IHruu»e cift (üouraitt ielp mede! VAGANTIE-ADRESSEN ABONNEMENT: Per kwartaal 3.25 (Beschlkklngskosten 0.15.) Per week 0.25 Voor het Buitenland bij Weke- lijksche zending 6.— Bij dagelijksche zending 7.— Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 cent met Zondagsblad 7% cent Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar rk-^-elijks verschijnend Nieuwsblad voor Leidenden Omstreken Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 Postbox 20 Postgiro 58936 NO. 3399 DONDERDAG 9 JULI 1931 ADVERTENTIE N: Van 1 tot 5 regels147Vi Elke regel meer0.22% Ingez. Mededeelingen van 1—5 regels n 2-30 Elke regel meers 0.45 Bij contract belangrijke korting. Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend 0.10 10e Jaarganr Wij verzoeken onzen lezers dringend, voor zoover zij boven 18 jaar zijn, de formule voor Internationale Ontwapening, die men elders in dit blad vindt, te onderteekenen. Deze gemeenschappelijke actie van de Nederlandsche Dagbladpers heeft niets te maken met propaganda voor eenzijdige ontwapening. Ons Ministerie van Buiten- landsche Zaken staat sympathiek tegenover dit petitionnement. Een sterk opgevoerd aantal handteekeningen zal een groote steun zijn voor den arbeid der Nederlandsche regeeringsvertegenwoordigers te Genéve. De ingevulde biljetten kan men als drukwerk verzenden naar ons Bureau, of ze ter hand stellen aan onze agenten. Wij twijfelen niet, of velen onzer agenten zullen gaarne een handje helpen en hun lezers tot teekenen opwekken. I DIRECTIE. Dit nummer bestaat uit flRIE bladen EERSTE BLAD. m WEER IN DALENDE LIJN. De strafzaak tegen den Jayaansöhen be diende, die bekendheid kreeg onder den naam van „het drama te Bilthoven", heeft in tweede instantie de aandacht gevraagd. Het is niet ondienstig eens te wijzen op de strafmaat, die achtereenvolgens in deze zaak werd aangelegd. Op 7 April dezes Jaars stond verdachte terecht voor de Rechtbank te Utrecht en eischte de Officier van Justitie wegens dood slag, driemaal gepleegd, een gevangenisstraf .van 20 jaar. Hat vonnis, dat de Rechtbank daarop wees hield een gevangenisstraf in van 12 jaar. In hooger beroep kwam de zaak voor het Gerechtshof te Amsterdam, waar de Procu reur-Generaal bevestiging vroeg van het Utrechtsche vonnis, dus een gevangenisstraf van 12 jaar handhaafde. Het Hof vernietigde echter het vonnis der Utrechtsche Rechtbank op formeele gronden en veroordeelde yerdachte tot 10 jaar ge- Nu willen wij gaarne rekening houden met de overweging van het Hof, dat de drie dood slagen als één handeling moeten worden ge zien, maar we hebben dan toch ook in dit geval weer het verschijnsel, dat het eerste vonnis bij voortgezette behandeling wordt aangetast en dat de strafmaat zich in da lende richting beweegt: 20—12—10. Afgezien nog van een mogelijke verande ring, die de Hooge Raad bij eventueele cas satie aanbrengt Deze gang van zaken kan niet bevredigen. Zij bevredigt niet omdat wij den laatsten tijd in belangrijke strafzaken van moord of doodslag (denk o. a. aan de zaak-Lans, de Waddinxveensche moordzaak) telkens een dergelijk verloop waarnemen: vernietiging van vonnissen en arresten, daling van de strafmaat Uiteraard staat het niet aan ons te treden in een beoordeeling der feiten; die taak be hoort aan de rechterlijke macht Maar dat de gang van zaken, zooals men dien den laatsten tijd kan waarnemen, wei nig geschikt is om vertrouwen te wekken, ligt wel voor de