WAAL ALS LI „CH0C0L4DE" REEPEF.' KOOPT WOENSDAG 8 JULI 1931 TWEEDE BLAD PAG. 6 HAARLEMMERSTRAAT 130 132 134 13© Vertrouw ons de inrichting van Uw woning tor! Onze speciale Afdeeling biedt U een ongedacht rijke keuze in MEUBELEN in de grootste verscheidenheid. Onze KARPETTEN-COLLECTIES maken ieders bewondering gaande, terwijl U in GORDIJNEN werkelijk U verlustigen kunt in de uitgebreide sorteering en de vele prachtige combinaties. Begrootingen en adviezen gratis en zonder verplichting. VOORAL VOOR UW WONING IS HET DUS WAAR: wat U ook zoekt, GAAT NAAR WAALS U VINDT ER MEER, BETER EN VOORDEELIGER STADSNIEUWS VAN HET STADHUIS DRANKWET Burgemeester en Wstihoiuiiens van Leiden brengen ter algemeene kennis dat H. S. Teijn, te Leiden, een verzoek heeft inge diend ter bekoming van venlaf voor den ver koop van alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in liet perceel Lag Rijndijk No. 32, alhier. Leiden, 3 Juli 1931. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. VERANDERINGEN IN HET SCHOOL GEBOUW AAN DE PELIKAANSTRAAT 20 Burgemeester en Wethouders van Leaden brengen ter openbare kennis, dat de Raad dezer gemeente in zijn 6 dezer gehoudien vergadering besloten heeft medewerking te verl'eenen aan bet bestuur der R.K._ Paro chiale Jongensscholen onder R.K. Par. Kerkbestuur aldaar, tot het aanbrengen van eenige veranderingen in de school voor g.l.o. aan de Pelikaanstraat 20 en dat door hem is vastgesteld een begrootingssfaat mo del D, groot, 700, teneinde hun College in staat te stallen cie benoodiiigde gelden te zij ner tijd aam het sohoodbestuoir te kunmien afdragen. Binnen dertig vrije diagen, te rekenen heden ai, kan iedler ingezetene «en het schoolbestuur van dit besluit bij Gedepu teerde Staten dezer provincie in beroep komen. Leiden, 8 Julii 1931. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester VAN STRYEN, Seoretamis. BELANGRIJK NIEUWS VOOR MUZIKAAL LEIDEN FUSIE DER BEIDE „TOONKUNSTEN" Men deelt ons mede, dat er besprekingen gaandie zijn tussohen de Mij. voor Toonkunst en die Leidstihe afdeeling van de Mij. tot Bevor lering der Toonkunst, omtrent een fueie, teneinde daardoor gemakkelijker in staat te zijn het Leidsch publiek het aller hoogste op muziekgebied, op de meest gun stige voorwaarden te kunnen geven. De besprekingen welke, wegens haar be langrijkheid voor het Leidsch e muziekle ven, de Burgemeester wel heeft willen lei den, verkeeren in een vergevorderd stadium en wij vernemen, dat het de bedoeling is den leden nliet minder dian twee groote uit voeringen voor koor en re6lidentle-orkest en twee Mengelberg-concerten aan te beiden. Wij twijfelen niet of het Leidsch p i'bliek zal dit voor Leiden belangrijk gebeuren op hoogen prijs stellen en daarvan te gelege ner tijd door eigameene medewerking af doend blijk geven. LEIDSCHE POLITIE-SPORT-VEREEN. Gisteravond vond de aangekondigde wed strijd plaats tussohen een L.P.S.V.-comb. en het H.B.S.-edftöl om een fraaie beker, uit geloofd door laatstgenoemd elftal. Als te ruim 7 uur scheidsrechter Graaf mans laat beginnen, plast een druilerig regentje op de spelers en hat weinig talrijke publiek neer. De spelens laten zioh echter niet door het sledhte weer' ontmoedigen, en vol en thousiasme vallen zij op de bal dfin. Hoe wel het spel van de jeugdige H.B.S.-ers on miskenbaar vlugger is, is aanvankelijk van eenig overwicht geen sprake, en weet Vain Hoeden na een kwartier spelens de 6core te openen en de politie de leiding te geven. Doch een hands-bal in het beruchte gebi 'd van de poüiiüie' zorgt al epoexüg voor de ge lijkmaker. Na een korte onderbreking door de regen komt de rust. Daarna nemen de potitiemannien die zaak blijkbaar wat krach tiger aan en weten kort achter elkaar twee maal te eooren. Ten slotte komt het eitmde van deze prettige wedstrijd miet een 31 ovemvinninig voor de politie. Donderdag as. worden de seriewedstrijdien om de Trianon-bekar geopend met een wledstrijd LjP.S.V.Belastingambtenaren. Het Leidsche Poliitiemuziekgezelsohap zal bij deze opening