AL DE KOitlHG Zaterdag WAALS MANTELSTOFFEN RECLAME I eerst naar VRIJDAG 4 NOVEMBER 1932 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS DE ZIJL NOG GEEN 2E KLASSER A. Z. C. PROTESTEERT WEER De Zijl I heeft de beslissingswedstrijd te gen A.Z.C. 1 met 3—2 gewonnen. Dat het hij deze wedstrijd aan spanning niet zou ontbreken was wel te verwachten. De supporters waren dan ook in zeer groote getale opgekomen en het heeft aan aanmoe digingen tijdens dezen wedstrijd niet ont broken. De ploegen stelden ziöh onder leiding van de heer De Kok als volgt op. Dc Zijl: v. Vliet, K. Kraayenbrink, v. Eg mond, Blansjaar, D. Kraayenbrink, Kramp: v. d. Mark. i A. Z. C.: Bonte, Thim, Raaphorst, v. Leeu wen, Jongeleen, Duscswa, Ydens. Er ontwikkelt zich direct een spannend spel waarbij beide doelen beurtelings gevaar komen. Het is goed aan de spelers te zien dat zij hun zenuwen niet de baas zijn, en de scheidsrechter moet meermalen de spelers kalmecren. Wanneer do bal door de achterhoede van Dc Zijl goeil naar voren wordt geplaatst geeft v. d. Mark direct door aan Kramp, welke op zijn beurt de bal met een tikje het goal laat verdwijnen 1—0. Het blijkt thans dat het percentage Leidsche supporters niet gering is want met een daverend hoera laten zij hun blijdschap hooron. De strijd wordt steeds feller en ihet is voor de toe schouwers dan ook haast onbegrijpelijk hoe de scheidsrechter zijn kalmte weet te be waren. Alfen krijgt een vrije worp te ne men welke goed geplaatst wordt en in een goed doelpunt wordt omgezet. Wederom valt A.Z.C. aan en wanneer Thim de bal krijgt toegespeeld verkeeren alle toeschouwers in spanning, doch dc bal wordt hem handig ontfutseld en naar Kramp geplaatst, die zwaar gedekt de bal met een van zijn be kende harde schoten dwars door de handen van de verraste keeper Ydens schiet. De vreugde van de Leidenaars duurt echter kort, want onmiddellijk hierna weet Alfen gelijk te maken. De strijd wordt er niet fraaier op. De tijdopnemer kondigt spoedig rust aan 22 welke de spelers hard noodig hebben. Na de hervatting is er haast geen goed spel meer vertoond. De spanning werd er echter niet minder om, aangezien men met geen zekerheid wist te zeggen welke ver- eeniging de overwinning zou behalen. De Zijl toonde een iets beter technisch spel, waartegen A. Z. C. echter meer door zettingsvermogen toonde. Als de Zijl een aanval heeft afgeslagen komt de bal bij v, d. Mark welke vrij ligt op de zijlijn. Hij maakt zich echter te zenuwachtig en schiet van te groote afstand, waardoor de keeper het harde schot kon houden. Alfen trekt nu weer ten aanval. Er wordt echter over ge schoten, doch de grensrechter geeft corner, welk geval zich nog eens herhaalt. De Zijl komt thans weer in de aanval en D. Kraayenbrink krijgt een vrije worp toe gewezen, Deze plaatst naar Kramp welke zich iets heeft vrijgemaakt. Hij bedenkt zich geen oogenblik cn bezorgt De Zijl voor de derde maal dc leiding. Alfen het gevaar inziende doet al het mo gelijke om althans nog een gelijk spel te behalen. Er ontstaat een hachelijk moment voor het doel der Leidenaars doch v. Vliet weet nog op het nippertje de bal van de doellijn weg te werken. Wederom gaat het spel gelijk op en neer. Bij een aanval van A.Z.C. doelpunt de linksvoor door de scheids rechter annuleert deze goals wegens afzet ten. Spoedig hierna breekt onder groote spanning het einde aan en heeft de Zijl een zwaar bevochte overwinning behaald. Do leiding berustte bij den heer De Kok in goede handen Door Alfen werd na afloop nog een protest ingediend over dc niet toeken ning van het reeds genoemde geannuleerde doelpunt, ondanks de verklaring van den scheidsrechter dat het hen niet zou baten. De promotie van de Zijl is dus nog niet de finitief. CHR. GEREF. J.V. LEZING Ds. K. G. VAN SMEDEN. Gisteravond werd in het kerkgebouw der Chr. Geref. Kerk de eerste winteriezing ge houden van de serie die telken jare door de Chr. Geref. J. V. „Spreuken 22 6" wordt georganiseerd. Als spreker voor dezen avond was uitgenoodigd Ds. K. G. van Smeden, Chr. Geref. pred. te Haarlem, die een lezing hield over „Broeder, Farizeeër, Dienst knecht". Spr. begon met op te merken, dat er in de drie deeien van dit onderwerp een climax ligt. Het best wordt dit geïllustreerd door het leven van Jacobus, den broeder des Ileercn. Als oudste broeder van