hand. BINNENLAND. OFFICIEELE BERICHTEN ONDERSCHEIDINGEN Bij Kon. besluit is toegekend de aan de Orde van Oranje-Nassau verbonden eere medaille, in brons, aan A. G o e d e eelec- Iricien-monteur bij- de firma Bosch Honig én Co. te Utrecht WATERSTAAT Bij Kon. besluit zijn de technisch-ambte- naren van den Rijkswaterstaat A. J. Brink huis, Arnhem; P. Stiekman, Rheden; C. Schagen, Maastricht; J. P. de Ruiter, Bus- AUDISNTIES De gewone audiëntie van den minister van Justitie zal Vrijdag 10 Juli a. s. niet plaats hebben. IJK EN HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN De Min. van Arbeid heeft bepaald, dat het goedkeuringsmerkgedurende de jaren 1932 en 1933 te bezigen zal zijn: a. bij den ijk en heryk van maten en ge wichten, de letter g in den kleinen staanden drukvorm; b. bij den ijk en herijk van gasmeters de Koninklijke Kroon. DE REIS DER KON. FAMILIE De Koningin en Prinses Juliana zullen Vrijdag a.s. Trois Epis verlaten, om liet verder zomerverblijf in Tirol te eindigen. Per automobiel wordt gereisd naar Bazel en vandaar per trein naar Zürich, alwaar overnacht wordt, om den volgenden morgen met den Arlberg—Bahn over den Brenner naar Tirol te vertrekken. De Koningin betrekt daar het aan een be kend Amsterdammer toebehoorend Schloss Lengberg, een oud, zeer schilderachtig ge legen kasteel, dateerend uit den tijd der Salzburger kerkvorsten, dat door zijn afge legen ligging niet alleen voldoet aan den wensch van een rustig verblijf, maar door de nabijheid van Gross Kenediger, Matrei en de Heiligenblut alle gelegenheid schept voor het maken van tochten in het prach tige Tiroler Hooggebergte. Het verblijf in het uitstekend gelegen Trois Epis met zijn omgeving van schilderachtig bewaarde oude plaatsen als Kaysersberg, Ammerschürr en Riquewitz in dit zoo liefelijk gedeelte van den Elzas werd als regel begunstigd met het prachtigste zomerweer. ONZE MINISTERS Heden begaf zich de Mini-/ter van Defensie vergezeld van den luitenant-kolonel J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, chef van de 2e afdeieling B van zijn Departement, en den marine-adjudant den luitenant ter zee le klasse G. G. Bozuwa, naar Bergen op Zoom, ter bijwoning van het feest, ter herdenking van het 75-jarig bestaan van de R.K. Mili tairen Vereeniging. Morgen naar Slikkerveer De Minister van Defensie is voornemens Vrijdag naar Slikkerveer te gaan, om de te waterlating van den mijnenlegger „Prins van Oranje" op de werf „Intermaas" bij te wonen. WIJZIGING L. O.-WET Zooals onlangs gemeld, heeft de Minister van Onderwijs, een wetsontwerp tot wijzi ging der Lager Onderwijswet 1920 in gereed heid gebracht. Naar wij thans vernemen, ls dit ontwerp reeds bij den Raad van State. Van het ad vies van dit college hangt af, of het ontwerp spoedig de Kaider zal bereiken. Momenteel is hierover nog niets te zeggen. ZIEKENFONDSWEZEN De Landelijke Federatie ter Behartiging van het Ziekenfondswezen heeft te Utrecht haar jaarvergadering gehouden onder pre sidium van den heer Joh. Mulder, uit Gouda. Volgens het jaarverslag van den secreta ris telt de Federatie thans 50 aangesloten fondsen. Een tekort, dat de begrooting aanwees, ten .bedrage van ongeveer 1200 werd staande de vergadering gedekt. De aftredende bestuursleden, de heeren Joh. Mulder, Gouda, en N. de J o n g h, Rotterdam, werden herkozen. Tot nieuwe bestuursleden werden benoemd de heeren I. J. Drilsma, Amsterdam, en A. Kel