Jubileum-Reclame -ZATERDAG 7 MEI 1932 NIEUWE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. P STADSNIEUWS VAN HET STADHUIS Afsluiting Haarlemmerweg Burgemeester en Wethouders van Leiden Brengen ter algemeene kennis, dat het ge deelte van den Haarlemmerweg gelegen tus schen den Maresingel en de Mussehenbroek- straat, in verband met het maken van gesloten wegdek, met ingang van Maandag 9 Mei a.s .tot nadere aankondiging, voor-het verkeer met rij- en voertuigen, zal zijn alge- ploten. Bedoeld verkeer zal worden geleid langs Öen Maresingel, de Pasteurstraat en de Han- eenstiaat. yAN SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Seoretaris. Leiden, 7 Mei 1932. hinderwet Burgemeester en Webhouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan: a. W. M. van Wingerden en rechtverkrijgenden, tot het oprichten van een rookerij, zouterij en in richting voor het bewerken van vleesch in het perceel Lage Rijndijk Nis. 2224, Sectie K. Nis. 3079 en 3080; b. de firma J. en A. Le Poole en rechtverkrijgenden, tot het op richten, van een fabriek van wollen stoffen in de perceelen Garenmarkt Nis. 8, 10, 12 en 14, Levendaal Nis. 15 en 17 en Korte Raam steeg Nis. 10 en 14, Sectie E. Nis 1657, 1161, 1162, 1529, 1461, 1462 en 1117; c. P. L. Groen in 't Woud en rechtverkrijgenden, tot het op richten van een metaaldraaierij in het aan de Hoefstraat No. 75 grenzende gedeelte van het perceel Jan van Houtkade Nis. 19c/19d, Sectie E. No. 1246. A. VAN SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Seoretaris. Leiden, 7 Mei 1932. hinderwet Burgemeester en Wethouders van Leiden Gezien hét verzoek van: a. de firma H. Brandt en Zn. om vergunning tot het oprich ten van een dynamo- en magneetherstel- plaats en een ondergrondsohe bewaarplaats voor benzine in de perceelen Oude Varken markt Nis 3 en 5, kadastraal hekend Ge meente Leiden, Sectie F, Nis 677d 196-1337; b. A. P. Gadri om vergunning tot liet oprich ten van een wasch- en strijkinrichting in het perceel Morschweg No. 130, kadastraal be kend Gemeente Leiden, Sectcie P No. 560. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinderwet; geven kennis aan het publiek, dat genoem de verzoeken met de bijlagen op de secre tarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 21 Mei 1932 'des voormiddags te half elf uren in het per ceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeente werken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te bren gen, terwijl zij er de aandacht, op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn eij, die niet j overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor-het gemeentebestuur of eea zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mon deling toe te lichten. A. VAN SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Seoretaris. Leiden, 7 Mei 1932. DE VEREENIGDE STATEN VAN EUROPA LEZING TACO MULDER In een der zalen van het Nutsgebouw aan het Steenschuur hield gisteravond de heer Taco Mulder uit Haarlem, voorzitter van de Vereeniging „De Vereenigde Staten van Europa" voor een weinig talrijk publiek een lezing over dit onderwerp. Spr. zette uiteen de beteekenis van een Europeesche Regee- ling met gezag over de regeeringen der af zonderlijke Staten. Deze regeering kan den .vrede en een meer rustige economische ont wikkeling waarborgen. De Volkenhond kan dit, bij gebrek aan gezag niet Hij kan niet verhinderen, dat de autonome regeeringen der volkeren door haar eenzijdige politiek <ie grootste economische ellende over Europa brengen of doen voortduren. Die eenzijdige politiek levert.'noodzakelijk oorlogsgevaar op. De Volkenbond kan geen verantwoordelijk heid voor ontwapening dragen. Daarom spreekt hij over beperking van bewapening. Deze is echter niet vol te houden, wanneer de oorlog eenmaal uitgebroken is. Overigens kan de beperking van_ bewapening het oor logsgevaar vergrooten, doordat de vrees voor de verschrikkingen van den oorlog er door vermindert. Spr. wijdde ten slotte nog eenige woorden aan het Pan-Europa plan, dat hij afkeurde, omdat het niet principieel staat tegenover