DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1932 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS GEMEENTEZAKEN Een adres van de baan. De Nocferlandsch Bond van Personeel in 0\ erheidsdicnst verzoekt aan den Raad. om te bevorderen, dat het aan den werkman bij den Reinigingsdienst, F. J. Brocaar, mei ingang van 1 Mei j.l. verleend eervol ont-i slag wordt opgeschort, totdat de Pensioen-1 raad een beslissing zal hebben genomen om trent het door belanghebbende ingediende, bezwaarschrift tegen de beslissing van dien] Raad d.d. 22 Maart 1932, waarbij hij band met het door de geneeskundigen uit gebrachte rapport, uit hoofde van ziekten of gebreken voor de verdere waarneming van zijn betrekking ongeschikt werd verklaard. Blijkens van den Pensioenraad ontvangen mededeeling d.d. 6 Juli j.l., heeft Brocaar echter inmiddels het bezwaarschrift inge trokken. Hiermede is het verzoek om op schorting van het ontslag derhalve auto matisch komen te vervallen. sloot. met toepassing van artikel 21, 3e lid der Ziektewet, in den vervolge ten aanzien van dat personeel eigen risico draagt, wordt nu den Raad een concept-regeling, als in dat artikel bedoeld, ter vaststelling aangeboden. Overname grond In verband met be- en verbouwing ter plaatse, dienen de hieronder genoemde ge deelten grond en sloot aan de gemeente ic worden overgedragen. B. en W. geven in overweging te beslui ten kosteloos in eigendom en onderhoud bij de gemeente over te nemen: a. van de Naamlooze Vennootschap „Leid- sche Exploitatie-Maatschappij van Onroe rende Goederen", gevestigd te Leiden, de strook grond, ter grootte van pl.m. 503 M2„ deel uitmakende van de perceelen, kadas traal bekend gemeente Leiden, sectie P, Nis 17(52 en 1755, gelegen aan de Tesselschade- straat en aan dc Spieghelstraat; b. van Jac. Kukler Hzn., te Leiden, het strookje grond, ter grootte van pl.m. 0.7 M2., deel uitmakende van het perceel, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie H, No. 3511, gelegen aan den Stillen Rijn, hoek Vrou- wenstceg; c. van Th. G. Barthou Sr.. te Leiden, het strookje grond en sloot, ter grootte van pl.m. 50 M2., deel uitmakende van het perceel, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie M, No. 4636, gelegen aan de Rijn- en Schie- kade. Straatnamen Het is noodig aan enkele nieuwe straten namen te geven. B. en W. geven derhalve in overweging aan elk der hieronder genoemde straten den daarachter geplaatsten naam te geven: 1. de straat tusschen den Hoogen Rijndijk en de Fruinstraat, ten Z.O. van den Zoeter- woudschcsingel P. J. Blokstraat; 2. de straat, uitkomende op don Zoeter- woudkchcweg, ten Z.W. van de Groentevei ling Tom atenst raat; 3. de straat,' uitkomende op de onder 2 bedoelde straat en evenwijdig loopende met den Zoeterwoudscheweg Meloenstraat; tV. de straat, uitkomende op de Crone- steinkade en loopende langs de Stadsmolcn- sloot Van den brandelerlaan. Benoemingen. Met verwijzing naar de missives van den Directeur der Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus, betreffende de aanstel ling van tijdelijke leerkrachten aan die in richting van onderwijs geven B. en W. in overweging mevr. W. H. van DaimNeder- liged, mej. L. C. J. Wery en den heer D. G. Magé voor den duur van den cursus 1932 1933 opnieuw te benoemen aan de Hoogere Burgerschool met vijfjarigen cursus tot res pectievelijk lijdelijk leerares in Engelsch, tijdelijk leerares in Duitsch en tijdelijk leer- aar in aardrijkskunde en geschiedenis. In de Raadsvergadering van 20 April 1931 werd de heer N, Verweij benoemd tot twee den geneesheer aan de gestichten „Ende geest", „Voorgeest" en „Rhijngeest", onder bepaling dat de benoeming zou gelden voor één jaar, ingaande 1 Juni 1931. B. en W. stellen thans voor den heer N. Verweij in vasten dienst te benoemen tot tweeden geneesheer aan de gestichten Ende geest, Voorgeest en Rhijngeest en te bepa len, dat deze benoeming geacht zal worden te zijn ingegaan op 1 Juni 1932, Tengevolge van liet aan den heer A. Schwantje verleend eervol ontslag, moet worden voorzien in de betrekking van on derwijzer in de lichamelijke oefening bij het openbaar lager onderwijs alhier. B. en W. bieden daartoe de volgende voordracht aan: lo. H. Kühler te Amster dam; 2o. A. Verschoof te Rotterdam; 3o. W C. Kommann te Haarlem. In. verband met het aan dien heer A. Schwantjes verleend ontslag is het noodig aan de Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen een voorziening te treffen voor het onderwijs in de lichamelijke oefe ning, welke naar het B. en W. voorkomt ook thans weder voorloopig tijdelijk, tot wederopzeggens dient te zijn. Voor de benoeming van con tijdelijk leer- aar in de lichamelijke oefening aan de Ge meentelijke Kweekschool voor Onderwijzers en Onderwijzeressen bieden zij de volgende voordracht aan: lo. H. Kühler te Amster dam, 2o. A. Verschoof te Rotterdam. Verhuring weiland Bij raadsbesluit van 19 October 1931 wer den aangekocht de perceelen weiland, huis, tuin, erf en kade, kadastraal bekend ge meente Leidon, sectie L. Nis 627, 623, 621 god. (thans 1454), 629. 