WAALS MARTENS LET NU OP HOE GOEDKOOP MARTENS IS Herfstcampagne 1931 VRIJDAG 23 OCTOBER 1931 TWEEDE BLAD PAG. 6 HAARLEMMEHSTR. 130-T3S Wollen Heeren Vesten, Jaquard dessin 6.75 5.75 5.40 Heeren Pullovers 6.--4.75-3 50-2.25-160 Manstru en 3.90 2.90 1.- Dames en Heeren Pullovers met treksluiting 750 - 5.90 - 3 90 - 2 90 Jongens en Meisjes Pullovers met treksluiting leeftijd 6 8 10 12 14 jaar 2.30 - 2.45 - 2 60 - 275 - 2 90 Dames Pullovers 4 75 - 3.50 - 2.50 -1.75 - 1.30 Meisjes Pullovers leeftijd Jongens Truien lee tijd 3 6 9 12 jaar 0.44 - 0.59 - 0.75 -0.8/^ Dames sport Pullovers met de nieuwe rolkraag 7.&5 GEBREIDE PULL-OVERS LUMBER-JACKS TRUIEN Gorgel droog met WYBERT beschermt U iedei* jaar tegen verkoudheid en catarrh. STADSNIEUWS TERAARDEBESTELLING DS. H. J. KOUWENHOVEN DZN. VERSCHILLENDE TOESPRAKEN Door een groote. zeer groote schare be langstellenden is Ds. H. J. Kouwenhoven, in loven emeritus-predikant van de Geref. Kerk alhier, gistermiddag naar zijn laatste rustplaats op den doodenakker geieid. Hoe zeer hij geliefd was is tijdens zijn leven meermalen gebleken en bij zijn sterven is dat opnieuw allerduidelijkst in het licht ge treden. Onder de aanwezigen bevonden zich deputaties van verecnigingen waaraan de overledene zijn krachten heeft gegeven, o.a. van het fonds voor Schoolhulp voor Zuid- Holland van de Theologische School, van de classis Leiden der Gercf. Kerken, van de gen&buurde kerken, w.o. ook oorscho ten, waar de overledene predikant geweest is. vele predikanten, autoriteiten uit. onder wijskringen, e. a. Bij de geopende groeve werd in de eerste plaats het woord gevoerd door Ds. J a c. Er inga, van Oegstgeest, de pastor loei. die begon met te zeggen, dat de groote me nigte ibij deze droeve plechtigheid het beste bewijs is hoe groote schok van ontroering het plotseling pverlijden van Ds. Kouwen hoven heeft teweeg gebracht. De vorige week was hij nog in ongebroken kracht en van een jeugdige opgewektheid en thans reeds staan we aan zijn groeve. De sterkste is enkel ijdelheid. Dat is ook hier weer ge bleken. We moeten bij deze groeve achter waarts en naar beneden -zien, en ook naar boven. Bij het achterwaarts zien kan Spr, niet alles opsommen wat deze mensrh. dcc Christen beteekend heeft als echtgenoot, als vader, als herder en leeraar. Honderden malen heeft zijn bazuingeluid tienduizen den menschen het evangelie verkondigd, de opstanding on het leven. Daartoe was hij geroepen en dat heeft hij trouw gedaan. Spr. spreekt hierbij ook de dank en de waardeering uit van den kerkeraad van Oegstgeest, waarvan I>s. Kouwenhoven den laatsten tijd als ouderling deel uitmaakte, voor al hetgeen de overledene, als zoodanig nog heeft gedaan. We zien bij dit graf ook naar beneden en worden weer opnieuw in dachtig het woord, dat gelijk het gras ons kortstondig leven is. Het is den mcnsch ga zet eenmaal te sterven. Heden ik en mor gen gij. Wij blijven echter niet naar bene den zien, maar richten dadelijk de blik naar boven, naar den hemel vol licht, naar den troon Gods, waar thans ook deze dienst knecht eeuwige rust en vrede smaakt Als we naar boven zien, dan durven we ook vooruit zien. Dan zien we Piet in 't donker Dan roemen we in het geloof, in de weder opstanding. Hier heneden wandelen we in het pelgrimskleed. Boven leggen we dat af. Ook de pelgrim, wiens lichaam hier in het graf is gelegd, is thans de vreugde des Hee ren ingegaan als een goede en getrouwe