WAALS WAALS Buitengewone prijsaanbieding ter gelegenheid van de openstelling onzer nieuwe Etalage-Galerij VRIJDAG 13 MAART 1931 TWEEDE BLAD PAG. 6 9/8 Wit Katoen7'/a 5/4 Wit Katoon101/) 150 c.m. br. Grasünnen 26!i 9'8 ongebleekt Katoen 8Vi 6'4 ongebleekt Katoen 11 150 c.m. ongebleekt Katoen 25 70 c.m. ongebleekte Keper10 Congolinnen voor Lakens .19 Gebleekt oogjes v. Luiers.22 Vi Gezondheidsflanel .16 Fransch Keperflanel 25 Pyama FlanelIO'/i Witte Molton17'/, Schorten Satinet 30 Katoen Mousseline .13 Waschzijde fraaie dessins 17'/, Bedrukte Kunstzijde gr. assort. 40 Kleurecht Linnen 23 Uni Shantung42 Fantasie Tweed, 70 c.m. br. 19 Fantasie Tweed, 90 c.m. br. 35 Tweed met Zijde, 90 c.m. br. 54 Gekl. Lingeriekatoen 22 Tweed Bont voor schorten 38 Sloopen met overslag 22 Va Gefestonneerde Sloopen 28 Geborduurde Sloopen 38 2 p. Congol. Lakens aj. zoom 94 2 p. Ongebl. Katoen Lakens 84 2 p. Grasl. Lakens, gefest. 1.20 Dameshemden27 Va Dameshemden met feston 35 Damespantalons 47 Va Jeans Damespantalons m. kant 88 Va Dames Flanellen42 Dames Flanellen, zw. kwaliteit 51 Heeren Flanellen, dubb. borst 85 Dames Flanellen Nachthemden 71 Huishoudjassen, Indanthren 2.05 Blauwe Handdoeken 9'/a Ontbijtlakens120 vierk-cch,e rand- 63 Badhanddoeken, vanaf.13 Witte Zakdoeken, groote maat 7 Va Dames en Heeren Pyama's 1.95 Fantasie Heeren Sokken .12H Heeren Hoeden, Wolvilt 1.75 Ongebl. Tric.Heer. Borstrokken 82 Va Blauw Keper Overals 3.00 Moquette Schoorsteenlooper 2.75 Waschechte Tafelkleeden 40 Herculeum, solide vloerbedekking 89 Nederl. Linoleum, mod. dess. 1 92 Va lm. Bouclé Loopers 60 Haar Bouclé Loopers 1 20 Wilton Karpetten 200 1 3011 cM- 37.00 Theekast geheel eiken 9.10 Rookstoel m. kussens compleet 9.75 Moderne Wandspiegels 12.00 Moquette Salongarnituur 97.00 2 Crapeauds en 4 Stoelen hoogstoileering Landhuisstof, 100 c.M. breed 29 Landhuisstof, 120 c.M. breed 35 Shadon Crétonne, 100 c.M. br. 33 Shadon Crétonne, 120 c.M. br. 42 Zijden Damast, 130 c.M. breed 8Q Gordijn Velours 130 c.M. br. 1.25 Madras met gekleurde streepen 17 Allovernets dubbel breed 25 Gordijn Voile in wit en arabe 35 Gordijn Voile, gestreept56 Chenille Overgordijnen, p. p. 12.25 Linnen Overgordijnen m. rand 5.10 Madras Stores, per el 26 Wit Engelsch Ledikant 5.75 2-pers. geschilderd Ledikant 4.60 Kinderledikanten P.P. en Eiken 5.95 3-deelig Kapok Matrasstel met peluw en 2 kussens compleet 26.50 3-deelig Kapok Matrasstel, prima damast tijk, met peluw en 2 kus sens, compleet 39.00 Gezondheidsmatrassen, 1 pers. 5.25 Gezondheidsmatrassen, 2 pers. 6.00 Wollen fantasie Deken 2-pers. 3.25 Gewatteerde Dekens fl. maat 3.40 Gekleurde Zijden Bedspreien 2.45 Beuken Kinderstoelen 3.90 Slaapkamertafels in P.P.enEik. 3.75 Waschtafels in P.P. en Eiken 4.25 Slaapkamer Spiegels, Wit 25 Mooie geruite Tochtdekens 1 -40> Chinamat 140 x 180 49 Chinamat, per el 90 c.M. breed 14 Va Chinamat 180 x 230 c.M. 1.75 Ruige Cocos Deurmatten 90 Kinderwagens, mooie uitv. 22.75 Aluminium Fluitketel 79 1 p. pr. Kapokmatras dam. 1.12.00 Zand-Zeep-Soda-garnit. m. rek 1.85 Witte Melkkannen42l/a Nesten Schalen, 6-deelig 1.29 Engelsche Koppen en Schotels 49 Luster Kop en Schotel fr. ged. 15 "a Pore. Theeserv. 