O NS PRAATUURTJE FIRMA VAN OEST. t N.V, J. VAN RIJN Mzn's Cultuur- MaatschIJ. en Handelsvereeniging H. H. Tuinders en Veehouders Hoe Blechter do todsomstandigheden zijn. hoe meer het noodig is Uw bedrijf onder contröle te hebben. Dit kan alleen met een goede boekhouding. Laat m|J die voor U bijhouden en U zult te vreden 7,(jn. Zonder verplichting kom ik U alle verlangde Inl. verstrekken. Schrijft aan: P.VAN BERK TIL.^57796 ROTTERDAM Maandag en Dinsdag van 9—5 aanwezig VERVOLG PAO. 2 KKMKmËKÊKÊÊÊÊÊÊÊÊKMÊHÊËÊKmÊÊÊÊm Wie niet adverteert wordt vergeten WAT IK HOORDE, ZAG LAS EN DACHT. OP REIS EN THUIS En is u nu die mijnheer Praatjesmaker, werd me dezer dagen gevraagd. Om u te dienen, wee mijn beleefd ant woord. Beleefd ben ik altijd moet ge weten. Dat leerde mijn meester me wel, die me tweehonderd regels opgaf, omdat ik geheel opgaande in het spel hem vergat te groeten. Feitelijk waren het er achthonderd, want 'k moest schrijven: Met den hoed in de hand komt men door het gansche land. Dat waren a! dubbele regels. Dus: vierhonderd. Maar ik vond dat een hand (vooraf de hand van „meester") wel mannelijk moest zijn en een hoed (wie draagt er nu een hoed? ik dekte mijn weelderige krullen met een pet) een hoed was zoo'n vrouwelijk ding, en dus schreef ik „de hoed" en „den hand". Maar mijn onderwijzer vond dit nek- omdraaien van De Vrie6 en Te Winkel de taalgeleerden van Nederland was, cn strafte deze misdaad door het geleverde af te keu ren en opnieuw tweehonderd vierhon derd) regels te eiechcn. Sedert weet ik het goed, dat. hand welijk en hoed mannelijk is, el kan ik er nog niet bij. Sedert weet ik ook beleefd Ik stemde dus toe de Praatjesmaker te zijn. Of ik dan eens een praatje wilde maken over haar dat ze met één epit al in 't water waren Beleefd als altijd beloofde ik dat, wout 't is gemakkelijker in de krant te praten, da.n in gewoon gesprek, waarin je allerlei tegen werpingen kunt verwachten. En voorai door die vraag wae ik, die In gewone omstandigheden ei weinig praats heb, geheel sprakeloos. Wie wil nu een bloementuin in een moe- ■BIIIIIIIIIIIIIIIIII'IIII'IIIIII IIP 'li11 I'll III l"l 11 Heeft U zich reeds voor zien van Laat ONS nu ook Uw GROENTEPLANTEN leveren en U zult geheel tevreden zijn. GEB». VAN NAMEN N.V. - DORDRECHT 1 TT' r ras aanleggen. *k Zou er een waterpartij van maken, maar voor bloementuin deugt tzoo'n stuk grond niet. Als het tenminste niet droog gelegd kan worden. Ja, als men dat woord „droogleggen" ge bruikt, denkt men aan Amerka. En als men aan Ameriika denkt, dertkt snen aan de uitvoer van bloemen en planten naar de Vereenigde Staten. Die grenesluiting ie voor vele kweekers- bedrijven een strop geweest, eorns een strop, die niet weer open ging. We kennen er, die geheel ten onder gingen omdat ze alleen op Amerika kweekten en die niet wieten om tijdig andere afzetgebieden te zoeken. Maar ook in Moet ge maar eens lazen hoe de marktbe richten daér luiden. 