INDISCHE TENTOONSTELLING ZATERDAG 14 MEI 1932 EERSTE BLAD PAG. 2 BUITENLAND GROENERS AFTREDEN Er kan in een paar dagen heel wat ver anderen in het uiterlijk der dingend Donderdag nog schreven wij over de sfeer van rustige vriendelijkheid en weder zijdsche beleefdheid welke tijdens de de batten in den Duitschcn Rijksdag en inzon derheid tijdens de toespraak van Dr. Brü- ning tot de nationaal-socalisten opviel. En thans ligt schijnbaar alles alweer overhoop. De Nationaal-socialisten hebben hun wa ren aard en gezindheid, die ze op hoog be vel uit Miinchen met zooveel succes hadden onderdrukt, plotseling den vrijen teugel ge laten. Het was misschien de reactie op de gedwóngen fatsoenlijkheid, die hen ertoe bracht in de wandelgangen met hun twin tigen op één weerloozcn tegenstander in te hakken. De gevolgen kent men uit de berichten: een onverwachte verdaging van den Rijks dag, vermoedelijk tot 6 Juni, arrestatie en .veroordeeling van een drietal nationaal- socialistische afgevaardigden,een aanklacht wegens beleediging van het politie-hoofd, dat met de arrestatie in de Rijksdagzaal was belast, tegen den nazi-leider Göbbels en ver moedelijk nog processen voor het staatsge- rechtshof tengevolge van nationaal-socialis- tische aanklachten. Temidden van al dit kabaal valt nu bo vendien nog de ontslagname van generaal Groener als Rijksweer-minister. De verwarring in de hoofden, tengevolge yaq dezen samenloop van omstandigheden, op een tijdstip waarop het kabinet-Brüning toch reeds geacht wordt steeds zwakker te staan tegen den stormloop van rechts, is te begrijpen. In verscheidene bladen wordt het hoogst- onwaarschijnlijke verwijt aan het adres der regeering geuit, dat zij betrokken zou zijn bij „intrigues", die tot schorsing van den Rijksdag hebben geleid. Staatssecretaris Piinder heeft in het Se niorenconvent daartegenover nadrukkelijk betoogd, dat aan de regeering in dit opzicht nitets is ten laste te leggen, omdat zij een geregelde afwikkeling der debatten en stem mingen over de moties van wantrouwen niet heeft té vreezen. De Rijkskanselier had zelfs op een geregelde afhandeling der agenda aangedrongen. Mag deze legende hiermee de wereld uit zijn, er blijft nog genoeg stof over om te fantaseeren rondom het aftreden van Groe ner als Rijksweerminister. Links roept men, dat een camarilla' van generaals, die zich na verwant weten a9.11 de nationaal-socialisten, den minister ten val heeft gebracht omdat hij dè nationflal- socialistische stormafdeelingen verboden heeft, -f-: Van rechts wordt eigenlijk hetzelfde ver kondigd1, met dit onderscheid in waardee ring, dat men in den val van Groener de definitieve liquidatie ziet van de z.g. No- vomherkoers en de eerste beslissende over winning van de nationaal-socialistische po litiek. Daartegenover wordt van de zijde der re geering beweerd, dat Groeners aftreden hee- lemaal geen politieke beteekenis heeft en dat met diens voorloopige vervanging door den oudsten officier admiraal Raeder alles feitelijk bij het oude blyft Groener zou al iuim twee maanden geleden bij die Rijks president over het bezwaarlijke van zijn dubbele functie geklaagd hebben en zou toen slechts bereid gevonden zijn met zijn ont slagaanvrage te wachten tot na de beide verkiezingen. Deze voorwaarden zijn thans vervuld en het aftreden zou dus enkel en alleen technische redenen hebben. Met de mededeeling van deze uiteenzet tingen zullen we wel moeten volstaan. Wellicht zal de naaste toekomst ons de werkelijke reden onthullen van het ontslag van dezen