mwwtm Firma H. LESAGE ÜC1-CEMENT Bouw BLINDENINSTITUUT TE HUIZEN Overtoom 45 AMSTERDAM SOT ™EBR. 0 E B E SC S3 KOOP HEERENHUIZEN 3ime hypotheek p-A. MÜYS i Co's G AANNEMERS TELEFOON 80420 Voor alle voorkomende Bouw- en Verbouwwerken N.V. Betonbuizenfabriek „DE VALK" NIEUWPOORT-LANGERAK TELEFOON 18 GROOTSTE fabriek in Nederland. Prijzen beneden elke concurrentie. VRAAGT PRIJS .CHERM1 ALLE liEBOUWEN TEGEN TTE - KOUDE - VOCHT - LAWAAI DOllI GRATIS DESKUNDIG ADVIES n Producten Grondstoffen Hmij. SlEROAiVI: Sarphatikade - Tel. 34824 -Ü6824 r ;TEROAM Stationsweg 37b - Telet. 11690 BOUWBLAD No. 172 (Verschijnt eiken Maartdag) MAANDAG 12 SEPTEMBER 1932 121 argeF" Nik y STEENFABRIEK le iENGELO ;U§] Boekeloscheweg - Tel. 169 'J STEEN FABRIKANTEN inhl leverancier van de jr, ui gevelsteen van het Ziltige Electrische Carley's Klokken vanaf f 22.50 rgK Alleenverkoop bij Electro-Techn. Bureau „BOHAMEE" Tel. Nos.1i 678-52678-R'dam wonen in SCHIEBROEK fief HEERENHUIZEN de» m.ruime hypotheek, mfii 7 kamers, ingerichte badkamer keuken, .gvaljen achtertuin, centr. verwarming, vaste tafels, gr. kelder, alle comfort aanwezig vererf'en busverbinding Lage be asnng en onderwijs. Te bevragen op't werk •achtSEBR. J. A. WILLEMAN lingslNLAAN *0 - HILLEGERSBERG - Tal. 43784 ïrlooi |nl Bouw- en Woningbureau VOGEL Schiebroek Telefoon 44113 lEcF" 'enscht U allenj een mooie, solide en doelmatige DS' SCHOOLBANK II gel VOOR ZEER BILLIJKEN PRIJS! mdsd Myn schoolbank Ned. Octrooi ai^e' No. 25549 voldoet naar het oordeel 21 van deskundigen, aan die wenschen G. J. MAK, School en Kerk- weibelen, Zuidhoek 86-88, R'dam TELEFOON 10199 antwJiininiiiiiniiiniiiniiiiiiiinniiiinnniinniiiiiniiniiiiiiiiniiiinniiiiiiiinntiniiniiiiniiniiiiiiiinniiini J^iiinstad Schiebroek UW WOONPLAATS LAM. Heerenhuizen tonkoopa.d. de 1 der I Adrianalaan t.o.Palmweg Moderne indeeling, complete cen trale Verwarming en Badinstallatie Te bevragen ter plaatse CORNS v. d. 80S Jr. of Tel. 50071-32971 Srzèk«nsingel—Vijverlaan Schiebroek nwe0DJ Kamer en suite, keuken, vestibule, groote kelder, 3 slaapkamers, bad- ,n kamer en zolder. )PPRIJS: f 12 500. f 14.000 A_ BLONK, Piaslaan 58, Schiebroek i Sclii_ gema U wenscht jrteid Uw eigen huis op eigen grond P zekere belegging in dezen tijd! te J DAN NU EENS KIJKEN NAAR DE HEERENHUIZEN Meloenstraat te 's-Gravenhage van het TamijWBUREAU M. P. WERNER m"dienstraat 55 - Telefoon 339682 3a vei Ruime hypotheek voorhan- e tra} den onder gunstige conditie LÜKE KOOP In Centrum ROTTERDAM (ZUID) onda( VERGADERRUIMTE f1*' voorzien van 480 zitplaatsen, enkele 5, wo; iiiejnere lokalen en 5 ruime boven- l3?3 woningen. Hoekbebouwing. Pl.m. sia! 300 vierk. M. oppervlakte. Ook voor andere doeleinden zeer geschikt. A. H. VAN WIJNGAARDEN, nitect, Leede 130, R'dam. Tel. 56380. Ofhl pai onij maastricht '-'ederlandscu fabrikaat i GEDdnniit jelo i )nd dgenw. voor R'DAM oozet te nachl oveillRECHTSKAOE 147b yFOON 10404-30233 OMSTREKEN Aannemer: Firma H. LESAGE, Amsterdam. De bouw van het BI In den-instituut werd, door de tijdens dien 'bouw in Maart 1932 overleden -architect A. D. N. v. Geaidt A.Lzn. te Amsterdam, 18 Juli 1930 aanbesteed en aan de laagste insohrijfster de firma H. Lesage te Amsterdam den 29sten Aug. 1930 voor de som van 846.450.opgedragen. Met de algemeene leiding en uitvoering van het bouwwerk werd belast de hoofd opzichter van het Architecten-bureau, de heer C. F. G. Lorenz te Amstelveen, verder bijgestaan door twee opzichters de he eren Dik en Coster, vier uitvoeaders en een Den 27sten Aug. 1930 werd begonnen met de voorbereidende werkzaamheden zooals uitzetten enz., zoodat op 22 April 1930 met het rooien der hoornen en struiken kon wor den begonnen en deal 6en Oct. 1930 met de graafwerken. Den 20steji October 1930 kon begonnen worden met de metselwerken van 't arbeids- gebouw en achtereenvolgens den 30sten October met het gestichtsgebouw, 24 Nov. met het muziekgebouw, 29 Dec. met woning dr. Belzer. 