WA ALS TAPIJTEN - - MEUBELEN - SLAAPKAMERS - BEDDEN - DEKENS ZATERDAG 16 MEI 1931 TWEEDE BLAD PAG. 6 HAARLEMMERSTRAAT 130 - 132 - 134 - 136 Na gedane arbeid is het zoet te rusten. Is het niet heerlijk, als men, vermoeid na een inspannenden dag, in een behaaglijk on gezellig interieur de rust, de noodzakelijke en welverdiende rust, kan vinden? Dit is werkelijk veler ideaal. Maar niet langer een ideaal aan welks verwezenlijking U behoelt te twijfolen. WAALS is er om Uw ideaal in werkelijkheid om te tooveren. De gezellige gordijnen, het mollige zachte tapijt, de gemakkelijke stoelen, en last not least die keurige slaapkamer met zijn heerlijke bedden, dat alles en nog veel meer vindt U bi) WAAL S in overweldigende keuze en in iederen prijs. Wend U voor de inrichting en verbetering Uwer woning dus uitsluitend tot WAALS, de eenige leverancier voor huiselijkheid en gezelligheid. I STADSNIEUWS GEMEENTEZAKEN Meisjesschool voor U. L. O. Als gevolg van het aan mejuffrouw C. A. Fischer verleend eervol ontslag is het noo- dig aan d'e Meisjesschool voor U. L. O. een onderwijzer (es) te benoemen. In verband daarmede bieden B. en W. de volgende voordracht aan: Ie. Dr. J. M. Bruggcman, leerares aan de Vakschool voor Meisjes voor Leiden en Omstreken t/e Leiden; 2e. J. Huitema, hoofd van de o. 1. school No. 1 te Streefkerk; 3e. K H. van Faassen, onderwijzer aan de Rijksleerschool te Middelburg. Cursussen Ambachtsschool In de Raadsvergadering van 1G Maart jl. werden om praeadvies in handen van B. en W. gestel d een tweetal ad rossen van h<A bestuur der Veroeniging „de Ambachts school' alhier, houdende verzoek mede te werken tot de uitbreiding van het aantal avondcursussen aan de Ambachtsschool met een cursus voor auto- en motorherstel- len en een cursus voor opleiding van stuea- doors. B. en W. stellen voor, de gevraagde me dewerking te verleenen. Aankoop perceelen Haarlemmerweg Zooals B. en W. bij liun voorstel tot over neming van gedeelten voortuin aan den Haarlemmerweg mededeelden werden nog met enkeh eigenaren de onderhandelingen voortgezet. Deze hebben met een dier eigenaren, den heer W. H. J. Zwetsloot c.s., tot het vol gende resultaat geleid: De gemeente zal den grond vóór de per ceelen, voorzoo ver deze aan den heer Zwetsloot toebehoort en voortuin is (groot i M2), koopen voor den prijs van 10.— per M2. Voorzoover de benoodigde grond geen voortuin is, doch verheeld is aan het bedrijf va nden heer Zwetsloot 'groot 23 M2.,), zal de gemeente daarvoor een bedrag van 25.— per M2. betalen. Woningbouw „Eensgezindheid". Bij raadsbesluit van 10 Februari jl. word aan W. C. van Oosterom tegen den prijs van 7.— per M2. verkocht het perceel bouwterrein aan de Oostzijde van de Bloem- straat, groot pLm. 200 M2. Aan den verkoop werd o.a. deze voor waarde vvnbonden, dlat op den grojid een garage met bovenwoning of enkel wonin gen zouden worden verbouwd. De nakoming van deze bepaling moest worden verzekerd door het vestigen van een servituut. De wontngbouwvereeniging „Eensgezind heid" heeft er echter de aandacht op ge vestigd, dat door bebouwing van het ter rein op de eerstaangegeven wijze enkele van hare woningen ter plaatse niet voldoen de licht en lucht meer zullen ontvangen. De nret de vereeniging en met den heer van Oosterom ter zake gevoerde bespre kingen hebben tot de volgende oplossing geleid. De heer van Oosterom koopt voor den prijs van 7.per M2. behalve het voren bedoelde terrein, ook het aan de Westzijde van de Bloemstraat gelegen gedeelte grond, eveneens pl.m. 200 M2. groot. Op het eene perceel zal een garage worden gebouwd, terwijl op liet andere drie éénsgezinswonin gen zullen worden geplaatst. Tegen betaling van een bedrag van 200 aan tien heer van Oosterom. ver krijgt de vereeniging, door vestiging van een servituut, de zekerheid, dat aan dc eene zijde niet hooger zal worden gebouwd dan pl.m. 3.50 M. en aan de andere zijde niet hooger dan pl.m. 6 M. De gemeente is in de gelegenheid voor den prijs van 7.700.