uitstekenden organisator en trou wen soldaat, die echter niet in het labyrinth der politiek op zijn plaats schijnt te zijn. HET DUITSCHE RIJKSKABINET Na het aftreden van Groener zijn blad over de meening van buitenland- sche diplomatieke kringen te Berlijn over den binnenlandschen toestand in Duitsch- land. Men zou van meening zijn dat de hui dige Duitsche Rijksregeering het aftreden van Groener ten hoogste zes weken zal kunnen overleven. Algemeen is men er van tuigd, dat het nieuwe Rijkskabinet zoowel overtuigd, dat 't nieuwe Rijkskabinet zoowel gematigde nationaal-socialisten en verder eenige vooraanstaande leiders van het Cen trum en van rechts zal omvatten. De Rijkskanselier heeft er geen twijfel over laten bestaan, dat de politiek van Duitschland is gericht op algeheele annu leering der herstelschulden. De rede van Strasser, waarin hij zich voor het opgeven van den gouden standaard heeft uitgesproken, heeft in Engelsche fi- nancieele kringen groot opzien gewekt. Strasser zal, zegt het blad, zeker lid van de e.v. Duitsche regeering zijn. HET DOODE KIND VAN LINDBERGH HET SCHAfrüAAL IN RIJKSDAG DEN DRIE NAZI-AFGEVAARDIGDEN VEROORDEELD Uit getuigenverklaringen bij het proces voor den snelrechter tegen de nazi-afgevaar digden, dia in de wandelgangen van den Rijksdag op hun vroegere medestander Dr. Klotz zijn aangevallen, is gebleken, dat Klotz met vuisten was bewerkt en met de woorden „Sohuft", „Lump" en „Verrater" was bejegend. Minstens 20 afgevaardigden hadden op den weerlooeen man losgeslagen en hem in een hoek tegen den muur gedrukt. De afgev. Strasser was door hijzonder luid schelden opgevallen. Een der getuigen had gezien, hoe Strasser Klotz aan de kin of aan den hals sloeg. Strasser bestreed de juistheid dezer bewe ringen zeer beslist, terwijl de getuige erbij bleef, gezien te hebben, dat de slag doel trof. Tegen Heines en Stegmann werd wegens beleediging een gevangenisstraf van vier maanden geëischt, tegen den afgevaardigde Weizei twee maanden cn tegen Strasser een geldboete van honderd mark. De voorzitter van het schepengerechtwees het volgende vonnis: verdachte Strasser werd vrijgesproken. De verdachten Heines, Weitze! en Stegmann werden wegens het toebrengen van lichamelijk letsel in vereeni- eing gepleegd, zoomede wegens beleediging 'ieder veroordeeld tot gevangenisstraffen van drie maanden. De verdachten worden veroordeeld tot be taling van de kosten van het geding. Voor- zoover het de vrijspraak betreft, vallen de kosten ten laste van den staat Van nationaal-socialistische zijde wordt vernomen, dat de veroordeelde rijksdagle den tegen het vonnis in hooger beroep zijn gegaan. Aanklacht tegen Göbbels. De politiepresident deelt mede. dat tijdens de rijksdagzittirvg van gisteren de nationaal- socialistische rijksdagafgevaardigde dr. Göb bels zich aldus over de vice-president der jrolitie heeft uitgelaten: „Daar komt dat Joodsche zwijn Weiijs binnen en provoceert ons door zijn aanwezigheid". Wegens deze belëedigende uitlating, waar voor rijksdagafgevaardigden van verschil de partij als getuigen der beschikking staan, heeft de vice-president van politie een aan klacht tegen dr. Göbbels ingediend. Gevolgen van het Incident De leiders der nationaal-socialistische rijksdagfractie hebben zich in den loop van den nacht naar MQnchen begeven, waar he den een bespreking over de laatste parle mentaire gebeurtenissen met Adolf Hitler plaats heeft. Van de besprekingen te München hangen de verdere stappen af, die de nat.-socialis- ten zullen ondernemen. In nat.