14-d. mod.dec. 4.50 24-deelig Eetserviezen 10.75 Ontbijtservies zeer mooi decor 5.50 Kinderdejeuner, 5 deelig 1.1 5 Gekleurde glazen Bloemkelken 32 V2 Emaille Emmers59 Aluminium Zeepbakjes 25 Groote Emaille Afwaschbakken 88 Houten Keukenrekken, 6-deelig 8Q Mod. Rookstellen, nikkel 5-d. 2.60 Koperen Halspiegels 2.75 Dito met borstels 5.75 Koper Borstelgarnituur 2.55 Bronzen Parapluiebak 4.40 Presenteerbladen m. nikk. rand 55 Houten trapjes1.50 Porceleinen Theepotten 55 Afgifte van grootere Hoeveelheden voorbehouden Haarlem me rstraat 114-130-132-134-136 Leest cfe annonce in onze etalages over onze waardebonnen STADSNIEUWS VAN HET STADHUIS VERKIEZING PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. De Voorzitter van het hoofdstembureau in kieskring III (Leiden) maakt bekend dat in eene openbare zitting, te houden op Dinsdag 17 Maart a.s., des namiddags te •iVo uur, in het Gemeentehuis (Rapenburg 12), zal worden beslist over de geldigheid van de op 10 Maart j.l. ingeleverde lijsten van candidaten en over de handhaving van de op die lijsten voorkomende candidaten voor de verkiezing van de leden van de Provinciale Staten van Zuid-Holland. De Voorzitter voornoemd, 'A. VAN DE SANDE-BAKHUYZEN. Leiden, 12 Maart 1931. HET HOOGELAND FILMVERTOONING. Er bestond gisteravond voor de filmver- tooning ten bate van de bekende Vereeni- ging „Het Hoogeland" zeer groote belang stelling, zoo zelfs dat de kleine zaal van de Stadsgehoorzaal te klein bleek om allen te nevatten en verschillende personen moes ten teleurgesteld worden. De avond stond onder leiding van Ds. Joh. W. Groot Enzc- rink, die er in zijn openingswoord aan her innerde dat hij gedurende 12 jaar gewerkt heeft in de bijzondere strafgevangenis Leeuwarden en daar in aanraking is geko men met de grootste wrakken van de maat schappij. Wonderlijk is het hoe de arbeid onder dergelijke menschen wordt gezegend. Percentsgewijze, zou spr. durven zeggen, meer zegen te hebben gezien op zijn arbeid in Leeuwarden dan in het midden van de gemeente. Het Evangelie ze-gt dan ook dat Christus gekomen is om te zoeken en zalig te maken wat v e r 1 o re n is. De hemel zal vol zijn van menschen die op aarde mi I la- dig hebben geleefd. Ook het werk onder de psychopathen hier in Leiden heeft God rijk gezegend. Het is om de groote liefde die spr. voor dergelijk werk heeft, dat hij gaarne een avond als deze leidt. Spr. hoopt dal ook dit samenzijn gezegend zijn zal en opent dan de bijeenkomst met gebed. Bij ontstentenis van den heer A. Hof stede, die een inleidend woord zou spreken, wordt deze taak door een ander vertegen woordiger van j,Het Hoogeland" overgeno men. Deze spreker zet in 't kort het doel van de vereeniging uiteen: het weer terug brengen van maatschappelijke wrakken in de maatschappij, en verhaalt van den groo- ten zegen op den arbeid onder deze men schen, die anders nooit met het Evangelie van dezus Christus in aanraking komen. Verschillende voorbeelden schetste spr. om aan te toonen hoe velen de helpende hand, die de vereeniging uitstrekt aangrijpen om uit hun ellende weer omhoog te worstelen en aan de maatschappij teruggegeven to Daarna werd een aanvang gemaakt mei de filmvertooning, waarbij de aanwezigen een boeiend overzicht kregen van het werk, dat in de drie stichtingen aan het Hooge land wordt verricht We hebben vroeger reeds een verslag van deze films geplaatst, zoodat we daar thans niet op behoeven terug te komen. De zangvereeniging „Hosanna" luisterde den avond op met eenige zangnummertjes. K. VAN K. RIJNLAND HANDELSREGISTER Nieuwe Inschrijving 12 Maart: N.V. vh. C. den Duik. Katwijk, Prins HendrikkkamaJ, Reederij en Haringhandel. (Ned. Staatscou rant van 28 Januari I93l, bijvoegsel Nr. 187). Dir.: C. den Duik, Katwijk. Maatsch. kap.: f75.000. geheel geplaatst en gestort. Wijziging 12 Maart: Joh. Ramb, Leiden, Ha arl emmeretra at 47, manufacturenhandel. Vest. Fi'l.Noordwijkerhout, Havenstraat 60, d.d. 1 December 1930, DE LEIDSCHE WINKELSTAND NIEUWE ETALAGE-GALERIJ Fa. WAALS In tegenstelling met vroeger dagen, toen men het zonde vond al te veel van de be schikbare ruimte daarvoor te gebruiken, zien de winkeliers van tegenwoordig wel in dat een flinke etalageruimte een eerste eisch ie om hun zaak rendabel te maken. Het publiek is daar op gesteld. Het moet van buitenaf kunnen zien wat er binnen verkocht wordt en zonder naar binnen te gaan kunnen ver gelijken met. andere zaken, al winkelende overwegen en daarom hangt van een goede verkoopkrachtige etalage zoo buitengewoon veel ai. De firma Waals iheeft dat ingezien toen zij een van haar perceelen perceel Haarlem merstraat 130) heeft voorzien van een fraaie etalagegalerij, waardoor zij haar toch al flinke etalageruimte met ruim 40 Meter (frontlengte) heeft vergroot. Deze etalage galerij is in de zaak ingebouwd als een groot, zeer groot portiek, waarin met het licht is „gesmeten", zoodat het de menschen ihuns ondanks er in zal lokken. Het is fraai en 1 smaakvol uitgevoerd, waardoor de aantrek kelijkheid nog wordt verhoogd. Vooral aan de Haarlemmerstraat met haar smalle trot toirs die i*ustig winkelen bijna onmogelijk maken heeft men zoo iets noodig. Het pu bliek zal het dan ook ongetwijfeld op prijs weten te stellen. Ter gelegenheid van de ojtenstel- ling van de galerij heeft de fir ma een bijzondere reclame-campagne ge organiseerd voor de week van 13 tot en met 21 Maart, waarover men in ons blad van gister bijzonderheden kan lezen. Deze recla me komt hierop neer, dat men voor 20 pCt. van zijn bestede geld gratis artikelen in de magazijnen kan uitzoeken, een zeer reëele reclame al'TOo, waarvan ongetwijfeld zeer velen zullen profiteeren, vooral ook omdat de prijzen zeer laag ziin gehouden. De firma Waals verdient met haar ener giek aanpakken ongetwijfeld succes, dat wij haar gaarne toewenschen. HET VOOR EN TEGEN VAN VERKOOPSAUTOMATEN Woensdagavond was een debatvergadering belegd over het voor en tegen van verkoops automaten. De heer F S. Stroosnijder, secretaris van een sigarenwinkeliersorganisatie te Amster dam, was contra en zette o.a. uiteen, dat de verkoopsautomaten de sociale beteekenis der verordeningen op de winkel- en Zondags sluiting totaal te niet doen, dat ze oneerlijike concurrentie in het leven roepen, dat het stelsel moreeje verwording in de hand werkt, dat Ihet debiet afgeleid wordt naar van sluiting vrijgestelde zaken, dat kapitaal krachtige maatschappijen zich meester ma ken van den detailhandel, dat de z.g. bewe gingsvrijheid voor den winkelier onbestaan baar moet worden geacht dat de degelijkheid do rechtvaardigheid en de billijkheid, in sterke mate Hollandsche deugden, geweld wordt aangedaan. Mr. A. J. Romijn was pro het stelsel als geheel passend in het leven van onzen tijd met zijn mechanisatie en in het raam der