630. 934, 935 en 936 samen groot pl.m. 5.11.60 H.A., gelegen in den Maredijkschen Polder. Van den heer L. Menken is een verzoek ingekomen om het gedeelte van deze per ceelcn weiland, dat een oppervlakte heeft van 4.46.00 H.A., te mogen huren voor den tijd van drie jaren, tegen een huurprijs van 100.per H.A. en per jaar. Hiertegen is bij B. en W. geen bezwaar. Aan den Rljnsburgerweg Bij een ter visie gelegd adres verzoeken de eigenaren van de perceelen aan den Rijnsburgerweg Nis. 83, 85, 87, 89 en 91 de achter hun woningen gelegen strook grond op te hoogen en hun het recht van over gang over die terreinstrook te verleenen naar de nieuw aangelegde zijstraat van den Rijnsburgerweg ter plaatse. De gevraagde ophooging heeft bereids plaats gehad. Wat het gewonschte uitpad betreft, verklaarden B. en W. zich bereid om voor te stellen aan adressanten een per soonlijk recht van uitpad te verleenen tegen betaling door elk hunner van een jaarlijk- sche vergoeding van f 10 en onder beding, dat op hun kosten in de afscheiding tus schen de strook grond en de zijstraat een toegangsdeur zóu,worden aangebracht. DE ZIEKTE-VERZEKERING. In verband met het Raadsbesluit van 7 ril j.l. om te bevorderen, dat de ziekte i rzekering van het inwonende personeel t gestichten bij de Ziekenkas van den Raad wordt beëindigd en dat de EEN ADRES DAT OVERWEGING VERDIENT Avn den Raad dezer gemeente is het vol gend adres verzonden: De ondergeteekendc, H. P. Jansen, mede namens andere belanghebbenden, bewoners en toekomstige bewoners van de woningen aan de nieuwe straten nabij den Zoeter- woudschen weg, brengt het navolgende on der Uwe welwillende aandacht: Op de Agenda voor de Raadszitting van a.s. Maandag 15 Augustus, komt o.a. ook v.oor het geven van namen aan nieuwe stra ten nabij den Zoeterwoudsohen weg. Met verwondering en tevens ook met te leurstelling hebben wij van de voorstellen kennis genomen, n.l. dat de straatnamen aldaar zouden worden als volgt: straat Zoe- terwoudsche weg naar verlengde van Lam- menscliansweg Meloenenstraat en straat evenwijdig aan den Zoeterwoudsohen weg Tomatenstraat. Zoo groot en uitgebreid is de gemeente Leiden toch niet, dat nu juist dit stadsgedeelte moet worden gegroepeerd in een zoogenaamde Vluchten wijk. Verder veel over deze voorgestelde namen te zeggen lijkt niet noodig, omdat de voorgestelde na men wel door betere te vervangen zijn, welke tevens in verband kunnen worden ge bracht met de historie der stad Leiden en in die omgeving plaats gehad hebbende gebeurtenissen. Alvorens andere straatnamen voor te stel len, volgt hieronder een zéér verkort ge schiedkundig overzicht uit vroeger eeuwen van deze streek. Aan het einde van de tegenwoordige Dou- zastraat lag in vroeger jaren de Koepoort. Bij de uitbreiding van Leiden tusschen de jaren 13801390 werd zij gebouwd met pri- velcge (dato 5 Juni 1386) van Graaf Al- bert van B e ij e r en, Graaf van Holland en met toestemming van Bartholomeus van Raaphorst, Heer van Zoeterwoudb dato 20 Juli 1386. Tusschen de Koepoort en de Heerlijkheid „CronensteLn" lagen langs den Zoeterwoudsohen weg verschillende aanzienlijke Huizen en Sloten. Vele daar van zijn vervallen en verwoest bij het beleg van Leiden in 1574, maar na het vertrek van de Spanjaarden weer opgebouwd, o.a. het Huis Beerendrecht, het huis Keu- bel of Koebel, het huis M eerenburg, de hofstede Rijnegom enz.; terwijl de streek tusschen Zuidbuurt Zoeterwoude en Leiden „de Loet" genaamd werd. Het oude Cronen- stein heette in die dagen Wouterswerf. In dit verband genomen lijkt het mij juis ter en mooier aan de hiervoor bedoelde stra ten de navolgende namen te g^ven: Aan de straat Zoeterwoudscheweg naar verlengde van Lammenschansweg: Albert van Beijerenstraat; aan de straat evenwijdig met den Zoeterwoudschen weg-. Bartholomeus Raaphorstraat; (beiden ter gedachtenis aan den bouw van de Koepoort, Bij verdere uitbreiding, of desnoods ook ter vervanging van de hiervoor door mij ge noemde namen, kunnen ook dienen: Bee- rendrechtstraat, Keubelstraat, Rijegomstraat, De Loetstraat, Heer Wouterswerfstraat enz.