|liruuir Cciïtsrijr (touraut Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken Eenheid EERSTE BLAD. VACANTIE-ADRESSEN Waan en Wezen N.V. HOUTHANDEL V.H, J, VAN SCHIJNDEUR. ABONNEMENT: Per kwartaal 3.Z5 (Beschikklngsbosten 0.15.) Per week 0.25 Voor het Buitenland bij Weke- lijksche zending 6.— Bij dagelijksche zending 7.-* Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 cent met Zondagsblad cent Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 Postbox 20 Postgiro 58936 ZATERDAG 13 JUNI 1931 i\o. 3377 AD VERTENTIEN: Van 1 tot 5 regels Elke regel meer.............0.221/] Ingez. Mededeelingen Van 1—5 regels 2.30 Elke regel meerm 0.45 Bij contract belangrijke korting. Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend 0.10 10e Jaarganr in kerk - in sfaaf - in gezin Eenheid in actie voor de doorYoeiïng van de Christelijke beginselen in de maatschappij. Een nog lang met altijd verwezenlijkte, schoon© gedachte, welke toch telkens weer haar werk verricht, er. opwekt om te doen, wat mogelijkerwijs gedaan kan worden. Eerst contact, dan eenheid, om samen welbewust tot het doel te geraken. Zoo willen wij samen met de lezers van ons blad een eenheid vormen, welke tot taak heeft in te gaan tegen de stroo- mingen van deze tijd. Wij trachten in de eerste plaats een blad te geven, zoo goed als maar eenigszins mogelijk is en U zult toegeven, dat vier duizend pagina's per jaar een omvang is, waarvoor niemand zich behoeft te schamen. U ontvangt een blad, dat, aan de spits van de Christelijke pers staande, de strijd aan kan binden met de soortgelyke„neutrale" bladen. Helpt dan allen mee, te brengen: het Christelijk dagblad in het Christelijk gezin. Dat de gelegenheid gunstig is, behoeven wij U niet te zeggen, nieuwe kwartaalabonnés lezen immers tot 1 Juli gratis. Oil nummer bestaat uit VIER bladen Nu de vacantietijd is aangebroken en velen onzer lezers de krant aan hun vacantie-adres willen ontvangen, ver zoeken wij dezen vriendelijk de tijdelijke adressen zoo spoedig mogelijk, liefst 5 dagen van te voren, aan de admini stratie schriftelijk op te geven, met dui delijke vermelding van het vaste adres en het vacantie-adres, de data van begin en einde der vacantie. Komen de -aanvragen op het laatste «ogenblik, dan is het niet zeker, dat men aan z'n nieuwe adres direct den eersten dag de krant ontvangt, terwijl dit toch zeker door de lezers, evenals door ons op hoogen prijs zal worden gesteld. De waan verwerpelijk; het wezen onchristelijk Het liberalisme slaagt er in de laatste tijden wel in de aandacht tot zich te trekken. Mag men vele voormannen ge- looven, dan is er een réveil aan de gang en een opleving te wachten, waarover we ons verbazen zullen. In elk geval staat vast, dat er veel zelfonderzoek en veel meditatie in die kring gevonden wordt; en hierover kan men zich slechts verheugen. Want niet iedereen, die ziek is, durft bloedonderzoek aan. Zou iemand buiten de S.D.A.P. durven of kunnen ontken nen, dat deze partij op dit oogenblik weer even ziek is als in de dagen toen de ruige revolutionaire jongenskiel van de schouders gleed en het burgerpakje aangemeten werd? Geen sprake van. En men behoeft zich daarvoor niet te beroepen op de fundamenteele verschil len tusschen linker- en rechtergroep, hoewel ook daar het afdoende bewijs te vinden is, dat men eerder van voosheid, dan van pittige gezondheid spreken kan. Het feit alleen, dat elke verhindering, welke b.v. de V.A.R.A. ontmoet (afge dacht van de juistheid der censuur) een storm doet opgaan, alsof men een bur geroorlog zou mogen verwachtenbe wijst voldoende. Er blijkt uit, dat de leiding elke gelegenheid aangrijpt om door een uitbarsting naar buiten de on lust van binnen te dooven; al schold men ons ook voor al wat leelijk was, toen we dit onlangs met de stukken aantoonden. Trouwens, reeds het feit op zich zelf. dat er met de roode pers eigenlijk niet meer te praten