llirntsr ^riJtscljr QTourattt Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken EERSTE BLAD. BINNENLAND. (CRUSTARD) ABONNEMENT: Per kwartaal 3.25 (Bpschikkingskosten f 0 15.) Per week ®-25 Voor het Buitenland bij Weke- lijksche zending 8-— Bij dagelijksche zending Alles bij vooruitbetaling Losse nummers 5 cent met Zondagsblad 7Vi cent Zondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 Post box 20 Postgiro 58936 NO. 3336 VRIJDAG 24 APRIL 1931 ADVERTENTIE N: Van 1 tot 5 regels.l.1?Vi Elke regel meerm 0.22Va Ingez. Mededeelingen van 1—5 regels 250 Elke regel meer0.(5 Bij contract belangrijke korting. Voor het bevragen aan 't bureau wordt berekend 0.10 10e Jaarganr Dit nummer bestaat uil VIER bladen DF BEVREDIGENDE UITSLAG. Aan onze korte recapitulatie van gisteren hebben we weinig toe te voegen. Over 't ge heel genomen is er voor de anti-rev. partij geen reden om luide te juichen; doch als we de uitslag bevredigend noemen, dan zal iedereen dat toestemmen. Zelfs mo gen we van winst spreken. Helaas hangt boven het geheel het don kere wolkje van Overijsel. Om de zeven zetels te behouden, heeft men daar aan een speculatie gedaan, welke door een samen loop van omstandigheden noodlottig werd. Het leek bijna onmogelijk, maar het is waar: bij verhoogd stemmenpercentage heeft de anti-rev. partij in Overijsel één ze tel verloren. Louter het gevolg van de bij zondere zetelverdeeling, welke daar volgens de Kieswet toegepast moest worden en van het feit, dat de lijst in Ommen niet ver bonden was met de andere lijsten. We spinnen dat niet verder uit: de R.K. Staatspartij won in Overijsel een zetel met een veel kleiner overschot, dan bij de anti- rev. partij verloren ging. Het is jammer; doch ten slótte Is stem- inenaanwas ons meer waard dan .zetelwinst i en die stemmengroei was in nagenoeg heel j het land aanwezig. Alleen Friesland, en .Lim burg maken daarop een ongunstige en ook onbegrijpelijke uitzondering. In Friesland won men bij dalend percen- tage een zetel; het ware ons liever geweest, i als zonder zetehvinst het percentage ge stegen was.' Over 't geheele land genomen wint de a.r. partij twee zetels en dat is verheu gend: doch Van meer beteekenis is, dat het percentage der anti-rev. kiezers steeg 1927 was het ruim 12.2 en het liep nu op tot bijna 12.7; en dat is van belang. Dit valt te meer op, als we een verge lijking maken met de S.D.A.P. De roode pers zal wel vol staan met juichende artikelen over de winst van 10 Statenzetels; een blijd schap, welke we verstaan. Eenige bemoedi- l ging heeft men daar wel noodig. Vergeleken met 1927 is de S.D.A.P. ook I percentsgewijze vooruit gegaan; ze kwam van 20.7 op 22.9 waarlijk, geen geringo wipst. Doch nu moet men ook op het volgende letten. De anti rev. partij haalde in 1927 ruim 12.2 doch zakte in 1929 op 11.6 cn kwam nu weer op 12.7 De S.D.A.P. daarentegen stond in 1927 op 20.7; liep in 1929 op tot 23.8 en zakte nu weer naar 22.9 Welk beeld is nu gunstiger? Te betreuren valt het, dat de Chr. Hist Unie, vergeleken met 1927 iets terugliep, doch verblijdend is, dat zij thans met 11.1 weer aardig uitging boven de 10.5 v 1929. Het doet ten slotte goed, dat er afdoende opruiming is gehouden onder de knabbel en belangenpartijtjes; de Plattelanders zijn weggevaagd; de H.G.S. werd gehalveerd en j het gescharrel van Democraten en R. Kath. Volkspartij leverde ook niets op; terwijl de Vrijz. democraten ook wel in de rouw kun nen gaan: ze vielen van 42 op 36 zetels; verdiend loon. Ook wat dat betreft, is de uitslag bevre- j digend. zij maakten t es amen 22000 stemmen waarde loos. Zou men nooit wijzer worden? Al met al herhalen wij: de uitslag van het in 't algemeen en van Zuid Holland in 't