Ghris+us beeft Jacobus den Messias gezien in de nederige woning van Nazareth. Spr. gaat na de jeugd van Christus, hoe Hij Zijn ouders in alles is onderdanig geweest, hoe Hij toenam in wii^beid, om verder aan te tooncn het waar achtige in zijn menschelijkc natuur. Ook deed spr. duidelijk uitkomen hoe Christus zijn ieugd in Nazareth moest doorbrengen, om zich de taal en bet milieu eigen te ma ken, om later pas, toen de volle leeftijd be reikt was, naar Jeruzalem te gaan, om daar posit'e te nemen tegen het Farizeeïsme. Spr. teekonde het als een groot voorrecht voor Jncobue. dat hij Jezus als broeder van na bij heeft mogen aanschouwen. Wat leert ons echter het leven van Ja cobus? Hij was wel een broeder, maar geen discipel des Heoren. Jacobus is wel ontdekt geworden aan zichzelf, maar viel niet naar God, maar naar zichzelf toe. .Tacobus laat zich niet door Jezus bedienen, maar wil zich zelve helpen en wordt een eigengerech tige Farizeeër. Jacobus vyil leeren ziclhzelve handhaven. Spr. teekent voorts hoe, de Farizeeërs traeh'ten door wetsvervulllng de wegberei ders te zijn van een Messias. Zij vernach ten een aardsch koninkrijk, waarin zij een voorname plaats zouden innemen. Uit alles, uit leer, kleeding, i|ver. gebeden, vastendagen en ealmoezen der Farizeeërs blijkt duidelijk hoe zij enkel eigen eer en aanzien zoeken. Zij waren heerschzcuhtig, onverzoenbaar cn wraakzuchtig. En hierbij sluit .Tarobus. die de waarheid toch zoo gneri wist. zich aan en wordt Farizeeër. Maar ook Jacobus zien wij later, na vele bestriidingen. terecht komen aan de voeten van zifn broeder, aan de voeten van Chris tus. want immers lezen wij in do Schrift, daf na de Hemelvaart. Morin met haarkin- derocn volhardende was In het gebed. Ook Jaroh'is was hierbij en 1 Corinthe 15 geeft ons hierover nog moor licht, want hier staat: daarna is Hij van Jacobus gezien. Do laatst!* vorsrhlining voor de Hemelvaart was aan .Tarobus Er is bier heel wat aan voor- nr gegaan. Er is Gods genade ln dje ziel gegeven. We zien hier in Jacobus do dien««iknerhts°/»rd naar voren komen, di redrnk Ie» on de ^••cctijk der godzaligheid. Jarobns is van z:in hoogheid, waarop hij 'fond. afec! «ld opdflt hij wete hoe zn'ig bet is een d'""s',knecht te zijn. In een ernstige nororatie wijst Spr. er om dat wii allen -nl b'nt goed ziin. een ware dienstknecht van Kon'n- r^us moeten zijn. Met het zingen van Psalm 116 9 en '1 werd deze leerzame avond, waarvoor flinke belangstelling bestond, gesloten. Denk om onze Tot en met Dinsdag a.s. GRATIS GRATIS! ZIJDE MSNTELVOESING bij aankoop v, wollen MANTELSTOF Haul.sfr. hoek I Oonkerst.2 4-6 Onze prijzen zijn laag, weet U dat we I LEIDSCHE CHR. BESTURENBOND OPENBARE PROPAGANDA- VERGADERING ZEER GROOTE BELANGSTELLING. Er bestond gisteravond voor de openbare vergadering van de Leidsche Chr. Besturen bond zoo groote belangstelling, dat reeds on acht uur de groote zaal van „Prediker stampvol was, terwijl er voor de deur nog vele tientallen menschen zich verdrongen om binnen gelaten te worden. In 1 allerijl werd toen nog een kleine zaal van Predi ker" ingericht om de buitenstaanders niet te leur te stellen. Ook deze was spoedig ge vuld, zoodat er toch nog enkele menschen onverriohterzake huiswaar.s moesten kee- ren. We hebben een weinig laat zijnde ons met de kleine schare in de kleine zaal onder de leiding van den heer W. Veerman gesteld, die de vergadering op de gebruike lijke wijze opende en daarna een kort ope ningswoord sprak, waarin hij de aanwezigen welkom heette en voorts wees op het doel van deze avond, die een inleiding is op het winterwerk, het werk van een intensieve propaganda voor de Chr. vakbeweging. Spreker deed voorts huishoudelijke mede deel ingen. De eerste spreker in deze bij-vergadering was de heer P. Strijbis Pzn., voorzitter van de Chr. Fabrieks- en Transp ïTariienleis- bond. Het onderwerp dat spr. behandelde luidde „In den storm". Wij verkeeren in deze wereld in een •reeslijk noodgetij; in den siorm. Als we om ons -heen zien dan merken we hoe de we reldcrisis de mensohheid teistert. De werk loosheid grijpt verschrikkelijk om zich heen, de werkloosheid die zoo gevaarlijk is voo- ons geestelijk leven. De nood drijft zoo zeld zaam uit tot God. Er komt zoo licht opstand hart. Het stormt in menige ziel. De moreele gevolgen van de werkloosheid ook