-, (ter gedachtenis aan de tal van buitenplaat sen, die in dit gedeelte hebben gestaan). Beleefd verzoeken wij U dan ook de voor gestelde straatnamen, Tomanten st raat en Meloenenstraat, niet vast te stellen, doch hiervoor aan te nemen Bartholomeus Raap horststraat en Albert van. Beijerenstraat, of desgewensoht een der andere door mij ge noemde straatnamen. Beleefd doch met aandrang, verzoeken wij U dan ook met de wenschen van belang hebbenden, bewoners en toekomstige bewo ners rekening te houden, terwijl tevens op boven aangegeven wijze de historie van onze stad Leiden bewaard zal blijven. VEREEN. „KONINGINNEDAG" FEESTELIJKHEDEN OP 31 AUGUSTUS Naar wij vernemen, maakt de vereeniging „Koninginnedag" hier ter stede zich weder om op, Koningins verjaardag op een waar dige, zij het bescheiden, wijze te vieren. In den namiddag van den 31en hoopt men op het Schuttersveld turnoefeningen, gecostu- meerde voetbalwedstrijden en kinderspelen te .geven, afgewisseld door goochelaar en ouderwetsche poppenkast. In optocht gaat het van de Kaasmarkt door de stad naar het feestterrein. Zoo wordt een ieder er nog eens terdege aan herinnerd, dat Koninginnedag stellig geen gewone werkdag is. 's Avonds wil men in de Stadsgehoorzaal tegen bescheiden prijs een zéér gevarieerd programma uitvoeren, met medewerking van eenige bekende kunstenaars, terwijl Leidens burgemeester bereid gevonden is op dezen avond het woord te voeren. Dat bij een en ander de leden van „Koninginnedag" een schreefje vóór zullen hebben, spreekt van zelf. Men toone nu het vaderlandsche werk der jonge, sympathieke vereeniging te willen steunen door het bezoeken der door haar ontworpen feestelijkheden, zoo mogelijk door toetreding als lid; maar bovenal door uit ieder Leidsch huis de nationale driekleur te laten wapperen. Programma's zullen tijdig verkrijgbaar worden gesteld. WATERPOLO Vrijdagavond te 8.15 uur spelen het eerste en het tweede zevental van „De Zijl" een vriendschappelijke wedstrijd tegen het tweede en derde zevental van de Heemste- densohe Zwem- en Polo-club. WATERPOLO-WEDSTRIJD Zweminrichting De Zijl 9 uur 20 gr. C0 12 uur 21 gr. C. Zweminrichting Hooge Rijndijk 12 uur 23 gr. C. DE WERKLOOSHEID. Op den lOden Aug. 1932 waren bij de Ar beidsbeurs 2785 werkzoekenden ingeschre ven. Op denzelfden datum van het vorig jaar bedroeg dit aantal 837. K. VAN K. RIJNLAND HANDELSREGISTER. Nieuwe Inschrijving. 6065. Sinclair Petro leum Company S. A. (f.), ALphen aan der. Rijn, Zaal bergstraat Hoofdk. voor Ned.: 's-Gravenhage, Hofweg 7, handel in petro- leum-producten. Depothouder: P. Vellekoop. Wijziging. 10 Aug. 1932. „Rhijnstroom", Leiden, Hooge Rijndijk 166, wasscherij. Bo vengenoemde handelszaak is omgezet in een naamlooze vennootschap, onder den naam: Stoomwasscherij Rhijnstroom N.V.. Dir.: J. E. Dieben en J. Th. Dieben Leiden, en A. N. Dieben, Leiden. Comm.: N. P. M. Dieben, Leiden. Maatsch. Kap.: f 100000, waarvan geplaatst en gestort f 50.000. Opheffing. 2345. W. W. Los, Voorhout, Loosterweg 49/51, bloembollenhandelaar en kweekcr. LJ.S.V.-NIEUWS Op Vrijdagavond a.s. te zeven uur zal op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel een gecostumeerde voetbalwedstrijd worden gehouden tusschen L.P.S-V. en de Delftsche politie. Deze wedstrijd zou aanvankelijk gis teren zijn gehouden ter gelegenheid van de bondsdagen van de Ned. Pol. Sportbond, maar moest wegens verhindering van de Delftsche politie worden uitgesteld. TWEE INBRAAKJES In de afgeloopen nacht is ingebroken in het perceel Witte Singel 7, bewoond door II. Ontvreemd zijn een bruin lederen koffer en een aantal kleedingstukkcn. Ook is hedennacht ingebroken in het per ceel Jan van Goyenkadc 44, ten huize van de tam. N. Hier hebben de dieven slechte eenige postzegels buit gemaakt. ZWEMMEN IN DE NIEUWE VAART Gisteren is tegen een aantal personen, die in het openbare water van de Nieuwe aart aan 't zwemmen waren, proces-verbaal op gemaakt. Men zij gewaanschuwd. DE GAANDE EN KOMENDE MAN Uit Leiden vertrokken: D. B. Abegg, Heemstede M. Hobbemalann 19. Alloe Bakar Djaar, Oegstgeest Kem- penaerstraat 81. A. van Berkel en Fam., Den Haag, Zusterstraat 4. J. Bok, Zalt- bommel Rijksstraatweg 18. J. Bongers, Rijnsburg, Vliet Z.Z. 3S. P. G. Bouter, Amsterdam .1. v. Galenstr, 303. J. A. Breu- gelmans. Gennep, Marktplein. J. H. Broersma, Leiderdorp Hoogmadeschew. 