte va® den Nieuwen Zreweg gegund aan de laagste inschrijfster de firma J. Dienaar en Zonen te IJmuiden O voor een som van f 7990. VERLOF OP 24 APRIL. De burgemeester onzer gemeente heeft bij openbare bekendmaking alle werkgevers verzocht om op Maandag 24 April aanstaan de ter gelegenheid van de herdenking van den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje, hunne arbeiders gedurende den namiddag vrij te geven. Het bestuur der Noordwijksche Winkel- liers-vereeniging heeft aan Burgemees ter en Wethouders verzocht te bevorderen dat in verband met de bepalingen der Win kelsluitingswet het verkoopen van snijbloe men op de toegangswegen der gemeente op de zg. bollen-Zondagen zal zijn toegestaan. Het is blijkbaar onvoldoende bij belangheb benden bekend dat de gemeenteraad dit reeds heeft geregeld in de verordening hou dende afwijking van eenige bepalingen der Winkelsluitingswet Daar is n 1. bepaald dat wordt toegestaan om afgesneden bloemen te verkoopen, te koop aan te bieden en daar mede te venten op of aan voor het openbaar verkeer openstaande land1- en waterwegen buiten de bebouwde kommen der gemeente tusschen 8 uur des voormiddags en 10 uur des namiddags op do Zondagen vallende in het tijdvak van 21 Maart tot en met 31 Mei. Opgemerkt zij dat hiervoor echter nog steeds een aparte vergunning van Burgemeester en Wethouders noodig is. GEMEENTELIJKE AUTOPARKEN Door B. en W. ziin na gehouden inschrij ving de gemeentelijke autonarken aan den Noord-Boulevard vernacht aan den heer J. van Kan te Nnc-dwijk aan Zee, zullcs v-or het seizoen 1933. NOORHWI IK RINNEN NIET BELEEFD Een wielrijdster, mej. T. te Wassenaar, d'sed bij de polite aangifte dait zij on den Heerenweg is aangereden door een wielren ner, tengevolge waarvan zii op den grond is gevallen, waard-oor zii e'orre sohaafwond- jes aan een harer beenen heeft bekomen en haar kleedinig ernstig werd Jwrhadigd. ter wijl de wielrenner zonder zich bekend te maken, door is gereden. De Politie stelt een ontc&ensoek in. ROELOFARENDSVEEN DE STEUN AAN DE TUINBOUW De ring „De Venen" van den L.T.B. hield alhier een vergadering. De voorzitter zeido, dat deze vergadering gehouden werd naar aanleiding van de uitgekeerde Tuinbouw- jdeun over 1932. De eerste uitkeering vol deed reeds niet aan de verwachtingen, maar de laatste uitkeering is na al de moeite en zorgen daaraan bested in dit gewest een tctpie 'rg. A'* w»"ï de ingekeerd» Radio Nieuws. 10313 - RIBUTIE 16.20—20.25 W ssei Fr. (Gewijzigd programma) 1.20 Davenlry; 16.20—18 Brussel VI.: 18—19.26 Partis Radio; 19.20aflogp Brussel Fr. Wijzigingen voorbehouden 35 leden van 10.— tot 65 leden 25.- 64 leden 50— 60 leden 75— 64 leden 100— 26 leden 150— 7 leden 200— 5 leden 300— Het overzicht luidt voor 197 leden van 0.04 tot 78 leden 10— 39 leden v 25— 9 leden 50— 75— 1 lid 100— 1 lid 249.02 bedragen per tuinder nagaan komen wij tol de overtuiging, dat het woord „aalmoes" beter had kunnen worden gebruikt, dan hei woord „Steun", althans voor de „massa"- tuinder. Wij zijn dan bij elkaar, aldus de voorzitter, om deze twee vragen te beant woorden: Kunnen wij met het gesprokene meegaan? en zoo ja: Wat kunnen en zullen wij doen om alsnog meerdere steun te ver krijgen? De eerste vraag werd door allen met ja beantwoord en met voorbeelden werden de uitgekeerde steunbedragen nader toegelicht Blijkens een door den directeur van di veiling te Roelofsarendsveen uitgebrach- overzicht, is uitgekeerd bij de le uitkeering 28 leden beneden 10.— 25.- 50.— 75.- 100.— 150.- 200.- 300.— 319.83 2 uitkeering 10.— 25 - 50.