f De Gruyter's De Gruyter anger Koffie alweer goedkooper is met alles goedkoop VRIJDAG 23 OCTOBER 1931 TWEEDE BLAD PAG. 7 Paarsmerk thans 60 ets. per 7z pond Blauwmerk n 50 ets. per 7* pond Roodmerk n 45 ets. per 7 2 pond Oranjemerk i» 35 ets. per 7: pond Groenmérk w 25 ets. per 7» pond gis een onderdeel van een machine beschou wen. Spr. teekende deze eerste propaganda avond als een aanloop, de inzet voor hel tverk in den komenden winter. De groote vraag is echter, zal 't lukken? en dir is al leen maar mogelijk, wanneer ue arbeiders aen zeker zelfrespect hebben. Vervolgens bepaalde Spr. zijn gehoor bij -deu toestand in het Paradijs, hoe de arb-id -ook daar een plaats had, want Adam moest het Paradijs bebouwen en bewaken. God gebruikte door de tijden heen de menschen als Zijn medearbeiders. Wil daarom ons werk gelukken dan moet het een hoog stempel dragen. Wo moeten ons werk beschouwen als ingeschakeld in *t groote geheel. Wij moeten den ideëelen kant van dn zaak zien en vasthouden. Ik weet het, aldus Spr., arbeiders zijn practisch en komen direct met do critiek Er wordt gezegd, er is f\an den anbeid ook nog een reëele kant. Naast de stent van God komt dan de stem van onze zinnelijke behoefte en zoo wan neer onze zinnelijke behoefte daarboven uitgaat, raakt de stem van God daarbij ten -achter en worden wij slaven. Er zijn heden ten dagen een massa meg Èchen die door hun zorgen en levensstrijd den moed maar opgeven en zich als een ètuk hout doop den stroom laten meedrijven. Er zijn vele dingen die ons ons zelfrespect uit "de hand slaan. De ideëe'e kant zullen wij noodig hebben In onzen arbeid, in de eerste plaats om rust te krijgen in onzen arbeid, in de tweede plaats voor de kwaliteit van ons werk en in de derde plaats voor de leiding van onzen arbeid. Laten wij, alaoo eindigde Spr., ons Chris tenzijn bewust zijn dan zullen wij achter Christus worden getrokken op de ideëele hoogte. Rede van den heer Grotenhuis. Nadat het zangkoor zich nogmaals had laten hooren, was het woord aan den heer J. B. H. Grotenhuis, die sprak over J)e kracht van onze beweging". In de eerste plaats wees spr. op de kracht van het getal, waarbij hij memo reerde dat op 1 Januari 1931 er 82000 en 6 maanden later, 1 Juli 1931 er 95500 leden in het C.N.V. georganiseerd waren. Al/oo dus een vermeerdering van ruim 13000 leden, menschen die het gevoeld hebben zich Christelijk te moeten organiseeren Doch niet alleen in het getal zit onze kracht, ook de geldmiddelen maken een be langrijk deel van onze kracht uit Ook dit is vooruitgaande. Was op 1 Jan. 1931 net totaal bezit f 2.259.000, thans beschikt onrh vakbeweging over ruim vier millioen gul den. waaraan dan tevens verbonden een Lb.c.-fonds, gebouwenfonds en vacantieoord. Wij zijn hier trotsch op, maar onze bewe ging mag hier niet uitsluitend de kracht in zoeken. In de eerste plaats komt daar voor de dank aan God toe, die ons het tot zoover heeft doen gelukken. Vervolgens besprak spr. de werkloosheid Van vroeger en nu, erop wijzende, dat de werkloozen van nu in vele opzichten be voorrecht zijn bij vroeger. Wij beleven moeilijke tijden en mensche- lijkerwijis gesproken is er geen uitredding uit deze ohaos, maar gelukkig hebben wij als Chr. Vakbeweging iets anders, want als christenmensch kunnen wij zeggen, dat wij het geloof hebben, dat God uitredding kan geven. Het moet gaan in onzen strijd om 't recht van onzen God en dan zullen wij Zeker triomfeeren. Bij monde van den voorzitter werden bejde sprekers bedankt voor hun krachtig pleidooi voor een