valt (zooals men duide lijk in alle niet-roode persorganen kan merken) omdat er geen sprake is van een zakelijke discussie, zegt genoeg. Met de liberale pers worden we het ook niet eens, volstrekt niet. De vele polemieken van de laatste weken hebben dat voldoende bewezenmaar er is we derzijds toch een pogen om elkaar tp verstaan; in elk geval blijft men bij het onderwerp en het wordt geen bestrij ding van hetgeen niet beweerd is; zoo als dit uit en te na in de roode pers voorkomt. Bij het liberalisme doet zich een an der gebrek-voor. Een fout/ welke merk waardig genoeg, behoudens uitzonderin gen, niet zoo sterk naar voren dringt bij discussies, dan wel als het liberalisme zich aan de kiezers presenteert. Wij bedoelen de hoogheidswaan. waarmee deze partij, als partij, wel te verstaan, nog steeds behept is. Telkens weer wordt de stelling verkondigd, dat al het goede in onze burgerlijke samen leving te danken is aan de liberale be ginselen.. En wanneer een andere party een beginsel naar voren brengt, dat in stemming vindt in liberalen kring, dan is de verklaring, dat het eigenlijk een liberaal voorstel is. Hier is spraakverwarring en begrips verwarring. We gebruiken het woord „liberaal" immers gedurig in algemeene zin: een goede daad wordt met aller instemming vaak een „liberale" daad genoemd. Li beraal en nobel zijn dan synoniemen. Neemt men deze woorden nu echter mee naar het terrein der partijpolitiek, dan ontstaat er licht spraakverwarring. En Dr. Kuyper bezigde dan ook opzette lijk het woord -liberalistisch" naast liberaal, om daarmee aan te geven, dat hij het liberalisme, als staatkundig stel sel bestreed. Het achtervoegsel geeft hier verenging, begrenzing. Er is ook begripsverwarring. Poli tieke partijen zijn in de regel even an nexatie-gezind als slok-op gemeenten. En vele liberalisten beschouwen al wat liberaal is als privaat domein. Natuurlijk is het waar, dat in onze staatsinstellingen heel wat liberale be ginselen terug te vinden zijn, doch in zeker opzicht (ge moet voorzichtig zijn met deze uitlating) gaat het er mee als met de Christelijke grondslagen van ons volksleven. De Christelijke politieke partyen in ons land hebben niet de pretentie, dat zij die grondslagen gelegd hebben. In tegendeel, ze aanvaarden ze als erfenis uit het verledenze erkennen, dat onder Gods leiding die grondslagen gelegd zijn. En hun eenige doelstelling is om die grondslagen tegen ondermijning te beschutten en op het gewordene, op het bestaande fundament voort te bouwen naar de eisch van deze tijd. Met de liberale beginselen, zooals die in wetgeving en bestuur nog invloed oefenen, staat het tot op zekere hoogte, niet anders. Ja, de stelling is niet ge waagd, dat het juist aan de invloed der Christelijke beginselen, hetzij men het zich bewust was of niet, te danken is, dat het liberale element in onze staats instellingen voor de groote massa van ons volk nog zoo groote bekoring heeft. Of, om het anders te zeggen, die libe rale opvattingen zyn aan heel ons volk gemeen; het is een nationaal bezit, dat we dankbaar hebben te aanvaarden doch waarop allerminst het liberalisme zich kan of mag beroemen. Voorzoover liberalisten dit goede ge handhaafd en beschermd of in wetten gecodificeerd hebben, kunnen ze daar op geen bizondere roem dragen. Ze de den het overeenkomstig de meerder heidsopinie van ons volkze sloten zich aan bij den geest van de tyd. Echt liberalistisch dus, wyl men niets moet hebben van onwankelbare waarheden, doch zich welbewust richt naar de vlottende beschouwingen der moderne wetenschap. Vandaar ook, dat wij even principieel staan tegenover het liberalisme als te genover het socialisme en dat wy ons vervolgens even scherp kanten tegen het religieuse liberalisme als tegen dat van de oude stempel. Ja, we achtten ons in de laatste weken geroepen om vooral op het groote gevaar van „het liberalisme in vroom gewaad" te wy zen. En dit niet, omdat we op zich zelf deze beweging niet toejuichen, integen deel, maar omdat het gevaar voor ver- TWEEDE KAMER STUWADOORSWET MET 59--3 AANGENOMEN „DE TRIBUNE" UIT DE OPENBARE LEESZALEN Soc.