Ook Uw probleem 6 DINSDAG 11 OCTOBER 1932 TWEEDE BLAD PAG. 7 [en heeft den toestand van sluitende be- rootingen en desondanks geld vermorsing, 1 elders niet-sluitende begrootingen door elangnjke uitgaven van economisch nut, ie een zeer langdurige rente afwerpen. In sommige gemeenten is men zóó in de ar geraakt, dat men staatsbijdragen als re meevallers beschouwt, zondier er aan denken, dat dit alles slechts gezichtsbe- Dg is en uit één zak komt, „de zak van jjmen!" Overheidswenschen, overheidsbemoeiing overheidsbemoeizucht kosten helaas nog •er dan geld alléén. De andere schade ivat alle vormen van bedrog, die liggen schen bevoorrechting: corruptie, diefstal, pjruik van gemeentelijke eigendommen, et creëeren van betrekkingen, rangen, het «eclareeren van onkosten, die niet gemaakt _nfijn. Dit zijn geen gebreken, die aan het 3UI elscl kleven, doch daar zij bij de overheid [Ie burgers raken, moet de gelegenheid be- ïot worden. Als men bij wijze van proef de begrooting on afschaffen, zou er ontzettend veel be iaard worden. Nu wordt nagenoeg iedere Tootingspost een vrijbrief geacht om uit geven. Dan zou iedere uitgave vooraf be- ';en moeten worden en dikwijls door ;enkamer of Raadscommissie worden ge- jirapt. Achteraf is het niet zoo gemakke- k, bedrog te achterhalen, als dit er niet iven op ligt. Daarmede zou een zoo uit breide controle noodig worden, diat nie- and er tijd of lust toe zou hebben, die ook ig eigen zaken heeft na te gaan. De crisis n misschien door ons nog worden gezien een noodzakelijke operatie van het amb- 1 lijk apparaat, een aftapping van verschil- nde soorten zucht: waterzucht, bleek- eicht en eerzucht, die bij onverhinderde j,. ortwoekering van Nederland blijvend een chtende natie zouden maken. Zuchtend n verloren bezit, zuchtend om ontnomen ijheid, een parodie op wat ééns Holland as. s Hierna volgde een aangename discussie, aarbij de heer Van Andel verschillende egen kreeg te beantwoorden. hebbjDe heer C. van Tongeren, die de leiding tad %d, daar de voorzitter, wethouder C. A. elegtfeltkamp verhinderd was, dankte den spre- en hoopte op zijn verdere medewerking, rna deze geanimeerde vergadering ein- ^Jgde. KOUDEKERK PtANTENKWEEKWEDSTRIJD In een der lokalen van de O.L. School al- werd voor het eerst een tentoonstelling 1C .houden van planten, die door de loerlin- yq in dier school dezen zomer thuis waren igekweekt. Het is te begrijpen, dat aan deze planten »r de meesten alle zorgen waren besteed jgbodat het voor de jury, bestaande uit ebr. Lekx en den heer A. Kuiper een moei- k werk was om de prijzen naar behooren verdeelen. nhu De belangstelling voor dit aardige kinder- erk was zeer groot. Met voldoening kunnen zij dan ook, met ;t onderwijzend personeel op dit werk rugzien, terwijl zeker hierdoor de liefde lor de planten en bloemen wordt aange- veekt. d KABELROLLEN TE WATER Gistermiddag zijn van een vrachtauto van de N.V. v.h. Fa. C. uiter te Oegstgeest in de bocht van de Lgewaardscheweg vóór de woning van den etselaar D. Leenheer, twee kabelrollen, of "ik wegende 3000 K.G. en bestemd voor de leggen electrische kabel in de Wetering ^iiimeld, doordat het achterwiel van de In de morgen vergadering die te precies 10 uur aanvangt, zal Prof. Dr. L. J. van Holk hoogleèraar in de Godgeleerdheid aan de Universiteit te Leiden, een onderwerp hou den over „Psychisch evenwicht". In de namiddagvergadering zal de heer W. C. van der Volkere te Santpoort spreken over; „De wonderen der chemie", OEGSTGEEST AANRIJDING. Gistermiddag werd mej. M. v. Z.S. nabij „Rijnhof" aangereden door een motorrijder, de heer C. T. Haar rijwiel werd ernstg beschadigd en zij zelve bekwam een bloed uitstorting