dienstknecht. Van Mozes staat geschreven dat zijn oog niet verdonkerd was en zijn kracht niet vergaan, toen God hem weg nam. Mozes stierf als de knecht des Heeren. Zoo was het ook met Ds. Kouwenhoven. Vele jaren heeft hij in ongebroken kracht de Gemeente des I-Ieeren gebouwd en toen is hij in het harnas gestorven. Schoon, wannee.r dat van ons gezegd kan worden. De dienstknechten van Jezus Christus zijn geen loondienaren. Ze volgen het voorbeeW •van den Heiland, die gekomen is om te die nen. God heeft ons ook gediend. Zoo is het schoon om te dienen. Al onze levenskracht wijden aan den dienst van God, dat is het schoonste en dat heeft deze dienstknecht gedaan. Hij is ingegaan in de vreugde zijns Heeren. Toespraak Ds. Thomas. Vervolgens sprak Ds. Thomas namens de Gemeente van Leiden, die de overledene 30 jaar heeft gediend. We prijzen God, aldus Spr., dat Hij ons Ds. Kouwenhoven zoo lang geschonken heeft Hij had niet alleen beteekenis voor de Kerk. maar ook voor het Nederlandsche volk, van welks geschiedenis hij een ijverig beoefenaar was en dat hij met zijn singuliere gaven trouw heeft gediend. De dankbaarheid gaat echter in de eerste plaats naar God uit om zijn werk in den wijngaard des Heeren. waardoor hij velen tot zegen is geworden Misschien staan er rond deze groeve wel dip door zlin preeken rijk gezegend zijn gewor den. Hij was voor honderd procent Dienaar des Woords. Altijd bracht hij het Woord en dat alleen. Daarvan was hij een trouw •paladijn, d'e blindelings zwichtte voor hel eezag van dat Woord. Hij bracht dat Woord forsch en op den rnan af. Niets mannelijks was hem vreemd. Hij brach het met een in drukwekkend, met een magistraal gebaar en met een natuurlijke welsprekendheid, als een van de oude profeten, die onverbiddelijk liet hooren zijn: Alzoo heeft gesproken de Heere Heere. Spr. wees er voorts nog op, hoe aan Ds. Kouwenhoven ook de geschiedenis heilig was. Vooral zij die hem hoorden spreken op den derden October of voor de Oranjeveree- niging weten dat. Hij was daarbij ook een man van den vrede, zulk een man des vro- des, waaraan wil in deze zware tijden be hoefte hebben. Hij was een Vaderlandsche Geus, die den Heere Zijn God diende. Dit ontroert ons zoo Ds. Thomes richtte zich hier tot de familie Ds. Komvonho- ven was een kind van God en dat is een heerlijke wetenschap. Hoe heerlijk waren zijn laatste woorden: Ik geef 't alles over aan Jezus. Hij zal U niet beseven en Hij zal U niet verlaten, aldus Spr. Wie in Hem ge looft zal leven, al iware hij ook gestorven Kom Heere Jezus, ja kom haastelijk. Namens de kei-ken van de classis Leioen werd daarna het woord gevoerd door Ds. H. Ph. Imgwersen, van Katwijk aan Zee, die zich richtte tot de familie en zei- de zeer geschokt te zijn door de wij.ze waar op het God heeft behaagd Zijn dienstknecht tot zich te nemen, zoodat do laatste zorg aan hem besteed door vreemden moest ge schieden. God trooste u allen, aldus Spr. Ds. Kouwenhoven was op *hij?ondere wijze toegerust om het Evangelie te bedienen. Altijd was hij trouw op Toen zijn ja ren begonnen te klimmen, net hij het echter ook graag aan jongeren over en gaf hij hen de leiding. Op de classisvergaderingen in de kerkeraadskamer aan de Hooigracht kon rnen hem vinden op de eerste bank, het hoofd naar boven, vanwaar hij altijd zijn kracht verwachtte. Hij mengde zich in de bespreking wanneer hij meende dat zijn I spreken een verbetering brengen kon. Men i luisterde gaarne