Een mooie Verrassing SAMBO EN JOCKO ZATERDAG 4 JUNI 1932 TWEEDE BLAD PAG. 7 ct, Irissen 1217 ct., Pyrethrums per 100: Parker f 0.45—0.S0, Marie f 0.S01.20, Voght 090l.fcO, Cailleux f 140—2. BEEN GEBROKEN werd op den Is. Zeeweg door een vierwielig werd op den N. Zeeweg door een vierwieilig motorrijtuig, bestuurd doör den heer P. alhier, overreden. De dokter constateerde dat het jechterbovenibeen was gebroken en achtte jverbrenging naar het ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Volgens getuigen is de oorzaak van deze aanrijding te wijten aan de onop- den jongen, daar deze plotse- vlak voor de auto den weg overstak NOORDWIJKERHOUT RAADSAGENDA De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Maandag 6 Juni a.s., des namiddags te rerlaging van de wedden van de burgemeos- heerscht. inderdaad is het winstcijfer anders, ers, secretarissen, ontvangers en wethou- j <jan waarvan men eerst uitgegaan was. Voor- jers en op de vaste wedden van de ambte- larcn van den burgerlijken stand; 3. Voor- lel van burgemeester en wethouders tot nbewoonbaarverklaring \an do woning lavenstraat no. 3. 4. Voorstel van burge meester en wethouders tot het vaststellen i: 1. een nieuwe verordening op de hef- j en invordering van een vergunnings- echt voor den verkoop van sterken drank i het klein; II. een verordening op de het- ngen op de invordering van verlofsrecht oor den verkoop van zwak-alcoholischen b.v. door het verminderen \an het aantal 15. en W. stellen voor, waar het hier slechts hotreft een verzoek van een enkele winkelier en niet van de geheele groep van fruitverkoopers, op het schrij\en afwijzend te beschikken. Dr. Jonker vraagt of de Raad bevoegd is het verzoek Van een enkel persoon toe le staan. Z. i. grijpt de wet veel te veel in het particuliere leven. Als het eenigszins kan is spr. vóór inwiliging. Wethouder v. d. Vijver merkt op, dat dan verandering moest komen voor alle soort gelijke winkels. Wanneer de Raad dit wenscht, moet deze zich maar uitspreken. Na eenige verdere discussie wordt het voor stel van B. en W. met 6—5 stemmen aan genomen. Van de Slagersvereeniging „Katwijk en omstreken" is ingekomen een hernieuwd verzoek om verlaging der keurloonen, naar aanleiding van het feit, dat de Winst over 1931 700 boven de raming was. Wethouder S. Schoneveld acht het ge- wenscht hierbij een nadere toelichting te geven, omdat er blijkbaar een misverstand namelijk vindt dit zijn oorzuak in het veel grootere aantal slachtingen over 1931 in Katwijk, waarmede een gezamenlijke rege ling is getroffen, terwijl daarentegen het aantal slachtingen in Rijnsburg beneden de raming is gebleven. Over een vijfjarig tijd vak zijn de overschotten te beschouwen als een vergoeding voor werkzaamheden, ge weest van 200 tot 400, maar daarvoor is er ook wol eens bijgepast moeten worden. Wanneer het aantal slachtingen te Katwijk, rank in het kleiri. 5. Voorstel van burge- ieester en wethouders om aan P. van der rift voor den tijd van 5 jaar te verpach- m het vischrecht in de Schippersvaart en Maandagsche watering voor f 20 per ar. 6. Schrijven van den Minister van conomische Zaken en Arbeid, betreffende verordening tot afwijking van bepalin- en der winkelsluitingswet. 7. Wijziging der Bgrooting, dienst 1931; Wijziging der be- •ooting, dienst 1932. 