aan de knie. De motorrijder zeg de toe de schade te zullen vergoeden, waar op de aangeredene geen proces-verbaal wensdhte. WINTERCOLLECTE. treden, morgen en Donderdag wordt in onze gemeente de jaarlijlcsohe wintercollecxe gehouden voor het Leger des Heils, stich ting William Booth. BIJBELLEZING. Morgenavond wordt vanwege de Nee. Herv. Gemeente een Bijbellezing gehouden in gebouw „Irene" aan de Hooge Morsoh- weg. Aanvang 7.30 uur. SASSENHEIM HERSTELD. Na in het Diaconessenhuis te Leiden eenige operaties ondergaan te hebben en aldaar geruimen tijd verpleegd te zijn, mooht de heer A. Warnaar Jzn., lid van den Raad alhier, gister weer hersteld in zijn woning terugkeeren. Hazerswoude li J van Berkel, Venray Zoet, Waalwijk M van Logten. Milllnger B G van der Zwet Moordrecht V Koblen- zwey, Warmond A IC Straathof, Den Haas M Goebertus, Valburg J C War .nGeel, Woensdrecht Th 1» v Uden C Elsgeest. Oegstgeest J J Droogh v Oegstgee3t L van der Werf. van Den Haag D Vreeken, Utrecht ME F.eu- ringa. Wl/nls L L Kempers, Waddinxveen C P Straathof, Wassenaar MB van Haam, Culemborg M A J van Meltvoort Den Bosch A Ch H Brandes. NoordwtJk W H P G van der Sys, Zaandam C C F van der Sys. Leimuiden P J Olyerhoek, Warmond J J Hoogenboom, Kerkrade PC Rodenburg, Lel den J Baas, van Nieuwkoop VERTROKKEN: B J Turk, naar Leiden C M Schakenbos naar Leiden E van Veen nr Amsterdam P Rodenburg. Leiden M M de ig, "Woubrugge A Lems, Woubrugge G I van der Meer, Heemstede CP Schadewijk Culemborg N W Mooyeklnd, Weert —AG v der Ploeg Heemstede J van der IClolt. i r Bodegraven C J van Rijn, Woubrugge J J aide p, Oudenbosc - H Krimp, Wilnis IKoot J M van der Hoe Ha: Haarli Hillegom J C M Turk, Leiderdorp C A Uljee, Haarlei LEIDERDORP CRISIS-COMITé. De crisis-collecte, ge/houden door het ames-comité in deze gemeente, heeft f 125 gebracht. j Verder besloot het comité nog tot den ïrkoop van zilveren crisis-lepeltjes f 2 Stuk. VLEESCHKEURING. In September zijn aangegeven voor be- rijfsslachting: 12 runderen en 19 varkens i voor noodslaahtmg: 1 rund, 1 graskalf, varken en 1 schaap, welke alle werden eJgekeurd. BURGERLIJKE STAND. BEVALLEN: E. OosteromTaffijn, d. KoolmoesBlom, d. „DE HYACINTH" on tract tot beperking van de Hyacinthen- ultuur tot stand gekomen. Door 80 pCt lie te beplanten oppervlakte Hyacin- is het contract ruimschoots onder- inf«kend. GEM. ARBEIDSBEURS lij de Gem. arbeidsbeurs staan ingeschre ven: 115 landarbeiders, 29 Bouwvakarbei- 'n„ ers, 7 schilders, 4 loodgieters en 26 tot ij ndere vakken behoorend. GEVONDEN VOORWERPEN Ten Politie-bureele zijn inlichtingen te ekomen betreffende de volgende waarde- olie vondsten: een bankbiljet van f 10. en heerenrijvviel.no. 638S6; een zilveren hee- enhorloge; een bankbiljet van f 10.een ril in etui; een portem. met f25.—; een ortem. miet f 10. ROODVONK dj Wederom is ter secretarie der gemeente ve angifte gedaan van een geval van rood- iui onk. Oi VERGUNNING Aan de fa. P. Beelen Azn., Graan- en leijfeelhandel, alhier, is door B. en W vergun ing verleend tot het plaatsen van een 70 ruw-olie Dieselmotor. NOORDWIJK PUIN VAN BRAND Naar wij vernemen is al het puin, dat van 3 groote verbrande schuren van de firma Alkemade in het Vinkenveld afkomstig is, ;c loor de gemeente aangekocht Na gehouden aanschrijving is het verzamelen en afvoeren dat puin opgedragen aan de firma J. atf&n Tongenen te Leiden. VERLOF A Burgemeester en wethouders van Noord- p'ijk hebben aan den heer W. P. de Haas op )nd van de bepalingen der Drankwet een 'erlof A verleend voor de benedenlocaliteit fan het perceel Zeestraat Nr. 3. NOORDWIJK AAN ZEE INSPECTIEVERGADERING In het Casino alhier zal Donderdag 20 Oc- 