14 Jan. 1931 met 't woongebouw, met de betonwerken kelder hoofdgebouw den 13den Febr. en den 7den AprÜ met de metselwerken der drie woningen. De werkzaamheden werden met die spoed voortgezet, dat 15 Dec. 1930 begonnen werd met het leggen der platbaLklaag arheidsge bouw, 7 Maart 1931 met kappen van het gestichtsgebouw en vervolgens op 2 April van het muziekgebouw, 24 April van de wo ningen, 16 Mei van de vila dr. Belzer, 20 Mei van het woongebouw em. 22 Juli van het hoofdgebouw. Den 2den Februari 1931 werd met den aanleg der verwarming begonnen, den 13den Juli met den aanleg van het electrisch licht, binnenleidingen water en gas en loozingen, welke 17 Aug. 1931 grootendeel gereed wa ren zoodat met de stucadoorswerken kon worden begonnen. Den 12den October 1931 werd begonnen met de tegelwerken en l.Febr. 1932 met de schilderwerken, zoodat het geheele bouwwerk op 25 Juli 1932 kon worden opgeleverd. Het geheele werk kwam tot stand in 22 maanden, waarin nog ruim een maand is, dat niet gewerkt kon worden wegens regen en vorst. Van het terrein, 850 H.A., werd bebouwd: gestichtsgebouw 1620 M2.; arheidsgebouw 863 M2.; muziekgebouw 1033 M2.; hoofdge bouw 950 M2.; woongebouw 802 M2.; villa dr. Belzer 2200 M2., villa Mr. Bouwmeester 85 M2.; beide woningen 55 M2.; Transformator huis 26 M2.; bergschuur 60 M2. Tezamen 5694 M2 aan bebouwd oppervlak. Centrale verwarming Dia installatie is uitgevoerd als afstands verwarming, d.w.z. dat de gebouwen «wor den verwarmd vanuit één ketelhuis. Als systeem is hiervoor gekozen een warmwater- verwarming met versnelde circulatie. De leidingen naar de diverse gebouw-en zijn in het terrein aangebracht in betonnen kanalen Ieder gebouw is in het ketelhuis afsluit- en aftapbaar, terwijl door een speciale meng- inrichting mogelijk is de temperaturen van het aanvoerwater naar de verschillende gebouwen naar behoefte te -regelen. In het ketelhuis zijn geplaatst 5 Strebel Eca IV S ketels met tezamen 265 M2. V. O. en een totale capaciteit van 1.850.000 Kcal. Zij wor den gestookt met kleine magere nootjes kolen zgn. minderwaardige brandstof, waarmede een belangrijke besparing ten opzichte van cokes wordt bereikt D.e brand stof wordt uit de naastgelegen brandstoffen- kelders met een kol en transportbaan boven de ketels aangevoerd. Voor de snelcirculatie zijn in de pompenkameir 2 centrifugaal- pompen geplaatst, elk met een capaciteit van 75.000 per minuut. In dit vertrek bevin den zich ook de verdeelstukken met de In de gehouwen -bevinden zich 520 radia toren met een verwarmd oppervlak van pl.m. 3000 M2., waarvoor ongeveer 7500 meter leiding moest worden aangebracht. Hiervan bevindt zich ongeveer 1500 M. in de -beton- lokalen in het terredn. Alle leidingen buiten de verwarmde vertrekken zijn met reinkurk schalen geisoleerd. Warmwatervoorziening. Hiervoor is in het ketelhuis een Strebel Eca I S ketel geplaatst met een V. O. van 15.5 M2 en een capaciteit van 90.000 kcal. Het water wordt verwarmd in twee roodkoperen boilers met elk 2500 L. inhoud. Vanaf de boilers voe-ren 1700 M. in- en uitwendig vertind koperen buizen naar de diverse tapplaatsen in de gebouwen, terwijl g centrifugaal- pompen voor de gewenschte snelcirculatie zorgen. 