8. Reclame tegen he stin gen. OEGSTGEEST SCHERMEN Op Woensdag 25 Mei 1.1. werd in het kaal van de O. L. School aan den Burg. erweeweg alhier het Floretkampioenschap tor de leden van de Schermvereeniging )e Floret" en „Oegstgeest", beiden alhier, srscherand. Acht leden waren opgekomen en werd er trokken om vier treffers. Als hoofd-secon- mt fungeerde de heer M. de Troije uit Een vijftal prijzen waren voor i door eenige leden en belangstel ndon beschikbaar gesteld. Als No. 1 kwam te staan de heer Van uilen met 7 gewonnen partijen en 0 verlo gegeven en 11 ontvangen treffers, de heer Van Leeuwen met 6 gew. rtijen en 1 verloren, 27 gegeven en 17 ont- ngen treffere. No. 3 de heer Raphael met 4 gew. partijen 3 verloren, 24 gegeven en 16 ontvangen •ffers. Nto. 4 de heer W. de Jong met 3 gew. en verloren partijen, 21 gegeven en 22 ont- ngen treffers. S'o. 5 de heer J. C. Krijger met 3 ®ew. en 4 rloren partijen, 21 gegeven en 24 ontvan- n treffers. No. 6 de heer De Jong Jr. met 2 gew. en verloren partijen, 19 gegeven en 22 ont- aigen treffers. s'o. 7 de heer Bouters met 2 gew. en 5 rloren partijen, 17 gegeven en 26 ontvan- treffers. 8 de heer den Boer met 1 gew. en 6 ■loron partijen, 16 gegeven en 27 ontvan- treffers. i afloop reikte de heer de Troije de prij- aan de winnaars uit en bracht dank |n de schenkers hiervan. Op Woensdag 1 Juni 1.1. had een scherm- dstrijd plaats op sabel tusscheii beide bo- genoemde vereenigingen. weer waren acht leden opgeko- in en werd er getrokken om vier treffers, or alle was door lie langst ellenden een beschikbaar gesteltk ils Hoofd-secondant. fungeerde weer de :r de Troije uit Oegstgeest. Ms No. 1 kwam te staan de heer Raphael >t 6 gew. en 1 verloren pari ij, 13 ontvall en 27 gegeven treffers, i. 2 de heer Van Zuilen met 6 gew. en perl, partij, 15 ontvangen en 26 gegeven ffers. 3 de heer W. de Jong met 5 gew. en 2 I. partijen, 16 ontvangen en 25 gegeven ffers. to. 4 de heer den Boer met 5 gew. en 2 Tl. partijen, 19 ontvangen en 23 gegeven ffers. to. 5 de heer Van Leeuwen met 2 gew. 5 verl. partijen, 24 ontvangen en 21 ge en treffers. to. 6 de heer Krijger met 2 gew. en 5 verl. tijen, 24 ontvangen en 15 gegeven treffers >o. 7 de heer Van der Aar met 2 gew. en erl. partijen, 25 ontvangen en 18 gegeven ffers. to. 8 de heer Bouters met 0 gew. en 7 1. partijen, 28 ontvangen en 8 gegeven ffers. i afloop der wedstrijd reikte de heer Troije met een toepasselijk woord de :en aan de winnaars uit en riep allen hartelijk welkom toe tot bij het begin- van de oefeningen in September a.s. )aarna dainkte de heer Van Leeuwen, orzitter van de Scherm vereeniging „De >ret" den heer de Troije v,oor al hetgeen t hij hem en de andere leden in het af- oopen seizoen heeft geleerd. 'ervolgens hoopt hij, mede namens de iere leden, in het volgend seizoen weer de gezellige en leerzame lessen van hem kunnen rekenen. RIJNSBURG GEMEENTERAAD >e raad dezer gemeente kwam gisteravond openbare vergadering, aanwezig waren alle leden. 'adat de voorzitter, de burgemeester, de gartering met gebed had geopend, las deze notulen voor van de twee voorgaande gaderingen, die ongewijzigd werden vast- teld. )nder de ingekomen stukken bevinden h eenige goedgekeurde raadsbesluiten van Staten. Verder een bereidverklaring van Verificatiebureau tot onderzoek van de ministratie en de jaarrekening van do ingbomvvereenging „Spinoza", tegen jaarlijksahe vergoeding van 50 voor driemaandelijksche contróle en 30 een jaarlijksche contróle. Op voorstel B. en W. wordt besloten met genoemd reau een overeenkomst aan te gaan voor i driemaandelijksche contróle. fan den Minister van Economische Zaken Arbeid is bericht ingekomen, dat op de neenteverordening inzake afwijking van Winkelsluitingswet de Koninklijke goed- uring is verleend. hgekomen is een verzoek van den heer J. n Vliet, waarin deze verzoekt te bevorde- dat hem toegestaan wordt zijn fruif- nkel des avonds tot 10 uur en 's 11 uur geopend te houden. badgasten, zou afnemen, kon dit wel eens voorkomen. Vandaar het voorstel van B. en W. Den heer v. d. Gugten wil het gevraagde billijk voorkomen, maar hij moet zich bij de door B. en W. gegeven toelichting neer leggen. Dr. Jonker verlaat hierna de vergadering. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Een voonstel van B. cn W. tot vaststel ling van de pensioensgrondslagen voor per soneel voor het herhalingsonderwijs wordt z. h. s. aangenomen. Hierna komen in behandeling 'een aantal verzoeken ontheffing hondenbelasting en schoolgeld, waarbij de Raad conform het voorstel van B. en W. besluit. Z.h.s. wordt vervolgens besloten tot wijzi ging der begrooting 1931, die in ontvangst en uitgaaf verhoogd wordt met 1S57.52, als mede tot het doen van af- en overschrijving op die begrooting tot een bedrag van 1384.90 In behandeling komt de missive van Ge deputeerde Staten, waarbij op de jaarwedden van Burgemeester, Secretaris enz. een tijde lijke korting van 3 wordt toegepast. De meerderheid van B. en W. is van mee ning, dat hier redenen zijn, een afzonderlijke regeling voor te stellen, en wenschen hun gevoelens, (met redenen omkleed, aan God. Staten kenbaar te maken. In een adres wijzen zij op de slechte bc- drijfsuitkomsten voor de inwonens, mecren- deels bloembol Ion forceerde rs en -kweekers en teelders. Alleen het verlies op forceeren begrooten zij op 1.000.000 ter plaatse. Daar entegen zijn de kosten van levensonderhoud aanmerkelijk gedaald, zoódat een verlaging van 7 zooals zij voorstellen, geen offer beduidt, daar hun koopkracht intrensiek hooger is, dan voor twee jaar. Bovendien lijkt hun een verlaging van 3 waar de lagere gemeente-ambtenaren en werklieden 7 zijn gekort, onbillijk, en geeft deze geen verlichting van beteekenis. De voorzitter, als minderheid van B. en W. verklaart te zijn voor de 3 van Ged. Staten. Door het niet ter beschikking willen stellen van voldoende hulp, heeft spr. jaren lang 600 voor personeel moeten uitgeven, welk offer spr. voldoende acht. Wethouder S. Schoneveld betreurt het dat deze oude geschiedenis hier wordt opgehaald. Spr. wil cr liever maar weinig van zeggen, maar merkt alleen op, dat het inzicht van den burgemeester niet dat van den Raad is. De Raad was van meening, dat geen hulp Vereischt was. De heer v. d. Gugten blijkt het voorstel van Ged. Staten niet te bewonderen, in tegendeel. Ook de 7 acht spr. niet genoeg, maar hij wile als dit gesteund wordt, voor stellen 10.% verlaging, opdat niet de burge meester-secretaris met zijn hooge salaris 7 verlaging krijgt cn b.v. de nachtwaker op zijn zooveel lager loon ook. De voorzitter merkt op, dat een voorstel tot verlaging van de loonen van het ge- mecntepersoneel uitgegaan is van de meer derheid van B. en W. en niet van hem. De heer G. van Delft had het natuurlijker geleken, als een voorstel van den burge meester was uitgegaan. Wethouder v. d. Vijver drukt er zijn leed wezen over u^, dat men in de vergadering van B. en W. niet tot overeenstemming is kunnen komen. 't Voorstel om 7 verlaging voor te stellen wordt in stemming gebracht cn imet 91 stem aangenomen. Tegen de heer van Duijn. Z.h.s. wordt aangenomen een voorstel van de meerderheid van B. en \7. om op de jaarwedde van den gemeente-veldwachter een tijdelijke korting toe te passen van 7 Aan de orde is de benoeming van een jongste bediende ten kantore van den admi nistrateur van de Gemeentebedrijven. Door B. en W. is de volgende alphabetischo voordracht opgmaakt: 1. mej. A. J. Collce; 2. J. D. van Iterson; 3. A. v. d. Kwaak; 4. mej. Jacoba de Mooij. De voorzitter voorzitter deelt nog mede, dat door den administrateur do voorkeur voor een mannelijken bediende is uitge sproken. De heer G. van Delft vraagt, waarom het advies van de Commissie van de Bedrijven niet is gevraagd. B. en W. stemmen toe, dat dit, zij het ook niet opzettelijk is verzuimd. Over een voor- stel om de stukken te renvoyeeren aan B. en W. om alsnog het advies van die Com missie te vragen staken de 6temmen, zoo dat deze zaak tot de volgende vergadering aangehouden blijft. B. en W. deelen mede, dat nu de gemeen terekening over 1929 is goedgekeurd, de ge meentelijke vergoeding ex. art. 101 der L.O.