N.V.C.W.PANNEVIS' Zaadteelt en Zaadhandel - DELFT n n tt- n H.H. TUINDERS POSITIE I ELITE ZAD.EN VOOR DEN #ARMOEZIER I VERVOLG PAG. 2 noe meer not noodig ls IJw bedrUr onder contröle te hebben. Dit kan nllecn met een goede boekhouding;. Laat mü die voor U bijhouden en U zult te vreden *lin. Zonder verplichting; kom lk U alle verlangde inl. verstrekken. Schrijft aan; ie niet adverteert wordt vergeten. PRAATUURTJE 'k Val maar met de deur in het huis. Of liever met neus in de boter. Want ik wilde het even over het gebruik !Van boter hebben. Daarover las ik iets in het „Algem. Nea Landbouwblad" en dat wil ik jullie nu eerst tens voorlezen: Voor de wereldoorlog uitbrak Tengevolge van gebrek aan krachtvoeder in de oorlogsjaren en in de eerste jaren na den oorlog, daalde de productie met gem. 10 Milliocn K.G. per jaar, om eerst na hei zeer droge jaar 1921, dat in 1922 zich nog ■wreekte, in 1923 weer het peil te bereiken van vóór 1914. Met de hoeveelheden kaas, in ons .and bereid vóór den oorlog en in de oorlogsjaren was het niet anders, zooals de volgeude getallen doen zien. Kaasproductie in 1922 op de^ boerderijen 3n ronde getallen 51 milliioen K.G. en in de fabrieken 44 millioen K.G. of samen 95 mil- lioen KG., doch- ze. daalde in 1918' tot 52 milliocn K.G. Na den oorlog steeg de boterproductle van 60.1 mill. Kg. in 1921, tot 80.7 mill. Kg. in 1929, en de kaasproduktie steeg van 97,7 mill Kg. tot 134,8 mill. Kg. Dat is een mooie stijging. Doch, er dat is 'een leelijke geschiedenis, de boterconsumptie in ons land neemt gestadig af en HET MARGARINEGEBRUIK IS THANS ANDERHALF MAAL ZOO HOOG ALS DAT VAN NATUUR BOTER. Daarom is het goed wat het „Algem. Ned. Landbouwblad" oordeelt. We moeten reclame maken voor natuur boter. En de boeren, die vroeger mets van mar garine moesten hebben, en zulken zijn er nog, beginnen nu ook al met margarine. Reclame moet gemaakt en beginnen we Öaarom bij ons zelf. Maar laat de reclame eerlijk blijven. Want alle wijzen, waarop tegenwoordig teclame gemaakt wordt, zijn niet altijd even Waar. Laat ons in dezen dus onze goede naam houden en open en rond blijven. Onze boter heeft weieens een minder goede Saam gehad. Maar de schuld lag niet bij ons, wel bij Öen handel. Door het rijksmerk en het margarinebordje ïs daarin verbetering gekomen. Maar dat rijksmerk wordt niet altijd ge bruikt, merk ik nu. Niet het merk voor boter bedoel ik nu; er lijn nog meer rijksmerken. Er is ook een U. C. B.-merk. Een merk Van htót Uitvoer Controle Bureau. boor ik. Dat is gedaan op de jaarveigadcring van tie Westlandsche Vereeniging van groenten- en fruitexporteurs. Men beweerde, dat het merk (een label, waarop de Noderiandsche leeuw met de vlag is afgedrukt) ook wel wordt gegeven op pro ducten. die in sorteering en kwaliteit er in het geheel niet voor in aanmerking komen. De mogelijkheid van knoeierij is ongelimi teerd, doordat het merk van de kist kan worden afgenomen. Op die manier zien de exporteurs geen nut in het gebruik van dit merk naast hun eigen merk dat in het (buitenland beter bekend' is dan de label van het U.C.B., waarvan men dc bcteekenis niet begrijpt. De handelaren in groenten en fruit zijn wel voor controle te vinden, mits deze eenvoudig en doeltreffend is. Wij vinden jammer, dat er zoo over ge sproken moet worden. En als het waar is dat de vergadering met algemeene stemmen haar afkeuring over het gebruik van het merk in het afgeloopen jaar uitsprak, dan schijnt er wel iets te haperen. Nog eens, dat is jammer. Zooals het ook jammer is voor de Aals- meersehe kweekers, dat Vooral Seringen en Promes moeten daaraan lijden. De takken kunnen niet geel tot bloei worden gebracht; het gebeurt veel, dat bij seringen één of meer koppen plotseling blij ven staan, terwijl bij de prunus sleohts een deel van het takje tot bloei komt. Dat zulke bloemen daardoor veel in kwaliteit inboeten, is