Christelijke vakbeweging. Een huldiging. Daarna werd den heer I. Tuinhof de Moed gehuldigd in verband met zijn 12>/2- jarig jubileum a!s 2e secretaris. Als blijk van waardeering ontving de jubilaris ecu fraaie vulpenhouder. Hierna werd op de gebruikelijke wijza gesloten. Zooal? gezegd verleende het zangkoor geheel belangeloos hare medewerking en ook haar past een woord van lof voor dat gene wat zij wist te presteeren. Uit den Omtrek ALPHEN AAN DEN RIJN VOETBALLEN OP ZONDAG. Gisteravond gaven we een bericht over uitbreiding aantal speel-Zondagen. Helaas was het ons niet mogelijk te weten te ko men welke overwegingen B. en W. tot dit besluit geleid hebben. Toen in de raadsv gadering van Fcbruuari jl. de heer Ten éate Brouwer deze 13 speel-Zondagen te wei nig oordeelde, en hij op uitbreiding naar we meenden niet behoefde te rekenen, waren we verblijd daarover. Deze verlenging ech ter betreuren we en hoewel wij weten dat zij die op verantwoordelijke posten slaan i met andere zaken te rekenen hebben, ons niet bekend zijn, hopen we toch dat de e.v. raadsvergadering in deze licht zal verschaffen. TIEN JAAR ROODE KRUISCOLLECTE. Dit jaar zal de 10e jaarlijksche Roode Kruiscollecte worden gehouden en wel op Woensdag 28 October a.s. Waar de opbrengst dezer collecte geheel n goede komt aan het vredeswerk van het Ned. Roode Kruis, waarvan de gemeen schap vruchten plukt, beveelt het Comité ook deze collecte weder met warmte bij de ingezetenen aan, opdat een ruime opbrengst worde verkregen. VOETBALLEN OP ZONDAG Aan het begin van het jaar hebben B. en W. vergunning verleend aan de voetbal- cereen. „Alphen" en de twee andere voetbal- rercen. ter plaatse tot het spelen van 13 wedstrijden op'Zondag. Daar de voetbal- vereen. .Alphen" deze 13 Zondagen ge speeld heeft, is op verzoek verlenging speel-Zondagen door B. en W. nog 4 Zon dagen toegestaan. GOUDEN HUWELIJKSFEEST De heer C. Pannevis en diens echtgenoote P. M. Pannevisvan der Giessen hopen 3 November a.s. hun gouden huwelijksfeest te herdenken. In het voormalig Oudshoorn heeft de heer Pannevis een plaats van be- teekenis ingenomen. Voor vijftig jaar van zijn vader de wethouder Pannevis van Oudshoorn de timmerzaak te hebben over genomen, heeft de heer Pannevis naam ge kregen door zijn architectuur. Als architect heeft hij veel werk gedaan. Zijn bekende zaak is in 1923 overgenomen door den heer G. W. Vis, bouwkundige alhier. Niet alleen op maatschappelijk terrein, ook het staatkundige had zijn belangstelling. Vele jaren was hij lid van de gemeenteraad van Oudshoorn voor de Liberale partij; vervulde de betrekking van Opper-Brandmeester en was bestuurslid van het Weeshuis te Ouds hoorn. Bijzonder dient vermeld te worden dat de heer Pannevis in de tijd toen de molens voor antiek werden aangezien de oprichter is neweest van het stoomgemaal in de Vierambachtspolder aan de Woubrug- scheweg. Beiden genieten een goede gezondheid, de heer Pannevis zien we zeker enkele keeren per week door Alphensche straten wande len; terwijl zijn echtgenoote in vlugheid niet onder doet voor de jeugd. Aan belang stelling zal het hun niet ontbreken. GEREF. ZENDINGSBOND Vrijdag a.s. n.m. te half acht hoopt voor de Hulpvereeniging G. Z. B. alhier in „Bethel" op te treden de heer P. Smits, hoofd der Chr. School aan de Julianastraat met het onderwerp: „Uit Egypte geroepen". burgerlijke stand GEHUWD: L C S van der Willik 27 J en M van den IJseel 24 J. GEVALLEN: J P Zirkzee—1Tulnenburg z O van Zwleten—Gerritsen z D Kouwenhoven —Haak z W van der MeU—VerwetJ d J C an Es—Srits