18. M. Cohen Delft, Oude Delft 162a. J. Dingjan Den Haag. Strotstraat 84. S. A. Drathen, Gützcnrath. J. B. Drewes Am sterdam, Ruijschstraat 4. P. H. Driesscn, Rotterdam Boschje 6a. H. M. M. C. Haan appel, Rijswijk Z. H. Penninglaan 6. P. de Haas Nijmegen. K. K. W. Heuss, Utrecht. J. M. Haarsveld Lopikercapel. M. Kamerman en Fam., Den Haag, Ouder mansstraat 148. H. J. van Aken Kou wen Voorschoten, Doklaan 12a. G. C. de Liefde—Meijer, Haarlem. Brouwersvaart 108 rel. Masdoelhak, Oegstgeest, Kempe- naerstraat 81. W. M. Ober, Wassenaar, Bakershagenlaan 2-1. Chr. A. Paap, Wer kendam. Sasdijk. A. Pull ter Gunne, Den Haag, Fred. Hendriklaan 250a. F. Rietber gen en Fam., Voorschotten Kattelaan 25 E. Chr. Schimmelpenninok, Den Haag. Laan Cattemb. 78. H. M. A. Dingjan—Segers, Den Haag. Stortstraat 84. Mas Sidarta- wan. Oegstgeest, Kempenaerstraat 81 N Star' Rijnsburg Heerenweg 2. H. E. C. Starkenburg Oegstgeest, Terwee 43, A. Uhrmacher Utrecht. G. van der Veen, Velsen, Zeeweg D. 325. M. Th. Verdonck Huffnagel, Den Haag. Benoord en h.weg 96 J. Voorzaat, Katwijk. Duinhof 4. M. J. Warner en Fam., Haarlem. Stuyvesantstr. 30 In Leiden gevestigd: M. W. Bastiaan, dienstbode. Oude Singel markt 12. Wed, M. E. A. Berger-Bon- gaerts, v. Slingerlandtw. 8. J. P. Braak man. slager. Oude Vest 203a. A. B. van Brakel, korporaal, Weddesteeg 2. W. H. L. Bruyns, Rapenburg 8. J. Bijland. Brre- straat 99—101. B. Falk, dienstbode, Lan- gebrug 4a. P. A. Harteveld. teekenaar, Waadstraat 20. A. P.' Hasselbach, tuin- arbeider, Vrouwenkerkstraat 12. W. Heijer, dienstbode Rembrandtstraat 27. A. Kraal, huishoudster, Hoogewoerd 120. A. M. Hensen-Kuvpers. Maresingel 57. Wed. A. .T. Sc.haaij-Léautaud en tam., Lok- horststr. 19a. H. Loek, venter, Jan Vos- senstr. 5. K. Machurck. Knaukelstr. la. J. Oostveen en familie, machinevetter, Nieuwsti'. 1G. J. M. Th. Pierrot, Maars- manstr. i4. C. E. van Rooden. verpleeg ster, L. Rijndijk 98. P. J. H. Ruttern en tam., Maresingel 71a. L. van Ry, Rapen burg 19. O. P. Rijsdijk, colporteur L. Raamstr. 5. Wed. J. Hakker-van Santen, v. Assendelftshof 9 K. SchÜfer, dienst bode, J. v. Goyemkade 41. M. Senskv, dienstbode, Aalmarkt 12. G. A. Smeele- Siglé, H. Rijndijk 51a. J. Smeele. Hooge Rijndijk 51a. M. A. Stapper, broodbakker, Langegracht 24. A. A. Chr. Steller, on derwijzeres, Merelstraat 20. St. Timmer en tam., ketelmaker,'Morschvveg 132. A. van Velsen. dienstbode, Oude Rijn 2. H. Vis ser dienstbode, Oude Heerengr. 24. Wed. F. J. Hopman-van Wijk en tam., plantsoen 3. E. P. Zaspel, monteur Fr. v. Mieris straat 13. BURGERLIJKE STAND ChrlBpün Willem z v I van Weerlee en L Kooien Johannes z v J Dieben en C M .de Vroede Johannes Cornells z V M L v Betfge- kom en S Chr Oudshoorn Theodorus Petrus Jacobus z v P J de BruUckere en P F Reinke —Edith Olga d V F F K Grönlng en B Brocker Geertje Maartje d v H J Verveld on P H W Henkes OVERLEDEN: C N Kaptein ongeh m 75 J. Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN GEMEENTEREKENING De Gemeenterekening over 1931 sluit wat de gewone dienst betreft, met een voordeelig saldo van 104.418.51 en op den kapitaal- dienst met een voordeelig saldo van f 53.507.17. AGENDA RAADSVERGADERING Vergaidering van den raad op Maandag 15 Aug. a.s. des namiddags te 7 uur. Agenda: Voorstel van B. en W. tot goedkeuring der nieuwe schoolgeldregeling voor de Chr. H. B. S. alhier; Voorstel yan B. en W. om geen hurtoeslag of een huurbon aan werkloozen te verstrekken; Voorstel van B. en W. om op het verzoek van J. van Deuren en andere bewoners van de Riclderbuurt om gasaanleg afwijzend tie beschikken; Voorstel van B. en W. tot wijziging der brandweerverordening; Voorstel van B. en W. tot het in bet leven roepen van ontwikkelingscursussen voor jeugdige werkloozen; Voorstel van B. en W. tot het instellen van een centrale commissie voor georganiseerd overleg; Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Precarioverorde- ning; Voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op het beheer van de Water- en Lichtbedrijven; Voorstel van B. en W. om aan de voetbalvereen. „Alphen" alhier, medewerking te verleenen bij dien voorgenomen aanleg van een sportterrein in den jiolder Kerk en Zanen (achter C'hr. H. B. S.); Wijziging van de gemeentobegrooting dienst 1932; Benoeming van een lid der 2e commissie tot wering van schoolverzuim, wegens het vertrek van den heer A. de Groot Aanbevolen, worden I }V. J, van den Brink II