- en vrijz.-dem. steunen den communist Vergadering van 12 Juni 1931 OVERZICHT Zooals te venvachten was is de wijziging der Stuwadoorswet er vlot doorgegaan. Het amendement, dat de verplichting voor het instellen van veiligheidscommissies wilde brengen in de wet, werd met groote meei- derheid venvorpen. Ten slotte verzetten zich slechts drie leden tegen aanneming van het wetsontwerp. De rest van den middag is besteed aan de interpellatie-Wijnkoop over het verwijde ren van „de Tribune" uit de openbare lees zalen op last van het bestuur der Centrale Vereeniging van openbare leeszalen. Aan leiding daartoe gaf het plaatsen van ar tikelen, waarin op weerzinwekkend grove wijze over God gesproken werd en het plaat sen van plaatjes, die God op de lasterlijk- sta wijza uitbeeldden. De interpellant zag daarin een den mond snoeren aan de communistische wereldbe schouwing. Minister Terpstra, en voor zijn deel ook de minister van Waterstaat, gaven op het communistisch geraas een duidelijk ant woord. „De Tribune" heeft het aan zich zelf te wijten, dat ze als „moreel schadelijk" buiten de deur gezet werd. Schrijft ze, als andere communistische tijdschriften op meer beschaafde wijze, dan staat de weg misschien weer open. Blijft de „Tribune" haar ruwen schrijf trant. die volgens den heer Wijnkoop noo- dig, opdat „de massa" het begrijpen zal handhaven, dan blijft het slot op de deur. Het standpunt der beide bewindslieden is principieel duidelijk en lijkt ook even lo gisch als nuchter. Natuurlijk was de heer Wijnkoop het er niet mee eens en kwam per motie weder toelating van het communistische blad vragen. Hij vond steun bij de soc.- en vrijz-dem., die de zaak als kleinigheid beschouwden. Leg het blad in het vergifkastje, adviseerde heer Marchant, en geef het slechts in handen indien er om gevraagd wordt. Beide groepen zullen dan ook voor de motie stem- ben, zulks in tegenstelling met den Vrij heidsbond. Dinsdag wordt het debat .voortgezet. VERSLAG De Kamer begon met Regeling De wijziging: der Schei met 59 tegen 3 stemmen. Tegen de beide c< munisten en do heer Braat. Aan do orde was dan de interpellatie den heer WIJNKOOP (comm.) in verband i De Interpellant bego nspecteur van de op reweten. dat de mini Als uit de openbai ab. 1< >rgaan in Nederland ?reldbeschouwi'ng ver ïting niet onpartijdig bewering, dat de lardlgd' als hJJ niet had 'iter hem stond. 1 de Tribune, het an de communis- dw(Jnt, is zulle iadeUi1f?e%De andere dt^de^ectuu. eel schadelijk. Ka: tegenwoordig. Ken De Vereenigin igen. die in De Tribun ft de communistische bi :ggen. Wat hebben in de Middi ndigen niet geroepen tegen dc are Leeszale beteèkent: slavei niets schelen. In den godsdienst. Wat de Tribuni als dat gebe z schriv Jnde :alen züi ..jent beteekent mannentaal spreken. de verbieders ïsclirc e regeering i. is voortdurend bezig tegen de Sowjet-Unie. den jaar is doodgeloo i proletarisch© klasse heer WjJr j zijn inter ach uitte, dat irden toegelaten. De Regcerfiig aan het vro< De MINISTER VAN ONDERWIJS begon 1 I _-jr de regeering, m door de Ccnralo Vereeniging voor openb. 1< zalen door directeur en bestuur des leeszaal. In de subsidiebepalingen komen eenige voor aarden voor, waaronder leeszalen kunnen in mmerking komen voor subsidie. De laatste jaren heeft de Centrale Vereeniging een in specteur. die dus geen ambtenaar is. De re geering heeft de eindbeslissing, maar neemt die niet zonder advies van de Centrale Ver eeniging. De inspecteur heeft bezwaren inge bracht tegen het ter lezing leggen van de Tri bune. Het bestuur der Centrale Vei - MPVan eeL doelbewuste actie der regeering was eheter geed 3SS*. munistischen aard wordt wel ter lezing gelegd De Communist en de leeszaal