bijzonder is bevredigend! Acht kleine of belangenpartijtjes kwamen Hf TVVEEDE SCHEVENINGSCHE bij de zetelverdeeling niet in aanmerking; BINNENHAVEN UTRECHT SLUIT DE RIJ. De laatste in de rij der provincies Utrecht mag zeker niet de minste ge noemd worden, voor 'wat betreft de positie der A. R. Partij in de Sta en van dat gewest. Deze partij toch is er in geslaagd om - één man meer in de Staten te brengen dan zij reeds had en wist de Statenfractie te ver sterken van zeven op acht. Dat een man als van Kuyk, de burgemeester van Vee- nendaal, nu in de Staten zitting zal gaan nemen, is speciaal voor het Hervormd Anti- Revolutionaire volksdeel van het Sticht een verblijdende gebeurtenis. Overigens is merkwaardig, dat de positie der partijen verder ongeveer hetzelfde ge bleven is. De A. R. zetel werd verkregen ten koste van den Vrijheidsbond, die mei slechts vier leden in de Staten zal terug- keeren. Doch voor het- overige blijft de be zet ing gelijk ze was. Dat als lijstaanvoerder der Anti-Rev. Partij zich weer beschikbaar had willen stellen de heer H. van Andel, oud-Gedepu teerde, die jarenlang als Statenlid en Ge deputeerde de waardeering en sympathie van alle Statenfrac ies mocht genieten, een man populair zoowel bij rechts als bij links, zal ongetwijfeld van grooten invloed op de stemming zijn geweest. En voorts mag de aandacht worden ge vestigd op het feit, dat U recht sinds nu ruim drie jaar een eigen provinciaal Chris telijk dagblad heeft. De beteekenis der pers wordt door de uitslag der verkiezingen in de provincie Utrecht hierdoor weer duide lijk gedemonstreerd. Een reden temeer, dat onze mannen en vrouwen nu en straks, blijven voortgaan te ijveren voor den uitbouw van de positie! Christelijke Persorganen. AMSTERDAM REKENING 1929. i de hsnd gelegd kaï sslea bepalen sic! He» gevaar 1b ni< in verloopt in k maken, dat men toi lllen zeggen. Hel ?ht1nenf dat de cor eeft nagezien, nle ntkomen. Da» over de A r n ntie sinigheden die den indruk irop i ■ekenin) betalen bedi elndcUfer van rond ijkt ons nu toch wel een beetje Evenals het ons wat pietluttig ?.en bii een bedrag van f 18.80 vo /eten waarvoor die taxi's noodig Juister lijkt het om besteed'' hfj Publlel HET RESULTAAT IN ZUID HOLLAND Een beetje teleurstelling is er wel. De prachtuitslag in Den Haag; de winst in Rotterdam, Leiden en Delft, ded-en ver moeden, dat de anti rev. partij zetelwinst zoo behalen; doch dat viel tegen. Gouda hield zich goed, doch Dordrecht Ridderkerk lieten ons in den steek, blijkt wel hieruit, dat Den Haag, vergeleken met 1927 precies 6000 omhoog ging; Rotter dam klom met bijna 5000; Leiden ging haast S000 naar boven; Gouda ruim 2000 en Delft ook ruim 2000. Maar Ridderkerk haalde slechts 400 stemmen meer dan in 1927 en Dordrecht kwam zelfs 100 stemmen achterop en zoo ging de andere winst verloren. Wel groeide het totaal percentage 15.6 tot 15.7, en de 13 zetels kwamen daar door dus vaster te staan; doch zetel winst was er niet. De Chr. Hist. Unie kon slechts met moeite haar 10 zetels behouden, omdat zij met een overschot van 2200 stemmen wèl voor een restzetel in aanmerking kwam; terwijl de H.G.S. haar tweede zetel verloor met een overschot van ruim 3600 stemmen. Waar de R. K. en de S. G. P. zich hand haafden op 16 en 4 zetels, is derhalve de lin kerzijde met één lid versterkt. De winst is zeer duidelijk voor uiterst links. Immers: de S. D. A. P. bleef op 21 leden, de V.B. »von één zetel, doch ten koste van Braat, die uitvalt; de V.D. bleef gelijk; één H. G, S. er viel en zijn zetel komt ten goede aan een revolutionair socialist; alzoo zij het onbedoeld het revolutionaire commu nisme, dat twee zetels hield, versterkend. De vereenigde rechterzijde van 39 