JHeiuur $tiïisilje (üourant Dagelijks verschij'nend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken BINNENLAND» Premie-Campagne •SONNEUStlTi fit kWftÜAAl nwwlitkklnifvkoslpn 1 0 15) |«r week ',2*1 Vuot hel 'Huiieiiland bij Weke UJkjwhe ten-luw gij dagnltlk.srhe tending .7*— Alle» htl vmirnitbclaHnft t>nsP nummer* 8 jent oiei A»n«lnm«bla<l 7 A obd! (ondngsWad niet afzonderlijk verkrijgbaar No 3270 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 Postbox 20 Postgiro 58936 WOENSDAG 4 FEBRUARI 1931 A D» G R ÏENTIENl V,n I tol 5 i»«oi« t b!k« reu«l .iim „0.Z2VI (ngcf ile<1e<|p«'Innei. van 1—6 regel» Elke regel meer O-'* BU contract belangrijke korting. 'foor het hevragen aan bet bureau wordt berekend0.10 10e Jaargang Oil nummer bestaat uit VIER blader EERSTE BLAD. STAATSPENSIOEN ,£1} hebben de landen qemaatd... en du* recht op Staatspensioen! De heer E. Westerhof te Zaandam heeft zich geroepen gevoeld naar aan leiding van een artikel van Prof. Dr. J. Waterink in de Reformatie van 7 No vember 1930 een brochure te schrijven, waarin hy -algemeen staatspensioen ver dedigt en het volk oproept om dit als een rechtmatigen eisch te doen gelden. Prof. Waterink schreef over den af val van de Kerken en nu meent de heer Westerhof de oorzaak blijkbaar te vin den in de „beuzelachtige dingen", waar mede de Gereformeerde Kerken zich hebben beziggehouden, in de synodale lasten op de Kerken gelegd wegens de vergaderingen, in de bijdrager, voor predikantstractementen en pensioenen en in het feit, dat er voor het volk niets gebeurt, d. i., dat men het volk geen staatspensioen van b.v. 70 van het salaris geeft, liefst premievry. Waar het vandaan moet komen? Uit de belastingen: üe Staat moet dit pen- noen garandeeren. (blz 5). Wij gevoelen geen beuoefte om in te gaan op de onvriendelijkheden, welke de schrijver aan het adres van Gerefor meerde Kerken en Predikanten lanceert. Wij bemoeien ons niet met eens anders huishouding. Naar het schijnt behoort de schrijver zelf wel tot het huisgezin der Gereformeerde Kerken, hoewel hy ook de Hervormden betrekken wil bij zijn zaak. Indien wij juist oordeelen, dat hij lid van de Gereformeerde Kerken is, kan hij gelden als een voorbeeld van den afval der beginselen, welke ook daar Jrlaarblykelyk kan worden gevonden. Wij behoeven ons heusch niet meer te *enVonderen, dat men in zoo menig ge val onder gereformeerde of anti-revol li tteraire menschen z.g. conservatieven er. vooruitstrevenden aantreft. Vooruit strevend is hij dan gewoonlijk, die zoo zeer door het compromis is ingenomen. dat hij vele maatregelen, welke naar anti-revolutionair beginsel niet wel ver dedigbaar zijn, zonder bezwaar verde digt en toepast. Conservatief wordt hij geheeten, die de vraag naar de beginse len, in het midden brengt. Hier is een zoo vooruitstrevend man aan het woord, dat hij met een mis bruikt Bijbelwoord een zaak tracht te verdedigen, die in de consekwenties van den versocialiseerden staat thuis zou behooren en in geen enkel opzicht nog met eenig anti-revolutionair principe verband houdt. Met eenige herinnering aan een theo logisch begrip omtrent „algemeene ge nade", meent hij de vinding van de Lin kerzijde n.l. het staatspensioen, als een goede vrucht, een gave Gods aan den tegenstander geschonken, aan te beve len. De eenige grond, waarom de Chris telijke partijen en Kamerleden de zaak „tegenhouden" is, dat zij het de Linker zijde niet gunnen, dat zij het staatspen sioen het eerst naar voren hebben ge bracht. (blz. 9). Wü denken aan een uitroep van een Romeinschen rhetor, die klaagt over de verandering van tijden en zeden! Op gezag van den heer M. de Vries, lid van het