D. G. Vaartjes; Benoeming van een lid van het Algemeen Armbestuur in verband met het niet aannemen zijner benoeming door den lieer J.C. van Muijen. Aanbevolen worden: I. E. H. van Rouwendaal II H. Ta bernee. GASVOORZIENING RIDDERBUURT Naar aanleiding van het adres van den heer J. van Deuren eji dertig andere bewo ners der Ridderbuurt betreffende gasvoor- ziening in dit de?l der gemeente deelen B. en W. den raad mede dat de Com. van Bij stand v d. Water- en Lichtbedrijven afwij zend adviseeren, daar slechts ongeveer Vi deel der jaarkosten zou gedekt worden en de exploitatie een jaarlijksch tekort van pl.m. 700 zou opleveren. De huidige tijdsomstandigheden verzetten zich naar het oordeel van B. en W. tegen elke uitbreiding der bedrijven welke een dergelijk niet onbelangrijk verlies zou op leveren B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken. ONTWIKKELINGSCURSUSSEN VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN Nu van particuliere zijde het initiatief niet genomen wordt ter bevordering vakken nis jeugdige weirkloozen stellen B. en W. voor dit op bescheiden voet vanwege de ge meente te doen geven. Een plan voor de cursussen is ontworpen, nadat vertegenwoordigers van de vakorga nisaties van werknemers overlegd hadden met het bestuur van de nutsambachtsteeken- school, welk liestuur, zoo welwillend is. om tegen kostenden prijs voor schoonhouden cn eventueele verwarming, lokalen harer school beschikhi.ar te stellen en dat zich met zijn ervaring terzake van het vakonderwijs te vens ten dienste van den opzet der cursussen stelde. Mede is toen een begrooting opgesteld van de vermoedelijke kosten van het beoogde onderwijs. Nadat de oorspronkelijke cijfers door den Minister op enkele onderdeelen eenigszins zijn besnoeid, bedraagt de begroo ting thans in eindcijfer v«or een jaar 2235. VERDRONKEN. Gisteravond werd het 3-jarig zoontje yan den veehouder A. de Jong vermist. Toen men ging zoeken zag een knecht in een sloot bij de woning het knaapje. Hoewel on middellijk geneeskundige hulp werd inge roepen was het jongetje reeds overleden. DE SCHIETWEDSTRIJDEN Stand der Prov. Schietwedstrijden te Al phen aan den Rijn op 100 M. scherp om de zilveren B. V. L. Wisselbeker, op 10 Aug. '32. De stand is ongewijzigd behoudens het vol gende: Aantal thans ingeschreven korpsen 12. Stand ongewijzigd. Laatste dag der wed strijden is Zaterdag 13 Aug. a.s. 15 onge wijzigd. 6. C. W. de Jong, Boskoop 11028— 27; afd. Personeel: 7. R. v. Mulligen, Vooi- schoten, 110—2727, 8 en 9 G Bergshoeff, Al- hen en Th. de Jong, Boskoop, 1102726; 10. A. Bruynes, Alphen en J. Noorvan Jr.> Rotterdam, 110—262 afd. Vrije baan: on gewijzigd. BOSKOOP POSTERIJEN By beschikking van den directeur-generaal der P. en T. zal de heer W. P. E. Bendegom, directeur van het P. en T.-kantoor alhier, met ingang van 1 September e.k. in den rang referendaris 2e klasse werkzaam worden ge steld ten postkantore te 's-Gravenhage. SPORTDAG Omtrent het hier ter plaatse houden var sportdag, zij medegedeeld, dat de datum nader is vastgesteld op Zaterdag 3 Sept. KATWIJK BEKERWEDSTRIJD Bij de a.s. Zaterdag te houden bekerwed strijd zullen voor de Katwijksche Burger wacht uitkomen het volgende vijftal: 1. Chr. J. Minnee; 2. Jac. Meijer; 3. C. van Leeuwen; 4. J. Slingerland. Als reserven zullen optre den de heeren: 1. R. Trousselot; 2. P. Slinger land. KATWIJK AAN DEN RIJN AANBESTEDING. De uitslag der door het R.-K. Kerkbestuur gehouden aanbesteding van het Rusthuis „Callao" is als volgt: Firma de Vreede le Noordwijk f 54.850, Bouw- en Aannemers bedrijf „Kwaaitaal" te Rotterdam f 55.375. Th. C. Jansen te Rotterdam f 55.946, Ant. .T W. Sambeek te Heemstede f 56.338, J. de Waal te Rotterdam f 56.400, firma Venho ven Evers te Heemstede f 56.864, N.V. Aan- n»jmersmij Dir. Mulder te Rotterdam f 56.975. firma Winkelman te Rotterdam f 57.870, firma Kanters te Rotterdam f 57.925, firma Bik Bredeveld te Leiden f 61.200, A. C. Leijen te Wassenaar f 63.880, Aanhanc Remmerswael te Katwijk-Wassenaar f 64.254. De aanbesteding had plaats onder archi tect Hendriks te Rotterdam. De begrootinp wac f 54.850 PACHTVFRLAGING. De commissie tot behartiging van de be langen der tuinders, die onlangs werd her benoemd, heeft haar werk met kracht aan gevat. Na correspondentie, een telefonisch onderhoud en een persoonlijk bezoek aan Baron van Wassenaer van Catiwiick is de ze bereid gevonden 25 pet. reductie van de 15 Augustus a.s. te betalen pachtsom toe te staan, indien op dien datum 75 