WAALS SPORTKOUSEN Maats 55 cents A. PARMENTIER's DINSDAG 5 APRIL 1932 NIEUWE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 VOOR BEDDEGOEOEREN VOOR BEDDEGOEOEREN VOOR BEDDEGOEDEREN 1-pers, KAPOK-MATRAS gevuld met prima onvermengde Java-kapok 1O.90 2-pers. driedeelig KAPOKMATRAS, met peluw en twee kussens, alles Java kapok vulling 23.50 2-pers. driedeelig KAPOK-MATRAS m. schuine peluw en twee kussens, het geheel rondom aigerand, met do aller beste kwaliteit gevuld 35.75 2 pers. driedeelig KAPOK-MATRAS m. peluw en twee kussens, zeer solide damast overtrek, prima Java kapok vulling 37.50 Haarlemmerstraat 130-136 Betere matrasstellen volgens gewicht der vulling en prijs van overtrekstof en afwerking REDUCTIE BON Inlevering van dezen Bon geeft U recht op een GLAZEN HANDDOEK REKJE, met nikkelen montuur, gewone prijs 0.57%, tegen don ver minderden prijs van 0.42 Vt STADSNIEUWS GEMEENTERAAD RAADSAGENDA De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Maandag 11 April 1932, des nam. Ie 2 uur in het gebouw „Tot Nut van 't. Alge meen"- De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet Te behandelen onderwerpen: 1. Benoeming van 4 schoolartsen, tijdvak 1 April 1932^1 April 1933. 2. Benoeming van een lid van het bestuur der vereeniging de „Ambachtsschool". 3. Praeadvies op het verzoek van Mej. M. Th- J. Reuser, om eervol ontslag als onder wijzeres aan de school Zuidsingel B. 4. Praeadvies op het verzoek van A. Schwantje, om eervol ontslag als onderwij zer in' de lichamelijke oefening bij het open baar lager onderwijs en als tijdelijk 1 eeraar in de lichamelijke oefening aan de Kweek school voor onderwijzers en onderwijzeres sen. -5. Voorstel om B. en W. te machtigen eenige localiteiten van de Stads-Gehoorzaal van 25 tot en met 29 Mei a.s- kosteloos ter beschikking te stellen van het genootschap „Mathesis Scientiarum Genitrix", ten behoe ve van de te houden jaarlijksche algemeene vergadering en van de tentoonstelling van werkstukken, door de leerlingen der school vervaardigd. 6. Voorstel tot verhuring van eenige ge deelten van het perceel teelland, kad. _be- kond gemeente Oegstgeest. Sectie E No. 2511, gelegen langs de trambaan 's-Gravenhage WassenaarLeiden. 7. Voorstel tot verpachting van het recht tot heffing van den weg- en watertol tegen over den Rijnsiburgschen Vliet, bi] het „Leidschc Hek" c.a-, aan P. Ciggaar. 8. Voorstel tot verpachting van de exploi tatie van den Burcht en de Graanbeurs, alsmede het voormalige z.g. „Notarishuis", aan A. Backer. 9. Voorstel inzake het doen rooien van boomen aan den Hoogen Rijndijk tusschen de Wilhelminahrug en de Roomburgerhrug en voorbij deze brug, een en ander met het oog op een voorgenomen verbreeding en ver betering van den Hóogen Rijndijk- 10. Voorstel: a. tot vaststelling van: 1. de verordening, regelend© de heffing van opcenten op die hoofdsom der Vermo gensbelasting te Leiden; 2. de verordening, regelende de invorde ring van die opcenten; 3. do verordening, regelende de invorde ring van de opcenten op de hoofdsom der Grondbelasting; 4. de verordening, houdende wijziging van de verordening van 18 Mei 1931 (Gem.blod No- 15), op d© heffing van een belasting op t/xmeel vertooningen en andere vermake lijkheden; b. inzake de intrekking van de verorde ning van 28 October 1873, regelende «ïe In vordering der opcenten ©p de hoofdsom van 's Rijks directe belastingen binnen de ge meente Leiden (Gem.blad No. 2). 11. Voorstel om B. en W. te machtigen tot het verhuren van de daarvoor in aan merking komende gemeente-eigendommen voor reclamedoeleinden, telkens voor een tijdvak van ten hoogste 5 jaren- 12. Voorstel om, overeenkomstig art. 36, 4e lid der Woningwet, te bepalen, dat de vaststelling van een plan van uitbreiding voor de gemeente Leiden wordt voorbereid. 13. Praeadvies op de verschillende adres sen in zake winkelsluiting. 14. Praeadvies op het voorstel van den heer Van Stralen, om de bepaling in het pteunreglement, dat losse transportarbeider» slechts gedurende 42 dagen per jaar steun kunnen ontvangen, tijdelijk buiten werking te stellen. 