— aan te koopen een perceel weiland, groot 1.28.30 H.A., gelegen in den Stadspolder, aan de Stinksloot, in de nabijheid van de onlangs aangekochte landerijen en van andere reeds aan de ge meente toebehoorende gronden. Dit per ceel behoort aan den heer M. P. Splinter te Leiderdorp. Aangezien ook het bezit van dit perceel in velband met zijn ligging, voor de ge meente gewenscht is, en de prijs ad pl.m. f 0.60 per M2. aannemelijk is te achten, geven B. en W. den Raad in overweging tot den aankoop te besluiten. Voor het maken van de gewapend-beton werken voor dén onderbouw van de ont worpen nieuwe brug over bet Galgewater, lot den bouw waarvan de Raad op 2 Sep tember 1930 besloot, is dezerzijds aan een vijftal daarvoor in aanmerking komende fir ma's prijsopgave gevraagd. Van de inschrij vingen is de in technisch en financieel op zicht meest aannemelijke die van de N.V. Wernink's Beton Maatschappij te Leiden en wel voor een bedrag van 10.900. Toegangsweg Chr. Kweekschool. Krachtens Raadsbesluit van 16 Februari 1931 wend' een perceel grond, gelegen ach ter den Rijnsburgerweg verkocht ten be hoeve van den bouw van een Christelijke Kweekschool. Aangezen de grond als bouw rijpe grond is verkocht dient van gemeen tewege te worden gezorgd voor den aanleg van een toegangsweg van den Rijnsburger- (ferekend is op een rijweg ter breedte van 7.50 M. met klinkerbestrating en aan weers zijden een tegeltrottoir van 3 M. breedte en oen beplante strook eveneens van 3 Mr. De bedoeling is langs den weg, voorzoovcr deze grenst aan de lager gelegen achtertuinen van de perceelen Rijnsburgenveg Nis 93 cn 9o, zgn. betonnen perron wanden aan tc brongen, waarop een ijzeren gaashek is gedacht. Ove rigens zal langs den weg, waar deze niet grenst aan het terrein dei- kweekschool, een tijdelijke afschering worden geplaatst. De kosten van een en ander zijn geraamd t»p .pl.m. 11.000. De herziening van de vermake lijkheidsbelasting. -lil verband met het in werking treden 18 MEI DE HERDENKING TE LEIDEN 18 Mei 1899 is een belangrijke dag in de wereldgeschiedenis geweest: de opening van de 1ste Vredesconferentie in het Huis ten Bosch te 's-Gravenhage. Niet zoo zeer om de directe gevolgen, dan wel om de indirecte en door de symbolische betcekenis, die deze daad, de eerste van grooteren omvang in de groei van de vre desbeweging gehad heeft Helaas is sedert die eerste vredesconfe rentie nog dikwijls de oorlogsgeesel over de landen gekomen. We herinneren ons o.a. de Boerenoorlog, het Japansch-Russisch conflict, de vele krijgen op den Balkan en niet het minst de groote gruwelijke wereld brand, die nog in vele landen de ellendige gevolgen laat zien door de vele verminkten, de vroegrijpe jeugd van de oorlogsjaren mei al de verderfelijke uitwassen daaraan ver bonden. Ondanks deze ongunstige resultaten, of beter gezegd de weinige resultaten, die de eerste vredesconferentie van 1899 en de tweede, die in 1907 volgde, opleverden, werkten de goedwillende geesten door, on danks hoon en spot, ondanks ongeloof en onwil. De wereldoorlog, die zoo grondige veran deringen in alles had gebracht, heeft ook de kiemen in zich gedragen om de vredes- gedachte te doen groeien in grootere mate en steviger dan ooit voor den oorlog moge lijk was geweest. In 1919 is de Volkenbond als uitvloeisel van de vredesverdragen tot stand gekomen, toen nog een wonderlijk verschijnsel, onge- loovig bekeken en gadegeslagen, dat. naar rnen meende bestemd was een vroegtijdig einde te vinden. Thans echter na twaalf jaren is het een stevig gefundeerd instituut, dat zijn be staansrecht heeft bewezen. In groote krin gen is men evenwel nog niet of zeer weinig bekend met bet werk, flat reeds verricht is en staart men zich blind op de verontrus tende berichten van bewapening en con flicten, die nog immer blijven opduiken. Het is ondoenlijk om in het kort aan te stippen wat reeds tot stand is gebracht, doch wij willen alleen herinneren aan het groote hygiënische werk in Oost-Europa, waardoor de onheilen van pest en