WOENSDAG 13 APRIL 1932 NIEUWE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 KANTTEEKENINGEN BIJ HET RAADSVERSLAG De clou vaji de raadsagenda, t)ie Maandag middag aan de orde kwam. was ongetwijfeld het voorstel inzake de crisistoeslag op de vermakelijkheidsbelasting, hij aanneming waarvan waarschijnlijk een bios coop conflict zou zijn ontstaan, indien althans de Ned. Bio scoopbond bij zijn dreigende houding zou hebben volhard. De behandeling van dit oor stel is intussclien op voorstel van het col lege van B en W. uitgesteld. De storm die dit voorstel in de amusementswereld heeft ontketend, heeft den wethouder er toe ge bracht dit voorstel nog ter elfder ure uit de behandeling te lichten om de argumenten die uit de kringen van de belanghebbenden naar voren zijn gebracht tegen de voorge stelde toeslag nog eens rustig te overzien De heer de Reede voelde dit als een zwakheid van" het college en de heer Knuttel drukte zich nog in veel krasser termen uit, maar daar bestonc) o.i. in 't geheel geen aanleiding toe. De belanghebbenden hebben er recht op, dat de rechtmatigheid van hun verzet zoo se rieus mogelijk wordt onderzocht en dit was het eenige doel va,n dit uitstel. De andere belastingvoorstellen ondervon den weinig verzet. Er is ook niet veel over gesproken, omdat men hier nog maar te tïoen had met een voorspel. Binnen niet al te lan gen tijd zal de financieele positie van de ge meente en het financieel beleid van B. en W in verband met nog nader i,n te dienen voor stellen, waarschijnlijk wel breedvoeriger on der oogen worden gezien. De middagzitting bracht voorts een cJebat over de kwestie van do toepassing van de wet op de winkelsluiting. B. en W. stelden voor geen van de rijksregeling afwijkende maat regelen te nemen, omdat er geen reden is voor liet ingrijpen van den raad indit op zicht, wanneer niet uit Oen middenstand zelf op een bijzondere regeling wordt aan gedrongen en wanneer niet bijzondere om standigheden dat ingrijpen wenschelijk of noodzakelijk maken. De heer van Eek had intusschen een serie voorstellen ingediend die wel bijzondere be palingen inzake het tijdstip van Oj. winkel sluiting beoogden en ook een speciale rege ling inhielden voor de kapperssalons. Te recht wees men van de rechterzijde op het gevaar dat deze voorstellen meebrachten om dat bij vervroegde winkelsluiting een aantal middel-bedrijven in Oe gelegenheid zou zijn door den korteren werktijd personeel te ont slaan en omdat Leiden er door in aantrek kelijkheid als koopstad zou verliezen tegen over andere winkelsteden in de omgeving wat betreft het publiek uit de dorpen in de omgeving, terwijl de sluiting van de kappers salons op bepaalde uren van den dag, voor al vóór negen uur en van 13 uur des mid dags, tot gevblg zou hebben dat vele klan ten niet meer van de diensten van den kap per zouden gebruik maken, maar zichzelf het mes op de keel zetten. De voorstellen-van Eek werden dan ook terecht verworpen. Het is vroeg genoeg om bijzondere regelingen in le voeren als de overgroote meerderheid van de belanghebbenden bij het middenstands- bedrijf daar zelf op aandringt. Des avonds heeft de raad niet veel uitge voerd. Het grootste gedeelte van deze zit ting is heengegaan met de bespreking over de werkloosheids-voorstellen van Stralen met als resultaat, dat het voorstel om de be paling in het steunreglement, dat losse tran sportarbeiders slechts gedurende 42 dagen per jaar steun kunnen ontvangen, tijdelijk buiten werking te stellen werd verworpen met 248 stemmen. B. en W. hebben reeds het aantal dagen gebracht van 42 op 84 en omdat het hier tenslotte gaat om 4 arbeiders die daarbij nog niet allen bonafide zijn, kon erop dit voorstel niet worden ingegaan. De heer van Stralen had een succesje met zijn voorstel om nogmaals aan de Regeering te adresseeren om de verslechteringen in de steunregeling in verband met het aanvaar den van de rijkssubsidie alsnog zooveel mo gelijk op te heffen. Hoewel de wethouder dit afraadde voelde de groote meerderheid van den Raad er toch wel voor, zoodat het met 8 stemmen tegen werd aangenomen. Met hun voorstel om afwijzend te beschik ken op het verzoek van „Schuttevaer" om verlaging van het havengeld voor stoom- en motorbooten leden B. en W. een nederlaag De meerderheid van den Raad was van mee ning. dat de financieele toestand in de porte- moniiaie van de adressanten nog slechter was dan die in de gemeentekas, zoodat on danks het verzet die alles goed vond als te genover deze verliespost maar weer baten werden aangewezen, het ongunstig