de eenzijdige regeeringen en zelfscheiding tusschen volkerengroepen op grond van eco nomische tegenstellingen voorop stelt. Tegen over Rusland wcnscht spr., dat het overig Europa de hand in eigen boezem steekt, waardoor aan Rusland vanzelf zijn machtig ste wapen wordt ontnomen. LEIDSCH CRISISCOM1TE cursus voor werklooze kantoorbedienden Door de Subc. Ontwikkeling en Ontspan- hing werd de N. V. Burroughs Handel in Automatische Boekhoudmachines te 's-Gra ye.nhage bereid gevonden te Leiden een cursus t© geven voor werklooze kantoorbe dienden over „Het gebruik van moderne 'kantoormachines in de boekhouding." Bij eerste oproep gaven een aantal bedien den ziclr op voor liet volgen van dezen leer- zamen cursus. Het schijnt echter, dat aan deze zaak nog niet voldoende publiciteit is gegeven Het aantal is immers nog niet ne- vrödigend en WÜ willen niet veronderstel len, dat bij de werklooze bedienden hiervoor geen interesse bestaat, daar de kennis van deze machines en hun werking van zooveel nut kan zijn voor hun latere leven. Daarom wordt nogmaals de gelegenheid opengesteld tot aanmelding voor deelnamo en wel Maandag a.s. 9 Mei van 10 tot 12 uur in het Volksgebouw Apothekersdijk. Eendge kennis van boekhouden is noodig. aanrijdingen 'Op den boek van de Lammerschansweg en 3e Koninginnelaan is gisteren do 16-jarige wielrijdster M. B. aangereden door een auto, bestuurd door A. V. uit Hillegervberg. Het meisje werd aan het hoofd en de beenen ge wond en is door den E. HL D. naar het Aca demisch Ziekenhuis gebracht. Bij de Blauwpoortbrug is gisteren de 14- jarige wielrijder L. T.. toen hij op een tee- ken van den verkeersagent moest stoppen \an achteren aangereden door een met een paard bespannen- brik. De jongen kreeg een trap van het paard op den voet, waardoor 'dit lichaamsdeel-werd gekneusd en is naar liet Academisch Ziekenhuis gebracht om verbonden te worden: LEIDSCHE PENKRASSEN KRAAMVISITE. Terwijl de kraaien in de groote beuk ach ter mijn huis hun nest bouwden en de knoppen van de jonge ahorns één voor één in het zonlicht openbarsten is de wieg in de kamer van mijn vriend Jeremias Pijpe- steel gestoffeerd geworden door een broos ademend menschke en zijn de registers van de Leidsch© Burgerlijke Stand verrijkt met den naam van 'Petrus Johannes Pijpestcel, geboren uit Jeremias Pijpesteel. oud 31 jaar boekhouder en Aaltje Chlazenspons, oud 30 jaar zonder beroep, zijne huisvrouw. Op denzelfdon morgen, waarop ik het kaartje, dat mij deze burgerlijke, tijding meldde, naast mijn ontbijtbordje vond lig gen. heb ik onder het consumeëren van mijn eitje van drie cent. het voornemen opgevat om bij tijd en wijle den gelukkigen huis vader van mijn persoonlijke belangstelling te doen blijken. En zoo is het dan gekomen dat ik in de afgeloopen week, vergezeld van een pot gember op kraamvisite ben gegaan. Jeremias deed zelf open en het eerste wat me opviel was dat hij geen schort voor had en dat hij er tamelijk eender uitzag als vroeger. Hij vond het aardig, dat ik kwam en zoo meer en bracht mij naar de huiska mer, waar ik nog twee menschen aantrof, die de bedoeling hadden om den kleinen Piet Pijpesteel de oude Lei den aars zullen zich den ouden Piet nog wel herinneren te bezichtigen, benevens het een of ander familielid van Jeremias. dat de honneurs waarnam. Na de begroeting zetten de drie dames, die zeer duidelijk de kenmerken droegen de dertig al gepasseerd te zijn, hun gesprek voort en ik had. de pot gember tus schen mijn kniëen geklemd, geen andere taak, dan hun conversatie te volgen en min of meer geinteresseerd te kijken. Op deze wijze vernam ik. dat de kleine Piet zeven pond woog. dat hij blauwe oogen had en dat hij reeds een keer had gelachen tegen de zuster, die er toch zeker niet om zou jokken, want wat heeft een zuster er nu voor voordeel bij of een kind lacht of niet. De kleine1 Pijpesteel stelde ook al belang in de dingen rondom hem. want zijn oogen draaiden heelemaal mee als je wegliep, zoo vertelde het familielid en hij keek al zoo helder de wereld in, dat het een lieve lust was. Toen kwam Jeremias