naar hem. God geve, al- dus Spr.. dat de arbeid van Ds. Kouwen- j hoven rijke vruchten zal dragen. Daarna sprak Ds. Bouwman mede na mens Ds. Thomas als collega's van den overledene. Spr. heeft 15 jaar en Ds. Tho mas 18 jaar met hem mogen samenwerken, altijd in de hoste harmonie. Hoezeer ook in karakter en temperament van elkaar ver schillend, hebben zij toch altijd eendrachtig, ols broeders, een van hart, met elkander gewerkt. Ds. Kouwenhoven was een nobele man. voor wiens arbeid groote dank aan God toekomt. Hij was iemand met een eigen meening, maar die de meening van ande ren zeer goed kon respecteeren. Spr. herin nert ook aan het hartelijk welkom waar mede hij steeds in den familiekring van Ds Kouwenhoven werd ontvangen, en brengt, daarvoor dank. Voorts memoreerde Spr. den arbeid van Ds. Koimvenhoven voor de Leid- sche Kerkbode. Vrijdag zal nog een medi tatie van zijn hand daarin verschijnen, Thans rust hij van zijn arbeid bij God. Zijn hijgen naar de zaligheid heeft bevrediging gevonden. Moge de Heere de achterblijveu- den troosten en sterken. Ds. J. H. R i e t b fi r g, van Maassluis, sprak vervolgens als voorzitter van het fonds voor Schoolhulp voor Zuid-Holland, waarvan Ds. Kouwenhoven tweede voorzitter was. Nog veertien dagen geleden heeft de overledene hiervan oen vergadering bijgewoond. Dank baar mogen we zijn, aldus Spr. dat wij Ds. Kouwenhoven zoo lang hebben mogen be zitten als steun voor de jonge menschen, die voor de Evangeliebediening wenschen te worden opgeleid. Hij had groote liefde voor de Theologische School en was een gaarne, gezien figuur. Spr. sprak nok woorden van troost tot de familie en eindi; de met den wensch dat wij allen zulk een doorging mogen hebben als deze dienaar des Ileeren naar het eeuwige leven. Ds. II. J. Kouwenhoven, uit Wage ningen, sprak als oudste in het land zijnde zoon van den overledene een dankwoord voor de belangstelling hij deze groeve, dip de familie niet verwondert, omdat zij wist welk een groote plaats Ds. Kouwenhoven in de harten van velen veroverd heeft, maar waarvoor zij toch van harte dank haar is en waarover zij e-ich verheugt. Er is echter nog een hoogere vreugde in de harten van zijn vrouw en kinderen, de vreugde dat hun man en vader verzoening heeft gevondpn in Jezus' bloed en dat hij thans juicht voor Gods troon, vreugde ook, omdat hij zoovele jaren het Evangelie van Jezus Christus heeft kunnen verkondigen, hetwelk zijn lust en liefde was. Gezongen werd daarna Psalm 65 2: Een stroom van ongerechtigheden, Had -de overhand op mij, Maar ons weerspanning overtreden, Verzoent en zuivert Gij. Welzalig, wien Gij hebt verkoren, Wien g' uit al 't aardsch gedruisch, Doet nad'ren en Uw heilstem hooren. Ja wonen in Uw huis. i Ds. J. O v e r d u i n, van Sleen, een schoon zoon van den overledene, las vervolgens Ps. 121, dat Schriftgedeelte, waarop in een telegram van de kinderen uit Indië wordt gewezen. Ds. Overduin ging daarna voor In dank gebed, om te eindigen met het Onze Vader. Het lichaam van Ds. Kouwenhoven is aan de schoot der aarde toevertrouwd, flet staat als een onwerkelijkheid voor ons. Zoo als echter bij zijn leven deze dienstknecht Gods velen getroost heeft, zoo gaat ook van zijn graf een sprake uit van troost, de troost dat de dood verslonden is tot overwinning, de troost dat Christus als het hoofd, al da leden zijn lichaams tot zich trekken zal in heerlijkheid. AANGEHOUDEN Aangehouden is de 21-jarige