middenstandsbeweging. Volgens zijn mee ning zal het in de toekomst niet onmogelijk zijn, dat het publiek ook overdag liever koopt uit een automaat, daar de bediening vlugger gaat dan in den winkel. Men moet van de verkoopsautomaat als iets, dat niet weggewerkt kan worden, het beste maken. Een repliek volgde, benevens vragen uit de vergadering, waarna de bijeenkomst ge sloten werd. OVERREDEN Gistermiddag is op de Wilhelm 'g de 15-jarige P. C. overreden door een vrachtauto bestuurd door T. C. J. V. De jongen brak het linkerdijbeen en is door don E H. D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. De bestuurder van de vrachtauto was niet in het herrit van een rijbewijs en bleek het chauffeuren niet bijster goed meester te zijn. DIENST DER APOTHEKEN De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 0 tot en met Zondag 15 Maar' a.s. waargenomen door e.potiheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, te lefoon 552. Uit den Omtrek. ALPHEN AAN DEN RIJN RAADSVERGADERING. Donderdagavond vergaderde de Raad on zer gemeente. Aanwezig waren 16 leden. Afweziig de heer Van Dijk. Voorz. opent m t gebed. Enkele goedgekeurde raadsbesluiten van Ged. Sta en. Au woord op vraag van den heer Spreij inzake postbestelling. B. en W. hebben verzocht de vroegere toes and te hers'ellen. Volgens ingekomen schrijven is daartoe geen reden. Doel is vervroegde oer- s e bes'elling, daarbij wordt yanzp.lf ook de derde vervroegd. Gelegenheid tot afha len wordt ech'er gegeven. De heer Spreij is levreden; echter niet do heer Ten Cate Brouwer. Deze vindt het jammer dat door bezuiniging belangrijke pos''; ukken 14 uur blijven liggen, de pos'ierij dient dan ineer personeel té nemen. Voorzitter zal nog eens onderzoeken. In an woord op vx-agen van de heer Ten Cate Brouwer over onvoldoend zand strooien wordt gezegd, dal de inwo ners verplicht zijn zand te s'rooien voor hun gebouwen. De gemeente strooit alleen op kruispun en. Thans is de directeur van gemeentewerken gemachtigd maatregelen ie nemen. Besloten wordt de elec. klokken te herstellen. B. en W. hebben aangedrongen op verbetering van het S a'ion en treinen loop. Geantwoord is, dat waarschijnlijk liet station verbouwd zal worden. Ook de dienst regeling wordt verbeterd. De heer Ten Ca e Brouwer vindt het jammer, dat ook de ver binding met Utrechti niet nanmcrkelijk verbeterd word.. De lijn Leiden—Utreen moet opgenomen worden in het internatio nale net. De heer Spreij had gehoopt op een nieuw sta'ion. De voorz. eal over deze zaken spreken met de ver egenwQordigcrs der spoorwegen. Ingekomen is een verzoek om toeslag op pensioenen van verschillende personen; wordt toegestaan. Verzoek om steun van een tuinder is gezonden naai B. cn W. onj prae-advies. De heer Boeren dringt aan op directe behandeling. Agenda: Voors'el s emdistricten; schen king van f 367.50; verkoop en overdracht weg z. h. st. aangenomen. Over punt 5 voorstel over ophalen van vuilnis, vraagt de neer Boeren of het ernst is dat op do wagens s aat gemeente-reiniging, omdat 't toch niet wordt uitgevoerd. De heer Rutirig doet een voorstel om in plaats van f 300 met. f 100 be; salaris te verhoogen. De heer Spreij meent dat de heer ltuting de zaak niet goed bekijkt; de aannemer kan geen nieuwe auto aanschaffen; dat is ook met noodig, oordeelt de heer Ruling. De hoer Den Ouden