15- Praeadvies op het verzoek van het Hoofdbestuur van de Schippersvereeniging „Sahuttevaer", om verlaging van het haven geld voor stoom- of motoibooten. 16. Voorstel van den heer Knuttel, in zake GEMEENTEZAKEN BENOEMINGEN EN ONTSLAG Het Bestuur der Vereeniging „de Am bachtsschool" te Leiden, deelt mede, dat in do 1.1. gehouden Algemeene Ledenvergade ring. ter voorziening in de vacature van het Bestuur door het periodiek aftreden van den heer P. Otto, die herkiesbaar is, de volgen de voordracht is opgemaakt: No. 1: P. Otto, Longebrug 41; No. 2: W. A J. Monnemius. Wasstraat 20. Hot Bestuur verzoekt den Raad uit boven staande voordracht een keuze te willen doen. B- en W. geven den Raad in overweging Mej. Dr. C. Hovens Gréve en de heeren H. P. Veldhuyzen, W. J- E. M. Simons en A. J. B. Poortman weder in hun betrekking van Schoolarts te bestendigen en zulks voor het tijdvak van 1 April 19321 April 1933. B. en W- geven den Raad in overweging aan Mej. M. Th. J. Reuser met ingang van een nader te bepalen datum, eervol ontslag te verleenen uit haar betrekking van onder wijzeres aan de o.l- school aan den Zuid singel B. B .en W. geven den Raad in overweging aan den heer A. Schwantje met ingang van een nader te bepalen datum, éervol ontslag te verleenen als onderwijzer in de licha melijke oefening bij het openhaar onderwijs en als tijdelijk leeraar in de lichamelijke oefening aan de Gemeentelijke Kweekschool rvoor onderwijzers en onderwijzeressen. MG. Het bestuur van het genootschap „Mathe sis Scientiarum Genitrix" heeft ook nu we der het verzoek tot B. en W. gericht om kosteloos gebruik te mogen maken van eeni ge localiteiten van de Stadsgehoorzaal, ten behoeve van de te houden jaarlijksdhe al gemeene vergadering en van de tentoonstel ling van werkstukken, door de leerlingen der school vervaardigd. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen. VERHURING TEELLAND. Het perceel teelland. kadastraal bekend gemeente Oegstgeest, sectie E, No. 2511 (ge deeltelijk), gelegen langs de trambaan der H-T.M., is uit de huur gekomen, zoodat op nieuw in de verpachting diaarvan moet wor den voorzien. De heeren R. J. Oudshoorn, A. F. Sneeuw, J. C. van Wetteren en G- Hermans zijn ge gadigden voor de huur van gedeelten van het teelland, ter grootte van onderscheiden lijk plm. 9.86.40 H.A., plm- 0,36,00 H.A.. plra, 0.1421 H.A. en plm- 0,32,92 H.A. Zij zijn be reid deze gedeelten te) huren voor den tijd van drie jaren, gerekend te zijn ingegaan 1 Maart j.l., tegen een pachtsom, berekend naar f 175.per H.A. en per jaar, zulks onder de bij de gemeente gebruikelijke voorwaarden, waaronder de bepaling, dat de gemeente de huur tusschentijde kan opzeg gen met inachtneming van een termijn v« negen maanden- B. en W. stellen voor i_. perceelen aan bovengenoemde personen te verpachten. WEG EN WATERTOL „LEIDSCHE HEK» Bij raadsbesluit van 9 Mei 1927 werd het recht tot heffing van den weg- en watertol tegenover den Rijnsburgschen Vliet, hij het z.g.n. „Lcidsche lïek", voor den tijd van vijf jaren, ingegaan 1 Mei 1927, verpacht aan P. Ciggaar, te Oegstgeest, voor de som van f 2100.per jaar. De pacht eindigt derhalv op 30 April a-s. Met het oog hierop deelen B. en W. den Raad mede, dat momenteel onderhandelin gen worden gevoerd met de Oegstgeester Zwemvereeniging „Poelmeer" omtrent de verhuring van gedeelten grond en water nabij de tolgaarderswoning, ten behoeve van hot oprichten en exploiteeren door die vereeniging van een nieuwe zweminrich ting. Hoewel de onderhandelingen in begin sel reeds tot overeenstemming hebben ge leid, is de behandeling van deze aangelegen heid nog niet zoover gevorderd, dat thans reeds eei/i desbetreffend voorstel bij de Raad aanhangig kan worden gemaakt Evenwel zal hij een nieuwe verpachting van don tol mot de plannen van de zwemvereeniging in dien zin rekening moeten worden ge houden, dat eventueel de in de tolverpach- ting begrepen tuingrond moet worden ver kleind en de thans geldende voorwaarden moeten worden aangevuld met eeiï verbod tot het hebben van