leden komt dus tegenover een onvereenigde linker zijde van 38 ledem wjjl di: iald opbre DE KONINGIN OPENT DE HAVEN ENORME BELANGSTELLING EN GEESTDRIFT Herinneringsbaiik aangeboden Wanneer we 'n terugblik werpen op Sche- reningens grooie dag van gister, dan moe ten we van ganscher harte erkennen: hét is :n schitterende middag geweest. Heel de plechtigheid van de opening van de tweede binnenhaven heeft een magmficü verloop gehad. De gebeurtenis had plaats ten aanschouwe van tienduizenden, die uit Scheveningen en uit de stad naar het ha- encomplex waren heengestroomd. Up Scheveningen, met zijn eeuwenoude traditie van genegenheid voor ons Oranje huis, zal wel schier niemand zijn thuisge bleven zonder noodzaak. Even toonde de lucht een donker gelaat, maar gelukkig dreven de regenwolken over, en wel woei een bolle frissche wind, maar het koesterende blijde zonnetje ontbrak toch ook niet, toen het groote moment was aan gebroken. De haven bood een schilderachtigen aan blik. De vele bevlagde schepen gaven aan het geheel een aspect van vroolijkheid en levendigheid. Het was alsuf ze de blijd schap van het visschersvolk jubelend ver tolkte. Op de N. W. kade, waar een groote 'in nen tent de honderden gasten wachtte, had het Havencomité zich opgesteld ter ont vangst van de Koninklijke Familie en vei- dere genoodigden. Het gaf daar een levendig tooneel, waar van velen dank zij de goed en ruim ge regelde afzetting k inden genieten. Tegen vier uur kondigde een steeds na der komend gejuich en hoerageroep de komst van de Koninklijke familiewaan. Het eerst arriveerde H. M. de Koningin- Moeder. Zij onderhield zich terwijl nog even ge wacht werd op de overige vorstelijke gasten allervriendelijkst met de aanwezige le den van het gemeentebestuur, onder wie van de soc.-dem. alleen de socialistische wet houders; allen werden aan H. M. voorge steld. Te ruim 4 uur kwam het ontbrekende vorstelijk drietal. De Vorstelijke personen werden ontvangen door den Burgemeester, Jhr. Mr. Dr. L. II. N. Bosch ridder van Rosenthal; den wet houder van Publieke Werken, den he?r F. N. V. Quant; den voorzi'ter der Peedersver eeniging Scheveningen, den heer J J. de Niet, en den secretaris van het Havenfecst- comité. Mr. M. de Mos. Nadat drie rtieisJe? uit het weeshuis, in Scheveningsche k'ee derdracht. aan de Koningin, de Koningin Moeder en de Prinses hloemen hadden lan- geboden, nam de Koninklijke fam'lie plaats in de tent op de voor haar bestemde zetels. Daarna klonk het Wilhelmus, gezongen door een koor van 375 zangers en zange ressen van Scheveningsche zangvereenigin- gen. onder leiding van den heer F. E. H. Koeberg en begeleid door het Haagsch Har monie Orkest onder leiding van den heer H. Zeldeninist Plechtig klonken de be kende tonen van het oude lied over de dich te menigte. Hierna volgden de redevoeringen van dei, Burgemeester en den heer J. J de Niet, voorzitter der Reedersvereeniging. Rede van de Koningin. Onmiddellijk nadat de heer De Niet had uitgesproken, roes de Koningin op en hield de volgende rede. Op dezen dag van vreugde voor de Sche veningsche visschersbevolking zal het Mij afsinKperccntapes totdekking van de alee- een voorrecht zijn straks, gevolg gevend aan de uitnoodiging van het gemeente bestuur, de tweede binnenhaven fe openen. Van ouds deelend in het wel en wee van dezï bevolking, in haar bestaan >o heurte lings vol hoop en zorg, steeds belang stellend in het zich gestadig veranderend on wijder ontplooiend bedrijf, is het vooi Mij een bijzondere voldoening thans weer ewgd, men sc ünt we eens an - pronte werk voltooid te zien en gereed om in gebruik te worden genomen. Omringd van de Mijnpn, die M:jn gevoé lens deelen, spreek ik Mijn beste wenschen