'ber de vereeniging van Onderwijzers en 'nderwijzeressen in de Inspectie Leiden de >te Algemeene Vergadering houden. WADDINXVEEN HAZARDSPEL? Op last van den burgemeester zijn, naar en ons mededeelt, bij eenige winkeliers z.g. prikplanken in beslag genomen. Sommige jongens besteedden het grootste gedeelte van lum weekgeld met het prikken, wat blijkbaar niets anders was dan dobbelspel. MET PENSIOEN. De gemeente-opzichter A. van Sprang hoopt met ingang van 1 Januari a.s. en de verslag gever van den gemeenteraad, de heer J. E. van Kuyk, wonende te Scheveningen, met ingang van 1 Februari a.s. den gemeente dienst met pensioen te verlaten. GROOTE VERANDERINGEN. Ten dienste van de Gouwe-verruiming zijn in het centrum der gemeente reecis een 20-tal huizen gesloopt. Thans zijn de huizen in de onmiddellijke omgeving van de Brug over de Gouwe aan de beurt en ook hotel „De Unie" zal weldra verdwy: regel voor de nieuwe groote hefbrug over de Gouwe zyn in vollen gang. Wij vernamen dat die hefbrug ongeveer 30 meter hoog wordt en een doorvaartwijdte krijgt van 25 meter. WOUBRUGGE INTREDE Ds. JELLEMA. Na des voormiddags door den consulent, Ds. Stehouwer van Alphen, in het ambt te zijn bevestigd, hield Ds. Jellema des Zondag- middags een in treepredikatie in het Ned. Herv. kerkgebouw, waarvan alle plaatsen en ook de paden waren bezet. Zijn Eerw. had tot tekst gekozen Psalm 147 2. deze woorden: „De Heere bouwt Jeruzalem". Aan de hand van dit Schriftgedeelte wees spr. ten eerste op den Bouwmeester, ten tweede op de bouw- steenen en ten derde op het bouwwerk. De Heere is zelf de Bouwmeester van het geeste lijk Jeruzalem en wil daarbij ook nietige menschen gebruiken om de muren te helpen optrekken met levende steenen. Daarvoor ver gadert Hij, middels Zijn knechten, het ver drevene en verlorene om opgebouwd te wor den op den hoeksteen van het geestelijk Jeru zalem, welke is Jezus Christus. Met de hamer van Gods Woord worden de van nature harde steenen geschikt gemaakt voor het bouwwerk van Jeruzalem. Niet in eigen kracht, doch ziende op den eenigen Midde laar, met erkenning van eigen ellende, zal het bouwwerk kunnen worden voltooid. Na deze aandachtig aangehoorde predikatie, wende Z.Eenv. zich allereerst tot den burge meester der gemeente, de heer Bodens Ho- sang. Spr. gaf zijn blijdschap te kennen, dat het hoofd der gemeente ten tweede male in dit kerkgebouw aanwezig mocht zijn en hoopte van harte, dat. dit aanwezig zijn mocht voortspruiten uit een werkelijk ge voelde behoefte om zich met de gemeente te scharen onder de prediking van Gods Woord. Daarna spr. Ds. Jellema namens den Kerke- raad en Gemeente woorden van dank aan den consulent. Ds. Stehouwer, van Alphen. De Gemeente heeft groote waardeering voor uw arbeid gedurende de lange vacature en zij hoopt, dat Gods zegen in ruime mate op dezen arbeid moge rusten. Mede bracht spr. woorden van dank voor de troostvolle woor den door den consulent in den voormiddag tot hem gesproken en beval zich met zijn gezin in de vriendschap van Ds. Stehouwer aan. De Heere zij u en mij steeds nabij. Daarna wendde spr. zich tot de Kerke- raadsleden. Gij wilt mij. aldus spr. steeds tot hulp en steun zijn en de Heere geve dat wy eensgezind zijn in den arbeid tot uit breiding van Gods Koninkrijk. Het werk is moeilijk als wij op ons ons zelf zien, doch biddende om de leiding van den Heiligen Geest zullen wij welgemoed alle moeilijk heden overwinnen. Vervolgens dankte spr. heeren Kerkvoogden en Notabelen voor de hartelijke ontvangst en de medewerking tot de inrichting van de pastorie, de organiste en koster der kerk, om daarna nog een woord te richten tot het hoofd der Ghr. school, den