'k Heb hier die va/n 3 Maart IJ. en vind daar: New-Yorker waren vanmorgen «enige mooie vroege tulpen, doch de prijzen waren niet loonend; Buffalovele beken de soorten moeten voor billijke prijzen weg. Bostonveel werd tegen lage prijzen aan gevoerd. Philadelphia: de handel is niet bevredigend. Chicagode prijzen zakken zéér laag. Columbusde vraag was niet in overeenstemming mat het aanbod. Detroitveel aanvoer welke met moeite geruimd kon worden. Meen dus niet, dat Amerika nog het land yan de goede prijzen is. Dat blijkt wel anders. Maar nu ik toch over de bloemetj-es aan het praten ben, wil i'k even zeggen, wat ge misschien wel weet, dat de zal gehouden worden. Die het nog niet weet, hoort het den nu en make zich al vast een plan om op een van de dagen 16, 17 of 18 Juli naar Zeist te trekken. Want, zooals alle jaren, het zal er praoh- fig mooi zijn op de groote show van Noe Junafunt Rosae. do rozenvereeniging, die dit jaar haar zilveren jubileum viert en plan had dit met een tentoonstelling in de ge boortestad Utrecht in het Jaarbeursgebouw te vieren. Anders is al ecnige jaren Den Haag de plaats waar H. M. De Roos audiën tie verleent aan haai' bewonderaars. Maar het Jaarbeursgebouw wordt weer Vergroot cnMercurius gaf heel beleefd en .bescheiden, doch ook Weel beslist belet, om ze het volgend jaar, dus in 1932, een zoo veel te heter paileis aan te kunnen bieden waarschijnlijk. Nu willen ze onze bloemen met name de tulpen en andere bolbloemen in Engeland ook belet gaan geven. .Maar niet om ze later zooveel te feestelijker ontvangst te bereiden. Neen, uit concurrentie-overwegingen willen <le Engelsche bloementrekkere en de vak bladen HOLLANDSCHE SNIJBLOEMEN, BOLLEN EN PLANTEN BELAS TEN OF BOYCOTTEN. In een der vakbladen lazen we b.v.: „Laat ons een als voorbeeld nemen een broeier in Baguley, d.ie voor 6000 pond ƒ72000, HoMandeche bollen gekocht heeftom te broeien. Hij kocht ze vorig jaar Maart on betaalde f 51 per 1000, zijnde de gemid delde prijs voor de betere verscheidenheden yan tulpen. Hij ie ccn prima broeier, Hij plantte de bollen, overdekte ze, bracht ze regelmatige in de warmte, forceerde pakte ze in, na ze gesorteerd te hebben, had bovendien kosten voor arbeid, kolen, kistjes, papier en vracht Bovendien had hij te betalen boven de f 54 per 1000 bollen: de vracht van Holland naar zijn kweekerij, de kisten, waarin ze geko men waren en voor de inspectie van NederJandschen PJante n ziek te niku ndige n Dienst. Waarom, zoo wordt naief gevraagd, wij moeten betalen voor een inspectie, welke zij zelf instellen, begrijp ik niet. Nadat de bloemen tot de perfectie ontwik keld waven, zond de broeier ze naar de markt en kreeg ongeveer 4S per 1000 bloemen. Allemaal, omdat de Hollanders de markt overvoeren met hun overvloed. Ik taxeer, dat de broeier dit jaar alleen op zijn ballen'broeien ƒ36.000 tot ƒ48.000 ver- liezen zal. Persoonlijk ben ik er voor, om de hande laars die Hollend6che bloemen in den groot handel verhandelen, te boycotten. Vroeg in den tijd, zeggen ze, dat ze blij zijn HoLland- sche tulpen te hebben, doch komen later de in Engeland gebroeide bollen, dan houdt de Hollandsche aanvoer niet meer op". Daar ga je heen. Voor enkele weken werd in Engeland be sloten GEEN BUITENLANDSCHE DELPHINIUMS MEER OP DE ENGELSCHE TENTOON STELLING toe te laten. Nu willen ee de snijbloemen weren. Straks willen ze geen rozen, geen boomen, geen planten, niets meer hebben. Of ze wij len hooge invoerrechten. Alle landen begin nen op die manier te handelen. Straks is er van internationale handel geen sprake meer. Ieder land voor zich zelf. En Janus de Hollander, dat zijn wij, gij