éeVpcmW) 4E A 1 J-[et jongemeisjes kamertje Babyzorq Handwerken ITCHEN KOO MODE - VAKSCHOLEN Ioi het nuttige praktische tijdschrift ,(Moederschapszorg", dat ik vroeger al eens hier besproken heb, las ik nog eens, maar herhaling kan, waar het nuttige zaken betreft, geen kwaad verschild einde raad gevingen over de behandeling van, of hier Ln toen was grootmoeder haar bril kwijt Ze wist niet, waar ze diiem had neergelegd. Ze vond hem eindelijk in die wieg, ik geloof, dat ik op 't laatst in slaap ben gevallen van moeheid. Zeg U mij nou eens, wat is het beste, dat we nu maar altijd stil in de wieg liggen of dat we ook wel eens er urt geno men worden?". „Nou, laat ik maar dadelijk zeggen, dart de opinies daarover uiteen loopen. Je hebt natuurlijk onverstandige moeders, die bijna aides verkeerd doen, als het kind huilt Dde ■wel eens herhaald mogen worden, temeei omdat ze in den aardigen vorm van een gesprek zijn gegeven. Het schetsje, dat tot titel heeft: interview met baby, (interview heteekent vraagge sprek), begint: „Zoo, is U daar eindelijk weer eens?". Met deze woorden weid ik bij mijn tweede bezoek aan baby ontvangen. „Nou, ik heb erg naar verlangd, want geloof me, dat zoo'n bezoek een heeie afwis seling is. Je ligt daar den heelen dag maar niet anders te doen dan te groeien en te sla pen. Ze zeggen, dat dit het beste is voor zoo'n zuigeling, en t zal wel zoo zijn, maar je wil toch wel eens wat afwisseling. Ver beeld U, verleden week was er visite bi] moeder. Een vriendin kwam theedrinken en die had een kindje meegebracht, juist zoo een als ik ben. Ze maakten op de canapé een soort bedje voor hem, en legden hem e»- netjes in. Maar dat scheen hem heelemaal niet te bevallen. Hij zette een keel op va* „je welste". Z'n moeder ging dadelijk naar hem toe en nam hem op den arm, maakte allerlei gri massen tegen hem, wiegde hem in haar arm heen en weer, totdat hij eindelijk bedaard was. Ik zag 'duidelijk aan het gezicht van moe der, dat deze wijze van optreden haar niet aanstond. „„Ik begrijp niet, dat je dat kind nu al meeneemt De mijne ligt altijd in de wieg, en die huilt nooit. Die wordt er alleen uil- genomen, als hij moet worden verschoond en gevoed; en dan praat ik zoo'n beetje te gen hem, papa bemoeit er zich ook zoo'n beetje mee en verder geen nieuws. En je ziet, hij ligt nou wakker in z'n wiegje, maar je hoort hem niet"". Ik was niet weinig trotsch op deze lofprij zing, maan- ik dacht toch, dat moeder een klein beetje opsneed. Zeker, ik tracht een heel brave zuigeling te zijn, maar dat lukt toch ook niet altijd. Laatst zouden vader en moeder uitgaan. Ze moesten buiten de stad gaan diineeren. Daarover had ik al heel wat discussies gehoord, of ze wel zouden durven gaan om mij. Eindelijk werd er toe besloten en wel op grond daarvan, dat iik zoo zoet was. Er werd besloten, dat mama d'r oude liui bij mij zouden komen oppassen. Nou, ik mag ze heel graag, en als ze komen doe ik altijd vreeselijk mijn best om vriendelijk te zijn. Ik trek Opa dan wel eens bij den baard en lach tegen hem, maar in den grond van de zaak heb ik toch liever te doen met moe der en vader. Nauwelijks waren deze vertrokken, of ik kreeg een gevoel van verlatenheid, ik zag daar grootvader zitten met een pijp in deii mond en een boek, en grootmoeder met een bril op en ik dacht, verbeeld je nou, dart moe der en vader eens niet terugkomen. Ik kon het tenslotte niet meer uithouden onbedaarlijk te schreien. Ze zaten er erg mee in, vooral grootmoeder. Deze begon met mi] zoo ongeveer dezelfde kunsten, als toen die tante met