de kamer in cn loosde de drie vrouw-en. naar de kraam kamer, zoodat ik een oogenblik later met mijn goede vriend alleen was. Nadat we de kwestie van het welzijn van Mevrouw Pij pesteel breed genoeg besproken hadden, za gen wel elkaar eens aan en ik frunnikte aan het papiertje rond de gemberpot. Vervolgens stelde ik de tradioneele vraag: En hoe voel je je nou als huisvader Jere mias, waarop Jeremias zacht grinnikte en toen stond de conversatie weer stop. Ik her innerde me nog dat datzelfde ventje daar tegenover me met veel reclame van den hoogsten duiktoren afsprong en dat hij de grootste mond had op de Jongelingsvereeni- ging. Ik herinnerde me hem nog met zijn Zondagsche pakje aan met de liggende, lin nen boord en de. zijden flodderdas, terwijl hij op het Jaarfeest vair de. Ifnapenvereeni- ging de'eerste prijs wegsleepte met de ern stige voordracht: Er woei een vlaag, het wicht gled uit en tuimelde in het diep. Ik weet nog dat hij tijdens een wandeling op een schemerachtige avond met veel sentimentaliteit zijn hart had blootgelegd over dat eenige meisje met die korenblauwe oogen, waaraan hij eeuwig trouw gezworen had en zij hem en die hij gekust had het was niet Grietje Chlazenspons in het slopje naast haars vaders huis. En daar zat me dat ventje met een boord met omgeslagen punten en de beginselen van een snor onder zijn neus, een voorwerp waarvan ik me herinnerde dat het vroeger niet altijd even zindelijk was, en speelde met gemak de rol van huis vader, zoo volmaakt dat- hij met een ouden vriend niet meer praten kón en net alsof hij nooit de verworven okkernoten van de boom van Morrispreeuw; "eerlijk met mij had gedeeld. Het is zeker wel een heele verandering, merkte ik op en hij beaamde het Ik vroeg of het kind lastig was, maar dat ging nog al. 't Nachts weieens. Maar alleen als het genoeg gedronken had niet Jaja, 't Jonge, die vent kon vroeger verder slootje springen dan ik. tenminste los. Met de polsstok was ik hem de haas. Enfin, de twee juffrouwen gingen weg en het was mijn beurt om de kleine Piet te. bezichtigen. Ik stond een oogenblik met-een rood hoofd bij een roze wieg, waarin een kopje zichtbaar was, dat zachte geluidjes pruttelde en naast mij stonden ter weerszij den een trotsohe Jeremias Pijpesteel en een stralende Grietje Chlazenspons en somden Pietjes voortreffelijkheden op. Ik raakt© vrij behoorlijk mijn pot gember ."-kwijt en pre velde een volzin die mijn beste wenschen in hield ten opzichte van Pietjes groei en Grietjes volkomen herstel en een oogenblik later vond ik mezelf, nog ietwat transpiree- rend terug op straat met het knagend- be sef in mijn hart dat ik maar een droevig fi guur had geslagen. Grietje zou wel zeggen: Is dat nou die lol lige vriend van je, waarover je het zoo dik wijls hebt gehad. Het is gek, maar ik hoop dat Jeremias mij zal verdedigen, in naam van de suikerperen die wij tezamen zoo dik wijls^ toevallig aantroffen in de tuin van Thijs Koper en flat ondanks het bordje „voetangels en klemmen", dat bij den in gang prijkte. HET ZAT 'M NIET GLAD OPLICHTER GEARRESTEERD Hedenmorgen werd een surveilleerende agent van politie, door een onbekend geble ven persoon gewaarschuwd dat een per soon het postkantoor ingegaan" was, dia waarschijnlijk een valsche knevel droeg. De agent ging hem na. en ontdekte den man aan het postwisselloket waar hij post wissels gereed hield om aan te bieden. Toen hij de agent zag naderen schoof hij de postwissels in elkaar en ging er van door. Hij liep zoo hard dat het den agent eerst bij de Diefsteeg gelukte hem in te halen. Hij werd aangehouden en naar het poli tiebureau gebracht, waar hem de snor en baard werden afgerukt en waar hij inder daad nog in bét bezit van de postwissels bleek te zijn. Voorts werd op hem bevonden een revolver met 10 scherpe patronen en scheermes dat als snijwapen was gereed gemaakt. De man gaf eerst een valsche naam op en zeide daarna te heeten W. C. B. en afkomstig te zijn uit Haarlemmer meer. De vier postwissels van een bedrag van f80. waren gericht aan een Haarlem- sche firma. De politie stelt