en ik, moeten ons dat maar laten welgevallen. Wij mogen nergens meer ongehinderd op de markt komen, en laten ieder vrij zijn ovemchotten op onze markt te werpen. Zoo komt er nu RUSSISCH SUIKERBIETENZAAD, terwijl] er geen beter zaad is dan ons eigen Nederlamdeeh product Kubn P van de kende beetwortelzaadcultuur van Kuhn te Na arden. Dit zaad wordt door ons steeds aanbevo len, omdat het naar onze opvatting het beste was, wat nu wel door de gepubliceerde cij fers van officieele personen is vastgelegd Wat zullen we dan met dat Russische goed hier doen? Dat moest de regeering nu maar eens weigeren. Maar er gaat zoo weinig kracht van het Haageche Binnenhof uit Er zit zoo weinig ruggegraat. Daar hebt ge nu de beantwoording der vragen over dat in Rotterdam aankwam en vandaar naa> Groningen vervoerd werd. Naar Groningen nota bene. Vroeger zei men, dat men geen water naar de zee moest dragen, tegenwoor dig schijnt dat Russische gewoonte te zijin. Over die zaak werden onze regeering eenige vragen gedaan. Het antwoord dat gisteren gepubliceerd werd is wel wat futloos. Bij den reeds zeer grooten voorraad «rond- stof, welke hier te lande beschikbaar is voor de glucose- en dextrine-industrie, komt nu derhaive een hoeveelheid buitenlandsche grondstof, vrijwel tegen de thans geldende marktprijzen, hetgeen uiteraard den afzei van het binnenlandsche fabrikaat bemoei lijkt en mitsdien niet bevorderlijk is aan de werking van de regeeringsbemoeiingen. Bij de beoordeeling van maatregelen dient niet alleen rekening te worden gehouden met den nadeeligen invloed, welke den in voer op den afzet van het iuheemsolie arti kel kan oefenen, maar tevens met de belan gen welke verbonden zijn aan het gebruik van het ingevoerde als grondstof voor de productie ran fabrikaten, welke, zooals in het onderhavige geval, voor een niet onbe langrijk deel worden uitgevoerd. Met het oog hierop is de regeering vooralsnog niet voornemens tot het treffen van afweermaat- regelen over te gaan. 't Belemmert wel den afzet van het bin- nenlandsohe fabrikaat, doch omdat het moet. dienen voor exportproducten zullen geen af weermiddelen getroffen worden. Ra, ra wat is dat voor redeneening? Kan ons aardappelmeel som6 niet voor die die port gebruikt worden? Als je me nou! Neen zeg! Die is goed. 'k Hoor daarnet een jongen buiten roepen- zag jo! hai aait wat! 'k Moest lachen, want dde jongen gaf pre- PRAATJESMAKER. SUIKERBIETENZAAD Van Hollandsch „fabrikaat" Voor twee weken deelden wij mede, wat de landbouwproefveJden in Noordelijk Gro ningen ons leerden omtrent de rassenproe- ven met suikerbieten, waarbij Kuhn P., 't Zuiden, op klei zoowel als veen, en ook op zand, een hpoge suikeropbrengst; En dat niet alleen in 1930. Reeds vanaf 1924 staat Kuhn P. in 't voor ste gelid, terwijl dit de laatste jaren al bij zonder uitkomt Hollandsche degelijkheid. Nederlandsche suikerbiet, de overwinning En Hollandsche vooruitstrevendheid. behaalde. Wij hadden niets anders verwacht. On danks het feit, dat er nog boeren zijn, die andere minderwaardige soorten telen. Waar om? In welk opzicht zijn buitenlandsche bo ter? Noem eens een punt, dat, al is het maar een beetje, gewicht in de schaal legt Men hoort wel eens zoo'n algemeenheid debiteeren, die niet kan inslaan, hoogstens in je klomp, zoodat