ZATERDAG 2 APRIL 1932 NIEUWE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS van het stadhuis HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lelden; Gezien het verzoek van A. Leeulwin. om Vergunning tot ihet oprichten van een meu bel-werkplaats in het perceel Sionsteeg 2, kadastraal lxskenirj gemeente Leiden. Sectie H. No. 3386 (god.); Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek. dat ge hoornd verzoek met de bijlagen op de Secre taire dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op ZateiUag den 16 April 1932. des voorm. te half elf uren, in ihet per ceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeente werken) geloganüieid zal worden gegeven om (bezwaren tapen dit verzoek in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij. die niet overeenkomstig art, 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le tten zijn verschenen, tien einde hun bezwa ren mondei ine toe te lichten. A VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 2 April 1932. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengén ter allgemeene kennis, dat: a, J. J. Doedens, te Leiden, een verzoek heeft inge diend ter bekoiming van vergunning voor den vcritoop' van sterken drank in het klein in het perceel Steenstraat no. 27, alhier; b. W. Pieterse, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bcikoming van verlof B. voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor galjruiik in het perceel Zuüdismgel 34, alhier. A VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, VAN STRYEN, Secretairis. Leiden, 2 April 1932. x c. zaalberg en zn. DE VOORSTELLEN GOEDGEKEURD Gisteren is een vergadering gehouden van de 6 obligatiehouders van de N.V. Kon. Ned. Fabr. van wollen dekens vjh. J. C. Zaalberg en Zn., onder presidium van den heer J. van Hall als vertegenwoordiger van de N.V. Amsterdamsche Trustee's kantoor. Vertegenwoordigd was 172.000 aan obliga ties, recht gevende op het uitbrengen van 171 stemmen. In de vorige vergadering konden geen bindende besluiten worden genomen, omdat het vereischte tweederde gedeelte van het Obligatie-kapitaal niet aanwezig was. Thans werden z.h.st. de diverse voorstellen aangenomen. Besloten werd oan -het bedrijf te hervatten. Namens de geldgevers werd een verklaring afgelegd, naar aanleiding van zekere berichten, dat het nieuwe kapitaal noch rechtstreeks nog zijdelings a-fikomstig is van een of meer afnemers. De directeur der N.V., de heer Zaalberg, verklaarde dat de vennootsrliap nimmer geld van afnemers als aandeelenkapitaal of deposito ter beschik king heeft gehad. De besluiten behelzen o,m. om wijziging te brengen in de wijzen van aflossing der obligaties, waardoor de liqui diteit der N.V. buiten gevaar wordt ge bracht. Er zullen 75 aandeelen van 1000 uitgegeven worden. De heer v. Hall wensohte directie en com missarissen geluk met de gang van zaken, terwijl de heer Zaalberg de verzekering gaf, dat de N.V. alles zal doen om de oude roem der firma te handhaven. VERKIEZINGEN HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND Bij de verkiezingen in het Hoogheemraad schap van Rijnland op Donderdag den 7en April e.k. dient men het volgende in t oog 1c houden, teneinde goed te stemmen. Ie. Men moet stemmen op 't stembureau hetwelk de oproepingsbrief vermeldt, dat is óf het hoofdstembureau óf het onderstem- bureau. 2e. Volmachten mag men ongezegeld over leggen, maar niet meer dan 4, eigen stem inbegrepen. 3e. Leden van het stembureau mogen geen stem uitbrengen op afgegeven volmachten. 4e. De te verkiezen pensoon moet 20 H.A. eigendom bezitten, gelegen in Rijnland. 5e. Volmachten van hen, die land in on verdeelde eigendom bezitten, moeten voor (him geldigheid door alle imede-eigenaren worden onderteekend, bij minderjarigen door den voogd- 6e. Volmachten van publiekrechterlijke instellingen moeten na onderteekening van voorz. en secr. vergezeld zijn op aangetee kend schrijven van een uittreksel der notu len, hoe en wie werd gemachtigd. 7e. Volmachten kunnen doorloopend rijn anet subsitutierecht. Wde zulk een volmacht heeft, kan weder een ander machtigen by eventueele verhindering. 8e. Mannen kunnen rechtens zonder vol macht voor de eigendommen hunner vrouw st emmen, evenals bewindvoerders of curators van eigendommen der onder curateeie ge stelden. 