mestputten en het hou den van varkens. Voorts zal het den tol- pachter, komt de nieuwe zweminrichting tot stand, niet meer mogelijk zijn, het erf te water vanaf het Poelmeer te bereiken. De heer C.iggaar is na gevoerde bespre kingen bereid bevonden, met inachtneming van een en ander den tol wederom geduren de het tijdvak 1 Mei 1932—1 Mei 1934 te pachten tegen een pachtsom van f1600. per jaar, indien de plannen in zake de zweminrichting geen, en van f 1500-per jaar, indien die plannen u-el doorgang den. In verband met de tegenwoordige tijds omstandigheden kan naar de meening B. en W. met deze bedragen, alsmede met den betrekkelijk korten pachttijd van twei jaren genoegen worden genomen, zoodat zij een vooratel in dezen geest aan den Raacl doen. BURCHT, NOTARISHUIS, GRAANBEURS Ingevolge het Raadsbesluit van 20 April 1931, werd voor den tijd van één jaar, in gaande 1 Mei 1931, bij verlenging aan den heer A. Backer tegen een prijs van f2863.70 verpacht de exploitatie van den Burcht en de Graanbeurs, alsmede het voormalige Notarishuis. De verpachting geschiedde slechts voor den tijd van één jaar, met het oog op de in onderzoek zijnide vraag, of het aanbeveling zou verdienen aan do hotelgelegenheid te dezer stede uitbreiding te geven door het ge bouwencomplex volledig geschikt te doen maken voor een exploitatie als hotel-café- restaurant in modernen zin. De bijzondere tijdsomstandigheden zijn oorzaak, dat deze aangelegenheid nog niet tot afdoening kon worden gebracht en dat ook nog geen beslissing kon worden geno men omtrent de uit te voeren herstellingen en verbeteringen, indien niet tot bedoelde vorbomving werd overgegaan. Onder deze omstandigheden verdient het aanbeveling, de pacht wederom voor tijd van slechts één jaar te verlengen. De heer Backer is tot deze continuatie be reid tegen den geldenden pachtprijs en on der de bestaande voorwaarden, zoodat de ge meente ook thans weder het recht zal heb ben de huur met een termijn van drie maan den tusschentijds op te zeggen. B. en W- geven den Raad mitsdien in overweging de exploitatie van den Burcht de Graanbeurs, alsmede het voormalige „.0.n. „Notarishuis", wederom aan den heer A. Baoker alhier te verpachten voor den tijd van één jaar, ingaande 1 Mei 1932, tegen een gezamenlijken pachtprijs van f2863.70. WEG BODEGRAVEN—LEIDEN Het ligt in het voornemen van het Rijk den op het rijkswegenplan voorkomenden weg Leiden—Bodegraven te verbeteren- Het betreffende plan omvat ook het in de ge meente Leiden gelegen gedeelte van dien weg tusschen de Roomhurgerbrug en de grens van de gemeente Zoeterwoude. Oorspronkelijk was het de bedoeling al leen de wegbestrating te verbreeden van 4 tot 6 Meter en de Zuidwestzij de van den weg te verbeteren door het dempen van de bermsloot, het ter plaatse leggen van een ï'ioleering, het daarop aansluiten van huis- rioleeringen en van de rioleering in de Meer burgerstraat, en het maken van een rijwiel pad. In deze werken werd ten slotte nog ■d© aanleg van een trottoir langs de wo ningen begrepen Naderhand werd met het Ri]k in overleg getreden over een verbetering, die behalve de Zuidwestzijde ook de Noord-oostzijde van den Hoogen Rijndijk betreft, waardoor een afdoende oplossing zal worden verkregen. Dit plan beoogt naast het verbreeden van den rijweg, het dempen en rioleeren van de slooten aan beide wegzijden, het rooien van de boomenrij aan de Noordoostzijde, het maken van tegeltrottoirs aan beide zij den, het plaatsen van nieuwe boomen in het Noordoostelijk trottoir en het maken van een rijwielpad aan de Zuidwestzij de. Bedoeld overleg heeft tot resultaat gehad, dat in groot e lijnen over het ruimere plan en de in de uitvoering daarvan door de ge meente bij te dragen kosten overeenstem ming is bereikt. Over de uitwerking in dé tails worden momenteel nog onderhande lingen gevoerd. Bij de uitvoering zoowel van het beperkte als van het ruimere plan zullen door de gemeente aan het Rijk moeten worden ver kocht de bermen aan beide zijden van den Hoogen Rijndijk, met de op die bei-men ter weerszijden van den weg