die breekt, maar meer indruk maakt zooiets al niet. Sommigen kunnen zoo tot hun eigen scha de bij oude gewoonten blijven. Met een soort trots (ja, warempel, met trots, inplaats van zioh te schamen) zeggen ze: ik gebruik bui-ten-landsch zaad. Vooral het „buiten- landsch" ontvangt de nadruk. Alsof dat een eere, een deugd is en van helder inzicht ge tuigt. Juist het tegendeel. Want wat praktische boeren, die goed uit hun oogen keken, die zuiver acht gaven op hun oogst al lang beweerden, dat de Nedet- landsche biet de beste is, blijkt uit serieus genomen proeven, zooals we voor twee wo ken reeds aantoonden. Dat waren proeven van een geheel onpar tijdige, de rijkslandbouwconsulent voor Noor delijk Groningen. Ook de Nederlandsche suikerindustrie heeft als belanghebbende niet bij de leveran tie van zaad, doch wel bij de ontvangst van veel suikerbevattende bieten proeven geno men. Al een jaar of zes, doch de resultaten werden nooit gepubliceerd. Nu echter in 1930 deze proeven voortgezet werden door het Instituut voor de Suikerbietenteelt te Bergen op Zoom is tot voordeel der bleten- verbouwende boeren een andere weg ingesla gen en werd de uitslag wel gepubliceerd. Elf rassen werden beproefd op proefvelden in de beide bietencentra van ons land: Gro ningen en N. Brabant, en wel op twee proef velden op Groningsche klei en één op de Veenkoloniale grond, twee op de kleigrond van Noord-Brabant en één op de Brabant- sche zandgrond. De resultaten zijn opvallend. Als men het gemiddelde van de suiker opbrengst op 100 stelt dan krijgen de volgen de cijfers (we laten weg de rassen die be slist onvoldoende resultaat gaven of nog te kort bekend om goed te kunnen beoordee- len). De eerste twee cijfers geven die van de Groninger klei, de volgende twee van de N Brab. klei, het vijfde cijfer is dat van de veenkoloniale grond en het laatste van de zandgrond. Kuhn P. 105 103 104 105 108 106 Klein Wanzleben E 101 105 103 100 100 103 Nem Elite 93 99 105 103 Hilleshög 97 100 112 106 Op alle proefvelden Kuhn P. de stoere gangmaker, op wiellengte gevolgd door K1 ei n W a n z I e h e n E. die echter ruim 3 pCt achter moet blijven. En 3 pet. suiker op een oogst is heel wat Vooral nu het op de kleintjes aankomt. Nem Elite is weer veel slechter en te onregelmatig. Niet alleen in 1930. De gemid delde opbrengst is ruim 5 pet lager dan die van Kunh P. Een Hilleshög ie o.i. te onbetrouwbaar wispelturig, dan om het daar mee te wagen. Als men net zoo goed 97 als 112 pet op de klei kan opleveren, dus liefst 15 pet epe- lingskansen, dan is mij dit te riskant De tijden zijn er niet naar om te gaan spe- culeeren op een gelukje. Zoo'n cijferreeks als Kuhn P. te zien geeft lokt aan. Overal in 't Noortien, zoowel als Niet rusten op lauweren van behaald suc ces. Maar steeds selecteerend. Steeds het beste uitzoekend, strevend naar beter. Dat doet Kuhn. En 't lukt wondergoed. Dat doen de anderen ook. Maar dezen heb ben minder succes. Ook minder ervaring wellicht Nu zegt het gehalte ook iets. En dan staat Kuhn P. niet geheel bovenaan. Hillershög heeft gemiddeld 0.1 pet hooger suikergehalte Doch dat eentiende deel van één procent wordt vele malen vergoed door grooter op brengst en spéélt dus geen rol. Het verslag over de bovenbedoelde proef velden geeft ook nog den