haar medewerking ver- leenen. Het poldtie-elftai komt met onderstaande opstelling uit: Ven Es Van Dorp v. d. Ham Lagerweij, Slot v. d. Tuin Terveer Verstralen Clements v. d. Laan Van Hoeien De wedstrijd vangt om 7 uur des avonds aan op het terrein Zoeter woudsche Singel. WATERTEMPERATUUR Zweminrichting Hooge Rijndijk 9 uur 22 gr. C., 12 uur 22 gr. C. Zweminrichting „De Zijl" 9 uur 19 gr. C., 12 uur 19*4 gr. C. K. VAN K. RIJNLAND HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijving 7 Juli: Foto- en Kino handel vh. Van Gelder, Noordwijk, Noord- Boulevard h. Oude Zeeweg. E.: K. S. Anker end, Noordwijk. Wijziging 7 Juli: Varossieau en Cde., Al phen a «k Rijn, Emmalaan 42, fabricage van vermis»"n lakken en verfwaren en daarme de in "Tbamd staande artikelen. Bovenge noemde handelszaak is met ingang van 28 April 1931 omgezet in een naomlooze ven- otedhap onder den naam: Varoesieau en Cie. N.V. (Ned. Staatscourant van 23 Juni 1931. Bijvoegsel Nr. 1559). Dir.: J. C. Scheer der, A/lphen a. d. Rijn en J. van Rijn, Al phen a. d. Rijn. Comm.: W. M. van Rijn, Simt Lorenzen en W. van der Meulen, Ngabang. Maatsch. kan.: f600.000, waarvan geplaatst en gestort, f396.000. BURGERLIJKE STAND DE INTREDE VAN Ds. A, DE BONDT EEN BLIJDE URE VOOR DE GEREF. KERK. Het schepsel is alleen maar schoon, als het een spiegel is, waarin de heerlijkheid des Heeren is te zien. Nu is de mensch zondig. Nu zou de volle glans van Gods heerlijkheid hem verteren. Want egoïst als de mensch geworden is, Het was gisteravond voor de Geref. Kerk wil hij die heerlijkheid niet terugkaatsen, in onze stad een blijde ure, toen Ds. A. do j maar tot zich trekken, endat zou zijn Bondt, die Donderdag j.l. door Ds. H. Tbo- dood worden. mas is bevestigd, zijn intree-predikatie Maér God wil, dat Zijn heerlijkheid zich hield in de stampvolle Hooigrachtkerk en daarmede de herdersstaf opnam die Ds. H. J. Kouvenhoven eenigen tijd geleden heeft neergelegd in het midden der gemeente. De nieuwe leeraar had tot tekst tan deze avond gekozen: 2 Cor. 4:7: „Maar wfj heb ben dezen schat in aarden vaten, opdat de uitnemendheid der kracht Godes zij en niet uiit ons". In zijn voorafspraak wees Ds. de Bondt er on, dat, wanneer Mozes, door God geroe pen wordt bij het brandend braambosch tc.i ONDERTROUWD: P Boekkooi van Weeren 26 Jr. GEHUWD: H J Hoogstraten 16 Jr GEBOREN: Gen M M de Jonr a z v P J G - Hendrik Willem z v G Demmlnk en G Alberts Cornelia z v J Sommellnp en G van den Burp Cornelia d v P de Knopt en M van der Rctlden, OVERLEDEN: Th MeUer wedn 80 jr C v. Leeuwen wedr 73 Jr FA van Eeuwük jd 2 dagen. de ontzaglijke taak het volk Israël uit het diensthuis uit 'te leiden, zijn eerste bede is: Och Heere, neem toch een ander! Ik ben ongeschikt. Het werk zal voor mij te zwaar zijn. Zend tooh door de hand desgenen, dien Gij zenden zoudt. Maar de Heere laat hem niet los. God doet nooit een halve zaak. Neen Mozes, gij moet naar Farao. Gij moet naar uw broeders in de verdrukking. En zeg nu tot hen: De God uwer vaderen heeft mij tot ulieden gezonden. Met die boodschap aanvaardt Spr. de ambtsbediening. Zijn hart is vol van dank aan den Heere voor het vele goede en aangename, da4 Hij hem geschonken heeft in de trouwe Ge meente. die hij pas heeft verlaten. Het heeft hem inoeite gekost en pijn ge daan om déér den band door te snijden. Toen bij de eerste roeping van Leidens Kerk ontving, heeft hij als Mozes gezegd: Heere, neem een ander Het werk daar is voor mij te moeilijk. Heel kerkelijk Nederland ontraadt me te gaan. Laat mij nu maar in mijn stillen, heerlijken, lajulelijken arbeid. Het werk >u voor mij te veel zijn. Bergen van bezwaren rezen voor Spr. op. Het beeld van de Gemeente hier werd hem bijzonder ongunstig geschetst. En hij vroeg zich af: Zal ik een Gemeente, waar ik niet zonder zegen arbeid en waar aan ik nog zoo kort verbonden ben, verla ten, om voor mij toch te zwaren arbeid te gaan ondernemen in een Gemeente, waar mischien moeite en strijd me wacht? Heere, neem een ander! Zoo meldde