O jqcÜolett NS PRAATUURTJE 13.30 AHLBORN BLOEMKOOLPLANTEN VERVOLG PAG. 2 /Adverteert tot Uw doel bereikt is. Wie niet adverteert wordt vergeten. WAT IK HOORDE, ZAG, LAS EN DACHTOP REIS EN THUIS De versche eieren worden in olie gedom peld en in een luchtledige ruimte aan Kool zuurgas blootgesteld, waardoor het vocht en het koolzuur in het ei zoo goed als geheel worden bewaard. De achteruitgang in kwa liteit der eieren moet in het algemeen den toegeschreven aan verlies van vocht cn koolzuur. In een luchtdichte ruimte worden de eieren ondergedompeld in olie; vervolgens wordt een deel der lucht uitgepompt om een gedeeltelijk vacuum te krijgen. Hierdoor ontsnapt ook een deel der lucht uit de e Vervolgens wordt koolzuur in het ruim toe gelaten. Doordat thans de druk buiten de eieren wederom toeneemt, wordt een deel van de olie in de porieön der schaal gedre ven.' misschien ook een weinig koolzuur. Goedenavond! 'k Ben wat laat vanavond hè? Dat komt (deze woorden heb ik o\ er- genomen van iemand met wie ik veel in aanraking kom en die overal een oorzaak of reden voor weet op te geven) dat komt, om dat ik nog even naar de PRIMA VERA ben geweest. De moeite waard, zeg! Nog niet geweest? Ga dan morgen dadelijk noc. ^Anders zoudt ge wat missen. Zooiets moet men gezien 'k Heb al heel wat tentoonstellingen be zocht. En telkens ziet ge iets nieuws. Maar hier is het zooveel moois, dat het het berto is kalm je rondgang te maken en te genie ten van alle stands. 't Is haast te veel moois. En daarom is j kalm rondwandelen aan te bevelen. Als ge dan in de tweede hal zijt aangekomen ziet ge natuurlijk dadelijk die imposante stand van het Centraal Bureau van veilingen in Nederland. k Begrijp nu, dat ze trok, de inzending van dat Bureau. Zoo iets trekt ieders aandacht. Daar is niemand die niet onder den indruk komt van de prima, prima kwaliteit der Nederlandsche to: bouwproducten. Nu, de groentenkweekers maken op het oogenblik wel goede prijzen, naar ik hoorde. Het weer houdt overproductie tegen en daarom worden goede prijzen gemaakt. Zoo moet het "maar een poosje blijven. Me» de prijzen, bedoel ik, Met het weei heb ik het liever een beetje anders. Maar ja, daar is zooveel dat men graag «en beetje anders wilde hebben. Daar heb je nu de SUIKERBIETENSTEUN IN BELGIE Da» is ook een strop voor vele suikerbie ten! erbouwers in het. Zuiden van ons land. Moet ge weten dat er in 1930 nog bijna 205.000 ton suikerbieten uit ons land naar België gingen. Dat is nu stop. Meer dan 5000 II.A land, dat met suikerbicien voor Belgiè bestemd, beboiyvd werden en die niet onder de suikerbietensteunwet van ons land vallen, zullen thans de bieten op de vrije markt moeten werpen. Tegen welke prijzen? En dat verbouwen voor Belgische fabrie ken is niet van het laatste jaar, dat is al eenige jaren zoo. 't Was zelfs m 1910 extra laag. In 1929 voerden wij nog 252,000, in 1928 390.000 ton bieten uit. Maar nu hebben, naar men zegt. de Bel gische suikerfabrikanten zich verbenden tot 1934'35 geen buitenlandsche bieten meer te koopen of te verwerken. Ze zullen daarvoo* 1.800,00 francs ontvangen als schadeloosstel ling. Doch wie geeft onze gedupeerde boeien een schadeloosstelling? 't, Is anders in België met de oogstvoorult- zichten niet zoo rooskleurig. Op vele plaatsen moet zoü slecht staat liet er voor. Daar kunnen ze en zullen ze nu wel bie ten op verbouwen. Maai- ook ander zaai- en pootgoed zal worden benut. Daar hebt ge b.v. haver cn boonen en ook aardappelen, die thans veel verbouwd zullen worden. De Belgische re geering doet alles om inheemsch elitezaad uan te bevelen, doch prima buitenlandsche zaden worden ook goed gevraagd. Of er ook veel vraag zal zijn naar de VOLGENS DE NIEUWE AMEPI- KAANSCHE METHODE BEHAN DELDE EIEREN moeten we nog afwachten. 