cholera tot een mi nimum beperkt zijn, de Volkenbond ver zorgde en régelde de terugkeer van duizen den krijgsgevangenen, redde Oostenrijk van den ondergang, belette het uitbreken van nieuwe oorlogen. Doch deze directe resultaten zijn misschien niet de belangrijkste, het onderling ver trouwen tuschen de verschillende staten, versterkt door het regelmatig samenwerken op alle mogelijke gebieden, groeit en dit juist is de stevige grondslag waarop de Vol kenbond staat, de grondslag, die hoop geeft dat het vredeswerk zal slagen. Met groot vertrouwen op de 'toekomst mag dan ook dezen keer 18 Mei herdacht worden. Indien de regeeringen bij de komende be raadslagingen weten, dat zij gesteund wor den door het vertrouwen der volkeren in het werk van den Volkenbond, indien zij bemerken dat steeds grootere massa's hen den vredesweg opstuwen, dan moet, dan zal het werk van den vrede voortgang hebben. Ook in Leiden zal de 18 Mei-herdenking plaats hebben en wel in „Den Burcht', waar o.a. Mr. H. Bijleveld, oud-minister van Marine, het woord zal voeren. Ongetwijfeld zullen de sprekers met het levende woord meer nog dan hier mogelijk is geweest, de aandacht weten te boeien eu belangstelling wekken voor den Volkenbond. Tallooze struikelblokken zullen nog op den weg van den Bond liggen, doch laat hij in Hooger kracht maai' rustig zijn pad ver volgen. Zaaier, zaai het vredeszaad voort, zaai in Gods naam, tot zegening van het mensch- dom, in vol vertrouwen op Hem, totdat de de wet tot herziening van de Gemeente wet, moeten in het voorstel van B. en W. tot vaststelling van verordeningen op de hef fing en in voider ing van een belasting op tooneelvertooningen en andere vermakelijk heden nog enkele wijzigingen worden aan gebracht, weLke verhand houden met de thans geldende nummering van de Ge meentewet in een doorloopenid'c reeks van artikelen. Van deze gelegenheid maken B. en W. gebruik den Raad tevens voor te stellen de in art. 3, sub e van de heffingsverordening voorgestelde vrijstelling voor tooneel-, zang en muziekuitvoeringen ook te verleenen voor gyranastiekuitvoeringen, hetgeen hun alsnog wenschelijk voorkomt. VEREENIGING ..OUD LEIDEN" JAARVERGADERING. In het café-rest. „In den Vergulden Turk" is gistermiddag de alg. jaarlijksohe vergade ring gehouden van de Veroeniging „Oud Leiden". In zijn openingswoord memoreerde de Voorzitter, Prof. Mr. D. van Blom, het over lijden van den heer S. J. Ie Poole, die ge durende '27 jaar van het 28-jarig bestaan der Vereeniging, als secretaris van „Oud Leiden" is opgetreden. Hij was de spil, waar „Oud Leiden" op draaide, de stille kracht die altijd ten goede welkte. In zeer bijzon dere mate geldt van hem, dpt zijn nagedach tenis bij het bestuur der veroeniging in dankbare herinnering zal blijven. De notulen werden gelezen en goedge keurd. n De zittende bestuursleden werden herko zen. In de drie vacatures zal later worden voorzien. De rekening van den penningmeester sloot met, een liedrag ni ontvangst van 2115.36, in uitgaaf van 1026.52, zoodat er een batig saldo is van 1088.84. De penningmeester werd van zijn gehou den beheer gedechargeerd. Voor wat betreft het jaarverslag van den secretaris werd verwezen naar het Leidsch Jaarboekje, waarin dit verslag in druk zal verschijnen. Daarna werd de vergadering gesloten. GELAATSMASSAGE Altijd een mooie en gezonde huid door een of twee maal per week des avonds tegen het naar bed gaan, het gelaat een paar minuten met Purol te masseeren waar na men de niet in de huid gedrongen Pu- rol met een droog doekje kan afvegen. De door massage in de huid gedrongen Purol zal dan gedurende den nacht een verzach tende en reinigende werking op de huid weefsels uitoefenen en bij eenigszins regel matige toepassing der hierboven aangegeven eenvoudige behandeling, aan de huid een bijzondere zachte en mooie teint geven. VAN HET STADHUIS HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien liet verzoek van a. P. J. Dingjan om vergunning tot het oprichten van een vvasscherij