uitslag van het onderzoek naar z.g. schieters. Doch dit betreft alleen het onderzoek over één jaar en heeft slechts waarde als deze onderzoekingen eenige jaren worden voort gezet, zoodat er een lijn in begint te komen. Over 1930 had Hilleshög gemiddeld 2 sohietere per 1000 bieten. Kuhn had t-r 6, Nem Elite 7, en Klein Wanzleben E 11. Maar, zooale gezegd, hoe belangrijk ook dit onderzoek is, uit de cijfers over één jaar kunnen geen conclusies getrokken worden. Volgens onze meening is de keuze voor de bietentelers niet moeilijk. Die na deze cijfers en die van officieele proefvelden gelezen te hebben nog buiten- landsch zaad gebruiken verdienen o.i. geen steun van de binnenlandsche regeering. Ik als belastingbetaler tenminste protes teer er tegen. Mindenvaardig goed, afkomstig uit het buitenland, waar ze alles doen om ons te weren, mag niet voor een staatspremie i: aanmerking komen. En nu hoor ik van een groot zaadhande laar, dat deze aanbiedingen kreeg van Rus sisch bietenzaad met uitmuntende getuig schriften, 2 x>als het heet (papier is gedul dig). Dat moet er ook nog bij komen. Geef mij maar Kunh P. gedachten. Een echt boerenhart verloochent zijn liefde tot het gewas niet. En nu rees de vraag of Slakkenmeel nog op grasland kan gegeven worden. Zeker kan dat. 'k Zou nog maar gauw een baal o» wat bestellen. Maar dan niet te lang meer wachten. In den voorzomer teert het gras op de oude kracht, in de nazomer komt het thanfc te geven slakkenmeel tot werking. 't Is L Weijer, die dit zegt in zijn boekje „Bemesting van Grasland". En op bouwland wordt het wel veel meer gedaan om in Maart en April nog slakken meel te geven. En met succes. Maar ook hier moeten wij op spoed aan dringen. Zeker, het kan nog. Doch tegelijk of heel kort voor het zaaien van het zaad, zooals we wel eens zagen gebeuren is niet goed. Dat kon schade doen aan het ont kiemen. Men moet een paar weken voor het zaaien of poten het slakkenmeel geven. Thans nog slakkenmeel? vraagt ge. Ons antwoord is: „Ja, dat is te doen, maar doe het dan ook en doe het nu! jVlarktoverzicht (Medegedeeld door het Centraal Buieau). MESTSTOFFEN. Stikstofmeststoffen. Het mooie weer in de laatste helft der achter ons lig gende week bracht een behoorlijke vraag naar stikstof. Met name in de provincies Zeeland en Zuid-Holland was direct lever bare zwavelzure-ammoniak in trek, blijk baar voornamelijk voor aardappelbemesting. Deze stikstof is den laatsten tiid erg goed koop geworden en heeft zich daardoor het best bij de crisismentaliteit onzer bouwhoe ven aangepast. Kalkstikstof. welke naar verhouding goed verkocht is, was de laatste dagen meer ver laten, krijgt straks wellicht nog een beurt voor onkruidbestrijding. Chilisalpeter en kalksalpeter waren niet best gevraagd de laatste week, doch zul> in April toch wel wat meer omzet krijgen. Voor deze stikstofsoorten, vooral voor chili salpeter, is de vraag, of de bietenbouw vol doende uitzicht biedt, van groote beteeke- nis. De prijsverhouding is voor de kalk salpeter veel gunstiger- hetgeen niet zal na laten zich in de afname uit te drukken. Niet temin zien we toch nog velen, vooral voor speciale gewassen, de chilisalpeter nemen. Kalkammonsalpeter heeft tot heden een beste beurt geliad, evenals leuna/montan- salpeter. Beide meststoffen bieden