heer H. de Boer. Christelijk onderwijs en kerk staan naast elkander om de ware be ginselen van Gods Woord den menschen te leeren kennen. Spr. beval de school in de belangstelling der ouders aan en sprak zijn reugde uit over het groot aantal leerlingen der school. Er zijn maar weinig dames, die hun garderobe aanvullen zonder dat zij op geld behoeven te letten. Duizenden daarentegen hebben geen apart kleedinggeld, maar weten door zuinig huishouden en schipperen wel te krijgen, wat zij willen hebben. Dames zijn de beste inkoopsters ter wereld. Zij weten, dat elke gulden 100 centen heeft en zij kunnen de kwaliteit van stof, de afwerking en de waarde van het bont bepalen. Het doet er niet toe, welk bedrag U uit wilt geven. Bij ons krijgt U daarvoor iets fijns en iets aparts, want wij hebben meer aan 10 tevreden klanten, dan aan 25 verkochte mantels! Alléén Hofweg 6 HOFWEG „HAAGSCH MODEHUIS" HOFWEG 6 Zaterdags tot HALF TWEE uur gesloten. En nu aan u. Gemeente, heb ik nog een verzoek, aldus spr., wil mij verdragen in al het menschelijk te kort komen en mij met mijn gezin met uw gebeden opdragen aan •de troon der genade. Wij stellen de pastorie ons hart voor u open en hopen oprecht, leeraar; de Heere geve, dat wij mogen zijn van Jezus. Na het dankgebed werd Ds. Jellema en de Gemeente nog toegesproken door Ds. Ode van Koudekerk, zulks namens de Ring, v na Ds. Stehouwer tot slot de nieuwe herder met warme bewoordingen de gemeente aan beval, dat zij hem mocht dragen in liefde gebed, tot stichting der Gemeente, tot heil der zielen en de komst van het Koninkrijk van Jezus. De Gemeente zong op verzoek Ds. Stehouwer hun leeraar toe de laatste vier regels van Ps. 118 12. BRUTALE STRAATROOF Gemengd Nieuws, CHAUFFEUR WERD DUIZELIG. Auto botst tegen een boom. Men meldt ons uit Den Haag: Op het kruispunt Laan van N. O -Indiê- - Theresiastraat is in den vorigen nacht een personenauto, doordat de bestuurder duizelig werd, tegen een boom gereden, staande op den vluchtheuvel aldaar. De be stuurder, de 23-jarige W. ten O., uit de W. v. Outhoornstraat, die bewusteloos liggen bleef, bekwam vermoedelijk ecu lichte her- eenschudding, terwijl de drie inzittenden werden gewond. De 35-jarige C. de G., uh de Marconistraat bleek door glasscherven aan het gelaat de zijn gewond; de 54-jarige W. F. C. de J., uit de Franklinstraat, had den linlcer-enkel bezeerd, terwijl diens vrouw letsel had bekomen aan beide bee- nen en den linkerarm. Allen zijn naar h-si ziekenhuis Zuidwal gebracht, alwaar slechts ten O. ter observatie is gebleven. De voor zijde van de auto en de boom werden zwaar beschadigd. ERNSTIGE AANRIJDING Men meldt ons uit Dordrecht: Hedenmiddag kwart voor 2 had iin het Steegoveredoot een ernstige aanrijding plaats tusschen een wielrijdster, mevr. V. alhier, en een luxe-au to uit Rotterdam. De auto reed langzaam, maar door de drukte is de dame blijkbaar plotseling vlak voor de auto neergevallen, waardoor voor- en achterwiel over haar beenen heenreed. Zij werd binnengedragen bij dien boek handelaar Breemer. waar Dr Tije de Jong de eerste hulp verleende. Deze achtte on middellijke opname in het Ziekenhuis nood zakelijk. VERDRONKEN. Men meldt ons uit Schiedam: Gistermorgen ongeveer 9 uur geraakte de Daders met groot geldsbedrag er van door Men meldt ons uit Rotterdam: In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft hier ter stede een brutale straatroof plaats gevonden, waarvan het slachtoffer is geworden de 46-jarige Duitsche Koopman E. K., afkomstig uit Delsüngen in Duitsch- land, die tijdelijk verblijf houdt te Rotter dam. Reeds in onze vorige editie hebben wij zeer in 't kort vermeld, dat op het politie