komen steeds brutaler naar voren. En wat de stoffelijke gevolgen betreft, och, we we ten allen hoe het stor men kan in een gezin. Hoevele mannen zijn er niet in de kracht van hun leven die werkloos worden cn maar niet meer aan den slag kunnen ko men; die geen uitzicht zien. Hoevele jonge menschen zijn er niet die nog nooit gewerkt hebben en in moedeloosheid rondslenteren door de straten en tot wanhoop geraken. Door- de wereld waait de geest van: laten we eten en drinken en vroolijk zijn en als geweldige tegenstelling gelijkertijd de geest van dofte moedeloosheid, die tot gevolg Oièeft, dat het cijfer van het aantal zelfmoorden ang3tig toeneemt. Ja, het stormt in de wereld. Het revolutie- gevaar neemt van dag tot dag toe. De onder- mijners van het gezag treden steeds bruta ler op. Aan de andere zijde is er een verlan gen naar den krachtmenseh, den alleenheer- scher die de geheele wereld zal zetten naar zijn hand. Heel vaag hooren we daarin de stem van Johannes op Padmos, als hij spreelq van den Antichrist onder wiens heer schappij niemand zal mogen koopen of ver- koopen, die niet aan zijn voorhoofd heeft het teeken van het beest. Het stormt in de wereld, maar er is één troost. Er is Een, die in Zijn vaste hand het wereldgebeuren bestuurt en aan wien ten volle kunnen overgeven. Er is Een, on der wiens hoede het scheepje met den kruis- vlag hoog in top, al gaat de storm nog zoo hoog, de veilige haven zal bereiken. Naar hem mogen we met al onze dringende le vensvragen gaan. Hij zal ons licht geven. Laten we ons daarom vereenigen in de Christelijke vakbeweging die^het in deze wereld met God durft wagen. Als we dat durven hoeven we de toekomst, hoe donker zij ook schijnt, niet angstig af te wachten. Dan zijn we veilig in Jezus armen en kun nen we moedig voorwaarts gaan. Tweede spreker was de heer J. Hofman, voorzitter van den Chr. Grafischen Bond, die sprak over: „Arbeid die wacht". I HET RESIDENTIE-ORKEST MET MYRA HESS Een smaakvol programma I Van Paul Graner, te Berlijn geboren in 1872 uit nèderige ouders, die zich met noeste i vlij ft heeft opgewerkt, eerst werkzaam ge- weest in Noord-Duitschland, later in Enge- land, Oostenrijk en Zuid-Duitschland hij woont thans, als ik het wel heb, al sinds jaren te München hoort men in Holland niet zoo heel veel uitvoeren. Jammer! Hij moge, als tijdgenoot, geen geweldige l nieuwlichter zijn, zijn muziek zit vol ven sende, oorspronkelijke vondsten en toont 1 den componist als een fijne geest, meer Zuid- dan Noord-Duitsch aangelegd. Daarom zijn we zeer dankbaar, dat Dr. van Anrooy „Die Fló'. van Sanssouci" suite voor kamerorkest, op zijn programma plaatste. Het is een zeer nïooi werk, stevig gegrondvest op oude tradities, doch met een modernen inslag. Voor het grootste deel der luisteraars van dezen tijd is .dergelijke mu ziek de brug, om het in engeren zin moderne beter te kunnen aanvaarden. We hebben met het grootste genoegen en geboeid zitten luisteren naar de prachtige wijze, waarop Dr. van Anrooy ons deze par tituur openbaarde. Het vangt aan met een Introductie, waarbij het orkest begint met gedragen en zeer gedempt spel een heerlijk bijna mystiek gegons. En daarboven verheft zich weldra de fraaie fluitmelodie. Hierop volgt een Sarabande, die in haar structuur eerst even aan Bach deed denken, doch het is toch weer anders. Men kan zoo merken, ■lat Graener de partituren van Bach heeft bestudeerd, doch zijn muzikale gedachten uit hij ten slotte op eigen wijze. De daarna volgende Gavotte, die naar het uiterlijk soms weer even doet denken aan den klassieken stijl, is evenwel zoo origi neel en zoo frisch geïnstrumenteerd, dat ook hierbij al weer geen sprake is van navolging, doch van eigen vinding. De luchtige rhvthmiek, de fraaie en zeer bizondere klank kleuren vallen bizonder op. Wonderinnig en =ehoon is het daarop volgende Air, waarin ve opnieuw de fluit van Saussouci hooren. ditmaal behalve door de zachte accoorden van 't orkest, gesteund door de clavecimbel, waardoor een bizonder transparante sfeer ontstaat. En eindelijk volgt een Rigaudon als laatste deel, met prachtige rhythmische ef'ecten. Er zit geest, humor drang en span ning in dit deel. Alles siddert en vibreert in een fijne bewogenheid. Doch dit Rigaudon wordt afgesloten met een herhaling en ver fijning der Introductie. Opnieuw dat