in het perceel Lage Rijndijk No. 17, kadastraal hekend Gemeente Leiden, Sectie K. No. 4054; b. P. P. J. van Remyndt om vergunning tot het oprichten van een stoom-, wascli- en sti ij kinrichting in het perceel Zijlsingel No. 2, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie K. No. 809; c. L. Bakker om vergunning tot het oprichten van een smederij in het perceel St. Aag tenstraat No. 14 kadastraal bekend Gemeen te Leiden, Sectie B No. 2744; d. A. H. Ber gère om vergunning tot het oprichten van een rookerij .zoutertj en inrichting voor hel bewerken van vleesch in het perceel Haar lemmerstraat No. 216, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie II. No. 2913; e. C. J. dc Goede om vergunning tot het oprichten van een waschinrichting in het perceel Heerensingel No. 27 g, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie K. No. 1768; f. de N.V. fabriek van koek, banket en suiker werken v.h. firma H. M. Biesiot om ver gunning tot het oprichten van een koek-, banket- en suikerwerken fabriek in het per ceel Haarlemmerstraat No. 164, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie H. No. 3184; g. de firma Gebrs. de Bruyn om vergun ning tot hot oprichten van een ondergrond- sche bewaarplaats voor benzine met boven- grondsch aftappomp op een terrein aan den Haagweg, behoorende tot het spoorweg emplacement, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie M. No. 3941. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, den 30 Mei e.k. des voormiddags te half elf uren in het per ceel Breestraat 125 (Bureau van Gemeente werken) gelegenheid zal worden gegeven om" bezwaren tegen deze verzoeken in te bren gen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij,'die niet overeenkomstig art, 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner le den zijn verschenen, ten einde hun bezwa ren mondeling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 16 Mei 1931. DE LEIDSCHE STADHUISKWESTIE AFWIJZEND PRAEADVIES OP HET SOC.-DEM. VOORSTEL EN INSTELLING VAN EEN DESKUNDIGEN COMMISSIE B. en W. hebben zich met een uitvoerigen brief inzake de etadlxuLskwe&tie tot. den Raad geuucHit, waarin gereleveerd worden de verechaiilend'e adviezen en mee uitingen betref fende dit vraagstuk, zoo wed in den Raad ale bij diitveree commiieeiee. Na kennisneming van de onderling afwij kende meeningen vroegen B. en W. eenage onpartijdige deskundigen, om zitting te ne men in een commies ie als door B. en W. gewenedht. De heeiren Ir. G. C. Brenner, Rijksbouwmeester te 's-Gnavenihage, Jo6. Th. J. Cuypere, architect te Amsterdam, Ir. A. R. Huishof, gemeente-architect te Am- eeterdaan, Ir. J. de Bie Lertveflimg Tjeenk, Voorzitter va ndien Bond van Ned. Archi tecten te Amsterdam en Ir. W. G. Witte- veen, stads-archiiect te Rotterdam, bleken hiertoe bereid. B. en W. memoreeren in hun brief verder het voorat el-Sohüiler, om een terrein, gele gen aan de Lommermadkt, aan te wijzen als bouwterrein voor het dooi' den heer Du- dok ingevolge raadsbesluit van 18 November 1929 ontworpen tweede plan voor den bouw van een nieuw Raadhuis (!het plan zonder behoud van den ouden gevel). B. en W. staan vervolgens etiü bij de crl- tiek, welke op dit voorst-ei is gele\ead, ora vervolgens het bezwaar toe te lichten, dat zich voordoet, om over genoemd voorstel ook de dieökiu ndiige n-comm iesie' te boon-en. B. en W. geven ten slotte den Raad het volgende in overweging: a. te besluiten, dat liet aan de sociëteit „Amioitia" in erfpacht, uitgegeven terrein r.