een onderzoek in. Het staat nog niet vast of de postwissels gestolen of vervalscht zijn. BURGERLIJKE STAND Ir.tveld dr. 8 J. BEVALLEN: M E Boaman—v Roscsenberg z. 3 "choutende Vroede d.; C M HartèveldBave l. ar H M Hudcpohl—Bruscb H Aben—La Lau jEHUWD: v £w|| li OU A C Kolkman. FELLE UITSLAANDE BRAND HAARLEMMERSTRAAT zolderverdieping verwoest.' Gistermiddag te ongeveer half vijif is brand ontstaan op de zolderverdieping van het perceel Haarlemmerstraat 237a, bewoond door de familie Kruithof, boven het' sedert ongeveer een maand geleden nieuw inge richte beddenmagazijn „De Speciaalzaak" van den heer Kleine. De heer Kruithof heeft een handel in mandenwerk, dat op de zol derverdieping was opgeslagen en dat op de een of andere -wijze vlam beeft gevat.. Toen althans een dochter van den heer K. tegen half vijf op de zolderverdieping kwam, stond de boel daar reeds in lichter laaie en sloegen de vlammen haar tegemoet. Het meisje waar schuwde ijlings haar moeder, die ëen ver dieping lager aan het werk was en van -dit alles niets had bemerkt en deze waarschuw de op haar beurt de reeds bejaarde commen saal F., die op een der kamers lag te rusten en zich nog bijtijds in veiligheid kon stellen. Intusschen was o>k de politie op de hoog te gesteld, die zeer snel ter plaatse was met de slangenwagen, maar door de groote hoog te waarop het vuur woedde weinig kon uit voeren. Het duurde nog al even voordat de brandweer ter plaatse verscheen en daarna duurde het nog al even eer de brandspuit was opgesteld, de slangen uitgerold ei Magyrus-ladder opgesteld, maar toen het eenmaal zoover was kon men de hevige vuurhaard krachtig aanpakken en was de strijd spoedig in het voordeel van het water beslecht Na ongeveer drie kwartier spuiten was men het vuur volkomen meester en kon men zich tot de nablus60hing bepalen. De zolder verdieping was toen heelemaal uitgebrand. De kap van het huis was verdwenen. De beide benedenverdiepingen liepen groote wa terschade op. Het water stroomde door de plafonds naar beneden en beschadigde ook in het beddenmagazijn de opgeslagen Het perceel is het eigendom van den heer Walenkamp. Verzekering dekt de schade. De oorzaak van de brand is onbekend. Er was niemand meer op de bovenverdieping geweest na des middags drie uur. De heer K. was niet in. de stad. Het verkeer op 'de Haarlemmerstraat ondervond groote stagnatie en moest worden omgelegd. De Haarlemmerstraat werd met touwen afgezet Er was zeer veel publiek op de been. De commissaris van politie, de heer Meyer was op het terrein van de brand aanwezig. Hedenmorgen heeft H. M. de Koningin- Moeder, aan wie de geneesheer weer voor het eerst toestemming had gegeven zich naar buiten te begeven een bezoek gebracht aan de von Sieboldherdenkingstentoonste'- üiig in de Stadsgehoorzaal alhier. HAL was met klein gevolg, freule v. xi. Poll, freule Schimmelpenninck; baron Heemstra en Jhr. Pest ei'. Ze werd bij den ingang verwelkomd door burgemeester y. <L Sénde 'Bakfiuyêch, die de lréeren- B'alïegö en Slateri'bêsftiu'rslë- den van'de örganiseèrendë "vereeniging" aan H.M. voorstelde, onder wier leiding HAL de tentoonstelling daarna heeft bezichtigd. Het bezoek duurde drie kwartier. vereeniging van mathesianen Dinsdag cn Woensdagavond hebben de le den van bovengenoemde Vereeniging, daar toe welwillend door Prof. Dr. W. de Sitter in de gelegenheid gesteld een bezoek ge- braoht aan de Sterrewacht. Door de groote belangstelling was het noodzakelijk deze ex- cursde tweemaal te doen houden. Nadat de heer Sanders de aanwezigen had welkom geheeten verzocht hij den heer J. Kasten, die zich geheel belangloos ter be schikking had gesteld de bezoekers rond te leiden. Om van het vele interessante en weten schappelijke dat den deelnemers werd ge toond en verteld, een nauwkeurig verslag te geven zou ons te ver voeren. Genoeg moge het zijn te vermelden, dat een bezoek werd gébracht aan de groote koepel; de meri diaan-kijker; rtiverse klokken registratie- instrumenten en oude kijkers waar overal den heer Kasten op zeer bevattelijke wijze uitleg van deed. Twens werd