pet. van den eersten termijn der pachtgelden wordt vol daan. BEEN GEBROKEN. Een dochtertje van den heer V. in de Voorstraat was aan het spelen in de na bijheid van dc ouderlijke woning. Bij het stoeien kwam zij zoodanig te vallen, dat zij met een gebroken been werd opgenomen Dr Hueting achtte overbrenging naar een ziekenhuis te Leiden noodig. KINDERFEESTEN. De kinderfeesten ter gelegenheid van de verjaardag van de Koningin zullen niet go houden worden od 31 Augustus, zooals aan vankelijk was bepaald, maar op Donderdag 1 September a.s. KATWIJK AAN ZEE STRANDFEESST V.V.V. De kinderfeesten stonden onder leiding van den heer C. A. de Bruyn, van Leidien, die door vele dames en heeren werd bijge staan. Op het gewone punt van samenkomst, het tentoonstellingsgebouw, waren alle deelne mers en deelneemsters om 9 uur bijeen, en werd afgemarcheerd naar het strandgedeelte ten Zuiden der Uitwatering, dat door de goede zorgen van den heer Wiepjes voor de verschillende spelen in orde gemaakt was. Dc stoet werd voorafgegaan door een tweetal leden van de Gymnastiek-vereen. C.V.L.O uit Leiden,, de tamboers Arie Vos en Pi-et Schrama. Het eerste nummer was een wedloop met bindernissen, die na de yele bekecte weder waardigheden en avonturen met listig zeil doek en lastige tonnen gewonnen werd door Adriaan de Waard, die hiermede bewees baas te zijn, daar 't voor de derde maal was, dat hij de eerste prijs behaalde. Daarna was er ook veel bedrijvigheid bij het baldrijven en blokjesrapen, en werd 's iddags voortgegaan met mastklimmen, 'waarbij velen pogingen in 't werkstclden om den hoofdprijs, een voetbal te bemachtigen. Aardige nummers waren ook zakloopen en driebeen loop en. Voor de luchtballonnenwedstrijd hadden zich 250 jongens en meisjes opgegeven. 't Was een leuk gezicht, al die ballons te gen de helblauwe lucht te zien. In den avond had de traditioneele lam- pionoptocht plaats, waaraan talloozen mee gedaan hebben, voorafgegaan door het har- ïoniegezelschap U.N.I. dat ook, door de 'armte, een zware taak had. Agenten te paard hielden de massa, die steeds aan hot hoofd van den stoet meeloopt, eenigszins in bedwang, hun collega's te voet zorgden voor het verdere deel van den optocht. OPTREDEN JAN VAN RIEMSDIJK In de Gemeentezaal was de heer Jan van Riemsdijk, de bekende dichter-zanger met een rijk gevarieerd programma, begeleid door mevr. van Riemsdijk, terwijl medewer king verleende do zangeres mej. Annie Prins De aanwezigen, wier getal door die lam pionoptocht en het bijzonder mooie weer niet zoo heel groot was, hebben genoten van de wijze, waarop de heer Van Riemsdijk en mej Prins hun gehoor weten te boeien MASSA-MOORD De heer A. K. wonende aan de Bestevaers- weg, kwam gistermorgen tot de ontstellende ontdekking, dat ruim twintig jonge kanaries door een kat waren doodgebeten. Door een zelfsluitend deurtje was het dier binnenge komen. GEVONDEN VOORWERPEN Eetlepel; blikje busgroenton; koperen siga renaansteker; damesportemonnaie met in houd; oen paar wollen sportkousen.; huis sleutel; puntdoek geruite cape; damestaschje huissleutel; badhanddoek; gummi voetbal; een paar zwarte badschoenen; huissleutel; 'huissleutel; gummi bal; smalle ceintuur; jongensjas; beige mantelceintuur; gummi sandaal; zwart lederen mantelceintuur; wit te muts; gummi badschoen; kwartje; dames handschoen; een paar zwarte badschoenen; roode badmuts; lederen ceintuur; regenman tel; huissleutel; nikkelen heeren horloge; halskettinkje; boeddhabeeldje; mantel cein- tuurr; sleutelbos; zilveren horloge met ket ting; sigarettenpijpje; paar strandschoen tjes; portemonnaie met inhoud; portemon- naie met inhoud; strandschoentje; bruin baby-schoentje; beige badschoen; pet; bruine damestasch met inhoud; wit bad- schoentje; zilveren broche; een paar kinder schoentjes; muts; een paar dameskousen; witte trui; groen badpak; tasdhje met houd; speldje met letters L. Z.; drie strand stoelen; een paar rubber schoenen; halsket tinkje; doublé broche; zilveren horloge let ters A. v. 