Spr. aan den Kerkeraad, dat hij geen vrijmoedigheid had, de roeping lar de Leidsche Gemeente op te volgen. Maar God doet nooit een halve zaak. Hij liet Spr. niet los. Hij liet hem niet met rust. En opnieuw riep Hij en thans doet Hij Spr. voor de eerste maal in het midden de zer gemeente optreden. Welnu, Broeders en Zusters, de God uwer vaderen heeft mij tot ulieden gezonden, aldus Spr. Dit is mijn heerlijke, na veel strijd ont vangen, door wondere leiding des Heeren voor m ij onwankelbare overtuiging. Ik moet! En nu wil ik ook. Maar dan mag ik ook op dezen avond mi] vastklemmen aan datzelfde woord, dat Mo zes en Israël tot steun is geweest. Ik Zal Zijn heeft mij tot ulieden gezonden. Is dat niet schoon? Menschen veranderen Weten soms niet, wat ze willen. Maar God verandert nooit. Weet altijd wat Hij wil. Aan die heerlijke belofte van God, dat Zijn Naam eeuwig is, dat Zijn gedachtenis is van geslacht tot geslacht, aan die belofte klemt Spr. zich vast. nu hij in dezen avond de bediening des Woords aanvaardt. Voor él zijn arbeid steunt Spr. op de ge wisse, vaste, blijvende toezegging van God: Ik zal voorzeker met u zijn. Als dienaar des Woords heeft Spr. geen andere taak ontvangen, dan om zelf hoe laneer hoe meer naar den achtergrond te treden, opdat hij het volle licht kan laten vallen op Jezus Christus, den Koning der Kerk. den Hoogepriester onzer belijdenis, den Heiland onzer zieüen. Naar aanleiding van zijn tekstwoord sprak Ds. de Bondt daarna ener „De Heer lijkheid van de Evangelieprediking", waar bij hij de volgende gedachten ontwikkelde: le. de heerlijke Evangelieprediking en haar verheven inhoud; 2e. de heerlijke Evange lieprediking cn haar schamel instrument: 3e. de heerliike Evangelieprediking en haar zeldzame uitwerking. De schat, dien Paulus met zich draagt, dient tot verlichting van de kennis der heer lijkheid Gods in het aangezicht van Jezus Christus. Dat is zwaar om te verstaan. Wat is de heerlijkheid Gods in het aan gezicht van Jezus Christus? De heerlijkheid van God is de volmaakte schittering van él Zijn deugden. God oppnb°art zich in Zijn schepping en dan wil Hij Zijn eigen heerlijkheid zien. De zondeval bestaat hierin, dat de mensch niet langer het licht van Gods heerlijkheid terugkaatst. kan openbaren, Daarvoor moet Christus komen. Die alleen kan ons weer de oorspron kelijke, nu voor ons verloren heerlijkheid van God bijbrengen. Die heerlijkheid is voor ons hiér op aarde alleen te zien in den spiegel van het Evan gelie. Kennis van die heerlijkheid krijgen wij alleen door het Evangelie. Met den gouden schat van het Evangelie van Jezus Christus komt Paulus tot de Co- rinthiërs. Neen. we zijn niet armer, we zijn rijker geworden dan Aaron en Hur en Jozua, die de heerlijkheid Gods niet één konden, Wij roepen niet: Jezus, doe een deksel voor Uw gezicht Maar wij bidden: Jezus, Dien onze ziel bemint, straal Uw heerlijk heid uit! Wij willen verzadigd worden met dat goddelijk beeld. Dochdie heerlijkheid is alleen te zien door het Evangelie. Ik Zal Zijn heeft ook Spr. tot de Leidsche gemeente gezonden met een goude schat. Spr. heeft geen andere taak dan Evangelie te prediken met zijn verheven inhoud: Jezus Christus. Dat is daarom zulk een heerlijk Evangelie, omdat de heerlijk heid van God in het aangezicht van Chris tus er in te zien is. Met blijdschap neemt Spr. daarom het werk op zich. Hij mag wijzen op den ge- kruisten Christus, die n u de heerlijkheid van den God van het Verbond ons openbaart. Broeders en Zusters, gij verlangt naar den levenden, verheerlijkten Heiland, al dus Spr. En wat kan i k nu voor u zijn? Kan ik u tot dien Christus brengen? Kan ik u leiden naar de liefdevolle ar men van den barmhartigen Hoogepriester? Ach neen. Verwacht dét toch niet van mij Venvacht hert toch in geen enkel opzicht van mij. En tochmet blijdschap en geestdrift kom ik tot u, want ik heb voor u eengou- d e n schat. Ge wilt in elke levensomstandigheid Heiland zien. Hiertoe heeft God mij tot u gezonden, op dat ik u den spiegel zou