1 l I 9e. Steeds moet de onderteekening wor den gedaan bij afgifte der volmacht door den eigenaar, is dit een vrouw, dan door haar alleen. WAARSCHUWING. In Ket Alg. ^Politieblad waarschuwt (de burgemeester van Enkhuizen tegen het aan- knoopen van relaties met Jacob Mulder, lotenverkooper, wonende Franikenstraat 15, Haarlem, die zg. Hóllands che Grondorediei- Joten te koop aanbiedt op albetaling en daarbij voorioopdge koopbewijzen afgeeft Deze aanbieding geschiedt herhaaldelijk onder Biedriegelijke voorgevens. Meerdere personen zijn hiervan reeds het slachtoffer geworden. De Commissaris van Politie der Afd. B. te 's-Gravenhage waarschuwt opnieuw te gen het Arbeidsleger der Heilsbrigade, waar van de commandant, genaamd G. Eichhorn wederom circulaires rondzendt om gdlde- lijken steun-; aam zijn inrichting, thans ge vcstigfd Zorgviietstraat No. 286 te 's-Gra- Vcnb.age en voprheen De Riemerstraat 174 aldaar en wielke inrichting niet den min sten steun verdient ALS DE WIJN.... Gistermiddag ds de 67-jarige G. L., die In staiat. van dronkenschap verkeerde, toen hij np een schiriet. liggende in de Stille Rijn, wijde stappen, gevallen, waardoor hij bloe dend aan het hoofd werd gewond. Na ter plaatse te zijn verbonden, is hij door den E.D.H. naar zijn woning gebracht TOENAME AANVOER OP DE LEIDSCHE KAASMARKT. In het eerste kwartaal 1931 werden ter kaasmarkt alhier aangevoerd 619 wagons kaas; in het eerete kwartaal 1932 bedroeg dit aantal 725; een belangrijke toename in den aan/voer al zoo. VAN WIE? Bij do pol'tl3 alhier zijn inlichtingen te bekomen betreffende een kist planten en oen bos rozenstruiken, die onbeheerd op den openbaren weg zijn aangetroffen. ZILVEREN JUBILEUM. Gisteren was het 25 jaar geleden dlat de seinhuis wachter le klasse A. Brinks, die dient aan den ovomveg aan iden Rijnsbur- gerweg alhier, in dienst trad bij de Nederl. Spoorwegen. Hedenmorgen met zijn echtgenoot© per auto door de feestcommissie van huis ge haald, werd de jubilaris ontvangen in de eerste klasse wachtkamer en allereerst toe gesproken door don beer Van Viersen, in specteur bij de Ned. Spoorwegen, die den jubilaris in hartelijke woorden namens de directie gclukwenschte en hem het gebrui kelijke geschenk onder couvert overhan digde, vergezeld van een oorkonde voor 25-jarigen trouwen dienst. Vervolgens wertck, daar de stationschef, de heer Van Gijn, niet aanwezig kon zijn, het voord gevoerd door den waarnemenden stationschef, den heer Pfiindt. die den ju bilaris onder hartelijke gelukwemschen na mens het personeel een fraai dressoir met kleedje en vaas aanbood. Een mooie album met de namen «der gevers en aarligc illustraties uit het leven van den heer Brinks vergezelde dit geschenk. De echtge moote van den jubilaris ontving bloemen. Do heer Brinks sprak een dankwoord voor deze hartelijke huldiging en kon ver volgens naar huis terugkeeren, waar hij nog vele gelukwenschen en cadeaux in ont- Vanffist hoeft moéten nemen. Het comité voor ontspanning voor Christ, werkloozen hield in het wijkgebouw Leven daal haar laatste ontspanningsavond voor dezen winter. Toen de voorzitter, de heer J. Slégtenhorst, de vergadering te 8 uur op de gebruikelijke wijze opende, was de groote zaal van het wijkgebouw geheel bezet Spr. heette de werk loozen hartelijk welkom en sprak daarbij de wensch uit dat allen nog een genoeglijken avond zouden hebben. Spr. dankte de Chr. Accordeon club met haar directeur, den heer Roman, hartelijk voor de bereidwilligheid, ooi dezen avond weder medewerking te wil len verleenen, e\ enals de Chr. Jongemannen- vereeniging van de wijk Leevendaal, die dezen avond hoopten mede te werken met een samenspraak „De overkant". De Accordeonclub speelde daarna op voor treffelijke wijze enkele stukjes. De jongens speelden heel goed. Vervolgens las Ds. Punselie een gedeelte x>r uit Matth. 