in de collego- zaal een kleine lezing met lichtbeelden om trent sterrenkunde gegeven en vergastte de heer Koster ons nog op eon populaire astronomische les. De heer Sanders was dan ook de tolk van allen toen hij den heer Kos ter hartelijk dankte voor het vele-wat hij in den korten tijd getoond en verteld had. WATERTEMPERATUREN Zweminrichting Hooge Rijndijk'9 uur 13*4 gr. C.. 12 u. 13% gr. C. Zweminrichting de Zijl 9 uur 13 gr. C., 12 uur 13 gr. C VAN WIE? Op de Veemarkt is gisteren een zwart bonte koe achtergebleven, op de rechter- schoft gemerkt met de letter H. Inlichtingen bij de politie. Uit den Omtrek ALKEMADE VLEESCHKEURING In den loop der maand April j.l. zijn ter secretarie aangegeven de volgende slachtin gen. Bedrij fsslachtingen12 koeien, 39 var kens, 14 kalveren en 1 big. Huisskac-htingen.. 12 varkens. Noodslachtingen12 koeien, 2 vette kalveren, 40 n. kalveren, 1 paard, 2 varkens, 6 schapen en 2 biggen. Ingevoerd werd 187 K.G. vleèsdh. Aan keurloon werd ontvangen f 372.75. WERKLOOZEN Bij het correspondentschap der Arbeidsbe middeling alhier staan momenteel nog- 113 werkloozen ingeschreven. ALPHEN AAN DEN RIJN AGENDA RAAD Vergadering van den Raad Maandag a.s. n.m. zeven uur. Agenda: Onderzoek geloofs brieven van den heer P. J. Koele wijn. Voorstel van B. en W., tot aankoop van rentegevende eigendommen ten behoeve van het Waarborgfonds inzake Woning bouw. Voorstefl van B. en W. tot wijziging van de regeling voor de belegging en opneming van kasgelden door den Gemeente-Ont vanger. Voorstel tot. vaststelling vergunning en vergunningsrecht. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening op de Zondagssluiting voor winkels. Voorstel B. en^W. tot toepassing van-een tijdelijke korting van 3 pet. ;"pps de jaar wedden gemeentepersoneel. Benoeming 2 leden Algem. Armbestuur. Aanbevolen de heeren: le j. G van Muijen en H. Tahcrneë; 2e A. Vermeulen en A. v. d. Ent. Benoeming Ambtenaar Burgerl. Stand, vacature wijlen den heer Jolh. van Leeu wen. Aanbevolen de heeren G. M, Hen green en W. A. Lam. Vocxrstel van B. en W. tot vaststelling eener nieuwe regeling voor het verleenèn van ondersteuning aan onvrijwillig werk looze abejders. Voorstel Aan B. en W. tot vaststelling van het uitbreidingsplan mei bij beboerende verordeningen. - NEKKRAMP In het Akademisch Ziekenhuis te Leiden is het 2% jarig dochtertje van M. de H., wonende in den Hoorn, tengevolge vau nek kramp overleden. „HOSANNA De -Chr. Zangvereeniging „Hosanna4* be haalde op liet zangconcours te Soestenberg in de afd. uitmuntendheid een 2e prijs, mot 263 punten. ONZE KNAPEN Hemeltviaairtsdag hebben alle afd. van de Chr. Knapenvereen. Spr, 8S17b in het Veréen.gebouw een vergadering gehouden, bezocht door bijna alle leden. De heer J. Zonneveld sprak een kort openingswoord en enkele leden leverden een opstel. Door den heer Hoogtcijling, een der leiders werd egsproken over „Hemelvaart". Deze zeer geslaagde bijeenkomst werd door den heer IJdens met gebe*i beëindigd. KATWIJK HET NIEUWE GEMEENTEHUIS. Wc waren dezer dagen in de gelegenheid eens een kijkje te nemen in het nieuwe ge meentehuis, dat dezen zomer na officieel te zijn geopend, in gebruik zal worden ge nomen. En als we dan onze bevindingen in het kort zouden willen meedeelen, dan konden we volstaan met te zeggen, dat dit gebouw beloofd te worden een sieraad vat» de gemeente en een roem voor de bouwers, de fiama R. Ouwehand. Het zou te veel plaatsruimte vorderen thans een uj'voerige beschrijving te geven van wat alzpo te zien is en bijna klaar. We komen daar, begrijpelijk, later op terug, doch ha ©een omwandeling in het grootsohe gebouw, waartoe de heer Ouwehand ons be reidwillig in staat stelde en vaai voorlich ting diende, is de indiruk overweldigend. Ook het terrein ën plantsoen rond 'het ge bouw krijgt al een zeer mooi aanzien. Hei pas onder Jeiding van den heer Van Zeysi geplante houtgewas treft best weer, koel en zoo nu en dan een flinke bui. Het loont roeds nu ruimschoots de moeite om eens een kijkje te gaan nemen. De oplevering va,n bet gebouw zal niet. zooals aanvankelijk