's Winters kunnen de boilers verwarmd worden door de verwarmingsketels. Deze installatie werd gemaakt door de N.V. maatschappij van Centrale Verwarming vh. Wolter Dros, Amersfoort. Electrische installatie De geheele electrische licht-, kracht- en signaal-installatie werd uitgevoerd door de N. V. Electriciteits Maatschappij v.h. Alberts Kluft te Amsterdam, waarbij zooveel mogelijk gebruik wordt gemaakt van Neder- landsch fabrikaat, o.a. kat ls der Nederland sohe kabelfabriek te Delft, Draad der Draka te Amsterdam. De hoof daansluiting geschiedt in een apart transformatorengêbouvv en vandaar uit voe ren ringkabels naar onderverdeelbatterijen, kabels voor buitenverlichting, enz.; de lengte der kabels -bedraagt c.a, 3700 M. Totaal werden geinstalleerd c.a. 1000 aansluitingen voor löoht, waarvoor verwerkt c.a. 11000 M. buis en gepantserde gummikabel. Verder bestaat de buitenverlichtin uit 25 aansluitin gen voor licht, welke en uit de hand en geheel automatisch kunnen worden bediend. De krachtinstallatie is ten behoeve van diverse motoren voor liften, pompen, orgel en verschillende werktuigmachines, terwijl in de keukens en dergelijke ruimten stopcon tacten voor verschillende huishoudmachines zijn aangebracht; de pompinstallatie wordt automatisch geschakeld. Zee-r veel zorg is aan de beveiliging be steed. Een electrische sirene zorgt voor de geluidsignalen voor aanvang werk en maal tijden. enz. Verder is nog aangebracht een leidingsnet voor het doorgeven van radiomuziek, even eens uitgevoerd in grond- en speciaal radio kabel der Ned. Kabelfabriek te Delft. De geheele installatie is zoo eenvoudig mogelijk gehouden en aan een goede afwer king is de meeste zorg besteed, terwijl het geheel zonder eenige storing of stagnatie in bedrijf is gesteld. Tuinaanleg De gebouwen zijn geplaatst op eenvoor het grootste gedeelte -- heboscht terrein, totaal groot pl.m. 8.5 H.A. Het vóórterrein tusschen Amensfoortsche weg en Hoofdgebouw is voor „tuin" be stemd, evenals de gedeelten tusschen alle gebouwen waar het bestaande bosch (in hoofdzaak eikenhakhout) verwijderd moest worden. Daar waar de ruimte tusschen de ge bouwen van eenig belang was o.a. tus schen Arbeidsgebouw en Muziekgebouw zijn hoofdbestanddeelen van de bestaande be bossching behouden om als kern te dienen bij het aanbrengen van verdere struik en heesterplantsoenen. De padenaanleg is zeer eenvoudig en weinig gecompliceerd uitgevoerd, zoodat de nden gemakkelijk den weg kunnen vinden en na korte oefening zich ook spoedig zullen kunnen oriënteeren. Het voorterrein is in groote vlakken op gelost, waarbij -de later nog aan te brengen beplanting van boomen en heesters er op gericht zal zijn: de gevel van het hoofd gebouw met oprij weg en de vóór op het ter rein staande woningen bij den hoofdingang tot één geheel te binden en daardoor ook het sterkst te doen spreken. In aansluiting met de padenloop van den tuinaanleg zijn boschpaden aangelegd, welke in totaal ruim 2000 M lang zijn, door een oppervlakte van b'/i H. A. Deze boschwandelingen zijn zóó geprojec teerd, dat zij in drie afdeelingen gescheiden zijn zonder eenig onderling contact, waar door de surveillance vereenvoudigd wordt. Er is namelijk een aparte rondwandeling voor de volwassen blinden en daarbij voor jongens en meisjes elk één. Deze paden liggen eenigszins verdiept, opdat gemakkelijk de loop der paden, die in lange lijnen zijn geprojecteerd zonder overtollige korte bochten en andere moei lijkheden, door de blinden kan worden onder scheiden. Bij elk der drie rondwandelingen is ge profiteerd van de verschillende bebosschin- gen die op het terrein voorkomen, zooals: eikenhakhout, dennenbosch, opgaande eiken, prunusboschjes, enz. enz. Bovendien bevindt zich aan de zuidzijde van de Beukenlaan publieke weg