teere, mystieke gonzen van 't strijkorkest, 't Is als een stille herfstdag vol matte gouden glan- en amethysten reflexen, vol zilverige nevelen en daar boven bloeit het lied van laten merel. Dit was alles zeer mooi en ltoeiend. De fluit-soli werden prachtig ver- Heeren Overhemden Jaspe Wollen Heerensok- met vaste boord 1 Cf» ken, inderdaad z. 6 CC en spox-tdas -j sterk U.UU Dameshandschoenen, ge heel gev. Slip-on A C7'- mod, eleg. best. ^'U# Koordwol, Licht en vol op werken, 20 kleuren f» CC per 100 gram U.UO Jongens Ritzpakjes, mooie Engelsche stollen, leeftijd 4 jaar, met O CC kleine stijging Heeren Hoeden, nieuwe vormen, zeer goe- 1 OC de kwaliteit '10/4 Ongebl. Laken-Katoen Ongeëvenaard f» IC Va Gestreepte Pyama Flanel goede kwaliteit, A nQV'2 frissche dessins U.UO Flanellen Dames Nacht hemden nieuwe strepen n 071/2 en modellen u,u« Vloerbedekking, 183 c.M. breed, zeer mooie A CR dessins U.UU Nederlandsche Linoleum 200 c.M. breed be- 1 OC perkte voorraad Moderne Gordijnstof Handweei effect 120 c.M. breed, A /IQ lichtecht U.ti7 Gordijnpluche, 130 c.M. br. zeer voordeelige f» QO aanbieding U.J70 Zuiver Wollen Dekens 150/200 c.M. mod. A 4.0 medaillon dessins ^"'"U Driedeelig 1 pers. Matras- stel, geheel afge- O OA rand, pr. vulling Gestikte Dekens, elfen im. Satinet, 1-peis. volslagen 2-pers. 3.95 5.25 Houten Afdruipbakken bijzonder goed- A CC koop U.U«J Closetpapier, geheel op losbaar crêpe, per Q Huishoudzeep, zoolang de voorraad strekt A 1 "7Zi p. 5 gr. stukken Haarlemmerstraat 130-136 Maandag zijn onze Magazijnen des morgens gesloten ralengr. 295 I P. Schoemaker, Emmen M C. Schumacher Voorschoten, Laan v. Langerhorst 5 A. S. Spier Den Haag, v. Bcuningenstr. 59 J. F. Spier id. VH. J. Stalling, Haarlem, Zomerluststr. 10 F. van der Steen en fam., Voorschoten, Leidscheweg 197 D van der AarStoker Amsterdam.Roompotstr. 4 F van Ve- netiën, -Ooestgeest a.b. woonschip A Vis Zierikzce, Pos str. C 105 J. F. Vonk Zwolle, Deventerdw.str. 2 A. de Vries, Susteren, Molenveldwcg 4 J C de Vroom, Wassenaar. Backershagenlaan 26 P. M. van Wouw, Oegstgeest, Mauritsl. 1. BURGERLIJKE STAND Uit den Omtrek Maar wat zx>u het orkest ten slotte prestee- ren zonder een leider, wiens doordringend begrip, wiens muzikale intuïtie en wiens er alles opzetten, om uit het noten- tolkt door den heer J. J. Poolman die we schrift der partituur de gedachten als leven- nog pas in de Pieterskerk zoo mooi hoorden de schoonheid tot ons te brengen? spelen. Zoo is dus ons laatste woord een her nieuwd woord van dankbare hulde aan Dr. van Anrooy. We heibben dezer dagen gelezen dat het Residentie-orkest op het oogenblik voor moei lijkheden staat cn dat het vooral van de zijde der Haagsc-he pers niet die waardeering ondervindt, waarop het krachtens zijn artis tieke prestaties aanspraak mag maken. Dat dit voor den leider een bittere ontgooche ling is, is alleszins verklaarbaar. Moge hem de onverdeelde bijval en waardeering, welke hem te Leiden steeds ten deel valt, ten min ste in deze omstandigheden een kleine mo reele steun zijn om de moeilijkheden het hoofd te bieden. Hij kan er zeker van zijn, dat men hem en zijn ensemble hier steeds met een warm hart ontvangt, waarvan dit maal de geestdrift der stampvolle Gehoor zaal een overtuigend blijk was. Spr. behandelde meer speciaal het prac- tische propaganda-werk, waarvan het huis bezoek een integreer end deel vormt. Er Is eei^greote groep van menschen, die voorge licht moet worden omtrent de Chr. vakbe weging, omtrent haar streven, omtrent haar kijk op practische zaken van den tegenwooi- dlgcn tijd. Wat weten we daar zelf van? Wat weten we bijv. van de kwestie van de verkorting van den arbeidstijd? Men zou zoo op 't eerste gezicht zeggen: Verkortnib van den arbeidstijd bestrijdt de werkloos heid. Maar zoo eenvoudig is het niet. In ons ingewikkeld productie-systeem zijn zoo veel factoren dat we niet moeten deniken hier met een eenvoudig rekensommetje to doen te hebben. Wat moeten we over deze dingen zeggen als we spireken met de vijanden in de poort of als geestverwanten ons daarom trent viagen stellen? Zoo zijn er nog zoo vele dingen, die we moeten hestudeeren. Be ginselstudie is de arbeid die ons wacht. De Chr. vakbeweging is daarop gegrondvest, dat het Evangelie van Christus ook de richt snoeren geeft voor het maatschappelijk lo