uit voor het gansche visschersbeririif en al len, die erin werken; moge het steeds vor der groeien en 't oude Scheveningen nieuwe DEN HAAG I welvaart en geluk brengen. (Daarna werden de aanwezige gemo- raadsleden, de leden der feestcemnrssie, de directeur van Gemeentewerken, Tr W. van is op o<-jarigen ïeeiuju ie jjvii j der Vegt, en de andere ingenieurs. die bij 'VMMpBpnVHIH Haag overleden de heer T. v. d. Hoorn, oud geneesheer van den Gem. Geneeskundigen dienst. Dr. v. d. Hoorn oefende jaren lang de ge neeskundige practijk uit in onze stad. Hij is geruimen tijd lid geweest van districts- en centrale besturen der anti-rev. kiesvereen. Een aantal jaren was hij lid van den ge meenteraad voor district II. In de voorbereiding van den Gem. Genees kundigen Dienst had hij een groot aandeel. Nadat deze nieuwe instelling door wijlen wethouder de Wilde in den Gemeenteraad tot stand gebracht, werd Dr. v. d. Hoorn door den P.aad benoemd tot geneesheer bij dien Dienst. Hij is daaraan tot aan zijn pon- sionneering werkzaam gebleven. De laatste jaren liet zijn gezondheidstoestand meerma len te wenschen over. Met hem is heengegaan een man. die bij vele ouderen goede herinneringen achterlaat uit de dagen toen met macht moest gewerkt worden in den politieken organisatie-arbeid. Door zijn humor wist hij een goeden, opge wekten geest levendig te houden. Toen hij zijn ambtelijken werkkring neer legde is op ondubbelzinnige wijze gebleken hoezeer ook daar zijn arbeid werd gerespec leerd en gewaardeerd. De ter aarde bestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben a.s. Zaterdag middag op Oud-Eik-en-Duinen. Vertrek van het sterfhuis Sportlaan 10 te half 3. De opening. Tegen half vijf was de plechtigheid in de feest'ent afgeloopen en begaf men zich voor de eigenlijke opening van de haven aan boord van de loggers. Het zangkoor deed zich wederom hooren en plechtig klonken de woorden, door honderden zangers ten geho-uc gebracht, van het oude lied van Valerius: ..Gelukkig is het Land, dat God de Heer beschermt'. F. ven la'er verf rokken achtereenvolgens vijf loggers, gevolgd door negen schokkers, waarvan er zes thuis behoorden te Scheve ningen en drie te Urk. Van de N.W. kade voer de „Koolemans Revnen". met den Koninklijken standaard in top. naar den toegang tot de tweede binnenhaven. H. M. de Koningin knipte de afsluiting, een lint in de nationale kleuren door, en op hetzelfde oogenblik dat de toegang tot de nieuwe haven vrij was, werd \an het havenkantoor de vlag gehesrhen cn werd door de klinkers op de knneron hekken., ge slagen De sirenen der in de haven li -end" schenen deden hun geluid door de 'lucht klinken, vermengd met 't gelui der klokken (blz. 1) De opening van de tweede Scheveningsche Binnenhaven. (htz 2.) Benesj houdt een belangrijke rede over het Duitsch-Oostenrijksche tolunie-plan. Daarna werd het nieuwe havenbassin rondgevaren. Duizenden hadden er zich omheen opge steld en juichten de kleine vloot, omar in zonderheid het hooge gezelschap op het eerste schip, langdurig en geestdriftig toe. t was een schi.terend gezicht die dui zenden op kaden en wegen, op duinen en daken te zien. Te ongeveer half 6 volgde de ontscaeping Daarbij zong het koor Valerius liea: „Will heden nu treden". De Vorstelijke familie vertrok terstand. Na het ver.rek ontving het eouiité voor de feesten de geiuodigdeii tot het gebruiken in een verversching in de tent. Te ongeveer 6 uur begaf men zich naar de heriunerirtgsbank, die door Mr. de Mos m het gemeentebestuur werd aangeboden. De bank is geplaatst bij het seinhuis aan de buitenhaven. Namens het gemeentebestuur werd de bank gaarne aanvaard. Daarna was 't programma voor den mid dag ten einde. Scheveningen had