C. de B. al hier, als verdacht van oplichting en fles- schentrekk-erij. LEIDSCHE ZWEMCLUB. In het afgeloopen seizoen heeft de Leid- sche Zwemclub haar diploma kunnen uitrei ken aan 22 zwemsters en 35 zwemmers. HET RESIDENTIE-ORKEST ILONA DVRIGO Het eerste abonnementsconcert van het Residentie-Orkest had de Gehoorzaal geheel vol doen loopen. En het publiek mocht te vreden zijn over het eerste programma, waarmee het seizoen opende. Dr. Peter van Anrooy, de dirigent van het R.O., had zich van de medewerking van de beroemde alt zangeres Ilona Durigo verzekerd. We hebben haar hier te Leiden een paar malen gehoord in het meesterwerk, waarin zij niet te over treffen is, „Das Lied von der Erde" van Gustav Mahler. We hebben een onverslijt- bare herinnering aan haar voordracht van het „Ewig" aan het slot van het werk. Het viel dus vooruit wel te constateeren, dat zij dat onvergetelijk schoone, voor ons persoon lijk tenminste, niet zou overtreffen. „Das lied von der Erde" is zoo innig met haar wezen samengegroeid, dat het geheel van haar zelf is geworden. Ditmaal hoorden we haar eerst in een vier tal Italiaansche werkjes uit de 16de en 17de eeuw: „Morir vogl'io", recitatief en aria van d'Astorga, „Star vicino" van Salvator Rosa. „Come raggio di sol" van Antonia Caldara en „Danza, Danza" van Francesco Durante. Vier voordrachten, verschillend van stem ming en inhoud en dus ook van vorm; de muziek van deze liederen in hun rhythmi- sche verscheidenheid steeds zangerig, zoet- luidend, al is b.v. verschil tusschen de co loraturen van het tweede, het gedragene het derde en het uitbundige van het vierde, die alle ondersteund werden door fraaio kestpartijen. Zoo zal menigeen opgevallen zijn hoe in „Star vicino" de coloratuur der zangstem omspeeld wordt door fijne figuur tjes van de fluit, terwijl bij het laatste lied het slagwerk, vooral de schellen en trian gels een rol in de begeleiding vervulden. In al deze liederen openbaarde Ilona Du rigo weer haar voortreffelijke zangkunst, de volle schoonheid van haar volumineuze alt stem, de muzikaliteit van voordracht. Er is op deze voordrachten niets af te din gen. Tooh meenen we, dat zij te veel zange res in grooten stijl is, te zeer van een breede religieuze statuur, te diep van sentiment om aan deze kleinere werken haar persoon lijkheid in al haar potentie te kunnen geven. Dat, scheen ons toe, kon zij ten volle in „An die Hoffnung" van F. Hölderin, den diepen romantisrhen geest, wiens tekst zoo prachtig door Max Reger werd gecompo neerd, in vroeg-modernen geest Hierin was ze weer in staat dat groote, magistrale van dictie te geven. Hierin werd de tekst weer meer, clan hij op zich zelf reeds is, en hier in ontbloeide weer die verheven schoonheid, tot welke haar „Das Lied von der Erde" inspireert. Als ik moest wijzen op verschillende détails van het magistrale geheel, dan zou ik nog willen herinneren aa.i de voordracht „Und stille, den Schatten gleich, Bin ich schon hier; und schon gesanglos schummert das sohauernde Herz im Busen." Men voelt de stille schaduwen glijden; men hoort het angstige hart verstillen. En dan komen na de stilte weer vroolijker melo dieën, die het „lm grünen Tale" voorberei den. Wij zouden, om kort te zijn, nog willen wijzen op het zingen van het woord „Hoff nung" aan het slot. Alles wat de hoop in houdt, ligt daarin opgesloten; een myste rieuze verrukking met bet gevoel dat ze zoowel vervuld kan worden als eeuwig