derman, Deventer. Door den heer F. S. N o o r d h o f f, voor zitter van den Alg. Raad tot Bevordering van het Ziekenfondswezen, wierd vervolgens een overzicht gegeven van historie en betee- kenis van het ontwerp-Ziekenfondswet. Tenslotte werd een motie aangenomen, waarin de Federatie er o.m. haar leedwezen over uitsprak, dat er bij de oprichting van onderling beheerde ziekenfondsen zooveel moeilijkheden worden ondervonden door een deloyale concurrentie tusschen Ziekenfond sen van de Nederl. Maatschappij tot Bevor dering der Geneeskunst en de onderling be heerde Ziekenfondsen en waarbij zij een ernstig beroep d"eed op de Nederl. Maat schappij tot Bevordering der Geneeskunst om lettende op het goede sociale belang eener ongestoorde ontwikkeling van het zie kenfondswezen, haar houding te herzien. DE ..GELDERLAND" Bij het Departement van Defensie is be richt ontvangen dat Hr. Ms. „Gelderland" óp 7 Juli te Aariius is aangekomen. VERKIEZING GEDEP, STATEN IN ZEELAND. Tot leden der Gedep. Staten van Zeeland zijn benoemd de heeren J. A. van Rom pen (aftr. R.K.); Mr. P. Dieleman (aftr. A.R.); Mr. R. M. van D us s el- dorp (aftr. C.H); G. van de Putte (aftr. A.R.); Mr. J. H. M. Stieger (aftr. R.K. J. M. van Bommel van Vloten (V.B.), en tot buitengewoon lid der Gedep. Staten de heer D. Kodde (St. Ger.) IN OVERIJSEL De heer Ir. S. L Louwes (v.d.) te Zwolle die gekozen werd tot lid der Gedep. Staten van Overijssel, heeft deze benoeming nog in beraad gehouden. De vergadering der Prov. Staten van Overijssel werd verdaagd tot 30 Juli a.sj PROV. STATEN V. GELDERLAND Als opvolger van den heer Joh. Gussinkla te Varsseveld is benoemd verklaard tot lid van de Prov. Staten van Gelderland de heer Joh. Obbink te Aalten. Het ambtenaren-reglement. In de zitting van gister deelde de heer Van Koeverden (R.K.) mede, dat zijn fractie in de komende winterzitting met voorstellen zal komen tot wijziging van het ambtenarenreglement. Besloten werd dit onderwerp eerst in de afdeelingen te be handelen. DE MIJNENLEGGER „VAN MEERLANT" Blijkens een bij het Departement van De fensie ontvangen telegram is Hr. Ms. mij- nenlegger „Van Meerlant", op oefeningsreis miet adelborsten, op 8 Juli te Portland aan- CHR. POLITIEBOND De algemeene vergadering van den Bond van Chr. Politieambtenaren werd gistermor gen in het conferentie-oord van den Zen dingsstudieraad te Lunteren voortgezet. Het H.B., bij monde van voorzitter en se cretaris, beantwoordde de gemaakte opmer kingen over den inhoud van het bonds orgaan. Aan de orde was daarna het voorstel tot wijziging van de regeling der hoofdbestuurs verkiezing, hetwelk zonder discussie of stem ming werd aangenomen. Hoofdbestuursverkiezing. De aftredende hoofdbestuursleden S. Jor- ritsma, Veenwouden, L. van der Veen, Wor- kum, J. J. Wildschut, Middelstum, H. Mole naar, Amsterdam en B. Reeder, Rotterdam, werden bij enkele candidaatstelling herko- Bij stemming werden verkozen de heeren J. Klein, Zeist, G. Westra, Enschedé en T. Ytsma, Assen, die allen hun benoeming aan vaarden. De heer H. A m e 1 i n k sprak hierna de vergadering namens het Chr. Nat Vakver bond toe. Het is spr. gebleken dat men de ohr. vakbeweging en den eigen Bond lief heeft. Er valt in den Bond vooruitgang te bespeuren, de geheele chr. vakbeweging ver keert in goeden doen. Dat blijkt niet alleen uit het ledental, dat thans boven de 86.000 gestegen is, maar ook uit den arbeid, die ver richt kon worden