MAANDAG 13 MAART 1933 TWEEDE BLAD PAG. F STADSNIEUWS VAN HET STADHUIS HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. S van Weesei. om vergunning 'tot het oprichten van een koper- en blikslagerij en loodgie terswerkplaats in het perceel Hoogewoerd No. 112. kadastraal bekend Set u D. No. 1542", b. D. van Tongeren, om vergunning tot het oprichten \an een koek- en banket bakkerij in het perceel Hoogewoerd Nis V7- 49. kadastraal bekend Sectie D. No. 15oo; c. J. Choufour, om vergunning tot het oprich ten van een brood-, koek- en banketbakke rij in het perceel Hooigracht No. 72. ka dastraal bekend Sectie I No. 389; d. K. Daan en G. W. Horree. om vergunning tot het oprichten van een betaalhewerkingsbednjf in het perceel Zoeterwoudscheweg No 11. kadastraal bekend Sectie O No. 161. is ver- daaKd' A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRYEN. Secretaris. Leiden. 13 Maart 1933. FEESTAVOND LEIDSCHE PADVINDERS „LEE WKEN GROEP" ,-Daar moet het heen'* Zaterdagavond heeft de „Leeuwken-groep" (groep vier) van de Leidsche Padvinders in de Stadsgehoorzaal op feestelijke wijze haar 71/?-jarig bestaan herdacht. Een groot aantal belangstellenden, waar onder de padvinders(sters) wel domineerden, vulde de zaal. Op de eerste rijen merkten we o.a. op Krom, rar. Idenburg, secretaris van het col lege van curatoren, Ds. Kalkman, hoofdkw. comm. voor C. J. M. V.-groepen; den heer Delgorge districts-comm.; Ds. H. Thomas, Dr. van der Wolk, oud-welpenleider en den heer L. Questroo, secr. der aid. Leiden van bet N. P. V. De groepleider, hopman Chr. Stokhuyzen, sprak het welkomstwoord waarin hij allen, in 't bijzonder voornoemde personen en een groot aantal van elders overgekomen hoplie den en padvinders welkom heette en er op wees, dat alhoewel nu een tooneeluitvoering werd gegeven, de padvinderij hoofdzaak blijft. Direct hierop werd een aanvang gemaakt met de opvoering van de Padvinders-revue „Daar moet het heen". De revue in vier bedrijven en twintig ta- fereelen, welke op vlotte wijze ten tooneelo werd gebracht was een prachtig stuk van groote propagandistische waarde en wij ge looven dan ook stellig, dat de leuze „Daar moet het heen", mede door de opvoering van dit stuk in vervulling zal kunnen gaan en dat, mocht men er later na enthousiast oefenen, flinke actie en geschoolde leiding normaals toe over gaan in aansluiting op dezen avond een nieuwe revue in elkaar te zetten, men als motto zou kunnen kiezen: „Wat zeg je daarvan!" Hopman Stokhuyzen, die deze revue in elkaar heeft gezet, komt dan ook zeker een woord van hulde toe voor de wijze"- waarop hij dit gedaan heeft. Het was aangenaam om naar de opvoering te kijken, 't Liep al les uitstekend. Akeela Rijks, die als journalist wij za gen zelden onze taak zoo humoristisch op gevat wel de meest komische rol te ver vullen had. was subliem en 't is dan ook on getwijfeld voor een groot deel aan zijn me dewerking te danker, dat deze opvoering zoo uitstekend is geslaagd. Tussohen de bedrijven zijn mevrouw Re- monchaps en Ralksha Fakkel ip verband met hun vele bemoeienissen in deze, door hop man Stokhuyzen gehuldigd, hetgeen hij ver gezeld deed gaan rnet.de aanbieding van bloemen. De voorzitter van het groepscomité, de heer Vallentgoed sprak een slotwoord en ging voor in dankgebed waarna nog twee coupletten van het Wilhelmus werden ge zongen. 't Was een gezellige feestavond van, voor en met de padvindersclub. LEDEN STEMBUREAUX Daar verschillende vacatures zijn te ver vullen voor leden en pl. verv. leden hoofd stembureau en stembureaus, o.a. wegens het overlijden van J. van Leeuwen, J. M. van Muiswinkel en L. C. Jongenburger, en het vertrekken van anderen, stellen B. en W. voor, voor het hoofdstembureau te benoemen de heeren W. J. Spreij, W. A. Lam en C. den Uiil. Voor de stern bureaux dc heeren G. M Herngreen, P. Verdonk. B. Spreij, R. Paul, W. A. Lam, H. van Kleef, C. van Galen, G. den Hertog Czn., H. J Boot, P J Koelewijn. Jac. Groeneveld. D. v. d. Linden H.Fzn.. J. A Tolk, H G Veltman, C den Uyl en C J Booij. K. VAN K. RIJNLAND HANDELSREGISTER. Nieuwe Inschrijving. 10 Maart 6174. Gebr. Guliker. Leiden. Oude Varkenmarkt 5a, eicrenhandcl. Venn.: H. Guliker. Niikerk; J. Guliker. Leiden: E. Guliker, Nijkcrk. Wijziging. 10 Maart N. V. „Internationale Bouwmaterinlenhandel", Leiden, Thorbeeke- straat 31. Bovengenoemde N V. is met in gang van 8 Maart 1933 in liquidatie getre den. Vereff.: J. de Vries, Leiden. 