naast een hoog gehalte, zoowel salpeter- als am moniakstikstof, tegen lage prijzen per stik stofeenheid. Vooral kalkammonsalpeter, hetwelk de stikstof voor de helft in* salpeter- vorm, voor de andere helft in ammoniak vorm geeft en bovendien alkalisch reageert, biedt groote voordeelen. Ureum verliest veel terrein, is de laatste jaren ook niet gunstig in de prijsverhoudin gen opgenomen. Het beeld van de stikstofmarkt pp heden is als volgt: Een bepaalde groote groep van afnemers in ons land kocht tot op heden aan stikstofmeststoffen 52 pet. van de totale afname in het seizoen 1929-1930 gekocht. Thomasmeel. In de maand Februari heeft Nederland een invoeroverschot gehad van 23.500 ton, hetgeen het totaal van deze campagne brengt op 288.000 ton, tegenover 406.000 ton in de vorige. De bedrijvigheid der afgeloopen week heeft ons echter voldoende aangetoond, in welke mate het slechte weer, dat wij in Januari en Februari gehad hebben, den aankoop heeft tegengehouden. Ware het betere weer vroeger ingetreden, de omzet ware in plaats van 70 pet- gemakkelijk 80 pet. geworden, welk cijfer door ons oor spronkelijk steeds als vermoedelijke behoef te was aangenomen. Het is in de afgeloopen week vrij druk geweest, al zijn de orders niet meer zoo groot. Spoedig leverbare waar vond regei mabig afzet aan koopers, die reeds meenden dat de campagne geëindigd was. O.i. kan met een goede weersgesteldheid het ver bruik nog tot en met de eerste helft April doorloopen. Nadat den Duitschers reeds herhaaldelijk gewezen was op het feit, dat zij de prijzen te hoog hielden en zij steeds weigerden ze te verlagen, zijn zij plotseling, tegen hel einde der week met een aanmerkelijke prijs verlaging losgekomen, hetgeen natuurlijk ook eenigszins invloed deed gelden op de prijzen der Belgische waar. Superfosfaat Tn de maand Januari is er slechts 1.450 ton superfosfaat uit Bel gië ingevoerd en in Februari 9.300 ton, sa men dus slechts 10.750 ton. Men neemt in het algemeen aan, dat er een 100.000 ton super in België voor Nederlandsch ge bruik is aangekocht Daarvan zal een zeer groot gedeelte niet kunnen worden opge nomen. Men schatte in doorsnee 50 pet Doch als men de invoercijfers ziet, dan mag men aannemen, dat niet meer dan 40 pet der contracten zal worden opgenomen. Toch is in de afgeloopen week de vraag voor superfosfaat ook tamelijk groot gewee en wel uitsluitend voor zeer spoedige leve ring. Alleen die importeurs, welke werke lijk voor de verbruikers aankoopen, zullen dus in staat zijn hun contracten zoo goed als geheel op te nemen. VOERARTIKELEN Gedurende de afgeloopen week bleef dis ponibele mais geregeld een kleine premlt waard boven stoomende partijen. Maandag, morgen echter bleek het, dat de Maait leveringen op een eind liepen en dienteo gevolge zakten aangekomen booten sterk in, dat de premie vrtjwel verlorei ging. Ook gerst was heel wat gemakkelijke de laatste dagen, bijzonder op Maandag. D( Donau bleek ruimer aanbod te leveren, ooi in mais, ofschoon de eerste booten Donau mais ,die ladend geladen zijn, nog tamely! op prijs gebleven. Rogge liep niet verder op cle vraag was de laatste dagen iets mindei Haver was eveneens iets gemakkelijker. De markt voor Amerlkaansche lijnkoeke en Inlandsche voorslaglijnkoeken is flaui gestemd. Fr komt meer