ven. Als we de geschiedenis bestudeeren van het C. N. V., dan zien wo welk een groofc worstelstrijd er gestreden is op Chr sociaal terrein. Het C. N. V. heeft deze kei a studio ter hand genomen. De plaatselijke Besturenbond kan daarover alle inlichtin gen verstrekken. Gods zegen moge op lit verantwoordelijke werk rusten, opdat ook dit mede moge werken tot uitbreiding van Gods Koninklijk op het Christelijk err. In de groote zaal, waar dc vergadering geleid werd door den heer H. van Citteri, spraken de lieeren Strijbis eu Hofmah in omgekeerde volgorde. De heer C. Spaanderman Jr. luisterde de vergaderingen op mot declamatie. Dr. J. Riemens sprak een slotwoord. Htj wees daarin op dc Christelijke plicht van naastenliefde. Er zijn menschen, die hun naaste als lucht beschouwen en zich in 't minst niet om hem bekommeren. Er ziin menschen die in een bepaalde Klasse, als Ka meraad nog wel iets voor elkander willen doen, maar er zijn menschen. Christenen, voor wie het gebod van den Heiland g-eMi dat zij den naaste zullen liefhebhen als zich zelve, die leden van het zelfde lichaam zijn en dio mei elkander mede lijdon en mede Als tweede nummer kwam het „Concert i: .kl.t." voor piano en orkest, van Mozart. •it is een van de latere werken van den Salzfourger meester en zij, die Mozart alleen maar verheerlijken als den zonnigen droo- mer, zullen eenigc mopite hebben gevoeld, dezen vooral uit het Allegro te herkennen. De aanhef van het orkest lijkt haast te zwaar te ernstig voor Mozart. Toch is dit misvatting. In het laatst van Mozarts korte leven komen telkens muzikale uitin gen, die er op wijten, dat Mozart ook de tragiek van het bestaan gevoelde. Zoowel in den vorm van zijn composities, b.v. het in den strijd brengen van contrasteerende the ma's, als de zwaarmoedige opstandigheid den inhoud, zien we beginselen, welke Beethoven tot de zijn) zou maken. Zoo ont wikkelt zich hier na do orkest-inleiding weldra de tweespraak tusschen orkest en vleugel en krijgen we passages van drama tische bewogenheid. Er is weemoed in alles: weemoed in het eigenaardige mineurmotief, weemoed in de vele chromatische gangen. In het Larghetto krijgen wc dan aller heerlijkste muziek te genieten; angelique zangen wisselend tusschen vleugel er kest; zangen die door geen lateren nog geëvenaard, muziek die in haar edele struc tuur nimmer zal worden overtroffen. Hij wist klankverhoudingen te scheppen zoo sereen, als de instrumentale muziek vóór hem nog niet had gevonden. Klankverhou dingen, die alleen hun weerga vinden in de vocale reinheid der Palestri jnsche hymnen. Dan volgt liet parelend Allegretto, prach tig door Dr. van Anrooy en de pianiste opgevat. Beweeglijk ingezet, ontwikkelt zich een stringendo, dat de spanning steeds doet toenemen, terwijl onuitputtelijk rijk de the matische variaties beurtelings bloeien uit vleugel en het orkest. De solo-pianopartij werd gespeeld door Myra Hess, met prachtige toonvorming en rijke voordracht. Met de grootste dankbaar heid hebben wa genoten wat deze geniale kunstenares ons gaf. Over welke prachtige gaven beschikt zij en hoe heerlijk is het dergelijke .gaven te kunnen stellen in dienst der menschheid. Zij is zich bewust, dat de kunst ten slotte een hoogere roeping heeft, dan alleen maar te ontspannen en te ver maken. Dat bleek wel, toen na afloop haar een langdurige ovatie werd gebracht, waar aan pas een einde kwam, toen de kunstena res zich opnieuw voor den vleugel zette en een der door haar zelf bewerkte koralen van Bach voordroeg. Hierbij was geen zweem van uiterlijk effect. Hierin was niets dan ingetogenheid en wijding, een parelende klankschoonheid, geheel verinnigd, vergees telijkt, doorsidderd van de heilige schroom en het diepe beleven van Gods nabijheid, welke we steeds in Bachs koralen aanvoelen. Dankbaar zijn we, dat dit ons toe werd ge geven. Na de pauze gaf Dr. van Anrooy mot het orkest nog een zeldzaam bloeiende en gave oordracht van de Zesde Symphonie, de Pas torale, van Beethoven. We zullen thans over dit werk. dat we meermalen bespraken, niet uitweiden. Genoeg zij het, op te merken, dat Beetho ven hier „Ausdruck der Empfindung" geeft* geen programma-muziek, al hooren we uit verschillende gedeelten de stemmen der na tuur. Altijd weer nieuw is het, ingeleid te worden in "de machtige gedaehtenwereld van den Koning der