- wet over dat jaar kan worden vastgesteld. Blijkens mededeel ing van B. en W. moeten de volgende bedragen nog worden uitge keerd: Emmaschool f 908.77, school Vliet N.Z. f 355.745, Julianaschool f 2.006,77 cn Koningin Wilhelminaschool f 258.29. Volgens berekening van B. en W. hebben de kosten per leerling over genoemd jaar 1929 bedragen: voor de Emmaschool f 12.80, voor de school Vliet N.Z. f 12.97, voor de Julianaschool f 16.51 en voor de Koningin Wilhelminaschool f 10.73. Z.h.s. worden B. en W. gemachtigd de door hen voorgestelde uitkeeringen te doen. Rondvraag. In antwoord op een aantal schriftelijke vragen van den heer G. van Duijn, deelt de voorzitter het volgende mede: De kosten wegens werkverschaffing, van 3 December af tot Juni hebben bedragen: wegens subsidie voor het diepspitten f 681.81, pet. van loon hij het baggenverk f 2.029.85 totaal f 2370.755. Een voorstel om een terrein, b.v. een bouw terrein aan de Burgemeester Meijboomstraat ter beschikking van de jeugd te stellen wordt in handen gesteld van B. en W, om advies. De heer van Duijn licht zijn voorstel nader toe. Bedoeling is een eind te maken aan het voetballen op de openbare wegen cn de jeugd in goede banen te leiden. Voor de gemeente behoeft dit geen kosten mede te brengen, daar zij, die van het terrein gebruik willen maken, er zelf wat voor o-j kunnen brengen. De heeren G. van Delft en Kralt maken reeds hij voorbaat bezwaar tegen het voor gestelde terrein, in verband met de aanwe zigheid in de nabijheid van broeikassen. Als antwoord op de laatste vraag, hoe het staat met de huishuurverlaging, deelt de voorzitter mede dat de onderhandelingen •nog niet ten einde zijn, maar dat gestreefd wordt naar een algemeene verlaging. Naar aanleiding van de hierop volgende besprekingen merkt de heer van. Duijn op, dat hier ter plaatse misbruik gemaakt wordt van de werkverschaffing, om de loonen te drukken, welk standpunt de heeren Kralt en G. van Delft bestrijden, totdat de voorzitter aan de discussiën een einde maakt. Z.h.s. wordt ten slotte aangenomen een voorstel van B. en W. om hen te machtigen, zoolang dit noodzakelijk bli'':t de werkver schaffing te doen voortduren. De openbare vergadering werd hierna ge sloten, en op voorstel van den voorzitter overgegaan tot een geheime vergadering. PAARDENMARKT Omtrent de op Paardenmarktsdag (op 21 Juni en niet op 14 Juni a.s.) te houden sportdemonst^ties zijn de samenwerkende vereenigingen to,t overeenstemming ge komen. ..Hijnsburgsche Boys" zal een voetbalwed strijd spelen, vermoedelijk tegen een Leidsch elftal, waarover onderhandelingen loopend zijn. De Ohr. Gymnastiekvereniging „D.W.S." organiseert oor de jongere leden diverse spelen op het terrein van „Rijnburgsche Boys", terwijl de oudere leden diverse oefe ningen zullen uitvoeren. Een extra acrobatiek-nummer, van den leider en drie leden, belooft wel! Ten slotte zal een ander door „Wilhel- mina" met muziek opgeluisterd worden. WADDINXVEEN RAADSVERGADERING! Jongstleden Donderdag vergaderde de raad. Alvorens de agenda werd afgewerkt sprak wethouder Herfst woorden van felicitatie en waardeering tot den Voorzitter, by gelegen heid van diens herbenoeming. De Raad hoorde deze warme toespraak staande aan en de Burgemeester dankte den spreker en alle raadsleden voor de ondervonden medewerking et goede samenwerking. Van de ingekomen stukken vermelden wij een brief van den Minister van Binnenland sche Zaken, waarin werd meegedeeld dat het maximum-aantal verloven pas in 1935 kan worden aangevraagd. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur dat in 1931 een bedrag van f22526.had uitgegeven; een brief van Ged. Staten, in houdende dat tijdens den-bouw van een nieu we hefbrug over de Gouwe een tijdelijke hulp brug'bij de nieuwe afscheepplaats zal komen, waarop het Gemeentebestuur destijds zeer krachtig had aangedrongen. Ged. Staten hadden aangedrongen hoe wel zy de begrooting voor 1932 hadden goed gekeurd op enkele posten nog wat te be zuinigen, hoofdzakelijk op subsidies en school reisjes. B. en W. hadden dan ook dienaan gaande nog een nader voorstel ingediend. Na eenige discussie werd dit voorstel tot bezuini ging aangenomen met 10 tegen 2 stemmen. Een voorstel tot onbewoonbaarverklaring van 4 woningen en een verzoek van aanwonen- den om het Jaagpad Zuid te electri.'jeeren werd aangehouden tot een volgende vergade ring. Een verzoek van zes groenten- en fruitwin keliers om hun winkel een uur langer te mo gen openhouden, werd verworpen met op één na algemeene stemmen, omdat de raad meen de voor één groep winkeliers geen uitzonde- rings-maatregel te moeten toepassen. De Voor zitter was van meening dat de Kroon een der gelijke uitzondering toch ook niet zou goed keuren. Tenslotte besloot de Raad met op één na algemeene stemmen de spoorweghaven naast het station te doen vervallen, overeenkomstig het voorstel van den Minister van Waterstaat. WOUBRUGGE GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer P. de Boer, is te Leiden geslaagd voor het propaedeutisch examen theologie cum laude. RIJWIEL ONTVREEMD. Ten nadeele van den veehouder D. werd uit een niet gesloten veostalling een dames rijwiel ontvreemd. ZOETERWOUDE HOND DOODGEREDEN. Gistermorgen omstreeks 7 uur werd alhier op den I-Iooge Rijndijk de Belgische Herders hond van rijksveldwachter W. de Waard door een onbekende autobestuurder over reden en op slag gedood. VERBALISEERD. Door de gemcente-politie alhier is proces verbaal opgemaakt tegen J. N. te Leiden en G. v. d. L. alhier, wegens het visschen zon der voorzien te zijn van een geldige schrif telijke vergunning, SPIRITUSDRINKERS. Door rijks- en gemeente-politie alhier zijn gisteren eenige zwervers aangehouden, die zich wegens overmatig gebruik van spiri tus in kennelijke staat van dronkenschap op den weg bevonden en het den passeeren- den lastig maakten. f S61. KW 121 f 522. KW 96 f S92 KW 173 f 558. KW 127 f 642. KW 22 f C45 KW 162 f 346 KW 14 f 763. KW 58 f 502. KW 41 f 615, KW 108 t «95. KW 24 f 607, SCH 196 f 338 Deze foto van de nieuwe Duitsche ministers werd genomen na de beëediging door den Rijks-president. Links: Rijkskanselier Von Papen, in 't midden: Von Neurath, rechtsVon Braun, Achter Von Papen staat Dr. Gurtner, daarnaast generaal Von Schleicher en Prof. Warmbold. Achter Von Braun minister Von Gayl. zeer mooie Renaissance-raam achter het koor in de Groote Kerk heeft gemaaikt. Voorstel lende het Heilig Avondmaal. Met dit eerste werfastuk heeft hij toen zijn naam als uitste kend vakman, die bij de firma Schouten te Delft is geschoold by de restauratie van oude gebrandschilderde ramen, onmiddellijk geves tigd. Hij maakte later ook o.a. de Scheppings- ramen in de Oude Kerk te Delfshaven en is thans beïig aan een drietal historische ramen voor het gemeentehuis te Katwijk. Het raam in de Noorderkerk