aanbod, tenvij koopers thans zeer terughoudend zijn g« worden. Voor cocos- en grondnotenkoek i het aanbod in spoedige levering nog zes schaarsch, terwijl de prijzen zich kondei handhaven. WEET GE dat Canada steeds meer we uitvoert naar Engeland, China, zelfs naar België en daarmee onze concurrent geworden i6, waarmee we rekening moeten houden, daar b.v. de naar China uitgevoerde koeien voor 60 tot het Frieech-Hol l.mdsdhe veeslag behoor den: dat ondanks het goedikoope voeder, de varkensmesterij in verschillende streken van ons land verlies op levert; dat de uienteelt in P-ruisen geregeld in omvang toe neemt met als gevolg ver minderde invoer, wat wel blijkt uit het f^it, dat in 1930 slechts 42.000 ton in- cevoerd werd tegen 81.8411 ton in 1929, ongeveer de helft minder dus; dat in Engeland, waar de sui-kerbietentelers ail zoo kraohtig door de regeering geholpen worden, thans ook nog 10 vrachtverla ging voor het vervoer der bieten is toegestaan door het Ministerie; dat dit voor de spoorwegen een mindere ontvangst van ongeveer 200.000 gullden beteekent; dat in België door de regee- ring subsidie gegeven wordt aan de vereeniging van fruitkweek-ere om be strijding van de rupsen- plaag te bevorderen; dat er thans nog buitenge woon groote voorraden tar we op de boeird-erijen in Amerika aanwezig zijn. BLOEMENKASSEN^ RIMA N00RSCH GRE„ NEHH0UT. PANELLEN ASBESTCEMENT MET TWEE TABLETTEN iLANcuosmsr.ux JZJM,. 250M. ri7j 450M1£0M„ rioo 5.30M ?A0M„r«0 VELDWEG 1 SOEST absl. als: EERSTELINGEN, GELDERSCHE MUIZEN, SCHOOLMEESTERS, EIGENHEIMERS, ROODE STAR, INDUSTRIE, BRAVO, ZEEUWSCHE BONTEN en BLAUWEN, BEVELANDER, voor directe levering aangeboden. De aangeboden Poot-Aardappelen zijn van de beste gewassen, gegroedi op zwaren kleigrond. Voor aflevering worden zij zorgvuldig met de hand gesorteerd Eveneens af te geven: 2000 K.G. Wilde Duo, maat 28/32 10000 K.G. Wilde Due, maat 34/42 VRAAGT onze CONCURREERENDE PRIJZEN 's-GRAVENZANDE Telefoon 56 Door het Instituut voor Suikerbietenteelt, de voorzetting: en uitbreiding van de vroegere Proefveldencommlasle uit de Suikerindustrie, is dezer dagen het Verslag der rassenproef- velden In 1930 gepubliceerd. Daaruit blijkt. Uit de cijfers van de 6 proefvelden, een goed einde werden gebracht, werd voor 1930 voor de door het Nederlandsch Verede. ngsbedrtJf te Naarden gekweekte Neder- KUHN P abür gaf in 1930 de BESTE SUIKEROPBRENGST en was op ALLE proefvelden boven het gemiddelde. jroefveldresultatei met 1930 tn het eindoordeel door boven bedoelde landbouwbladen gezegd; B ZEER HOOGE suikeropbrengst, HOOG KUHN gehalte, WEINIG schieters; dit alles op ALLE proefvelden en in ALLE proefjaren. JsJu nog Slakkenmeel?... Jal Gelukkig! Er komt eenige bezinning. De algemeene moedeloosheid, deed een zekere onverschilligheid ontstaan. Een on verschilligheid die zich openbaarde in plan nen minder intensief te gaan „boeren", 't Geeft toch allemaal niets, heet het. Dat is niet goed geredeneerd. Dat we eens een jaar met enkele mest stoffen b.v. wat zuiniger kunnen zijn, stem men we toe. Doch ook alleen als men weet, dat er een flinke hoeveelheid oude kracht ip oen grond aanwezig is. Sommigen die al vele jaren gewoon waren zwaar te bemesten, kunnen thans wel voor een deel op die oude kracht teren. Maar de meesten niet. En toch hadden ze en hebben ze plannen Maar er zijn er ook, die deze plannen al laten varen. Dat noemden wij gelukkig. 