Symphonieën. Altijd even errassend is het, dat dit door het Residen tie-orkest zoo voortreffelijk wordt gedaan. vreugde hebben. Zoo moet het in de Ohr. vakbeweging zijn. Spr. besloot met de op wekking om in deze donkere tijden te ver trouwen op den grooten God, die niemand ledig heenzendt. Dr. Riemens ging daarna voor in dank gebed. Aan de deur werd een collecte gehouden voor liet Chr. Coiniié voor Ontwikkeling en Ontsponning van Werkloozen, welke collecte ruim f 34 opbracht. Hieronder bevond zich een gouden tientje dat reeds tijdens de vet ga de ring aan den voorzitter'werd overhan digd. Het is een mooie, uitnemend geslaagde avond geweest. Uit de verbazend groote op komst mag opgemaakt worden dat er een nieuwe geest onder de Chr. arbeiders is op gestaan, -een geest van belangstelling en actie, die de L C.B.B. in de komende dagen zal hebben te leiden op zulk een wijze dut daarvan de meeste vruchten voir de Chr. akbeweging zullen worden geplukt. DAMCLUB „GEZELLIG SAMENZIJN". De uitslagen der voortgezette bordemved- strijden luiden als volgt: Eerste ronde: v. Bakel—v. Tongeren 20, Rumpt— Brandt 2—0, de Jeu—v. Daalen 2—0, Brandt Philipse 2—0, VeelenturfRumpt 0—2. Tweede ronde: ■v Dijkv. Tongeren 02, Wegmanv. Bakkum 0—2, Jansen—Klein 0—2, v. Rakel v. Tongeren 2—0, Brandt—v. Bakkum 2—0, Geerlingsv. Tongeren 20, v. d. Veer —v. Bakkum 2—0, v. TongerenWegman 2-0. EEN OPLICHTER AANGEHOUDEN. Door de politie is aangehouden P. H., wonende te Haarlemmermeer, die zich ten nadeele van de Incassobank alhier heeft schuldig gemaakt aan oplichting tot een bedrag van f 380 en poging tot oplichting van een bedrag van f 150, door middel van een valsche wissel met een accept van f 1000. SPEELTUINVER. „OOSTERKWARTIER". De Speeltuinvereen. „Oosterkwartier" hoopt op Zaterdag 12 November a.s., nam. te 2 uur, haar speeltuin, gelegen aan bet lengde van de Borneostraat, in gebruik te nemen. De opening van deze nieuwe speel tuin, die voor het Kooikiwartier een groote aanwinst beteekent, zal een officieel karak ter dragen en met muziek worden opgeiuis- BEZOEK VAN MINISTER DECKERS. De Minister van Defensie heeft gisteren een bezoek gebracht aan de Infanterie-ka- zerne te Leiden, in veiband met de voorge en opheffing van het 4e regiment in fanterie en do bestemming welke aan tic kazerne zal worden gegeven. DE GAANDE EN DE KOMENDE MAN Gevestigd J. W. Arhouw, Schelpenkade 56 Th. E H. Arriëns, Schelpcnkade 36 F. Backer, Breestraat 112 L. D. Barthen, chauffeur en monteur, Musschenbr.-s.'raat 11 J. Berlage, J. v. Goyenkade 24 A. Beun, Schelpenkade 42 E. Binnendijk en fam. fabr.-ai'b., K. Koppenhinkst. 10 B. Fop- pen-Blaauw en fam-., a. b. Langegr. E J K van den Eelaart-Blume, Breestr. 46 S. Bos en fam., chauffeur. R. en Schie- kade 132 C. Bosman, dienstbode, Hooge woerd 168 H Bouwens, schipper, Min nebroersgr. 11 J M E Brouwer, dienst bode, Wite Singel 89 N, Busscher, hulp in de Ihuish., Rapenburg 2 J. A. Carp, Schelpenade 46 A. E. Cohen, Witte Singel 94 P. Crama, schoenmaker. Wiel makersteeg 10 J. B. Croi, Rapenburg 110 J. F. C. van Deinse, Pieterskerkh. 22 P. Dekking, Aalmarkt 16 F. A. R. Delmaar, Witte Rozenstr 5Sa L. Dickel dienstbode J. v Goyenkade 44 J. Drij- bcr, Botermarkt 27 J. v. Duijvendijk, Vliet 35 P. H. L. Eggermont, Boter markt 19 a M. F. Fokkema, surn. dir. bel., J. v. Goyenkade 1 M. E. Frankus, dienstbode, Haarlemmerstr. 31 D. B. C. van Galen Last, Breestr. 33 a W. H. Gallas, Gerecht 10 W. Z. Gerritsen en fam., transporter!)., Da Castastr. 4 J van Goor, J. v. Goyenkade 1 S. P. de Haan en fam., Vondelweg 10 J. Hamer slag, Breestraat 145 D. van Harskamp, dienstbode, Oude Singel 78 B. Heider, dienstbode, v. Slingeland weg S W. E. Hermans cn fam.. Noordeinde 37 M Hobbie, dienstbode, Oegstgeesterlaan 29 E. G. E. Hoogkamer, Rapenburg 56 A. M. Hulsbergen Henning, H. Rijndijk 145 P. van Malssen-Haasma, H. Rijndijk 190 H. C. Jansen, huishoudster, Zoeterw. Sin gel 57 C. W. J. Jansen, Langebrug 71 Th. L. Kanters, Oegstgeesterl. 39 L. A. M. Kastner, dienstbode, Papengr 11 J. Kolkman, Oude Singel 72 M. Pouw-van Kralingen. Varkenmarkt 28 N. de Lange Rapenburg 83 J. P. S. Lucardie, Ra penburg 77 P. J. van der Mark, Rapen burg 75 C. R. M. Meijer, Nieuwe Rijn 8 J. G. P. Meijera, winkelbediende, Haar lemmerstraat 100 H. 7. Micheels, Steen- straat 22 D. Mieremet en, fam., autog. lasscher, Marcsingel 49 P. G. F. Mineur en fam., filiaal-chef, Catharinastr 2 A. Minnee, Rijnsb. weg 5 A. Chr. Mulder, Mare 94 W. W. Muijs van de Moer, Korevaarstr. 