praead- iyies werd verworpen. Het voorstel van den heer Knuttel om de Stedelijke Werkinrichting op te heffen werd door B. en W. in praeadvies genomen, om dat. het college ook wel inziet dat in elk ge val ingrijpende verbetering in de inrichting dringend noodig is. Tenslotte deed de heer Schtiller spoed- eischend een voorstel om een poging te doen om de grond van de „L.E.M.V.O.G." in de Ravensburgerpolder te koopeji voor 85 ct. p. M2. Dit zal in de volgende raadszitting in behandeling komen. STADSNIEUWS VAN HET STADHUIS De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeen© kennis, dat de Raad dezer ge meente in zijn vergadering van den 11 April jl. heeft besloten te bepalen, dat de vaststelling van een plan van uitbreiding voor de gemeente Leiden wordt voorbereid. Leiden, .13 April 1932. K. VAN K. RIJNLAND HANDELSREGISTER. Wijziging. 12 April. E. J. Coster, wijn handel „De Blauwe Druif', Leiden, Steen straat 8. Slijterij en wijnhandel. Het filiaal te Alphen a. d. Rijn, Raadhuisstraat 208, is overgegaan aan mej. C. E. J. Coster te Leiden, die deze zaak drijft onder den naam „De Blauwe Druif'. 12 April. Servaas' Muziekhandel, Leiden, Breestraat 102. Handel in muziek. Bijv. liitgeoef. bedr.: handel in muziekinstru menten en aanverw. artikelen. DIEFSTAL Ten nadieele van het Gem. Raidiio-distribu- tiebedrijf is een tentzeil uit de Van der Werffstraat ontvreemd IN BEWARING GESTELD Door do politie is in bewaring gesteld C W. de G., verdacht van diefstal van drie wollen dekens. NAAR OUDERLIJKE WONING TERUG Dooi1 de marechaussee uit Amersfoort, is naar hier overgebracht de minderjarige L. .W., die de ouderlijke woning was ontloopen FLORA-PARK 1932 TE NOORDWIJK MORGEN OPENING Er is wat schoons te zien in Noordwijk. In de statige rust van het landgoed „Of- fem" is na maandenlange voorbereiding een werk tot stand gekomen, waarmee de afdee- ling Noordwijk van de Algemeen© Veree- niging voor Bloembollencultuur op waardige wijze haar gouden bestaansfeest vieren wil en wij kunnen niet anders zeggen dan dat zij het niet op schoonere wijze had kunnen doen. De afdeeling „Noordwijk" heeft zich in 1887 en 1896 een goede naam verworven door haar vollegronds-bloemen-tentoonstellingen en te recht heeft zij gemeend deze traditie hoog te moeten houden en thans voor de derde maal een „Florapark" te moeten organisee ren. De bedoeling van zulk een tentoonstelling is naturiijku niet in de eerste plaats, dat de bezoekers zich eens kunnen verlustigen aan een fraai stuk natuurschoon, hoe prettig dat op zich zelf ook is. Neen, het Flora-park heeft allereerst practische beteekenis. Het wil de menschen laten zien op welke wijze de bol gewassen in tuin en park kunnen worden toegepast en welke prachtige resulstaten de beplanting met dit bij uitstek Nederlandsche product oplevert. Als deze overtuiging bij het Nederlandsche volk meer veld kan win nen, zal ongetwijfeld het afzetgebied voor de bloembollenkweekers verruimd worden en daaraan heeft c)e bloembollenhandel voor al in dezen tijd zoo zeer groote behoefte. Deze tentoonstelling is dus niet maar al leen een mooi gebaar zooals dat bij een ju bileum hoort, maar ook in dit mooie werk vindt men terug de onverwoestbare handels geest van den bloembollenkweeker door wiens energie het mogelijk was dat het bloembollenvak zoo nel in bloei is toegeno men en zulke prachtige resultaten heeft ge geven. Hoe het er uitziet Wij waren gisteren in de gelegenheid het „Florapark 1932", dat morgenochtend te elf uur door den minister van binnenlandsche zaken, Jh. Ruys de Beerenbrouck, zal wor den geopend eens rond te wandelen. Eenige oogenblikken voordat we over de knerpende schelpenpaden liepen sloeg de hagel en de natte sneeuw nog over de ontluikende bloe men en het is dan ook, gelet op het ongun stige weer van de laatste weken, wel te be grijpen, dat nog sleohts weinig bloemen het gewaagd hebben de beschermende knoppen te verlaten. De vroege narcissen stonden echter al volop in bloei en de hyacinthen begonnen hier en daar al aardig bij te kleuren terwijl al een enkel tulpenblad met roode bloemen stond te huiveren in de wind. Vergelegen bij de bollenvelden is dit een vroegertje, dat zijn oorzaak vindt in de zeer gunstige ligging van het tentoonstellingster rein. Het landgoed „Offem" is daarvoor in derdaad een ideale plaats en aan den eige naar, de graaf van Limburg Stirum komt ongetwijfeld een woord van hulde toe dat hij dit terrein geheel belangeloos heeft wil len beschikbaar stellen. Als men Florapark bezoekt, betreedt men allereerst