Probeert u dit ook eens! X 'V r HIS ZATERDAG 18 MAART 1933 TWEEDE BLAD PAG. 5 ieder geval raken ze een onderwerp, dat voor onze toekomstige ontwikkeling en wei- vart van het grootste belang is. Dinsdagmiddag half twee hooren we den zwanenzang van minister Beelaerts van Blokland. VERSLAG Stel uw huid eens op de proef! Strijk met den rug van uw hand over uw gezichtIs uw huid nog soepel, maar toch stevig? Of voelt zij stroef aan Zoo ja, dan is uw teint verwaar loosd. Masseer twee maal daags gezicht en hals met het rijke schuim van Palmolive zeep en warm water. Spoel daarna afeerst met warm, dan met koud water. Zorg er voor, dat deze massage regelmatig en flink is. Hoe beter het verzachtende schuim uw po riën binnendringt, hoe sneller u de verrassende resultaten kunt waarnemen. De groote hoeveelheid olijfolie, in elk stuk Palmolive verwerkt, doet wonderen! Zij geeft uw huid haar jeugd terug K 0FFELR1JMEN Vormen en manieren innemenden glimlach hatelijkheden en venijnigheden debiteerde waaraan de vrouwentong haar apreeKwoor-« delijke puntigheid te danaen heelt* Hollandhet gewone Holland Dat zichzelf nog respekteert, Heeft Minister Deckers' houding Als regeerder, gewaardeerd. In de beide Kamers heeft hij, Met frappante vaardigheid, De gezwollen roode stroomen In hun slootbedding herleid; Niets, maar dan ook niéts bleef ovef. Van het roode schrik gericht Dat met de bekende branie Door „het volk" was aangerichte De Minister, als gedaagde, Stootte 't roode kaartenhuis Des „gerichts" met één beweging Van zijn rechterpink in gruis Ja, hij luisselde de zetels: In zijn fijn requisitoir Zette hij de roode rechters Op een rijtje naast elkaar, En met welgekozen woorden (Voor die heeren veel te fijn!) Toonde hij, dat zij verdachten, Dat zij de beklaagden zijn; Dat zij ons de schande brachten En de ongehoorde smaad Dat een deel van de marine Muitende zijn land verraadt. Met een mond vol tanden stond hijh Lam geslagen droop hij af! Leps je in de roode bladen; Ja! daar sta je nou! enpaf! Maar je staat nog méér, en paff er Als je op het knipsel let Dat ik uit mijn Voorwaarts knipte En hier boven heb gezet! Zóó waardeert de tegenstander Een Minister, die zijn plicht, Zonder met één woord te kwetsen Als een eerlijk man verricht. (Nadruk verboden.) LEO LENS EERSTE KAMER BU1TENLANDSCHE ZAKEN OVERZICHT Vergadering van 17 Maart 1933 Nog een drietal sprekers hebben bij Bui- lenlandsche Zaken het woord gevoerd, nl. de heeren v. Embden, v. Lanschot en Blom- jous. De vrljz.-dem. professor had weer zn dag, ■want hij zorgde voor enkele blunders. Dat gaat zoo als men mee wil praten, maar niet op de hoogte is. De heer v. Embden maakte zich groote 'zorgen over de reputatie van den Volken bond, die tegenover Japans handelingen in het Verre Oosten te slap was opgetreden in het verleden, maar alsnog tot i'orscher in grijpen zou kunnen overgaan. Hoe? In een Fransch boek had hij het recept gevonden: niet dadelijk militaire sancties, maar gelei delijk in kracht toenemende economische en politieke maatregelen. Begonnen zou kunnen worden bv. met inhouden van be paalde grondstoffen, terwijl met het terug roepen der gezanten zou kunnen worden geëindigd. 't Is niet kwaad gevonden zoo'n dwang systeem in tien trappen. Maar daarmee zijn we niets verder. Want de heer v. Embden verloor een twee tal punten volkomen uit het oog bij de ten beste gegeven studeerkamerwijsheid. In de eerste plaats toch is er de vraag, wie begin nen zal. De voorman tegen Japan zal niet spoedig te vinden zijn, vreezen we. Daar voor zijn allerlei redenen aan te wijzen. O a. deze zeer belangrijke, dat menig land bij 't toepassen van zoo'n serie economische sanc ties ook zich zelf diep in het eigen vleesch zou snijden. Prof. v. Embden heeft met z'n rede dit probleem geen stap verder gebracht Zij was daarvoor te zeer aan de werkelijk heid gespeend. Hetzelfde geldt voor hetgeen hij over htt -optreden onzer delegatie ter ontwapenings conferentie ten beste gaf. Opnieuw werd de reeds verleden jaar af doende weerlegde stelling geponeerd, dat de samenstelling der delegatie te eenzijdig zou zijn. Het mangelt den professor hier aan juist begrip omtrent de positie en de taak der delegatie, die regeeringsorgaan is. Zij staat in geen enkel opzicht in den weg aan gelijktijdige internationale vermindering van bewapening. Iedereen weet dat. Natuurlijk had de delegatie haar werk, volgens prof. v. Embden, ook niet goed ge daan. Mac Donald, die was nu nog eens flink voor den dag gekomenl Met deze looze bewering kwam de vnjz.