te begrijpen, ook, dat zij slechts woinig opbrengen. Omtrent de oorzaak van liet euvel heeft men nog geen zekerheid, hoewel veimoed wordt, dat het ligt aan den on- gunstigen invloed, welke de natte nazomer van 1930 op die gewassen heeft gehad. In het kweekersbedrijf staat men nog wel eens voor onaangename verrassingen en is men niet gemakkelijk uitgestudeerd. Neen, uitgestudeerd is men nooit Nei^ens. Als men meent het te weten, komt er weer een nieuw vraagstuk. Gelukkig ook. Er moet toch een prikkel zijn om steeds in actie te blijven. En zoo is thans DE CRISIS EEN PRIKKEL OM DE NEDERLANDSCHE NIJVERHEID TE BEVORDEREN. Wij Nederlanders zijn nog al eens gesteld op buitenlandsche prodükten. Zelfs onze overheden lijden wel eens aan deze kwaal en nu heeft onze Minisiter van Binnenland- sohe Zaken en' Landbouw een circulaire gezonden over deze aangelegenheid. Z.Exc. schrijft daarin, dat tengevolge van de buitengewone omstandigheden wat het economische leven betreft, zich meer en meer de noodzakelijkheid doet gevoeleD, dat nog meer dan tot dusverre wordt besloten zooveel mogelijk opdrachten aan de NederlandBche nijverheid ten deel te doen vallen. De Minister acht het in dit verband wen- schelijk, naast het vorenstaande, met nadruk de aandacht der gemeentebestr n te vesti gen op het groote belang, dat zal worden ge diend, indien in deze moeilijke tijden niet alleen zoo weinig mogelijk tot ontslag van personeel wordt overgegaan, doch daarnaast beproefd1 wordt, zooveel mogelijk arbeids-' gelegenheid te vinden, opdat meer werkne mers te werk gesteld kunnen worden. Te vens verdient het ten zeerste aanbeveling, dat, alvorens tot het plaatsen van orders in het buitenland wordt overgegaan, de Rijks commissie voor Werkverruiming in de gele genheid wordt gesteld haar gevoelen ter zake te doen kennen. Als men het gevoelen .raagt van de West landsche exporteurs vereeniging. dan is DE SPOORWEG TARIEVEN COM MISSIE NIET GOED SAMEN GESTELD. Ge weet dat deze commissie de huidige goederentarieven van de Nederlandsche spoorwegen en meer in het bijzonder die voor den uitvoer onzer land- en tuinbouw- produkten moet onderzoeken. Welnu, genoemde vereeniging heeft een telegram aan den Minister verzonden waarin ze mededeelt, dat ze zéér ingenomen is met het besluit zoo'n commissie in te stellen. Maar ze kan niet nalaten haar leedwezen te betuigen, dat niet een van de exporteurs in groenten en fruit, die immers al deze duizenden wagons met land- en tuinbouw producten verzenden, is uitgenoodigd om bovengenoemde commissie zitting te nemen. Zij verzoekt beleefd het alsnog daarheen te leiden dat een exporteur in groenten en fruit, die uit den aard van de zaak zeer zeker adviezen van waarde zal kunnen verstrekken in genoemde commissie zitting te doen hemen. 't Is zoo, ook d'a exporteurs hebben veel belang bij een evcntueele verlaging der tarieven. Maar neem het den Minister eens kwalijk als hij eens een enkele groep belanghebben den vergeet. Ik vergeet ook wel eens wat. Zoo vergat ik zoo pas nog toen ik het over het bevorderen van het gebruik van eigen prodükten had. te Wijzen op het feit. dat er nog buitenlandsch suikerbietenzaad in ons land gebruikt wordt Wij hebben ons eigen zaad. En heel goed. Minstens even goed als het beste buitenland sche zaad. Maar daarover praat ik nog wel eens. Tot de volgende week. PRAATJESMAKER. De uitvoer onzer land- en tuinbouwproducten Cijfers, die spreken. over 1929. Deze laatste zijn voor ons het meest belangrijk en geven ons van de ontwikkeling van den handel onzer land- en tuinbouwproducten. Paarden: in 19£« uitgevoerd Rundvee. Varkens Schapen mm, Pluimvëe ,voo Varkensvleesch (versch) in 1929 uitgevoerd Rundvleesch Bacon yoo Boter s$ Kaas Condensmelk Groene erwten Roode kool B waarde Witte en Savoye waarde Bloemkool waarde Tomaten mm m Aardappelen waarde Pootaardappelen n Deze cijfers behoeven geen bespreking. 