op waardige wijze de officieele opening van zijn tweede binnen haven doen geschieden. In de geschiedenis van de haven zal de middag van den 23sten April 1931 met gul den letteren blijven geboekstaafd. In de straten van Scheveningen deea zich vroolijke muziek hooren. Heden zou de commissie voor den étalage- wedstrijd haar werk verrichten. Middags was er muziek en ook des avonds. In den middag had een rondgang van ver sierde automobielen plaats. De tocht begon op het einde van den Boulevard. Gereden werd: Boulevard naar Zeerust, Keizerstraat, Prins Willemstraat, Badhuisstraat, Marcelis- plein, Badhuiskade, Jurriaan Kokstraat, weer Prins Willemstraat, Oude Schev. weg, Frankenslag, Fred. Hendriklaan, Aert v. d. Goesstraat, Stadhouderslaan, Zorgvliet, Sta- tenlaan, Doornstraat, Duinstraat, Treiler- dwarsweg, Haven naar Boulevard voor Zee- rust Zaterdag is er weer muziek door het Leger des Heils van 3 uur tot halt 5. Voor Zondag vermeldt het programma: Zondagsrust Maandag 27 April: 's Middags en 's avonds weer muziek op de genoemde uren in de ver sierde straten. 's Avonds 10.30 uur: -Groote Taptoe op het pleintje voor „Hotel Zeerust", met afmarsch met muziek door de Keizerstraat, Prins Wil lemstraat, Badhuisstraat naar Marcelisplein (Einde). Dinsdagavond 2S April: Tot besluit van de feestelijkheden groote feestavond in Theater „De Seinpost", alleen toegankelijk voor hou ders en genoodigden, voorzien van K.A. W.O.S.H.-kaarten. Deze avond wordt door het bestuur van K.A.W.O.S.H. aan de deel nemers en medewerkenden van de feest- week aangeboden. ARNHEM ALG. WONINGBOUWVER. „ARNHEM". De Algemeene Woningbouwvereen. „Arn hem" ontwerpt momenteel plannen tot den bouw van pijn. 120 ruime woningen op het terrein achter Bronbeek. De woningen zullen worden gebouwd on der architectuur van den heer J. Grata ma en zullen wat betreft woonruimte enz. on geveer gelijk worden aan de woningen van .Arhem" aan de Kloosterstraat Er is aan deze woningen in den huur prijs van f7 lol f 8 per week een bijzonder groote behoefte. Er melden zich eiken dag voor dergelijke woningen gegadigden, die allen moeten worden teleurgesteld. De Vereeniging heeft nu reeds een lijst van ongeveer 100 gegadigden. DE EMMABLOEM. Op Zaterdag a.s. wordt de Emmabloem- collecte gehouden. Zij, die zich voor het mooie werk een dag van arbeid willen ge troosten, kunnen zich aanmelden aan bet Bureau der Vereeniging, Parkstraat 27. De verkoopers moeien, ingevolge politie verordening, den leeftijd van zesien jaar, de verkoopsters die van 18 jaar bereikt heb ben. De opbrengst van "9e Emmabloem-eollecte telken jare recht evenredig aan het aan tal krachten, dat zich voor den verkoop beschikbaar stelt. JULIANADAG roe feestelijke bijeenkomsten zijn er ge organiseerd aan den avond van Julianadag. De Arnh.-Chx. Oranjevereeniging heeft :n samenkomst bemgd in de Groote Kerk, aarin de Bondsvoorzitter, Ds. Is. Voorsteegh, in 's Gravenhage, als feestredenaar op zal treden, met het onderwerp „Trouw aan Oranje". Ds. 1. H. Schreuder. Ned. Herv. pre dikant te Arnhem en Ds. H. L. Both, Geref. predikant te Arnhem, spreken resp. een in leidend en een slotwoord Voorts verleent medewerking de Chr. Ora torium-vereen iging, dir. Arnold Wagenaar; evr. Van Andel-Komijn, Rotterdam, sopraan de heer C de Wolf, Arnhem, organist. In het gebouw „Irene" wordt een samen komst gehouden onder de auspiciën van Chr. Muziekvereeniging „De Harp", met me dewerking van de Chr. Gem. Zangvereenigin^ „Excelsior"' en de Arnh. Chr. Gymnastiek^ vereeniging. MOTORWEEK TE OOSTERHOUT Van 12—16 Mei as. zal te Oosterueek omliggende plaatsen een motorweek worden gehouden. De deelneming aan de verschii lende wedstrijden en het Concours d'Elegance