'k Sprak er deze week enkelen, die tot deze koers wijziging hadden besloten. 't Mooie weer 't welk je deed voelen, dat groei in aantocht was, gaf andere, betere f^EBRS. EGBERS' i V I Graan- en Veevoederfiandel Rotterdam, Wijnhoven 48, Tel. 55588. Telgr. adrea „Egbers'' WIJ bieden aan franco boot/spoor Rotterdam. Prijzen zijn per 1U0 kg., doch bij afname van 600 of 1000 kg., desnoods van verschillende ar tikelen. BIJ minder kwantum f 0.25 hooger. Minder dan 60 k.g. van een soort wordt niet ver- VISCHMEEL GernorvlB 65/70 eiwit, 10/12 Westnorvis 58/62 eiwit. Evïso Wie Germ f 17.25 voedert aan Heele gedr. Garnalen f 31.01 zijn varkens, kippen. eender en kuikens, kan zeker van zijn succes zijn. Wonderbaarlijk zijn de resultaten. Onze afne mers schrijven ons: „Varkens en kuikens groeien als kool, men ziet ze groeien en de klp- inden leggen kolossaal V€Nora minder vetgo- ductlevormlng In de allergun stigste verhoudingen. Reeds voor 6 Jaren wezen wij reeds DIJ-ARTIKELEN Karn melkpoeder lelksuiker. Vol De beste ma consumptie-kwali teit. 34 eiwit, 50 melksuiker f36.— Jedroogd Hcelel, 90 kippen en kuikens. Geeft gen met 10 k 16 door uit sluitend graanmeelvoeder voor varkens en 20 A 26 vor kippen f 22. Leviel uto. Het A.D. Vitamine irdevolle 3 Kr, m. Te mengt uitsluitend gr ïanmeel achtlg, gezond en - f 10.60 Dubbelgewasschen krijt, 98 Koolzure Kalk f 3.60 Alfalfameel. Amerlk. Kla- vermeel f11.60 ucerne Klavermeei. ln- landsch •droogde Pulp 20/15 110.— ...je fuip zo/iö lulker f 6.75 Gedroogde Pulp Iker. Uit varkens t S.76 20/25 suiker. Uitste- kw. f 10.76 rschelpengrit, beter IJzeren vaatjes, wegende 50 Kg. netto of 56 Liter, voorzien van doelmatige aftapkraan. Lever traan. die men Jarenlang kan bewaren zonder bederf of waardevermindering. Garantie, onderzocht door het Staats te Oslo (N< Reeds talrijke vcohoudei ren, zijn door geregeld ge lik radicaal genezen. Ja, zelfs i de pestziekte. Per vat DIVEnSEN Geratemeel zonder dop. Speciaal voor Pluimvee en Jongvee.. Zeer licht Maisklemmeel. Lost zich 6 maal op In water. Ga rantie 30 eiwit en vet. uus de dubbele voedingswaarde als maïsmeel. Voor var- vee een krachtvoeder J uitnemendheid f Matsglutenmeel. Mooie blanke kwaliteit. Ga rantie 30 eiwit en kwaliteit, koop mes varkens. Garantie 26 wtehvoermoel f 6.75 f 6.50 Gemalen Brood, prima kwaliteit f 11- Gemalen Brood met Vlsch- en Diermeel 1 Gemalen Havermout 1 Voerhavermout J Consumptl, Amerik. bloem Patent Tarwe- dnotenmeel blai 55% eiwit en vet yameel fijn 48% wit Soy Lljnmecl 40% eiwit Sesammeel 60% eiwit LljnzaadkoekJeB met aul- idnotenkoekjea met t "1 suiker MENGVOEDERS pet 100 K EGBERS' speciaal Biggen Gerc ïeel Prima Varkei 150 Jonge var- >ond dermeel f 1! f S Egbers' speciaal Koeten- voedermeel. Prima f Egbers' Kal verenmeel, prima samenstelling f12. Hillco's Ochtendvoeder, ook voor Kuikens f: Hillco's Kuikenzaad, pri ma samenstelling f l Hillco's Gemengd Graan prima samenstelling f GRANEN EN ZADEN Klppenmals Goede Gerst f Goede Haver f Prima Amerlk. Tarwe f Geplet Hennepzaad Gebroken Groene Erw- boonen ikweitgrutjes >roken Rijst, ma°Knn Kr°f Tarwepuntjeü

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 12