6. Naair aanleiding van het voorgelezen Schriftgedeelte, wees Zijn Eerw. op de donkere tijden die wij beleven en de vele zorgen die er zijn in de gezinnen van de werklooze arbeiders. Doch spreker wees er ook op dat we niet bezorgd moeten zijn, want Jezus zegt ons: Zijt niet bezorgd, God roept zijn sohepselen. Hij is onze Vader en wij kunnen gelooven, dat Hij ons zal kleeden en voeden. Spreker was verheugd thans te kunnen spreken, nu wij weder Goeden Vrijdag en Paschen ge vierd hebben. We weten dat Jezus niet alleen voor ons gestorven is, maar ook opgestaan. Spreker hoopte dat de werkloozej^die het in dezen tijd zoo moeilijk hebben, hun hoop vertrouwen op God mogen stéllen. Door verschillende leden van de Chr. Jon gemannen vereeni ging werd thans uitgevoerd JDe overkant". Deze samenspraak, die het verdere gedeelte van den avond in beslag nam, werd op zeer voortreffelijke wijze speeld. De Voorzitter dankte aan het einde van den avond de accordeon club en de Chr. Jonge mannen vereeni ging hartelijk voor het wel slagen van dezen avond. De heer G. Blikman dankte het comité namens zijn mede-werkloozen hartelijk voor het werk dat hij voor de Chr. werkloozen heeft gedaan. Hij hoopte dat het werk nog vruchten mag dragen. Verder bedankte de voorzitter den heer Blansje, concierge van het gebouw Patri monium, voor het vele werk, wat hij in de afgeloopen maanden voor de werkloozen, die het ontspanningslokaal bezochten, heeft ge daan. Het verheugde spreker dat de werk loozen des middags getoond hadden het werk van den heer Blansje te waardeeren. Verder bracht spr. hartelijk dank aan alle personen die het werk van het comité hadden gesteund, door giften in geld en in natura. Ook bracht spreker dank aan verschillende werkloozen die in het ontspanningslokaal hebben geholpen bij de uitvoering van ver schillende spelen enz. Nadat nog dank gebracht was aan enkele commissieleden, wees spreker de werkloozen nogmaals met nadruk op den ernst der iden. Spr. hoopte dat de werkloozen, met al hun nooden maar mochten vluchten tot God, omdat God ons helpen kan en ook hel pen wil. Nadat gezongen was Ps. 68 vers 10, be dankte Ds. Punselie den Voorzitter hartelijk voor de wijze waarop hij het comité en het werk voor de werkloozen heeft willen leiden. Spr. weet dat het werk zeer gewaardeerd werd. Na dit kort slotwoord ging Z. Eerw. voor in dankgebed. k. van k. rijnland HANDELSREGISTER Nieuwe Inschrijvingen. 1 April. No. 5974. Tegelhandel „Leiden". Leiden, Oude Vest 9, handel in tegels en aanverw. arti kelen. E.: mej. E. König, Leiden Gevolm.: F J F M Proof., Leiden. 31 Maart No. 5975. Firma Scheerder, Alphen aan den Rijn, Hazeveld 3, fabricee- ren en verkoopen van verfwaren en lakken Venn.: L J J Schorder, Alphen a, d. Rijnen J M J Scheerder, Alphen aan den Rijn. 1 April. No. 5976. NV. Holl. Bouwstof- fenhandel in oprichting. Leiden, Wasstr. 2. Handel in bouwstoffen: hourdis, (terra cotta), chamotte, basalt, vuurklei, sanitair en tegels. E.: H van Baalt, Leiden (H.V.), Proc.: M Spoon, Den Haag., Wijziging. 31 Maart D© Leidsche Sleep- stoamboot Mij., Ledden, stoomsleepdienst door Nederland. Bovengenoemde NV. is met ingang van 14 Maart 1932 in liquidatie ge treden. Vereff.: H. Schmidt, Amsterdam, J H. van Waveren, Leiden, H Pel, Oegstgeest en A M v Waveren. Amsterdam. 31 Maart. Boerderij en Veehandelmaat schappij „Oegstgeest", Oegstgeest, Emma- laan 10. Bovengenoemde NV. Is met ingang van 8 Februari 1932 in liquidatie getreden. Vereff.: C. de Graaf, Oegstgeest. 31 Maart. Electr. Drukkerij, v.h. Taoonis Leiden, Maredijk 17. Uittr. Dir.: H Hovingli, Leiden, dd. 1 April 1932. 1 April. Gebrs. Schouten, Leiden, Boom- markt 8, fruithandel. Door het overlijden van den vennoot: J Schouten, is de ven nootschap onder firma ontbonden en wordt het bedrijf voortgezet door den overgeble ven vennoot: N. Schouten, als eenig eige naar, onder den ouden naam. Soort van bedrijf thans: groothandel in fruit en zuid vruchten. Opheffing. 31 Maart. Commanditaire Uit geversvennootschap „Elck _Wat Wills, Lei den, Weddesteeg 5a, leidsch crisiscomite WOENSDAG COLLECTE De Woensdagcollecte ten bate van het Crisis-Comité heeft deze week opgebracht ƒ814.15. Dat is ƒ185.85 te weinig, want het crisis-comité rekent nog steeds op duizend gulden per week. Volgende week beter! DE LEIDSCHE SPAARBANK. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige maand (Maart 1932) ingelegd f 386.717.91 en terugbetaald f 397.234.40 98 nieuwe inleggers zijn ingesclireven en 161 boekjes werden ge heel uitbetaald. Het te goed der 18.716 Inleggers, Inclusief 1.424 deelnemers aan den Afhaaldienst, be droeg einde Maart f 7.853.327.58. In 4.825 posten is in deze maand door den Afhaaldienst f 13.343.25 ontvangen. SCHOOLKINDERVOEDING EN -KLEEDING. Ingekomen zijn bij de Vereen. „Sohoolkin- dervoeding en -kleeding" te Leiden (giro nummer 138890) de volgende giften: collecte feestavond Gem. Werkl. vereen. „Recht door Plicht" f 13.04; overschot feestje N.N. f 0.41; personeel Riedelsfabriek f 10.14; inhoud der busjes f 17.14; bijdrage fabriekspersoneel P. C L. f 4.90; inhoud busje De Ru f 4.23; bij drage kleermakersvereeniging „Eendracht door Vriendschap" f 10; bijdrage „Nut en Genoegen" f 5; bijdrage M. v. d. P. f 1.25; opbrengst collecte jaarfeest Tuiniers- en Bloemistenvereen, „Door Eendracht verbon den" f 12.80; batig saldo uitvoerig Burger Zangschool f 25—, •uagerujke stand GEBOREN: Elisabeth d v A Swagors en J P •an Rossum Jacques x v J van Leeuwen C M Mareo Catharlna d v A Feflnonbulk E van der Vos Tine d v J Ruljter en M C Frceke Cornells v C Hoosendoorn ar. Oostrom Evertje Maria d v C Hoe doorn en A van Oostrom Heintje d v G Mo lenaar en B DullomoHer Johannes Gerard r W Verver en A B Martin Elisabeth Hen- drlka Maart je d v H de Vogel en E Boll Ni- colaas z v M van Berltel cn H M de Marle ONDERTROUWD: A H van Eisen 26 j. en M C Tlelemans 26 J. J J Binnekamp 23 J. er J C van Weerlee 26 J. Uit den Omtrek alkemade WONINGBOUWVER. „ALKEMADE". Gister werd de ledenvergadering gehou den van de Woningbouwvereeniging „Alke made". Nadat de vergadering door den heer Van de* Meer is geopend worden cte notulen van de vorige ledenvergadering door den secretaris gelezen en onveran derd vastgesteld. Hierna deelt de secretaris mede, dat de acht arbedderswoningen in het dorp te Kaag thans geheel gereed zijn. De bouwkosten met inbegrip van kosten aan koop grond hebben bedragen f 27.099.93. Dank zij de welwillende medewerking van- het gemeentebestuur kunnen de totale kos ten vastgestcJd worden fop rond- f 27.00<L Hierna komt aan de orde de verlies- en. winstrekening over 1931 met' de balans op 31 December 1931 en de begnooting voor- het jaar 1932. De totale win«t; op blok -A~ bedraagt op 31 December 1931 f 2050.98 en op blok C f 22-46.19, terwijl het totale ver lies op blok B bedraagt f 4206.03. Op het onderhoudsfonds ds bovendien een tekort van f 2160.46. Aan huurpenningen was op 31 December 1931 een achterstand van f 529.80, welk bedrag na dien tijd nog zeer aanmerkelijk is gestegen. De totale bezittin gen van de Woninghouwvereeniging op 31 December hadden 'n waarde van f 173.779.57. De Vereeniging is eenzelfde bedrag schul dig aan de gemeente Alkemade. De begroo ting van inkomsten en uitgaven werd vast gesteld op een bedrag van f. 14-043.85, met een post voor onvoorziene uitgaven van f 48.35; dit bedrag is eigenlijk te gering, doch door de hooge uitgaven is het niet mogelijk dit bedrag op te voeren. Thans komt aan de orde de verkiezing van een bestuurslid in verband met de periodieke aftreding van den heer J. J. de Koning. De Voorzitter stelt voor den heer De Koning bij acclamatie te herbenoemen. De heer De Koning verklaart zijn herbe noeming aan te nemen, Hierna sluiting. alphen aan den rijn HUISHUUR Door de bewoners der Visserstraat werd gezamenlijk aan hun resp. huiseigenaren een verzoekschrift gezonden om te komen tot verlaging der huurprijzen. GESLAAGD Te Utrecht behaalde de heer D. Kwaker- naak alhier het diploma der slagersiak- schooL ALPHENSCHE MECANOCLUB Onder begunstiging van heerlijk weer maakten de leden van de Alphensche Meca- noclub een uitstapje onder leiding van den, heer C. E. Klink. De vliegtuigfabriek „Avio- landa" te Slikkerveer gaf de miniatuurbou wers veel te zien en ook Dordrecht en Rot terdam werden aangedaan in welke laatéte stad natuurlijk het gezicht op dep Coolsingel van de daktuin „Bijenkorf' af natuurlijk- niet werd overgeslagen. VEILING Met ingang van Maandag a,s zal de N.V. Tuinbouwveiling „Alphen a.d. Rijn driemaal per week veiling houden, nl. op Maandag, Woensdag en Vrijdag. REQUEST AAN B. en W. Een dertiental winkeliers in tabak, siga ren en andere rookartikelen alhier hebben B. en W. een request gezonden in verband met het voorstel van B. en W. hetwelk Maan dag a.s. in behandeling komt nl. van alle winkels in onze gemeente van 1 tot 2"uur na- Uitvoerig wordt ingegaan op de beweegre depen van B. en W. en dat volgens adres santen eenige wenschelijkheid tot sluiting tusschen 1 