275 475 5<J0 ll75 475 Voor den leeftijd van 2 tot 6 jaar têuk Kinderman- keltje van Laine Eiagonale, 2-rij odelletje, aar- g afgebiesd, m. jvlug zakje, apart aegarn. rug. In kinderlijke tinten Voor 4 V2 j. slechts Snoezig Baby jasje van prima, Crêpe Fantasie- stof, m. moderne schulp-garn., af gezet m. plissé- rüches. In div. tinten en dessins, voor 3'/2 J. slechts 350 §50 Schattig Rips Popefine Babyjurkje met aardig kraagje en das. In lichte, 'echt-klnderlijke tinten v. !den leeftijd van S1/2 jaar voor <den Dv prijs van slechts ylet kleine stijging per maat. -Jè ""Lijster? zingt «en lijs ter kc in een boom; ^Is vlak, vlak voor mijn ruiten! «fWat, slaap je nog? En de dag breekt aan! 1 Kom "gauw, kom gauw naar buiten!" „Stil stouterik; het'is nog te vroeg! I Zeg, wil je wel eens zwijgen! Jij fluit en zingt in de schemering, Pat Jt schalt door takken en twijgen" s Maar 't stoute lijsterke fluit' ItÜ'Aï steeds door: A-Is tijd, 't is tijd, wordt tyf wakker!" 1 als ik eind'lijk mijn bed uit spring, Dan vliegt hij weg, de rakker. Mammie en „Mammie"!^ ,,P popje, wat ben je toch [slordig, kind! Alweer is je jurkje gescheurd! Vertel mij eens gauw, kleine [stouterik, Hoi dat nu weer is gebeurd? En gisteren was het die leuke [jas! En Zondag verloor je je hoed! Ja pop, ik ben boos! Wat is het L [toch naar, Dat „Mammie" maar steeds [brommen moet!" Maar plotseling krijgt kleine [Mammie 'n kleur. Hiir jurkje is óók niet meer [heel! En gist'ren verloor ze die [prachtige strik! Enhiar Mammie zegt [nooit zooveel! De pitten niet Twee kindertjes zijn aan het [eten, Zij zitten zoo knus bij elkaar, Echt leuk, in hun eigen hoekje, Zij smullen en babbelen maar. Al gauw komt klein Rietje [geloopen: „'t Bordje is leeg!" roept [ze uit. „Is alles verdwenen?" vraagt [Moeder. Ja, ja, knikt de kleine [schavuit. „De groente, het vteesch en de [pruimen, Is alles heusch op, kleine [Riet?" „Ja heuschjes, Mam, alles is [oppie, Alleen maar de pitten, die [met." Nieuwste Rits- Pakje v. Peau de Pêche of Tweeds m.patentsiuiting, In echt-klnderlij ke tinten; v. den leeftijd van4 jaar vanaf slechts ^50 Aardig Zomer- jekkertje van Co- vercoat of blauw Laken, 2-rij mo delletje, gegarn. m. koperen knoo- pen en anker. V. 2 J. vanaf slechts 990 Met kleine stijging per maat De drijftol. Tolletje, tolletje Wil je wel gaan? Moet ik je, tolletje, Nóg harder slaan? Tolletje, tolletje Zwiep zegt het touw!' Wil je nu draaien,' Tolletje? Gauw! Tolletje haast zich en Draait met z'n bol. Zwiep zegt het zweepje en Voort vliegt de tol. Voor den leeftijd van 6 tot 12 jaar KeungePaplilon Kinderjurk, zeer aardig gegarn.in harmonieerende kleur. Rokje met plissé-groepen. In diverse vroo- lijke tinten, voor den leeftijd van 6V2 jaar slechts J.90 Aardig en tevens degelijk School- jurkjev.Popeline m. snoezig fan tasiekraagje en garn. aan zakjes en rokje (m.diepe plooien). In div. tinten voor leeft. 6 jaar sJechts Met kleine stijging per maat. April. Aprilletje, Aprilletje, Wou jij mij foppen, zeg? De zon schijnt nu wel vriendelijk, Maar straks kruipt zij weer weg. Aprilletje, Aprilletje, Ik ga er toch niet uit. Ik blijf fijn in mijn kamertje, Klop jij maar aan de ruit! Aprilletje, Aprilletje, Neen, ik vertrouw je niet. Zóó schijnt de zon enweg is zij En 't regent, dat het giet. Leuk en sportlef Jongens Rits pak (met korte broek) v. prima Tweeds m. patentsluiting. Ook m.plusfours of rijbroek. V. 7 j. vanaf slechts Degelijkjongens schoolpak, 2-rij model, met korte broek, v. aardige Cheviots en Fan cies, geheel ge voerd. Voor 10 j. vanaf slechts Met kleine stijging per maat. Apart en zuiver