haar kindje. Ik vond het toch wei prettig, dat ze zooveel notitie van me namen Ook grootvader sloofde zich uit om me tot bedaren te krijgen, wat eindelijk gelukte. derzoeken niet eens, of is voor dat huilen, b.v. of de luier nart is, or er misschien hier of daar een 9peld verkeerd zit, die wat prikt enz. En 't ergste is, dat ze dan maar dadelijk zeggen, dat het kina wei honger zal hebben, en ze nemen het dan aan de borst of geven de flesch. Er is een Hol- landsoh spreekwoord, dat zegt: „kinderen kalveren moet men de maat stellen". Het kind begint natuurlijk dadelijk te zuigen met het gevolg dat de maag, die ook houdt van regelmaat, van streek raakt. En dan loopen ze met het kind op en neer tot het afgeleid is- Jelui, kleine zuigelingen, hebt nog zoo weinig van de wereld gezien, dat alles, wart je ziet, nieuw voor je is. De aan dacht wiordt door een of ander voorwerp, b.v. een lichtje vastgehouden, en het huilen is over. Maar dit middel deugt niet, want je zenuwstelsel is nog veel te teer om al die prikkels ai te kunnen verdragen. Het ge volg, is, dat de ontwikkeling van dat zenuw stelsel niet rustig voortgaat, en zoo groeien die schaapjes op tot zenuwachtige kin dertjes. Rust is noodzakelijk, waarmee volstrekt niet gezegd wil zijn, dat een zuigeling heele maal nooit eens uit de wieg mag worden genomen, maar het rondzeulen met het kind is beslist slecht Men maakt er diruili- rige, verwende kindertjes van. Reeds een paar maal is me, en van ver schillende zijden, gevraagd om nog eens ideetjes te geven voor een eenvoudig, knus meisjeskamertje, dat men zoo goedkoop mo gelijk wilde inrichten, en dat desnoods van een zolder hoek je is te maken. Het is wel reeds een poosje geleden, maar de meeste onzer jonge lezeresjes zijn zoo aardig be scheiden om er altijd bij te schrijven dat ik volstrekt geen haast hoef te maken met het beantwoorden van haar vraag, en ge rust anderen mag laten voorgaan als dat zoo uitkomt Maar nu heb ik dan ook weer eens een heel stelletje vam die aardigheidjes bij elkaar, zoodart het een voorraad wordt waar door menigeen nog voor een heel «tijdje uit te putten zal zijn. WOLLEN PEIGNOIR Nu we weer voor het koude seizoen staan, moesten eigenlijk alle moedertjes, cüe er 's nachts dikwijls uit moeten voor haar hoes temde kindertjes, over den stoel hij haar bed zoo'n lekker wanne kimono kunnen hebben liggen, due zoo vlug en vlot even aan en weer af te schuiven is. Maar voor velen zijn ze helaas te diuur oan te koopen. Ik weet wel: dde dunne soorten, vooral de kleurige die meer versierseltjes zijn voor zomjeravovnden, die zijn goedikjop genoeg, maar de wanne wollen ratiné of de zijden gewatteerde zijn voor vele beurzen vrij duur, als men eenigtszains behoorlijke wol hebben. Maar waarom zoo'n eenvoudig te knippen kleed'ingstuk dian niet zelf gemaakt? nu de stoffen tegenwoordig zooveel goedkooper zijn? Me dunkt; er kan niet veel tegen zijn, om ze te maken van dubbel gelegd flanel, het ndet-dure flanel dat zich zoo heerlijk laat wassohen en dat toch in het dn wel warm is, vooral als men het dubbel nemen zal. Slaat men de naden daarbij van beide lagen naar binnen, dan is kimono aan bedde zijden te dragen, goed, als er door de kindertjes eens wat gauw vlekken opkomen. Neemt men effen flanel, dan zou men binnen- en buitenkant van verschillende kleur kunnen nemen. Langs de naarbinnen geslagen Engelsche naden men sitdikt de twee zijnaden dus afzonderlijk kan men de dubbelstof dan aan weerszijden nog eeno doorstikken, waarbij vooral goed ges dient te worden, dat de twee stiknaden