een rechte laan, aan het begin waarvan men eenige keurige stands aantreft door vooruitstrevende firma's gepacht en daarna komt men reeds direct in de bloemen sfeer, vooral als de boschbeplanting wat dich ter wordt eri links en rechts op verrassende wijze is gedemonstreerd, wat men kan be reiken met de. losse beplanting met narcis sen in het bosch. Het resultaat is prachtig. De laan komt uit op een groote open ruim te, grenzend aan het Flora-paviljoen. Hier blijkt dadelijk dat een meesterhand aan het werk is geweest. De plattegrond van deze ruimte is een prachtig staaltje van tuinar chitectuur waarvan de fa. Copijn en Zn. te Groenekan bij Utrecht alle eer heeft. De be planting is gedeeltelijk aangebracht in den vorm van een griekschen rand, waarbij de eene tulpenpartij het werk van de andere als deze is uitgebloeid zal overnemen, zoodat steeds een mooi geheel blijft bestaan. Achter dit gedeelte van het terrein is dan nog een uitgebreid gedeelte van grilliger vormen waar men langen tijd dwalen kan langs de paden en paadjes om de bloemen- schat in oogenschouvv te nemen. Wat er te zien ls De inzenders zijn uitsluitend Noordwijk- CRISIS-COMITE Het is een verheugend feit, dat de op brengst van de laatste collecte weder hoo- ger is. Dit resultaat is zeker voor een deel te danken aan enkele personen, die zich bereid hebben verklaard het Crisis-comité voortaan behulpzaam te willen zijn bij de wekelijk- sche collecten. Het comité zou echter nog veel meer hulp willen ontvangen om zijn arbeid te kunnen uitbreiden in meerdere wijken, welke we gens onvoldoende hulp niet behoorlijk kun nen worden bezocht. Tevens is het nood zakelijk een aantal medewerkers bij hun arbeid voor het comité hulp te verleenen, daar het niet mogelijk is, geregeld die in spanning te blijven vragen, die aan hun werkzaamheden verbonden is. Wie stelt zich iederen Woensdag ongeveer 2 uur beschikbaar om aan dit mooie werk mede te arbeiden? Opgaven worden gaarne ingewacht bij Mevr. S- de Vriesde Vries, Rapenburg 38, bij wie alle gewenschte inlichtingen te ver krijgen zijn. De penningmeester van het comité ver zoekt ons er nog eens de aandacht op te vestigen, zulks in het bijzonder van werk gevers en hoofden van instellingen, dat te zijnen kantore (De Twentsche Bank, Bree straat 81) nog collectebusjes beschikbaar zijn. Bedenkt: heden kunt U helpen morgen wilt ge misschien gaarne geholpen zijn; steunt daarom zooveel en zoolang ge kunt! JONGEN TE WATER Hedenmorgen omstreeks 9 uur zijn op het Rapenburg (Oostzijde) met hun rijwie len in hotsing gekomen de 17-jarige J. de J. reclameschilder, uit Oude Wetering en de 13-jarige F. J. O., alhier woonachtig. Laatst genoemde, die verkeerd was uitgeweken, reed pardoes in liet water. De 20-jarige chauffieur H. v. d. B., uit Wassenaar, die het ongeval zag gebeuren, sprong gekleed te water en slaagde er in den drenkeling die reeds zinkende was, behouden aan den wal te brengen. De jongen had oogenscliijn- lijk ge©n letsel bekomen. De chauffeur werd op het politiebureau van droge kleeren voorzien. Het rijwiel werd later opgovischt. Gisterenmiddag om half één heeft een onbekend gebleven persoon de rem losge gooid van een bakfiets van den hakker A. van O., staande aan de Langegracht, bij de Houtmarkt. De bakfiets reed te water. Vijf tig broodjes gingen verloren. sche kweekers, die met elkaar ongeveer een half millioen tulpen, narcissen en hyacinthen hebben bijeen gebracht van alle mogelijke soorten en variëteiten en van de vroegste tot Oe laatste. De firma Copijn heeft deze kun stig over het terrein verdeeld op zulk een wijze dat van het begin tot het einde de ten toonstelling (eind Mei) een groote bloemen pracht zal te bewonderen zijn. Het fraai uitgevoerde programma, dat geen enkele tentoonstellingbezoeker zal kunnen missen, geeft van al die enkele vroege tul pen, dubbele tulpen, Darwin-tulpen, Robust- tulpen, Triumph-tulpen, Ideal Darwin-tulpen, Anemonen, Irissen,, hyacinthen, parkiet-tul pen, enkele en cïubbele narcissen een uitvoe rige opsomming, zoodat wij ons ontslagen achten van de taak om daarover bijzonder heden te vermelden. Een zeer apart hoekje op de tentoonstel ling is de. fraaie rotsgroep aangelegd door de afdeeling Noordwijk van de Kon. Mij. voor Tuin- ©n Plantkunde, waarvoor speci aal de voorzitter de heer H. de Boer, zich heeft geïnteresseerd. Hij heeft van zijn werk alle eer. Flora-paviljoen Zooails we reeds terloops opmerkten bezit de tentoonstelling een eigen restaurant, het „Flora-paviljoen" ontworpen en gebouwd door den heer G. H. Krau