10 Maart Fa. H. J. en J. G. van Leeuwen, Koudekerk, Wijk B. 151-152, pannenfabrick. Bovengenoemde handelszaak is d.d. 10 Sep tember 1930 omgezet in een vptlnootschan onder firma opder den naam: Firma Johs. van Leeuwen (BP.). Soort van bedrijf: fa- hriceeren van en den handel 1n pannen en draineerbuizen. Venn.: H. J. van Lpeuwen, Koudekerk en A. B. van Leeuwen, Koude- 11 Maart. Algemeen Werktuigkundig en Electrotechnisch Bureau „Electra", Leiden, Oude Varkenmarkt 3. Bovengenoemde han delszaak is omgezet in een nnamlocze ven nootschap onder den naam: N.V. tot voort zetting van de zaken voorheen gedreven onder den naam: Algemeen Werktuigkun dig en Electrotechnisch Bureau „Electra". (Ned. Staatscourant: 7 Maart 1933. Bijvoeg sel Nr. 426) Dir.: W. M. Brandt. Leiden en Chr. H. Brandt. Leiden. Comm.: J C. Brandt, Leiden en mej. C. Brandt, Leiden. Proc.: mej. C. Brandt, Leiden. (B. P.). Mnatsrh knn f 15.000. waarvan geplaatst en gestort f 5000. Opheffing. Centraal Woningbureau, Oegst- geest, de Kcmpenaerstraat 72. VOETBAL-ONGELUK. Jn het R. K. Sportpark op den Haagweg heeft gisten--'ag. tijdens een voetualwed 6trijd de 19 e elcetricien H. v. T van den Execlrb 'er R. L. M. L. v. L. zoo'n trap gekreg' v dat hij ruct een accompli ceerde beenbreuk naar het St, Elisabeth Ziekenhuis moest worden overgebracht. OPENBARE LAGERE SCHOOL RAADHUISSTRAAT In een vergadering van ouders van de O. L. School aan de Raadhuisstraat heeft het hoofd der school verteld over het work der leerlingen en werden verschillende vra gen betreflende het onderwijs beantwoord. De heer J. A. Tolk, oud-hoofd der school, gaf een schets over „Verlangen". Voor al- wisseling zorgden mej. Beerens, zang; dc heeren Bamkema en Groeneveld viool, en de heer Vermijt, piano. BENOEMD Tot waarnemend onderwijzeres aa« de Chr. Fröbelschool Steekterweg werd be noemd mej. T. Frenkel alhier. CHR. GEREF. J.V. De Chr. Gcref. J.V. zal Woensdagavond kwart voor acht in het kerkgebouw der Chr. Geref. Kerk aan de Steenschuur haar 24ste jaarvergadering houden Medewerking ver leent de Chr. Geref. Zangver. „Philomela". NED. VEREENIGING VAN CHEFS IN HET GRAFISCH BEDRIJF. District Leiden. Zaterdagmiddag maakten de leden van het district Leiden der Ned. Vereeniging van Chefs in het Grafisch Bedrijf, vergezeld van hun dames, alsook een groep van het district Den Haag, een .excursie naar do kunstaardewerkinrirhting van den heer H. v. d. Voet te Katwijk aan Zee, die aldaar tevens een kunsthandel heeft in de Bad- straat Het gezelschap werd ontvangen door den heer Van der Voet, die een uiteenzetting gat van de verschillcndo werkzaamheden voor de mooie vazen e. d., die de woningen ver sieren gereed zijn. Hierna werd het in werking zijnde bedrijf bezichtigd en zagen de aanwezigen dat dit vak althans zooals het in dit bedrijf wordt uitgeoefend een kunstvak is, dat van den vakman bijzondere kunstzinnige beoefening eischt. Doordat deze inrichting zich vrijwel geheel toelegt op het handwerk heeft nok het afgewerkte iets aparts dat daardoor juist haar bekoring heeft Na de bezichtiging ontvingen de bezoekers als herinnering een keurig vnas'e en sprak de voorzitter van het districi» de heer J. Pilkes van Alphen a. d. Rijn, woorden van dank voor deze buitengewoon interessante en leerzame middag. STEDELIJKE WERKINRICHTING. In de afgeloopen week zijn in de Stede lijke Werkinrichting opgenomen: Maandag 42, Dinsdag 45. Wowsdag 49. Donderdag49, Vrijdag 53 en Zaterdag 50 volwassen per sonen. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J VelthutJzen 26 J. en M. de Winter 21 j. F GresMe 24 J. en H v Ton geren 23 J. W v Egmon.I 2R J. en M A E Visser 27 J. W v d Jagt gesch 41 j. en C Huigsloot, wede 34 J. J Petit 22 J. en A Donprelmans 18 J. A Korenhof 21 j. en J de Roodo 19 GEBOREN: Wilhelmus tv M Overdllk on E v Steenbergen .Tacoba Anna d v J M H Ho- rikx en C Warmenhoven Johannes en Leo- nurdus z v J Zwart en J v d Klis Anna 1-Ien drika d v J C Ginjaar en A M Dlrkse OVERLEDEN: A KresKeulemans, wede 76 J - M C H Keereweer. dr 21 J J Th v d Burg man. 74 J. Uit den Omtrek AARLANDERVEEN JUBILEUM Woensdag 15 Maart a& hoopt de heer I. ZwaneveM te herdenken, dat hij 25 Jaar werkzaam is bij de firma C. van 't Riet, fa- brikent van zuivelgereedsohappen. ALPHEN AAN DEN RIJN RAADSAGENDA De agenda voor de raadsvergadering van Dondeiuag a.s. is als volgt: 1. Voorstel van B. en W. om op de ver zoeken van G. Bosman e,a, om verhooging