voorhouden. Ziet in den spiegel van het Evangelie en aanschouwt dan de verheven gestalte van Jezus Christus. In de tweede plaats wees SDr. er op, dat de heerlijke Evangelieprediking tot ons komt door een schamel instrument. Een gouden schat, gebracht in een aar den vat! Paulus moet in dezen tweeden brief aan de Corinthiërs zijn apostolaat verdedigen. En in dezen tweeden brief zet Paulus op nieuw uiteen, hoe hij toch waarlijk bij nie mand, ook niet bij de uitnemendste der Apostelen achter staat In dat verband moeten we onzen tekst trachten te verstaan. Paulus komt met een pretentie. Ik héb wat voor u. Ik ben ook in het verleden, Corinthiërs, wat voor u geweest. Maar wat ik heb en wat ik ben. dait is van Christus Jezus afkomstig. Zijn dienst knecht, Zijn slaaf wil ik zijn. Door mij is er verlichting van de kennis der heerlijkheid Gpds in het aan gezicht van Jezus Christus! Maar.... daar om moet ge mij niet verheffen. Zeker, ik breng u een gouden schat. Weet echter, dat ik dien draag'in een aai den vat. God bedient Zich voor de prediking van Zijn Evangelie van een schamel in strument. In meizelf ben ik niets, zegt Paulus, hoort het, gij Grieken, die naar grootheid en roem en heerlijkheid dorst. In mezelf ben ik niets. Maar ik draag in mijn zwak, vergankelijk, vernederd, onaanzienlijk vat een kostbaren schat. Ik predik u Christus Jezus, den Hee re, èn mezelf, dat ik Zijn slaaf, Zijn gehoor zame dienaar, Zijn gezant ben om Jezus' wil. Niet hoog genoeg kan uw waardeering stijgen, Broeders en Zusters, zoo zegt ook Spr., voor den gouden schat, dien ik u breng. Maar niet gering genoeg kunt u van mij denken. Als Moees heb ik eerst gezegd: Heere, neem een ander. Ik ben niet opgewassen tegen de groote moeilijkheden, die daar zijn. En in die schijnbare nederigheid open baarde zich hoogmoed. Want ik dacht, dat ik met meer ervaring, wat langeren diensttijd dat werk beter zou kunnen doen. Maar ik ben een aarden vat. En God zegt mij, dat ik dat blijf, tot Hij me oproept uit mijn dienstwerk. Ik geef u den gouden schat mee. zegt de Heere. Draag dien nu door Leidens Ge meente heen in uw aarden vat! Nu durf ik. Dat lijkt hoogmoed. Eigendunkelijkheid. Velen mogen daar hun hoofd over schud den. Maar nu kén ik toch. Ik weet mijn taak. Tk Zal Zijn heeft mij tot u gezonden. Hij wil mij als schamel instrument hanteeren. Hij heeft me gezonden om een blijde boodschap te brengen den zachtmoedigen. Hij heeft me gezonden om uit te roepen het jaar van het welbehagen des Heeren. Het laatste punt van Spr. is: de heerlijke Evangelieprediking en haar zeldzame uit werking. Paulus zegt: ik draag een gouden schat van bijzonder groote waarde bij me. En God wil, dat ik dien schat meedragen zal in een aarden vat. En nu wordt dat vat van allen kant nog gebeukt. Verdrukking, vervolging, benauwdheid, twijfelmoedigheid, van alles stormt op mij af. Wat zal nu het gevolg zijn, nu dat aar den vat zoo veel verduren moet? Zal dat vat bezwijken en de gouden schat geroefd worden? Waarom laat de Heere die kost bare waarde niet liever ronddragen in een vat van het sterkste, meest onverwoestbare metaal? Neen, dat mag niet Want de uitnemendheid der kracht, d.w.z. het buitengewone van de kracht moet blijken. Die zeldzame kracht is uit God. Van het aarden vat behoeven we niets te verwach ten. O. hoe zal het dén met dien schat gaan? Die gouden schat blijft. Daar zorgt God voof in Zijn zeldzame, buitengewone kracht. In de uitnemendheid van Ziin Paulus houdt den spiegel maar voor en nu zien de Corinthiërs net beeld van den levenden Christus. En w ij allen dat beeld aanschouwende, worden in gedaante ver anderd van heerlijkheid tot heerlijkheid, als van des Hoeren Geest. Dat is nu het wonder van de buitenge wone kracht van God. Dat is nu de zeld zame uitwerking van de Evangeliepredi king. Om het maar heel gewoon te zeggen: Aan het woord paart God de werking van Zijn Geest. Maar hoe gaat dat nu? Ja, dat is een wonder. Dat kan Paulus niet verklaren en dat kan geen mensch doorgronden. Gods heerlijkheid