langs de lengtezijde van het terrein) nog een bij de Stichting behoorend open veld van plm. 6000 M2., hetwelk voor verpoozing en ontspanning is bestemd. De rijwegen zijn aangelegd vanaf den Hoofdingang naar het Hoofdgebouw met aftakking naai* bet huis van den Directeur vervolgens aan beide zijden óm het Hoofd gebouw naar heit Muziekgebouw met ver binding naar de garages. Een aparte dienstweg met toegangshek aan den Amersfoortsche weg leidt langs de Noordzijde van het terrein naar Gestiohts- gebouw, Arheidsgebouw en vervolgens naar de daar achter liggende garages. De uitvoering van een tuinaanleg bij een zoo groot complex van belangrijke gehouwen kon pas begonnen worden nadat de daar voor bestemde terreinen door den aannemer van den bouw konden worden vrij gegeven. Overal waar belangrijke grondbewerkin gen en grondverplaatsingen ten behoeve van den aanleg moesten plaats vinden, was het terrein door materialen, loodsen en keten in beslag genomen, namelijk het onbeboschto voorterrein langs den Amersfoortsche weg en alle open gedeelten tusschen de gehou wen. Door aangename samenwerking met den aannemer van den bouw en zijn vertegen woordigers is het werk, dat begin Januari '32 bij onderhandsohe aanbesteding aan Gebr. van Barneveld te Bussum werd op gedragen, thans zóó ver gevorderd dat de aanleg in vorm gereed is de gazons in hoofdzaak zijn afgewerkt., maar de beplan tingen slechts voor een klein gedeelte in het voorjaarsseizoen konden worden aange bracht Bij het begin van den zomer was het gun stige seizoen voor aanplantingen verstreken en er zal nu tot het najaar met verdere af werking moeten woorden gewacht Als tijdelijke begroeiing der oppervlakten langs en óm de gebouwen welke voor aan plant van boomen, heesters, hagen, struiken, enz. enz. in aanmerking komen, zijn begin van den zomer gele lupinen gezaaid welke i behalve nog eenige grondverbetering na het onderspitten ook bedoeld zijn om het stuiven te beletten van dezen diepbewerkten zand grond. Aan de bestaande bebosschingen op het terrein r xl te zijner tijd nog aandacht moeten worden geschonken, willen deze niet in waarde sterk verminderen. Hier en daar zijn reeds duidelijk sporen merkbaar van aohteruitgang. wat niet te verwonderen is daar vorige eigenaren de bosschen en boschjes jarenlang aan hun lot hebben overgelaten. „Dunnen" is op vele plaatsen noodzakelijk. Waardevolle boomen en groepen vrijstel len evenzeer. Op andere gedeelten zal het wenschelijk zijn bet bestaande minderwaardige hout te vervangen door gewassen die de noodzake lijke dekking geven aan de passage op den publieken weg (Beukenlaan) en zoo zijn er méér eischen, waaraan nog voldaan moet worden. In hoofdzaak zijn dit werkzaamheden voor komende winters. Hoewel nog niet geheel voltooid volgens de -daarvoor gemaakte projecten, zal zeker ook de aanleg óm de gebouwen van het In stituut voor de velen, di» daarin weldra ge huisvest zullen zijn, ook thans reeds bij dragen tot verhooging van hun geluk. De tuinaanleg is naar ontwerp en onder leiding van den heer D. F. Tersteeg, tuin architect te Naarden uitgevoerd. Dr. Ir. J. A. RINGERS Benoemd h. c. door de Technische Hooge- school te Danzig tot „Doktor-Ingenieur": Dr. Ir. J. A. Ringers, Directeur-Generaal van den Rijks waterstaat, wegens zijn belangrijke werkzaamheden bij den bouw van de nieuwe Schutsluis te IJmuiden en bij de uitvoering der Zuiderzeewerken, zoowel als wegens zijn arbeid op economisch en technisch gebied. roep meubelen op de Jaarbeurs Dat de groep meubelen op de Nederland- sche Jaarbeurs tot een der meest belangrijke bedrijfsgroepen behoort, zal wel niemand meer willen ontkennen. Steeds