-iet voor den efadihuiebouw zal worden be stemd en dat mitsdien aiocfh (het in het voor stel van de heeren Sohüliter c.s. aangegeven terrein aan de Lammermarkt, noch het ter rein, te verkrijgen door amoveering van de bouwblokken tussohen Steenetnaat, Beesten- mankt, Nieuwe Beestenmarkt en Rijnsbur- geraingel als terrein voor (het maken van het plan zonder behoud van dien ouden ge- veil zal worden aangewezen-; b. uit het Stadhuiisfonidfe f 3000 ten- beschik king te stellen, teneinde B. en W. in de ge tegenheid te stellen het advies in te winnen van een commissie van eenige onpartijdige deskundigen over het door den heer Dudok in Augustus 1930 ingediende plan voor den bouw van een nieuw Raadhuis m'et behoud van den ouden gevel en wel over het plan op zichzelf, alsook in het bijzonder wat be treft zijn aanpassing aan de omgeving, welk deskundig advies, waarin de commissie op baar verzoek ook de keuze van het terrein voor den bouw van het nieuwe Raadhuis mag betrekken, te zijnen' tijd aan den Raad zal worden overgelegd. De commissie van fabricage heeft, na keti nisneming van de plannen van Amioitia" althans in meerderheid, gemeend in de ge geven omstandigheden te moeten aifzicn van haar supra gemelden wensch, om ook ovei het vooratel-SohülHer c.s. het gevoelen .4 b.b van deskundigen. MATHESIS SCIENTARUM GENITR1X Aan het eindexamen der 5e klasse namen 48 candidaten deel, waarvan. 1 zich tijdens het examen terugtrok. Van de overigen slaagden er 34, aan wie het diploma kon worclen uitgereikt. De namen der geslaagd den zijn: S. Barkema, II. Berg, W. Borreman, N. H. Breedeveld, J. Ciere te Leiden; J. Dub beldam, K. Dubbeldam tc Katwijk a. Zee; S. van Gaaien, Den Haag; A. van Gent, F. Gout, R. P. de Graaf, B. M. de Groot te Leiden; A. den Hartogh, Alphen a. d. Rijn; H. M. Hemerik, Leiden; C. M. A. Insje, Drempt (Dr.); T. Koopman, Hijken (Dr.); P. Koopmans, Drachten; J. J. Kroon, W. F. Kwestro, C. van der Lelie, G. J. J. van der Linden, Leiden; A. Lubach, Oegstgeest; J. van der Mark, J. F. Montanus, A. Prins, Leiden; B. Rofessa, Den Haag; P. J. de Rooy, P. J. Smit, Leiden; J. Sommer, Den Haag; J. van Staden, Th. J. Stol, A. C. Verhoogt, J. Veretraeten; Leiden; H. van der Vos, Voorschoten. AANBESTEDING. Gistermiddag te 3 uur werd in café Tria non door dc Woningbouwverecniging „Ons Belang" alhier, door het architectenbureau Ponsen en-Lobman aanbesteed: het bouwen Van 5 boven- en 5 benedenwoningen, bene vens 18 eengezinswoningen op een terrein aan de Mamixstraat en Waldeck-Pyrmont- straat alhier. Er waren 16 biljetten ingekomen, tiw. van: Gebre. J. P. van Wijk, Alphen aan den Rijn, f 108.000; Aann. Bedrijf D. Vergunst, Lisse, f IOS.000; L. de Jong en Zoon, Ouder kerk aan den IJssel, f 107.700; C. M. Deren- berg, Alphen aan den Rijn, f 107.000; II. A. Clarijs, Den Haag, f 106.900; L. Raaymakere, Wouw, f 106.500; Firma Kiugema en Zoon, Leeuwarden, f 105.800; Firma Kort en v. d. Wiel, Rijnsburg cn Noordwijk, f 104.845; C. v. d. Vliet, Den Haag, f 104.500; Gebroeders Bakels, Oegstgeest, f 102.000; P. Breijer, Den Haag, f 101.540; Firma Dubbeldam en Hols- wilder, Scheveningen, f 9S.999; A. Voordouw, Zwanimerdam, f 98.200; v. d. Wal en Klop penburg, Amsterdam, f 96.335; Firma Engel vaart en Pusters, Den Haag, f 96.000; Finna C v de Lelie en A. J. Kantebeen. Leiden, I 85.327. FEESTAVOND „PERNIX". In de Graanbeurs heeft de Leidsche Chris telijke Korfbalclub „.Pernix" gisteravond een feestavond georganiseerd ter viering .van haar tweede lustrum. De gezellig ingerichte zaal was al spoedig goed bezet en 'er heerschte reeds bij het be gin een prettige stemming. De voorzitter van „Pernix", de heer H. de Lange, opent dezen avond met gebed en spreekt een kort openingswoord. Het doet spreker genoegen dat zoovelen dezen Pernjx- avond zijn komen bijwonen en daardoor blijk geven van hun sympathie en mede leven, met de vereeniging. Reeds in het be gin dezer week is iri intiémen kring her dacht de zegen van God in de tien jaren van Pernix bestaan. Toen was het 'een avond van dankzegging, vanavond moet de juich toon heerschcn. Spreker verwelkomt de vertegenwoordigde bevriende korfbalclubs, alsook de heer De -Bruin, dié zich ook vanavond voor Pernix weer zoo verdienstelijk maakt. Vanavond zal men geen idee krijgen van hetgeen Per nix presteert op korfbalgebied, maar wel een indruk van den geest die in Pernix heerscht Spreker wekt. allen op Pernix moreel en fi nancieel te blijven steunen en roept vooral de jongeren op om als lid