pre cies op elkander vallen, en ook langs de zoomen en armmaden kan men doorstikken, zoodat alles goed op zijn plaats blijft Het is maar een idee. Ik geef het graag voor beter als iemand wat anders weet dat even doelmatig en goedkoop is. Soms zal men van een lichte zomerman tel, die als zoodanig niet meer te dragen is, genoeg stof hebben om er een kimono van te maken, temeer daar men er 1 de voorzijden en ook lange den onder rand zoomoodig breede dubbele bi van Iets anders aan kan zetten. Wil men echter liever geschikte stof koopen, en kan de beurs dart lijden. zoo veel te beter, het bovenstaande was maar een idee dat bij" me opkwam, toen ik de Uitkomst voor plaatsen zonder gas! Waar U ook woont als U een AMERICAN KITCHENKOOK bezit, kunt U op gas koken en geld over houden van Uw brandstoffenrekening. De KITCHENKOOK maakten brandt zijn eigen gas van gewone benzine. Kookt sneller, bakt beter, verbruikt minder dan eeniq ander kookapparaat en vraagt vrijwel gean onderhoud. Vraagt prospectus met attestenboek van tevreden gebruikers en adressen wederverkoopers aan MEYER CO. - ENGROS - AMERSFOORT AMERICAN aadiige peignoir zag, die ik op nevensstaan de atibeedduug hier iaat zien, en waarvan de lezeressen met kleine beurzen nu niet weer dadelijk moeten klagen: kijk al weer wat voor de „dames" en met voor ons moeders van groote gezinnen. Het knippen is zoo eenvoudig als voor een groote schort, eigenlijk veel gemakkelijker, omdat hot ding zoo wijd mag zijn als het uitvalt. Hier zit er een zak op en dat is wel praktisch voor de zakdoek. We zien er een dubbele bies loopen langs bedde voorpanden, echter hier maar tot het midden. Heeft men echter ad niet veel wijdte voor den rok don kan men de bies beter door laten loopen naar den zoom toe. Hier werd een lang eind de bios er nog los aangelaten, en bij wijze van sluiting gestrikt met een ander eind van hetzelfde, dat men vasthecht in den zij naad links. Men kan echter voor die sludtr strik evengoed lint nemen. Wie gauw kou vat op de ingewanden (wat voor velen het grootste bezwaar is van dart 's nachts eruit gaan) zou ik raden, het andere eind vtn de sluiting aan den buitenrand van het lin kervoorpand te hechten, en zoo, Langs den rug om, naar voren te halen door opening in den linkerzijnaad. Me dunkt, dit is wel de vlugste sluiting waarmee men altijd een dubbele overslag over borst en buik heeft. De gameeriug, die men op de kimono van onze afbeelding ziet is iets voor jonge meisjes of voor huisvrouwen met genoeg vrijen tijd, en zal overigens zoo als gewoonlijk met het moderne borduur werk het geval is, heel wat vlugger opschie ten dan men zoo op 'toog zou denken. We laten ze hier nog in een apart teeke- ningetje zien. Ze bestaat uit: ten eerste een rand van festonsteken, die gaat over den naad waarmee de bies aan de stof is gestikt. Daarbinnen, dus op de stof van de kimono, worden op gelijke afstanden groepjes van drie kleine cirkeltjes gewerkt als men wil: verschillende kleuren. Een ervan bestaat uit een ring van knoop steken, een ander krijgt enkele stralen en ziét er dus uit als een wieltje, hert derde is een dun cirkeltje van steelsteken. Men kan echter, om het werk te vereenvoudigen, ze alle drie eender maken en alleen de kleuren laten verschil len of ook dót eender maken. Tusschen de twee onderste cirkeltjes komt nog 'n staand streepje van een enkele kettimgsteek. Dat randje kan men ook borduren langs zak en mouwen. Ik mag er wel even op attent maken dat dit randje, waarvan men de cirkeltjes ook verhouding wat gnooter maken kan, een zeer