staande 93 iepe en 43 kastanjeboomen, alsmede een gedeel te bestrate grond, talud en water, een en ander kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie O, Nis 110, 64 en 1081 (ged.), groot 41 Aren- De Hoofdingenieur van den Rijkswater staat heeft verzocht om, in afwachting van de totstandkoming van de overeenkomsten in zake d'e we,''verbetering en den verkoop van de bermen c.a., reeds thans machtiging to willen verleenen tot het van rijkswege rooien van de boomen aan de Noordoost zijde van den weg. Het is hiervoor nl. thans, nu de boomen nog niet in blad staan, het meest gunstige tijdstip. Bovendien kan dan van 4 tot 6 Meter, welke zeer urgent is, onmiddellijk na de rooiing van de boomen door het Rijk plaats hebben. B. en W- vatten deze gelegenheid aan om den Raad tevens voor te stellen de boomen rij aan de Zuidwestzijde van den Hoogen Rijndijk, tusschen de Wilhelminahrug de Roomhurgerbrug, te rooien. Een verbe tering ook van het weggedeelte, ter plaatse van deze boomen, is momenteel in oridor- zoek. Dit weggedeelte is zoo smal, dat auto's enz. elkander claar slechts moeilijk kunnen passeeren. Door het verwijderen van de boo men kan in dezen toestand voorloopig eeni ge verbetering worden gebracht. Middelen tot dekking van het tekort Op de begrooting voor den dienst 1932 werd voor „Subsidie aan de Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbe toon" f220.500— en voor „Steun aan uit getrokken werkloozen" f 150.000.— geraamd, terwijl de post „Werkverschaffing aan werk loozen" .voorshands voor Memorie werd uit getrokken. Voor deze doeleinden is derhalv op de begrooting in totaal beschikbaar f370.500.De uitgaven over 1931 hebben Subsidie Gemeentelijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon plm- f2S0.000; werkloozensteun (en wachtgeldregelingen) plm. f185.000; werkverschaffing plm. f15000; tezamen f 4S0.00D; of plm. f 100.000 meer dan voor 1932 werd geraamd. Hoewel de uit dezen hoofde voor 1932 be- noodigde sommen ook thans nog niet raet juistheid zijn te ramen, kan toch wel wor den aangenomen, dat in elk geval op een totale uitgaaf van f 580-000 moet worden ge rekend. Ook andere posten zullen, naar het zich thans reeds laat aanzien, tegenval! era opleveren; bijv. de ontvangstposten „Markt gelden" en „winst Openbaar Slachthuis" (in verband met de besluiten van 15 Februari en 7 Maart 1932 en de uitgaafposten „Sub sidie aan Werkloozenkassen" en „Renten van geldleeningen". Een berekening van de mogelijke mee- en tegenvallere gaf een nadeelig verschil aan van plm. f225.750, waarbij nog werd aan genomen, dat voor bet belastingjaar 1932/ 1933 (inkomenjaar 1931) de opcenten op de gémeentefondsbelasting de geraamde op brengst van f 390.000 zullen bereiken, en dat de raming van do winst der Lichtfabrieken zal kunnen worden gehandhaafd. De opbrengst van een eventueele salaris korting (als gevolg van het door do Staten- Generaal aangenomen wetsontwerp inzake een tijdelijke korting op de rijksuitkeerin- gen aan de gemeenten en do provinciën) stellende op rond f 100 000, hetgeen voor 1932 aan den ruimen kant is, blijft er nog een tekort over van rond f 125.00Ö. Intussohen moet deze becijfering, gelijk de Commissie vah Financiën in haar rap port terecht opmerkt, worden beschouwd als zeer globaal en voorloopig, aangezien het goed mogelijk is, dat bijv. de uitgaven voor werkloozensteun zoo'n hoogte berei ken, dat het tekort, veel grooter- blijkt te in. "'v. Uiteraard moet tijdig worden omgezien naar middelen tot opheffing of vermindering van het tekort Zeer tot leedwezen van B. en W- kan verhooging van belastingen niet achterwege blijven. Evenals de Commissie van Financiën zijn en W. van oordeel, dat onder de gegeven omstandigheden de opcenten op de vermo gensbelasting, die thans tot een getal van 15 worden geheven, het eerst voor veriioo- ging in aanmerking kamen. Zij stellen den Raad derhalve voor deze opcenten, op het bij do wot toegelaten maxi mum van 50 te brengen, waardoor een meerdere opbrengst van =t= f 25.000 zal wor den verkregen- Aangezien het