der steunuitkeering aan onvrijwillig wer.x- looze arbeiders atwijzend te beschikken; 2. voorstel van B. en ,W. tot verkoop van gronu aan de Jongkindt Coninckstraat aan het bestuur der Vereeniging tot stichting en fit- stanuhouding van een school met den Bij bel voor buitengewoon onderwijs (Kou, Emmaschool); 3. voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening tot verdeeling der gemeente in stemdistricten voor do verkie zing van de leden van den Raad; 4. vooi-- etei van B. en W. tot wijziging van de vci- ordnning voor de openbare lagere scholen en het onderwijzend personeel dier scholen; 5. voorstel van de Stralverordcningscommis sie tot aanvulling van de Algem. Politie verordening; 6. voorstel van B. en W. in zake aankoop van een perceeltje grond m dc 'De Ruijterstraat; 7. goedkeuring van een wijziging van de begroeiing van liet Alg. Armbestuur; 8. voorloopige vaststelling van de rekeningen dienst 1931 van de -Yvater- en l.ichtbedrijven en liet Grondbedrijf; 9. goedkeuring van de rekening van het Alg. Armbestuur dienst 1931; 10. voorstel van t>. en W. tot wijziging der ontwerp-begrootlng dienst 1933; 11. voorstel van B. en W. In zake ontslag en benoeming van een kloa- kenist-klokluider van het torenuurwerk In de Ned. llerv. Kerk aan dc Oudlioornsche- weg; 12. voorstel van B. en W. om do be looning van den opperbrandmecster van f 275 terug te brengen op f 200; 13. benoe ming van voorzitters en leden stombureaux, HET BROKKENHUIS Rijnkade 4 Men schrijft ons: Het Blokkenhuis, dat nu reeds een jaar zijn filantropisch werk heeft verricht, en in geheel Alphen aan den Rijn bekend is on der alle rangen en standen, vraagt nog eens extra uw aandacht. U denkt natuurlijk, geachte lezeressen en lezers, aan een bedelstukje? Neen, heusch niet, lees maar rustig door; de bedoeling is slechis om even aan te toonen welk een groot nut u stichtte toen u gebruikte goe deren ter beschikking van het Brokkenhuis stelde. Vooreerst: hoeveel arme menschen kwa men hierdoor weer in 't bezit van een jas, mantel, costuum, japon, 6okken, schoenen, karpet, lamp, ledikant, kortom allerhande artikelen ook kachels, stoelen enz.? En als u dan eens zag hoe gelukkig ze er mee zijn, omdat 't zoowat niets kost, en als u dan weet dat van die centen en dubbeltjes en kwartjes nog zooveel is overgespaard dat aan zeven diaconieën of armbesturen elk twee en dertig gulden kon worden ter hand gesteld (samen f 224). en als u dan ook weet dat dit de resultaten zijn van 7 Maart lot 31 December 1932, dus nog geen tien maanden, dan zult u toch moeten toegeven dat u, door aan het Brokkenhuis iets af te staan, wat u toch niet meer gebruikte, een groot en goed werk deed: veel grooier dan u zelf vermoedde toen u 't gaf. We zijn u dan ook zeer dankbaar, omdat u het Blokkenhuis hebt willen steunen, en, hoewel we overtuigd zijn dat u op den in geslagen weg zult voortgaan, lijkt het toch niet overbodig nog even uw aandacht op het Brokkenhuis te vestigen; wanthet wordt straks weer schoonmaak; dan zijn de huismoedertjes aan 't oprulmon (waarbij ze nog al enthousiast plegen te werk te gaan); dan breekt of scheurt er wat, iets anders heeft al zoo lang gelegen of gehan gen, weer iets anders gaat uit de mode, nog iets anders, daar zijn de kinderen uitge groeid, enfin, u begrijpt de rest welhet Brokkenhuis is specialiteit in alle artike len: u hebt gezien wat we er mee kunnen bereiken. Dit stukje mag geen bedelstukje worden, neen, u zul zelf vragen aan ons: laat a.uü. spoedig halen U kunt het ook telefonisch doen, onze nummers zijn 246 en 167. GESLAAGD Voor het diploma A machinisten-examen slaagde te Den Haag de heer J. Hage- steyn, alhier. WEEKDIENSTEN Woensdagtvond 730 uur in de Ned. Herv. Kerk aan de Julianastraat zendeling L. Ro senberg uit Polen. In verband met de ge beurtenissen in het Oosten van Europa zul len ongetwijfeld velen deze bijeenkomst bij wonen. Donderdagavond 7 uur, in het lokaal aan de Van Mandersloostraat de heer Schoonder beek, van Ederveen. HAZERSWOUDE LANDHUISBOUW. Het bouwen van een landhuis voor reke ning van den heer J. Dekker alhier, is bij onderhandsche aanbesteding opgedragen voor wat het metselwerk betreft aan den heer Y. Ilortensiiis, en het timmerwerk aan den heer W. J. Dekkers, beide aannemers alhier. DE WERKLOOSHEID. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling in deze gemeents staan lieden als werkloos ingeschreven 230 personen. BR0EDERDI3NST. Bij beschikking van den Ccmmissaris der Koningin is aan de militieplichtigen van de loting 1934 aan Comelis Nicolaas van der Zwaan en Arie Koetsier, voorgoed vrijstel ling verleend wegens broederdienst. GEMEENTEVERGADERING. Donderdag a.s. des avonds 7 uur zal in het lokaal achter de Geref. Kerk een ge- meentevergadering worden gehouden waar bij door den heer A. Vreugdenhil een inlei ding zal worden gegeven op „De beteeken is van de Kerk in verband met het Kerkelijk besef', en door den heer Jac. Matze over „Onze Christelijke Feesten". STIERENKEURING. Bij de te Alphen a. d. Rijn gehouden Provinciale Stieren keuring voor rundvee- fokkerij in Zuid-Holland van het Groninger vceslag, werd voor de inzending van de twee-jarige „Adolf", eigenaar de heer G. van Dorp alhier, een 2e prijs toegekend. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: T. E. van Diggelen, geb. Burg graaf, d.; K. A. Straver, geb. van Velzcn, d Overleden: J. Vellekoop, wed. van J. Ver heul, 77 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN GEREF. MANNENVEREENIGING De Geref. Mannen vereeniging „Schrift en Belijdenis" vergadert Dinsdag 14 Maart de6 avonds om 8 uur in de kerkeraadskamer der Geref. Kerk. De heer A. de Vries zal behandelen het onderwerp: „De Kerkenordening". KATWIJK AAN ZEE VERSLAG DER VISSCHERIJSCHOOL OVER 1932 Het jaar 1932 kenmerkt zich door een buitengewoon groot aantal leerlingen der School. De heerschende werkloosheid in het bedrijf was één der oorzaken, welke hier toe hebben bijgedragen. Het aantal dergenen, die aan het onder wijs deelnamen was op 1 Januari 1932 in to taal 106, waarvan in de examenklas 33, mo torcursus 20, voorbereiding. 14, Engelsch 19, brei- en boetschool 20. De maximale bezet ting werd eerst in den loop dier maand be reikt Deze was: examenklas 39, motorcur sus 23. voorbereiding 14, Engelsch 20, brei en boetschool 45, totaal 145 Voor de examens was wederom een groo ter aantal candidaten dan vroegere jaren. De eerste examens werden eind Februari afgelegd. Van de laatste groep, welke voor April had aangevraagd, werden enkele can didaten eerst eind Mei opgeroepen. Hierdoor is de dagcursus, die officieel 30 April ein digt, tot 15 Juni voortgezet, ook al door het feit, dat een aantal leerlingen, geen vaart kunnende vinden, verzochten te mogen doorgaan met de lessen. Het aantal candidaten voor stuurman op zeilzeevisschersvaartuigen was 16, waarvan 14 slaagden; dat voor stuurman op stoom- en zeilvanrtuigen dezelfde 18, waarvan 12 slaagden. Het aantal candidaten voor schip per „zeil" was 12, waarvan 11 slaagden, de zelfde getallen gelden voor het examen schipper „stoom". Niemand heeft dit jaar aan eenzelfde examen deelgenomen. Voor het examen machinist op stoomzee- visschersvaartuigen, afgenomen op 15 en 16 April, slaagden alle drie candidaten. Hei motordrijversexamen werd, daar door het Rijk nog geen controle-commissie is be noemd, op 29 en 30 April aan de School afigenomen, Dit in tegenstelling met de ai> dere examens, welke te 's-Gravenhage, en wat betreft de machinistenexamens, die te Amsterdam en 's-Gravenhage werden afge legd. Het motordrijversexamen had plaats onder toezicht van den Rijksgedelegeerde ir. Koning, waardoor de behaalde diploma's van kracht zullen zijn bij de komende Schipperswet, waarbij liet diploma motor- drijver verplicht is. Ook werd dit jaar besloten om aan de leerlingen van de voorbereidingsklasse, wel ke daarvoor in aanmerking komen, na ge houden schoolexamen, een getuigschrift uit te reiken. Dat de cursus in het Engelsch, voorname lijk vaktaal, welke 's avonds gegeven wordt, on prijs wordt gesteld, bewees het feit, dat meerderen er voor de tweede maal aan deelnamen. Voor den directeur, die deze cursus geeft, »n tevens bijna voortdurend de examenklas voor zijn rekening heeft, was het niet dan met uiterste inspanning mogelijk, alles naar hehooren tc doen fnnotioneeren. Het zal daarom het onderv ijs zeer ten goede ko men. wanneer in de examenklns (welke een tijd lang was bezet met niet minder dan 3S personen, zeer verschillend in ontwikkeling, gevorderdheid' en einddoel der studie) bij een bezetting van meer dan -dertig perso nen, voor enkele uren per dag een hulp onderwijskracht mug worden aangesteld. Over de outillage, welke blijkens vorige verslagen bij een veel geringer bezetting reeds veel te wenschen overliet, wordt ge meld, dat deze, nadat de noodzakelijkheid daartoe vorige winter wel zeer dringend