te Noordwijk, die er een vriendelijk modern gebouwtje van gemaakt heeft, dat keurig in het kader van de tentoonstelling past. De exploitatie berust bij den heer Batenburg, directeur van „Zo- merzorg" te Leiden, die met de hem eigen energie dit werk heeft aangepakt, het inte rieur smaakvol heeft ingericht en 'n pracht van een noodkeuken heeft geïnstalleerd, door al welke voorzorgen hij tegen een overloo pend bezoek is opgewassen. De belangstelling die voor het Flora-park bestaat moge blijken uit het feit dat niet minder dan vijf eereprijzen, elf gouden me dailles, achttien kleine gouden medailles, vier bekers, vier en twintig verguld zilveren medailles en zestien zilveren medailles zijn beschikbaar gesteld, waarbij van H. M. de Koningin, H. M. de Koningin-Moeder; H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Hendrik Naast den ingang van het terrein is ri parkeergelegeiheid, gepacht door de Gebr. v. Daim te Noordwijk Enkele namen De Jury bestaat uit de hoeren J. F. Roozen te Heemstede; Jos. M. J. Braam te Heem stede en J. v. d. Mey Gzn. te Lisse voor de Hyacinthen; Chr. Eggink Jr. te Voorschoten, A. Verduin Jr. te Lisse en D. Lefebcr te Lisse voor de tulpen en W. Waarnaar te Sas- enheim, Th. Hoog Jr. te Haarlem en J. F. Ch. Dix te Heemstede voor de narcdssei het bijgoed. Nu we toch aan het namen noemen zijn mogen we zeker niet nalaten te vermelden de secretaris van de afdeeling C. Verwey, die de motor van de organisatie van deze tentoonstelling is geweest en het commissie lid de heer A. R. Overvelde, die het beplan- tingswerk in samenwerking met den archi tect prachtig heeft uitgevoerd. Groote mede werking is ook ontvangen van de N.V. Ver- eengde Culturen die steeds personeel en mo- darne hulpmiddelen -bij het voorberei dings- werk ter beschikking stelde. Het programma is gemaakt door de N.V. de Erven Loosjes te Haarlem. En last not least moeten we noemer naam van den man, dip ons dat ajles verteld «heeft, da heer J. C, v. d. Meer, Voorzitter der afdeeling, de aanvoerder van het werk, die ook menig uurtje aan de voorbereiding zal hebben opgeofferd. Mooi weer en bezoek Uit dit alles moge blijken dat door de af deeling Noordwijk alle voorwaarden zijn ge schapen om het welslagen te verzekeren, zoo ver dat in haar macht ligt. Er is eohter een factor die zij niet kan beïnvloeden en dat is de weersgesteldheid en daarvan zal toch voor een groot gedeelte de mate van het be zoek afhangen. Laten we hopen dat de zon die op den dag van de bezichtiging door de persvertegenwoordigers een volkomen over winning behaalde op grauwe regenwolken, de strijd tegen het gure-April-weer met succes zal kunnen blijven voortzettn. We twijfelen er niet aan of het bezoek zal dan niet uitblijven. De tentoonstelling is waard. GEVALLEN Gistermiddag om 2 uur is de 8-jarige C. W. tegen een stilstaande damesfiets opge- loopen. waardoor hij viel en een bloedende vleeschwond in het linkerbovenbeen opliep Door den E.H.D. werd de jongen verbonden BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: J WestraBoerBma, z J. Lan- g-ezaalBoekkooi, d B. J. Turenhout—Pan- 'er. d A MeijerDoornboe, z. C. M. Mel- lan—van Houten, z. OVERLEDEN: M E Eikerboutvan As, v, 74 J P Buitendijk m 61 J. Uit den Omtrek BOSKOOP VOOROFSCHE POLDER In de vacature van den heer W. C. Boer, die wegens gevorderde leeftijd niet meer in aanmerking wenschte te komen, is tot heemraad van den VoorofschenpolcLer geko zen de heer W. C. Hage, alhier. Er heeft zich een comité gevormd, bestaan de uit de wethouders, enkele raadsleden, ver- tegenwoordiigers van middenstand en arbei dersorganisatie, met het doel den burgemees ter bij zijn intrede waardig te ontvangen. Het is niet de bedoeling dit te doen op grootsce, dodh wel alleszins waardige wijze- Odk zullen in dit comité zitting hebben ver tegenwoordigers van de voornaamste bedrij ven, tuinbouw, bloembollenteelt, visscherij. KATWIJK AAN DEN RIJN GEREF. MANNENVEREENIGING. De Geref. Mannenvereen. „Schrift en Be lijdenis" kwam gisteravond voor de laatste maal in dit winterseizoen bijeen. De voorziitter, de heer G. v. d. Perk, open de ui© vergadering op de gewone wijze en heette de aanwezigen hartelijk welkom op deze laatste vergadering. De heer W. van Veen gaf een inlei ding over „Daniël". Na een levensschets van Daniël gegeven te hebben, behandelde spr. achtereenvolgens de auteur van het boek Daniël, de inhoud en eenheid, de cri- tielc en de beteekeniis. Op deze heldere uiteenzetting volgde een leerzame en geanimeerde bespreking, (waar door verschillende