eerstvolgend belastingjaar op 1 Mei aanvangt, dient het daartoe strekkend raadsbesluit spoedig te worden genomen. Als verdere middelen tot versterking van de inkpmsten zouden B. en W. in overeen stemming met de grootst mogelijke meer derheid van de Commissie van Financiën, voorshands in aanmerking willen brengen: invoering van eon tijdelijke crisistoeslag van 20 pet. op de vermakelijkheidsbelasting (opbrengst f12.500), hetgeen dient plaats te hebben door verhooging van de in art 6 der heffingsverordening genoemde be dragen; verhooging van de hondenbelasting (op brengst f 4000); invoering van leges op bouwvergunningen naar rato der bouwkosten en eenige ver dere wijzigingen van de legesverordening (opbrengst f5000)- De Commissie van Financiën vestigt er aan het slot vah haar rapport nog de aan dacht op, dat door bovenstaande maatrege len het voorloopig berekende tekort nog niet geheel zal zijn weggewerkt; er ont breekt, zelfs indien de meerdere belasting opbrengst voor 1932 over een vol jaar had kunnen worden genoten, nog een som van dr fSO.000. Echter mag,'naar zij verder schrijft, ook rekening worden gehouden met de resul taten van bezuinigingsmaatregelen in ver band met de den Raad bekende bezuini gingscirculaire en desnoods zou een beroep op de- algemeene reserve kunnen worden gedaan, hoewel dit laatste slechts ingeval van noodzaak mag plaats hebben, vermits de algemeene reserve met het oog op het ongetwijfeld moeilijke jaar 1933, thans zoo veel mogelijk in stand moet worden ge houden. B- en W. stellen thans, in verband met vorenstaande, eenige wijzigingen in de be treffende verordeningen voor. In verband met de steeds toenemende aanvragen betreffende het maken van re clame op gemeente-eigendommen zijn B, en W. te rade gedaan, op -welke wijze tot een meer intensieve en stelselmatige exploi tatie van gemeente-eigendommen voor dit doel kan worden genomen, waardoor tevens de opbrengst van deze bron van inkomsten voor de gemeente kan worden verhoogd. Te dien einde is een onderzoek ingesteld naar Biet meest aanbevelenswaardige stel sel in dezen en zijn inlichtingen ingewon nen bij versohillende gemeentebesturen en Rijksdiensten. Zooals uit de desbetreffende stukken nader moge blijken, wettigt de uit komst van dit onderzoek de conclusie, dat voor de gemeente Leiden de voorkeur ver dient een werkwijze, waarbij gebruik wordt gemaakt van de diensten van een zgn. aquiisiteur, die de gegadigden werft en aan brengt, terwijl de contracten tot verhuring van gemeente-eigendommen dan verder rechtstreeks door de gemeente met de ge gadigden worden aangegaan. Op deze wijze zal met een minimum van Sterke Wollen met mooie randen met 10 cent per maat stijgend Dito kwaliteit, maar iets «waarder Maat 4 80 cents met 10 cent per maat stijgend Vraagt onze Kousen Spaarkaart Breestraat 128 - Telefoon 1936 administraüeven omslag en onkosten be reikt worden, dat zooveel mogelijk alle daarvoor in aanmerking komende eigen dommen der gemeonte in de exploitatie wor den betrokken, dat dus niet alleen do gun stigste objecten afzet vinden. Voorts zat een zoo -groot mogelijk deel van de op brengst ten bate van de gemeente komen, terwijl deze laatste geheel vrij blijft ton aainzien van den inhoud der contracten en zich. zonder bezwaar de noodige zeggenschap kan voorbehouden nopens den aard en dei. inhoud der aan te brengen reclames. De resultaten, elders met dit stelsel opgedaan, waren volgens do ontvangen inlichtingen dan ook gunstig. B. en W. zouden dit systeem derhalve ook voor de gemeente Leiden willen zien toege past. Dit zou op twee wijzen kunnen ge schieden, in de eerste plaats door den acquisiteur geheel im dienst te stellen van de -gemeente, op een grondsalaris, en hem daarboven provisie toe te kennen voor elke verhuring, door zijin itusscherukomst ge sloten. De practijk heeft echter uitgewezen, dat men dezen weg niet blijvend kan bewande len, daar na eenigen tijd zal blijken, dat de meeste objecten voor 'betrekkelijk langen tijd verhuurd zijn en de werkzaamheden van den acquisiteur.zich dus op den duur