en 2 uur niet bestaat, en een sluiting voor hen zeer nadeelig is omdat zij in het algemeen hunne artikelen juist ver koopen in den middagsohafttijd en in de avonduren, daar hunne cliëntèle alleen uit mannen bestaat. Daarbij zal volgens adr. een sluiting de aanschaffing van automaten in de hand werken, waardoor ook jonge kinderen zich rookartikelen kunnen verschaffen. Mocht de voorgestelde sluiting bindend worden vastgesteld dan dringen de adr. er op aan de sluiting niet te doen gelden voor winkeliers in tabak e. d. boskoop SECRETARIS B. A. Tot secretaris-penningmeester van het Burg. Armbestuur te dezer plaatse is, in de vacature van wijlen den heer W. P. v. d. Toorn benoemd, de heer Mr- A. Helmstryd, gemeente-secretaris alhier. DE VEREENIGDE POLDER Bij -de gehouden stemming voor twee leden van het bestuur van den vereenigden polder, werd herkozen, de heer E. Hofman, terwijl in de vacature van wijlen den heer M- G. v- Tol, Tob werd gekozen de heer J. A. Hooftman, hazerswoude T ZILVEREN JUBILEUM. Vrijdag 1 April was het 25 jaar geleden dat de heer B. Voortman bij de familie Van Vliet, veehouder op heb dorp alhier, als arbeider in dienst kwam. Die dag is voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbijge gaan, daar aan den avond van den dag ten huize- van den patroon, den heer J. van Vliet,1 dë jubilaris met familie en vrienden genoodigd werd en het feit feestelijk werd herdacht, katwijk j ONVEILIG DUIN. Dinsdag tot en met Vrijdag zaï Het 'duin terrein achter de Rijksschietbanen onveilig zijn wegons het schieten met scherp van vin. 9 uur tot nam. 3 uur. Het terrein is weer veilig als de rood© vlaggen zijn inge haald, tijfl CRISIS-COMITÉ. De laatste twee weken heeft Het Comité met uitzondering van 100 pond spek, ver strekt door den heer C. T., gelden noch ga ven in natura ontvangen, -Het aantal steuntrekkendon is no toege paste strenge selectie, gestegen tot 181 per sonen, terwijl nog steeds nieuwe aanvragen binnenkomen. Daarom wekt het Comité ieder die wat te missen^ heeft op, zijn plicht en roeping als meiisch te verstaan. Hét Comité ontvangt veel aanvragen om kinderkleeren en beddegoed. Nu dè schoonmaaktijd aangebroken is zul len in vele gezinnen kleeding en andere voorwerpen die nog goed bruikbaar zijn,, doch door andere vervangen worden, voor den dag komen. Het Crisis-Comité kan met deze bruikbare kleedingstukken nuttig werk doen. Stel deze kleedingstukken daarom ter be schikking van het Comité; U verricht hier- mode een goed werk. katwijk aan zee ONTVREEMD. Door W. K.. van de Bestevaersweg is aan gifte gedaan dat van zijn rijwiel het belas- tingmerk werd ontvreemd. GESLAAGD. Bij het examen voor stuurman op stoom- en zeilzeevisschersvaartuigen slaagde de heer Jan van Duyvenbode Nzn.; de heer Cornells van Duvn Czn. is geslaagd als stuurman op zeil-zëevisschersvaartuigeh. Beiden waren leerlingen van de Visscherijschool alhier, RUITENTIKKERS. Ddot enkele vertegenwoordigers Van onze steeds: actieve schooljeugd werd een ruit in- gegpoid Hit Pi V- aan; dë te Brittenstraaté RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerendo hulppostkantoren werd gedurende de maand Maart 1932 ingelegd f 11301.35 en terugbetaald f 12958.46. Het laaltist door dit kantoor uitgegeven boekje du-aagt het nummer 4793. POSTCHEQUE EN GIRODIENST. Stortingen op pl. rekeningen f 114695.67, Uitbetaalde chèques f 4 koudekerk ZANGUITVOERING De week van Paschen heeft alhier in het teeken gestaan van Zanguitvoeringen. Na lie Geref. Zanguitvoering gaf de Chr. Zang- ereeniging „Koudekerks Gemengd Koor" Donderdagavond haar zestiende openbare uitvoering in die Ned. Herv. Kerk, onder lei ding van den directeur de heer P. de Rook' te Leiden. Te ruim half acht werd de bijeen komst geopend door Ds. Odé alhier met Psalmvers en gebed, waarna hij de talrijk opgekomenen van harte welkom heette. Vervolgens gaf hij gelegenheid aan hot Koor om het schitterende programma af te werken, dat bestond uit een 14-tal zang nummers. die alle op uistekende wijze wer den gezongen. Inzonderheid willen we hier van vermelden het Rijfde Scheppingslied" (De Vogelen) voor dameskoor van Richard IIol, om dan ook niet te vergeten de soli en duetten van de dames L. Boer en Cath. van Beek, die nog steeds goede, krachten bleken te zijn. Het is zeker