was geworden, aanmerkelijk is verbeterd. Met zeer veel dank aan het Gemeentebe stuur kan worden gewaagd van een ver betering, welke in de maand November heeft plaats gehad onder toezicht van den dienst Gemeentewerken. De restauratie werd verricht door den aannemer T. Meij- vogel; schilderwerk door Gebr. Schoonen- berg, elcctr. verlichting door J. Gesink; sa nitaire inrichting door S. P. Burgerhout Vergeleken bij voorheen is de school thans doelmatiger, veel netter en meer naar de eischen des tijds ingericht Motorruimte en bergruimte voor leermiddelen zijn vergroot. Door den Mnister van Onderwijs is een be drag toegestaan voor de zeer noodzakelijke verbetering en vernieuwing van een deel der inventaris. Dit bedrag kwam beschik baar, doordat in plaats van den heer Har donk, die van Amsterdam naar Deventer ging wonen, tot leeraar in kennis der moto ren werd beoemd de heer Hooyer uit Lel den. Hierdoor kon aanzienlijk op reis- en verblijfkosten worden bezuinigd. Voor de motorenafdeeling werd door dc Motorenfabriek „de Industrie" te Alphon aan den Rijn welwillend een klein typa motor in bruikleen afgestaan. Aan de nood zakelijke uitbreiding van leermiddelen wordt geleidelijk op zoo voordeelig mogelij ke wijze gevolg gegeven. De restauratie was 3 Dec. zóóver gevor derd, dat dien dag aanmelding van leer lingen kon plaats hebben, en op 5 Deo. met de lessen kon worden begonnen. De werk zaamheden aan het gebouw naderden toen snel hun voltooiing, wat zeer uoodig bleek, daar de toeloop direct zeer groot was. De bezetting der solsol was op 31 Dec. 1932 als volgt: examenklas 25, motorcursus 27, voorbereiding 22, Engelsch 26, brei- en boel- school 41. Deze getallen bewogen zich daar na in opwaartsche richting, behalve dat der deelnemers aan de hreischool, hetwelk snel daalde door gebrek aan opdrachten. Daar om is het noodig, dat onze reederijen het groote belang van goede nettenboeters on der hun matrozen bevorderen door het in ruimere mate verstrekken van opdrachten voor nieuw werk. Het ligt in de bedoeling, aan jongelui, die onder toezicht van een Rijksgedelegeerde behoorlijke bewijzen heb ben geleverd van te kunnen boeten en een t.rawlnet te kunnen opzetten, een oantee- kening op het Rijksdiploma te geven. Door het groote aanal deelnemers aan den motorcursus bleek de onvoldoende ruim te voor smeden en bankwerkers. Op 15 Dec. moest reeds worden besloten tot het geven van extra lessen op Zaterdagmiddag, wat nog niet voldoénde bleek te zijn. Door het opstellen van zooveel mogelijk bankschroe ven in de beschikbare ruimte (de werk plaats van den leerkracht), is thans ge tracht de moeilijkheden zooveel mogelijk op te lossen. Een inrichting, zooals die bij an dere Visscherijscholen wordt aangetroffen, zou hier zeer aanbevelenswaardig zijn. VANAVOND SPREEKT DE HEER J. SCHOUTEN Hedenavond zal voor de A.R. Ki<eevereeni- gdng -Nederland en Oranje" in „Irene", de beer J.Schouten uit Rotterdam een rede houden over het onderwerp: „Onze natio nale goederen". Geen enkeJ antirevolutio nair verzuimt natuurlijk deze vergadering te bezoeken. VERKOCHTE MOTORLOGGER De stalen motorlogger VL 75 van de Fa. loost Pot te Vlaardingen, ie verkocht aan den heer N. Messemaker, alhier. QUICK BOYS II—S.C.0 II 2—2 Zaterdagmiddag heeft Q B. II haar eerste puntje verepeeid tegen S.C.0 II. Hoewel de Boys den geheelen wedstrijd in de meerder heid zijn geweest, ontbrak het hun aan goe de eohutters om het verder te brengen dan 2 doelpunten. Het was eon hopeloos ge knoei in de voorhoede, en wanneer hierin geen verandering komt, zal het kampioen schap den Boys zeker ontgaan. S.C.O. wist het eerst te doelpunten, maar nog voor de rust wieten de gaetheeren gelijk te maken. de rust ie Quick Boys sterk in de meer derheid-, en al spoedig is het 21. Dan krij gen de gasten een penalty toegewezen- die benut wordt, en komt het einde met 2—2. De leiding was goed. NIEUWE MOTOR De motorlogger KW 3 ren Meenburg's Noordzee VieseheriJ is naar Bolnes vertrok ken om te worden voorzien ren een 120 P.K Bolnes Dieselmotor. DE TIJD KOMT WEER Naar wij vernemen zijn reeds meerdere villa's aan den Boulevard voor het a.s. vóór- seizoen verhuurd, 't geen wel zeer vroeg in den tijd genoemd mag worden. KOUDEKERK BURGERLTJKK STAND BEVALLEN: N de JonK—van Ettlnger z. A Wiesrmanvan E(1k d. OVERLEDENW M Visser 61 J., echtgen v KI van der Lee. USSE C. H. STEENWINKEL t Zondag 12.Maart is na een ziekbed van eenige maanden