toont zeker niet minder het artistiek vermogen van Paul Blom dan dat in de St. Laurer.skerk, maar is anders van karakter,, daar eruit blijkt, dat de maker ervan nu de Renaissance-opvattingen Kunst en Letteren. GEDENKRAAM NOORDERKERK TE ROTTERDAM DOOR PAUL BLOM. De Noorderkeiflc aan de Jacob Catsstraat bestaat dezer dagen 40 jaar. Dit feit zal mor gen (Zondag) in een door Dr. J. R. Callenbach geleiden dienst worden gedacht en daarbij zol ook door hem gewezen worden op het groote raam in den voorgevel der kerk, dat ter her- I denking van dit belangrijke feit, met een .56.56, schuitenhuur nieuwe, zinryke vulling van glas-in-lood is loon baggerwerk f f 875.10 en voor overige kosten, w.o. aankoop voorzien, materiaal f 635.76, totaal f 7.992,23. Dit nieuwe raam is geschonken door een Voor steun aan werkloozen is uitgekeerd I gemeentelid, dat onbekend wenscht te blijven over Nov. en Dec. f 258,69 cn over April en j en is ontworpen en uitgevoerd door den Iïot- Mei f 203.50. terdamschen glasschilder Piaul Blom in de De te verwachten rijkssubsidie bedraagt: ateliers-De Lint te Delft. 50 pet, van het diepspitten f340.905 en 35De heer Blom is dezolfde, die in 1913 het Hierboven geven uHj een foto van het hoofd paneel van Paul Blom's raam in de Noorder kerk, naar de werkteekening. De Vader omhelst den Verloren Zoon met weemoedige blijdschap. den rug heeft toegekeerd en -zich meer heeft geïnspireerd op de Middeleeuwsche glaskunst, waarbij zooveel mogelijk her pure cl*'S. undet verf is aangewend en de vlakken zóó gevuld zyn, dat het geheel een fonkelend en gloeiend mozaïek wordt, waarin de voorstelling wel bij goed toezien is na te gaan, maar zich niet opdringt en zich in het decoratief geheel oplost De moeilijkheden die de constructie-lijnen van het raam gaven, zyn door den ontweiper giansryk overwonnen. Zoo heeft hy de reeks ronde gaten naast de verticale stijlen handig verdoezeld door het glas daarvan juist wel met een dükke verflaag donker te branden. De groote vlakken komen daardoor te beter uit en winnen aan gloed. Fonkelend rood en blauw zijn de hoofdtonen van dit mozaïek- raam, dat het mooist aandoet na den middag, als de zon er niet op staat en nog beter by bedekte lucht, als het licht in de kerk wat gedempt is. De ontweiper en uitvoerder mag zeker met voldoening op dit groote en zeer geslaagde stuk werk zien. De voorstellingen van het raam betreffen de gelijkenis van den Verloren Zoon, die in een hoofdpaneel en vijf nevenpaneelen wordt voorgesteld, terwijl daarboven de blijdschap van de Engelen Gods in beeld is gebracht. Het hoofdpaneel brengt de terugkeer van den Verloren Zoon Dy zijn vader in beeld. Daar naast ziet men: links de „sterke" zoon, die niets en niemand noodig denkt te hebben, rechts de zwakke, die na zyn terugkeer door ieder geholpen moet worden. Rechts beneden, midden en links is het vertrek van den zoon te paard en zyn misère als zwijnenhoeder af gebeeld. Vlak boven het middenpaneel duidt het symbool van den Heiligen Geest het „Goddelijk moment" aan. Twee groote En--el- figuren, in prachtig rood gloeiend en hooger, in de raamboog zingende en musiceerende Engelen stellen de blijdschap in den hemel „Alzo©, zeg ik ulieden, is er blydschap voor de Engelen Gods over eenen zondaar die zich bekeert", is het alleszeggende onderschrift van het raam, dat het interieur van de Noorder kerk ongemeen verrijkt en dat nu doet ver langen naar een betere vulling ook van de andere ramen, wier koud licht het raam van Paul Blom nog belet tot zyn volle recht te komen. Gemengd Nieuws SCHOONMAAKSTERSRELLETJES Te Amsterdam gebeurde het Donderdag morgen vroeg, dat een lampenkappenfirma