belooft gezien het aantai aanvragen, zei groot te worden, terwijl het lichtfeest op d>-~ Rijn en omgeving tal van bezoekers, ook uit het buitenland, zal trekken. Een goed geslaagd affiche in groot klein formaat is op ruime schaal verspreid. Een eere-comité onder voorzitterschap van den heer J. van der Molen Tzn burgemees ter der gemeente Renkum is gevormd. ROTTERDAM „PRIMA VERA" Gistermorgen werd de „Primavera" door een Belgische deputatie bezoent, bestaande uit cle heeren Ir. A. Roelands, inspecteur stadswegen der provincie Antwerpen; Ir. Schobbens en Ir. Griffies, beiden van de pro vincie Antwerpen; Van der Linden en Laro- che, beide leden der Bestendige Deputatie: J. Tessens, hoofdingenieur der prov. Antwer pen; v. d. Broeck, Secretaris der prov. Ant werpen en Ir. Paul, directeur van den Bel gischen Waterstaat Voorts bezocht hedenmorgen de „Prima Vera" Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebcek, Mi nister van Staat, Commissaris der Koningin in de prov. Zuid-Holland. Wij kunnen verder nog mededeelen, dat de „Primavera" gisterenmiddag is bezocht d >or den nieuwen gezant van Joego Slavië, 1 Excellentie Strasznicki, vergezeld van zijne echtgenoote. Men meldt ons: De medaille van dc Bescherm vrouwe der „Prima Vera", H. K. H. Prinses Juliana, is I toegekend aan de venn. K. Hartlieb, Rotter- I dam. I Bij den aanvang van de lentnonstelling hebben de kweekers, ter wiile van den 'an- j geren duur, vele gewassen zeer in knop in gezonden. die zich thans schitterend ont plooid hebben, waardoor de geheele tentoon- s'elling een belangrijk mooier aanzien heeft gekresen. Er zijn thans nog bloemengroe pen, die eerst tegen het einde der week op hun mooist beloven te worden. Dit is tevens een owekking voor alle bloemenliefhebbers om de gelegenheid, deze bloemenweelde te [aanschouwen, niet te laten voorbijgaan. GOUDA ZOBG VOOR GFESTELUK M1SDEELDEN. Voornaamste Nieuws. Portretten van gekozen Statenleden, f blz. 9) De uitslag van de verkiezingen voor do Provinciale Staten (zie ook blz. 10 en 11). (Blz. 3) Brieven uit een hard land met een harte lijke bevolking, door Ds. H. J. Heida. Het Communisme in de Practijk. totstandkoming en werkzaamheid der vereen. Mede in verband met de aanvaarding van even- tueele legaaten was c'te verkrijging van rechts persoonlijkheid noodzakelijk. Het verslag maakt melding van de prachtige schenkingen vele particulieren, van de Nutsspaarbank an de Kamer van Koophandel. Kapitaal de inrichting eener werkinrichting voor mannelijke imbecillen is thans aanwezig. De Gemeenteraad besloot het voorstel van B. en W. tot aankoop van de te ontruimen Ambachts school te aanvaarden. Hiermee is dc buitenge wone schooi en Zorg afdoende geholpen. Rest nog te memoreeren het nuttige werk, dat door „Zorg" reeds ter hand is genomen: de uitzending van 4 kinderen voor 6 weken naar de speciale kolonie te Ede, met medewerking van de vereen. „Tot Steun". Een kleerkast is gevormd, dit blijvend aan de buitengewone school is verbonden. De secretaris van „Zorg'' houdt zich aanbevolen. Adres: School Komijn- steeg of Krugerlaan 155. Bij verkeerde milieu-invloeden verleent „Zorg" bemiddeling tot plaatsing buiten de stad, de z.g. nazorg. HOEK VAN HOLLAND BEEN AFGEKNELD Aan boord van het van Bremerhaven naar Schiedam bestemde Eng. stoomschip Som&la gisterenmorgen vroeg de 23-jarige timmer man Jack Parry tusschen de winch geraakt waarbij hem het rechterbeen geheel werd af- gekneld. Toen het schip binnen kwam, begaf Dr. Knip met E.H.B-O-ers zich aan boord, die de man naar het ziekenhuis te Schiedam vervoerde. <7A7Pi ig (wat AJ Pi AMANDELTJES* PUDDING PUOD1NCFAB»X J POZX* (.ROHIHCEh

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 1