on vervuld kan blijven. In zoo'n werk uperibaart Ilona Durigo veel meer dan de phenomenale techniek van haar zangkunst, zij openbaart het diepe sohouwende wezen van haar ziel. Men zou na zoo'n werk eigenlijk geen applaus wenschen; maar de spanning van het auditorium moet zich uiten en uitte zich dan ook in een ovatie. Aan de prachtige begeleiding van het R O. viel deze hulde natuurlijk mede ten deel. Voor het zuiver orkestrale gedeelte van het programma had Dr. van Anrooy een mooie keuze gedaan. We hoorden eerst het 3de Brandenburgsch Concert van Bach, voor strijkers en cembalo. We mochten hierin den fraaien. nobelen klank van het strijkorkest bewonderen, geaccentueerd door de aanslag van de cembalo, die door Jaap Stotijn werd bespeeld. Hoe is die strense structuur van Bach vol gloed en spanning en hoe voor treffelijk is de rhythmische zekerheid waar mee die structuur toi het gehoor kwam. Hoe zeldzaam fijn is het contrapuntisch weefsel gevat in ragfijne nhythmiek van het allegro moderato. Het was een nobele voordracht. De Symphonie No. 36 in C-dur van Mozart is een van de vele werken van den Salz- burger meester, die men zelden te hooren krijgt. Te Leiden is zij wellicht nimmer te voren gespeeld. Heerlijke muziek! Hoe vreemd het moge klinken: het is muziek zonder inhoud! Het is alleen maar muziek en niets anders dan dat. Het is absolute muziek, afstraling van do idee der schoonheid. Geen programma, geen wijsbegeerte, geen levensblijheid ligt aan haar ten grondslag. Er is wellicht geen com ponist vóór of na Mozart geweest, die zóó muziek gaf „an und für sich", muziek die de innerlijke afglans is van cosmische har monie. Het is geen muziek waarbij men denkt; men ondergaat ze en wordt door haar opgeheven, muziek als een kinderlach, als een zonsopgang in den lentemorgen. Het zong~ altijd in Mozarts ziel. Ondanks a' zorgen en narigheden van zijn korte 1 -;i. bleef het in hem zingen. Nog in zijn stervensuur zong het door hem: Benedictus qui venit in nomine Domini". Het loept alles als vanzelf bij hem. De melodieën ,een onuitputtelijke voorraad, vloeien hem steeds toe .dikwijls heel eenvou dig, populair soms, doch nooit banaal. Ze dragen steeds het geboortemerk van den aristocratischen geest. De genius der muziek kent geen stand of geboorte. Hij adelde arme kereltjes, zelf nog armer dan Mozart, Beet hoven en Schubert tot aristocraat. De aristo cratie van een Mozart heft ons altijd uit de moordende werkelijkheid van dit leven naar zonnige hoogten. Welk een ontroerende melodiek b.v. spreekt uit het Poéo Adagio. Hier zeldzaam fijn geestig, vol teere humor, vol glans en brillante kleurschakeering en tevens hoe mystiek is het Presto. Een won dere klankbekoring is in deze geheele sym phonie En welk een instrumentalist was Mozart. Hij beschikte niet over het geraffineoril apparaat van het moderne, orkest. Maar hoe economisch wist hij zijn middelen te gebrui ken, om effecten te bereiken, waarmee hij de sterkste climax kon aanbrengen Hoe ein deloos verfijnd is de afwisseling van klank- schakeering. Al deze fijnheid en schoonheid komt even wel nimmer tot haar recht, wanneer niet de dirigent de fijnheid van Mozart in zich heeft opgenomen. In dat opzicht blijft Dr. Van An rooy ons niets schuldig. In zijn handen is het orkest één instrument geworden, dat hij bespeelt naar willekeur. Dat feilloos attaquee ren, waardoor de kleinste figuurtjes tot hun recht komen ,dat doorzichtig houden