aardige borduurgameerimg voor kinderkleertjes vormen kan. CORRESPONDENTIE Aan Mw. de R. V. Bij het antwoord op uw vraag heb ik een teekeningetje gemaakt, en daardoor zal het nu deze week er wel niet meer inkomen, maar dan vindt u het volgende week bovenaan. PRORFFRT Reclame MAATSCHOENEN rnUuLLIil vanaf 20 bekroond JOH. mocht hebben voor het opbergen van dekens bijv., laat men die er maar in. Moeder kan toch immers wel eens op een morgen in het kamertje Loopen als zij wat uit de kist noo- diLg heeft. Die kist wordt nu bekleed met een aardige lap, die men er gewoon los overheen vouwen of plooien kan. Daarop gaan dan een paar eenvoudige kussens, en het kamertje heeft een heel leuk gezellig bankje gekregen Verder zijn ook oude stoe len heel vaak nog wel een beetje op te knappen. Ik heb er vele jaren geleden, er gens waar ik voor een poosje een kamertje had, en waar men op den zolder nog wat van die heel oude soliede stoelen met lee- lijk verkleurd donker pluche zittingen had, deze ik dacht maar voor een paar weken opgeknapt door er lapjes van een niet te dun en zeer mooi warm gekleurd batik overheen te leggen, die ik 't was toch maar voor kort dacht ik er onder de zit tingen dus ook over de leelijk gehavende houten randen ging de lap met gewone punaises vastzette. Meer dan tien jaar later was ik weer eens in het huis en zag, dat die oude stoelen die vroeger nooit van den zolder afkwamen, maar nu zoo aardig gevon den werden, nog steeds zoo werden ge bruikt, mert dezelfde lappen zitting met punaises er nog op. Zoo kan men bijv. ook heel goedkoop ten- nisstoelrtjes nemen, deze in een mooie war me kleur schilderen, er van kleurige lappen kussens op maken en ook rugleuningen er mee bekleeden. Deze kussens (voor de rug Het eerste plaatje geeft in beeld hoe men die ouderwetsche kastjes, die in vele bui zen nog over zijn, 't zij van mahonie, 't zi] eenvoudig v<»n geverfd hout, en die men vaak wel missen wdil voor het kamertje van een dochtertje, handig kan te pas brengen. Zoo'n kastje meestal heeft het boven aan een groote of twee kleine laden en cLaa« onder twee deurtjes kan men gebruiken xir twee doeleinden. Neemt men de deurtjes er uit en maakt men in plaats daarvan (of anders over da deurtjes heen) een paar mooie, kleurige gordijntjes, dan wordt het al dadelijk een aardig boekenkastje. Over het bovenvlak kan dan wel een wroolijk, warm gekleura kleedje of loopertje komen, waarop een vaasje en wat fraaie boekbandjes, misschien nog een enkele gravure of een beeldje. 01, als men dat liever wil, en dat is ook heel aardig, kan men er een leuk opzetje, een bonibonnière, een fruit- of notenschaaltje en een klein bloemvaasje op plaatsen. Op beide manieren is het dan een vrien delijk meubeltje geworden voor het dag- kamertje. Datzelfde kastje nu kan, wan neer het zitkamertje door het meisje met een als slaap- of misschien als logeerka mertje moet worden gebruikt, des avonds worden omgetooverd tot 'n waschkastje. Men heeft achter de gordijntjes op een der planken van het kastje het waschstel staan en op het tafelblad van het kastij a ligt (onder het kleedje) een glasplaat ot als men wil een wasdoek, dat voor spatten beveiligt. Een klein werkje is nu om al die gezel lige dingen, die overdag op het kastje ston den, er voor den n-aoht af te nemen, en te bergen op de plaats van het waschstel, en dan dit laatste te zetten op het bovenblad. Men kan een oud kastje, dat men op deze manier wil gebruiken, een frissche opknap beurt geven, door het te verven in een mooie, in de kamer passende kleur, met tri pol