bureau aan de Witte de Withstraat 's nachts een man was gekomen, die vertelde na bezoek aan een pand in de Witte de With straat te zijn beroofd, waarop men hem leelijk had toegetakeld. Wegens den stand van het onderzoek was het onmogelijk reeds gister nadere bijzonderheden mede te dee- len. Thans vernemen wij het .volgende over deze brutale straatroof: De koopman heeft 's nachts in de omge ving van den SChiedamschedijk een snorders auto aangeroepen om hem naar zijn hotel aan het Westplein te brengen. Voor dit be trekkelijk korte ritje vroeg de chauffeur, bij het hotel aangekomen, een vergoeding van 10, hetgeen de Duitscher veel te hoog vond. Hij was tot een minnelijke schikking bereid bood 5 aan. De chauffeur wenschte hiermee geen genoegen te nemen, waarom men op zijn voorstel besloot naar een politie bureau te rijden om tot een overeenkomst te geraken. De auto reed echter naar de don kere Parkkade, die in het nachtelijk uur vol komen verlaten lag. Daar aangekomen, hield de chauffeur stil, en tezamen met een man, die naast hem had gezeten, hebben zij den Duitscher uit de auto getrokken en hem op straat tegen den grond geslagen, waar zij hem ernstig mishandelden en ook op het ge zicht trapten. Daarna hebben zij al zijn zak ken leeggehaald, en hebben de vlucht ge nomen, de Duitscher in dcerniswekkenden toestand achterlatend. Deze, in Rotterdam geen weg wetend, is, nadat hij eenigszins bekomen was, lang zaam weggestrompeld. Een paar uur later, het was toen ongeveer drie uur geworden, 'ond een agent hem op het Westplein. De man bleek toen in het gezicht ernstig ge wond te zijn, had een dichtgeslagen oog, en klaagde over ernstige pijnen in de lenden. De agent heeft den Duitscher meegenomen naar het bureau aan de Witte de Withstraat. Vandaar is hij per auto van den Geneeskun digen Dienst naar het Ziekenhuis aan den CoolsLngel vervoerd, waar hij ter verpleging werd opgenomen. Gelukkig bleek daar, dat de onderkaak niet gebroken was (hetgeen men aanvankelijk vermoedde). Men heeft •hem verbonden en eenige uren in observatie gehouden. Gister kon hij in den loop van den dag weer uit het Ziekenhuis worden ont-slagen en verder door de politie worden verhoord. Hij was herootd van twee bankbiljetten can 50 Mark, 5 van 100 Mark, 1 van 500 10-jarige II. Koppenhage, gewoond hebbende van Beverenstraat in de Korte Haven. M »ners van de Nw. Haven zagen dat het^Mark, 1 van 1000 Mark, S van 1 Engelsch kind te water geraakte en sprongen dacielijk pond sterling. 1 cheque van 100 ppnd ster- bij met een dreg van den brugwachter. Toen iling. twee gouden horloges, waarvan eon met de jongen werd opgehaald is dadelyk metgouden ketting, benevens een lederen etui behulp van E.H.B.O. begonnen met het. op-'met paspoortpapieren. wekken van de levensgeesten. Dr. Geerdes, die i Onmiddellijk na de aangifte van de beroo- spoedig ter plaatse was, consulteerde evenwel ving heeft de politie alles op haren en snaren de dood. Het lyk van den jongen werd per gezet de daders van dezen laffen aanslag op politiebrancard naar de ouderlijke vervoerd. De jongen was leerling school voor achterlijke kinderen. hen had kunnen verstrekken. Als gevolg daarvan werd gistermiddag in zijn woning gearresteerd de 21-jarige chauf feur P. O. Korten tijd later werd ook zijn medeplichtige, de 23-jarige varensgezel J. T. A. H. aangehouden. De beide verdachten zijn onmiddellijk aan een langdurig verhoor on derworpen en hebben na confrontatie met den Duitscher, een volledige bekentenis af gelegd. Zij zijn in verzekerde bewaring ge steld. Het gestolen geld is echter nog steeds niet terecht De politie zet het onderzoek voort. (Ongecorrigeerd.) EEN KETTING OP