overleden de heer C. H. Steenwinkel, oud-IIoofd der Chr. School aan de Schoolstraat alhier. De overledene mocht den 66-jarigen leef tijd bereiken en heeft bijna 40 jaren het Chr. onderwijs mogen dienen. Als jeugdig hoofdonderwijzer trok hij naar het hooge Noorden en stond eenige jaren te Stedum, welke plaats werd opge volgd door Strijen (Z.H.) Toen in 1905 de Chr. School (Schoolstraat) alhier tot stand kwam werd hij als Hoofd dezer school be noemd, welke benoeming werd aanvaard. Vanaf 1905 tot 1924 heeft hij aan deze school zijn gaven en krachten mogen wij den. Al was het dat hij een zwak lichaam heeft getorst, zijn arbeid is met veel ze gen bekroond mogen worden. Het aantal leerlingen is tot ruim 300 gestegen. In 1929 verkreeg de nu overledene eer vol pensioen en mocht na bijna 40-jarigen moeizamen arbeid de welverdiende rust gaan genieten. Zijn laatste levensjaren heeft hij in het landelijke Westervoort bij Arnhem doorgebracht Het voorrecht was hem beschoren om bijna 9 jaren lang de rust te genieten in goede gezondheid. Met den beer Steenwinkel is één van de oude garde heengegaan die een werkzaam aandeel heeft gehad in den harden school strijd tot vrijmaking vod het bijzonder on derwijs. NED. CHR. VROUWENBOND De Ned. Ch* Vrouwenbond hield in het Wijkgebotiw van het Groene Kruis een openbare vergadering waarbij de heer Har- tendorf als spreker optrad voor „De Mid dernachtzending". Na een inleidend woord van de presiden te verkreeg de spreker het woord. Met een enkel kort woord werd de histo rie der vereeniging „De Middernachtzen ding gememoreerd waarbij de veelvuldi ge arbeid van den onvergetelijken Ds. Pierson wend geschetst Daarna kwam spreker tot het werk der vereeniging in den tegenwoordigen tijd. Op een uitnemende wijze werd den ar beid der Middernachtzending ten voeten uitgeteekend en gewezen op het zegenrijke werk dat werd verricht Duidelijk werd aangetoond dat in het be gin deze arbeid door velen werd tegenge staan, doch door de volharding dergenen die aan dezen arbeid hun krachten gaven is veel tot stand kunnen komen. Gewezen werd op de wetten en wetswij zigingen die haar ontstaan in oorsprong te danken hebben aan de mannen van de Middernachtzending. Daarnaast zijn vole tehuizen opgericht voor ongehuwde moe ders en gevallen meisjes. Dit alles wil echter niet zeggen dat het kwaad der zede lijke ontucht thans een geringen omvang zou hebben. Neen, dit kwaad woekert nog steeds voort, zij het wellicht in meer ver fijnden vorm. Vooral in onze groote steden is de verleiding ten dezen opzichte groot te noemen, hetgeen spreker nader accentu eerde. Hoewel de teleurstellingen de arbeiders in de Mktdernachtzending niet bespaard blijven, mag toch desniettegenstaande van Gods zegen gewaagd worden. Daarna gaf dc heer Hartendorf een over zicht van het werk der Middernachtzen- drng zooals dit zich openbaart in het da- gelijksch werk van 't bureau, waarbij be middelend wordt opgetreden in gevallen van ongehuwd moederschap, verwaarloo- zing der kinderen, ontzetting uit het ouder schap, enz. Mevr. Schouten was zeer zeker de tolk der aanwezige dames toen zij den heer Har tendorf dankte voor zijn leerzame cause rie. Met dankzegging werd deze avond beslo ten. ONZE KINDERKOREN. De beide plaatselijke kinderkoren „De Lischbloem" en „Klein Excelsior" zuilen deze week beide een uitvoering geven, ech ter met dit onderscheid dat „De Lisch bloem" een uitvoering geeft voor het plaat selijk publiek terwijl „Klein Excelsior" zal zingen voor een radio-uitzending der N. C. R. V. CRISIS-COMITE. De crisiebusjes hebben over de maanden Januari en Februari opgebracht de som van f 354.051/3. BURGERLIJKE STAND. BEVALLEN: J P Beelenv Leeuwen d A v d BurgSi-hlpper d W M C Broekhulzen Vordcgaal d MM PreiJdev Hage d A HulzerKockelkoren z OVERLEDEN: M A Hooghwlnkel. echtgcn v H Ph Sobels, 54 J, J M Kotshuize, 9 mnd. LOOP DER BEVOLKING INGEKOMEN: Th JanstV. van Hlllegom, Kanaalstraat 66 Mej. M W v Groen, van Heemstede. Konlngstr 14 Mej M M v Essen, van Wassenaar. Rooversbroek 24 Mej E M Schep, van Amsterdam, Heereweg 161a VERTROKKEN: Mej M M v Essen, naar Ploe mendaal Mej H Th M Clerx, nr Maastricht M J Vredondaal nr Vinkevcü Mej M v Vliet, nr Haarlemmermeer Th J v 4 Aard weg, naar Arnhem NOORDWIJK AAN ZEE RINGVERGADERING De Ring „Rijnsburg en Omstreken" van J.V. op G.G. zal Woensdag 15 Maart as. een Ringvergadering houden in het Vereeni- glngsgebouw. De J.V. „Dr. A. Kuyper" van