in of, als het heel goedkoop moet, desnoods met wart'erverf. Dat laatste lukt echter niet als het kastje reeds gieverfd Is of glanzend van beits of politoer. Maar al is dit wel wat bewerkelijk dat kan er altijd nog worden afgehaald. Een andere oplossing van de wasch-tafeJ- kwestie is wat het volgende plaatje te geeft. Daar heeft men in den hoek van kamertje twee driehoekige planken aange bracht, wat men gemakkelijk kan doen, door aan de twee muren een paar deci meter van den hoek af een paar ijzeren steun seis te plaatsen, consoles, die men in eiken ijzerhandel voor enkele stuivers koo pen kan, en met schroeven vastzet Of ook kan men twee dwarslatjes tegen de muren spijkeren, waar het driehoekig plankje dan op steunt. Neem triplex voor het plankje, dat buigt niet krom. Het onderste van doe twee plankjes brengt men aan ongeveer op tafelhoogte en dient om het waschstel op te zetten. Op den grond daaronder waar men liefst een apart driehoekje zeil of eveneens een tniiplexplamkje op den vloer legt kan men dian een toiletemmer en nog een vul- waterkan plaatsen. Nu komt op flinke hoogte, nl. zoo dat men er nog net precies naar reiken kan, een ander plankje, eveneens op dwarslatjes of consoles steunend, en waaraan men met een paar koperen oogjes en een gewoon koperen gordijmroedje bevestigt; het heele stelletje zal een paar dubbeltjes kosten aan materiaal. Mooi maakt men het, door voor aan het plankje nog een dwarste tje te spijkeren, dat de gordijnringen verbergt, maar moodög is dart laatste niet. Nu kan hert meisje zelf een gordijntje naaien naar haar eigen keuze, eenvoudige cretonne of landihuisstof zal zeker wel vol- In hetzelfde kamertje is, zooals we op ons derde plaatje zien, ook de sto el en- moeilijkhei d aardig opgelost. Men heeft niet altijd stoelen tie missen voor -het meisjes kamertje. Leelijke afgedankte heeft de jonge dame liever niet (geef haar eens ongelijk), ordinaire goedkoope al evenmin, en goede zijn wat duur voor haar nog kleine porte- monmaiewelnu, allicht is er nog wel zoo'n groote houten kisrt of koffer in huis, die sterk genoeg is om op te gaan zitten. oiog noodig Zonder aansluiting of afvoer, dus overal te plaatsen. Groot verwarmingsvermogen, dat direct op volle capaciteit gebracht kan worden. Brandend ver- plaatsbaai Zindelijk. Zuinig. Veilig Gezellig gloeiend open vuur. Dat is een combinatie die U alleen vindt In den met benzine gestookten American Radiant Gashaard De oplossing voor snelle tusschentijdsche ver warming van vertrekken, waarin men niet geregeld kan ol wil stoken. Vraagt prijscourant met adressen van wederverk. aan den Importeur MEYER 8. CO. - AMERSFOORT - tv ENGROS mf/i, .«.-O®» geregeld afschuiven, wart eig vervelend zou zijn. Dit over die stoelen. Maar nu eerst nog lit die gemakkelijk is af te lei-den hoek, dde oo-k gewoon recht aan den muur een plank bevestigen op twee consoles, daar rondom heen een gordijntje vasthechten en er onder op den grond het waschstel zetten overdag. Op de plank komt een kleedje, verder wat aardigheidjes, die er het idee kastje aan geven. Dit voor overdag, des avonds wisselt men -het een met het ander om. Presdes dus als bij het kastje, de kwestie is maar, dat men, wanneer men niet toe vallig zoo'n kastje over heeft, gauwer een plank kan koopen en zelf zetten, dan een kastje aanschaffen. Men kan tegen den muur boven die plank een spatkteed ophan gen of glasplaat bevestigen en dan 't kleed, dat overdag over de plank gaat, zoo groot nemen dat het voor de helft nog er boven tegen den muur hangen kan (over de glas plaat