z H A Schellingerhout—Splin- er z A E BurggraafBlUleven z M Koers —Westmaas d M van Eek—van Bunnlk z E Groenendijkvan der Neut z G Mulder Herder z M Oudshoorn—Dekker d OVERLEDEN: B J van Groeningen van Stee nis. wedr v Chr Pels 82 j. MG Roling wede v J A Stigter 70 J. K de Jong 2 J. HAZERSWOUDE GEMEENTERAAD Vergadering van den Raad der gemeente op Donderdag 22 October des v.m. 10 uur. Aanwezigalle leden. Voorzitter is de burgemeester de heer J. v. d. Meulen, die de vergadering opent met ambtsgebed. De notulen worden gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter doet mededeeling van ingekomen stukken w.o. Missive van Ged. Staten houdende goedkeuring van raadsbesluiten. Missive van Ged. Staten houdende vaststelling van dc gemeentereke- ning 1929. Verslag van de Keuringsdienst voor Waren over het tijdvak 2 Januari tot en met 30 September. Van B. en W. van Koudekerk de begrooting Brugbedrijf over 1932 waarbij de bijdrage dezer gemeente is geschat op 1544. Proces-verbaal van kas opname bij den Gemeente-Ontvanger. Deze stukken worden voor kennisgeving aange- Een ingekomen adres van den Gemeente- Veldwachter inzake zijn salaris, zal hij de begrooting worden behandeld; evenzoo een adres van de Algemeene Politiebond, waar in wordt verzocht om een bedrag van 10 voor elk der deelnemers aan de te volgen cursus. Tevens is ingekomen een verzoek van de Harmonie om 100 subsidie, een gedeelte grond in de Torenstraat be schikbaar te stellen tot het plaatsen van de muziektent De aanvrage om subsidie zal bij de begrooting aan de orde komen, maar wat het tweede verzoek betreft, is het niet mogelijk hieraan te voldoen. Aan geboden wordt de gemeentebegrooting over den dienst 1932, en de begrooting van het Waterleidingbedrijf. De voorzitter geeft een algemeen overzicht, en wijst er op dat ver hooging der opcenten op de Gemeentefonds belasting noodig zal zijn. Voor 1931 be droegen de opcenten 25, nu zal het volgens de aanwijzing van den Inspecteur noodig zijn dat 80 opcenten worden geheven. In zake de tol zijn nog geen nadere gegevens van Ged. Staten ontvangen, zoodat het ge wone bedrag der inkomsten der tol op de begrooting is gebracht. De begrooting der gemeente en die voor het Waterleidingbe drijf, met memorie van toelichting zal bij de raad circuleeren. Tot leden der commissie voor het nazien der begrooting worden aangewezen de heeren Ab. Scheel, Jac. de Kort en J. W. van Vliet, die zich hiertoe bereid verkla ren. Hierop stelt de voorzitter aan de orde: Voorstel van B. en W. tot aansluiting bij de gemeente Lelden ter zake de ver pleging van lijders aan besmettelijke ziek- De Voorzitter doet hieromtrent nadere me dedeeling en zegt dat van Rijkswege in de gemeenten een onderzoek wordt inge steld. Gelegenheid wordt gegeven dat een kring van gemeenten zich vereenigen voor dit doel om daarin te voorzien. Van de ge meente Leiden is daartoe een schrijven ge zonden met verzoek tot aansluiting, waar voor het totaal bedrag der kosten is ge raamd op ongeveer 150.000. Bij deelname van de gemeente,loopende over 40 jaar, is het bedrag der kosten per inwoner gesteld op 6 cent per jaar. B. en W. staan zeer sympathiek tegenover het voorstel van Lei den maar achten het, met het oog op de hcerschende malaise nog niet mogelijk tot aansluiting over te gaan. Na bespreking waarbij de raad zich vól kernen met de gedachte van B. en W. kan vereenigen, wordt besloten voorloopig nog niet aan te sluiten. Naar aanleiding van een schrijven van den Minister van B. en stellen B. en W. voor, over te gaan tot