't H.; huissleutel; zonniebril; gele das; rood badschoentje; vulpen merk Swan; grijze kat; gummi lal; R.K. insigne; een wandelstok; huissleutel; portemonnaie met inhoud; strandschopje; sleutelbos; da mesportemonnaie inh. 0.05; damesarmband; belastingmerk; doublé armiband; badpak met handdoek; heissleutel; badschoen; zwarte regenjas; pakje toto's; grijze pet met gele voering; blauw kinderbadschoentje; veld- flesch; gouden armband; wit rubberschoen tje; huissleutel; witte teut; bruin kinder- schoentjc; rood damesjasje; beige mantel- ceintuur.; bruine damesschoen; geel kinder jasje; een paar bruiire schoentjes; dames taschje met inhoud; rijwielbelastingmerk in «tui; viool, strijkstok in foudraal; vulpen met glazen pen; regenmantel (grijs). Inlichtingen betreffende deze \oonverpen •worden iederen werkdag van 10 tot 12 uur vm. verstrekt aan het Politiebureau te Kat wijk aan Zee. LISSE DE „HOBAHO' Vrijdagmiddag half 10 wordt een speciale Narcissenveiling gehouden. BLOEMBOLLENVEILING Vrijdag 2 uur houdt H. B G alhier een vei ling van leverbare bloembollen. COÖPERATIEVE VEILINGSVEREENIGING H. B. G. (G.A.) De aanvoer op de gisteren gehouden vei ling beliep ruim 5000 colli's. Veel belang stelling van de zijde der koopers, zoo goed als alles werd verkocht. Veel vraag naar goede kwaliteit tulpen. Voor gemaakte prij zen verwijzen wij naar onderstaamd verslag. H y a c i n t h e n. E. G. Prins Hendrik 18-op 11.20; id. 17 S.90; id. 16 6.95; E. E. Maria Corn, ló—16 2.55; id 14 1.65; id. 13 1.05; id. 12 0.95; E. B. Pres. Faurc 16 2.75; id. 15 2.05; id. 14 1.50; id. 12 E. W. Majestic 19 5.95; id. 18 4.50; i id. 16 2.55; id. 15 2.00; id. 12 E. R. Marconi 19 3.90—4.00; E. W La Gran desse 16 2.25; id. 15 2.05; id. 14 f 1.50; id. 12 0.85; E. R. Giganthea 18 4.85; id. 17 4.00; id. 16 2.75; id. 15 2.30; id. 14 f 1,55': id. 13 1.00; E. R. Gertrude 19 6.90; id. 16—18 3.50; id. 17 4.00;. id. 16 2.85; id. 15 2.05; E. W. L'Innocence 19 5.85; id. 18 4.00; id. 17 2.85-3.05; id. 16 2.20— 2.55:_JE. B: Grand Maitre 19 4.55; id. 18 3.553.95; id. 12 1; E. R. La Victoire 19—op 8.00; id. 18 6; E. R. Moreno 17 3.9o; E. W. Queen of the Whites 16—op 2.65; id. 15 2.10; id. 14 1.45; id. 12 0.95; E. R. Lady Derby 19 7.50; E. R. Panama 10 2.65; id. 15 1.80; id. 14 1.30; E. B. Queen o. t. Blues 16 2.55; id. 15 f 2.10; lo' 13 f 1>15! E- G- cit>' of H'lem 12 1.20; E. R. Garribaldi 17 4.95; D. W. Mad. Sophia 17 4.00; id. 16 2.50. Enkele vroege tulpen. Rose Lui- sante 1.50; Galvpso 0.80Due de Berlin 0.45—1.10; Eleonora 1.15; Coul. Card. 0.60—1.60 Pink Beauty 1.10—1.75; Dusart 1.30; Max Havelaar 1.40; King o. t. Yel low 1.00—1.90; Cram. Brilliant 0.40— 0.75; Queen Flora 0.55~0.70; Mon Tresor 1.05—2.65; Oostenrijk 0.80—1.30; Hobbe- ma 0.40—1.25; Rose Grisdelin 0.40—0 85; Diana 1.45; Waterloo 1.10—1.35; Roi Cra- moisie 1.20; Duch de Parma 1.55; Fred. Moore 0.45-0.90; Venn. Brilliant 0.45— 1.50; Prosperity 0.40—1.—; Flamingo 0.35 1. Ibis 0.651.65; Crimson Queen 0.40 —0.95; J. v. d. Vondel 0.70—1.50; Witte Due max 1.00—1.25; Scarlet Due 0.40— 1.15; Witte Valk 2.00; Br. Star f 0.45— 1.00; Herm. Schlegel 0.85; Grand Due 1.602.00; Gele Prins 1.65—1.80; Rose Dul 1.20—1.65; Gen. de Wett 1.30—1.80; La Reine max 1.75—24)0. Dubb. Vroege tulpen. Mr. v. Tu- bergen 1.25—1.95; Cour d'Or 1.15—3.10; Theeroos 0.60—1.50; Thiumphator 2.25; Murillo 0.40—1.35; Electra f 1.30; Peach Blossom 1.00—2.05—2.95; Mr. v. d. Hoof 1.05—1.90; ThoumesoU 1.80; Schoonoord 2.75—3.65; El Toreador 1.75—2.80; Rex Rubr 1.25; Vuurbaak 1.001.45; Orange Nassau 2.00—2.S0. Darwin Tulpen. Copland 0.25—0.90 1.50; .V in, Pitt 0.401.001.45; Bartigon 0.20—0.60—0.90; Elisabeth 0.45—0.75— 1.40; Wistler 0.80—1.25; Clara Butt 0.30— Pr. of Haarlem 0.35—0.75; Sanders 0.45—1.20; Petr. Hondius 0.60—0.85; King Harold 0.60—0.90; Massachussette 1.00; La Candeur 0.80—1.05; Venus 2.00; Greuze 1.001.35-; Krelage 0.40—1.40; Rev. Ew- bank 1.00—1.50; City of Haarlem 1.60— 1.75; La Fiancee 0.35—1.10; Rauwenhoff 0.45—1.05; Nora Ware 1.00; Zulu 1.50; Orion i 0.45—0.80; Roi d'Island 1-00; Pain ted Lady 0.80; Europe 0.95; King -'--orge V. 1.45—1.75; After Glow 1.50. Enk. Late Tulpen. Ing. Pink 1.10; Alemene 0.65—1.00; Picotee .1' 1.05; La Mcr- veille 0.70; Ing. Yeloow 0.851.15; Gesn, Macrosphila 1.50; Miss Ellen Wilmott 1.65; Caledonia 1.00; Orange King 1.20_. Breeder tulpen. Lodewijk XlV 0.55 1.05; Don Pedro 0.651.20; Bachus 0.90 —1.80; Apricot 1.25; Yellow Pert, 1.25; Trt. Prof. Tendeloo 1.40; id. Canada 0.75; id. Pollux 0.851.05. Crocussen. Geel 0.25—0.75; Purp. Gr. o 40—0.90—2; Mont Blanc 0.40—0.85; Glad stone 0.401.15; King o. t. Whites 0.40 1.20; Albion Pyrp. 0.30—0.75; Pr. Albert 0.35—0.G0; Mad. Mina 0.30—0.65; Gr. Ve dette 0.30—0.55; W. Scott 0.30—0.90; Queen o. t. Blues 0.400.85; Colcih. Ant, Maj. 3.40—5.90—S. 10; Iris Aug. gem. 0.40 —0.50; Witte Druifjes 0.35; Lil. Cand. 5.209.90; Enk. Gahvnthus 0.30—0.85; Heavenly Blue Muse, 0.350.60. Narcissen. Ornatus max 0.752.35; Brilliancv 