heen dius) of men kan zoowel spat ieleed als dagkleed gemakkelijk afneembaar maken en ze dagelijks verwisselen. Dat af neembaar ophangen gaat heel gemakkelijk waarneer men de gewone muurhaakjes ge bruikt (in papierwinkels voor een paar cen ten per stuk te koop), en aan het kleed kleine, onmerkbare oogjes of ringetjes naait of wei lusjes maakt Dan is het ophangen en afhalen een minuut werk. En zoo kan men al heel goedkoop een zeer aardig ge heel verkrijgen. Het prettige van deze din gen vind ik altijd, dat men er ni-ert iets voor heeft te verknippen of verknoeien. Al de lap pen die men op deze wijze gebruikt kan men jaren en jaren telkens weer man leien te pas brengen. Ten slotte wijs ik er nog op, dat men ook wel een spiegel boven de plank kan han gen. Het oveirdagkieed hoeft daar niet eens overheen, maar kan er handig achterheen geleid worden en bijv. net zoo hoog opge hangen worden als de spiegel zelf. Want ook overdag is een spiegel in het kamertje wel handig en practdsdh, '(Slot volgt) CORRESPONDENTIE Aan Mw. Ds. B. Neen daar is geen sprake Y^' dft u te veeil vraagt met zoo'n kleinig heid. Ik mag immers veronderstellen dat u zich met boos zult maken, als ik soms het antwoord niet weten mocht. Ik heb mijn eigen Engelsche tijdschriften van de laatste maanden eens nagekeken op het punt >rging etc.), len. Toi bij gevonden. Toch lijkt mij de" zaak vrij eenvoudig, al begrijp ik wel dat u er even mee zit, maar niet dat uw drogist het niet doorziet Maar vakmenschen, ja.... Wat is hier het „duister" geval? Het deel van het recept waar uw drogist geen raad mee weet en ook uw dictionaire u niet hel pen kon and or iginal package of borani c u m is letterlijk vertaald: en boranicum in de origineele verpakking. De verklaring vind ik die bijvoeging juist, ik beschouw namelijk het woord „boranicum" als een speciale naam van een bepaald ar tikel door een bepaalde firma aan de markt gebracht onder dien naam, en vermoed dat u het recept hebt gevonden in een adver tentiepagina of anders toch in een stukje dat reclame bedoelt? jammer dat u niet de bladzijde uit het. tijdschrift meezond maar dat ging misschien niet? In elk geval denk ik dat het bij dit recept er om ging het artikel (hier „boranicum") aan den man te brengen, wat overigens onschuldig genoeg kan zijn. Nu denk ik (in de pharmaceutische in dustrie zijn zulke dingen toch vrij gewoon) dat het een stofje zal zijn, dat voor het grootste deel uit borax bestaat (waarvan de naam dan afgeleid werd) en voor een zeer gering deel uit onschuldige niemendalletjes (wie weet, geven ze er nog wat hooggeroem de vitaminen bij), het krijgt een eigen naam, een origineele verpakking en.- dan kan het voor drie- of viermaal zoo duur verkocht worden als het kemproduct. Als ik geen vrouwenrubrieken schreef die el m'n tijd in beslag nemen, zou ik ook wel eens een kansje willen wagen op dat terrein, waar men zoo gemakkelijk rijk worden kan. Maar alle gekheid opzij, ik wil dus maar zeggen „dat naar mijn idee uw dro gist u gerust gewone borax zal kunnen ge ven voor dat „boranicum". De moeilijkheid is alleen: welke hoeveelheid omdat er staat „original package", maar wellicht heeft de drogist wel een-ig idee van de verhouding, waarin het tot de andere ingrediënten kan genomen worden, of u kunt bij nader onder zoek in het artikel een beschrijving vinden van den inhoud der pakjes b.v. en anders zoudt u moeten schrijven naar den leveran cier in Engeland, waarvan het adres allicht in het^artikel of de adv. voorkomt. Een raadsel kan ik in ieder geval de zaak niet vinden