in. alle opzichten een 'der beste uitvoeringen geweest, die „Koude- kerk's Gemengd Koor" heeft gegeven, voor al met het oog hierop, dat de mees tb num mers capella werden gezongen. De vereeniging kan trots zijn op haar directeur, die tót in de kleinste bijzonder heden alles aangeeft. Wat meer mannen stemmen zou het koor zeker nog ten goede komen. Na afloop bracht Ds. Ode dank' aan koor en directeur voor hetgeen zij hadden ge boden en aan allen, die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, in zonderheid ook de pianiste mèj. de Roode te Oegstgeest en de heer G. Goedhart, voor zitter van de Ring Leiden en omstreken voor zijn tegenwoordigheid. RECTIFICATIE In het verslag van de Geref, Zanguitvoe ring „S. D. G.", voorkomende in ons blad van Woensdag jl. heeft 't zotfoutenduiveltje ons leelijk parten gespeeld In plaats van den eere-voorzitter de lieer G. van Doornik liad de opening plaats door Ds. Haspers, terwijl met de twee vernielde nummers een eerste prijs werd behaald, in. plaats van een tweeden prijs. TELEFOONNET VERNIELD Bij het boomen rooien in den Hondsdijk alhier, viel Donderdagmiddag een grooto tak op de telefoondraden, tengevolge waar dóór het gehecle net afknapte en hopeloos verward op <le huizen en straat terecht kwam en alle aangeslotenen in het weste lijk deel waren afgesloten. leiderdorp EXAMEN Gisteren slaagde te Leiden voor het exa men apotheker-assistente Mej. Ph. J. van der Tas. WINKELSLUITINOS-VERORDENINO Bij het gemeentebestuur is bericht inge komen, dat de verordening op de winkel sluiting voor deze gem cent© door den Mi nister van Arbeid ter goedkeuring werd doorgezonden aan <le Kfixra noordwijk RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor alhier en de daa« onder ressorteerendo bij post kantoren werd gedurende de maand Maart 1932 ingelegd een bedrag van f 8599.26 en terugbetaald 'n bedrag van f 9393-92. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerendo bij postkantoren werd gedurende de maand Maart 1932 op de div. rekendngen gestort 'n bedrag van f 129.911.85 en uitbetaald 'n bedrag van f 57.079.92. Het aantal stortingen bedroeg 1525, het aantal uitbetalingen 305. noordw1jk-b1nnen In de lokalen der voormalige openbare school alhier heeft hedenavond te 8 uur de opening plaats der tentoonstelling van tee- keningen enz. van de leerlingen der Am- baohtsteékenschool en zuiden de diploma's en prijzen aan de leerlingen worden uitge reikt. De tentoonstelling zal voor het publier zijn geopend: hedenavond van 8 uur tot oy3 uur. noordwijk aan zee T MOOIE VOORJAAR Wie onze om hare mooie benouwtng altijd bekoorlijke badplaats bezoekt zal, nu het voorjaar zich zoo mooi laat aanzien, bemer ken, dat de zakenmenschen hunne onder scheadene gelegenheden voor het komende badseizoen weer in orde brengen. Het oude wordt gerestaureerd en het nieuwe met kracht afgewerkt, om zoo vroeg mogelijk ge reed te zijn. oegstgeest AFSCHEID J. v. d. VOET. In verband met het verleende eervol ont slag als gemeente-opzichter hebben Burg. en Weth. en «den secretaris gistermorgen officieel afscheid genomen van den heer J- v. d. Voet Door den scheidenden gemeente-opzich ter en zijn familie ontvangen, heeft de Bur gemeester hem toegesproken en gehuldigd om zijn vele verdiensten en trouwe plichts betrachting, de gemeente bewezen. Voor de vele verstrekte adviezen B. en W. verstrekt bij de groote veranderingen in de gemeente zijn wij u zeer dankbaar, zeide de Burgemeester. Als blijk van waardeer!ng overhandigde Spr. den heer v. d. Voet een prachtige zil veren sigarenkist met inscriptie. Hij sprak den wensch uit dat God hem nog menig Jaar van welverdiende rust moge schenken. De heer v. di Voet dankte daarop het Col lege voor dit in zoo genoeglijken toon. op gezette afscheid en voor de medewerking van B. en W. bij de uitoefening van zijn bijna 40-jarige ambtsvervulling. Des mMdags' hebben alle ambtenaren, voor zoover mogelijk, afscheid genomen van den heer v. d. Voet. -. De heer Reitsma sprak daarbij namens alle ambtenareni. Hij vestigde de aandacht op het ambte naren-reglement, waarin is vastgelegd dat bij het bereiken van den 65-jari®en leeftijd ontslag moet worden gevraagd. In zekeren zin is u als een der eersten uit ons korps hiervan het slachtoffer geworden, hoewel uwe krachten nog