vindt de voorgestelde som niet te hoog, een andere aannemer komt zeker duurder uit. Voorstel Ruting verworpen, dat van B. en W. z. h. s'. aangen. Als net voorstel van voorschot ingevolge de Lac-u Onderwijswet en subsidie afd. Alphen Poli tiebond is aangenomen, komen de tongen los over de invoering van een vastrechttH- rief voor gaslevering. De heer Spreij vraagi hoeveel gezinnen in aanmerking komen voor dit tarief; vervolgens is de geineen'e de grootste afnemer; heeft die er voordcel van? We.th. Hengreen kan niet zeggen hoe veel gezinnen er voordeel van zullen heb ben. In een volgende vergadering zal hierop gean woord worden. De gemeen e, aldus de weth.. betaalt de kostprijs naar speciaal ta rief. De heer Ten Cate Brouwer komt op tegen al. 4, waar de gemeen e verplicht w ordt gcs'eld 9 ct. per M3. te betalen. We h. Hengreen toon' aan dat de gemeente ook van het vastrechttarief gebruik kan maken. De heer Boeren begroet het voors'el mei vreugde, onze tarieven kunnen de toets der critiek doors'aan. Spr. hoopt ook spoe dig op een vastrechttarief voor electricitcit. De heer Den Ouden zegt dat de kosten der lantaarns niet per M3. maar per branduur berekend worden, zulks naar aanleiding van een gestelde vraag. Voorstel z. h. st aangenomen. Punt 9, stopplaats autobussen, geeft den beer Ten Ca'e Brouwer aanleiding op te merken, dat de bordjes toch zeker door dn onderneming en niet door de gemeente die nen betaald te worden. De heer Den Ouden merkt op, dat de borden max. snelheid toch niet door eigenaars van auto's be'aald wor den. Bij den voorzitter zijn verschillende klachten ingekomen, inzonderheid bij stop pen Ln smalle stra'cn. Nadat de heer Boe ren verzocht rekening te houden hij de be paling van bet aan'al stopplaatsen met het publiek, en de heer Veltman een stopplaats wcnscht bij de R. K. kerk, wordt het voor stel z. h. st. aangenomen. De besprekingen bereiken hun hoogte punt bij het voors'el om tot voortzetting dei werkverschaffing een plantsoentje aan te leggen en een vijver te graven. Niet min der dan 12 leden en .de Voorzitter namen aan de besprekingen deel. Wat zeer weinig voorvalt hoorden we thans, nl. spreken van den heer Meijer. Deze was het eens met een vorige spreker en sprak een zin van vijf woorden. Allct-eerst de heer Cocx; deze vindt ver betering van dorpsstraat en slachtplaats in Aarlandervecn meer noodig dan een plant soon. De heer Boeren bekijkt de zaak uit het oogpunt van werkverschaffing; Spr. s'aai echter sceptisch tegenover het aanleggen van een plantsoen in die omgeving. Prac- tisch zag Spr. liever doortrekking van den weg naar de H. B. S. De heer Spreij hoopt dat dit voorstel niet zal worden aangeno men, deze zaak is onverantwoordelijk, door trekken van den weg is beter. Op verma kclijkcn toon bespreekt de heer Bengshoeft het voorstel; voor een plan'soen is Spr. niet. Tevens vindt de heer Bergshoeff dat het Grondbedrijf deze grond niet weg moer geven. Een ziekenhuisje is volgens den heei Veltman op deze plaats heter, ook zou daar door in de bouwvakken toch meer werk ko men. f 15.000 wordt elke week uitgegeven door de gemeente voor werkverschaffing, moet er werk komen dan is door!rekken van den weg beter-, zoo zegt de heer T. C. Brouwer. Ook wethouder Van Leeuwen is voor doortrekken, dan komt er ook meer bouwgrond. In de toekomst