is als het licht. Het licht doodt de bacteriën. Het licht doet de bladeren aan de boomen en plan ten groen worden. Als wij Gods heerlijkheid aanschouwen, dan gaat die heerlijkheid op ons inwerken, dan worden de zondebaeteriën gedood. Dat gaat ons leven groenen tot eer van God. Dat doet de predikant niet. De knapste niet. De geliefdste niet. Dat doet de Geest! Ik heb een nederige taak, aldus spr., alleen maar den gouden schat te laten zien. Alleen maar den spiegel op te heffen. An ders behoèf; anders még; anders kan ik niet doen Ik begin dan vanaf heden dien spiegel onder u op te» heffen. En de rest doet God. Hoe meer gij er op 'bedacht zijt, dat de gouden schat door een aarden vat u ge bracht wordt, hoe meer uw ziel ontvankelijk is voor de inwerking van den Geest; hoe meer ge in bewondering zult uitroepen: Ik zie buitengewone krachtsontplooiing. Ik zie uitnemendheid van kracht. Maar daar is niets van den mensch bij. Dat is alleen uit God. Wij zien dan het aangezicht, lichtend van heerlijkheid van onzen verhoogden Heiland. We zien: Jezus Christus met eer en heer lijkheid gekroond. Hallelujah! Persoonlijke woorden. Na den middenzang hield Ds. de Bondt de gebruikelijke toespraken. Wij ontlecnen daaraan het volgende: In de eerste plaats richtte spr. zich daar bij tot de beide Bedienaren des Woords zijn collega's. Tot mijn leedwezen kan ik Ds. Bouwman aldus spr., die wegens droeve familieomstan digheden dezen avond niet in ons midden kan zijn, heden niet toespreken. Mag ik dan in u, Ds. Thomas, ook onzen collega Bouwman aanspreken? Gij helbt beiden zooveel meer ervaring, zooveel rijper oordeel. Gaarne beveel ik mi; in uw sympathie aan. Ik vertrouw, dat ik. bij u om advies vragend, wel nimmer zal worden afgestooten. Wilt mij beiden tot een steun zijn in mijn moeilijken arbeid. Voor al hierdoor, dat gij mij den gouden schal toont, telkens wanneer ik zelf dien te wei nig zie. Telkens wanneer ik, moedeloos door liét. staren op het aarden vat, stilsta. Spoort gij mij dan tot u_it dragen aan. uitdragen van dien éénen schat, dien allen in aarden vaten dragen. Ik dank u, hooggeachte Ds. Thomas, voor de treffende wijze, waarop gij mij in mijn dienstwerk hier hebt willen inleiden. Ik dank U beiden voor alleri arbeid, ook ge durende de vacature verricht. Zegene God ons te zamen in den arbeid van Zijn Kerk. De Heere, de Almachtige doe o„=>, aio dragers van den schat, zélf de heerlijkheid van Christus zien. Hooggeachte Ds. Kouwenhoven. Ik dank u, dat gij dezen avond in ons midden wil- det zijn. Gij hebt dertig jaren den herders staf in deze Gemeente gedragen. Ik zie tot u, als tot een vader op. Het zal ongetwij feld voor u een reden tot blijdschap zijn, dat de vacature na niet al te langen lijd vervuld is. Geve de Heere u een gezegenden rusttijd en schenke Hij u het voorrecht, dat gij nog lange jaren van nabij moogt zien, hoe de Gemeente, waarin gij zooveel hebt mogen verrichten, voortvaart, volhardt bij het ideaal, door uitsluitend te bewonderen den gouden schat. Door uitsluitend te genieten in de uitnemendheid der kracht, die Godes is en niet uit ons. Eerwaarde Broeders Ouderlingen en Dia kenen. Bij het moeilijke werk. dat ik hier to verrichten zal hebben, is het mij een aangename gedachte, omstuwd te zijn door een kring van kloeke, wakkere mannen. Ontvangt mij als een aarden vat Helpt mij, broeders, in mijn poging om den gouden schat onder u uit te dragen. Helpt mij door van het aarden vat zoo min mogelijk te verwachten. Wanneer ik hier den Kerkeraad aanspreek, roep ik te gelijkertijd alle commissies, die onder den Kerkeraad arbeiden een hartelijk: „Weest mij gegroet" toe. Al za] ik mij, vooral in den eersten tijd uitsluitend tot ambtelijken arbeid moeten bepalen, dat wil toch niet zeggen, dat ik te zijner tijd ook niet mijn belangstelling zal toonen voor alle vereenigingen, die tot onze Gemeente in eenige betrekking staan. Toekomstige Catechisanten! Wanneer ik als mijn eenige taak beschouw het Evangelie van Jezus Christus te prediken, dan is 't mij een reden tot bijzondere blijdschap, dat ik u, jonge menschen, den gouden schat mag tooncn. Uw jonge leven zoekt nog naar de rust. Ge ziet zooveel heerlijks en schoons om u heen. De God van uw doop heeft mij tot u gezonden, om u te wijzen op den eeniger. schat, die nooit meer vergaat, die blijft tot in het eeuwige leven. Afgevaardigden van de Classis Leiden. Dat ik ook u toespreek, zal wel niemand vreemd vinden. Meer dan gewoonlijk heef» straat 7 1 Leeuwerlkstrai RUn- en Schlekadc 3 L. M. E. Effert, dienstbode, RJJnsb.