-soc. kringen verwacht men, dat de eerste stap een aanklacht tegen den vice- president der politie, dr. Weiss, zal zijn. Als resultaat der Mflnchener bespreking wordt voorts verwacht, dat onmiddellijk een aanklacht bij het staatsgerechthof zal wor den ingediend. DE VERONTWAARDIGING IN AMERIKA DE HERSTELCONFERENTIE. De Britsche regeering heeft in eigen naam en in naam van Duitschland, Frankrijk. Italië, Japan en België, de regeeringen van Tsjecho-Slowakije, Roemenia, Zuid-Slavië, Polen, Griekenland, Portugal, de Britsche Dominions en Indië uitgenoodigd deel te nemen aan de conferentie van Lausanne, op 16 Juni. LONDEN. 14 Mei. De diplomatieke mede werker van de Daily Telegraph meldt, dat waarschijnlijk voor het derde gedeelte van de besprekingen te Lausanne, die betrek king zullen hebben op de algemeene vraag stukken der financieele politiek enz., ook Nederland, Zwitserland, Zweden en Oostenrijk zullen worden uitgenoodigdi De geheele Ver. Staten zijn opgezweept in een golf van verontwaardiging. President Hoover heeft de federale politie last gegeven alles in het werk te stellen, ten einde noordenaars te vinden en het niet op te I geven voor gerechtigheid is gedaan. Het onderzoek naar de ontvoerders van het kind is, zooals men weet, zeer gehinderd doordat men meende, dat het lot van de kleine Lindbergh op het spel stond. Lindbergh zelf hot is begrijpelijk heeft buiten de politie om contact met de ontvoerders gezocht en aan onbekenden, die beweerden hem zijn kind te kunnen teruggeven, niet minder dan 50.000 dollai ter hand laten stellen. Vermoedelijk heeft hij alleen met oplichters te doen gehad, die zelf misschien met de ontvoering niets te maken hadden. Toen hij zich n.l. naar de afgesproken plnats begaf om het kind in ontvangst te nemen, kwam niemand op dagen. Alles wat rondom deze afschuwelijke mis daad zich heeft afgespeeld, heeft weer een een schril licht geworpen op het feit, dat in de Ver. Staten de politie en justitie niet opgewassen zijn tegen d« wereld van georga niseerde misdaad en corruptie. De politie heeft wel haar best gedaan om de schuldigen te vinden. Zij heeft in ver band met. de vermissing van het kind niet minder dan 1500 personen verhoord, maar alles was tevergeefs. Het schijnt ook, nu het lijkje zoo dicht bij het ouderlijk huis gevonden is, dat te veel van de gedachte is uitgegaan, dat men het kind gestolen had om een groote losprijs te bemachtigen. Dit staat n.l. al is men ge neigd het in de eerste plaats aan tc nemen nog allesbehalve vast. Andere motieven lijken niet uitgesloten te zijn nu het lijkje eoo dicht bij het afgelegen huis der ouders gevonden is. Men kan aannemen, dat nu de zaken zoo veel eenvoudiger zijn geworden en de han den der politie minder gebonden zijn dan tevoren, de strijd tegen de misdaad met vernieuwden ernst beginnen zal. De verbit tering van miWioenen Amerikanen zal do politie daarbij tot ruggesteun zijn. De doodstraf op ontvoering. Bij het Congres is een wetsontwerp inge diend, waarin op ontvoering van menschen de doodstraf wordt gesteld. De bemiddelaar Condon. Naar aanleiding van het verhoor van den New-Yorkschen bemiddelaar van Lindbergh, Dr. Condon, is de politie tot de overtuiging gekomen, dat Condon het slachtoffer is ge worden van een bende bedriegers. Dr. Con don heeft vier weken geleden 50.000 dollai aan de z.g.n ontvoerders van de baby van Lindbergh betaald. Het O.M. is echter van meening, dat de mannen, die het geld in ontvangst hebben genomen, wel identiek zijn met de ontvoerders. Het lijkje wordt