't Is anders een officieele methode, want het Amerikaansche Departement van Land bouw heeft ze uitgewerkt. Onze Hijksland- bouwconsulent te Washington deelt daar over het volgende mede: Door de eierverschepers in westelijk Ame rika werden reeds gedurende den laatsten tijd groote hoeveelheden eieren, bestemd voor de koelhuizen, behandeld met olie in open vaten. Uit vergelijkende proeven bleek dut eieren, die in vacuum en met toevoer van koolzuur behandeld werden, slechts 'n tiende percent aan gewicht verloren gedu rende een bewaring van tien maanden in een koelhuis, terwijl de eieren, die in open vaten behandeld waren, zestien maal zoo veel aan gewicht verloren. De onbehan delde eieren verloren bijna zeven en zeven tig maal zooveel aan .gewicht als de in va cuum behandelde. Het gewichtsverlies be staat hoofdzakelijk uit vocht en koolzuur. Bij deze behandeling maakt men gebruik van kleurlooze, reuklooze en smaaklooze minerale olie, die geen ongunstigen invloed uitoefent, op de kwaliteit van het ei. Een in vacuum behandeld ei, dat na tien maan den bewaring geopend werd, kon, wat voor komen betreftgerust de vergelijking door staan met een ei, dat twee dagen oud was. Men doet goed dit bericht niet al te licht op te nemen. Zoo licht zegt men; Och 't is in Amerika H Zal wel wat wezen. Maar het feit, dat onze landbouwconsu- lent het officieel mededeelt, pleit er wel voor, dat de proeven serieus zijn geweest. De landbouw bloeit anders wel in Ame rika. Volgens een Duitscher komt dat, om dat er BLOEDVERVERSCHING IN DE AMERIKAANSCHEN LAND BOUW PLAATS VINDT. omdat er een aanzienlijk percent Ameri kaansche boereü is, dat niet uit boerenfa milie afkomstig is, maar uit allerlei an dere bedrijven. Het komt niet zelden voor, dat handwer kers, fabrieksarbeiders, ambtenaren, koop lieden en indu.strieelen zich aan den land bouw Wijden. Al deze menschen beginnen hun nieuw beroep met het vaste besluit, geld te verdienen. Zij schaffen het nieuw ste en het beste aan' en winnen gaarne ad vies van den landbouwconsulent in. De Duitsche schrijver wil volstrekt een ouder- wetschen boerenstand zijn economische be- teekenis niet onthouden, maar houdt een bloedverversching uit andere bedrijven voor een gezond middel tegen een al te verdaagd conservatisme in den landbouw. Ziezoo, daar hebt ge het Amerikaansche systeem, oude eieren, versch houden door ze in de olie te houden. En de boeren moet men ook ververschen Maar die moeten niet in de olie zijn. Stel je voor! De schoenmaker moet zich niet meer bij zijn lees: houden, doch bij zijn koelen en landbouwmachines. Ik kan merken dat ik op word. Ik kan niet meer met mijn tijd mee. En soms ben ik mijn tijd vooruit merk ik. In September-October van het vorig jaar waarschuwde ik tegen de vezen er 'toen o.a. ook op dat ze in De nemarken wel voorzichtig moesten zijn met de steeds uitbreidende varkensmesterijon. En wat eiet ge nu gebeuren? Niemand minder dan Nörgaard, een zeer bekend di recteur eener varkensslachterij heeft waar schuwend de vinger opgestoken en gezegd: ..Schei toch uit met dat varkensmesten. 't Wordt veel t« erg. De varkensfokkerij is den laatsten tijd met 25 A 34 pet. toegeno men. Dat loopt mis af. De reusachtige ver liezen, die de varkensfokkers de laatste maanden geleden hebben, heeft wel eenige bezinning gebracht. En dat heeft de hoeveelheid lezensstof mij ook. 't Kan er niet door komen, 'k Gpef het op. Ik pas. 