- A. Flolet, St. Jacog-sbr. 1 oudster. Hooigracht 86 a A. n en fam.. onderwijzer. Steen- Goddün en fam.. boekhouder. 23 I. Gonschük. dienstbode. i Graas. Me- IstïU Hoogstraat 1—2 J. W. E. Grüter en fai nerstraat is Chr' Rünsburgerweg 69a korp. kok 4e R.I.. Ha; J. GrUssels. adminlstrs H. Ue Haas. leerl. verpleegster. RUnsbuïger- weg; 10 A. A. van Hattum, Oude Singel 72 a slager A van 't Hoff en fam.. caféhouder. Stationsweg 7 B. Holswllder en fam.. fabr. arbeider. Willemshof 3 A. L. Hoogduin en fam brugnkecht. Zoeterw.weg 45 H. W. v. Houttum, dienstbode. Rünsb.weg 60 J. S. Kolderman. off. L. d. H.. Hooigracht 63 a N. Wolters— van der KooU. Jan Vossensteeg 63 - J. M. C. de Rooü—de Koster E. van Klaveren—Kriek. 64 a G. Kukler en fam Morschweg 45 T. Leegwater, leerl. ster. Rb'nsb weg 10. A. A. van d< 13 J. MeUe n der Molen :ooö, dienstbo - - TV. Nagel, vertegen- R.V.S.. Maredük 19 b J. C. Opste" weg 158 a W. J. M. Orth, tam eV^Lubbe. de Classis zich met het Uitbrengen van hel beroep op mij moeten inlaten. Niet zonder uw toestemming sta ik hier op dezen kan sel. Gij hebt getoond wars te zijn van allo subjectivisme. Moge de gedachte, dat ik tot uw Classis gekomen ben, alleen met de taak den oh jectieven schat van het Evangelie tc bren gen u volkomen bevredigen. Vertegenwoordigers van het Gemeentebe stuur der stad Leiden. Ik dank u voor uw aanwezigheid en ik verzeker u, dat gij in uw nieuwen burger iemand ontvangt, die voor het gezag wensoht op te komen. Burger te zijn van Leiden, een stad met zulk een roemruchtig verleden, is niet al leen een eer, maar geeft ook verplichtin gen. Ik hoop in staat te zijn mee de ver heven tradities van uw stad te handhaven En nu, Gemeente, mijn laatste woord clan voor u. Gij hebt mijn program gehoord. Hel zal eenvoudig zijn; Het klinkt zoo simpel, enkel maar een kostbaren schat te komei: toonen. Maar ge hebt het'gehoord, het gaal daarin om de heerlijkheid van uw God. Ik beveel mij in uwe gebeden aan. Bidt God, dat Hij mij met jeugdige geestdrift met teedere liefde, met klimmenden ernst, met heiligen ijver het Evangelie doe ver kondigen. Ik zoek in de eerste plaats de heerlijkheid van uw God. Maar daarna toch het heil van uw eigen ziel. Om deze oorzaak buig ik mijn knieën tot den Vader van onzen Heeré Jezus Christus, opdat gij waarlijk moogt voortvaren naa'. de volmaaktheid, opdat Christus door het geloof in uw harten wone. Hem nu die machtig is meer dan over vloedig te doen boven al wat wij bidden of denken, naar de kracht, die in ons werkt. Hem zij de h e e r 1 ij k h e i d in de Ge meente door Christus Jezus, in alle geslach ten, tot alle eeuwigheid. Toespraken. Aan het einde van den dienst werd in de eerste plaats het woord gevoerd door Ds. H. Thomas, namens kerkeraad en ge meente. Spr. herinnerde aan een burgemees ters-installatie die dezer dagen heeft plaats gehad en waarbij de loco-burgemeester een installatie-rede heeft uitgesproken, waarbij hij geen draad van den heelen nieuwen j fam.. Hermannstadt. Lungka 3 burgemeester heel liet. Nu is het niet altijd LJlï'.«J« Hoos®' gezegd dat na een slechte installatie-rede - •- - - -- een slechte burgemeester volgt eji Morsch Orth, tandarts, Plant- Patlst. leerl. verpl. RUnsb.weff ^'eil, kellner, Oegatgeesterlaan 29 A. A. Pieterse. slacrer. Heerenstraat 29 D. RoKgreveen. kunstschilder. Kloksteeg 19 E. Sehlrrmacher. dienstbode. Rljnsb.weg 114 M. Schout. Rünsburrerweg 10 C. van Wol. feren—Selier. Hoogl. Kerkst. 