en dat uw drogist werkelijk vergeefs aan het informeeren is geweest- Van drogisten gesproken hebben wé misschien onder onze mannelijke lezers wel vakmenschen met vakkennis? en, wat voor ons meer beteekent: die wat van die vakkennis voor onze vrouwenrubriek over hebben? ik informeerde al een paar maal mondeling naar het artikel berkensap dat goed zou zijn tegen rheumafchiek is dat in den handel? Vooruit hevig dank baar voor eventueele antwoorden! Maar mag ik nu onze geachte vraagstel! nog even in gemoede wat zeggen? en zal dat niet juist „teveel gevraagd" zijn? (Dit nu meteen aan andere dames, ook onder onze lezeressen, die zoo vaak enthousiast ingaan op de aanbiedingen of aanprijzingen in da advertentie- of reclamekolommen van de Engelsche vrouwenbladen). Ik heb er gekend die bijna alle coupons om gratis monsters geregeld inzonden (en misschien wel dach ten dat ze de eenige in Holland waren zoo „bij de hand"), anderen die geen kliap- loopsters liever in Engeland voor een rijksdaalder bestelden dan in Holland vootf een gulden kochten, alleen omdat het daar buiten (u drukte het toevalliv precies zoo uit) „zoo goed moet wezen". „M oetwezen" waarom? alleen omdat die Engelscha schrijver (ster) het zegt. Het zal natuurlijk wel ziin doordat aldaar, de reclame-artikelen veel suggestiever wor den geschreven en geïllustreerd! dan bij ons en veel meer speciaal op de vrou" welijke psyche gericht. Op dat punt kan Holland nog best wat van het buitenland leeren. Ik heb vaak gezien, dat vrouwei^ die geen woord van de lectuur kondeit lezen, al enthousiast werden alleen op dé plaatjes van de advertenties in de Engelsche of Duitsche bladen en daarop reeds koop plannen maakten. Maar de koopwaar valt dan wel eens tegen. En in dezen moeilijken tijd, nu er in ons eigen land geschreeuwd, gekreten wordt ara werk... en ook: om „koopkracht", moeten we liever tweemaal wat in Hollar'1 koonera dan één keer bestellen in het buitenland. Dat laatste doet u nu gelukkig niet, u laat het leveren, door een Hollandschen drogist, maar laat deze u dan maar gerust gewone borax geven, daar zou ik het maar op wa gen. Het heele recept vind ik trouwens nogal gewoon. En ik voor mij zou best willen dat er niet zooveel buitenlanders rijk ge worden waren door wat ze in ons land als „heilzaam" verkochten en dat tenslotte meest al slechts heilzaam bleek voor... hun eigen beurs; nee, wat zeg ik? - hun bran d- k a s t. ...Wat een lange preek is dit nog gewor den, ik wed dat uw man ze amper zoo lang maken zal... voor DAMES en JONGE MEISJES, te ROTTERDAM. UTRECHT en 's-GRAVENHAGE. aangesloten bij de in 1911 Kon. Goedg. Vereen, v. Modevak scholen in Nederland. Opleidingsscholen voor Examen KNIPPEN, NAAIEN en HANDWERKEN voor eigen gebruik. OCHTEND-, MIDDAG- en AVOND-, In CURSUS-, CLUB- en PRIVELESSEN. SCHOLEN te: ROTTERDAM: Directrice Mevr. S. A. v. AMIJDE—PORS, Schietbaanlaan 99, Spreekuren Donderdags van 24 en van 7—8 uur; Annastraat 5 (bij Av. Concordia), Spreekuren Dinsdags van 7—8; Beijerlandschelaan 40, Spreek uren Dinsdags van 4—5 en Vrijdags van 6—7 uur; Hillegersberg, Straat weg 127, Spreekuren 's Maandags van S—9 uur. Correspondentie-adres: Schietbaan laan 114, Telefoon 33739. Te UTRECHT: Directrice Mejuffrouw J. W. LAGENDIJK, Nieuwe Gracht 71, Spreekuren: Dinsdags- en Donderdags van 4—7 uur. Te 's-GRAVENHAGE: Directr. Mejuffrouw L. LUGTIGHEID, Acaciastrcat 49, Spreekuren: Dinsdags en Donderdags van 10—12 en van 4—6 uui. PROSPECTI OP AANVRAGE AAN DE DESBETREFFENDE ADRESSEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 10