'k Steek een lekkere sigaar op en groet julllie. Tot de volgende week. PRAATJESMAKER Nederlandsche deelname aan hel 9e Intei nationaal Zuivelcongrcs te Kopenhagen. Spoedige aangifte gewenscht In verband met het naderen van den tijd, waarop bovengenoemd congres gehouden zal worden (14—17 Juli a.s.) mogen hierom trent de volgende mededeelingen plaats vinden. Het congres staat onder bescherming van Z.M. den Koning van Denemarken, terwijl de leiding ervan berust bij het Deensche Nationaal Comité van den Internationalen Zuivelbond. De voorbereiding en regeling der Nederlandsche deelname geschiedt door het Nederlandsche Nat. Comité van genoem den Bond. De op het congres te behandelen onder werpen zijn in vijl' afdeelingen gegroepeerd te weten: le afd., melkveeteelt en melkproductie; 2e afd., chemie, bacteriologie en hygiëne, 3e afd., techniek, industrie en handel: 4e afd., organisatie, wetgeving en controle 5e afd., zuivelbedrijf in de tropen. Door bemiddeling van het Nederl. Nat. Comité zijn de volgende rapporten bij het Congresbestuur ingediend: le afd. a. practische hulpmiddelen bij de selectie van het melkvee, door Ir. H. YVil> bens, hoofdinspecteur van het Nederl. Runa veestamboek te 's-Gravenhage. b. De werking der factoren, die, afgezien van de voeding, de productie van het melk vee beïnvloeden, door C. Zwagerman, Rijks- veeteelt- en zuivelconsulent te Middelburg. c. Over den invloed van het voedsel op de samenstelling der melk, door Dr. E. Brou wer, directeur van het Rijkslandbouwproel- station te Hoorn. d. De specifieke invloed van versche sul- kerbietenbladeren en -koppen op de kwali teit der melk, door C. Zwagerman, Rijks veeteelt- en zuivelconsulent te Middelburg. 2e afd. a. De melkhygiëni «t in dienst van de zuivelindustrie, door A. H. Veenbaas, directeur van den Gezondheidsdienst vooi Vee in Friesland te Leeuwarden. b. Ervaringen in Nederland met de syste matische verbetering der melkhygiëne, door Dr. Y. M. Kramer, directeur der hygiënische afdeeling van de Vereeniging voor Zuivel industrie en Melkhygiëne. 3e afd. a. De techniek in de zuivelberei ding, door Prof. Ir. B. van der Burg, hoog- leeraar aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen. b. Werktuigkundige controle in het zui velbedrijf, door lr. H. de Kruyff Jr., noofd- ingenieur van het Technisch Buj-eau van den Algemeenen Nederlandschen Zuivel bond te Utrecht. •ie afd. a. Organisatie der zuivelbereiding in Nederland, door J. A. Geluk, secretaris van den Algemeenen Nederlandschen Zui velbond te s-Gravenhage. b. Over vetnormen voor kaas, door Dr. A. J. Swaving, waarnemend directeur-generaal an den Landbouw te 's-Grayeniiage. c. Internationale uniformiteit in de me thoden van onderzoek, minimum samen stelling en aanduidingen bij gecondenseerde melk, door G. J. Blink, voorzitter der Ver eeniging voor Zuivelindustrie en Melk hygiëne te 's-Gravenhage. 5e afd. De zuivelbereiding in Nederl.-Indië door J. L. van Eek, Hoofd van den Burger lijken Veeartsenijkundigen Dienst in Nederl Indië, tijdelijk té 's-Gravenhage. Óp uitnoodiging van het Congresbestuur verder duor'Prof. Dr. D. L. Bakker, hoog- leera,ar aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen een rapport ingeleverd voor de le afdeeling over: Wezen en de bet.eekenis der bloedlijnen. Het congres zal gehouden worden in het slot Cristiansborg te Kopenhagen; het bu reau is thans gevestigd: Bülowsvej 13, Ko penhagen V- Ter gelegenheid van het congres zullen eiken namiddag excursies naar en studie bezoeken in verschillende inrichtingen in en buiten Kopenhagen georganiseerd wor den. Na afloop \an het congres zuüen ver schillende groote excursies, die van 3 tot 11 dagen duren, georganiseerd worden,- tenein de den deelnemers gelegenheid te geven, een indruk van de Deensche zuivelbereiding en landbouw te krijgen. Een speciaal dames comité organiseert uitstapjes voor de