tot verheffing van den ar beidenden stand. Met de stijging van dat ledental en den invloed stijgt echter ook de verantwoorde- liiliheid, ook voor hén, die aan den zoom on zer beweging staan. Dat moet nopen tot ver sterking van het centrum door het ideaal onzer chr. vakbeweging. Spr. wees er vervolgens op dat donkere tijden beleefd worden, waarbij ons dankbaar heid past voor hetgeen wij behouden moch ten. De chr. vakbeweging zal ook in dezen crisistijd de oude paden niet verlaten. Een vorig maal is ons gezegd dat de ver nietiging tengevolge van den oorlog opvoe ring van de productie tengevolge moest heb ben. De productie is toen opgevoerd. Er is hard gewerkt God gaf rijke oogsten. De pro ductie werd met 25 pet. verhoogd in hetzelf de tijdperk dat de bevolking met slechts 10 pet. steeg. Dezelfde economen van toen leeraren nu, dat het nog niet genoeg geweest is, dat er nog meer offers gel nacht zullen moeten wor- Men vergeet daarbij dat er iets aan de dis tributie van het geproduceerde hapert, en daarvan mogen de arbeiders de dupe niet worden. Nog meer ernstige verschijnselen vragen de aandacht. Spr. wijst o. m. op de daling van het geboortecijfer. Men heeft getracht de vrijheid te vinden buiten Gods Woord. Maar waartoe dat leidt bewijst zoowel de toestand in Rusland als Italië, waar geen ware vrijheid te vinden is. De Voorzitter dankte den heer Ame- link voor zijn bezielende toespraak, waarna de heer L. Vermeulen nog een enkel woord sprak namens het Permanent Comité uit de Chr. organisaties van Overheidsper soneel. Vervolgens werd de vergadering ver- ONTZETTEND! Te Nijmegen werd, aldus „De Maasbode", door de poiïtie in den Voerweg een keurig gekleed Duitscher aangehouden die zich be schaafd gedroeg, maar geen ligitimntiepapie kon vertoonen. Toen de politie hem naar het hoofdbureau begeleidde ging hij rustig mede. Voor de poort haalde hij zijn bril te voorschijn stak de koker weg, maar haalde tegelijkertijd een revolver te voorschijn. Hij schoot zich door het hoofd en was onmiddel lijk dood. Op hem werden geen papieren maar wel 17 patronen gevonden. Een foto van de deelnemers den Bond van Chr. Politieambtenaren ,D00R PLICHT TOT RECHT" CHR. POST-, TELEGRAAF- EN TELEFOONPERSONEEL 23ste JAARVERGADERING TE ARNHEM. Veel en nuttig werk heeft dö Nederlandsche Bond van Chr. Prot. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel „Door Plicht tot Recht" in het jaar 1930 verricht, een en ander met 't gevolg dat 't ledental in niet onbelangrijke mate is toe genomen. Met dankbaarheid wordt van dit feit ge wag gemaakt in het jaarverslag van dén tweeden secretaris, den heer D. J. H. van W ij k, welk verslag in de heden aangevan gen 23ste jaarvergadering van dezen bond die vandaag en morgen plaats vindt in het gebouw voor Chr. Belangen te Arnhem on der presidium van den heer J. Mennes een onderwerp van bespreking uitmaakte. Er weyden 302 nieuwe leden ingeschreven, terwijl om velschillende oorzaken er 83 af schrijvingen kwamen. Tot dit laatste aantal behoort een gedeelte, dat door te bedanken .een fout maakte. Het zijn de deserteurs aldus de secretaris wier hart begint te beven als zij in 't nauw gedreven worden. Men zij er in de komende periode op bedacht dezulken ruggegraat te bezorgen. Intusschen is het ledental van 1 Jan. '30 tot 1 Jan. '31 gestegen van 1447 op 1666. Men wil trachten in dit jaar het ledental op te voeren tot 2000. Der tytfditie getrouw vormde de