DE RAILS Ketting van vijf meter lengte Men meldt ons uit De Bilt: Gisteravond ongeveer acht uur is door het personeel van de Ned. Buurtspoorwegmaat- schappij nabij de buitenplaats Arensberg een ketting op de rails ontdekt. De ketting was ontdekt door den tramge leider L. V"., van den tramtrein die van Utrecht naar Zeist ging. In de lengte was de ketting in de rails gelegd, de laatste schakel was dubbel ge legd. De ketting had een lengte van vijf me ter en was in het lichaam van de rails ge past, zoodat uit een en ander wordt afge leid, dat hier niet van verliezen sprake is, doch dat er opzet in het spel moet zijn. De stoptram UtrechtZeist sprong over de ketting heen, maar ontspoorde gelukkig 'et Het trampersoneel heeft de ketting gede poneerd bij de Biltsche politie en van een ander aangifte gedaan. De politie stelt nauwkeurig onderzoek in. wee jaar geleden heeft ook eens een po ging plaats gehad om de tram te doen ont sporen. Kunst en Letteren. MAURICE RAVEL GEWOND De beroemde Fransche componist Maurice Ravel is ernstig gewond toen de taxi-auto, waarin hy was gezeten, in botsing kwam met een andere huurauto. sche Hof. den gevangenisi -aal elschte than: DOOD DOOR SCHULD Zaterdag heeft terecht gestaan de chauffeur L. K. wegens het veroorzaken dood door schuld. De advocaat-generaal elschte vernietiging van het vonnis en veroordeeling van verdachte tot f50 boete. subs. 25 dagen hechtenis. Uitspraak 19 October. Tegen A. D.. chauffeur te Delft, vroeg de :htbank te Den Haag vierfi|~ J mjt *-*£0 •gens het anden hechte- g bevestiging val ding op den Oostsingel, te Delft, waarvan de jongen V. het lr De advocaat-generaal vroe het vonnis. Uitspraak 19 October. MISHANDELING Voor het gerechtshof hebben gestaan A. S. en ÏV. H„ beiden te Wassenaar, die door den poll- ierechter te Den Haag. zijn veroordeeld ieder ot zes weken gevangenisstraf, wegens mishan- lellng van P.. toen deze hen ontdekte, terwijl ;jj kievitseieren zochten op het land _p~ - [al eischte bevestiging. INGEZONDEN STUKKEN WONINGBOUWVEREEN. „ONS DOEL" Mijnheer de Redacteur, In het October-nummer van „Volkshuisves ting" is opgenomen een door het Bestuur van de Woningbouwvereniging „Ons Doel" gere digeerd verslag van het verhandelde op de 22 September j.l. gehouden buitengewone al gemeene leden-vergadering. Ik meen dat dit verslag enkele onjuisthe den bevat, welke waarschijnlijk zyn te wijten aan een il te groote beknoptheid, ten aan zien van het besprokene over het voorstel van het Bestuur om het lid R. v. P. uit het lid maatschap te ontzetten. Aangezien de voor geschiedenis van het tusschen partijen gere zen geschil reeds in de pers werd belicht, meen ik in verband met het bovenstaande mijn standpunt hier te moeten vermelden. Het Bestuur verlangde royement van bedoeld lid, op grond dat hij geweigerd had de z.g. woning-inspectie-commissie in het door hem van de vereeniging gehuurde huis toe te laten. Ik heb uitdrukkelijk betoogd dat ik de kwes tie van alle franje wer/schte te ontdoen en bijkomstigheden geheel buiten beschouwing liet. M.i. kon het betrokken lid niet worden geroyeerd, omdat het reglement voor de con trole een onderzoek door „deskundigen" voor schrijft en de heeren, die zich by hem ver voegden, niet als zoodanig konden worden aan gemerkt. Dat de huurder door het wèl willen toelaten van een niet-deskundige dit middel had prijs gegeven, heb ik erkend. Intusschen zegt dit niet dat voldaan was aan de voor schriften van het reglement, wary an de re dactie ongetwijfeld op een speciaal deskun- d i g-onderzoek wyst. Verder wees ik op het doel van de vereeni ging, n.l. het verschaffen van een goede wo ning tegen een redelijken