moet dit werk nl. hei plantsoen, toch uitgevoerd worden, aldus de heer Den Ouden. Op een vraag van den heer Koren of bij wegaanleg even zooveel werk zal zijn, antwoordt de voor zitter dat dit bij het plantsoen 75 pet. is tegen 40 pet. bij wegdoortrekking. De heer Den Uij-1 kan zich met het voor stel van B. en W. vereenigen. De voorzitter zet de zaken duidelijk uiteen daarbij opmerkende dat men niet moet den ken aan veel luxe, doch aan eenvoudige gras perken met een vijvertje, daarbenevens en kele boomen. Deze grond zal toch niet be bouwd worden, terwijl zal blijken dat het door de wandelaars op hoogen prijs wordt gesteld: dit is pas te beoordeelen als het ge heel klaar is. Nadat enkele leden nog hebben gesproken wordt het voorstel aangenomen met 10fi stemmen. Tegen Snreij, Cocx, Lam, T. C. Brouwer, Bergshoeff en weth. Van Leeuwen Bij de rondvraag verzoekt de heer Den Uijl opname in de politieverordening van een ventverhod. De heer Ruting bespreekt een geschil van het Burgerlijk Armbestuur; de heer Baane me' Dr. de Graaf, welke zaak in onderzoek is volgens den-voorzittpr. De heer T. C. Brouwer verzoekt bij aankoop van schoolbenoodigdheden de inwoners voor te doen gaan; terwijl de heer v. Muiswinkel, wiens tem we zeer zelden hooren, verzocht het instellen van een wachtlokaal voor door gaande reizigers met autobussen, als dit ten minste on bet terrein der gemeente l'gf. Na mededeeling van den voorz. dat Don derdag 26 Maart wederom raadsvergadering zal zijn, wordt de vergadering geslo'.en, PROV. STIERENKEURING. Donderdagmorgen bad alhier op het ge- vneentetprrein aan de Stationsstraat de 'aar lijksehe Stierenkeuring plaats voor het Gro ninger veeslag. Er waren ingeschreven 80 stieren (vorig iaar 70). De Jury bestond uit de heeren M. M. van Bun ren. Zuidland en A. I.outer, Voorburg, terwijl van de rege- lingscnmmissie alhier aanwezig was de heer W. v. d. Marei, Hillegom en als advi seerde leden de heeren Ir. H. Wibbens. hoofdinspecteur N. R. S. den Haag, J. W. Bakker, hoofdinsnecteur G. R. S.. Voorschn ten en Ir. P. Verhoeven. Adi. Rijksveeteclt ronsulent, den Haag. Van de 3-jarige stieren geboren tusschen 30 September 1927 en 1 riet. 1923 verwierven .Tan, eigenaar A. R Plomp te Nieuwkonn 75. 4 punten. Jan, eigenaar J. P. v. Galen Nieuwkoop 77, 4~ lanus eigenaars L. de Wit en M. v. Zwiete- alhier 80. 9F.mst eig. J. J. J. Könst Zeven hoven 81.8Tweejarige stieren geboren tus schen 30 Sept. 1928 en 1 October 1029- Orrril eigenaar G. v. Dorn Hazerswoude 77.1 Thnr eigenaar H. J. de Vink Rndegraven 78 9 Oscar eigencr-fokker TL H. v. d Klóof-Mevlmrg alhier SOP, Raron Alexan der eigenaar Joh. Eikelenboom Rynzater woud e 75,9 Mikado eigenaar J. A. Hooft man Zwammerdam 75.2 Leo eigenaar A Rijnsburger alhier 76,2 Coos eigenaar C v. Gaaien alhier 77,8 Christiaan II eig fokker Gebrs. Affourtit Aarlandervecn 76,7 Eenjarige stieren geboren na 30 30 Septem ber 1929: Cor eigenaar-fokker C. v. Briemen Bodegraven 77,2 Ceres eigenaar M. v. d. Akker alhier 78,7 Baron eigenaar-fokker A, Zwanenburg Bodegraven 78,7 Niek eigenaar-fokker G. Eikelenboom Rljnzater woude 76,3 Rudolf eigenaar-fokker G Eikelenboom Rijnznterwoude 77,2 Simon tigenaarfokker II. Voorby alhier 78.1; Twee jarige stier: Govert eigenaar-fokker W. J. de Vink Bodegraven 77,2 Arnold eig- J J. J. Konst Zevenhoven 77,7. De