begraven. Uit Trenton wordt gemeld: Er is nu ver lof gegeven tot het ter. aarde bestellen van het stoffelijk overschot van Lindberghs zoontje. De opwinding te New-York. De opwinding, welke in de stad New-York heerschte in verband met de vondst van Lindberghs kindje, tart elke beschrijving. Overal in de straten en restaurants voch ten de menschen om de bulletins met het laatste nieuws machtig te worden, wellce aanhoudend door de bladen werden uitge geven. De theaters en muziekzalen waren in vele gevallen geheel leeggeloopen, ter.wdjl op de openbare pleinen het volk samenstroomde om redevoeringen aan te hooren. waarin de woede en verontwaardiging van het Ameri- kaansche. volk over dit gruwelijk misdrijf tot uiting kwam- Meer eten kan ik werkelijk niet Hoe vaak hebt U dat al niet gehoord. En toch ..-.'It U, dat Uw man en kinderen meer eten, omdat U meent, dat zij daaruit hun krachten moeten putten. Geeft U hun eens Ovomaltine en neemt U hetzelf ook eens. Ovo- maltine is de „veredelde" hij voeding, een superfood bij uitnemendheid. Het is de ideale drank aan de ontbijttafel. Zegt het U iets, dat anderhalve dessertlepel Ovomaltine in een kop drinkwarme melk de voedings waarde der melk met 80 verhoogt. Ovomaltine is een krachtvoedsel. een extract uit de beste natuurproducten. Ovomaltine versterkt iedereen. Voor 70 et heeft U reeds een busje. (Adv.) DE OCEAAN VLUCHT MISLUKT. Rcichers in zee gevallen doch gered. LONDEN, 14 Mei. De Amerikaansche vlie ger Reichers, die Vrijdagochtend van Harbour Grace (New Foundland) was vertrokken voor een vlucht over den Atlantischen Oceaan, is in nacht van Vrijdag op Zaterdag ongeveer 50 zeemijlen van de Iersche kust in zee ge vallen. Hij werd door het passagierschip ,Roosevelt", dat op weg was van Queenstown laar Ne^-York, opgepikt. De vlieger bleek en gebroken neus en eenige lichte verwon dingen te hebben opgeloopen. Tengevolge van de ruwe zee kon het vliegtuig niet worden ge borgen. De vlieger is met zijn toestel in zee gevallen doordat één der vleugels en de ben zineleiding beschadigd waren. Ook bleek de benzinevoorraad niet voldoende te zijn. Volgens een draadlooze mededeeling van den kapitein van de „Roosevelt" had de redding plaats op ongeveer 47 zeemijlen afstand van den vuurtoren Fastnet. EX-KONING ALFONS MISHANDELD. By de ontscheping van de passagiers te Marseille van het stoomschip „Strathaird", Malta kwam, zijn ex-koning Alfons XIII van Spanje een aantal vuistslagen toe gediend door een Spaanschen werkman. Nader wordt hierover gemeld, dat de dader Gonzales Macanares heet, 38 jaar oud is en zy'n domicilie te Marseille heeft, waar hy werk zaam was bij den bouw van een loods dicht bij de landingsplaats. De man was plotseling op den ex-koning toegesprongen en had hem zon der een woord te zeggen eenige vuistslagen in het gezicht toegediend De rechercheurs, die den ex-koning begeleidden, wierpen zich dade- lyk op den aanvaller en arresteerden liem. T GEVANGENISOPROER TE DARTMOOR Strenge straffen. Rechter Finlay heeft de volgende vonnissen gewezen tegen de rebelsche gevangenen ii Dartmoor: van de 5 man die door de jury schuldig bevonden waren van oproer en brand stichting krijgen er 3 tien jaar gevangenis straf en 2 acht jaar, na afloop van hun tegen- woordigen straftijd. De eene beklaagde, die bovendien een der bewakers ernstig had ver wond, krijgt het maximum van 12 jaar ge vangenisstraf. De 25 overige'beklaagden krij gen straffen, varieerende van 6 maanden hech tenis de 3 minste tot 6 jaar gevangenis straf de 8 hoogste. Geen