aan liet Singel, welke een advertentie had geplaatst, waarin om een werkster word ge vraagd, als liet ware werd bestormd door een groot aantal meisjes en vrouwen. Groot wa« hun teleurstelling toen bleek, dat de firma reeds was voorzien, hetgeen bleek uit een briefje, dat op de buitendeur was aangebracht De verontwaardiging van de candidaat-schoonmaaksters bleek echter zoo sterk te zijn ze waren reeds voor dag en dauw naar de bedoelde firma getrokken dat zij het kantoor binnendrongen en in scherpe bewoordingen uiting gaven aan hun gevoelens. Toen het te bar werd, liet de directeur der firma de politie waarschuwen, die het rumoerige groepje sollicitanten met een zoet lijntje wist weg te loodsen. DE DOODELIJKE STROOM. Te Amsterdamscheveld (Dr.) werd de 18-jarige H. Siben bewusteloos gevonden in de dakgoot van de boerderij van Akkerman, waar hij aan het werk was. De jongen is waarschijnlijk met den elec- trischen stroom in aanraking gekomen. Toen Dr. Lodewijks van Nieuw-Amsterdam arriveerde bleek hij reeds te zijn overleden. Laatste Nieuws. DE ZIEKTE VAN Mr. TH. HEEMSKERK De toestand stationair. Omtrent de ziekte van Mr. Th. Heems kerk wordt ons gemeld dat de patient een rustige nacht had, en de toestand stationair MARKTBERICHTEN VISSCHERIJ wlers IJM 197 Zaanstroom 4 (235 GODSDIENSTOEFENINGEN LEIDEN Chr. Upref n 6 u Da. Jai -nie (Steenschuur 10 Q Kerk (H.v.) (Gerecht No. 10) 10 d Does; 7ij u Ds Sillevts Smit ef. Gemeente (Nieuwe Rt)D) 10 en 5 Leesdienst Jullanastraat lOuDs Stehouwer; 7 Is. Brouwer. Gouwsluls 7 Q Dl de Bruin Klnderkerk Uethel 10 u de heer Bos RTadhu'li straat 10 u D« Mulder en 6 i is Brouwer, em.-Dred. van Nlgtoveght De R ui terstraat 10 u Ds Bosch en 6 i Ds Mulder. 1014 u Ds Waardenburg DE KAAG Kerk 10 a Ds Tol KATWIJK AAN DEN RIJN Gerei. Kerk 9 >3 en 6* u Ds KATWIJK AAN ZEE irk (Heereweg) 10 dhr de Wit, 1 Zee; 5 u Ds Mulder, van Hllla Ned.Herr. Kei Geref. Kerk 1 LISSE Chr. Ge ret. K. Geref. Gemeente 914 u Ds Mlnderman; 4 uur Leesdienst NOORDWIJKERHOUT Ned. Here. Kerk 10 u Ds. van Noort NOORD WIJK. IIINNEN. Gercr. Kerk 10 en 5 u Ds Visser NOORD WIJK AAN ZER. Red. Here Kerk. 10 en 5 u Ds Cupedo OEGSTGEEST. Ned Hers-. Kerk. (Groene Kerkje). 10 u. Ds Hennemann 1 D.* Egglnk. van Delfs haven; 5 u Ds Jam Red. Herv. Kei Geref. K Ned. Hei Woerden. KIJNSBUHG rk 1014 en 7 u Leesdienst 1 u r c). 914 u. Ds Broekstra V.m. Openb. Bellldenls. In alle diensten Voorber. H. Av/idmaal Chr Geref Kerk 914 en 6 u D» 00 Jong SASSEN HEm. Ned. Here. Kerk. 10 en 6 u. Ds. Krtllcamp Geref Kerk- «14 en 6 u. Ds. Kuiper, VALKENBURG Red. Hen. Kerk 10 u Ds Pras. van Katwijk an Zee; 61, u Ds Venama, van Loosduinen VOlHtSCllOfE# Red llerv. Kerk. 10 en I o. Da. Fortrena Geref. Kerk. lu en 6 u. Ds. Hout»*Kera. Geref. Gemeente. (Ambachtshuis). 6 u. Leee» WOUBRUGGE n 714 u Ds Nauti 10 u Ds EUkman voor de Jeugd is een Premieboekje Om aan de vele aanvragen te voldoen, hebben we besloten om het Kinderverhaal van den Leeuw en den Aap, dat in ons blad verscheen onder den titel DOOR G. TH. ROTMAN en zooveel opgang maakte, in boekvorm uit te geven. Wanneer men bovenstaand premieboekje bestelt, zal men de jeugd hiermee een grout genoegen doen. Het kan afgehaald worden aan ons Bureau, zoo- mede worden toegezonden na ontvangst van 50 cent per ex. in postzegels ct storting op ons gironummer. Men gelieve op de enveloppe te vermelden: „Sambo". Spoed gewenscht. Ook de Agenten en Bezorgers nemen bestellingen aan. Ondergeteekende verzoekt toezending van exemplaar (en) Premieboekje „SAMBO EN JOCKO", waarvan bedrag bijgaat: per giro is verzonden NAAM: WOONPLAATS:

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7