hoofdbestuur der Christelijk Dem. Unie, neemt de schrijver aan, dat het financieel doenlijk is ouden van da gen, te beginnen met het 65e levensjaar een premievrij pensioen te verleeneit van Staatswege, (blz. 9). Wii laten dit voor wat het is, want om de financieele doenlijkheid gaat het ons niet Het gaat om de principieele doenlijkheid allereerst. Principieel zijn zulke dingen aan vaardbaar door allen, die Vadertje Staat met alle zorgen en voorzorgen willen belasten, met de noodzakelijke conse- kwentie, dat allen kind van staat wor den. Wie echter het leven ziet in het licht van Gods Woord zal zulke principia verwerpelijk vinden, reeds wijl dat Woord hem omtrent zijn levensroeping en de levensverhoudingen zoo geheel anders onderricht dan dat hij alles op den Staat zou kunnen schuiven. Overdrevenheden als hü wil maken met een beroep op het verdrukte Israël in Egypte, als werd de niet door den Staat gepensioeneerde arbeider ver drukt als het volk onder Farao, zijn zoo onzinnig, dat wij die ter afwijzing overlaten aan den lezer, die de Heilige Schrift wat beter verstaat en over de toestanden, waaronder wij verkeeren meer nuchter oordeelt. Eenige onderscheiding van wat de H. Schrift leert omtrent de roeping der j militaire intendance. Overheid en wat de maatschap der menschen staat te doen en te verzorgen is den schrijver zoo vreemd, dat hem Staat en maatschappij hetzelfde schij nen te zijn. Instede van het te prijzen en aan te bevelen, dat er bedrijven zijn, die een pensioenregeling troffen, breekt hy dit beginsel veeleer af. In plaats van er op te wijzen, dat vele regelingen van Overheidsbedrijven vaak zooveel geven, dat het particulier bedrijf daardoor be moeilijkt wordt, spiegelt hij vocodeeleu af, welke zijn staatspensioen zou belo ven, als zouden allen er bij winnen, wanneer de staatspensioeneering een feit was. Bover. twee ton vermogen wil hij klaarblijkelijk alleen maar belasting laten betalen door de gelukkigen, die zoo rijk zijn, zonoer op pensioen aanspraak 1e maken. Verwacht hij, dat de grootere vermogens nimmer te niet gaan en dat zij tezamen wel de staatspensioeneering aan belasting zullen opbrengen? Wij behooren noch tot die vermogen den, noch tot degenen, die in rustige verwachting van pensioen tot 70 leven, doch als do schrijver een maat regel der bedrijven afkeurt omdat de bedrijven niet altoos in bloeienden toe stand zijn, kan ook het argument gel- der., dat vermogende menschen niet al tijd vermogend blijven. Bovendien, als de bedrijven in het al gemeen geen pensioenregeling met de arbeiders kunnen dragen, kan het ver mogen van het volk het evenmin en dus de Staat ook niet. En als het volksver mogen het wel kan, wat toch het eerste moet overwogen worden door den voor steller van Staatspensioen, dan kan ook het bedrijf zulks, want daarin klopt het hart van de maa(schappij. In het bedrijf zijn de belangen van arbeider en ondernemer verbonden en tegelijkertijd ook die van den handel en den consument. Als arbeider en bedrijf de lasten deelen, beduidt dit, dat ook de consument medebetaalt en werken alle verhoudingen mede, dat een iegelijk naar recht en billijkheid zelf zorgt en dat allen mededragen aan elkanders lasten. Zulk een weg is niet zoo gemakkelijk tot een propaganda voor verkiezingen te maken, doch richt zich naar een grondslag, die door de anti-revolution- naire beginselen kan worden gedragen, en leidt ook niet naar den almachtigen Staat. Het anti-revolutionnaire volk houde voor oogen, dat èn in het belang van de A. R. P. èn in het belang van de ont wikkeling van ons volksleven vóór alles noodig is, dat wij de vraagstukken zien in het licht der beginselen en niet