55 W. Neuteboom, koop man in fruit, Pelikaanstr. 9 H. Nie- poth en fam., tabakshandelaar. Stations weg 3 E. Nolen, Pieterskerkh. 38 P. Noort en fam., nachtwaker, Zoeterw. weg 82 M. P. H. Oortmeijer en fam., tim merman en winkelier, Groenestr 29 A. M. Oving, Groenhovepstr. 8 F. W. Pot, Witte Singel 85 A. Richter, dienstbode, Rijnstr. 26 J. Riemens, bloemist, Zoeter- woudsche singel 109 P, L. P, van Royen accountfint, Tesselschadestr. 2 Q. J. de Ruijter, Korte Mare 4 W. H. C. Schuk- king, Rapenburg 119 A. Singeling en fam., koopman i,n galanter., Langebrug 51 M. Sneller, Gerecht 10 J. J. Spieren burg, Schelpenkade 42 P. J. Spieren burg, Zoeterw. Singel 81 P. J. Spoelstra etaleur. Jan Lievenstraat 33 A. Sten- fert Kroese, Rijnsb.weg 62 a M. C. J. Suiters, winkeljuffr., Morsehstr. 17 K. Tlemstra, winkeljuffr., Zoeterw. weg 82 A. Tijsen, kantoorbediende, J. de Wittstr. 20 L. M. van der Veldeq, koopman galanter., Janvossensteeg 44 C. J. M. A. van Hartingsveldt-van Velthoven en fam., J. v. Goyenkade 10 Chr. M. Vink, Witte Singel 25 C. J. Vlekke, kapper, Hooigr. 99 W. L. M. Vlekke, Hooigr. 99 C. P. de Vries, advocaat en proc., Groenhoven- straat 6 Th. Wechtelaar, Merelstr 24 M. E. BeensWeers, H. Geesthofje 8a W. Witscher, expediteur, Catharinastr. 2 J. J. Wolbrink en fam., reiziger, Korevaar- straat 2b H. P. H. Würtz, assistente, Rijnsb.-weg 100 H. J. Vermeer-van IJzendoorn, Langegr. 46 a A. Zandvliet en fam., schipper, aan boord Maria. Vertrokken J. F. van As. S eenbergen, Blauwstr. 8 90 C. E. E. Bal, Bloemendaal, Rustenburger- weg 8 Wed. J. P. J. BrantsVan Baten burg en fam., Oegstgeest, Rhijnzichtweg 19 N. Spreij-Beekman, Den Haag, Kemp straat 137 W. E. Benthem Sijpkens, Was senaar Gr. Haasebr. weg 35 M. M. Berkel, Alkemade B 445 D. Blanken, Rotterdam, Heemraadsingel 215 b J. M. van Venetien-Blanken, Oegstgeest a. b, woonschip P. J. Calkhoven, Den Haag, Wolmeranstr. 23 J. van Capelle en fam., Leiderdorp, Hoogmadeschew. 38 J. W. Cohen SStuart, Den Haag W. de Zwij gerlaan 157 J. Colijn Voorhout J. v. Beierenweg ?2 A. M. Crama, Leiderdorp, Dw. Weteringkade 111 I. Damsté, N. O. Indië D. E. E. von Devivere, Den Haag, Sweelinckpl. 33 M. J. Dieben ep fam., Voorschoten, Leidscheweg 216 P. Dries- sen, Vlissingcn. a. b. Hr. Wachtschip K. Greveling, Zeist, Panweg 25 M. J. van Loon-Groen, Den Haag, Tulpeboomstr. 29 Th. J. de Groot. Amsterdam, Waverstr. 46 H. Gijben Utrecht, Breedstr. 38 J. H. Hanneman, Amsterdam, Olympiaplein 29 SA. E. W. Hartman, Wassenaar, Teyl. Horstlaan 3 H. A. Helb, Den Haag, Gentschestr. 74 E. H. Heringa, Den Haag, Frankenstr. 82 R. W. Hiel, Was senaar, Sophialaan 8 C. J. Huisman, Zuilen, Corn. Mertensstr. 34 bis E. Jans sen, Weenen G. NijhofJanssen, Was senaar, v. Zuylen v. Nyeveltstr. 193 Ph. L Jansen, id. L. J-apikse, Den Ilaag, Vi- iënstr. 70 P. C. Klomp. Den Haag, J. v. Stolbcrgpl. 62. F. Leder, Utrecht, I-Iarde- bollestr. 3 bis G. van der Lely Koude kerk B 139 P. Lucas, Groningen, Joz. Israölstr. 61 J. Ph. Makkink, Gorin- chem, Zusterstr. 28 R. van der Meulen, Wageningen, Harnjesweg 71 W. J. Moene Oegs geest. Sumatrastr. 24 N. Mulder, Den Haag. Segbroeklaan 28 H. J. Nijhof, Wassenaar v. Z. v. Neyeveltstr. 193 Jhr. C. J. M. van Panhuys, Den Haag, C. v. By- landtlaan 3 E Ravens'bergen Oegstgeest Rijnziohtweg 19 A. J. Ruijgrok en fam., Voorschoten, Leidscheweg 160 H. A. Samson, Paramaribo K Schafer, Am sterdam, Archimesplantsoen 63 T van Santc—Scharwachter, Amsterdam. Admi- j ALKEMADE VLEESCHKEURING In den loop der maeaid October zijn ter secretarie aangegeven do volgende slachtin gen Beda-ijfcölac.ntingcn: 13 koeien, 25 var kens, 4 eoha'pen en 2 geiten; huieelachtiiin- gen: 2 kooien, 6 varkens en 3 geiiten; mood)- slaohtiingen: 4 koeien, 2 kalveren, 2 varkens en 5 schaipen. Ingevoerd weird 42 Kg vleesch. Atm keiuiloon wend ontvangen ƒ276,75. WERKLOOSHEID Het aantal ingeschreven werkloozen is ün dc afgeloopen maamid weer toegenomen en bedraagt thans 80 ONTVANGKANTOOR DIRECTE BELASTINGEN Wordt opgeheven. Met ingang van 15 November a.s. wordt hei Ontvangkantoor der Directe Belastingen en Accijnzen Alkemade, omvattende de ge meente Alkemade Leimuiden, Rijnsaterwou- de en Woubrugge opgeheven en gevoegd bij het Ontvangkantoor dier middelen te Leiden 2e kantoor aldaar gevestigd Lange Brug no. 20. j In verband hiermede zijn de volgende werkzaamheden opgedragen aan het Post- kantoor Roelofarendsveen: j le. behandeling der aangiften voor den geslacht-accijns in de gemeente Alkemade. 