steeds daartoe beschik baar zijn. Spr. zag dan terug op dien afgeilegdcn weg en de vele en groote veranderingen in de ontwikkeling van de gemeente. Ons dorp is van plattelandsdorp herschapen in een villadorp, dat tot ver in het buitenland be kend is. In Keker opzicht is die ontwikkeling door n geleid. Alle verandering hing af van uwe advie zen en daardoor is onze gemeente gewor den zooals zij thans ia. Achtereenvolgens besprak de heer Reits ma de verschillende takken van dienst, els: de wegenbouw, geaneenfereaiiigingi, 'vuil verbranding, brandweer en de werkverschaf fing. Persoonlijk dankte Spr. hem voor de aan gename samenwerking en besloot met de aanbieding van een keurige rooktafel. Mevrouw v. d. Voet, die haar echtgenoot steeds in allee terzijde stond, werd als be wijs van waardeering twee wandboidien (Delft's aardewerk) aangeboden De heer v. d. Voet dankte allen voor de aangename samenwerking en trouwe hulp hem verleend, inzonderheid zijn opvolger de heer Rietveld en de heer B. van Abs- woulde voor zijn trouwe plichtsbetrachting, en zeide met groot genoëigien bij het aan schouwen van de mooie geschenken terug te zien op gemeenteweiken. In den namiddag hebben de gezamenlijke brandmeesters afscheid genomen. De heer W. F. de Rooy heeft de scheiden de brandmeester daarbij in treffende woor den toegesproken, herinnerende aan de on verstoorde harmonie en zijn altijd gemoe delijk optreden. Als aandenken overhan digde hij een prachtige zilveren sigaren aansteker, om er in de komende dagen en mogelijk jaren van rust „den brand In te steken". De heer v. d. Voet dankte ook voor deze huldiging. GOUDEN JUBILEUM BLOEMBOLLEN CULTUUR. In Intieme kring heeft de afdeeling Oegst geest van de Alg. Ver. voor Bloembollencul tuur in Zomerzorg te Leiden het 50-jarig bestaan herdacht. Met de afdeeling herdacht tevens de heer F. F. Vlieland zijn 35-jarig jubileum als se cretaris. Bij den aanvang werd deze jubi laris met een „Lang zal hij leven" door een talrijke menigte ontvangen. De Voorfzitter, de heer T. van Egmond sprak een openingswoord, waarin hij de heer Vlieland in welgekozen woorden hul digde en hem als bewijs van erkentelijkheid namens de leden een fraai serre-ameuble ment aanbood. Spr. wenschte hem daarbij nog vele jaren van gezondheid, lust en ijver toe. I Vérvolgens richtte spr. zich tot den Eere voorzitter. de heer Hemerik Sr. die tal van jaren in steeds moeilijker omstandigheden 't voorzitterschap vervulde. Thans verplaat sen wij ons meest per auto, maar de heer Hemerik verrichtte zijn werk steeds te voet of bij noodzakelijkheid per tram En met animo mocht hij dit altijd doen. Hierna voerden verschillende afgevaardig den het woord. De heer Kriest, namens de afd. Leiden van de Kon. Ned. Maatschappij van Tuinbouw en Plantkunde; de heer Vlasveld namens de afd. Sassenheim; de heer Lubbe namens de Bond van Zaadhandelaren in Z.H de heer Lindberg namens de afd. Voorschoten en tot slot de heer Bos namens de afd. Katwijk a. d. Rijn. De heer Vlieland sprak hierna mede na mens zijn kinderen woorden van hartelijken dank voor de hem - gebracht hulde en het mooie geschenk. .Na een kort woord van den Eere-voorzitter de heen Heinerik, schetste de Voorzitter den AGENDA •De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door de doctoren Jans- sens, Nieuwzwaag, Poortman en Veldhuy- zen. De Geneeskundige Zondagsdienst te Oegst geest wordt waargenomen door dr.Vare kamp, telet 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 29 Maart tot en met Zondag 3 April a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoo- gewoerd 171, Telef. 502 en D. J. v. Driesum, Mare 76, Telef. 406. heer A. v. Varik als een van de oude garde en herinnerde daarbij aan zijn 10-jarig lid maatschap. Voor deze woorden dankte de heer v. Va- rik op de hem eigen wijze en bracht daarbij nog enkele herinneringen uit het vereeni- gingslev.en naar voren. De heer v. Egmond gaf daarna nog in kor te trekken een historisch overzicht Vvaarbij hij op technisch gebied gewaagde van tal van welverdiende sporen. Als attractie trad dezen avond op het orkest „Aufgepast" on der leiding van den heer Gerritsen. roelofarendsveen EINDLES ALGEM. TUINBOUWCURSUS. Vrijdagavond werden de lessen van het afgeloopen winterhalfjaar besloten met 'n openbare eindles, waarbij