meer en meer is zij uitgebreid en een Jaarbeurs zonder meubelfabrikanten is schier ondenkbaar. Niet alleen de geheele vijfde verdieping der drie gebouwen, maar ook nog een zeer be langrijk gedeelte van de vierde etage neemt de Meubelbeurs ditmaal wederom in. Uitgegroeid tot een centrum van den meubelhandel, draagt zij thans voor het eerst een gesloten karakter en is de afdee- ling alleen toegankelijk voor bezoekers in het bezit van een speciale kaart met den opdruk: „Meubelen". Heeft men een der gelijk toegangsbewijs niet, dan kan men alsnog op de vierde etage zich zulk een be wijs verschaffen, wanneer men zich tenmin ste kan legitimeeren als zakelijk belang hebbende bij den meubelhandel. Houth. v/h N.V. J. VAN SCHIJNDEL Co. Hoofdkantoor: OosLAdmiraliteitskade 47 Rotterdam Onslaenlantsen. Zatfprii en Srhaverih AIVIVO 1833 Opslagplaatsen, Zagerij en Schaverij: NassauhavenBoerengaf Hoogbouw of Laagbouw in Utrecht Drie woonlagen, als er voldoende licht lucht en is Aan wegen van achttien meter breedte Op 2 Mei 1929 heeft de heer Swane het volgend voorstel ingediend: „De Raad be sluit aan straten, die tenminste 18 M. breed zijn, den bouw van perceelen bevattende drie woningen toe te staan, mits aan nader door Burgemeester en Wethouders te stel len voorwaarden ten opzichte van het uiter lijk aanzien en de indeeling der gebouwen wordt voldaan". Thans schrijft de Rechts kundige Commissie daaromtrent aan den Raad: Nu in de laatste jaren, met het oog op het productiever maken van den bouwgrond een sterke drang ontstaan, is tot het bou wen van huizen, bestemd voor drie gezin nen in drie woonlagen, is het met het oog op de belangen van de volkshuisvesting zon der twijfel gewenscht ook dienaangaande bepalingen in de Bouwverordening op te nemen. In een nieuw artikel 25bis hebben wij omschreven, ornder welke voorwaarden het in het algemeen zal zijn toegestaan een go jjiouw op te richten, waarin meer dain twee woningen boven elkander zullen zijn ge legen. Het bouwen van meer woningen zal, behoudens het bepaalde iin artikel 25 ten aanzien van gebouwen voor meer dan drie gezinnen, woreien vrij gelaten, indien de straat, waaraan het gebouw wordt opge richt, tenminste 18 M. breed is en de rooi lijn dier straat, en die van de naastbijzijnde achter het gebouw gelegen of aan te leggen straat, tenminste 36 M. van elkander ver wijderd zijn. Bij deze voorwaarden heeft men den waarborg, dat gebouwen met drie woonlagen slechts zullen worden opgericht aan breede verkeerswegen met voldoencn» licht en luoht, zoowel voor als achter. Met het oog op den lichtinval aan den achterkant van het gebouw, is een nieuw artikel 19bis ontworpen. De afstand van 10 M., welke krachtens artikel 10 van de Bouw verordening tusschen de bebouwing aan weerszijden van het bouwblok moeit worden opengelaten, waarborgt bij een bouw van drie verdiepingen nog een voldoenden licht inval. Om echter ook bij het aanbrengen van meer verdiepingen den lichtinval te verzekeren is het gewenscht de verder*, bouwhoogte aan de achterzijde van het ge bouw te beperken. Het is voorts wensohelijk om voor een woning, welke uitsluitend op den beganen grond of op één verdieping is gelegen, een grootere minimum-afmeting vast te stellen dan de thans in artikel 20 geldende. Ook bi] het in den laatsten tijd veelvuldig voorko mende splitsen van gebouwen in meer woningen, dan daarin aanvankelijk aan wezig waren, zal door een dergelijke bepa ling worden voorkomen, dat te bekrompen en uit een oogpunt van volksgezondheid ongewenschte woningen worden gevormd. Aan artikel 20 is daarom de bepaling tob- ning, welke uitsluitend op den beganen grond