vaststelling van een verordening betreffen de het vervoer van benzine per ketelwagen over den openbaren weg. Een verordening hiertoe wordt voorgelezen en na breede be spreking vastgesteld. Op advies der Gezondheidscommissie, wordt op voorstel van B. en W. besloten tot onbewoonbaarverklaring van de wonin gen aan den Rijndijk gemerkt A. 322 en A. 324. Hierop stelt de Voorzitter aan de orde: Voorstel van B. en W. inzake tewerk stelling van werkloozen. Voor dit doel is een conferentie gehouden door B. en W. met het bestuur der Ver- eeniging Werkverschaffing, en met de be sturen van organisaties, en zijn maatrege len getroffen ter voorziening. Voorheen kon worden volstaan, zegt de Voorzitter, met enkel hout te laten zagen, maar den laatsten tijd bleek dat meer zorg aan deze zaak moest worden besteed. Het resultaat van de gehouden besprekingen is geweest dat besloten werd lot het navolgende voorstel: Werkloozen. waaronder te verstaan hoof den van gezinnen of kostwinners, aan werk te helpen door hout te laten zagen: bagge ren, ophoogen van de tuin bij de openbare school en verbetering der schoeiing, oprui ming van molenfundeeringen en uitbagge ren van een gedeelte der Hazerswoudsche Droogmakerij. Dit werk te doen uitvoeren onder leiding van het bestuur der Vereen. Werkverschaffing en de Gemeente-Opzich ter. Hierbij stellen B. en W. voor georga- niseerden drie dagen per week te laten werken voör 3„ en ongeorganiseerden 5 dngen werken tegen 2.50 per dag. De Voorzitter merkt hierbij op dat wel enkele personen zich den laatsKn tijd heb ben aangesloten bij een organ: tie en dus steun ontvangen van de kas. maar dat er nog velen zijn die hiertoe niet zijn over gegaan. Noodig is hen op te wekken, in hun eigen belang, hiertoe te besluiten. Bij de gehouden bespreking acht de heer Jac. de Kort het onbillijk om ongeorgani seerden achter te stellen bij de anderen, daar er zijn die hiervoor gewetensbezwaar hebben. De heer Scheel veronderstelt dat in mige gevallen de patroons oorzaak zijn dat men niet tot aansluiting overgaat en acht het verschil dat tusschen de beide groepen wordt gemaakt inzake uitkeering, te groot. De heer D. de Bruyn merkt op dat door de georganiseerden een offer wordt ge bracht. en de andere groep hiervoor zich geen uitgave getroost, zoodat het billijk is eenig verschil te maken. De heer A. J. de Jong zegt dat de schuld van niet-georganiseerd-zijn der arbeiders riet mag worden toegeschreven aan de pa troons en wat het verschil betreft is dit niet zoo groot wat met bewijzen wordt ge staafd. Bovendien zijn de uit te keeren loonen vastgesteld in overleg met de be sturen der organisaties. Nadat nog enkele punten door den voor zitter in den breede zijn behandeld en ge dachteniswisseling door enkele leden plaats had werd het voorstel van B. en W. aan genomen met 9 stemmen voor en twee te gen. n.1. de heeren Jac. de Kort en Ab. Scheel. Goedgevonden wordt wijziging der begroo ting 1931 tot een bedrag van 1000. Bij de rondvraag wijst de heer Kaptein op het wenschelijke dat meer toezicht wordt gehouden op het rijden der auto's die vaak met veel te groote snelheid de wegen pas- seeren. De Voorzitter zegt dat maatregelen zijn genomen dit tegen te gaan. De heer M. Scheel zag gaarne bij be grafenissen meer politietoezicht Tevens maakt hij B. en W. opmerkzaam in ver band met een brandje in de Groenendijk, dat een tweetal personen zich met gevaar, zeer verdienstelijk hebben gemaakt bij deze brand, waardoor erger werd voorkomen en zou het wenschelijk achten dat door B. en W. een woord