dames der congresbezoekers gedurende de zittin gen van het congres. Een voorloopig programma omtrent de inrichting van het congres is reeds gerui- men tijd geleden onder de belanghebbenden in Nederland verspreid. Op aanvrage is thans ook een speciaal programma verkrijg waarin uitvoerige gegevens omtrent s naar Kopenhagen, de regeling der excursies en bezoeken, met een korte ge- illustreerde beschrijving daarvan, benevens inlichtingen omtrent het hotelwezen, vervat zijn. Voor deelname aan het congres hebben zich bij het Nederl. Nat. Comité thans 33 vereenigingen en personen, Denevens een 4-tal dames aangemeld. Deze krijgen boven genoemd reisprogramma dezer dagen toege zonden. Met het oog op de te Kopenhagen te ver wachten drukte tijdens het congres is het belang dat men tijdig voor logie3 en opgave voor deelname aan de excursies zorgt. Met het oog hierop geven wij ook de genen, die zich nog niet voor het lidmaat- sohap van het congres hebben aangemeld en daaraan alsnog willen deelnemen, in overweging, daarmede niet te lang te wach- Aanmelding kan rechtstreeks bij het Bu reau van het congres te Kopenhagen (zie boven) geschieden, of bij den Secretaris van het Nat Comité van den Internationa len Zuivelbond, Hugo de Grootstraat 13 Den Haag. eid der bijen overlast zal onder- Een adres der afdeeling Amsterdam van de Vereeniging tot bevordering der bijcr: teelt in Nederland van 14 Februari 1931. dat mede in handen der Conunissie voor de verzoekschriften werd gesteld, verzoekt het bezwaarschrift van de N.V. Rozenoord van de hand te wijzen, wijl zij de bezwaren ongegrond acht. Zij doet. haar adres verge zeld gaan van een aantal verklaringen van deskundigen op het gebied van de bijen teelt, die allen van oordeel zijn, dat seringen niet of zelden door bijen worden bevlogen en dat voor beschadiging dezer bloemen door die insecten geen vrees behoeft te be staan. Daar aar- de Commissie was gebleken dat bereids een gedeelte van het bijenpark naar het nieuwe terrein was overgebracht meende zij haar oordeel omtrent de onder havige kwestie te moeten opschorten, tot tijd en wijle zij zich door eigen aanschou wing een meening over de bezwaren van de N.V. Rozeoord zou kunnen vormen. De gelegenheid daartoe werd geopend op eenige zonnige voorjaarsdagen in het laatst der vorige maand. Drie leden der Commissie hebben toen op verschillende tijdstippen een bezoek ge bracht aan Rozenoord en daar kunnen con- stateeren, dat zich in de desseringkassen tallooze bijen bevonden, dat deze insecten de seringen bevlogen, en dat vele bloem blaadjes als gevolg daarvan bruine vlekjes vertoonen. De Commissie is op dien grond tot de overtuiging gekomen, dat de bezwa ren van de N. V. Rozenoord gegrond zijn. Eigen waarneming op Rozenoord heeft den Rijkstuinbouwconsulent te Aalsmeer ir. C. Koeman blijkens aan de Commissie gericht- te brief tot de zelfde conclusie geleid. Waar dus voor de Commissie vaststaat dat de N.V. Rozeoord schade zal ondervin den van de aanwezigheid van bedoeld bijenpark en stellig ook overlast voor haar personeel dat in de kassen moet werken, daar meent zij dat aan de Vereen, tot bevor dering der Bijenteelt, welker leden geen be roepsbijenhouders zijn, een ander terrein zal dienen te worden toegewezen. in 40 prachtige soorten kwaliteit, Levering onder garantie. Kijk geli- :rde prijscourant op aanvraag gratia. Ordors ooven 2^ijn bijen schadelijk voor seringen N.V. L. STASSEN Junior - Hillegom. In handen van de Commissie voor de ver zoekschriften te Amsterdam werd 4 Fchr. een adres gesteld van de N.V. Handels- kweekerij Rozenoord, waarin aan den ge meenteraad verzocht werd het terrein ach ter haar kweekerij gelegen niet te verhure aan de