Zondags rust ook in het afgeloopen vereenigingsjaar een onderwerp van voortdurende actie. In deze vergadering is de actie belichaamd in een voorstel, waarin de bond als haar stre ven te kennen geeft: algeheele afschaffing van den Zondagsarbeid voor wat de post dienst betreft en voor wat aangaat de tele graaf- en telefoondienst: de grootst mogelijke beperking. In het jaarverslag van den secretaris van den Bondsraad wordt de meening verkon digd dat er is het organisatie-leven van ver schillende perioden gesproken kan worden. De secretaris nu meent het voorbij gegleden vereenigingsjaar te moeten aanmerken als de periode waaruit.de bewarende kracht van de vakorganisatie duidelijk spreekt (het jaar van stilstand, aldus citeeren we). Financieel wordt de bond sterker, als ge volg van den aanwas van het ledental, 't Blijkt mede uit de cijfers van den bonds- penningmeester, den heer A. Fonteijn; 't zuiver vermogen van den bond bedraagt f 5935, er is een batig saldo van f 145.01 (ontv. f 15152.95, uitg. f 15007.94), terwijl de begrooting voor '31 een bedrag van f 14000 aanwijst voor ontvangst en uitgaaf. Na de bespreking der verslagen werd de verkiezing van voorzitter aan de orde ge- (De vergadering duurt voort) Schoolnieuws. D. W. DONDORP. Door den heer D. W. Dondorp, hoofd der Geref. Burgerschool voor U. L. O.. Wolven plein 2 te Utrecht is om gezondheidsredenen tegen 1 Aug. a.s. ontslag aangevraagd. Hij ontving zijn opleiding bij de hoofden der Hervormde Diaconie-scholen te Amster dam en na de oprichting van dc Geref. Kweekschool verder aan die inrichting. Hij was eerst onderwijzer aan de scholen voor L. O. op Geref. Grondslag te Amster dam en wel bij de heeren H. de Jong en A. Sweers en werd 1 Dec. 1902 benoemd tot hoofd der school te Leiderdorp. Op 1 April 1906 werd hij zonder sollicitatie benoemd tot hoofd der school aan de Spoorsingel te Delft. Deze school zette hij om in een Mulo- School. Ook was hij mede-oprichter van en leeraar aan de Chr. Normaallessen en direc teur van een Chr. Handelsavondschool en leeraar aan de Gemeentelijke cursus voor de hoofdacte te Delft. Daarna werd hij 1 Dec. 1921 benoemd tot hoofd der Geref. Burgerschool te Utrecht en bij de splitsing dier school op l Sept. 1922 tot hoofd der Ulo-afdeeling. Reeds langen tijd was de heer Dondorp door ongesteldheid verhinderd zijn functie waar te nemen. Het moet voor hetn een smartelijke teleur stelling zijn, dat hij thans zich genoodzaakt ziet de arbeid, die hem lief was, neer te leggen. Met groote toewijding heeft hij zich altijd aan zijn taak gegeven. Iloe verheug de hij zich erover toen zijn school een ge heel nieuw en modem gebouw kon betrek ken, waarin het onderwijs zooveel beter ge geven kan worden dan in de oude lokalen. Jammer genoeg heeft hij niet lang kun nen genieten van het nieuwe verblijf der school. Gemengd Nieuws. DE MOORD TE EIJGELSHOVEN. De gearresteerde Duitscher Sch., die Zon dagnacht zijn kostbaas Pribozic, een mijn werker uit Stiermarken» (Oostenrijk), ver moordde, verdacht P. er van, dat deze de brieven van zijn dochter opende. De moor denaar mokte hierover, bedronk zich en maakte een woordenwisseling met P., wiens vrouw de opkomende ruzie trachtte te stil len. Sch. trok echter plotseling een revolver, schoot op P., die in het hoofd werd ge troffen, en dood neerviel. Daarna schoot hij tweemaal op de vrouw, die door een der kogels in de borst werd gewond. De overige