der vereeniging toe te treden. Vervolgens wordt een begin gemaakt met de afwerking van het programma. Onder lei ding van den heer De Bruin vormen de le den, die in de kleuren van Pernix gekleed, onder het zingen van het clublied waren op gekomen, een paar keurige stands uit. Ook de poppendans uitgevoerd door 5 dames cn 5 heeren viel bijzonder in den smaak. Het hoofdnummer voor dezen avond was de opvoering van een bijzonder geestige schets uit het Indische leven „Tropenadel", die keurig werd uitgevoerd en door de aan wezigen ten zeerste werd gewaardeerd. Den geheelen avond heerschte een gezel lige feeststemming en het was reeds midder- nacht toen deze geslaagde avond met het zin gen van den. Avondzang werd besloten. Hieronder vodgt de uitslag van het Zamg- concoura op HemeHvaartedag te Bennebroek gehouden. Afd. KinderkorenIrene, Bennebroek 300 pun- ■ten, le prijs; Looft den Heer, Amsterdam, 233 Td. Gem. Koren 13 p.: Hart en St__ pr.; Advendo. Leimuiderdijk 266 p.. 2e pr: nozanna, Schiedam, 304 p., le pr.Kunst na Oefening, Amsterdam. 321 p., extra prijs; Voor- Ihouits Gem. Koor. Voorhout 268 p., 2e prijs koor, Wassenaar, 316 'p. lo prijs. Vierde Afd. Dameskoren: Zang zij onze Leus. Leimuiderdijk 269 p.. 2e prijs. Derde Afd. Gem. Koren: Soil Deo Gloria. Kat Zingt den Heer. Hlllegom 320 p., le pr.: Ex- vids. Koog Zn.indljk 325 p.. lc prijs. Eere Afd. Gem. Koren: Koudekcrk's Gem. Koor, Koudekerk 293 d.. 2e prils. 2 67 p., 2e prijs DirocteursprIJzen weroen toegonena aan: 1. Theo v. Zutphen. 2 J. Kremar Jr.. 3 P. de Kook. Mej. Tilly Leennlng ontving een extra-medail le voor het hoogst aantal punten behaald door een vereeniging bij den Ring Ledden aangeslo- De uitslag dei lt als niging Lelden. Directrice Mej.' Tilly ng: 2de pr. 162 punten, Chr. Zangver. De em. Voorschoten. Directeur de heer W. prijs 142 p. Chr. Zangv. Excelsior, heer P. de Rook: 4do - Zingt den Heer, HUle- Rijnsburg. Directeur pr: 132 p-~ I gom, Dii BEVORDERING BIJ DE GEMEENTE. Bevorderd, gerekend te zyn ingegaan 1 Januari 1931: Ter gemeente-secretarie: Tot den rang van hoofdambtenaar, den commies-redacteur Mr. J. Bool; tot commies 2e klasse, N. Schellin- ger en A. van Laarhoven; tot commies 3e kl., C. Mol en M. H. v. d. Upwich; tot klerk le kl. W. Reiisink, G. A. Everstjjn en W. A.. Kantoor gemeente-ontvanger: Tot adro. ambtenaar le kl. H. F. J. de Kruys en tot adm. ambtenaar 2e kl. P. Fuchs. Gemeentelijke dienst voor sociale zaken: Tot klerk 2e kl. mej. L. A. P. Eskens, tot controleur 2e kl. H. Lambooy en J. C. P. Gemeentewerken: Tot adm. ambtenaar 2e kl. J. J. Abspoel, tot klerk le kl. A. van Grieken en A. Bernard. Bouw- en woningtoezicht: Tot technisch ambtenaar £e kl. H. van t Hag. Gem. Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon: Tot armbezoeker (controleur 2e kl.) E. A. M. Pley. Bank van Leening: Tot den rang van adm. ambtenaar 2e kl. de boekhouder J. A. van Zanten, tot klerk le kl. A. C. H. Speel, tot klerk 2e kl. J. O. Stephanus. Stedelijke fabrieken van gas en electrici- teit: Tot den rang van hoofdambtenaar C. J. Nieboer, tot hoofd-administratief ambte naar J. de Groot, tot technisch ambtenaar Je kl., W. M. van Rykom en L. M. J. Bal jé, tot technisch ambtenaar 2e kl. C. Ruiter, E. Lourens en B. A. J. Dijkmans, tot adm. ambtenaar 3e kl. R. F. C. Romanesko, P. Massaar en G. van Essen. K. VAN K. RIJNLAND HANDELSREGISTER. Nieuwe inschrijving. 13 Mei. 5737. Fa. M. van Dop, Leiden, Meerburgeretraat 7. Bouw en Aannemersbedrijf. E.: M. van Dop, Lei. den. 15 Mei. 5738. Leidsclie Verkoop-Centrale. Leiden, Borneostraat 2-2a-4, levering van goederen in huurkoop. E.: C. ter Meer, Lei den. Wijziging. 13 Mei. Timmerfabriek „De Twee Sleutels". Leiden, Vfestestraat 84. Uittr E.: M. van Dop, Leiden, dd. 1 Mei 1931. 13 Mei. Handelsvereen. „Industria". Lei den, Turfmarkt 8, koopen en verkoopen van roerende en onroerende goederen. Overl. Comm.: A. B. Timmerman, Leiden, d.d. 30 April 1931. 