ons laten verleiden door alles wat opper vlakkig zoo gewenscht en gemakkelijk voorkomt. Vóór alles heeft het anti revolution- naire volk zich te bezinnen op de hooge roeping, welke het in het 'cht des ge loof s heeft te stryden. Dr. J. SEVERÏJN. KANTONGERECHTEN Door de arrondissements-rechtbank te 's- Gravenhage is, ter vervulling der vacature van kantonrechter Ie Alphen, de navolgen de alphabotische lijst van aanbeveling op gemaakt: rnr. C J. G. Bredius, griffier bij bet kantongerecht te Hilversum, mr. J. W Nicolaï, kantonrechter te OnderdcnÜam; mr. A. E. van Eldik Thieme, kantonrech ter te Oostburg. HAAGSCHE ARR. RECHTBANK Door de arrondissementsrechtbank te den Haag is ter vervulling eener vacature van rechter in haar college, de navolgende al phabetische lijst van aanbeveling opge maakt: mr. E. H. F. W. van Schaeck Mji- thon, rechter in de arr. rechtbank te Umelo mr. H. van Wageningcn, rechter in -le air rechtbank te Utrecht; jhr. mr. P. J. II. M. van der Does de Willebois, advocaat en procureur te Batavia. VREEMD EERETEEKEN. De Honguarsche Rijksbestuurder heeft aan N. de Vlugt, burgemeester van Am sterdam. hei Hongaarsche Croix de Mérite 2e klasse met de ster, aan Mr. S. J. Lier. secretaris in algemccnen dienst Croix de Mérite 2e klasse en aan J, Denvs, Fred Jan Roeske on Frans Hendrik de Zwart hei Croix de Mérite 3e klasse ver leend. PROV. STATEN VAN Z.-HOLLAND BUITENGEWONE ZITTING. Bij Kon. besluit is machtiging verleend aan den Commissaris der Koningin in de provincie Zuid Holland tot het bijeenroepen van de Staten dier provincie in buitenge wone zitting in Februari of Maart 1931. BELGISCHE MILITAIRE PLANNEN Uit Den Haag bereikt ons de volgende officieele mededeeling: Het bericht» voorkomende in enkele Ne derlandsche bladen en ontleend aan een mededeeling van eenige Belgische bladen dat-de nieuwe militaire ontwerpen voor de Belgische landsverdediging het onderwerp eener bespreking zouden hebben uitgëmaak» lusschen den Nederlandschcn m den Belgi schen generalen staf, is van allen grond ontbloot. Besprekingen over deze of soortgelijke aangelegenheden hebben in geenerlei vorm plaats gehad. DE NIEUWE G.G. Naar wij vehiemcn behoort burgemeester W. de Vlugt van Amsterdam tot hen, die genoemd worden ais gouverneur-generaal. RAAD VAN INDIE VACATURE HILLEN. Bij Kon. besluit is benoemd tot lid den Raad van Nedorlandsch-Indië de hear W. C h. Hardema n. thans Gouverneur van de provincie Oost-Java. De heer Hardeman, die in 1884 te Sonra- baja geboren werd, trad in 1903 in 's lands dienst in do füctie van adspirant-controleur bij het B. B. Spoedig volgde zijn benoeming tot contro leur en in 1919, nadat hij inmiddels gestu deerd had aan de Ncd.-Indische Bcstuurs- Acadcmie, werd hij benoemd tot assistent resident, als hoedanig zijn eerste standplaats was te Rerbek, in de residentie Kediri. Iri 1926 werd de heer Hardeman benoemd tot resident van Soerahajn. uit welke functie hij werd aangewezen als gouverneur van Oost Java. Het nieuwe lid van den Raad van Ned. Indië is ridder in de Orde van den Ned. Leeuw, commandeur in de Orde van Coin- bodja en in de Orde van den Witten Olifant EEN NIEUWE MINISTER? Verschillende afdeelingen van de V.A.R A gaan, blijkens de persberichten, welke ons dagelijks bereiken, maar steeds door adres sen tc zenden aan den Minister van W a rstaat, Handel en Nijverheid. Dit departement was ecliter ul lang opge- heven voor men iets van de V.A.R A. g<- hoonl had. Thans is het onbekend in Den OC'IOOI-BESCHERMING DE RADIOHANDELAREN TEGEN VER LENGING VAN DEN DUUR DER OCTROOIEN. De Nederl. Rond van Rndiohandelaren ei de Rond van Ondern. in de Rad'"»hraneb- hebben een uitvoerig