was voorgeschreven, plaats hebben in Juni, doch in Augustus. Een en ander staat in verband met niet op tijd aanwezig zijn van materialen, waar voor de zorg was bij de directie, dus ndet bij de aannemers. Waarschijnlijk zal dan de officieele ope ning plaats hebben op. Woensdag 31 Aug. a-s., dus juist «en jaar nadat de eerste-steen legging plaats voaid, nl. 31 Aug. 1931. KATWIJK AAN DEN RIJN botsing Op den hoek KerkstraatAchterweg kwam de automobilist D. J. v. R. uit Oegst- geest in botsing met den wagen van L. v F*, wonende alhier. Het paard werd licht gewond. Van de auto werd een lantaarn vernield. In dit geval was de bestuurder van paard en wagen de schuldige, daar de hoek met veel te groote snelheid „geno- DE GEVAREN VAN DEN WEG. Op den Wassenaarschen -Weg hadden verscheidene ongelukken enaanrijdingen plaats. Ter hoogte van de Leidsche Duin water Mij., kwamen een autobus van cte H. T. AL in botsing met een luxe auto, be stuurd dpor A. v. R. uit A'daim, die eenige schade opliép. De schuld is aan den be stuurder van de autobus, die had moeten wachten. Verder werd de wielrijder B. J. S. uit Wassenaar door een luxe auto, die niet vol doende uitweek, aangereden. Hij werd licht gewond, zijn rijwiel werd ernstig bescha digd. MIJN EN DIJN 't Lijkt er wel eens op, dat tulpen en andere bolgewassen als gemeenschappelijk bezit verklaard worden. Verschillende ma len worden personen aangehouden', die zich schuldig maakten aan diefstal hiervan. Door de politie zal proces-verbaal opge maakt worden. BLOEMBOLLEN. We mogen er wel de aandacht op vesti gen, dat de veiling van te veld staande bloembollen op a.s. Maandag niet, zooals gebruikelijk is, gehouden wordt op den tuin waar de-bollen staan, doch in het Farochie- «huis, des avonds te 8 uur. Te voren kan men de bollen bezichtigen op den tuin langs den Wassenaarscheweg, het perceel, gelegen voor men den weg krijgt naar den watertoren, rechts. KATWIJK AAN ZEE ONVEILIG DUINTERREIN. Het duinterrein ten Zuiden dier schiet banen zal a.s. week Maandag, Dinsdag, Woensdag cn Vrijdag van 9—13 uur onveilig zijn wegens het houden van schietoefenin gen. Verder nog Zaterdag van 14—20 Uur, Dinsdag en Vrijdag van 1820 uur. AANRIJDING. Op de Voorstraat hoek Badstraat werd de wielrijdster mej. v. d. H. aangereden door den motorrijder W. v. d. S. uit Hoogvliet Zij werd licht gewond, haar - rijwiel was nogal beschadigd. GEREF. MANNENVEREENIGING. De Geref. Mannen vereeniging hoopt Maan dag 9 Mei, des avonds te S uur, te verga deren in Irene. Behandeld zullen worden: _Hebreen 9 en het onderwerp; „De Bios coop en onze kinderen". KOUDEKERK LEELIJKE VAL Na afloop der godsdienstoefening des mor gens op Hemelvaartsdag in de Ned. Herv. Kerk alhier, werd rnej. Bervoets bij het ver laten van de galerij plotseling onwel met het gevolg, dat zij van bovenaf van. dé trap viel en half bewusteloos bleef liggen. Nadat zij in de consistoriekamer weer was bijgekomen, weixl zij per auto door den heer den Hollander huiswaarts vervoerd, en aldaar geneeskundige hulp ingeroepen. KEURINGSDIENST In de afgeloopen maand werden ten bu- reele van den -Keuringsdienst alhier de na volgende- Slachtingen ^aangegeven- Huis- slaEhtingent 3 varkens; -bedrijslachtingen: 16 varkens en 3 runderen; noods achtingen: 1 varken en 1 rund. LEIDERDORP CRISIS-COMITE De penningmeester van het crisis-comité deelt mede, dat aan vaste bijdragen over de twee maanden, werd ontvangen een somma van l 195.50. LOOP DER BEVOLKING In de maand April werden alhier inge schreven 12 personen, terwijl 38 deze ge meente verlieten. GEDECOREERD Ter gelegenheid van het feit, dat de heer W. Smit 50 jaar werkzaam is op de steenfa briek van den heer M. P. Splinter aan den Zijldijk, werd hem de bronzen medaille der Oranje-Nassau Orde uitgereikt, welke hem door den burgemeester op de borst gespeld LISSE JUBILEUM De lieer C- Spaargaren, hloemistarbeidór aühier bij de fa. Gebr. Blokhuis, herdenkt heden, dat hij 55 jaar bij deze fir werkzaam is, waarvan hij 55 jaar als ziek- zoeker gefungeerd heeft, welke zaamheden hij nog aAtijd zonder bril