zullen gaan beperken, voornamelijk tot het verlengen van afloopend© contracten. Met het oog daarop is het beter te volstaan m©i een opdracht aan don acquisiteur om re clames voor de gemeonte te werven, tegen provisie, waarbij de acquisiteur dan vrij blijft andere werkzaamheden te verrichten. Voor de toepassing van deze methode la het noodiè, dat de Raad aan B. en W. de machtiging verstrekt, om tot verhuring vooa reclamedoeleinden van de gemeente-eigen dommen, welke daarvoor in aanmerking ko men, over te gaan. Wat den acquisiteur betreft hebben B. W. den heer J. W. Schaap te Utrecht, die dezelfde werkzaamheden reeds eenige jaren voor de gemeente Utrecht verricht, bereid gevonden ook als zoodanig voor Leiden op to treden en wel tegen een provisie van 25 pot. van de bruto-opbrengst van de ver huringen, welke door zijn bemiddeling tot stand komen. B. en W. achten deze provisie aanneme lijk en geven daarom den Raad in over weging hun College te machtigen tot het verhuren van de daarvoor in aanmerking komende gemeente-eigendommon voor re clame-doeleinden, telkens voor een tijdvak van ten hoogste 5 jaren. VAN HET STADHUIS Burgemeester en Wethouders van Ledden d'oen te weten, dat door -den Raad dier ge meente, in zijn vergadering van den 15en 'Februari 1932, is vastgesteld die volgend© VERORDENING, houdende wijziging van de verordening van 26 Med 1898 (Gemeenteblad no. 10), op de Markten, laatstelijk gewijzigd bij verorde ning van 21 Jan. 1929 (Gemeenteblad no. 4). Artikell I. In artikel la der bovengenoem de verordening wordt „ooft" vervangen door „fruit". Artdikdl II. Aon artikel 3 der bovengenoem de verordening wordt toegevoegd een nieuw M 2. luidend© als volgt: „De Directeur van den Markt- en Haven dienst of zijn adjunct is echter bevoegd toe te laten, dat de voor de groente- en fruit markt bestemde koopwaren ten hoogste 1% uur vóór den aanvang van de markt op het marktterrein worden aangevoerd, indien de omstandigheden zich daartegen niet verzet ten en onder voorwaarde, dat daarbij voo-r de omwonenden hdnideiiliijk geraas wordt VastgeeteM door den Gemeenteraad van reilden, in zijn openbare vergadering van den 15en Februari 1932. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. De Secretaris, VAN STRIJEN Zijnde deze verordening aan de Gedapu teerde Staten van Zuid-Holland, volgens hun bericht van den 21/30 Maart 1932, B, no. 1455/95, (2e Aid.) G.S. no. 453/2, in afschrift med ©gedeeld. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 5en Apriü ^1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN. Secretarie. RECTIFICATIE In de publicatie inzake de uitlotmg van obligaties van een geldleenimig in ons b'la-d van 31 Maart j.i. moet nog opgenomen woe den onder d na nuanmei; 667 nummer 677. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen tea' algemeen© kennis, dat op Zater dag 9 April 1932, des voormiddags te half efl-f uur, in het perceel Breestraat. no. 125 (Bu reau van Gemeenteweiken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren in te brongen tegen hun voornemen den concessionaris ontheffing te verleenen van een voorwaar de verbonden aan de vergunning tot het oprichten van een ond-ergronideohe bewaar plaats voor benzine met bo-vengrondsdhe ef- tapinrichting in on op den Haagvveg vóór het perceel Haagweg no. 52, kadastraal be kend Gemeente Leidon, Sectie O. no. 771. De stukken op deze zaak betrekking hebbend© liggen op d© gemeente-secretarie ter inzage. Leiden, 5 April 1932. A. VAN DE SANDE BAKHlA'ZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. AANBESTEDING Gistermiddag is door Commissarissen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit aanbesteed het bemetselon von eon ijzeren vakwerkbouw voor de uitbreiding van het ketelhuis der Electr.fnbrie-k en bet maken van een voorbouw aan hot ketelhuis en de machinekamer vun die f abri pk. Ingeschreven was als volgt: A B 1 J. I. Planjer, Leiden29.000 60.000 2 C. J. v. Valderen, Loicïen 26.666 53.772 3 N. Cobe'ens en Zn., Haarlem 2S.500 52.250 4 J. Warnaar, Leiden 23.100 52.100 5 C. Boel, Voorburg 24.790 51.790 6 H. Korswagen, Leiden 24.000 48.975 7 Wed. H, v. Driel, Koudekerk 24.300 4 8 D. Kaay en Zn., Oegstg. 