of uitsluitend op één verdieping is gelegen, tenminste 40 M2. moet bedragen. Thans kan krachtens artikel 34 van de Bouwverordening tusschen de woningen on derling een verticale brandvrije scheiding worden geëischt, doch niet een horizontale. Het behoeft geen betoog, dat bij het bouwen van meer woningen, welke boven elkander in één gebouw zijn gelegen, ook een voor schrift ten aanzien van een brandvrije ho rizontal e scheiding noodzakelijk wordt in verband hiermede is een aanvulling van artikel 34 ontworpen. De Gezondheidscommissie heeft in prin cipe bezwaar tegen de voorgestelde wijzi ging. Zij vreest dat aanneming van het voorstel ten gevolge zal hebben, dat de volkshuisvesting in Utrecht zich zal ont wikkelen in een richting, tegenovergesteld aan die, welke de commissie voorstaat Uit sociaal-hygiënisch oogpunt acht de com missie het eengezinshuis verre te verkiezen boven huizen met drie woonlagen. Zuigelin gensterfte en het besmettingsgevaar worden in huurkazernes ongunstig beïnvloed. Meer gezinswoningen zou zij willen verbieden en slechts in bijzondere gevallen onder strenge bepalingen willen toelaten (flats, woningen voor ouden van dagen en onvolkomen ge zinnen). De Rechtskundige Gommiss ie is door het rapport van de Gezondheidscommissie niet overtuigd, dat de voorgestelde wijziging niet moet worden aangebracht Huurkazernes vindt men in ons land slechts in beperkte mate in Amsterdam en Rotterdam en door het onderhavige voorstel zullen zij in Utrecht niet komen. Dit voorstel bevordert niet het bouwen van drie of meer woon lagen, doch stelt eenige regels, waaraan de bouw van drie woonlagen, welke tot dus ver geheel was vrijgelaten, moet voldoen. Voor het oprichten van woningen met meer woonlagen blijven de geldende bepalingen van artikel 25 gehandhaafd. Een gebouw, waarin drie gezinnen boven elkander va nen, is geen huurkazerne. De door de Ge zondheidscommissie genoemde sociaaJ-hygië- nisohe bezwaren tegen huurkazernes gelden o. i. voor een gebouw voor drie gezinnen slechts in zeer geringe mate. Zonder den meerlagenbouw sterk te wil len bevorderen, zijn wij dan ook van ooi- deel, dat daaraan slechts voor zoover dit uit een oogpunt van volksgezondheid en welstand wordt vereischt, belemmeringen in den weg moeten worden gelegd. Het is ons gebleken, dat deze opvatting door Bur gemeester en Wethouders wordt gedeeld. Derhalve blijven wij er bij uwe vergadering op aandringen het voorstel, zooals het in het hierbij gevoegd ontwerp is aangegeven, aan te nemen. Heerenhuizen te Den Haag De laatste jaren is in de Residentie naar alle kantei. uitgebreid. Met een verbluffende snelheid werd de eene straat na de andere volgebouwd. Woningen in allerlei prijs werd het publiek aangeboden. Hoofdzakelijk is dit alles tot stand gebracht door den particu lieren aannemer. Twee ervan de heeren J. D. Brauchman en J. C. Beuker hebben ook een deel van het groote woningtal gebouwd. Het loont de moeite om met een trammetje naar deze heerenhuisjes te gaan kijken. Ze zijn gelegen Nunspeetlaan—Kootwijkstraat. Een vriendelijke voorgevel.vest.igt al direct den indruk, dat daarachter gezellige vertrek ken liggen. Ge wordt niet telouigesteld. Mooie suite-kamers plus de keuken en een ruime vestibule beslaan de platte grond. Twee slaapkamers, bad- en zijkamer is de indeeling boven. Van gemak zijn de zolder en de flinke kelder De tuintjes voor en achter zullen ook wel in den smaak vallen. In deze nieuwe wijk, die m-ct de stad goede verbinding heeft, en waar de winkel stand zich al een plaats veroverde, is het best wonen en we mogen gerust zeggen ook

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7