leden \Verd deelge nomen. De voorzitter bracht den inleider dank en 9prak een kort silotwoord. Nadat de heer W. van Veen was voorge gaan in dankgebed, sloot de voorzitter do ■vergadering. KATWIJK AAN ZEE ONGEWENSCHT BEZOEK Door P. S-, wonende Bruggestraat, Katwijk a. d. Ryn, is bij de pqjitie alhier aangitfe "ge daan, dat ten nadeele van zyn dienistbode eon daimestasohje, inhoudende f 15 uit de keuken van zijn hotel is ontvreemd. Tevens werd van den heer P S., de vorige week een jas ont vreemd uit de gang van zijn woning- De po litie stelt een onderzoek in. I GESLAAGD De heer Adrianus Hoek Dzn,. is bij de te Den Haag gehouden examens geslaagd voor stuurman op stoom- en zeilzeevisscherijvaartui- gen. Voor stuurman op zeilzeevissohers- vaartuigen slaagde de heer Willem Schaap Azn., Beide geslaagden waren leerlingen van de yisscherij school alhier, dir. de heer C Var- VOOR INDIE Onzd plaatsgenoot- de heer S- Ouwehand Mzn., die te Leiden tot arts is gepromoveerd, is bestemd tot Off. van Gezondheid, 2e kl. bij het leger in Ned.-Indië- GEWOND De jeugdige C. P- uit de Burgersdijkstraat, werd door het gooien met een steen dermate verwond, dat hij op het Bureau van Politie moest verbonden worden.. ONTVREEMD Door C. V. uit de Blommerstraat is aangif te gedaan, dat ten nadeele van zijn dochter een electr- rijwiellantaarn .,Empo" van haar fiets is gestolen, terwijl zij deze in het Waai gat even onbeheerd had gelaten. BOEFJES Terwijl mej* P. B. uit 'Katwijk a. den Rijn, op de Voorstraat alhier fietste, werd zij door ^eenige opgeschoten jongens van haar rijwiel ge trokken, tengevolg© waarvan zij zich verwond de en haar Ikleederen beschadigd werden. LEIDERDORP EIERVEILING Aangevoeld 4000 eieren; kipcieren van f2.30—2.80; eendeneieren van f2.202.50 beide per 100 stuks Kippen verkocht van 50 ct.—80 ct. Duiven 24—50 ct. per stuk. LEIDSCHENDAM RAAD VAN STOMPWIJK De Gemeenteraad van Stompwijk komt Vrijdagavond kwart over 7 in openbane ver gadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Machtiging tot aangaan rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Ned. Ge meenten; voordracht leden Burg. Armbe stuur; rekening B.A. over 1930; aanvullend subsidie B.A. wegens toenemende steunuit- keering aa.n werkloozen; vaststelling ver goeding ex art 101 L.O.-wet 1920. Voorts antwoorden B. en W. op desbetref fende vragen van den heer Vink, dat de toe nemende werkloosheid de financieele posi tie der gemeente ongurjstig beinvloedt, zoo dat naar nieuwe middelen moet worden om gezien, waarbij de salarissen van het ge- meentepersoneel niet buiten beschouwing kunnen blijven, mede in verband met het Kortingswetje. NOORDWIJK CRISIS-COMITE De uitkeeringen van het Crisis-CoTpité ne men van week tot week toe, daarmelde zijn echter de inkomsten niet in evenredigheid. De uiterste spaarzaamheid moet door het comité worden betracht en toch zou het zoo gaarne in staat zijn. hare bemoeiingen nog verder uit te strekken. Reeds worden een 35 tal gezinnen weke lijks gesteund met bonnen voor levensmid delen in eenigs gevallen werden alsnog ge zinnen door geldclijken steun voor erger be hoed. De ernst der tijden dwingt nog steeds tot gemeenschappelijken strijd tegen den onder gang van velen onzer zwaar getroffen mede burgers. Het feit dat nog steeds nieuwe aan vragen om steun binnenkomen geeft wel een duidelijk beeld dat de strijd om het be staan voor velen bijzonder zwaar is. Medeburgers, de nood is zeer groot; steunt daarom ons plaatselijk crisiscomité, gij steunt daarmede het Nat. Crisis-Comité. Wacht niet tot het voor velen te laat is. El ke bijdrage is welkom. Het adres aan de penningmeesteresse van het plaatselijk cri siscomité is Mevr. Sididré, Voorstraat 47, Noordwijk-Binnen. VOOR T CRISIS-COMITE. De gehouden tooneelavond ten bate van het Crisiscomité heeft een batig saldo van •f 125.80 opgeleverd. NOORDWIJK-BINNEN INGEBROKEN In den nacht van 11 op 12 April 1932 alhier op een tweetal plaatsen ingebroken. De toegang werd verschaft door het verbre ken van een keukenraam, waarbij gebruik is gemaakt van een steekbeitel van 2% c.M. breed. Uit één woning wend een gesloten ijzeren geldkistje, ontvreemd, dat in de onmiddel lijke nabijheid opengebroken werd terugge vonden. Uit een andere woning werd ontvreemd- één bankbiljet van f25.