enikele der ge vangenen keert naar Dartmoor terug, ook niet om de straffen te ondergaan waarvoor ze nu nog gevangen zaten. Zij worden over gevan- in het Noorden verdeeld. NA DEN AANSLAG OP DOUMER Te Parys hebben ministers en politie-auto- riteiten een bespreking gehouden over het treffen van politie-maatregelen tegen onge- wenschte vreemdelingen. DE KLEINE ENTENTE BTJEEN Te Belgrado is een conferentie der Kleine Entente begonnen. Als agendapunten van de conferentie worden officieel genoemd de ontwapenings- en herstel vraagstukken en de kwestie der economische samenwerking der Donaustaten. UNIVERSITEIT AFGEBRAND Te Valencia in Spanje is het gebouw va Universiteit door onbekende oorzaak in brand geraakt en geheel uitgebrand. MAC DONALDS ZIEKTE Bezoek van den koning De Engelsche koning, die gister een'be- zoëk heeft gebracht aan Mac Donald, die rich nog steeds in de oogkliniek bevindt, spoorde den premier nadrukkelijk aan, de voorschriften van zijn artsen na té komen, voldoende rust te nemen en zijn bezigheden niet te hervatten, voordat hij geheel hersteld JACQUES PIOU. f Jacques Piou, die gedurende een halve ïuw een der voornaamse leiders was van de politieke actie der Fransche roomsch- katholieken, is te Parijs overleden. LANG, DE PREMIER VAN NIEUW ZUID WALES ArGEZET Nadat Lang ,de premier van Nieuw Zuid- Wales, geweigerd had om aan het verzoek van gouverneur Gamble te voldoen om vrij willig af te treden, heeft de gouverneur hem afgezet verklaard wegens zijn onwettige handelingen en vooral wegens zijn jongste circulaire aan de ambtenaren te Sydney om niet te voldoen aan de bevelen van de federale regeering. Stevens, de leider der Vereenigde Austra lische partij, is door den gouverneur tot Langs opvolger benoemd. Daar hij echter geen meerderheid in het staatsparlemem heeft, zal dit volgende maand wel eerst ontbonden worden. LIFTKOOI GEVALLEN. Vijf dooden DORTMUND, 14 Mei. In een steenkolen mijn te Geldenkirchen heeft Zaterdagocli tend om 6.20 een ernsitg ongeval met een lift plaats gehad. Door onbekende oorzaak brak bij het neerdalen in de mijn dc lift- kabel, zoodat twee liftkooien met een aan tal mijnwerkers in de diepte stortten. Voor zoover tot dusver valt na te gaan, werden vijf mijnwerkers gedood. Volgens een nader telegram uit Dortmund brak de kabel toen de liftkooien reeds stil stonden. De oorzaak van het ongeval is nog niet opgehelderd. Daar er een tweede liftschacht in de mijn is, ondervindt hot bedrijf nagenoeg geen storing. De technische inrichting was gister nog gekeurd en in or de bevonden. Er wordt een onderzoek in gesteld. Van de mijnwerkers die vermoedelijk bij dit ongeval om het leven zijn gekomen, wa vier gehuwd. Uit Oost-lndie Jaar 1933. De vergadering we; door den Gouverneur-Generaal Jhr. Mr. B. C. de Jonge en bi den vice-president en leden van Ned.-Indië, den voorzitter van de hoofden van alle departeme andere regeeringagemachtigden an Ned.-Indië, jewoond dooi den Raad van len Volksraad. t volgende com nunlqué gepubllcee De vergadering V logelükheid wordt im tot de slotsom, dat do jorzlen voor 't dienstjaar het niveau van 400 millioen gulden zui vere gewone land! basis hetwelk als bereiken, waartoe wel nog verschillende Ingrijpende maatn Weerbericht. geforrL—^R. - J 1mm uitwerking door da betrokken adviseurs hand genomen. Besloten Is. onverwachte zeer bijzondere om standigheden. welke een onverwijld dieper in grijpen In de begrooting der uitgaven zouden vorderen, voorbenouden, voor het jaar .1933 met de beperking der genoemde uitgaven tot een "voorts zuUenUdeecrislsheffingen van 1932 ook in 1933 worden doorgezet. De ii eenige nieuwe heffingen iciën -aaronder heffingen inerale wateren. 