van dank hen werd gebracht, zoo mogelijk hen een gratificatie werd toe gekend. De Voorzitter belooft nota te zullen nemen van beide opmerkingen. De heer Scheel zag gaarne dat kinder toeslag werd verleend aan werkloozen, wan neer zij bij de gemeente worden tewerk gesteld, en geeft daartoe een regeling in overwe A ïg. De heer D de Bruyn merkt op dat het beter is hiervtxir nu geen vaste regel te stellen, en achl het beter dat B. en W. later met een aanvullend voorstel zal ko men tot den raad. wat wordt goedgevon den. Niemand der leden meer het woord verlangende sluit d« Voorzitter de vergade ring. KATWIJK AAN DEN RIJN KRINGVERGADERING GEREF. MEISJESVEREENIGINGEN De kring „Rijnsburg en Omstreken" van den Bond van M.V. op Geref. Grondslag, hield in de zaal der Geref. Kerk alhier zijn eerste vergadering in dit seizoen. De presidente opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en sprak een kort openingswoord. Hierna las de secretaresse de notullen der laatst gehouden vergadering. Na een korte recitatie van een der leden van de vereen, te Rijnsburg verkreeg Ds. H. Ph. Ingwersen het woord tot het hou den van een causerie over „De Zending" Spr. vertelde eerst over de reis naar Indië. «prak daarna over het zendingswerk in het algemeen; belichtte verschillende Indische toestanden, o.a. het verblijf der Europeanen in Indië en hun bijzondere moeilijkheden. Op onderhoudende wijze vertelde spr. over zijn verblijf en werk in Indië. Hoofddoel van deze causerie was het uitlokken van een goede bespreking. Dit doel werd ten volle bereikt. Er volgde een prettige en leerzame bespreking, waaraan door een 12- tal meisjes werd deelgenomen. In de pauze werd een collecte gehouden ten bate van de Zending, welke 9.05 op bracht. Declamatie door de vereen, te Katwijk aan den Rijn moest om des tijdswille ach terwege blijven. Het bezoek was uitstekend. Ongeveer 90 leden van aangesloten vereenigingen waren aanwezig. Ds. H. Meijering sloot deze uitnemend ge slaagde vergadering met dankgebed. TUINBOUW Na de bekende „bloemkooldagen", toen de tuinders eiken dag zeer groote verliezen leden, is als gevolg van het koudere weer een groote vermindering in den aanvoer ge komen en tegelijkertijd een kleine verbete ring in de prijzen. Dit wil nog niet zeggen, dat er winst gemaakt wordt Het is nog slechts een enkeling onder de tuinders, die extra kwaliteit een prijs kreeg, die gelijk is aan de exploitatiekosten. Doch die ongekende lage prijzen kwamen niet meer voor. Thans hoopt men op een ge leidelijke verbetering van den prijs. De peen bracht redelijke prijzen op. Naar de overige winterproducten was weinig 'raag. Er werden lage prijzen voor betaald. Het Is nog steeds een hopen op beter. ROODE KRUIS COLLECTE. De opbrengst van de collecte ten bate van het Roode Kruis heeft opgebracht de som van f 31.45. RASHOND GESTOLEN Van L. v. d. D. aan den Achterweg werd een rashond gestolen. Er werd aangifte ge daan bij de politie. Deze wist het dier in een woonschuit te Leiden die eenigen tijd in de Katwijksche wateren had ver toefd op te sporen. Het beest werd in beslag genomen en tegen de vrouw van den woonschipper wegens diefstal proces verbaal opgemaakt. KATWIJK AAN ZEE ZITTING GEMEENTE-ONTVANGER. In het vervolg zal de gemeente-ontvanger hier eiken Woensdag des n.m. van 24 op het bureau van de Arbeidsbemiddeling, Burgerdijkstraat 18 en iederen Donderdag des v.m. van 9.30 tot 12 uur in het Weeshuis zitting houden voor het betalen der school gelden. DIEFSTAL. Bij de politie alhier werd aangifte gedaan door