huurprijs aan den werkman. In dit verband vroeg ik my af of het nu wel uiterst taktisch was juist de be- stuurslieden, met wie het lid ernstige onaan genaamheden had, voor de inspectie aan te wijzen en of het hoofddoel van de vereeni ging nu niet dreigde ondergeschikt te wor den gemaakt aan bijkomstigheden. Ten slotte voerde ik nog aan dat bij roye ment het gezin van den huurder ernstig zou worden gedupeerd; voor een daad van den vader zouden vrouw en kinderen moeten boe ten, door aangewezen te worden op een z,g, krotwoning, tegen de exploitatie waarvan juist „Ons Doel" strydt. Ik ontken dat ik eenige beschuldiging tegen het Bestuur heb geuit, met name dat ik hem van Talen" in den zin als in het gewraakte verslag bedoeld zou hebben beschuldigd. Ik heb te veel eerbied voor degenen, die zich zon der persoonlijke bedoelingen voor socialen- en maatschappelijken arbeid geveh I Met dank voor de verleende plaatsruimte, TH. J. VAN DER HEIJDEN, Lid van de Ned. Vereen, van Rechtsk. Adviseurs. Leiden Leiden, 8 Oct. 1932. Geachte Redacteur, Zou ik s.v.p. een klein plaatsje mogen in uw blad waarvoor ik u bij voorbat donk zeg. In het maandblad Volkshuisvesting, orgaan van de Federatie van Woningbouwvereeni- gingen heeft het bestuur van Woningbouwver- eeniging „Ons Doel" een verslag van de ver gadering, welke de vorige maand in 't Nut werd gehouden, laten plaatsen. Het heeft ons buitengewoon verbaasd, dat in strjjd met de gewoonte der vereeniging van die by- eenikomst, waarin het bestuur een neder- g leed, geen verslag in de plaatselijke bladen is ingezonden.! Terwijl zeker geheele kolommen de bladen gevuld zouden hebben, indien Van de Pol de nederlaag had geleden. Het bestuur legt blijkens dit verslag den heer Th. J. van der Heijden, die op een waar dige wyze zich uitdrukkelijk tegen het uitzet ten van het lidmaatschap van R. v. d. Pol ver zette ten laste dat hy het bestuur van falen beschuldigt. Dit is geenszins juist. Genoemde heer die lid der vereeniging is heeft by zyn betoog dat meermalen door een applaus werd onderbroken, alle persoonlyke veete buiten beschouwing gelaten en zelf na de stemming bedoeld lid tijdens de vergadering hartig onderhouden. Wij hebben den indruk gekregen dat het geenszins de bedoeling van genoemde heer was om het bestuur een hak te zetten en hy heeft dan ook de leiders van de vereeni ging de hand boven 't hoofd gehouden, waar- .or de voorzitter ten slotte nog bedankte. Uw dankend voor de verleende plaatsing, Namens eenige leden van „Ons Doel" R. v. d. POL. S. DEN OS. A. HENZEN. Laatste Nieuws. Rechtzaken. HAAGSCH GERECHTSHOF OPLICHTING ii fiirtci ue uauvrs van Uf/.i-n ittiivii uausiug op staan, net i ïing jte sporen. Zij kon daarbij dankbaar gebruik I ^urbü de maken van een vrij volledig signalement, dat gevangenisstraf.' Di ite kocht i..^— verdachte wilde daaruit heeft I tte melk op slaatje slaan. Het Hof in de Hangsche" rechtbank eroordeeld tot een maand door den Hoogen 1 de Duitscher 's nachts van de beide man- I gecasseerd wegens onvoldoende DE KRAKATAU OMGESLAGEN ENKELE LICHTGEWONDEN. Aneta (Holland) meldt: Blijkens bij het Departement van Defensie ingekomen be richt is do „Ivrakatau" op 11 October in het Oostervaarwater te Soerabaja omgeslagen. Het schip ligt met bakboordzijde boven water in vier meter water op een bank aan de oostzijde van het vaarwater. Er zijn geen vermisten alleen 5 lichtgewonden. Omtrent de oorzaak is nog niets hekend. Er worden maatregelen genomen tot ber ging van het schip. SCHOOLNIEUWS raar. Haarlem cn mej. J. C. van der Rotterdam Voor het prop. ex. voor MUnlngenie heer A. Is". Dorsman. Amsterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7