op de Communistische Gids. die opgehouden heeft te bestaan. Het bezwaar betrof de wal gelijke wtJze, waarop de Tribune de gevoelens van anderen krenkte. IC Ken eerlijke verdediging van communisme of fittheïsme wordt uit de openbare leeszalen niet 1 1 geweerd. Dat de Tribune geweerd wordt, heeft J- zü uitsluitend aam zichzelf te wijten. Moreel schadelijke lectuur kan niet worden toegelaten. Het bestuur der Centrale Vereeniging heeft Irautigai Voorts _w wetsontwerp tot wijziging van de Land: Voortgezet werd de behandeling de: Goseling. _de agenda toegevoegd het leiding des te grooter wordt vooral in deze tijd. Langzamerhand teekenen deze twee richtingen zich duidelijk af. De eerste, het liberalisme van de oude stempel, zegt met volle overtuiging: de Schrift heeft ons op 't terrein der poli tiek niets te zeggen. De Bijbel is voor de binnenkamer en men leze hem daar, zooveel men wildoch wie in de politiek mee wil spreken, sla hem dicht, liefst met sterke koperen sloten. Naast deze richting komt thans een andere op: die, welke het vrijzinnig Christendom tot grondslag zijner staat kunde wil legger- Het vrijzinnig Christendom, met alle nadruk op het woord vrijzinnig; want naar luidt van een der verdedigers van het vrijzinnig Protestantisme is dit juist niet leerstellig. Het betoogt met nadruk, dat „véél, wat vroeger als on wankelbare waarheid gold, in en buiten den Bijbel, later wankel is komen te staan." En één der apostelen betreurt het zelfs, dat in een onlangs gepubli ceerde geloofsverklaring niet duidelijk is gezegd, „dat de vrijzinnigen in de Christusfiguur niet zien een godde lijke verschijning en in den By bel niet het direct-geopenbaarde, direct geïnspi reerde Woord Gods, dat van een letter lijk, onfeilbaar en onwrikbaar gezag is." Welnu, we moeten minstens even antithetisch staan tegenover het libera lisme, dat zich grondt op een vrijzinnig- protestantisme, dat Christus in geen geval als Zaligmaker wil zien; als te genover een liberalisme, dat zegt: ge loof vrij wat gij wilt, doch „bederf met uw Bijbelteksten myn staatkunde niet." Ook zoo bezien is er dus alles voor te zeggen, dat wy onze houding tegenover een roerig liberalisme bepalen, opdat wy niet afglijden; maar het is ook ge- wenscht om te vernemen, hoe men in eigen kring over de réveil en de ople ving der liberale beginselen en van de liberale partij denkt. Daartoe zetten wy ons in een volgend artikel zulke lectuur i aanleiding gehad e het niet-openbare Van een bankroel onder hoogere bescherming staat dan die van de regeering, is geen sprake. Men moet de kwestie niet vertroebelen, want er is geen sprake van een optreden tegen de Tribune als politiek blad. Indien blijkt, dat De Tribune haar houding wijzigt, kan ook het oordeel over haar toelating in do openbare leeszalen worden op een vraag, die den verkoop in stationsboekhandels gold. Hü verklaarde, dat de Spoorwegen zelfstandig bevoegd zijn te be palen welke lectuur in de spoorwegboekhandels wordt verkocht. De minister acht het zeer be grijpelijk, dat de Spoorwegen bezwaar hadden tegen den verkoop van een blad. dat ten doel heeft de in iederen Staat zoo noodzakelijke tucht en orde te ondermijnen. De Regeering ft geen aanleiding aandrang in TELEFOON 3 Schitterend gelegen in *e bosschen bij HARDERWIJK. Mooie Speeltuin Alle comfort VRAAGT PROSPECTUS Mr. MARCHANT (V. D.) achtte het verbod in de lijn van de Sovjet-Republiek. Maar we moeten objectief de vraag beant woorden: wat beteekent voor Nederland dc vrüheid van gedaelitenuiting? bepaling beru: nbare tthrrndeagb°adr Niemand^slaal haast een oog in. Staan „gifkast" plaatsen jrdcelen? Dat BIJ GAL- EN LEVERZIEKTEN, galsteenen en geelzucht regelt liet natuurlijk „Franz-Josef'-bitterwater de spijsvertering op absoluut volkomen wijze. Bij apoth. verkr. Voornaamste Nieuws. ils het blad te grof is. worder De heer FLORIS VOS (Middenpartij) wensch- .Hindenburg, te als goed vrijzinnige, eveneens een waarschu- (blz. 1.) De Tweede Kamer heeft gister de wijzi ging der Stuwadoorswet aangenomen. (blz. 5) Radio-rede van Dr. H. Colijn over de Mei vergadering van de Europeesche Commissie en haar beteekenis voor de Nederlandsche Handelspolitiek. Het verwacht tekort op de Indische begroo ting bedraagt 172 millioen. (Bladz. 