11- s. worden op het Departement van de salarissen wordt vo bsr.ds gerekend op de mogelijkheid om door voering per 1 Januari 1933 van de voorloo hoizicning van het bezoldigingsbesluit burgerlijke landsdienaren en van het mil bezoldigingsieglement. overeenkomstig de dracht, verleend aan de Commissie-v. Buu een belangrijke verdere besparing op de soneelsuitgaven te verkrijgen. ERNSTIG ONGELUK OP EEN PLANTAGE MED AN, 12 Mei. (Anetia). Op de omderne- miimg Delok Meranngiir van de Good Years Rubber Plantations Cy. heeft een droevig ongeluk plaats gehad, doordat bij het diicln- solideeren van een bus lak verf de inhoud in braard geraakte, waardoor de kleeren van den technicus Nieuwenhuis vlam vatten. De heer Nieuweailhuis sprong in wanhoop iin een watertank, waaruit hij ernstig gewond werd Het slachtoffer overleden. De heer Nieuwenhuis, wiens kleeren hij, het dichtsoldeeren van een bus lakverf vlam vatten, is aan de bekomen verwon dingen overleden. Het slachtoffer, dat als technicus werkzaam was op de onderno ming Dolok Meranger van de Good Year Rubber Plantation Cy, laat vrouw en 4 kin deren achter. GOUD OP SUMATRA Aam „An-eta-Holland" wordt gemold dloor de N.V. Sumatra's Goudmijn. „Uit Sumatra ontvingen wij tedegjrafisch bericht, dat in drie onzer tunnels erts met grof goud bereikt is;de vindplaatsen zijn over een afstand van plm. 600 M. verdeeld. De in Februari j.l. geheel gereed gemaakte wasoliiinriohting is in voile werking; binnen kort kunnen de resultaten daarvan overzien worden". EXPLOSIE IN EEN LABORATORIUM. De directeur gedood. TASIKMALAJA, 13 Mei (Aneta). De g* wezen directeur der regentschapswerken A. L. Gerrits, is door een explosie in een bam boe laboratorium, waar hij proeven nam. gedood. Een Europeaan kwam op het hulp geroep van de vrouw van den opzichter d t waterleiding toesnellen. Hij hoorde roepen: „Gerrits zit er in. Help hem!" De man for ceerde de deur. hetgeen niet eenvoudig bleek waarna de brandweer gealarmeerd werd en toesnelde. Toen met het laborato rium had geopend, vond met het slachtof fer verkoold terug. ASSISTENT DOOR EEN KOELIE BEDREIGD MEDAN, 12 Mei (Aneta). Op de ondeume- miimg Sennah van de Rubber Cy. Ltd., heeft een koelde eem fabrieksassi stent bedreigd met zijn mes.De assistent stelde zich verdekt op achter een ladder. De overige koelies waar schuwden inmiddels den mandoer, diie den pleger vam den aanslag ontwapende. De koe lie beweert dat hij geslagen is, maar de an dere koelies en de assistent ontkennen dit absoluut. PUitje geeft den vorlgen stand Hoogste stand te Ingö 766.3. Laagste stand te Reykjavik 751.2. Stand vanmorgen halftwaalf 763.7. WEERVERW ACHTING (Medeged.. door 't Kon. Ned. Meteorologisch Inst te De Bilt) Zwakke windt uit Zuidelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk droog weer behoudens kans op onweer, BUITENLANDSCH WEERBERICHT (Medeged door 't Kon. Ned. MeteorologiscK Inst. te De Bilt) De kern der depressie ten Zuid-Zuid-Wes ten van IJsland ligt nog op dezelfde plaats als gisteren in diepte afgenomen. Het vaste land van het gebied ligt tusschen een on diepe secondaire dezer-depressie over het Zuiden van Scandinavië en een andere die zich over Spanje heeft gevormd. Terwijl de eerstgenoemde zich van onze streken verwij derd, zal de tweede zich waarschijnlijk in Zuid-Frankrijk verder ontwikkelen, waar door hier een toestand ontstaat van zwakke wind uit Zuidelijke richtingen en warm weer •aarbij kans op onweer nog groot wordt. Over Duitschland waar de temperatuur aan het oppervlak boven de normale kwam, is het ook warm in de bovenlucht, TEMPERATUUR Stand vanmorgen halftwaalf 16.8 C, 15 MEI Zonsopgang 4.07 u.; Zonsondergang 7.47 u. Maansopgang 1.31 u.; Maansonderg. 