Rijnsburg zal inleiden het onderwerp: „De behandeling der Geloofsbelijdenis", terwijl door de J.V. te Katwijk aan Zee zal worden behandeld: „Het ontstaan der Jeugdvereenigingen". OEGSTGEEST ALGEMEENE VERGADERING VAN DE BURGERWACHT Onder voorzitterschap van Dr Timmer mans werd de jaarvergadering van de Oegst geestsche Burgerwacht gehouden. Bij de opening riep de voorzitter allen welkom toe, in 't bijzonder twee nieuwe leden. De notulen van de vorige alg. vergadering werden onveranderd vastgesteld. Ingekomen was een schrijven van den heer H. W. Rubenkamp, vermeldende zijn ontslagname uit de Burgerwacht Het bestuur heeft den heer R. een schrif telijke dankbetuiging gezonden. De heer G. Luibbe Thzn. zond een schrij ven met verzoek het ledental te verhoogen door propaganda te maken onder jongeliedon die zich in de gemeente komen vestigen of sedert kort gevestigd hebben. Tevens ver zocht hij met het oog op de land* en tuin bouw, de aanvang van de oefeningen te Katwijk later te willen stellen. Het keurig verzorgd rapport van den com mandant werd met dank en applaus van de vergadering beloond, evenals het jaarverslag van den secretaris. Door een uiterst zuinig beheer mocht de penningmeester een batig saldo vermelden van 21.821/2- De begrooting 1933, ten be drage ven 809.321/2 werd goedgekeurd. De heeren B. J. v. d. Meene en G. Koel man, aftredende bestuursleden, werden her kozen, terwij] in de vacature-Rübenkamp werd gekozen de heer J. G. Juffermans. Bij de rondvraag werd het schrijven van den heer Luiblbe behandeld en nader door hom toe-gelicht. Uitbreiding van bet ledental zal zeer op prijs worden gesteld. Het verzetten van de uren van oefening te Katwijk brengt vele moeilijkheden met zich, dooh zal door het bestuur worden overwogen. De voorzitter deelde mede, dat er nog geen nieuwe commandant is benoemd kunnen worden. Do heer Pel ten-burg besloot deze functie te blijven waarnemen totdat in deze vacature is voorzien. In verband met de a.s. Willem de Zwij gerherdenking is in de afgeloopen week op verzoek van den Burgemeester een vergade ring gehouden van de besturen van de Bur gerwacht, Bijz. Vrijw. Landstorm en Oranie- vereenioring. Plannen zijn besnroken tot het oreaniseeren van een groote bijeenkomst en daarvoor een spreker uit te noodigen. Het zal echter moeilijk ziin een zaal voor dit doel te krijgen, daar verwacht wordt, dat de opkomst zeer groot zal zijn. Hierna vo'gdc sluiting. Een gezellig strijkje hield de aanwezigen nog eenigen tijd bijeen. In de gehouden bestuursvergadering is de heer C. Pelten/burg benoemd tot voorzitter van de Burgerwacht (vacature-Rübenkamp). WOONWAGENKAMP De minister van Binnenlandsche Zeken heeft aan het gemeente-bestuur alhier mede gedeeld. dat ecm voldoende termen aanwe zig waren, om het raarlsbesluit, waarbij een terrein aan de Haarlemmertrekvaart els woonwagenkamp werd aangewezen, tor vor- nietiging aan de Kroon voor te dragen. SLUITING ZENDINGSTENTOONSTELLING Vrijdagavond werd bovengenoemde ten toonstelling officieel gesloten. Nadat de heer Verschoor den heer Lok dank had gebracht voor de bereidwilligheid, door hem betoond bij de verklaring van de tentoongestelde voorwerpen, en aan allen, die tot het wel slagen van deze tentoonstelling hebben me degewerkt, eindgde ds. Gunst met dankzeg- gng, na nog een kort woord te hebben ge sproken. Het bezoek was over 't algemeen bevre digend te noemen. Moge ook door deze ten toonstelling de belangstelling voor ons heer lijk zendingswerk aangewakkerd zijn. RIJNSBURG JAAL VERGADERING WONINGBOUW- VEREENIGING „SPINOZA" De Woningbouwvereen.. „Spinoza" hield haar jaarvergadering in het vcilingslokaali „Flora", alhier De voorzitter, de heer G van Delft, opende de vergadering Liet een kort welkomst woord tot de aanwezigen, zijn teleurstelling uitsprekende over de kleine opkomst. Spr wekte de leden op, nieuwe leden aan te werven, ten einde met meer kracht en eensgezindhid tot huurverlaging en woning- uitbreiding te komen. De tot nu toe in het werk gestelde vele pogingen om tot huur verlaging te komen bleven tot heden zonder resultaat. De voorzitter zeide met bijstand der leden voort te zullen gaan hopende zoo spoedig mogelijk met nieuwe plannen te kunnen komen. De algemeene toestand in de bouw- bedrijven is van djen aard, dat het mate riaal nu zeer concurreerend wordt aangebo den waardoor de mogelijkheid niet uitge sloten is, hetzelfde woningtype van thans to