van heel het muzikaal weefsel, het ligt ten slotte alles aan den dirigent, die ons een uitvoe ring van dit werk gaf waarvoor we zeer dankbaar zijn. Het slotnummer was „Variationen und Fuga über ein Thema von Mozart" van Mar Reecr. Reger, die zich vooral aan Bach had ge schoold, maar natuurlijk de moderne orkest middelen tot rijn beschikking had, was een geweldig instiumentalist en tevens theoreti cus. Zoo heeft hij het bekende thema uit een der sonaten van Mozart dan ook zeer veel zijdig behandeld, tot. hij eindigt met. een breed uitgesponnen fuga, waarin climax zit De uitvoering was heel mooi. We wenschen Dr. v. Anroo'y geluk met dit eerste concert. CENTRALE VEREEN. VAN PERSONEEL IN 'S RIJKS DIENST Gisteravond werd in de ooncertzaal „Con- irdia" een vergadering gehouden door de |afd. Leiden van bovengenoemde Centrale, «elke door een vijftigtal personen was be zocht De voorzitter der vergadering, de heer J. P Ka reten, zeide in zijn openingswoord, dat deze vergadering was bijeengeroepen om een woord van protest te doen hooren tegen de voorgestelde salarisverlaging van het rijks personeel. heer H. Steketee, hoofdbestuurslid der Controle, hierna het woord verkrijgende, zette vervolgens uiteen, waarom er protest moet klinken tegen de plannen voor salaris korting, welke spr. onbillijk en onrechtvaar dig noemt. De economische crisis is niet te wijten aan net, rijkspersoneel, dus mag men de gevolgen daarvan niet alleen in de eerste plaats ver halen op dit personeel. Wel wil het in ge- 'iike mate als anderen bijdragen om de ge volgen van de crisis zoo dragelijk mogelijk te maken Cijfers noemend, wijst sipr. erop, dat van -en ambtenaar in rijksdienst met, nog geen 27 per week inkomen 65 cent zal gevraagd worden. terwijl van de autobezittere slecht6 3 cent per liter benzine geheven wordt Spr. verwerpt dan de sluitposttheorie van minister De Geer, welke volgens spr. hier geen 6teek houdt. De drie argumenten, die de regeering voor haar plannen aanhaalt, zijn niet lo6 van elkaar te maken. Spr. gaat dan terug tot. hel bezoldigingsbesluit 1920. Was dit uitge- voerd, dan had het rijkspersoneel heel wat salarisvermeerdering in plaats van korting moeten hebben. Spr. meent, dat geen enkele sociale ver- leniging, geen onkel weldenkend mensch in Nederland deze ealariskorti-ng zal willen verdedigen Hierna weidt. spr. verder uit over de wer-1 king van de salariskorting, waarbij hij aan! d* hand van cijfers aantoont, hoe het rijks- personeel achterstaat hij dat van provincie en gemeente. Wat he<t eind van deze zaak zal zijn, ligt voor een groot deeel aan de Kamer. Het Overheidspersoneel uit het geheele land is opgeroepen tot protest, waarvoor els laatste krachtstoot op 31 October een groote protestvergadering in Den Haag zal worden gehouden. Het Voorloopig Verelag op het regeering6vooretel wijst reeds op eenige, voor het pensoneel gunstige, gisting. Spr. wijst er daarbij tevens op, dat de pers in haar geheel nimmer zoo volledig aan de zijde van het personeel heeft gestaan. Spr. besluit met erop te wijzen, dat het Overheidspersoneel vraagt en eischt een be staan, waarbij wel zorgen maar geen kom mer worden aanvaard. De voorzitter dankte hu'erne de Iheer Ste- ketó voor zijn rede en las vervolgens de volgende motie voor: Het Rijkspersoneel opgeroepen, door de Centrale van Vereenigingen van Personeel in 's Rijks Dienst, in vergadering bijeon. Gehoord de besprekingen over de door de Rep