—, één van f 10.en f24.aan zilvergeld, bestaande uit rijks daalders, guldens, kwartjes en dubbeltjes. Ter p.aatse werd achter gelaten een fit ting schroevendraaier gemerkt 5000 V en een zwart potlood, terwijl op eenigen af stand op een perceel weiland achter een rietschelf een steekbeitel werd gevonden. De Commissaris van Politie te Noordwijk verzoekt opsporing, aanhouding en voorge leiding van de(n) dader(s(, in beslagname van het ontvreemde geld en tevens inlich tingen omtrent de achtergelaten steekbeitel en schroevendraaier. Verder wordt de aan dacht gevestigd op woonwagenbewoners. Bij het nemen van voetafdrukken is gebleken dat onder de vrij groote schoenen zich zeer korte halve zolen bevinden. OEGSTGEEST LANDSTORMAVOND Gis'eravond werd in het Patronaatsge- houw een buitengewoon geslaagde propa- gandahijeenkomst van de afdeeling Oegst- geest der B.V.L. gehouden. Na het openings woord door den Burgemeester, die de ver schillende autoriteiten en genoodigden, waarvan wij noemen Voorzitter en Comman dant van Zuid-Holland-West, en Comman dant 4 R.l. Jhr. de Brauw, welkom heette, werden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. De Res. Ie Luit. G. F. Boulogne, Secre. Nat. Landstormcomm. hield hierna een korte propagandarede, waarin hij Wees op de taak die de B.V.L. in deze moeilijke tijden vervult, op haar voorbehoedende werkzaamheid! De ruim 73000 vrijwilligers die zich op het oogenblik verbonden heb ben, zouden echter hun beteekenis missen, indien zij niet doordrongen waren van het belang en goed recht van de Vaclerlandsche zaak waarvoor zij zich beschikbaar hebben gesteld en die zii bereid zijn ten koste van offers te verdedigen. Het hoogtepunt van de avond was wel de aanbieding van een vaandel aan de afdee ling, door de Presidente van het daartoe ge vormde damescomité. Mevr. H. van Gerre- vinkRamondt. In een korte, doch zeer treffende toespraak wees zij op de beteekenh. van het vaandel, als symbool. Dit keurige stuk is niet in de eerste plaats een pronk stuk, doch het helpt de Landstoxmers eraan herinneren, dat de vrouwen van Oegstgeest verwachten, dat de Landstormers ten allen tijde bereid zullen zijn om de voor hen hei ligste rechten met goed en bloed te te ver dedigen. De Res. le Luit. Sanders dankte als wnd. leider der afdeeling voor de aanbieding en bovenal voor de gevoelvolle en bezielende woorden, er de leden op wijzend, dat juist in deze ernstige tijden het erom gaat de belan gen van het opkomend geslacht te verdedi gen tegen de misdadige en satanische mach ten der revolutie. Hierna werden bloemen aangeboden aan de leden van het Vaandelcomité. Door een achttal dames werd hierna nog een linten- spel opgevoerd, dat zeer in den smaak viel, Na de pauze werden door den Res. Majoor Boots, Comm. Landst. korps Z. H. W. brevet- ten en schietprijzen uitgereikt, waarbij hij van de gelegenheid gebruik maakte zijn blijdschap uit te spreken in deze kring Landstoimers op zulk een bijzondere avond aanwezig te kunnen zijn. Jhr. de Brauw verkreeg enkele oogenblik ken het woord, om zijn dank uit te spreken voor de ter eere van zijn benoeming bij het. Regiment Grenadiers, gespeelde Grenadiers- marsch en tevens om enkele woorden van afscheid te spreken tot zijn dorpsgenooten, waarvan hij in het bijzonder den Bui'gc- meester en zijn echtgenoote dankte. Voor het amusante gedeelte van de avond werd gezorgd door den heer Rodi Roeters, die door enkele goocheltoei'en en alleraardig- ste snelteekenprestaties de zaal in gespan nen aandacht hield en zeer veel bijval oogst te. Hét slotwoord werd gesproken door den heer Burgemeester die na allen die mede- wei-kten tot het welslagen in het bijzonder dank gebracht te hebben nog een ernstig woord van opwekking richtte tot de ver zamelde Landsrtormers. Nog dient veimeld, dat het Zangkoor „Hal leluja" op verdienstelijke wijze enkele ma len godsdienstige en vaderlandslievende lie deren ten gehoore bracht. Alles bijeen geno men een avond waarop organisatoren trotsch mogen zijn en welke niet na zal laten een gunstig resultaat af te werpen voor de afdeeling Oegstgeest. AANRIJDINGEN. Gisteravond had tet* hoogte van het Groe ne kerkje en de Dorpstraat een aanrijding plaats tusschen een auto bestuurd door R. uit Leiden en (de motorrijders van II. uit Den Haag. De motorrijder kwam tengevolge van de aanrijding te vallen en bezeerde hierdoor zijn voet. Ook zijn motoi'fiets werd beschadigd en wel in die mate, dat deze onberijdbaar was. Door de Politie wordt een onderzoek ingesteld. De heer V. uit Sassenbeim werd op de Rijksstraatweg toen hij daar per rijwiel reed door een autobestuurder aangereden en hier- door pijnlijk werd verwond. De autobestuurder bekommerde zich niets over hiet ongeval. Echter had de wielrijder nog de gelegenheid 't nummer van de auto