2629 tegen 2248 in 1930 28.201 26.589 2386 2777 4.768.000 w 4.257.00Ó 15.388 ton 26.088 ton 11.191 ton 7188 ton 49.910.000 42.907.000 47.321 ton M 41.909 ton 171.486 ton 178.333 ton 70.008.500 61.246.000 66.223 ton 59.013 ton 51.935 ton 45.139 ton 4.302.000 2.415.000 69.786 ton 66.932 ton 5.112.000 2.662.500 43.224 ton 46.405 ton 5.653.000 4.542.000 80.182 ton 79.829 ton 16.427.000 19.534.000 627.832 ton 485.670 ton 18.181.000 14.990.000 45.010 ton 74.680 ton 2.618..000 3.896.000 n Zë spreken voor zichzelf. Het Boschbrandrapport 1930 Een belangrijke uitgave van de Ned. Heidemaatschappij 3oschbrandoorzaken Middelen ter voorkoming Vorige week verscheen een Rapport over de bosch- en heidebranden. Door de Nederl. Heidemaatschappij was in 1929 een commissie benoemd om dit vraag stuk te bestudeeren Reeds meermalen werd naar deze aan gelegenheid een onderzoek ingesteld. Zoo heeft eveneens de Heidemaatschappij in '01 een commissie benoemd om het boschbrand vraagstuk in studie te nemen In verschil lende ge-meenten zijn reeds verordeningen in betrekking tot het boschbrandgevaar vast gesteld. Toch gaat elk jaar nog een beduidend aantal H.A. bosch in vlammen op. De oorzaken liggen voornamelijk in het niet nemen van preventieve maatregelen, in onvoorzichtigheid, roekeloosheid en kwaadwilligheid. Langs spoor- en tramwegen komen nog veelvuldig bosch en heidebranden voor, hoe wel in dezen vermindering is te bespeuren. De Inspecteur-Generaal der Spoor- en Tramwegen beweert wel, dat de voorschrif ten, aan het treinpersoneel gegeven, zoo goed mogelijk zijn en ook worden nageleefd, de commissie echter meent, dat nog meer gedaan kon worden, zooals het aanduiden van brandgevaarlijke streken, alsmede het, na het passeeren van eiken trein, inspectee- ren van de brandgevaarlijke perceelen. (Ons lijkt dit een voor de praktijk te hoog ge stelde eisch. Red. L. en T.) Het nagaan welke machinisten de treinen reden na wier passeeren bosch- en heide branden uitbreken lijkt wel een heel goede maatregel, want veelal is het achteloos weg werpen van vuur en brandende poetslappen de oorzaak van den brand. Wanneer de spoor- en tramwegen meer en meer geëlcctrificeerd worden, zal het vraagstuk voor een groot deel zijn opgelost. Meer dan voorheen wordt echter aan dit vraagstuk aandacht besteed. Men treedt gemeenschappelijk op, n.l. door boschbrandweren op te richten. De commissie acht het gewcnscht dat aan dc oprichting van zulke brandweren, de meest mogelijke uitbreiding wordt gegev< en ook het door lands-, provinciale- en g meentelijke overheid zooveel mogelijk be vorderd wordt. Ook de hulp van militairen, die meerma len ingeroepen wordt is heel goed. Voor een goede regeling zou van geluid signalen, van de sirene bijv. gebruik ge maakt kunnen worden. Het gebruiken van de telefoon heeft nog belangrijke praktische bezwaren. Van ver bodsbepalingen kan slechts in bepaalde standigheden en met omzichtigheid gebruik gemaakt worden. Meer heil moet van de opvoeding der jeugd verwacht worden. Het rapport eindigt met een twaalftal wenken cn voorschriften n.l. 1. zorgvuldige verpleging der bosschen; 2. goede ver deeling door wegen en brandvrije strooken, in een aantal vakken; 3. brandvrije singels langs de spoor- en tramwegen; 4. brand vrije grensstrooken bij grove denbosschen 5. brandvrij houden der boschranden en rijwielpaden; 6. voorzichtigheid in de bos schen; 7. tijdelijke rookverboden; 8. afbran den van heide voor ontginningsdoeleinden alleen onder voldoende toezicht; 9. strenge straffen voor brandstichters; 10. 