pp. ring voorgenomen salariskorting van het Rijkspersoneel en de Onderwijzers: Overwegende dat het Rijkspersoneel, na langen en herhaalden strijd, nog niet een bezoldigingspeil hppft bereikt., dat evenre dig is aan het algemeens welvaartspeil in Nederland: Overwegende dat de bezoldiging van het Rijkspersoneel in het bijzonder nog verre achterstaat bij die van Gemeentelijke- en Provinciale ambtenaren; Overwegende dat, gelet op de sobere le venswijze waartoe vele Rijksambtenaren nu reeds gedwongen zijn, een korting op j hun inkomen niet gedragen kan worden; i Overwegende dat door dezen maatregel de door ds Regeering zelf gewilde salaris- rust opnieuw wordt verstoord; Overwegende dat de korting ook een eenzijdig karakter draagt, terwijl een ge zonde en humane economie zou moeten medebrengen, dat tpr oplossing van natio nale crisis-vnaag6tukken, nationaal werken de maatregelen worden genomen; Dringt er met den meesten ernst bij do j Volksvertegenwoordiging en Regeering op aan, het Rijkspersoneel niet opnieuw in een uitzonderingspositie te brengen en te willen bevorderen, dat de voorgenomen korting worde afgewend Besluit deze resolutie ter kennis te bren gen van de Regeering en Volksvertegen woordiging en te publiceeren in de Pers. LEIDSCHE CHR. BESTURENBOND PROPAGANDA-VERGADERING. Dat de tijd van vergaderen en de daan- mee in verband staande propaganda weer aangebroken is, behoeft geen betoog. Men. heeft 's avonds de agenda maar even to raadplegen en tal van bijeenkomsten en lezingen vragen uiw aandacht. Zoo ook gisteravond, toen velen zich op hadden gemaakt ter bijwoning van dn pro- paganda-vergadering van den Leidschen C.hr. Besturenbond, die ditmaal in Prediker, Janvossensteeg werd gehouden. Te ruim acht uur opende de voorzitter, de heer A. J. Schoneveld met het lezen van Matth. 14 1-4—23 en gebed. In een kort openingswoord heette Sdp alle aanwezigen hartelijk welkom, in 't bij zonder de heide sprekers van dezen avond* Ds. M. J. Punselie en de heer J. B. H. Gro tenhuis, secretaris-penningmeester van den Chr. Metaalbewerkersbond en voorts 'tzang- koor „Hosanna", dir. de heer Wolf. Direct hierna het was een goede inzet kreeg het. koor gelegenheid zich een en andermaal te laten hooren. Rede Ds, Punselie, Ds. Punselie, daarna het woord verkrij* gende. herinnerde aan het spreekwoord ..Arbeid,adelt" en schetste hoe er patroons zijn geweest en nog zijn, die den arbeider Damesf.aneiien 48 Heerenflanellen, dubb. borst 69 Geel Katoen Manshemden 69 Zware graslinnen 2-persoons Lakens 108 Kussensloopen, speciale prijs23!i Molton Dekens, 2-persoons 49 Groote Ontbijtlakens, gekleurde randen 78 Jaeger Heerenborstrokken 48 Wit Katoen Geel Katoen, de laagste prijs Geel Katoen, voor 2-pers. lakens Zachte witte Flanel Oogjes voor luiers Grijs Molton Gebloemd Pyamaflanel Dubbelbreed Allovernet 90 c.M. breed Congolinnen 11 *4 Gemolt. Damesonderjurken 89 7H 16'/! 9 V4 11V4 13'4 29 15*4 BOVENDIEN ondanks deze ongekend lage prijzen bij aankoop vanaf 2.50 HEN FRAAIE KOP EN SCHOTEL CADEAU HAARLEMMERSTRAAT 245 NIEUWE RIJN 58 AANBESTEDING. Hedenmorgen is door den architect W. Buurman namens het bestuur der sociëteit Amicitia aanbesteed het bouwen van een nieuw Sociëteitsgebouw aan de Steenstraat no. 2 alhier. Er waren 51 biljetten ingert verd, waarop als volgt was ingeschreven: Fa. L. Koning, Den Haag, f 64.800; fa. v, d. Wal en Kloppenburg, Amsterdam en Utrecht, f 59,328; C. v. d. Berg, Schipluiden, f 