bestuurder op te nemen, en deze aan de po litie mede te kunnen deelen, welke nu cle ■de autobestuurder zal opzoeken. RIJNSBURG BLOEMENHANDEL. Het treui'spel in de tulpentrekkersbedrij- ven nadert het einde. Het scherm is voor het laatste bedrijf opgehaald. De prijzen bleven, en zijn nog slecht. De export vermindert, de bloemen uit de koude kassen met haar ge weldig kruid wegen te zwaar. De in wordt berekend naar het gewicht. En uit die koude kassen komen nog groote mas sa's bloemen, die dagelijks den kweeker weer zooveel verlies brengen. Kapitalen zijn verloren. Want met het nacaan van de marktberichten voor de eerste soort is men er niet. Een zeker percentage uitval en 2de soort doet de uitkomst heel anders zijn dan men oogenschijnlijk zou denken. En vooral dit seizoen geeft dat een doorslag, want zelden of nooit heeft men een zoo groot per centaee 2de soort en uitschot gehad. En dat juist nu, nu de uitkomsten toch al zoo droevig waren. Kassen vol zijn weggewor pen. Niet als gevolg wan ondeskundige be handeling, want de beste trekkers onder vinden dergelijke teleurstellingen, doch zeer waarschijnlijk als gevoljjf van de onnatuur lijke natte zomer van 1931. Wat zulks het. volgend seizoen worden moet, laat zich zelfs nog niet raden. De sterkste bedrijven zijn financieel kapot. Uiterlijk mag zulks schien nu nog niet blijken, doch de toe komst zal het bewijzen. Tegen dergelijke teleurstellingen is geen bedrijf bestand. Met een beklemd hart vraagt men zich af, wat het volgend seizoen geven zal. Hoe het ver loop van den bollenhandel dezen zomer zijn zal en of er voor de zeer vele financieel onmachtigen nog gelegenheid zal zijn het bedrijf in stand te houden, of voort te zet ten, is nog niet te bezien. Er is groote kans, dat de hooge invoerrechten door Engeland geheven op snijbloemen, bestendigd zullen blijven en daarom zal, als er nog gelegen heid zal blijven om bollen in te koopen, bij dezen inkoop de grootste voorzichtigheid moeten worden betracht. Een feit is, dat, waar anders in dezen tijd al een levendige handel in bollen bestond, het thans be nauwend stil is. En geen wonder. De massa is onmachtig, heeft geen ruggesteun, en her. risico is onder de omstandigheden thans, te groot. We noteeren per dozijn voor tulpen 1ste sooi't: Pelikaan 12—18 ct. Grand due 1624 ct. Couleur de Cardinal 2229 ct. Red Admiraal 13—17 ct. Duchesse de Panna 1116 ct. Lincoln 16—20 ct Prosperity 7—10 ct. Rijzen de Zon 2530 ct. Heiman Sclilegel 1012 ct. Azalea 1621 ct. Prins van Oostenrijk 913 ct. Cramoisic Brillant 7—10 ct. Peach Blossom 18—25 ct. Couronne d'Or 16—24 ct Vuurbaak 1219 ct. Fi'ed. Moore 811 ct. Titiaan 1317 ct. Flamingo 9—12 ct. This 10 13 ct. Mr. van der Hoeff 20—26 ct. Murillo 1116 ct. Theeroos 1318 ct. La Reine 10— 13 ct. Madame Krelage 1519 ct. Bartigon 10 —16 ct. Elisabeth 14—18 ct. William Pitt 10 —15 ct Narcissen per 100: Lucifer 20—25 ct. L. Koster 2030 ct. Horace 3550 ct. Victoria 1550 ct. Poëticus Ornatus 1525 ct. Sir Watkin 20—30 ct VOORSCHOTEN PREEKBEURT. Ds. Lamain preekt Donderdagavond 8 uur i het gebouw Ghr. Belangen a./d. Wijn gaardelaan. Laatste Nieuws. HOLLAND--AMERIKA-LIJN Het bekende voorstel door de Ver. v. Obligatiehouders goedgekeurd. De Vereeniging ter behartiging der belan gen van houders van 6 Obligatiën, Lee ning 1922, der N.V- Nederlandsche-Ameri- kaansche Stoomvaart-Maatschappij, Holland- Amerikalijn, hield heden in de Veilingszaal van de Groote Koopmansbeurs te Amster dam een vergadering van Certificaathouders. De agenda vermeldde als eenig punt: Goedkeuring te verleenen aan de Vereeni ging oin op de vergadering van obligatie houders van 2") April 1932 te ,men voor het voorstel, neergelegd in de oproeping van oen trustee tot die vergader'ng. Ter herinnering diene dat dit voorstel neerkomt op het niet vorderen van volledige betaling van de coupons Mei '32 tot en met Mei '34 en van de aflossingen over 1932'34 op de vervaldata en hét verleenen van goed keuring en machtiging om den trustee van de H.A.