bewoners van het huis snel den onmiddellijk toe, doch in de verwar ring heeft de moordenaar kans gezien te ontkomen. Hij is naar Alsdorf gegaan, waar hij een paar uur in de woning van zijn zwa» ger heeft vertoefd en vandaar begaf hij zich naar Aken om er zijn dochter te bezoeken. In den namiddag is hij per postauto naar Alsdorf teruggekeerd, waar hij in de nabij heid van de woning van zijn zwager werd gearresteerd. Hoewel het weder zich eerst minder gun stig liet aanzien, kan de muziekver. „Harpe Davids" met voldoening- terug zien op het gehouden concours te Schiedam. De uitslag van den gehouden wedstrijd is: 2e afd. Fanfare: Concordia, Rotterdam- Charlois le pr. 159 p.; Excelsior, Piinacker le pr. 178 p.: Vlijt en Volharding, Berkel en Rodenrijs le pr. 182 p.; Excelsior, Rotterdam (Zuid) 2e pr. 129 p. 2e afd. Harmonie: Wijdt Gode uw kunst, Naaldwijk 3e pr. 112 p. le afd. Harmonie: Chr. Harmonie-Vereen. Concordia, Monster le pr. 183 p. le afd. Fanfare: Harpe Davids, Maassluis le pr. 153 p.; Euphonia, Bergen op Zoom 2e pr. 141 p.; Prinses Juliana, Klaaswaal 2e pr. J2S p. Afd. Uitmuntendheid: Advendo, Naaldwijk le pr. 182 p. le afd. Harmonie: Het geklank des Ko- m'ngs, Zwijndrecht 2e pr. 145 p.; Crescendo, Rotterdam (Charlois) 3e pr. 106 p.; Excelsior De Lier 2e pr. 143 p. Marschwedstrijd Lagere afd.: Concordia, Charlois 2e pr. 22 p.; Vlijt en Volharding, Berkel 2e pr. 21 p.; Prinses Juliana, Klaas waal 2e pr. 22 p.; Excelsior, Rotterdam (Zuid), 2e pr. 22 p. Marschwedstrijd Hoogere afd.: Chr. Fan farecorps IJsselmonde te IJsselmonde le pr. 25 p.; Crescendo, Charlois le pr. 24 p. Na het bekend maken van dezen uitslag spiak Ds. J. v. d. Meulen, Geref. pred. te Schiedam, een slotwoord. Om ruim 8 uur werd het vuurwerk afge stoken, dat uit 46 stukken bestond. Hier voor was uit den aard der zaak veel belang stelling. ERNSTIGE VERKEERSONGEVALLEN Twee met doodelijken afloop. •Men meldt ons uit Vlaardingen-j In de afgeloopen drie dagen hebben alhier drie ernstige verkeersongevallen plaats f had waarvan twee met doodelijken afloop. Maandagavond had, zooals reeds gemeld, een ongevai met doodelijken afloop plaats aan den Parallelweg, nabij de Matexterrei- uen, waar de 37-jarige ongehuwde motorrij der v. Aken, toen Jiij voor een auto moest uitwijken, in het mulle zand naast den weg slipte en tegen een boom opreed, aan de gevolgen waarvan hü in het Ziekenhuis al hier overleed. Dinsdagmiddag had wederom een droevig ongeval met ^doodelijken afloop plaats. Het 4-jnrig zoontje, eenigst kind van den heer -T. Nuyt, wonende le Van Leydenstraat, was in de steeg naast de ouderlijke woning met een bal aan het spelen. Op eenmaal rolde de bal de steeg uit en liep het ventje hem na de straat op. Juist passeerde de vracht auto van bode M. Het kind liep tegen de vrachtauto op en werd tegen de straat ge slingerd, waarbij het ernstige inwendige kwetsuren bekwam. In het ziekenhuis „Eudo kia" te Rotterdam heeft men door operatief ingrijpen getracht de kleine in het leven te behouden, doeh gedurende den nacht is hjj aan de gevolgen overleden. Gistermiddag fietste de 17-jarige W. Oostdijk, alhier, op den Schiednmschen dijk achter de Vlaardingsche autobus. Bij het passeeren van een uit tegenovergestelde richting aankomende autobus, moest de chauffeur plotseling remmen. O. was hierop iet bedacht en botste tegen de bus op, raardoor hij van zijn fiets op de straat werd geslingerd. Hij bekwam een