bouwen voor 3.t- a 3.50 per week. Hierna gaf de voorzitter den secretaris, den her K. Zandbergen, gelegenheid de notulen der vorige vergadering voor te lezen, die on der dankzegging werden goedgekeurd. Hierna volgde het jaarverslag over 1932, waaruit bleek dat dit de 3de officieele jaar vergadering was, terwijl thans gedurende 1 jaar woningen in exploitatie zijn. Bij het gereed komen der woningen, einde 1931, werden deze officieel door B. en W. be zichtigd. Het tweede blok werd in 1932 in gebruik genomen. De woningen zijn een sieraad voor de gemeente. Spr. memoreerde in zijn verslag de aan gename samenwerking tusschen bestuur, commissarissen en administrateur. De vereeniging is thans aangesloten bij de Federatie van de te Leiden en omstreken gevestigde Woningbouwvercenigingen, door wie, ter kennismaking ook een bezoek aan de huizen werd gebracht Met dank voor de ondervonden medewerking, inzonderheid aan den voorzitter, wiens raad meermaJen noodig was en immer werd verleend, sloot de secretaris zijn verslag. Hierna gaf de penningmeester, de heer R. Wagter een kort overzicht van de ontvang sten en uitgaven der vereeniging, verwij zende naar het den leden toegezonden ver slag over 1932. De voorzitter dankte secretaris en pen ningmeester voor hrt door hen verrichte werk. Hierna volgde de aanbieding van de ba lans en verlies- en winstrekening over het lste exploitatiejaar. De administrateur der vereeniging, de heer C. de Monije, lichtte een en ander toe. Namens het college van commissarissen doelde de heer P. Wolthaus mede, dat ge- regcM de boeken en bescheiden van admi nistrateur en penningmeester werden ge controleerd en steeds in orde werden be vonden. Hierna werd overgegaan tot bestuursver kiezing wegens periodieke aftreding van 4 bestuursleden en ter voorziening in 1 ont stane vacature. De aftredende bestuursleden werden nmt bijna algemeene stemmen herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer J. de Best. Allen namen hun benoeming of herbe noeming aan. De aftredende commissaris, de heer J. Ravensbergen werd, eveneens met bijna algemeene stemmen herkozen, Deze, niet ter vergadering aanwezig, zal hiermede in ken nis worden gesteld. Do voorzitter dankte allen voor hun reeds gedaun werk en sprak de hoop uit, dat de voo gezette of nieuw aangevangen werk zaamheden in bestuur en raad van commis sarissen mag strekken tot bloei der ver eeniging. GEREF. MANNENVEREENIGING De Geref. Mannenvereeniging „Calvijn* vergadert Donderdag 16 Maart des avonds om acht uur in de voorzaal van de kerk. De heer D. Noopt zal inleiden Art. 23 der Ned. Geloofsbelijdenis. JAARFEEST GEREF. M.V. De Meisjesvereeniging op G. G. „Ora Labo- ra Persevera" (Oost, West en Noord) zal Dinsdag 14 Maart haar jaarfeest vieren. BEEN GEBROKEN Tijdens de Zaterdagmiddag alhier gehou den voetbalwedstrijd Rijnsburgsohe Boys I —ARC I bad een der Rijnsburgsche Boys- opeflora- de links-half Cor Kralt, het ongeluk, een been te breken. De wedstrijd is hierop gestaakt. SHCOORSTEENBRAND Bij den heer L. N. aan do Hoofdstraat al hier ontstond een schoorsteenbrand. De te hulp geroepen brandweer wist de brand met het bramliblusahapparaat te bedwingen H, O. S. In de zaal achter bet Weeshuis alhier, werd door de Hcrv. (Geref.) Staatsparty een vrij druk bezochte vergadering gehouden. Als spreker trad hierbij op de heer B. G. Peereboom. lid van de Tweede Kamer dor Staten-Generaal, met b-1 onderwerp: „Wie bloode en versaagd is, die keere weder". Van do geboden gelegenheid ora vragen te stel len» werd gebruik gemaakt door den heer T. Knalt. SASSENHEÏM COLLECTIEF CONTRACT. Tusschen de drie Patroonsvereenigingen en de R -K. en Chr. Landarbeidershond is overeenstemming bereikt voor het collectie ve contract 1983-34. De moderne Landarbei- dersbond heeft niet gecontracteerd. De pa troons zijn evenwel wel bevoegd met leden van dezen bond indjvidueele contracten af te sluiten, waarbij door hen een verklaring moet worden onderteekend houdende dat zij zich onderwerpen aan de vopiwaarden en bepalingen van het collectieve contract. Het loon is nu vastgesteld op f gemiddeld f °0 per week. uit te betalen van 15 Mei— 18 November f 21 per week en de overige maanden f 19. In betrekking tot het Kin dertoeslag- en Pensioenfonds is besloten om over het contractjaar 1932-'33 de bij drage van de patroons te verminderen van 2 Dot. on 1.41 prt. \an het loon terwijl over

Nieuwe Leidsche Courant | 1933 | | pagina 6