6) De tewaterlating van het Instructievaar tuig Prinses Juliana te Groningen door de Prinses. Dr. Brüning rapporteert aan President lelijke bepalinger BINNENLAND. Naar wij vernemen, is prof. ir. v. d. Bilt voornemens, de uitnoodiging van mr. Mar chant om te debatteeren naar aanleiding van het geval-Joëls, aan te nemen. Het onder werp waarover en de plaats waar gedebat teerd zal worden, zijn nog niet vastgesteld. ARNHEM CHR. ESPERANTO-VEREENIGING Men schrüft ons: De conversatie-cursus die 's Maandagsavonds in het gebouw voor Chr. Belangen wordt ge- n, zal Maandag 15 Juni, 8 uur, eindigen met een laatste Cseh-les, gevolgd door eei zellig samenzijn. Alle leden zoowel als zij die onze vereeniging willen kennis maken, verwachten we stellig. Maandagavond jl. wer den we plotseling verrast met het bezoek van den Roemeensclien Esperanto-promotor Cseh, die een hartelijke toespraak hield. Het stemde cursisten enthousiast, dat zy den heer Cseh zoo uitstekend konden verstaan. Het een schitterend bewys van de practische bruik baarheid onzer wereldhulptaal. Gemengd Nieuws. repliceerde en diende De Tribune Over deze vraag loopen. Mr. BOON (lib.) za Wijnkoop de incarna vleugelde woord: „Niets is mti wellicht bete slchzelf over te laten, len inspecteur betreft ling richt. de meenlng ook Wat het optreder ordt t Is. H da commissie ninder door ge vaat hier alleen ook een poli tieke partij heeft - 'ter verse tgboekhandels. V het blad niet v oekhandel niet llen^ verkoopen. de~h nP"r Knn" V°" de Tribune. Den minister maar bovcndler lük. Wanne-. biedt, heeft de recht het niet te heer Boon vond het i ïer Wijnkoop vraagt of do *- stijgende Hgg is het aantal betalende aboi ■n de Tribune van Donderdsf ids daalt, voo: landrlngt. Wa ivenals het in Rusland het blad. Toer n, maar ..moreel schadelijk" acht. Wel grof. ruw. leelijk. belichten op hun manier dc len daarin laten begaan als aden vrij laat. geestesgesteldheid ot uiung, waaraoor ae geestelijke vrijheid in ;root gevaar komt. Zelfs mocht bij de radio iet over Spinoza gesproken worden. We n:a- :en ons daarmee hopeloos belachelijk. Door het verbod van de Tribune goven we eel te veel relief aan een onbeteekenend blad. De heer v. d. Heide zal daarom gaarne voor EEN DROOGGELEGDE WATERTOREN In den nacht van Woensdag op Donder dag is te Zutphen in de watertoren aan den Warnsveldschenweg op onverklaarbare wijze een verbinding in de persleiding los gesprongen, waardoor het geheele reservoir, gevuld met ruim 600 M.3 water is leeggc- loopen. Het water spoelde de transformator ruimte geheel onder en heeft de daarin aan wezige toestellen onklaar gemaakt. De plaatselijke storing in de stroomvoor ziening, die daarvan het gevolg was, was spoedig hersteld. Het water dat een uitweg naar buiten zocht onder de betonnen fun deering van de toren uit, voerde door zijn kracht groote brokken van het muurtje van de kanalen, waarin de kabels naar de trans- formatorruime liggen, mede. De watervoorziening naar de stad Zutphen was een half uur na de ontdekking van het ongeval weer normaal door directe aanslui ting op de persleiding. DROEVE VONDST De werkman O. B. die reeds sedert een week te Hengelo werd vermist, is dood ge vonden in de z.g. kleigaten aan den Bree- den Marschweg. KINDERVERLAMMING Te Loosduinen heeft zich een geval van kinderverlamming voorgedaan. Het twee-ja rig dochtertje van de lam. Sch. uit de Ru bensstraat is na enkele dagen hieraan lij dende gestorven. DE GEVAARLIJKE SIGARET Te Eemnes heeft een ernstig ongeval plaats gehad. Ter hoogte van de Gooiersgracht