2e. afgifte van geleibiljetten voor accijns goederen. 3e. afgifte van consenten tot uitvoer aan groentenzouters. De aandacht wordt verder nog eens geves tigd op de mogelijkheid van betaling van alle directe belastingen ten postkantore (kosteloos). De genoemde vier gemeenten vallen voorts niet langer onder de Inspectie Alphen aan den Rijn, doch gaan behooren tot de Inspectie Leiden 2c afd., zoodat men zich voor alle zaken (ook b.v. reclames tegen reeds door de inspectie Alphen aan den Rijn vastgestelde aanslagen) tot de kennis neming van den Inspecteur behoorende, na 14 November, dient te vervoegen te Leiden Breestraat 40. ALPHEN AAN DEN RIJN PROPAGANDA-AVOND CHR. BESTUREN BOND Trouw aan het beginsel! In het „Concordia"-gebouw hield gister avond de Chr. besturenbond haar jaarlijk- sche propaganda-avond. De belangstelling der leden was zeer goed te noeanen. De voorzitter de heer W. Oomen opende de vergadering op gebruikelijke wijze en heette in 't bijzonder(sprekers voor dezen avond har telijk welkom. Als eerste spr. trad op de heer J. Nauta, secretaris van het C N. V. met het ondei- werp: In den Storm. Uitvoerig stond Spr. stüii bij de moeilijk heden voor het economische leven in onzen tijd. Het geheel llfijkt een groote storm, die alles met zich tracht mede te sleuren en tracht te ontwrichten. Ook de chr. vakbewe ging ontkomt niet aan deze storm aldus spr. en hij wekte daarom de leden op vooral trouw te blijven aan het beginsel. Laat U aldus Spr. niet door allerlei booze machten van den storm meesleepen, doch stelt ook op 't maatschappelijk sociaal terrein zoover dit uw roeping meebrengt uw vertrouwen op God. Alleen met dit vertrouwen zullen wij niet in den storm omkomen. De heer A. Stapelkamp, secretaris van het C. N. V., wees op den arbeid die wacht. Spr. wekte a'llereerst de aanwezigen op tot getrouwheid voor het huisbezoek in de No- vembeirmaand. Ook dit kan de band voor de Chr. vakbeweging versterken. Tracht Uw medebroeder, die in den stroom is meege sleurd'tot de dir. vakbeweging terug te bren gen. Ook een individueele propaganda kan voor onze beweging zulke rijke zegen zijn mede voor het gezin. Ook het C. N. V. met zijn 120,000 leden staat voor een moei lij koe taak. Laat ons echter door eenheid, aldus Spr. traehten te voorkomen, dat de arbeids voorwaarden niet verder dan slechts tot een minimum worden beperkt. Geeft acht op uw saeck! dat de vraagstukken van 't maat schappelijk sociaal terrein niet worden ver drongen, maar ook in onze dagen nog wor den uitgebreid. De cere-voorzitter, de heer H. v. d. Pol, bracht dank aan sprekers en de muziek van „Arti", dat de avond zeer verdienstelijk op luisterde, tenslotte de aanwezigen eveneens opwekkende tot getrouwheid aan het begin sel. Altleen ook met schuldbesef en vertrou wen op God, kan in onze dagen redding brengen. Hierop werd de zeker goed geslaagde avond op gebruikelijke wijze gesloten. VERBETERING De vergadering van den N. C. V. B. waar mei Ekering hoopt te spreken wordt niet hedenavond maar Dinsdag a.s. gehouden. LET OP! Van het rijwiel van mej. J. wonende aan het Goudsche Rijpad alhier, werd gisteren middag het belastingmerk ontvreemd. Ze had haar rijwiel geplaatst voor het Vereen.- gebouw naast de Ned. Herv. Kerk, Juliana- straat. TUSSCHEN EEN PERS Onze plaatsgenoot J v d Veer, werkzaam bij do N.V. Oosthoek en Zn., kwam ongeluk kiger wijze met zijn hand tusschen een pan- nenpers, waardoor verschillende vingers ver wond werden en v. d. V. zich onder behan deling van Dr. H. moest stellen BET MOTORDRAMA Do Haagsche Rechtbank deed gister uit spraak in de zaak tegen den 24-jarigen schil der C. S. te Alphen, tegen wien door het O.M. 6 weken gevangenisstraf was geëischt terzake dat hij tijdens te Alphen op den Kanaalweg gehouden motorwedstrijd een meisje dat den weg overstak heeft aange reden met doodelijk gevolg en veroordeelde hem terzake tot 6 woken hechtenis, met in trekking van het rijbewijs vóór een jaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6