tegenwoordig wa ren de Rijkstudïibouwconsulent uit Aals meer, eenige leden van het afdeel ingsbe- stuur van den L. T. B. en de geestelijk acu viseur kap. Meereboer. Nadat het hoofd van den cursus de aan wezigen had welkom geheeten, werden door de onderwijzers, de hecren Zwarteló en De Jong aan de leerlingen der beide klassen van den cursus vragen gesteld over het in den afgeloopen winter behandelde. Daarna werden aan de leerlingen der 2o ie diploma's uitgereikt door den Rijks- tuinbouwconsulent, die daarbij de leerlin gen feliciteerde met het behaalde succes en hen wees op de noodzakelijkheid van zich verder te bekwamen door het lezen van vak bladen en tijdschriften, die zij zeker nier vrucht zullen kunnen ter hand nemen. Vervolgens werden de leerlingen nog toe gesproken door den heer Jac. de Jong, vooi> zit ter van het bestuur der afdeeling, en door den heer Zwartelé, hoofd van den cur sus, en ten slotte voerde ook kap. Meere boer nog even het woord. Deze zeide, daC het hem genoegen deed aan de gegeven ant woorden te hebben bemerkt, hoe de jon gens zich door het volgen van het onder wijs verstandelijk hebben ontwikkeld. Het móóiste wat God ons gegeven heeft, zeide Z.Eerw. is ons verstand. Wij moeten dat ontwikkelen en zullen daarvan in ons later leven zeker groote voldoening hebben. Hij feliciteerde de leerlingen der 2e klasse mee het behaalde diploma en spoorde die der eerste klasse aan om 't volgenu jaar met ijver voort te gaan om eenzelfde resultaat te bereiken. Hiermede werd de bijeenkomst gesloten. rijnsburg OVEfuJICHT BLOEMENHANDEL Na de Paaschdagen is het vet weer vail den ketel. De prijzen zijn naar beneden ge gaan en komen dan gewoonlijk niet zoo spoedig weer op dezelfde hoogte. Uit de koude kassen komen thans al groote mas sa's tulpen de plaats innemen van waar anders tulpen uit die kassen kwamen dio nu voor dit seizoen leeg zijn. Van de koude grond komen thans alleen Narcissen. Met een paar dagen zonnig weer zal de aan voer overweldigend zijn. We noteeren do volgende prijzen per dozijn voor 1ste soort tulpen: Couronne d'Or 16—20 ct. Peach Blossom 16—19 ct Titiaan 18—23 ct Grand due 1822 ct Prins v. Oostenrijk 1115 ct. Pelikaan 16—20 ct. Electra 1620 ct Du- chesse de Parma 11—15 ct.'Goul. de Cardi nal 1826 ct Vuurbaak 1722 ct. Azalea 18—23 ct. Fred. Moore 11—14 ct. Gele Prins 1317 ct Rijzende 'Zon 24—30 ct Ibis 13 17 ct. Cram. Brillant 10—13 ct. Nurillo 14 18 ct. Progession 1418 ct. La Reine 11—15 ct Mr. v. d. Hoeff 2-4—31 ct, Theeroos 15—18 ct Red. Admiraal 16—20 ct. Bartigon 14—18 ct. Island 15—19 ct Will. Copland 11—15 ct. Elisabeth 15-20 ct. Will. Pitt 14—18 ct. Rarncombe Sanders 1316 ct Narcissen per 100: L Koster 3040 ct. Glory 5070 ct. Lu cifer 20—30 ct Sir Watkin 50—75 ct Ajax 25—35 ct Emperor 3050 ct. King Alfred 70—85 ct Poëticus Ornatus 20—35 ct Grondboringen Nortonwellen ELE0TRISCHE POMP-INSTALLATIES Beleefd aanbevelend, C. BORSBOOM RIJNSBURG - Telefoon 96 sassenheim DE WERKLOOSHEID. KIEZERSLIJST. De kiezerslijst bezit de namen van 2348 kiezers voor de 2e Kamer, 2304 voor de Prov, Staten en 2205 voor de Gemeenteraad. WEER TERECHT. De auto der firma P. v. C. I. alhier die te Ede ontvreemd was, is te De Bilt aangetrof fen. De benzine was nog niet verbruikt en de wagen onbeschadigd. GEMEENTERAAD. Een meevaller Belastingverhooging Een nieawe belasting Geen verhoogde pensioenaftrek. Donderdagmiddag vergaderde" de raad; af wezig was do heer Warn aar. De notulen werden goedgekeurd en bij de ingekomen stukken deelde de voorziter me de. dat van den Rijksontvanger bericht was ingekomen dat aan gewetensgeld f2650.76 voor gemeentebelasting was betaald. Inzake de kwestie over het voetbalterrein deelde Weth. Warnaar mede. dat er geen kans is dat de 2 clubs tot een vergelijk ko men. De eene vereeniging heeft aan de an dere een soort oorlogsverklaring gezonden. Hij wil de Commissie voor Openbare Wer ken de zaak eens laten behandelen, mis schien komt die tot een oplossing. De heer Speelman wil nog een Se terrein in orde maken, dan is de oplossing er. Be sloten wordt deze zaak onder de oogen tp zien. 8. Van den heer Bitte wordt een strook grond aan de Wasteekerlaan, bi^ed 7 mete? en lang 18 meter, overgenomen ondar voor'

Nieuwe Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6