afd. Amsterdam, van de Vereeniging tot bevordering der Bijenteelt in Nederland. Zij grondt haar verzoek op de meening, dat rle bijen de in haar kassen staande bloemen en wel voornamelijk de witte seringen zul len besmetten en dat haar personeel van de Emelten in grasland De Planitemziektenkundige Dienst te Wa geningen ves igt de aandacht op het vol gende: Sinds het voorjaar van 1925 heeft men in ons land op weilanden niet meer te kam pen gehad met een emeltenplaag. Hoewel er op dit oogenblik nog geenszins van zulk een plaag gesproken kan worden, schijnt toch het aantal emeltfcn dit jaar grooter dan in de laatste jaren het geval was; het kan plaatselijk zoo groot zijn, dat duidelijk schade veroorzaakt word'. Bij onderzoek is gebleken, dat op enkele plaatsen, echter slechts pleksgewijs tot 400 emelten per vierkante meter voorkwamen. In verband hiermede wordt aan gebrui kers van weilanden den raad gegeven aan het voorkomen van emel' en in hun lande rijen aandacht te schenken en vooral op plekken, waar de grasgroei te wenschen overlaat, te onderzoeken, hoe groot het aan tal van deze larven is, dat daar op een M2 voorkomt Dit onderzoek kan zeer vergemakkelijkt worden door op den grond wat benzine te gieten, waardoor de emelten naar boven komen. Waar emelten in groot aantal aanwezig blijken te zijn, kan het in 1925 met zooveel succes toegepaste bes'rijdingsmiddel, 25 K.G. zemelen vochtig gemaakt en gemengd met 1 K.G. Parijsch-groen per H.A. weder om worden uitgestrooid, hetgeen tegen den avond moet geschieden. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Plantenziektenkundügen Dienst te Wageningen en door de op ver schillende plaatsen werkzame amtbenaren van dezen Dienst. ^os" worden of „heften" en andere kaasgebreken In het verslag van den Rijkszuivelconsu- lent voor Utrecht over het jaar 1929 lazen wij indertijd iets over deze vooral in het warme jaargetijde voorkomende kaasafwij kingen. Dr. Ir. Boekei schrijft daarover het vol gende: De oorzaken van sterke besmetting der melk met gasvormende organism in zijn ge legen in een minder goede melkwinning en -behandeling. Met het melk- en kaasgereed schap is het op een zeer groot aantal bedrij ven niet zoo goed gesteld, als het geval be hoorde te zijn. Enkele andere belangrijke punten wcnsch ik daarnaast te noemen. Op het belang van goed bedrijfswater is reeds bij herhaling gewezen. Hier volgt nog eens de waarschuwing: Reinig het melk- en kaasgereedschap BENZO RUWIELFABRIEK VLAARDINGEN. VEILINGEN Ro terdam (Fabriekskade) dagelijks 9 uur vm. Aalsmeer (Bloemenlust) dagelijk§ 10 uur vm. Aalsmeer (Centrale). Snij bloemen vanaf 7% uur vm. Potplanten: Dinsdag, Don derdag, Zaterdag 8u vm. Wie geeft, Wat hij heeft, Is waard een ALHBONN ZEEFT. N.V. HE JMANS' Techn. Handelsvenn. AMSTERDAM-ZUID Lomans raat 29 WOON in Uw EIGENHUIS en gij bespaart pl.m. 40 der huursom. Voor spaar- rekeninghouders 85 Hypotheek. Individueel sparen met vaste rente en gegarandeerd eindbedrag (geen spaarkas, geen verzekering). Aanvragen te richten aan NIEUW EIGENHUIS, Jan Pzn. Coenstraat 21, 's GRAVENHAGE. Overal actieve vertegenwoordigers aangename werkkring, ruime belooning. LE CERF extra, van eigen geteeld en uitge- proefd zaad, levert U in prima kwaliteit W. de Zeeuw s ZaadliandeL BarendrechfTelefoon 42 steeds met leidingwater. Ontbreekt dit, bezig dan goed gekookt water! Vele veehouders zeven de melk door één of zelfs meer doeken. Ook over de kaastobbe spannen de meeste boerinnen een doek. Dit gebruik moet verdwijnen. Reinig de melk nimmer door een doek, doch gebruik een flinke groote wattenzeef! Een derde belangrijke factor, vooral bij warm weer, is de afkoeling van de melk. Feitelijk behoorde