10 J. J. Smeets tijd adjunct-comm. Dir. Eel. Haagweg 52 C. Zwaan, hulshoudster. W. de Zw'Ugerlaan 15 E. N. M. van 't HagUittenbosch, Konlngln- nelaan 17 A. C. Vermeer, dienstbode. RHnsb. weg 157 H. Verwey. smid. Rflndllkstr. 15 D. de Vries, dienstbode, Hansenstraat 68 a J W. van de Westelaken, Leeuwenhoekstraat 6 VERTROKKEN: H. Bartstra, Vlisslngen. C. Buskenstraat 13 M. J. A. BaHer. Amster dam. Wilhel: HollanderVan lerla Berg. - m. of. den Berg. Wassenaar. Oost- ?ük. Hardinxveld 'alkenburg Z.-H., d. Voorstraat A 256 J. Coe- nen. Aken. Talbootstr. 3 J. C. W. BorcKar- ding, Venray, Franeiscanerkl. J. Sseszkó, N..O. Indlë H. M. Hollebeek—Doesburg 84 J. I. Th. Dusoswa. Harmeien. C 182 K. van Duüvenbode, RUswUk Z.-H., Hoornbrug- laan 23 E. E. Eger. Voorburg. Park Vronc- stein 6 C. van Leeuwen—Filippo. Den Hel der. Balistraat 40 A. J. J. M. GeUer. Lisse. Heerenweg 232 M. Chr. V. Wlllemse—Gil lissen. Sassenhelm. St. Bemardus D. Kujik Goslings. Den Haag. L. v. Meerdervoort 866 D. Groenenberg. Tul en 't Waal, A 61 J. de Groot. Harlingen, Zuiderhaven 32 S. "jjÉj"-- Plantage G. de Groot en fa: ReemanHabermann - N. Hollebeek-, goede installatie-rede een goede burgemees ter, maar het doet Spr. toch genoegen dat hij Ds. de Bondt met groote sympathie na mens den kerkeraad en de gemeente kan begroeten. Zijn komst stemt tot groote dank baarheid aan God. De gemeente van Leiden staat niet in een al te liefelijken reuk, maar misschien is hier het spreekwoord van toe passing: het zijn de slechtste vruchten niet, waaraan de wespen knagen. Spr. gelooft niet dat de Leidsche gemeente slechter of beter is dan elke andere gemeente. Als het Evangelie maar tussohen ons blijft, aldus Spr., dan komt alles goed. Als we ons maar laten lelden door de liefde. Als Spr. dan zijn oor te luisteren legt in den tempel Gods dan hoort hij het geruisch van een avcr- vloedigen regen. De gemeente vervocht Spr. te zingen: „Waar liefde woont, gebiedt den Heer den zegen". Ds. P. D. Kuiper, van Sassenheim, sprak daarna namens de classis, die zich, volgens Spr., de beschermer van den nieuwen leeraa voelt en ook dezen avond bijwoont om naa haar beschermeling te komen zien. Als Spr. in den geest zou mogen spreken van Ds Koers, die eigenlijk aangewezen was om de zen avond het woord te voeren, dan zou hij misschien zeggen tot de gemeente: Handei vrij zachtkens met den jongeling en ook zou hij er op wijzen tot welk een grooten zegen een jonge predikant kan worden geste'di De toon die Ds. de Bondt heeft laten hoören geeft moed dat dit ook hier het geval zijn zijn. Spr. hoopt dat het Ds. de Bondt tot vreugde zal zijn dat hij zichzelf moest cijferen en alleen Gods eer bedoelen en hij daardoor ook de liefde van de gemeente zal mogen verwerven. Het geheim immers van ons leven is, dat wij het willen verlie zen om het terug te vinden in God. Na een kort dankwoord van Ds. de Bondt werd de dienst beëindigd. De gemeente zong voor het uitgaan der kerk de zegenbede uit Psalm 134. De intreepredikaitie van Ds. de Bondt - bij de Leidsche Handelsdrukkerij J. Karstens druk verschenen. Tramstraut "49 a J. RUnst van Itterbeek, Aalst -- |ek( H. Jacobs. Rotterdam. Agniesestraat 19 a L. •KooU. Apeldoorn. Landstormweg 31 - - Columbusötraat 215 Fap'h. de Korte. H. Kuilenherg en ti t 2 1 WATERPOLO DE ZIJL II—H.Z.P.C. (Veteranen) Gisterenavond om kwart over 8 werd in de Zwem-Inr. „De Zijl" bovengenoemde wed strijd gespeeld voor de Haagsche Competitie, welke in een verdierde doch zwaar bevoch- verwinning voor de Zijl eindigde. Over het spel het navolgende. De eerste uitworp is voor de Zijl en het is Blansjaar die keihard in handen van de keeper schiet. Even daar na zoekt dezelfde speler het doel eenigszins te hoog. Aanvallen van de H. Z.