adres aan -le Tweed- Kamer veigonden met verzoek het ingedieri de wetsonmerp tot wijziging van eenige ar tikclen der Octrooiwet. neonuende een ver Ipnging van den duur der ïctrooien te vei werpen. In dezen depressie-tijd. waarin algemeen de noodzakelijkheid van vermindering van belastingdruk wordt erkend en nacestrec'd mecnen adressanten, dat een geheel ofinoo- dige verzwaring van don financipelen druk rlie octrooibescherming op de bevolking legt en die naar matige schatting thans reeds ele tientallen millioen guldens per iaar be loopt. pen in consekwcntie zou heteekenen. Aan het adres zijn toegevoegd overdruk ken van een tweetal artikelen, resp. van Mr. M. M. Schim v. d. Loeff en Ir. A. E. Jur- riaanse^ WARNSBORN EN VIJVERBERG OFFICIEELE BERICHTEN VOOGDIJRADEN Bij Kon. beel. ie aan W. Verduyn den Boer. op zijn verzoek, eervol ontslag ver leenu ale lid van den Voogdijraad R »ttor- dam II. onder dankbetuiging voor -le ale zoodanig bewezen diensten- LEGER EN VLOOT Bij Kon. besl. zijn benoemd bij den groo- ten staf tot luitenant-kolonel de adjudant van H. M. de Koningin de majoor jhr. W. C. M. de Jonge van Ellemeet, van dien staf bij het wapen der cavalerie tot kolonel de luit. kolonel H. A. C. Fabius. comman dant van het 1ste reg. huzaren; tot lu;L- kolonel hij zijn tegenwoordig korps, dc majoor L .H. A. Crommelin, van het 1ste reg. huzaren; tot luit kolonel de majoor H. C. J. C. van Stockum, van het wapen commandant van het remontedepot; hij het wapen der artillerie tot kolonel de luit. ko lonel J. G. Tinbergen, commandant van het korps luchtdoelartillerie; tot res. luit.kolo- nel. bij hun tegenwoordig korps, ne reserve majoors F. J. J. baron van Heemstra en H. A. M. Sassen, onderscheidenlijk van het lste en 2de regiment huzaren bij het dienst vak der militaire intendance, tot maioor- intendant bij de 1ste divisie, de kapitein intendant G. J. Potgieser, van de IVe di visie; tot res. le luit. bij het lste reg. huzaren de res. 2e luit D. Kruseman. van da* korps tot officier van den marine-stoomvaart dienst lste kl. bij de Kon. marine-reserve de eervol ontslagen officier van den marine stoomvaartdienst lste kl. F. K. Küpper en tot icier van den marine-stoomvaart dienst 2<le kl. bij die reserve de eervol ont slagen officier van den marine-stoomvaart- dienst 2de kl. H. Woudenberg. is aan den ros. le luit W. Slob, van het lste reg. huzaren, een eervol ontslag als zoodanig uit den militairen dienst verleend is aan de res. le luitenants N. C. An- driessen van het 19e reg. inf. en Jhr. F. H van Kinschot, van het 2e reg. huzaren, op verzoek eervol ontslag als zoodanig ver leen uit den militairen dienst. is de kapitein P. H. J. de Roos van 5de reg. inf. in zijn rang en ouderdom rang overgeplaatst bij het dienstvak der De directie van de n.v. Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen Thor hem te Doorn heeft zich met een adres tot de Koningin gewend, naar aanleiding van het wetsontwerp tot onteigening van de landgoederen Warnsborn en Vijverberg t° Arnhem ten r.ame van de Stichting Het Gel dersch Landschap te Arnhem. De directie zegt daarin sterk onder den In druk te verkeeren, dat tot nu toe met haar rechtmatige belangen als eigenares dier bei de la. »d goed eren in het geheel geen rekening is gehouden. Ter aantooning hiervan geeft zij een recapitulatie van de bekende feiten Ze herinnert er aan. dat ze op 19 Septem ber ondershands de landgoederen had ver kocht voor f 725.000 aan Van Kol en Vm. Hoorn. Inmiddels had Het Geldersch land schap een kapverhod uitgelokt en trokken de koopers zich terug. Het 1-andschan tracht te toen op basis van f 400.000 te onderhan delen over den