indrukkeu \ler jury waren over het algemeen wat kwo liteit, gehalte en aanvoei- betreft hevredi» gend. BOSKOOP ZENDINGSSAMENKOMST In „Salvatori" heeft een zendingssamen komst plaats gehad, waar zendeling Bout een kemacht/ge rede hield over zijn arbeid op het eiland Joppen (Guinea). De Clir. Zangver. „Hosanna'' zong ter op luistering eenige zangnummers. BOSKOOrSCHE MIDDENSTANDSVER. In hotel Neuf, heeft de algemeene jaarver gadering plaats gehad van de Bosk. Midden standsvereeniging. Geconstateerd werd, dat ondanks groote uitgaven, voor vrijwillige 8 uur-slu:ting en Zaterdag 10 uur, kosten van het 20-jarig ju bileum en actie ter verkrijging van vastrecht tarieven voor electriciteit, toch een flink kas saldo aanwezig was. Besloten werd nu reeds te reserveeren voor eventueele feestplannen ter gelegenheid van de in 193-1 te houden groote bloemententoon stelling. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van den heer D. v. d. Geur gekozen de heer W. M. de Vos. Den heer v. d. Geur werd hulde gebracht voor het vele door hem voor de vereeniging gedaan. De heer D. Jongejan werd herbenoemd als secretaris, terwijl tot bestuursleden we reen gekozen de heeren A. v. d. Hoeven en D. v Nogmaals werd besloten een cursus in tee kenen van etalage-cartons te houden. KATWIJK VERKIEZING GEMEENTERAAD De candidatcnlijet der B.K. Kieevereen zal voor de gemeenteraadeverkiezing de navolgende candidaten vermelden (alphabe- tisch): H. VV. Grimbergen, F. J. Luyten, Jac Meijer. De volgorde moet nog bij stemming worden vastgesteld. DE ZEEHAVEN Het bestuur der Ghr. Werklledenivereen. „De Eendracht" is voornemens op een nad-er te bepaJen datum een gecombineerde verga dering te houden met de besturen der ver schillende plaatselijke vereen igingen, en al daar een bespreking (e houden over de mo gelijkheid tot het verkrijgen van een Zee haven alhier. Dit als eerste vereisoht-e voor het instandhouden der Viescherijbedrijven en hetgeen daarmee samenhangt, terwijl hierdoor een groote werk verruiming zou worden verkregen. In die vergadering zou een commissie kunnen worden gekozen die de noodige «tappen zou kunnen doen die tot een cn •ander zouden kunnen leiden. KATWIJK AAN ZEE RIJWIEL VERGETEN Bij de politie zijn inliohtingen te bekomen -aangaande een oud en roestig heeren rij wie!. KEURING DIENSTPLICHTIGEN 1932 De keuring van de ingeschrevenen voor de dienstplicht der lichting 1932 zal plaats hebben op Maandag 23 en Dinsdag 24 Maart 1931, telkens om 9.45. 10.45 en li uur en op Woensdag 25 Maart 1931 te 9.45 en 11 uur in het Ned. Herv. Gaslhui6, Voorat ra at 74, te Katwijk aan Zee JAARVERGARRR**TG OEREF. MEISJES- VEREENIGING De G^ref. Meis'eö vereen. „Dient den Heere met blijd6ohap" vierde op \Voei.6dag 11 Maart haar jaarfeest in „Irene". Ds. Ing- AGENDA Vrijdag 13 Mart 8y4 nam. Leidsche Kunstkring Voor Allen, pianoconcert Harold Samuel. wensen had de leiding van dezen avond en dan kan men er var. verzekerd zijn, dat het een succes wordt, en een succes is het geworden. Uit het meer officieele gedeelte memoreeren we alleen, dat het batig eddo der vereenigingskos bedroeg f 76.79. Met gespannen aandacht volgde men de inlei ding over „Paulus", door mej. Baalbergen. Hierop volgde een aangename bespreking. Het verdere van den avond werd doorge bracht met gezang en vonrdraohtcn. E i-i genoten