kan PRIJZEN BEHAALD De muziek vereen- „V.O.O.A." aan de Lis- serdijk alhier, behaalde op het concours te Soestdijk de le prijs in de 4e afd. en de 2e prijs in de marschwedstrijd. Het kinderkoor „De LiechMoem" behaal de op het zongconcouTs te Zandvoort de le prijs in de afd- kinderkoren. NED. VEREEN. VAN HUISVROUWEN De Ned. Ver. van Huisvrouwen herdacht in een f e est vergadering het 15-jarig bestaan. De oprichtster mevr. A- Blok hield een rede over ontstaan en ontwikkeling der vereeni ging. Mevr. Blok werd het eere-preeident- DAMMEN Dinsdagavond zal de eindweidétrijd plaats hebben tusahen de Damclub Leiden en P- D, V. L. a/lhder. L. R. C. Hemellva artsdag wa6 voor L. R. C- een uit gaansdag en wel om de return-wedstrijden te gaan spelen te Den Haag bij de Luther- 6che Voetbalclub, aangesloten bij den Haag- schen KamtoorvoetbaJbond. Ongeveer 70 per sonen vertrokken des morgens naar Den Haag. Direct na aankomst op 't terrein werd een aanvang gemaakt met de wedstrijden en wel met L V C 2—L R C 2: 6—0 Kwart over elven blaast de scheidsrech ter beginnen en stellen beide ploegen zich op. Een gelijk opgaand spel ontwikkelt zich met een enkele maal L R C iets in de meerderiieid, maar door slecht schieten der voorhoedes blijven doelpunten uit totdat er ongeveer een kwartier gespeeld is en LVC uit een ecrimage doelpuntte. Aan béide zij den komen de doelen .herhaalde malen in gevaar maar zonder resultaat. De rust brak aan met 10 voer L.V.C- Na de thee een sterk offensief der thuis club en mede door een kleine bleesure der doelman welke in botsing kwam met een zijner medespelers, werd d-e stand opge voerd tot 60. Waarmede het einde kwam. Over de leiding alle lof. Rest ons nog vermelden dat L.R.C. met 5 invallers speel de. L V C-Comb.L R C Jr.; 1—6 Doordat LVC over geen vodledig Jr. elf tal kon beschikken kwam een combinatie in 't veld van L V C 3 en eenige Junioren. Ven beide kanten werd er hard gewerkt, maar in de combinatie der thuisclub moest L R C'6 jeugd hun meerdere erkennen. LVC I—L R C I: 1-6 Ongeveer half drie stellen beide ploegen zi-ch op. Al direct na de aftrap is L R C in de meerderheid. Een snelle aanval werd opgezet waarbij de paai redding bracht. Even later als de limk6 buiten de bad met een snelle ren opbrengt en keurig aangeeft is het de mid-vóor diie keihard inschiet. Ge leidelijk wordt de score opgevoerd tot 51, waarmede de ru6t aanbrak. Na de thee een kalme wedstrijd, waaraan men kon zien dat L R C een gewonnen partij speedde. Nog eenmaail werd er gedoelpunt zoodat het einde kwam met een 6—1 overwinning voor L.R.G De leiding van deze wedstrijd was in goéde handen. Direct na afloop van deze wedstrijd werden de spelers van alle elf talden bedenkt voor de pleiaierige verstand houding in het veld, voornamelijk bij de Junioren en het le elftal. En als slot van deze buitengewoon plezierige dag nog een reisje per trein, opgeluisterd door muziek BEEN GEBROKEN De handelsreiziger v. R. uit Den Haag raakte zonder zijn schuld, Vrijdagmiddag tusschen twee auto's bekneld en brak daarbij een been. Geneeskundige hulp werd spoedig verleend door Dr. M. de Graaf. BUS IN BRAND Een Brockway-bus raakte Vrijdag bij de Steenfabriek defect en vloog tegen een boom. De bus werd zwaai- beschadigd. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. NOORDWIJK AFWIJZEND BESCHIKT Ged. Staten van Zuid-Holland hebben af wijzend beschikt op de aanvrage van J. C. van Stijn te Noordwijk aan Zee, om vergun ning tot het in werking brengen van een autobusdienst: a. Valkenburg (Z.H.) over Haagsche Soauw en De Vink naar Leiden (station), en b. Valkenburg (Z.H.) over Kat wijk a. d. Rijn naar Katwijk aan Zee. NOORDWIJKERHOUT OP T CONCOURS De Chr. Muziekvereehigïng „De Harpe Davids" bel^ialde op het Nationaal Con cours te Driebergen—Rijssenburg een twee de prijs met. 103*4 punt. kerkcollecte De collecten in de maand April hebben in de N. H. Kerk opgebracht ruim f 49, terwijl de extra collecte opbracht f 12.95. AGENDA 1 De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de doctoren Jas- perse, Kors, Simons cn Starck. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegst- geest wordt waargenomen door dr. Vare kamp. telef. 1916. De avond-, nacht- cn Zondagsdienst der apotheken wordt van Vrijdag 6 tot en met Zondag S Mei waargenomen door de apo theken: G. H. Blanken. Hoogewoe-rd 171, telef. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 76, telef. 406. CONCERT Door bovengenoemde vereeniging zal op Maandag 9 Mei een Concert gegeven wor den in de Gemeentetent. Op het programma staan o.m. de stukken die te Driebergen— Rijssenburg bekroond zijn geworden. RIJNSBURG BLOEMENHANDEL Ook al werden veel partijen bloemen door de regenbuien van den laatsten tijd bedor ven, de aanvoer bleef nog steeds van groote beteekenis. Over de prijzen valt niet te roe men, integendeel. Nu er zopveel op den kou den grond in bloei staat is het alleszins be grijpelijk, dat kastulpen moeilijk een loonen- de prijs kunnen ojïbrengen. Vooral ook, om dat er voor export zoo goed als niet gekocht We noteeren de volgende prijzen voor tul pen per dozijn: Rose luisante 811 c.. Couleur 913 ct., Duchesse de Panna 7—10 c., King of the Yellow S12 c., Witte Zwaan 711 c., Bar- tigon S12 c., William Copland 69 c.. Pride of Haarlem 5S c., Farncombe Sanders 5 8 c., Elisabeth 610 c., William Pitt 59 c., The Sultan 710 c., Clarla But 59 c., Ba ron de la Tonnaye 610 c., Prof. Rauwen- hof 710 c. Narcissen per 100 324 c., gele Margrieten per 100 2035 c., Anemonen per 100 ƒ0.80—1.10. Grondboringen Nortonwellen ELECTRISCHE POMP-INSTALLATIES Beleefd aanbevelend, C. BORSBOOM RIJNSBURG - Telefoon 96 SASSENHEIM KOLENDAMPVERGIFTIGING Bij de fam. v. d. B. aan de Zandslootkade deden zich hedenmorgen om half zes bij het ontwaken verschijnselen voor van kolen dampvergiftiging. Alle leden, van het tal rijke gezin sloegen bij het verlaten van het bed tegen den grond en werden gekweld door zware hoofdpijn en duizelingen. Door een buurman werd de huisdokter gewaar schuwd die geneeskundige hulp bood. Bij onderzoek bleek dat de schoorsteenpijp in de kamer door neervallend roet was verstopt geraakt. Gelukkig heeft het geval geen verdere ern. 6tige gevolgen gehad, wat mogelijk wel het geval geweest zou zijn als de nachtrust lan ger was geweest ONTSPANNINGSZAAL Deze week is d© ontspanningszaal voor de werkloozen in Concordia met het oog op de intrede van het gunstiger seizoen gesloten geworden. Tot afscheid was een groep van de geregelde bezoekers alsmede de Comité leden des avonds in het gebouw bijeengeko men. De heer Dekker voerde het woord na mens het Comité, terwijl door de werkloozen dank werd gebracht bij monde van den h?er F. Barohoorn. GOUDEN BRUIDSPAAR Op 19 Mei a.s. is het 50 jaar geleden, clat het echtpaar Abraham van Elswijk en Mar- garetha Brouwer, wonend© Hoofdstraat 285 in het huwelijksbootje stapte. Het echtpaar, waarvan de vrouw 67 en de man 71 jaren telt, geniet een goede gezond heid en waren sinds een jaair ten huize van hun dochter. VERBOUW POSTKANTOOR De verbouw van het postkantoor alhier is opgedragen aan de firma Dandy te Lisse, die reeds met de werkzaamheden een aanvang gemaakt heeft. VALKENBURG WADDINXVEEN RAADSVERGADERING zwak alcoholische dranken rero^pen. Besloten werd leggen aan den Boden- (gem. AVaddlnxveen) ten iinde de vele verkloozen werd belangrijk versterkt uit een remaakte reserve-post. Een voorstel van B. en W. om op den post ichoolrelsjes van 1300 ongeveer f 1000 te be- ;uinigcn werd :zig acht. Dit bef 'eer f 1000 per week. In verband met deze groote uitgaven besloot de Raad dit Jaar niet te gaan tot het maken van een tegel- ■Ir in de Prins Hendrikstraat, voor welk doel op de begrooting f 1100 was uitgetrokken. I MAISON „HENRI" BURQ. VERNÉDEPARK 25 H. BLOKHUIZEN Jzn. VOORSCHOTEN - ELFFOON 113 By gelegenheid van het 5-jarig bestaan onzer salons, geven wij vanaf Maandag t./m. 15 Juni e.k. Een Stoom Permanent (compleet) ff <&.- 0»«e tarieven zijn verlaagd: Onduleeren »0 40; Wasschen I 0.40 =f 0.40; Wasschen Knippen en Onduleeren ff I.OO Wasschen watergolf 0,75. verr,,cino

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6