59.900; De Later en Meyers, Leiden, f 57.100; Dubbeldam en Holswilder, Scheve- ningen, f 68.680; M. Holleman, Velzen, f 66.770; fa. v. Duyn en Vink, Noordwijk, SS8; J. Gesman, Alphen, f 56.369; P. J. Dijk, Rijswijk, f 64.700; fa. Klein, Den Haag, f 67.800; Engelbaart en Kusters, Den Haag, f 57.800; fa. Jac. van Riet, Leiden, f 65 185; fa. Ronsdorp, Haarlemmermeer, f 54.406; C. v. Luntcren, Zeist, f 64.790; Ges man en Zoetemeyer, Alphen, f 64.690; Bik en Breedeveld, Leiden, 58.725; Kort en v. d. Wiel, Leiden, f 59.300; Gebrs. v. d. Putten, Heemstede, f 59.700; Gebrs. A. en J. den Ouden, Alphen, f 64.750; C. M. Deerenberg, Alphen, f 58.520; N. V. Boersma, Amster dam, f 63.900; J. A. Kneteman, Oegstgeest, f 69-595; Warnaar en Hoogstraten, Ledden, f 58.000; fa. Koblenz en Zn., Haarlem, f 62.200; M. Kool, Warmond, f 56.666; Z. Galens, Den Haag, f 63.400; fa. Reeuwijk, Sassenheim, f 59.485; fa. Zwanenburg en v. d Bent, Katwijk aan Zee, f 57.875; Kuipers en Kloppers, Schiedam, f 59.400; Gebrs. Hamburg, Spijkenisse, f 69.300; fa. Kiebert Sassenheim, f 54.980; L. v. d. Hacken en Zn., Brielle, f 66.800; v. d. Bregge, Nieuw veen, x 59.800; Gebrs. Vriesekoop, Alphen, f 64.000; D. Kaag en Zn., Oegstgeest, f 59.300; N.V. v.h. Rozenhart, Haarlem, f 53.230; Korswa- gen, Leiden, f 66.545; Brijer, Den Haag, f 59.980; Oudshoorn en Zn., Leiden, f 65.325; fa. Jansen en Moens, Haarlem, f 57.500; J. M. Vrijland, Uithoorn, f 58.885; Gebrs. Schul ten, Delft, f 59.900; fa. Osnabrugge, Leider dorp, f 65.000; Bode en Van Eesleren, Den Haag, f 59.900; fa. Koote en Co., Den Haag, f 64.700; A. Wijsman, Den Haag. f 60.400; Voordauw, Zwammerdam f 58,900; Gebr. v. Dijk, Alphen f 50,000, fa. v. d. Velde en de Jong, Oegstgeest f 50,000; fa. N. Timmers, Leiden f 46,945. De laatste inschrijver was dus de laagste. De gunning werd aangehouden. BENOEMINGEN. Tot bibliotheek-beambte hij de Rijksuni versiteit alhier zijn benoemd de heeren G. W. Schut en J. J. v. d. Reyden, thans ama nuensis bij deze inrichting. K. VAN K. RIJNLAND HANDELSREGISTER Opheffing: 22 Oct. L. van Duyvembode, Katwijk aan Zee, Van Woeeenaerkade 4, aannemer, timmeren, metselen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Davlda Carolina d v I G M Baai Becking- en R Haverman; Willem Alexander IV A Mulder en A van Du|jn; Adrli helmus z van A G Hlllenaar en M H Ammerlai ONDERTROUWD: C M Langezaal 26 en M an Es 23 j. Wil voor de i^teutoe Hetttérfje Courant GRATIS tot 1 NOVEMBER 1931 voor eiken nieuwen lezer, die onderstaand inteekenbiljet ingevuld aan de Administratie van ons blad toezendt HIERDOOR WORDEN DE NIEUWE ABONNE'S DUS OPGENOMEN IN DEN ZICH STEEDS UITBREIDENDEN KRING VAN LEZERS VAN ONS BLAD De cadeaux voor de wervers worden in de eerste helft van Januari a.s. verzonden Aan de Administratie van de NIEUWE LEIDSCHE COURANT, Breestraat 123, Leiden Hiermede verzoek ik U in te schrijven als abonnê op DE NIEUWE LEIDSCHE COURANT, voor minstens één jaar, met recht op gratis toezending tot 1 November aanstaande, de volgende persoon(onen). Als premie zou ik willen ontvangen: PORTEFEUILLE voor i abonnê. PORTEFEUILLE voor 2 abonné's. I BOEKOMSLAG voor 1 abonné. j BOEKOMSLAG voor 2 abonné's. I Nieuwe abonné's: Naam: Adres: Naam: Adres: De aanbrenger (ster) Naam: Adres: Dit biljet op te zenden aan de Administratie: Breestraat No. 123, Leiden. Doorhalen wat niet verlangd wordt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6