en braaf gelachen. LEIDERDORP GEMEENTERAADSVERGADERING Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter: dei Burgemeester. Met gebed wordt de vergadering geopend; hierna worden, na lezing, de notulen vast gesteld. De Voorzitter deelt mede, dat B. en \V, een subsidie aan den Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw hebben ge vraagd ter bestrijding van de kosten voor steunverleening, hierop werd echter tot nu toe geen antwoord ontvangen of de gemeeu- 'e al of niet in de termen valt genoemie subsidie te verkrijgen. Verschillende stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Omtrent een ver zoek om voorschot en vergoeding van het bestuur der Bijzondere school wordt een gunstige beschikking genomen; besloten wordt het te zijner tijd uit te voeren. In een verleden jaar gehouden vergade ring was besloten deze gemeente in 'ie 6de klasse der Personeele Belasting te classifi- seeren; daar dit echter door :1e Kroon niet werd goedgekeurd, stellen B. en VV. voor, weder in de 7e klasse over le gaan cn te vens het aantal opcenten der Personele Belasting inplaats van 85, thans op 75 vast te stellen. Deze beide voorstellen worden goedgekeurd. Vervolgens worden in de be grootingen 1930 en 1931 eenige wijzigingen aangebracht en daarna een reclame tegen den aanslag in de Hondenbelasting behan deld. gedeeltelijke ontheffing wordt toege- Het Kohier der Hondenbelasting voor het jaar 1931 wordt vastgesteld op een bedrag van 275. Thans stelt de voorzitter namens B. en W. voor, het stembureau I aldus samen te stellen: de Burgemeester is ambtshalve voor zitter; leden de heeren C. de Graaf en G. Groenendijk (plaatsvervangers: Voorzitter: de heer G. A. de Bruijne, en leden: de heeren Vervark en L. A. J. Koning). Het stembureau II: Voorzitter de heer M. P. Splinter; leden: de heeren I. J. Klaver en A. van Leeuwen (plaatsvervangers: do heeren B. G. Corts en J. G. Meerburg). Dit voorstel wordt goedgekeurd, evenals het voorstel, om, zooals bij de vorige ver kiezing, de leden der stembureaux ecu be drag van 5 als presentiegeld toe te kennen Voorts is aan de orde de vaststelling van een rooilijn-verordening, betreffende den Hoogmadesche weg en een gedeelte van de» Hoofdstraat van de Bruggestraat tot de Koningsbrug. De verordening wordt voor- loopig vastgesteld en ter inzage gelegd, op dat belanghebbenden, zoo noodig, bezwaren kunnen indienen. Hierna volgt de behandeling omtrent weg- verbetering. Achtereenvolgens worden be handeld: a. de verbetering van de bocht in den Aehthovencrwcg bij de hoeve. ,.Agt- hovcn', waarbij wordt voorgesteld de sloot langs het erf van Wed. Roest gedeeltelijk te dempen, waardoor de weg aanmei kelijk wordt verbreed. Da kosten bedragen f 1700. (Goedgekeurd); dan behandeling van- b. de verbetering van de Hoofdstraat tusschen Bruggestraat en Koningsbrug, eveneens 'aan de hand van een teekening, belangrijke ver beteringen worden voorgesteld o.a. hel lick van de pastorie van de Ned. Herv. Gein. zal 2 M. achteruit worden geplaatst. De kosten hiervan zullen bedragen ongeveer 4S00; en ten slotte: c. de bestrating van den weg van do pannen fabriek van de Fa. Knnine tot de hoeve „Lindenhof", in totaal 1297 M. In het geheel zijn voor de uitvoe ring benoodigd: 600.000 steenen. 21.000 te-

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 6