- dem. politicus, die door zijn anti-miliitaris- 'me zoowat alles op dit gebied krom en scheef ziet, leclijk op de koffie. Mr v. Lanschot, zelf lid onzer Geneefsche delegatie, verzocht hem beleefd voortaan de verslagen van de delegatiie te lezen. Had hij dat gedaan, dan zou hij hebben geweten, dat bv. wat Mac Donald nu voorstelt ten aanzien van de geschutkalibers, reeds veel eerder door den heer v. Lanschot zelf aan de hand was gedaan. Ook dient de heer v. Embden beter de parlementaire stukken te lezen. Want dan zou hij hebben ontdekt, dat zijn partijgenoot Joekes in de Tweede Kamer heeft verklaard, dat de delegatie z.i in de goede richting werkzaam is geweest! 't Was prachtig! Prof. v. Embden moge in de toekomst met zijn hooggeleerde dis kwalificaties wat voorzichtiger worden; zijn reputatie als serieus criticaster kan niet veel meer hebben. Mr v. Lanschot heeft uitvoerig gesproken over onze economische betrekkingen met Duitschland. Met groote ergernis heeft hij den laatsten tijd het Duitsche optreden ge zien. Stank krijgen we als dank voor de wijze, waarop we sinds jaren Duitschland met credieten geholpen hebben. Tot zoc noodig kras optreden werd geadviseerd. Des noods moeten we onze inkoopen in Duitsch land d'ie het dubbele bedragen van wat dat land van ons betrekt sterk reducee- ren. Dat kan zeer wel en het zal te gemak kelijker kunnen, als we er toe komen zoo veel mogelijk Nederlandsch fabrikaat te koopen. Het verdrag van Ouchy wil de heer v. Lanschot voorloopig wel laten liggen; ge ïnformeerd werd naar de preciese inzichten der Regeering te clezer zake. Ten slotte werd door hem met nadruk betoogd, dat in de Belgische kanalenkwestie het komende kabinet een homogene beslis sing zal hebben aan te bieden, indien het althans ondanks de omvangrijke crisis werkzaamheden mogelijk blijkt een niieuw verdrag aan de orde te stellen. Minister Beelaerts zal het ongetwijfeld aangenam zijn deze waarschuwing aanzijn ambtsopvolger te kunnen overdragen. Hetzelfde zal dienen te geschieden met de beschouwingen, welke ten slotte door den heer Blomjous aan onze handelspoli tiek werden gewijd. Ouchy was hem een doorn in het oog: we zullen er een strop aan hebben, evenals aan heel onze tegen woordige meestbegunstigingspolitiek. We zijn daarmee naar den kelder gegaan. In 1933 brengen we het waarschijnlijk niet verder dan tot 600 millioen aan uitvoer, dat is minder dan de helft van twee jaar ge leden en meer dan 200 millioen minder dan in 1932. We moeten naar vrij ruilverkeer met be paalde staten of groepen van staten en tegenover de rest dienen we ons te weer te stellen. Over deze denkbeelden spreken Kamer en Regeering elkaar nog wel eens nader. In Een overzichtsfoto tijdens de groote parade, die ter eere van president De eerste lading Ford-auto's in de Roosevelt bü 't Capitool te Washington gehouden werd, Coenhaven te Amsterdam wordt gelost. Bij het woonwagenkamp aan den Köningsdamm lé Berlijn. (Zie ook onderste foto.) Voor 't gebouw van de B.B.C. te Lon- In het Berlijnsche woonwagenkamp, waar 'n honderdtal oude den werd 'n symbolische groep onthuld, spoorwagons is ingerichtt om dakloozen onder, te brengen. Als vliegen tegen een muur werken de schilders tegen de schilderingen voor de tentoonstelling „De Vrouw" te Berlijn. Links: Karl Marx, wiens 50e sterfdag dezer dagen wordt herdacht. De Geref. J.V. Waarheid en Vredev te R'dam herdenkt haar 50-jarig bestaan. De helmen van de Rijksweer zijn van een zwart - wit - rood schildje voorzien. Te Gilze werd een militaire oefening gehouden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 5