-P. C. wor den door de veel snellere Zijl-achterhoede onschadelijk gemaakt. De rust gaat in met 0—0. Onmiddellijk na de rust valt de Zijl fana tiek aan en bij een aanval wordt Kraayen- brink in de 2 Meter zonder bal onder ge duwd, waaruit volgt een strafworp voor de Zijl en dezelfde speler schiet dan onberispe lijk in 10. Nu volgt een schot op Zijl-doel, doch de keeper werkt weg. Van der Mark zwemt op, geeft over, doch in handen van H.Z.P.C. Nu is het Castelein, die de bal weet te bemachtigen zwemt goed op en in een gedekte positie naar de vrijliggende Kraaien- brink, plaatst, die onhoudbaar inschiet en de keeper 't nakijken geeft. Nog volgt een Zijl- aanval, welke op niets utiloopt. Even daarna fluit scheidsrechter Buijs, die correct leidde, einde en heeft de Zijl II haar derde overwin ning in de wacht gesleept. Morgenavond spelen de Zijl II—Entre- nous (Leiden) een vriendschappelijke Polo- wedstrijd in de zweminrichting „De Zijl". Kwak. Den Haag, Schoolmeeat Amsterdam. Kwartelstraat 25 egstgc -fTV. de Zwijgerlaan 15 irgen. Ocgst-eest J. Neuhold, inde 7 n F. E. Ohlenroth, Oegstgeest, De ICempennerstraat IC 43/45 A. Posthuma, id. Julianalaan 10 J. E. M. Put ters. Rotterdam. Coolsingvl 117 G. J. Ras. Zandvoort, Oraujestia. L 3 J. van Rossen. Den Haag. Pflnaukci T!V 'Ukstraat 86 C. G. Seün. Oegstgeest E M van Sandlck—Smit, Eindhoven. StratumsH-'Mnd 8 A. van Stavo ren. Oegstgeest. Terwoeweg 69 M. Steir.- mayer. KatwtJk. Vecr.inde ia - W. Stoelman en fam.. Wassenaar. Havenplein 9 J. W. M. Timmermans. Den Haag. Kampstraat 365 L. M. van der Volden. Den Haag. Ravesteynstr. 75 a P. L. Vuiur en fam.. Alkmaar. Victorl Park H. van der Wil. Rotterdam. Gedempte Slaak 93 b N. Arnold—'Van der Wal, idem, idem H. A. Wieland en fam., Dordrecht. Voorstraat 277 G. Willems en fam.. Oegst geest. Haarlemmer Tr< kvaart 22 W. Witte en fam.. Amsterdam. Hombrugstraat 57 Pw van WUnen. Gouda. Wachtelstraat 47 S. Chr. C. LandwierZeestraten, 17 E. G. Zwart, Oog; Haarlem, Madoers Uit den Omtrek. onderbi VRAAGT VOORAL HOLÊANDSCH- 2.WI TSERSCHE DE GAANDE EN KOMENDE MAN GEVESTIGD: C. h. A. Arem Leeuwenhoekstraat 6 A. P. J. :at 16 J. ia. Belt- IJ. dienst- Jhr. Brie- Witte Roeenstraat 18 De Gei bloemb.arb., Vostei d. Helmkade L iterw. Singel 83 J. D. Chr. ALPHEN AAN DEN RIJN GROENE KRUIS COLLECTE 15 Juli a.s. zal ten bate van het Groene Kruis alhier een collecte worden gehouden. GEDENKTEEKEN D. L. v. d. BERG De overdracht van het gedenkteeken voor wijlen „Meester" D. L. v. d. Bere op de begraafplaats aan de Schoolstraat zal Zater dag a.s. niet te 3 uur doch te 4 uur plaats vinden. BALDADIGHEID OF INBRAAK In de Willemstraat alhier is toen de be woonster afwezig was een ladder voor het huis geplaatst, terwijl men door een dak raam naar binnen is gegaan. Uit een ter stond door de politie ingesteld onderzoek blijkt dat weinig van waarde vermist wordt. Dat baldadige jeugd hier bezig is geweest is dus zeker niet denkbeeldig. VRIJE UNIVERSITEIT Blijkens het verschenen 51e verslag van de Vrije Universiteit te Amsterdam hebben de collecten in Geref. Kerk Raadhuis, De Ruyter en Hooftstraat in 1930 opgebracht f 195.65. Voor het jubileum werd f 169.30 bijeengebracht. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot Ruurd Vis, leerling 'der Mulo-School met den Bijbel, hoofd de heer A. Maaskant, slaagde voor het toelatings examen der Middelb. Tech. School te Utrecht. BOSKOOP AUTO TE WATER. Doordat de chauffeur van een Fordauto aan den Zwarteweg moest uithalen voor een wielrijder geraakte dat voertuig eerst in de kant van den weg en vervolgens kopje onder in de sloot. De twee inzittende perso» :n konden nog bijtijds de auto verlaten. Door een kraanwegen van den heer Kok alhier werd da auto weder op den vasten wal gebracht. KATWIJK AAN DEN RIJN ALWEER DE KWAKEL. Wie kent in onze gemeente, ja, zelfs ver dnar buiten, niet de beruchte „Kwakelkwes- lie"? Althans men heeft er dan toch wel van ioe- gehoord of gelezen. Deze kwestie dateert n.I. al van 1928, doolt vegens de halsstarrige houding van B. en Morelstri lnkcljufii-ouï-: "Hi.fl.: I W-Jnie' ,ot een op'ossing gebrach:'. In 172—174 e. h._j. Cunaeus en fam., verband met een adres over deze zaak, dat 31 Oir. Damschen, dienstbode! j thans weer aan den Raad gericht is, memo.

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6