13 Mei. Alb. B. Timmerman, Leiden Bree straat 90, heerenmodeartikelen. Wijz. hau- delsn. thans: B. J. Timmerman voorh. Alb. B. Timmerman. 15 Mei. N.V. Visscherij-Mij. Orion, in op richting, Katwijk aan Zee, v. Wassenacr- kade 25. De statuten van deze N.V. zijn thans goedgekeurd. (Ned. Staatscourant van 7 Mei 1931, Bijvoegsel Nr. 1217). 15 Mei. Eerste Leidsche. Radio-Centrale, Leiden. Borneostraat 2-4, Lage Rijndijk 83. 15 Mei. Coöp. Spaar- en Voorschotbank voor Land- en Tuinbouw, Sassenheim, Hoofdstraat 181. Uittr. Best. Lid: J. Prins, Sassenheim. NN. Best, Lid.: A. Berg, Sas senheim. WATERTEMPERATUREN Zweminrichting „de Zijl", 9 uur 18y2 gr. C., 12 uur 17 gr. C. Zweminrichting „Hooge Rijndijk", 9 uur, 18 gr, C., 12 uur 18Vi gr. C Uit den Omtrek. ALPHEN AAN DEN RIJN DUIVENSPORT. De duivenvereen. „De gevleugelde vrien den" hield een wedvlucht met oude duiven van Mons (België) af, afstand 193 K.M. De duiven werden gelost om 12 uur 30 min. en bereikten hun hokken als volgt: 1 P. G. Bor- gers 3 uur 7 min. 17 sec.; 2 H. Bauer 3.27.39; 3 Gebre. Mens 3.42.36; 4 A. Bergshoef 3.47.23; 5 idem 3.50.42 6 Gebre. Mens 3.52.23; 7 P. G. Borgers 3.54.23; 8 Adr. v. Eik 3.56.02 9 A. Bergshoef 4.03.20; 10 P. Grossat 4.04.40; 11 P. G. Borgers 4.15.08. HOOFDSTEMBUREAU. Maandag a.s. is een openbare zitting van het hoofdstembureau, in het Raadhuis aan de Raadhuisstraat n.m. 3 uur, ter beslissing over de geldigheid van de op 12 Mei inge leverde Candidatenlijsten en over de hand having van de op die lijsten voorkomende candidaten. ZENDINGSCOLLECTE. De gehouden Zendingscollecte in de Ned. Herv. Gem. alhier van Zondag j.l. heeft op gebracht f 235.76. SABBATISTEN. Men schrijft ons'; Naar we dezer dagen vernamen maken een zevental propagandisten van de secte der Sabbatisten, in onze gemeente propagan da. Inzonderheid tracht men boeken en bro chure's te verkoopen o. a. over de naderende wereldgerichten, Wachter Sions enz. De Sab batisten, feitelijk een tak van het Adven- tisme, die naar zij verwachtten dat de Chris tus zou wederkomen tusschen 21 Maart 1843 en 22 Maart 1844 zijn teleurgesteld, en meen den dat dit door Gods toorn was, over het niet recht vieren der Sabbath, en daarom rustdag-viering op Zaterdag voorschrijven; dienen zich aan bij de huizen als komende voor de Zending, z.g.n. Inwendige Zending. Men zij voorzichtig! Evenals voor enkele ja ren met de Mormonen is ook nu voorzichtig heid geboden; inzonderheid onze jonge men- schen, ook omdat de propagandist zich naar gelang van omstandigheden voordoet ais Ned. Herv., dan wel Geref. Men koope niet! AANRIJDING. Gistermiddag: werd de wielrijder v. d. H. in den Hoorn door een achterop komende auto aangereden, met het gevolg, dat niet alleen het rijwiel werd beschadigd, maar v, d. H. naast enkele beenwonden ook twee snijwonden kreeg over het linkeroog. De bo stuurder haalde niet voldoende naar links uit, maar nevens dat, ging hij zonder te stop pen verder. Gelukkig is het nummer van d« auto hekend. AGENDA De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doctoren de Jager, Janssen, dc Graaff en Veldhuyzen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt waargenomen van Vrijdag 15 tot en met Zondag 17 Mei door apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807. BOSKOOP LIJKJE OPGEVISCHT. Het lijkje van den bijna 5-jarigen Hendri* kus van Zoomeren, die sedert j.L Zaterdag- uit de ouderlijke woning werd vermist, werd uit de rivier de Gouwe nabij de Boskoopsche brug opgevischt. HAZERSWOUDE „ZANG EN VRIENDSCHAP- DOOI- de- Ghr. Zatkgver. „Zang en -Vriend-» schap" zaïl worden deelgenomen aap bet sangconcoure, dat Donderdag 4 Juni a.6 ia Dlemen zal worden gehouden. De zangver. zal optreden in de le aid., met verplicht nummer „I>e Kleinstedoor N. v. d. Bosch, en aJe vrij nummer „Lof der Godheid" dooi) fee. Bonset. KATWIJK IN MEMORIAM In den ouderdom van bijna 70 jaar ig gis* teren alhier overleden de heer C. v. Kuye* ren. De overledene was sinds 1887 lid van het R. K. Zangkoor en gedurende bijna 40 jaar directeur van dit koor. TUINBOUW