L. v. d. D. uit de Achterweg, rashond gestolen was. De politie kwam na onderzoek tot de ontdekking, dat de hond waarschijnlijk was ontvreemd door een vrouw van een woonschuit. Deze was echter al vertrokken. Het scheepje werd echter door de Katwijksche politie te Leiden achter haald en het bleek dat het dier aan boord van de schuit was. De hond werd in beslag genomen en aan den eigenaar teruggegeven Wegens diefstal werd proces-verbaal opge maakt tegen vrouw E. M. B. INLICHTINGEN TE BEKOMEN. Omtrent een witte geit, die onbeheerd op den weg is aangetroffon, zijn inlichtingen te bekomen op het politie bureau. RIJNSBURG TUINBOUW Er gaat niet veel om in den handel van tuin bouwproducten. De bloemkoolaanvoe: weinig beteekenis meer, en grove producten als uien, roode-, gele-kool enz. staan laag in prijs. Dit draagt er toe bij om geen haast te maken met den afzet. Bloemkool ging in eerste soort voor f 1.50 tot f 5.60, gele en roode kool bracht van f 3.30 tot f 5.10 op. Uien gingen per 100 kg. voor f 2.10 tot f 2.60. Breekpeen wordt nog weinig verkocht en gaat voor f 2.50 tot f3.60 per 100 kg. AANRIJDING Naby de Korte Brouwerstraat is gi^termo*p gen een brik van den landbouwer Kr. v. D., te Katwijk aan Zee, aangereden door een van Noordwyk komende tram. Het uitzicht is ter plaatse zeer slecht, wel is daar een verkeersspiegel geplaatst, maar deze was door den regen beslagen. Van de brik bleef vrijwel niets heel, maar koetsier en paarden kwamen er goed af. Onderzocht wordt of de trambestuurder signalen gegeven heeft. SASSENHEIM aanbesteding Door het bouwkundig bureau J. P. Ouds- horn Zonen werd namens de Kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente alhier in vakken aanbesteed: Het restaureeren en gedeeltelijk verbouwen in de Oude Herv. School tot Vereenïgings- gebouw, staande aan de Hoofdstraat 217 alhier. Perceel 1. Timmer-, metsel- en stucadoors- werken Gebr. van Breda f 2.750.K.W. van Breda f 2.145.—. Perceel 2. Lood- en zinkwerk, A. W. van Helden, f 154. Perceel 3. Ijzerwerken, H. Engberts, f 419. Perceel 4. Glas- en verfwerk, G. J. de Nobel, f 850.G. C. van Goeverden f 820.—, J. van Duyker, f 675. kaasdag De kaasdag waarvan wij in ons vorig num- er melding maakten is in alle opzichten sehit terend geslaagd. Hij werd gehouden op initia- ran de Vereeniging van Oud-cursisten de Landbouwwintercursussen, afdeeling Sassenheim en Omstreken, voorzitter de heer N. Slingerland, alhier. Alle inzendingen werden aangemaakt op 8 Augustus en in totaal waren 18 inzendingen van komijnde kaas en 4 zoete kaas. Aan 7 van deze 18 inzendingen werd het maximum aantal punten toegekend, n.l. 84, terwijl er verder C waren met boven de 80 punten. Van de 4 andere inzend'ngen behaalde 1 het maximum aantal punten. De keu ring geschiedde door Ir. W. J. Huisman, Rijks- zuivelconsulent voor Zuid-Holland, bijgestaan door twee ambtenaren, terwijl ook een des kundige uit den kaashandel aan de beoordee ling deelnam. De inzendingen waren niet op naam gesteld, doch werden onder nummer ten toongesteld, 's Avonds om 7 uur hield de Inspec teur van het Kaascontrolestation uit den Haag belangwekkende lezing voor de vakmen- scheiï. wees op de verschillende gebreken die sommige inzendingen vertoonden en sprak er ook zijn voldoening over uit dat vele inzendin gen zulk een hoog aantal punten mochten be halen. Door Ir. Spaans van het stikstofbureau, werd daarna de Weide-film vertoond, welke door hem op onderhoudende wijze werd toe gelicht. LIGHALLEN De lighallen achter het St. Bernardusgebouw zyn bijna voltooid en