25.020 4 9 C. v. d. Wiel en Kort, Noord wijk 22.000 4 10 W. Hoogstraaten, Leiden 20.364 4 11 De Later en Mcijcrs Oegstgeest 19.200 44.100 12 Gebrs. Den Ouden Oegstgeest 20.913 43.650 13 Bik en Breedeveld, Leiden 19.995 43.595 14 Fa. Gesman en Zoete- meyer, Alphen 20.590 42.790 15 Th. L. J. Zitman, Leiden 18.700 41.400 16 v. d. Lelie en Kantebeen Leiden 17.887 40.187 17 J. Gesman, Turkenburg en Oudenes, Alphen19.715 3 18 N. Timimers, Leiden 15.100 30.400 LEIDSCHE WANDELSPORTVEREEN. De op 2 April gehouden tweede traihings- t.ocht der L.W.S.V. is wederom tot een einde gekomen. De vijf en twintig deelne mers, die ondanks het niet aanlokkelijke weer de tocht over een afstand van 25 K.M. volbrachten in den tijd van ongeveer 4 uur, vonden het jammer, dat er niet meer men- schen aan deze trainingstochten deelnemen. Het bestuur der L.W.S.V. hoopt daarom ook dat bij de volgende trainingsmarschen meer dere deelnemers aanwgzig zullen zijn. De volgende trainingstocht op Zaterdag zal on geveer 30 K.M. bedragen. Er is ook gelegen heid om Donderdagsavonds moe te wande len, de marschen zijn dan maar 15 a 20 KAL Vertrek des avonds te half acht vanaf de Hoogewoerd (hoek Bolwei'kstraat) LEIDSCHE EXPLOITATIE MAATSCH. VAN ONROERENDE GOEDEREN. Gister is te Haarlem in de Kennemer-bank een vergadering gehouden van 6 pet. obli gatiehouders van de Leidsche Exploitatie Mij v. Onroerende Goederen. Aanwezig was een obligatie-kapitaal van f 31.500.(Het totaal is f 43.000De vergadering be handelde het voorstel tot het verleenen van een mox-atorium. Tot een definitief resultaat is men ook thans weer niet gekomen, doch uit de besprekingen kon wel worden opge maakt, dat do mogelijkheid van een minne lijke schikking niet is uitgesloten, N LUITENANT KOLONEL Jr. D. DE BRAUW Naar im militaire krimigen verluidt, wordt luitenant-kolonel Jhr. D. de Brauw, com mandant van het 4e Regiment Infanterie ailhier, op 1 Mei a.s. overgeplaatst naar Den Haag en bestemd tot commandaimt yan het Regiment Jagers. EEN KLAP OP HET HOOFii Toen gistermiddag id© 18-jarige W. A. F. C. met enkele andere jongelui achterop een vrachtauto van de fa. v. d. 'Schuit geklom men was zonder medeweten van den be stuurder, heeft een 13-jarige jongien, die ook op de vrachtauto zat en het vrachtauto domein blijkbaar tegen vreemJde invallen wiilde beschermen, C. met een stuk ipzer een klap op het hoofd gegeven, zoodat. deze een bloedende hoofdwonde opliep die in het Academisch Ziekenhuis moest worden ge hecht. VAN EEN VRACHTAUTO GEVALLEN Gistermiddag is de 7-jarige C. de B., af komstig uiit het Kooipark op het terrein van de Veiling aam den Zoeterwoudschen weg van een vrachtauto gevallen. Hij brak een aim en is door den E.HD. maar het Academisch Ziekenhuis gebracht, VECHTPARTIJ. Gisteravond is op het HavenpTein een vechtpartijtje ontstaan, waarbij een dei- vechtenden in het wrimkelraam van v. <L V terecht kwam, dat daar natuurlijk niet tegen kam. K. VAN K. RIJNLAND Wijziging. 4 ApriL A. Heuzen, Leimuiden. 80, rijwielhandel en reparatie-inrichting Bijv. uitgeoef. bedr.: aanleg van licht- en krachtinstaliaties; auto-verhuurinrichting. N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen Dekens v.h. J. C. Zaalberg en Zoon, Leiden Veste- straat 22. Uittr. Proc. H. L. A. van der Horst Leiden De Leidsche Dekenfabriek „Holland", Lei den, Heerengracht 24. Uittr. Proc. H L. A. van dei; Jlora^, Dr. J. GONDA te Leiden, benoemd tot bul tengewoon 'hoogleeraar aan de Rijksuniversi teit te Utrecht om onderwijs te geven in he Sanskrit, avestisch, oud-Perzisch en de he ginselen der Indo-Germaansohe taalwetenschap BURGELIJKE STAND GEBOREN: Pietertje d v H Oudshoorn Tlerolf Willy Lido d v J PanhuUsen A Donla Cornells Willem Johannes z i Robbers en J Geenjaar Hendrik z v P A d> Jong en C W Verhaar Neeltjo Bortlna d Vonk en N B van Geel Johannes z v 1. Tichelaar en C P Honcoop Johannes Cornell 7. v J C Versluljs en M de Roodo Antonia la Lau