aankoop, waarin Thorhem niet trad. De onteigeningsplannen worden ter visie gelegd en het wetsontwerp wordt ingediend en door de Tweede Kamer zonder stemming aanvaard. In de Eerste Kamer Is het voor stel met 19 tegen 16 stemmen aangenomen. Daarover zegt het adres: a. De minister heeft toegezegd Het G«*l dersch Landschap een korten termijn te zullen stellen en, werden dan nog geen maatregelen genomen, een wetsvoorstel aai de Tweede Kamer te zullen indienen tot intrekking van de wet, houdende vcrkla ring van openbaar nut. Dit is een aanflui ting van de wetgevende macht en van de wetgeving. Het gevaar Is geheel niet denkbeeldig, dat, komt de minister later in de noodzake lijkheid dergelijk wetsvoorstel aan de Twee de Kamer in te dienen, deze afkeerig te genover het wetsvoorstel zal staan en hei il verwerpen. Het gevolg voor Thorhem zal dan zijn dat tot in lengte van dagen Het Geldersch Landschap de gelegenheid zal hebbei krachtens de oorspronkelijke wet. houdende verklaring van algemeen nut. tot onteige ning over te gaan. Een toestand, die zei zeker in strijd is met de beginselen d onteigeningswetgeving. b. De minister heeft in de Eerste Kampt np het beslissend moment misleidend gen- eumenteerd. waar hii volgens couranten bericht heeft gezegd „Thorhem kan nu kan nen en verkoonen en houwen zoonis zij wil" Daarvan is slechts waar dat ondergeteeken- de kan kdpnen. Het is thans bekend, zegt adressante dat twee Eerste Kamerleden, die aanvnnke lijk van plan waren tegen het wetsvoorstel te stemmen ten slotte daarvóór hehhen ge stemd. na bovenbedoelde misleidende stelling door den minister, hetgeen tot aan neming vRn het wetsvoorstel heeft geleid. d. Niet voldoende is uitgekomen, zoo argu menteerde Thorhem verder, hii de hel .and- ling in de F.erste Kamer, dat het wetsvoo stel onwettig is. daar het omvat de onteige ning van uitgestrekte terreinen, in totaal 50 H.A.. bouwland, weiland en beide, waarvan enkele gedeelten een zelfstandig geheel uit maken en buiten de plaats liggen, geen bosschen en nndpre houtonstanden voorkomen, terw'il de Roschwet slechts laat onteigening 'n het b«1ang van het nn hiurschoon van onroerend goed. gevormd deer bosschen f»n andere bontonstanden. Thorhem verzoekt ten slotte de Koningin het wetsvoorstel niet te bekrachtigen. GRONINGENS NIEUWE BURGEMEESTER EERE-MEDAILLE AANGEBODEN In een nlet-publieke bijeenkomst na dc installatie van den nieuwen burgemeester Groningen, den heer H P. J. B l o •s. heeft de heer G. J. Measel nr wethouder van Rheden. den burgemewe een gouden eere-medaille aangeboden, a slagen met bet stempel van de gemeen'. Rheden. met de volgende inscriptie: „R gemeente Rheden aan haar burgemeesï- H. P. J. Bioemere 1 Juni 1917—1 Febr. 1931" OPENING RADIO-VERKEER HOLLAND—ARGENTINIË Bij gelegenheid van de opening der recht- treeksche radio telegrafische verbind-ii Holland—Argentinië werden telegram.n- isseld tusschen de president der Arg tijnsche Republiek en Koningin Wilheinui met de gebruikelijke gelukwenschen. FRANSCHE WEEK RECEPTIE VAN HET AMS7ERDAM3CHE GEMEENTEBESTUUR. Gistermiddag werden de deelnemers aan de Fransche Week van de Alliance. Fran- Qaise ontvangen door het Gemeentebestuur Amsterdam in de vergaderzaal van de Kamer van Koophandel in het Beursgebouw Het Gemeentebestuur was hierbij verte sen woord igd door den Burgemeester en alle 'thouders, benevens den secretaris der ge meente. den heer J. T Roovprs. De burgemeester zei dat de gebeurtenis oor het gemeentebestuur een voorrecht is. Immers wij worden in de gelegenheid g' teld op een voortreffelijke wijze' onze ken- ïis omtrent de veelzijdige uitingen van den -rnnsehen geest te verrijken. De