2.05 u. 16 MEI Zonsopgang 4.05 u.; Zonsondergang 7.48 tu Maansopgang 2.58 u.; Maansonderg. 2.17 u, 17 MEI Zonsopgang 4.04 u.; Zonsondergang 7.50 u, Maansopgang 4.29 u.; Maansonderg. 2.27 u. VOERTUIGEN MOETEN HUN LICHTEN OP HEBBEN 15 MEI Van 's avonds 8.17 u. tot 's morgens 3.35 u. 16 MEI Van 's avonds 8.18 u. tot 's morgens 3.34 u. 17 MEI Van 's avonds 8.20 u. tot 's morgens 3.32 u. WATERSTANDEN RIVIEREN Heden Vorig Heden Vorig WalBhut 3.24 3.10 Canp 3.47 3.61 Basel 1.30 1.65 Ems 1.33 1.35 Hunlngen 1.98 2.28 Coblenz 3.50 3.62 Rtaeinweiler -0.40 -0.04 Trier 1.46 1.57 Kek! 3.47 3.49 Keaten 3.71 3.67 Maxaa 5.59 5.38 Rnhrort 2.56 2.32 Wiedesheim 1.90 2.21 Wesel 2.46 2.19 Mannheim -L83 4.72 Emmerik 3.53 2.22 Lohr 2.17 2.13 Dnsseldorf 3.19 3.06 Mainz 1.98 2.10 Maastricht 1.93 2.02 Bingen 2.94 3.05 Venlo 11.68 11.67 HOOGWATER NED. ZEEHAVENS Delfzijl Terschelling Harlingen Helder 3.31 15.52 4.06 16.34 12.03 14.04 IJmaiden H.v Holland Schevening. Rotterdam 2e 10.37 9.34 22.27 9.53 22.37 11.52 Willemstad Brouwersh. Zierikzee Wemeldlnge Vlissingen Terneuzen Hansweert 10.22 22.53 11.23 23.51 9.34 22.10 10.00 22.22 10.24 22.51 &57 21.19 9.26 21.52 9.56 22.19 DelftztJI 7.39 19.48 Hellevoettsl 11.33 - Terschell. 4.51 17.06 Willemstad 12.34 - Harlingen 5.27 17.52 Brouwer-sh. 10.45 2 Helder le 0.42 Zierikzee 11.12 2 Helder 2e 13.14 15.51 Wemelding 11.34 - IJmuiden 11.46 Vlissingen 10.06 2 H v Holland 10.57 23.34 Terneuzen 10.36 2 Schevenlng. 11.07 23.44 Hansweert 11.10 2 Rotterdam 0.05 13.05 Delfzijl 8.43 20.51 Hellevoetsl. 0.05 12.33 Terschell. 6.55 18.08 Willemstad 0.57 13.30 Harlingen Brouwersh. 11.45 IJmuiden 0.14 12.41 Vllssiftger Hv Holland 11.52 Terneuzen 11.29 23.47. Schevening. 0.03 Hansweert 12.11 Rotterdam 1.14 14.02 WESTBROEKPARK 'S-GRAVENHAGE NA PE PLECHTIGE OPENING IN TEGENWOORDIGHEID VAN H.K.H. PRINSES JULIANA UWEN VANAF 2 UUR HEDENMIDDAG VOOR HET PUBLIEK TOEGANKELIJK HBIZHBl Schitterende inzending van het Koloniaal Instituut te Amsterdam op Staatkundig en Economisch gebied Prachtige Diorama's Reliefs van den Boroboedoer Inzendingen van Handelsfirma's op verschillend gebied Doorloopende filmvoorstelling in het Theater Expositie van Indische Kunst voorwerpen en Kostbaarheden uit particuliere verzamelingen waarondervoorwerpen, die nog nimmer werden tentoongesteld Indisch Restaurant Lunchroom-Wafelbakkerij Theeschenkerij inhetSumatrahuis Verschillende attracties In het Theater en in het Indisch Restaurant optreden van WILLY JOHNSON and hls coloured musicians and Dancers from Suriname! EntréeprijzenHeden van 2—6 n.m. f 1.— per persoon (rechten inbegrepen), 'sAvonds en beide Pinksterdagen: f 0.60, rechten inbegrepen, kinderen half geld. 'sAv<>nd8 na 9 uur f 0 30, rechten inbegrepen Conponboekjes (10 coupons) verkrijgbaar Prijs f 5.—, rechten inbegrepen. Abonnementen voor 1 maand (welke op eiken dag kunnen ingaan) f 7.50. Voor den geheekn duur der tentcorslelling t 21.— xd rr irlipHjer ïEE EE Schitterende verlichting van Terreinen en Gebouwen Krontjong- en Gamelan-muziek Hedenavond 14 Mei van 9 uur tot 9.30, TAPTOE, te blazen door de Pijpers en de Kapel der Kon. Mariniers uit Rotterdam j=

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2