Pioternelti Johanna d vBSchröder en P Kelderman AW gaël d v P J Ravensbergen on P Sleval G* rardus Marlnus z v G J Alkomade en M Zwel OVERLEDEN: M Bouwmani 4fi j. F P Ktevllt. man, 69 J. H G J Reg ters, zn., 18 J. - J M Kok—van Barneveld, Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN UIT DEN RAAD Te groote belangstelling. Velen moeste: terug. Stemming verhooging tarieven gas en electriciteit uitgesteld. Maandagavond, 11 uur vergaderde de ras onzer gemeente. Voorzitter Dr. H. J. Lovink, Secretaris Salverda, wethouders G. M. Hengreen en Xi J. Snrey. Na de opening met gebed deeld -Ie voorzitter mede dat het punt overhe uitbreidingsplan op verzoek van de Comn van Bijstand wordt uitgesteld tot volgend veraadering, voor nadere overweging van d bebouwinssverordening. Od de vraag van den heer Cocx, over ophaling te Aarlanderveen, achten B. en IV uitbreiding van den dienst wegens meerden kosten niet noodig. De heer Cocx begree dit niet. door een gemeentewerkman kan di met een handwagen gedaan worden. De heeren Verdonk, Boer on Van Klee verkregen antwoord over Dorpstraat Aarlan derveen, onderhoud secretarie en bepalingei voor ontslag. Verder ontving de heer Dei Uvl antwoord over de nood slachtplaats, al waar volgens B. en W. nimmer vleesch he graven wordt dat voor consumptie geschlk is Ook de heer Buding over elec. installa tie en de heer Ten Cate Brouwer over lie branden van lantaarns over dag; de kwa liteit van het gas is behoorlijk goed, zoo als ook het rapport van deskundigen aar gaf. ld Een voorstel van den heer Den Uyl, on adhaesie te betuigen aan een adres der gen Oostst.ellingwerf, betreffende nood van Land en Tuinbouw werd aangenomen. Agenda jW t. Voorstel' van B. en W. tot vaststellin eener nieuwe regeling voor het verleenei van ondersteuning aan onvrijwxllig wert looze arbeiders en tot verlenging der steun regeling tot den len Zaterdag in Mei a.s. Afwijkingen in ongunstigen zin vond ai heer Den Uyl vergeleken bij de oude rege lingen, o.a. toeslag georganiseerden, aftrel ouciei'domsrente enz. Spr. is geen be won deraar van het Crisis-Comité, de particulier liefdadigheid is altijd maar kort Waai om sluit het Com. zich niet aan bij het Nai Com.? fcerij Wie is onvrijwillig werkloos? zoo vroe Spr. de heer Boeren. In de praktijk zijn er vei over moeilijkheden. Toch is de nieuwe regeliniijn voordeeliger voor ouderen en kostgangefimog Voor het aftrekken van ouderdomsrente ei Né invaliditeitsrente is spr. niet. ,oet Do heer Koren sprak over de georgani leea seerden; de heer Ten Cate Brouwer is ooljPart tegen aftrekken der ouderdomsrente. Tegm1"^ het smalende spreken van den heer Den U> «et over het Crisis-Comité kwam de heer Tel^JaI Cate Brouwer en vooral de heer Ruting op,wen die een zwijgen van den heer Den Uyl betaBem' had gevonden. £as, Volgens de heer Den Ouden moet he «m comité van uitkeering zelf met een voorstfjjeic van norm komen. i v De voorzitter gaf breedvoerig antwoord va de opmerkingen betreffende aftrek oude' domsrente zullen met den Minister bespro ken worden. Het Crisis-Comité en zij, die daarvoo werken, vei'dienen alle lof en spr. hoopt da de ingezetenen deze zaak bij de voortduu.- zullen steunen. De voorzitter hoopt veide Ja|^ dat de dames en heex-en zich niet door 4 hier gesproken woorden zullen doen 8' schrikken. Het voorstel tot schoi'sching discussie to de vergadering in Mei, werd aangenomer zoodat de bestaande regeling tot Mei vai kracht is. De woorden van den heer Ruting in waai deerenden zin zijn de heer Boeren uit he hart gegrepen; een wekelijksch collecteerei met een bus zou spr. goed vinden. Vei'schil lende opmerkingen werden nog gedaan. 2. Voorstel B. en W. tot wijziging van he reglement voor het Algemeen Ai-mbestuui Z.h.s. aangenomen na een opmerking van dl heex-en Van Kleef en Den Uyl. 3. Voorstel van B. en W. tot wijziging dei percentages van afschrijving op de eigen dommen der Water- en Lichibedrijyen. Deze verhooging der afschrijving is bi iöjföïïsïsis, saa Staten en ook de com Üisci

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6