klare, heldere Fransche geest heeft on« n de afceloonen dagen met bewondering ervuld en in de komende dagen zullen wii zeer zeker opnieuw daarvan genieten. Ik hen er van overtuigd, dat deze Fran ;che week er het hare toe zal bijdragen om iet aantal vrienden te vergrooton. Aldus werkt deze week er toe mede. om rlat te bereiken, wat F.uropa in de eerste nlaats behoeft: onderlinge waardeering va lp volkeren voor hun leven en streven. voorzitter van de Alliance Francais de heer mr. G. L de Vries Fevens hppf» laaron het gemeentebestuur en den persoon van den burgemeester bedankt voor de be minnelijke ontvangst. Hij zeide dat de stads magistraten van dezen tïirl daarmede het gnede voorbeeld hebben gevolgd van hu i gangers in vropger eeuwen, dip ziel daarhij doordrongen hebben van de sterke handen die dp Fransebp en de Hollandsehf cultuur met elkaar verbinden. Hierna werden verversehingen aangeboder en bleven de aanwezigen gezellig bijeen. ROOD CONFLICT IN ROOSENDAAL EEN RAAD ZONDER S.D.A.P. Te Roosendaal heeft de candidaatstelling voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen tot een conflict geleid, aangezien men den heer M. Ignatius, die samen met den heer W. Brouwer daar ter plaatse de roode belangen behartigde, niet no. 1 op de can didatenlijst had geplaatst Beide roode raadsleden hebben als pro test hiertegen hun lidmaatschap der s.d.a.p er aan gegeven en tevens onmiddellijk hun mandaat ter beschikking gesteld. De s.d.a.p.-lijst voor de huidige zittings periode is met de verkiezing van den heer Brouwer uitgeput geraakt, zoodat s.d.a.p. in de nog komende maanden September niet meer in den Raad vertegen woordigd zal zijn. Voornaamste Nieuws. (blz. 1) De heer W. Ch. Hardeman is benoemd- tot lid van de Raad van Indiö. (blz. 2.) Bijzonderheden over de aardbevingsramp in Nieuw Zeeland. Complot ontdekt in Portugal. Van Kanicheek voorzitter van de Ontwa- peningscon teren tie? De Turksche Staatspresident voor vrou» wendienstplicht in het leger. Te Apeldoorn zijn bij een motorongeluk ier personen gewond. Ernstig njotor-ongeluk tusschen Haarlem en Halfweg. Blz. 3 De oude Seydlitz rijdt. (Van onzen DuiU schen correspondent). Suikerproblemen. Nabetrachting. (Blz. 5) De heldendaad van Jan Carel Josephus van Speyk. Overeenkomst tusschen Nederland en Engeland inzake de Indië-postvluchten. Prof. Dr. D. Plooy te Amsterdam benoemd tot hoogleeraar te Utrecht. (blz; 7) Levenslange gevangenisstraf gcëischt tegen de dader van dc moord in d.c Wilic- brordusstraat tc Rotterdam. China in 1930. (blz. 11.) Pijnlijke Schoolkwestie. Maria van Nassau en het weeshuis te Buren, door E. D. J. de .lough Jr. De bespreking van de Minister van Ar beid met de vertegenwoordigers der vak centrales over de werkloosheid. Ziek -ïa door gevatte koude, zwaar gevoel In hoofd en ledematen. Influenza, Griep, Rheumati- sche pijnen, alsook vastzittende Hoest; in al deze gevallen zullen Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. terveen; 5. D. Boersma, Rinsumageest; G. v. d. Kooi, Nes (W.D.) 7. J. Vogelzang, Zwa- gerveen 8. P. O Brouwer, Dokkum; 9. A. Runia, Leeuwarden; 10. A. Tjoelker, Sur- huisterveen. DE LIBERALE OMROEP In verband met de regelingen, getroffen voor de radin-censuur. heeft de Liberale Om roep (V.L.R A.) haar verzoek aan den Mi nister van Waterstaat, om vergunning tot uitzending van een deel van het congres der Liberale Staatspartii te Deventer, op 7 Maart te houden, ingetrokken. Uit de Antirev. Partij. DE STATENVERKIEZINGEN A. R. lijst Aalten De anti-rev. candidatenlijst in den kieskring A al ten is aldus samengesteld: J. Rijpstra Zeihem, (aftr.); mr. H. J. Verbeek, Dinx perlo; C. Roeterdink, Gorssel; mr. A. van