ernsHfe hoofd zonde en een hersenschudding. Een juist 'Msseererde geneesheer uit Rotterdam bracht O. met zijn auto naar de ouderlijke woning. Voornaamste Nieuws. (blz. 1) Congres van de Bond van Chr. Politie ambtenaren te Lunteren. Jaarvergadering Door Plicht tot Recht» Ernstige verkeersongelukken te Vlaardin- (Blz. 2) De Londensche deskundigenconferentie be gint 17 Juli a.s. In den Storm, door Wjerny, (blz. 5) Vergadering der Vereen, van protesteeren- de Kerkvoogdijen, te Utrecht. '(blz. io.y De worstvergiftiging te Erica. Nu de vacantietijd is aangebroken en velen onzer lezers de krant aan hun vacantie-adres willen ontvangen, ver zoeken wij dezen vriendelijk de tijdelijke adressen zoo spoedig mogelijk, liefst 5 dagen van te voren, aan de admini stratie schriftelijk op te geven, met dui delijke vermelding van het vaste adres en het vacantie-adres. de data van begin en einde der vacantie. Komen de aanvragen op het laatste oogenblik, dan is het niet zeker, dat men aan z'n nieuwe adres direct den eersten dag de krant ontvangt, terwijl dit toch zeker door de lezers, evenals door ons op hoogen prijs zal worden gesteld. AUTO IN DE VAART GEREDEN Een doode, een ernstig gewonde Men meldt ons uit Smilde: In den afgeloopen nacht heeft een ernstig ongeval plaats gehad aan de Norgervaart. Om pl.m. 12 uur vertrok uit Assen een auto van de firma B. uit Rotterdam, waar in waren gezeten de heer M. J. van D. uit Tiel, 31 jaar oud, benevens de heeren J. L. en A. v. D. en de chauffeur K. allen uit Rotterdam. Vermoedelijk tengevolge van te groote snelieid is de auto in de bocht van de Norgervaart in het water gereden. Een broeder van den lieer L. die in een andere auto volgde en de chauffeur van Circus Gleich, stelden direct alle pogingen in het werk om de slachtoffers te redden. Het gelukte hun de heeren J. L., A. van D. en K. boven te brengen. De wielrenner M. J. van D. is vermoedelijk uit den wagen gevallen. Hij werd levenloos uit het water opgehaald. Hij was gehuwd en vader van één kind. Dr. Nieuwenhuis uit Assen, die onmiddet- lijk ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. De heer A. van D., die ern stig gewond was, is naar het ziekenhuis te Assen overgebracht. HET VERDRINKINGSGEVAL BIJ CUYK De lijken der twee vermisten uit Cuyk (N. Br.) zijn thans uit de Maas opgehaald. Gisteren te 5 uur werd het lijk van J. v. d. Hoogen, een 24-jarige landbouweiskncclit, nabij de veerpont aangetroffen. Een broer van het slachtoffer was juist ter plaatse. Hedenmorgen is het lijk van den 30-jarigen G. de Bruin tegenover de melkfabriek uit de Maas opgehaald. DE GEWONDEN AAN DEN WEG Toen een lid van de transportcolonne van het Ned. Roode Kruis te Veenendaal zielr met zijn auto op den weg Arnhem—Ede be vond, lag aan den weg een persoon met een bloedende hoofdwonde, het gevolg van een auto-ongeluk. Geen der vele omstanders was in staat den gewonde te helpen. Door een noodverband aan te brengen en den man op transport te stellen naar Arnhem, wist de Roode Kruis-man hem uil zijn deer niswaardige»! toestand te redden. SCHIP IN NOOD. In De Lemmer kwam gisteravond een be richt binnen, dat een schip in nood verkeer de. Het bestuur der Afd. van de Noord- en Zuidholiandsche Redding My. gaf daarop order, dat de reddingsboot „Hilda" (kapt. Kolk) ter assistentie zou uitvaren. Heden- morgen was de reddingsboot nog niet terug gekeerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 1