zullen binnenkort offi cieel worden geopend. De toegang tot deze lighallen zal langs de linkerzijde van den tuin van het St. Bernarduagebouw worden geleid, waartoe een gedeelte van het hek van dit ge bouw wordt weggebroken. VOORSCHOTEN GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dinsdag 27 October 1931, des namiddags Onderwerpen ter behandeling: Ingekomen stukken. Uitloting obligaties, Voorstel tot het verzoeken van vrijstelling voor het ge ven van onderwijs in lichamelijke oefening, idem inzake kwijtschelding huur, idem toi beschikbaarstelling van de gymnastiekzaal voor een tuinbouwcursus, idem tot wijziging van de Bouwverordening, idem tot vast stelling der gemeentelijke vergoeding be doeld in art 101, lo en 9o der L. O. Wet 1920, idem inzake onteigening Papelaan, idem tot vaststelling van het getal opcenten op de Fondsbelasting voor het jaar 1932 1933, idem tot behandeling en vaststelling der Gemeentebegrooting 1932. Besluiten Comptabiliteit. Ontheffingen Schoolgeld. Laatste Nieuws. KERKNIEUWS cand. H. Bouma te Haren (G.). Bedankt: Voor Bellingwolde-Nieuwe- schans en Schoonoord, cand. H. Bouma te Haren (G.b NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Raamsdonk, H. Guittart te Oosteiend (Fr.). Bedankt: Voor Nigtevecht, P. Siemelink te Gassellernijveen. SCHOOLNIEUWS ACADEMISCHE EXAMENS L C. Boogh Buuren beidei RIJKSUNIVERSITEIT TE LEIDEN. Geslaagd J. Mac Daniel. Boskoop. S. A. Liezen berg. Haarlem en J. W. H. Berkeljon. Der Haag. EXAMENS BEWAARSCHOOLAKTE HANDELSBERICHTEN ROTTERDAM 23 OCTOBER Vroegkoersen van heden: MAÏS. November 68 U: Januari 70.—; Maart 73Mei 74%. Omzet 50 contracten MARKTBERICHTEN LEIDEN. 23 Oct. Vee. Aanvoeren en prijzen: 1306 runderen. 76 kalveren. 769 schapen. 27 stle ren 95—360: 193 kalf en -melkkoeien f 165 S10. stug; 585 varekoelen 130200, matig: 221 vette ossen f 160300 (4082 ct p kg sohoon). flauw; 279 graskalveren 8080; 11 26—29 ct; zouters 28—32 ct p kg levend gew 1210 biggen 4—9; 8 paarden f 90—220; 1 veu len; 3 bokken en gelten 4—8 alles per stuk Kaas. Aangevoerd 121 partüen waarvan 94 Goudsche en 27 Leidsche Prezen: le srt Goud sc-he f 34—36: 2e srt 3033: le srt Leidsche f35—41; 2e s. f 30—34; per 50 kg.; Handel flauw. Aan de Stadswaag gewogen. 61 partijen 2281 stuks; 20882 kg. VLAARDINGEN. 28 Oct. Ook heden geen schepen binnen en geen afslag geweest. Betaald werd voor zoutevisch 29—29.80 per kantje. Trawlvisch. PrUzen: tarbot f 1.40—1; tong f240 —1.85; per kg.: gr schol f 47.50: middel scbol f 46.50: zetechol f33: kl schol f 29—11 50; schar f 6.70—3 50; kl middel schelv f40; 'gr gullen f 30; kl gullen f 19—12; wijting f93.10: kl. schelv. f 27—17.50 per 50 kg., kabeljauw f94— 85 per 125 kg. De stoombtrawler hc somde: ÏJM 88 Jenny Elke dag, dien gij voorbij laat gaan door uit te stellenis verlies. Want het kan zijn, dat juist het model, waar U verrukt van zou geweest zijn vandaaa is verkocht. Laat Uw weifelende stem ming dus overwonnen worden door het vaste besluit morgenochtend eens een bezoek te brengen aan onze magazijnen. Onze collectie is schitterend. Ook in de groote maten is de afwerking buitengewoon, want daar letten wij speciaal op. Behoeven wij U Pjrej- nog meer te vertellenKom zelf zien LPT SI en sfej njef uifj HOFWEG DEN HAAG Alléén Hofweg O AMSTERDAM UTRECHT NiiuvMdjjk 22S AlUdn Oude Gracht 1SI |C ROTTERDAM Hoogstraat hoek Spui LEEUWARDEN NIJMEGEN Over de Kelders 16-18 K. Molenstraat 7<8 „HAAüSCH MODEHUIS" HOFWEG 6 Zaterdags lot HALF TWEE uur gesloten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 7