Behoudens de Darwintulpen zijn alle bloe men thans geplukt, zoodat deze bloemen weelde voor dit jaar bijna geheel is ver dwenen. De bloei is dit jaar niet gunstig geweest. Het koude weer de regen- en zelfs de hagelbuien hebben veel kwaad gedaan. Er is daardoor veel „vuur" in de planten gekomen wat een ongunstigen invloed zal hebben op de bollen. Er wordt in het al? gemeen geen beste oogst verwacht Erga warmte zou nog meer kwaad doen, zoodat de bollerakweekers thans van goed weer kun non spreken. KATWIJK AAN DEN RIJN COLLECTEN GEREF. KERK De collecte voor het bouwfonds bedroes* in de afgeloopen maand 65.93, terwijl din voor de Theologische School 64.60 op bracht COOP. BOERENLEENBANK Gisteravond hield de Coöp. Boerenleen bank de jaarvergadering in Hotel „de Ros kam". De opkomst was goed. De voorzitter de heer A. Kopelshoek opende de vergade ring met een woord van welkom, waarna, de secretaris de heer J. v. d. Perk de no tulen las. Deze werden goedgekeurd. Vólgt het financieel verslag van den kassier waar van wé hier een uittreksel laten volgen: Het tegoed der spaarders was op 31 Dec, 1930 126.252,47. Op 31 Dec. 1930 was. er een schuld van voorschotnemers vau 42.571.35. Per 1 Jan. '30 was er een schuld, in Rek Crt. bij de leden 13.211.77. In heC afgeloopen jaar is uitgegeven in R. C. aart de leden 160.452.33. Totaal uitgegeven ia Loopende Rekening aan de leden 173.664.10 In 1930 is van de leden in R. C. ontvangen 143.286.96. Verschuldigd was per 31 Dec. 1930 door R. C.-houders 30.377.14. Per 31 Dec. 1930 was het tegoed bij de Centrale Bank f 54.733.91. Het eindcijfer der ont vangsten bedroeg over 1930 491.936.74. 't Eindcijfer der uitgaven over 1930 485.77543 Kassaldo per 31 Dec. 1930 6.161.31. Ledental per 1 Jan. 1930 74. Ledental pei' 31 Dec. 1930 85. Aantal Rek. Crt.-houders 1 Jan. 1930, 26: idem 31 Dec. 1930, 35. Aan tal spaarders 31 December 1930 285, uitge geven boekjes in 1930 11. Winst over 1930 661.82, spaarbank 50, 711.82, Reservekas (behalve de winst van 1930) 7.267.67. Nadat de kassier nog eenige persoonlijke toelichting heeft gegeven wordt de rekening en de balans met algemeene stemmen goed gekeurd. De winst wordt bij de reserve ge voegd. Hierna volgde bestuursverkiezing. De af tredende heeren J. v. d. Perk, lid van het bestuur en de heer H. Ravensb.èrgen, lid van den Raad van toezicht worden met bijna algemeene stemmen herkozen. De voorzitter doet de mededeeling dat dé Bank Spaarbusjes heeft aangekocht, dio gratis verstrekt worden. Op het boekje moet voor het goed bewaren der busjes 'n bedrag van 2 als zekerheid blijven staan dat pas mag \yorden terugbe taald bij definitieve inlevering van het bus je. De busjes worden alleen ten kantore der Bank geledigd. Deze mededeeling wordt met instemming begroet. Bij de rondvraag worden enkele mede- deelingen verstrekt ten opzichte der rente voor Spaar-deposito- en voorschotgelden. Vervolgens komt ook ter sprake hot voor Katwijk a. d. Rijn groote gevaar der weg- verlegging dat een gevaar genoemd wordt vooral voor de tuinbouw dus indirect voor do Bank omdat het hare leden betreft dio hierbij groot belang hebben. Algemeen is men van gevoelen dat alles gedaan moet worden om dit onheil van Kat wijk aan den Rijn af te wenden. Na nog enkele minder belangrijke opmerkingen sluit de voorzitter de vergadering met dank voor de aangename besprekingén. KATWIJK AAN ZEE GOED AFGELOOPEN Toen het kindje van de heer A. in de Voorstraat plotseling de straat wilde over steken kwam juist de auto van de Katwijk- sche Wasscherij aanrijden. De chauffeur remde uit alle macht en liet de wagen op het trottoir aan de overzijde loopen waar hij bijna in botsing kwam met een juffrouw niet een kinderwagentje. Ondanks deze ma- noevre kon de chauffeur niet verhinderen, dat het kleintje van de heer A. onder de auto geraakte. Het kindje kwam met'de beide beentjes onder een dor achterwielen terecht Door de auto iets achteruit tc zetten kwamen zo

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6