der Deure. Benr.ekom; D. Gosker, Apeldoorn A. Weerkamp, Winterswijk; G. Remmelink, Steenderen; D. van der Bunt, Nykerk; H. H. ten Uate, Eibergen; A. van Loo, Olde- broek. A. R. lijst Sneek De A. R. lijst in de kieskring Sneek is als volgt samengesteld: 1. S. A. Zandstra, Wommels; 2. D. v. d. Meulen, Sneek; 3. M- F. de Vries, Lemmer; 4. A. W. Haan. Sneek; 5. P. J. de Jong» Koudum; J. Cnossen Jzn. Hommerts; 7. A. Borkent Heerenveen; 8. F. Boei'enga, Sneek, 9. J. Wind, Oosterzee; 10. IJ. Veldhuis, Sneek. HET JULIANA VAN STOLBERG- COMITÉ Het Nationaal Comité tot het oprichten van een gedenkteeken voor Juliana van Stol bei-g deelt het volgende mede: De rekening en verantwoording van den penningmeïster is door den daarvoor aange wezen accountant nagezien en in orde be- tw,i- vonden. Zij sluit met een batig saldo van A* "Jst lWKKnm f 3000. Het D.igelijksch Bestuur besloot H.K D kie,krin„ T)okk al. voist' samengesteld: 1. S. L. S«t™a, Dok- kum; 2. T. Nauta Dantumawoude; 3. M. M. king over het batig saldo te willen aanvaar den met bestemming voor een liefdadig doe! Op het desbetreffend verzoek van den Ion December j.l. mocht het toestemmend ant woord van H. K. H. ontvangen worden, mei de mededeeling dat het batig saldo te zij ner tijd zal worden bestemd voor een nog nader te bepalen liefdadig doel. Het archief zal worden overgedragen aan het gemeente-archief van 's-Gravenhage. MERAPI-RAMP Sedert de laaste opgave is nog door het Merapi-comitó ontvangen een bedrag van f 11.739.33, zoodnt in totaal een som van I 200.0SS.32 is geboekt BOOTTREIN ..NEDERLAND" Het Agentschap der N.V. Stoomvaart-Mij. „Nederland", de firma Kuvper. Van Dim en Smeer te Rotterdam, meldt, dat de boot trein, aansluiting gevend op het s.s. „Jan Pzn. Cocri" hetwelk 6 Febr. as van Génu.i zal afvaren. Donderdagmorgen, 5 I-'ebr za) vertrekken van Rotterdam (Maas) te 7.74 uur. Vertrek van 's-Gravenhage (S.S.i te 8 uur. Dijkstra, Anjum; 4. J. Schuilinga, Surhuis- HULPCENTRALE IJSSELMONDE. Zaterdagmiddag werd te Rijsoord een ver gadering der Hulpcentrale gehouden, spe ciaal belegd in verband met de actie voor de Statenverkiezingen. De Voorzitter, de heer J. P. K&geler. herdacht in zijn openingswoord in gevoel volle woorden het overlijden sinds de laatst gehouden vergadering van de bestuursleden ijlen de heeren C. Dubbelman van Slikker veer en Ant. van Namen van Zwijndrecht. De heer J. C Diepenhorst van Strijen, ?n der te stellen candidaten voor de Prov. Staten, sprak daarna zijn rede uit ovl?r „Ge varen die dreigen". Spr. wees daarbij op ver schillende eevaren die ons land bedrpigen, voornamelijk van de zijde der Socialisten. In den breede ging spr. daarbij de beginse len en de practijk der S D.A.P. en der com munisten na, om te eindigen met een krach tig beroep op de vergadpring voor de pro paganda van onze eigen A.R. beginselen. De vergadert nc werd door Ds. Nieborg van Barendrecht met dankzegging gesloten. HELPT ALLEN MEE ONS BLAD IN DE GEZINNEN TE BRENGEN. WAAR HET BEHOORT ini,'ni;:n'!:rni'iniiiiin,iiHn-Tnnir:iiiii!mriiiinniii,Fftnïn!n:mCT;'tn'iiiiiinp.ii;niinninni;n ij":niriir'('ii!iiriiii(»Tri:9a!R!Timrirrr-ti'ij:!,ii;:lri'iTi-HM['T:r<'-,Tifr,mi'r'?r.r-c' November, December, Januari Aan de deelnemers wordt medegedeeld, dat deze campagne eind Januari gesloten is. Thans wordt een aanvang gemaakt met het verzenden van de premies, zoodat ieder in den loop van deze maand in het bezit hiervan zal zijn. DIRECTIE üiii!!iiii(niiiiiiiy!!irjiUUUki!U!ii!!üiyiiou[siitfiHtMUGbri:nuaiiiiPji;niiDüB!naiiiiiiiiJiia!Uiiiaiuuiiiii!iiiiiy!!iiiii!i! Muuininiiiuiiniiuiit

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 1