-lij.n overeen te komen betreffende de 6 pet. obl, leening 1922, gelijk dat is om schreven in een uitvoerig geformuleerd en destijds gepubliceerd voorste]. Nadat de voorzitter de heer C. van ON denborgh, de niet druk bezochte verga dering geopend had las hij de volledige voor stellen aan de aanwezigen voor. De heer Bomhard besprak deze voor stellen uitvoerig en was van meening, dat het geheele reorganisatieplan neerkomt op de ruggen der obligatiehouders- Noodig is z.i. in de eerste plaats den geheelen aan- hang-Wilton af te snijden. Alle franje lean worden gemist. Daar de obligatiehouders door aanneming van deze voorstellen zich zelf zouden vermoerden, is 't. noodig geen overhaast besluit te nemen. Daarom deed Spr- liet voorstel de beslissing over de aan hangige voorstellen zes maanden uit té stellen. De Voorzitter zette uiteen, dat dit groote moeilijkheden zou meebrengen. In het verder verloop van deze vergade ring werd het voorstel van den heer Bernard verworpen. Na vrij uitvoerige discussie is daarna do gevraagde goedkeuring met groote meerder heid van stemmen verleend. Van de 1400 uit te brengen stemmen waren slechts 10 tegen en 70 blanco uitgebracht. Dr. Ir. C. W. LELY. f Deelneming van Minister Reymer. De minister van Waterstaat heeft schrifte lijk zijn deelneming betuigd aan de nagelaten betrekkingen van wijlen dr. ir. C. W. Lely, onder mededeeling, dat door diens overlijden de Rijkswaterstaat een zijner ijverigste en meest toegewijde medewerkers heeft verloren. DE BjEROOVING TE AMSTERDAM Omtrent de berooving aan het Weesper- spoorstation van den 71-jarigen kantoorloo- per Hanekamip van de bankiers firma Vlaer en Kol uit Utrecht vernemen wij, dat in do portefeuille een bedrag zat van ruim 6000 gullden, waaronder 4 biljetten van f 1000, be halve dit bedrag nog enkele andere papie- cn ren, o.m. een machtiging met den naaraik r, Hanekamp en een trajectkaart Utrecht— h© Amsterdam en een stortingsbewijs Rijksgiro. De portefeuille zelf was er een van imita- tie-krokodillenleer, met twee vakken van binnen en één van buiten. Een van de vermoedelijke daders ging vóór den looper in de coupé, maar verliet die weer voor de trein zich in beweging zette. Op het oogenblik dat de man uit den trein verdween, miste Hanekamp de tascli. Er was echter geen spoor meer te ontdek ken van de beide mannen. Een van hen wordt geschat op 35 k 40 jaar. Hij heeft een rond gezicht, donker uiterlijk en geen baard of knevel. De andere heeft een gele gelaatii kleur 'en heeft ook baand noch knevel. De kantoorlooper heeft niet kunnen con- stateeren dat hij gevolgd is op zijn tocht naar de adressen in de stad waar hij is ge weest. DE ASCHREGEN IN ARGENTINIË BUENOS AYRES, 13 April. Te Buenos Ayres ligt op het oogenblik de asch, die door den storm uit het gebied der vulkanen wordt meegevoerd, 9 c.M. hoog. Voorzoover bekend is zjjn in Argentinië geen menschenlevens te be treuren. Omtrent den toestand in Chili is echter nog weinig bekend. POSTVLUCHTEN UIL. 7 April v. Amsterdam, vertrok 12 April om 6.30 utt Rutbah, on arr. om 7.S3 te Basdad. Smhte vertrok niet verder weirem, het VALK, S April' v. Br 6.40 uit Jodkpur, ding te aKrachi, i irtrok 12 April o te Djask! HANDELSBERICHTEN ROTTERDAM 13 APRIL t,e,rT?iJn <vroee*oersen van heden): «J t ^50 Sept. 78}A, November 7914, TARWE op term. (vroegkoersen van heden): Mei 532%, Juli 625, September 615, Nov. 517%. 17 contrui KATOEN. (Vereen v. a. Kotoenhandel) Am. Katoen Loco middling universal standard- 28 mm stapie per Kg. 0.20% (vor. not. 0.20% Inoisohe katoen (ex pakhuis) Superfine sinda nominaal 0.19% (v0r. week 0.19%); Pino Ben gal nomianal 0.18% (v. w. 0.18%); Fine OomraU I nominaal 0.20% (v. w. 0.20%). MARKTBERICHTEN WOEUDKX, 13 April. Kaas. Aanvoer 1*>9 partijen. Prijzen met rUksmerk: le kw. 20—22 2e kw. f 17—19. Handel traag. VISSCHERIJ beuger, 3 kustvisscber-. Trawlvisch. Prüzen: tarbot f 160—1.25 tong f 2.60—1.35; heilbot f 1.40—0.SO: per kg.;' koól- :h f 1.15—0.23; leng f 3—0.70 fee—25; middel schol f33; zetschol f38- -ichol f 36—9.50; schar f 32.50—5; tongschar'f —30: pieterman poontjes f 18—5; gr schelv f35 middel schelv. f 28.50—28; kl middel schelv. f 2623.50; gr gullen f 1810.50kl gullen f 15.50—8; wijting f 9—1.20: kl schelv. f 22 50— 11 per 50 kg.; kabeljauw f 8024 per 125 kg, Beugviach. Prijzen: lev kabeljauw f5.50—1.50 per stuk;Tdoode kabeljauw f 3630 per 125 kg..- doode gr gullen f 14.4011; dpode kl gullen f 10 per 50 kg.; lev gullen f 1513.50 per kist; lev. tarbot f 1.25 per leg.; doode leng f 2.251.30 p at. lev heilbot f 1.50—1.30 per kg. De besommingen der Stoomtrawlers waren* IJM 137 Rijnmond (170 manden) f 2031. JJM 153 Vlos 1 (60- manden) f T.TM 397 Ze HU I juiTi 52 Dordrecht (45 manden) f 1100: IJM 158 In- vlerno (45 manden) f 800; IJM 70 ZeAond (45 manden) f 1200; IJM 161 Ellt Cheneviere (L'L'o manden) f 2673, IJM 14 Isabel (60 manden) De motorloggers besomden: KW 102 f 690. KW 141 f 760. KW 97 f 650, SCH 69 f 5-10. r._ u-uger VL 207 besomde f 1068. Cei-k ;eslo dijen leelc kent.

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6