is een daar staand houten gebouwtje een zo merhuisje in brand geraakt. Op dat mo ment bevond zich in het huisje de 38-jarige (Je Bruin uit Hilversum, die zich door het bliksemsnel vlam vatten niet meer bytyds in veiligheid kon brengen. Met herige brand wonden overdekt, werd de ongelukkige uit het huisje gehaald en naar het St Janszie kenhuis overgebracht, waar hy ter verpleging is opgenomen. Zyn toestand is zorgwekkend. Het huisje is totaal afgebrand. Dergelijke zomer- en kampeerhuisjes staan er veel in dezen omtrek. Men veronderstelt, dat de B. terwyl hij een sigaret zat te rooken in slaap is gevailen. Het vuur van de sigaret schijnt door deze omstandigheid voedsel te hebben gekregen. De Duitsche soc. democraten spreken zich uit tegen de Noodverordening. Brüning zou weigeren den Rijksdag bijeen te laten komen. Communistische relletjes op verschillende De gezonken duikboot nog niet gelicht. Hittegolf in Spanje. (blz. 9). Jaarvergadering van de Chr. Bond vai houtbewerkers, meubelmakers en aanvei wante vakgenooten. GELAATSMASSAGE. 'Altijd een mooie en gezonde huid door een of twee maal per week des avonds tegen het naar bed gaan, het gelaat een paar minuten met Purol te masseeren, waarna men de nijet in de huid gedrongen Purol met een droog doekje kan afvegen. De door massage in de huid gedrongen Purol zal dan geduren de den nacht een verzachtende en reinigende werking op de huidweefsels uitoefenen en bij eenigszins regelmatige toepassing der hier boven aangegeven eenvoudige behandeling, aan de huid een bijzonder zachte cn mooie teint geven. (Adv.* DE BESCHADIGING VAN REMBRANDT'S „ANATOMISCHE LES" Naar wij vernemen, zal de ongeveer 40- jarige Anceaux, die in den namiddag van 17 Februari j.l. in het Rylksmuseum te Am sterdam Rembrandt's schilderij „De Anato mische Les van Prof. Dijman" ernstig be schadigde, op 2 Juni a.s. voor de Amster- damsche Rechtbank terecht staan. HET VERGAAN VAN DE „VEERGAT" Het lijk van den machinist geborgen Gistermiddag ongeveerhalf drie is het ge lukt de nabij Breezand op de Zuiderzee ge zonken sleepboot „Veergat" te lichten In de machinekamer werd het lijk gevonden van den verdronken machinist A. Visser Sr. uit Hansweert. Het stoffelijk overschot is naar ae Verbandkamer van de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken overgebracht. De sleepboot „Goeree" van den Stoomsleep- dienst v h. P. Smit te Rotterdam zal het stoffelijk overschot zoo spoedig mogelijk van Den Oever naar Hansweert overbrengen. De lijken der andere verongelukten zyn niet gevonden, zoodat men vermoedt, dat zij weggedreven of wellicht in de takken der zink stukken van den keileemdam zyn vast geraakt. Het onderzoek wordt voortgezet. EEN PATRIARCHAAL GEZIN. Het gezin van Aug. Poppe-d'Hert te Over slag (Z. VI.) is dezer dagen verblijd met de geboorte van den twintigsten telg. Onder de kinderen, die allen nog in leven zijn bevin den zich vijf tweelingen. METSELAAR DOODGEVALLEN. Je 5i-jarige metselaar C. Lammen te Nier wenhagen (L.) viel bij werkzaamheden a? den bijna voltooiden bijhouw van het hu naar beneden, doordat hij het evenwicht \vt loor. De man was op slag dood. Hij was on gehuwd. DE MODERNE STORMRAM. Moerdijk en geladen met groenten van den weg tegen de woning van iM. v. G., met het gevolg dat de vensters werden vernield zoomede de muur van het huis. De chauffeur, die zat te doezelen, kreeg een proces-verba al, VERDRONKEN. Toen het vijfjarige zoontje van de weduwe De Boer te Ursum (N.-H.) by de ouderlijke woning aan het spelen was, viel hij van een brug in het water. Zyn vriendjes liepen weg zonder iemand te waarschuwen. De moeder zag later een paar klompjes boven het water steken en haalde het ventje eruit De levens geesten bleken reeds geweken te zijn. ZAGERIJ EN SC.HAVERIJ HOOFDKANTOOR. OPSLACPLAATSEN. NASSAUHAVEN B0ERENGAT OOSTZEEDIJK No. 228. R'DAM

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 1