op alle kaasboerderijen een goedingerichte koelbak aanwezig te 2ijn, waar het water onder in- en boven uit stroomt. Doch ook van de aanwezige gele genheden wordt nog veel te weinig gebruik gemaakt Hoe vlugger de melk tot stremmingstem- peratuur wordt afgekoeld, des te minder kans op kaasgebreken! Opvolging van de gegeven adviezen, prac tised voornamelijk daarin bestaande, dat doelmatige wijzigingen in de bereiding wer den aangebracht, hadden gewoonlijk tot re sultaat, dat het „los" verdween. Het meerendeel der andere gebreken die ieder jaar voorkomen, berust op een gebrek kige bereidingswijze. Van de korstgebreken vraagt „kanker" steeds de mevste aandacht In dergelijke gevallen blijkt bij een bezoek aan het bedrijf veelal, dat de kaas niet één bepaalde afwijking heeft, doch meerdere. Onvoldoende afwerking van de wrongel kan tot gevolg hebben, dat de kazen allerlei ge breken vertoonen. Sommige zijn „te zacht", „zakken uit" cn hebben „putjes in de korst". In erge gevallen komen „weiblaren" en „gaatjes in de korst" voor; zoodanige kaas krijgt later daarbij nog „groen" of „kanker" in de korst. Ook „kort" en „slecht opdrogen" treden onder deze omstandigheden nog wel op. Verbetering van de bereiding brengt meestal grooten vooruitgang, zooals uit vele dankbetuigingen blijkt Het gebrek „kort" werd bij de Kaaskeuringen bijna niet meer gesignaleerd, hetgeen er op wijst, dat de vak kennis stijgende is. Daarentegen bleek dit ge brek op den gehouden kaasdag te Bunnik de kwaal van zelfs de meerderheid der kazen te zijn. Dit klopt met mijn ervaring, dat vooral in het oosten der provincie de gebre ken „witrandig" en „kort" een veel voorko mend euvel vormen. Er dient daar wat de techniek der bereiding aangaat, nog veel geleerd te worden. Bij de bezoeken aan boerderijen wordt na tuurlijk een nauwkeurige inspectie op het aanwezige melk- en kaasgereedschap uitge oefend. Vele versleten en ondoelmatige stuk ken werden op ons advies door betere ver vangen MARKTOVERZICHT door het Centraal Bureau) Meststoffen. Stikstofmeststoffen. De afge- loopen week was niet slecht voor de stik- stofvraag. Zelfs de bijna vergeten ureum vond hier en daar nog liefhebbers. Leuna/ montansalpeter had goede vraag, ondanks de sterk verhoogde prijzen en kalkammon- salpeter tamelijk. Zwavel/ure ammoniak ging tot de maximum-prijzen zeer bevredi gend in verschillende doelen van het land. Kalksalpeter liep aanvankelijk iets op, doch moest eind der week weer tot. het eerste niveau terugvallen. Er zit blijkbaar bij sommigen nog veel zomeropslag. Toch was de vraag zeer voldoende. Bij chilisalpeter liep hét iets langzamer; de bietenvraag die voor deze meststof van ouds groote betee- kenis had, moet blijkbaar nog inzetten. Kalk stikstof lag vrijwel verlaten. Bij de groote verscheidenheid van stik stofmeststoffen, die we op onze markt reeds hebben, heeft zich in den loop der vorige week nog de synthetische natronsalpeter gevoegd en wel ten eerste in den vorm van de Amerikaansche „Arcadian"-salpeter en ten tweede als de Duitsche synthetische natronsalpeter. Deze meststoffen, welke da stikstof in denzelfden vorm bevatten als chilisalpeter, worden echter zuiver chemisch bereid en hebben dus een zeer hoog gehalte aan salpeterstikstof. Thomasmeel. Alhoewel de meeste Belgische fabrieken nog niet aan de markt zijn, moeten er toch enkele grootere zaken op het nieuwe seizoen gedaan zijn, doch slechts door speculanten Op het eind der week kwam ook een of ferte van een enkel werk aan de markt, die echter hooger is dan waarvoor dc speculan- ten afsloten. De vraagprijs op Luik is onge veer 10y2 6 11 cent per procent, hetgeen od circa 11% 12% cent boordvrij IJsel uit komt. De