wollen Crêpe Georgette Man teltje. geheel op zijde, m. moderne volantgarn.op zij en aan de mouw. Leuke corsagejn Vert, Bleu, Nègre en Marine voor 9 Jaak1 slechts Nieuwste Meis jes-Blazer v. pri ma Laken, 2-rij model, m. leuke zakjes en gegarn. m. koperen knoo- pen en sportief mouw-embleem. In Bleu, Marine en Rood, voor 6 j. vanaf slechts Met kleine stijging per maat. .Weten jullie wel, dat, als we twee gram draad, door een spin voortgebracht, aan elkaar konden knoopen, die draad van den Haag tot Berlijn zou reiken? T ouwtjespringen. Eén, twee, cho-!. Ik wil het ieeren! Eén, twee, cho-!. Nóg eens probeeren! Eén, twee, cho-! Misschien wat bukken. Fén, twee, cho-!..... O, 't wil niet lukken! Eén, twee, cho-!...» Nóg hooger springen! Eén, twee, cho-!...,. Oef, is dat zingen! Eén, twee, cho-1 Nu even bukken. Eén, twee, co-! Hoera, 't wil lukken! Eén, twee, Ia-! O! nog een keer! Eén, twee, de! Nu kan 'k niet meer! Voor Jongelui van 12 tot 17 jaar De meeste menschen denKen7 dat we den huidigen kalender van de Romeinen hebben over genomen, maar wist jullie, dat die hun tijdsrekening weer had den ontleend aan die van de Egyptenaren? En dat onze ka lender ai 6000 jaar oud is? Er bestond alleen dit verschil, dat de Egyptenaren het jaar indeel den in twaalf maanden van der tig dagen, terwijl ze de vijf da gen, die aan het eind van het jaar dan overbleven, als feest-' dagen beschouwden. Prachtige Fan tasie Wandeljurk v. prima kwali teit m. zijden rips- kraagje, jabot en manchet; aparte garn. v. breede opgelegde plooi en over geheele lengte. Voor 13 Aparte Crêpe Caïd Jongemeis- jesjurk met leuk Crêpe Maroc overkraagje en manchet. Fraaie bróderie; rokje m. diepe plooien. In alle mode- tinten. Voor 12 J. 975 ^25 De Maréchal Niel-roos. Weten jullie, hoe de Maréchal Niel-roos aan haar naam komt? Natuurlijk, zeggen jullie, die is zoo genoemd naar den beroem den Franschen generaal. Maar hoe generaal Niel aan die roos kwam en wie haar dien naam gaf, weten jullie misschien niet.^ Toen generaal Niel na den Fransch-Oostenrijkschen oorlog op zijn terugtocht was, kwam hij door een stadje. Een boeren vrouw bood hem een mand met prachtige, gele rozen aan. Aan een van deze bloemen zat nog een gedeelte van den wortel vast, en Niel, die erg ingenomen was met de mooie roos, plantte haar in zijn tuin te Parijs. De plant gedijde in den vreemden grond en toen zij tot een mooie struik vol bloemen was opgeschoten, bood de gene raal keizerin Eugènie eenige van zijn mooie rozen aan. De Keizerin was erg inge nomen met de nieuwe roos en toen ze hoorde, dat deze nog geen naam had, zei ze tegen generaal Niel: „Dan wil ik eens de naamgeefster zijn. Ik zal haar' „Maréchal Niel-roos" doopen"; en cp deze aardige wijze deed zij den generaal mededeeling van zijn hooge onderscheiding! 1 Flatteuse keurig- verwerkte Drap Natté Mdntel, m. moderne schulp- garneering van nervüres. In Nègre, Bleu.Vert Prinlemps, Beige Brun enz. Voor 14 jaar slechts Moderne Tweed Jongedames mantel, geheel op zijde gevoerdj m. chique garni v. Ingezette ba-! nen en nervüres: Snoezige leer-' corsage en cein^ tuur. Voor 17 J? 875 1475 Keurig Jonge- heeren Costuum v. blauw Kamga- ren of uit groote keuze v.moderne Fantasie-stoffen, in mooie tinten en dessins. Voor 15 j. vanaf slechts Apart Jongens pak in. plus fours (origineele En- gélsche model-' len) v. moderne Tweeds, in divJ tinten en dessins.! Voor leeftijd 13 j.J vanaf slechts! 725 790 Met kleine stijging per maat ONZE HUIZEN ZIJN DES AVONDS TOT 8 UUR GEOJPEND: ZATERDAGS TOT 10 UUR.

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 4