— 75— 100— 200— Uit bovenstaand overzicht blijkt wel ten duidelijkste, dat de meening van sommigen als zouden de tuinders met dezen steun al hun achterstand kunnen betalen, er geheel naast is. Voor Ter Aar zijn de cijfers ongeveer het zelde. Wat betreft de tweede vraag, zeide de heer Dekker, dat het hoofdbestuur ook niet stil zit orn voor verhooging van steun te werken. De vergadering kan met het ge sprokene dooj den heer Dekker meegaan De voorzitter hoopt, dat deze vergadering er toe moge tii dragen, dat meer steun zal worden verkregen, SASSENHEIM BLOEMENKEURING Op de laatstgehouden Bloemenkeuring t< Haarlem werden door de Sassenheimsche fii ma's de volgende onderscheidingen behaald: Getuigschrift eerste klasse werd toegokend aan: Warnaar en Co. voor E. Narcis, Incom- parabilis. Havelock. Getuigschrift van verdienste werd toege kend aan: Gebr. van Zonneveld en Philippo. voor Mendeltulp Aida. Id. voor Mendeltulp Wagner. Den heer C. Gouverneur, voor E. Narcis. Gelo trompet Williams the Silent Warnaar en Co., voor E. Narcis, Incompa- rabilis. Bartizan, idem voor Golden Attrac tion. Marentha, Norman, Rewa en West- minster. Verder behaalde de fa. Warnaar en Co. een diploma voor Gouden Medaille vcor een collectie Narcissen ter opluistering inge zonden. COLLECTIEF PLAK-CONTRACT Om de vrijbuiterij in het plakken van ver- kiezingsplakaten zooveel mogelijk tegen te gaan is vanwege het Gemeente Bestuur een aanplakbord geplaatst op het terrein naar de R. K. Kerk. Tegen betaling van een kleine vergoeding kunnen de diverse kiesvereeni- gingen hiervan gebruik maken ZWEMBAD 15 Mei as. zal het Gemeentelijke Zwembad weer worden opengesteld. Wij vernemen dat de tarieven tijdelijk zullen worden ver* BLOEMBOLLENDRUKTE Zooals te verwachten was is het bezoèk aan de bloemenvelden overweldigen ge weest Het mooie voorjaarsweer werkte hier- toe zeer mede Den geheelen dag door trok ken eindelooze file's auto's en fietsen door de Gemeente. Op het smalle gedeelte van de Hoofdstraat ontstond nu en dan door het passeeren van de tram een opstopping. De verkeerspolitie was evenwel paraat en wist alles in goede banen te leiden. De electrische tram zat, vooral op de middagen propvol en reed ongeveer om de 10 minuten. Alle model len wagens waren op de lijn. Zelfs enkele wa gerus van de oude stoomtram lieten zich weer zien en zich willoos door de electrische voortslepen. WAOOINXVFEN ERNSTIG ZIEK. Onze vroegere dorpsgenoot Deken C. J. Boekhorst, thans pastoor te Nieuwer-Amstel, is voorzien van de tnatste sacramenten der stervenden. Wij vernamen echter, dat de laat ste dagen een gunstige wending in zijn ziekte is gekomen. GESLAAGD. Mej. G. van der Lor» alhier slaagde voor het diploma kraamverpleegster. NFETTWPOORT. Tn de gehouden vo'tallige raadsvergadering onder voorzitterschap van den Burgemeester, werd besloten de jacht op de gemeente-eigendommen, gelegen buiten den polder Langerak, gedurende 10 jaren, in- paande 1 Januri 1933, te verhuren aan den hoogsten inschrijver, den heer W. van der Meyden te Giessendam voor f 17.50 per jaar. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur werd goedgekeurd in ontvangst op f5355 27 en in uitgaaf op f5242.27. Batig slot f113. Over een verordening inzake storing van radio-telefoonon|jangst, werd na eonigo be spreking. naar aanleiding van een verzoek van den heer J. C. Bakker, de beslissing a. ge houden tot een volgende vergadering. Naar aanleiding van de toezegging bij de rond vraag in de vorige vergadering stelden B. en W. voor by 't ingebruik nemen van gemeen tegrond bij het stoombnotenhoofd, de volgen de recognitie te heffe';: by gebruik van ge durende. J8 da een f0.15. van 8—311 aagen f 0.20 en per jaar f CAO per vierkante meter. Hiertoe werd met algemeene stemmen beslo ten. B. en W. zullen een kostenberekening ma ken van een p'an tot uitgraving van een haven bij hot stoomhootenhoofd met een lu.-qilaats aan drie zijden. De opcenten op de fondsbe- lastür- wprden verhoogd van 50 op 30. Hier-

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6