markttoestand is natuurlijk nog eenigszins onzeker, zooals steeds bij het be gin van een nieuw seizoen. De koopers zijn natuurlijk nog terughoudend, terwijl de fabrieken met het oog op de beperkte pro ductie den prijs thans laag genoeg vinden. Koopers, die belang hebben bij opslag partijen, gelieven zich met ons in verbin ding te stellen. Superfosfaat Er blijft nog voortdu rend eenige vraag bestaan naar superfos faat voor directe levering. Van een bepaalde markt kan men niet meer spreken. Voerartikelen. Vrijwel de geheele week bleef de maïs- markt zeer vast met kleine voorraden. Elke binnenkomende lading wordt met een flinke premie verkocht. Donderdag was er een klein inzinking op verdere termijnen, ten gevolge van den plotselingen val van de Ar« gentijnsche valuta, doch deze kon zich later weer tamelijk herstellen. Donaumais is schaars aangeboden en dan slechts tegen hoogere prijzen dan de Laplata op dezelfde afladingstermijnen. Gerst blijft eveneens schaarsch en vast. De Russische partijen zijn goeddeels geruimd en de Donau en Laplata vragen hooge prijzen. Er kwamen wat za ken Canadagerst tot stand. Haver is zeet vast gestemd. De voorraden ruimen snel en in goede soorten is weinig of geen aanbod op verdere afladingen. Rogge is eveneens vaster. Dit artikel is nog zeer laag, verge leken met de andere voedergranen. De markt voor lijnkoeken is de laatste dagen vrijwel onveranderd gebleven. De prijsdaling schijnt tot staan gekomen te zijn; op zomerlevering zijn de prijzen zelfs iets hooger. Nu het prijsverschil tusschen in- landsche- en Amerikaansche lijnkoeken zoo klein geworden is, gaat er meer om in Amerikanen. Cocos- en grondnotenkoek voor directe levering schaarsch met onverander de prijzen. i GEBRS. EGBER5' Graan- en Veevoederhandel Rotterdam. Wijnhaven 48, Tel. 58588. Tel gr. adres „Egbers" 600 of 1000 kg., desnoods tlkelen. Bij minder kwantum f 0.25 Minder dan 60 k.g. van een soort wordt c VISCHMEGL Gernovls de kwaliteit met ver rassende resultaten C5/68 eiwit. 10/12 vet f20.25 Noravts. Het magere Visch- meel 63/66 eiwit. 8/8 vet 120.00 Westnorvls. Komt Gernorvls nabü 58/60 eiwit, 10/12 vet f 18.50 EvIbo. Goedkoop maar toch goed 62/65 eiwit, 12/14 vleesch-diermeel Beter dan Vleeschmeel 65 bij-artikelen karnemelkpoeder extra Gemalen Brood korrelig f 1 Blscuitmeel f 1 Alfalfa orlg.. Afrik. Kla- Amerik. Patent Tarwe bloem Grond notenkoekjee met Gedroogde Pulp 20/26 Suiker 1 Gemalen gedroogde Pulp DIVERSE MEELSOORTEN Matskiemmeel. Puik dflen kwaliteit, groote voedlngs waarde, lost zich 5 maal op dim dus de dubbele Malsglutenmeel 30 eiwit. 4 Ook veel goedkooper als maïsmeel f 7.25 Inlandsch Rtfstvoedermeel, een zeer goedkoop mestvoeder voor varkens 26 eiwit en vet f 6.00 Gerstenbioem. Prachtige kwali teit en naar gewoon gerste- meel gerekend spotgoed koop f 7.50 Groen Erwtenvoermeel t 7.50 Tarwegrind f 6.00 Tarwegrlea f 6.50 DIVERSE MENGVOEDERS LevlgUta. Het bekende A.B.C.D. Vitamine preparaat. Geeft verrassende resultaten, door eenvoudig 10 15 te men. TalrUk zün de att< wU dagelijks mogen ontvan gen per 100 Kg. f 13.00 Egbers' Speciaal Blggenmeel zeer licht verteerbaar 100 k.g. f -11.75, per 50 k.g. f 6.00 Gero's Varkensvoedermeel voor Jonge varkens tot 150 p. 100 k.g. f 9.50 btJ 600/1000 k. f 9.25 k.g. f 8.50, bö 600/1000 k.g. f 8.25 Egbers' Speciaal Koelenvoeder- 500/1000 k.g. f 10.25 Egbers' Speciaal Kalvervoeder- rneel. De Juiste samenstel ling per 100 k.g. f 12.00 bli 500/1000 k.g. 11.75 GRANEN EN ZADEN Malsgrits, füne gebro- Gcbroken gepelde haver Inlandsch Kanariezaad I Millet zaad geel i Gebroken Rijst prachtige 3 KRONEN LEVERTRAAN •enheden Vitai

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 14