2.35; Cheerfulness 1.75; Poet. Helios 0.80—1.65; Von Sion 0.50—1.00— 2.00—3.10; Glori Mundi 1.25; Emperor 0.551.20; Barri Consp. f 0.15—0.70; Luci fer 0.60; Early Pert, 1.45—1.80; Sp. Glory 0.56—1.25; Glory of Lisse 0.36—1; Glory of S'heim 0.45^-0.80; Cervanthus 1.20— 1.60; Victoria 0.15—1.30—1.90; Mad. Plemp 1.00; L. Koster 0.300.85; Sulph. Phoenix 0.95—1.25; Albo Pleno 1 1.10—1.25; White Lady 0.75; Ornatus 0.30—0.95; Gl. of Noordwijk 0.75—1.15; Horace 0.40—0.75; Orange Phoenix 2.05; Golden Spur 0.65 2.00—3.20; Watkin 0.351.15; Empress 0.501.00; Gl. of Leiden 0-651.00; Camp. Queen An 0.60; King Alfred 1.400.95 2.25; Mad. de Graaft 1.05—2.00; Bic. Dick 0.400.65; Princeps 0.351.25; Queen I he North 0.450.60 Croesus 4.204. Treserve 1.101.80; Masterpiece 0.90; Sar ly Surprise 0.100.75; Elvira 0.500.70; Colorable 0.70. SASSENHEIM GESLAAGD. Geslaagd is voor het Staatsexamen (extra* AUTO-ONGEVAL. Gisteravond omstreeks half zeven ger te het 9-jarig zoontje van de fam. P. in de Oude Post spelenderwijs onder een passee- rende auto. Hij bekwam een vleeschwond in zijn been, terwijl de inmiddels gearri veerde plaatselijke dokter op dezelfde plaats ook een breuk constateerde, zoodat over brenging naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk bleek. GEVONDEN VOORWERPEN. Een zwarte stropdas, een voetbal. 20 stuks schoenzoolvormen, een bril in etui, een dop van radiateur, een heeren stroohoed, een kinderparapluie, een rijwielbelastingmerk, en zwart zeildoeken fietstasch, een kindcr- taschjc, een rose crcpe de chine kinder schoentje. een bal. VERLOREN VOORWERPEN. Een Tulpen, 20 meter roode rubberslang, een nieuiw heerencostuuni, een enveloppe met acten, een vulpen, een portmonnaie nu inh., een rijwielbelastingwerk, een rijwiel belastingmerk, een nieuwe blauwe regen mantel. BURCERU.1KE STAXD. BEVALLEN: W Verbeekvan der Mefl z C J van Dam—Baak z G G Leijer—Verkade z A M Vugst—van Nobelen d M S v dei LOOP DER BEVO INGEKOMEN: H G Denis. Tenneweg 63, Rotterdam M G du Croix, Molenstr 15 v Wassenaar W Willemsen en gezin. W. naarluan 6 van RUswük MS Loffler. Xé: laan 64, van Breda M Bozrnet geb. B.-r Hoofdstr 82 van Hnarlem J Egberts en ge Iepenlaan 13 van NoordwUk VERTROKKEN: WI C A Rammelman El vier, van J P Gouverneurlaan 70 nr den Ha AC van Nobelen. van Florls Schoutenstr nr Heemstede CE Preenen, van Rljksstr.w Gemengd Nieuws. Communistische tegenactie Men meldt ons uit Amersfoort: Dinsdagavond hield de Alg. Ned. Fascis- tenbond een vergadering in café 't Boompje aan de Heiiligenbergerw^g.De politie had de omgeving van de zaal in verband met te verwachten drukte, önder bewaking gesteld1 De zaal was overvol. De heeren Hollander en Van Knotsenborg hielden een rede over bet 6treven en de inrichting van de fascis tische (corporatieve) staat. Sprekers hekel den de huidige uiting van het socialisme, de partij- en groepsbelangen en de cumu latie van functies en pensioenen. Herhaalde malen werd geïnterrumpeerd, o.a. met moordenaars, bloedhonden, e. d. •uitdrukkingen. Verschillende debaters maak ten gebruik van de gelegenheid om het woord te voeren. Toen de bespreking over Rusland en lië ging, kwamen de communistische aan wezigen in actie en moest de voorzitter een der aanwezigen door de politie doen ver wijderen. Hierop vertrok onder luide kreten de geheele linksche groep en hieven de in ternationale aan, terwijl de overblijvenden het Wilhelmus zongen. De vergadering ging hierna uiteen. De fascisten uit Utrecht vertrokken per vracht auto, terwijl de Amersfoort6che fascisten onder politiegeleide naar huis werden ge tracht. Het bleef nog lang rumoerig in de om geving van de zaal. De communisten er O.S.P.-ers maakten gebruik van de gelegen heid om propaganda te maken. Tegen 13 uur keerde de rust terug. DE GEVAREN VAN DEN WEG Het gebeurde op een wannen middag al dus de „Maasbode" dat een automobilist, alleen gezeten in zijn vier-persoonswag' op een onbesehaduwd landwegje in de i bijheid van Apeldoorn, gedreven door de goedheid zijns harten, een moeizaam voort strompelend oud Veluwsch vrouwtje vroeg, of zij nog ver moest, dat hij haar anders wel even ter bestemde plaats wilde brengen. Het vrouwtje keek verschrikt op, mom pelde in het dialect van die streek: „Tegen-1 woordig is zelfs een oud mensch op den weg niet meer veilig voor die kerels met auto's!'" en liep zoo vlug haar beenen het toelieten naar een dichtbij staande boerderij. De automobilist gaf vol gas....

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6