't publiek opvoeden; 11. oprichten van boschbrand weren; 12. Surveillance in brandgevaarlijke Aan het rapport zijn een aantal bijlagen toegevoegd o.a. over wat reeds in ons land en in het buitenland is gedaan in dit op zicht. Zeer belangrijk is wel bijlage IV: Hand- leidinc voor het blusschen van bosch- en heidebranden. Pelsdierenteelt Bij hot plaatsen van het artikel „Het fok ken van pelsdieren" in ons nummer van 27 Dec, 1930 is een fout gemaakt, die noodza kelijk hersteld moet worden. De schrijver, de heer A. Buyze, een bekend pelsdierenfokker, woont niet te Heelsum, zooals boven het artikel stond, doch te Beek bergen. Zij die naar aanleiding van dit artikel dus nader met den heer Buyze willen cor- respondeeren dienen te adresseeren: A. Buyze, pelsdiereniarm „Albinohoeve'', te Beekbergen. Bespuiting met Carbolineum De Plantenziektenkundigeu Dienst te Wa- geningen vestigt, nu het geschikte tijdstip daarvoor weer is aangebroken, de aandacht van alle bezitters van boomgaarden en fruittuinen op de goede resultaten, die ver kregen worden met een bespuiting der vruchtboomen met een 7% pet carbolineum- oplossing. Daarna worden, mits zij schade lijk optreden, zooals bladluis, bladvloo, schild luis, sommige vlindersoorten (o.a. kleine wintervlinder), op vrijwel afdoende wijze bestreden, terwijl door het vernietigen van mossen op stammen, aan andere insecten de winterschuilplaats wordt ontnomen. In het algemeen verbetert de algemeene gezondheidstoestand van met carbolineum bespoten boomen zeer, zoodat het gebruik van dit winterbestrijdingsmiddel ten zeerste kan worden aanbevolen. Men bedenke echter wel, dat cartjolineum geen universeel werkend middel is, zoodat het, voor het verkrijgen van veel en goed fruit noodzakelijk is later ook de noodigo Voorjaars- en zomerbespuitingen met andere middelen uit te voeren (Ayaarop later op het geschikte oogenblik de aandacht zal worden gevestigd) en de boomen voldoende en ra tioneel te bemesten. Ook voor de boomkweekers is het carbo lineum een zeer waardevol bestrijdingsmid del voor het kweeken van gezonde planten, zoodat de aanwending van dit middel op geen enkele kweekerij mag worden nagela ten. Het bestrijden van insecten op de boom- kweekerijen is reeds zeer noodig voor den binnenlandschen handel, maar is volstrekt onmisbaar met het oog op den exporthandel De bespuitingen kunnen worden uitge voerd met een 7y2 pet oplossing op appel, peer, pruim, kers, zoomede op vrijwel alle boom kweekerij -gewassen- Nadere inlichtingen over bovenbedoelde bespuitingen worden gaarne kosteloos ver strekt door en geschriften daarover zijn ver krijgbaar bij den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen; ook de op verschil lende plaatsen werkzame ambtenaren van dien Dienst verstrekken de gewensohte lichtingen. Ontvangen geschriften Een handig en practisch boekje voor de leden van den Chr. Boeren- en Tuinders- bond. Men zou het kunnen noemen een adresboekje voor die leden. Maar de vraag moetons van het hart, waarom toch zoo weinig Christen-boeren en -tuinders lid dezer organisatie zijn? Laat de volgende uitgave een stevige groei doen zien. Deze in het Westland goed bekende zaak zond ons een prijscourant van zaden, kunst meststoffen, bestrijdingsmiddelen en gereed schappen toe. Wij krijgen dit soort prijscouranten te genwoordig veel toegezonden en weten ove rigens uit den aard van de zaak ook wel, wat er zoo te koop is voor het tuinders- bedrijf. Welnu, met zoo'n beetje „vakkennis" dan bladerden wij deze prijscourant door. En terstond viel het ons op, dat de heer v. d. Beukei een goede kijk blijkt te hebben op wat de Wcstlandsohe tuinders noodig hebben. Wij weten ook dat alles gedaan wordt om zaad van liooge kiemkracht en in zuivere soorten te kunnen leveren. De bestrijdingsmiddelen, die aangeboden worden zijn betrouwbaar. Dat kan niet van allqs gezegd worden, wat op de markt komt en den tuinders aangeprezen wordt Gereedschappen en andere benoodlgdhc- den zijn van prima fabrikaat Het ver wondert ons niet, dat dc zaak van den heer v. d. Beukei een goede naam verwierf in het Westland. Voor Kamer en Tuin \\/enken voor enkele kamerplanten CYCLAMEN Deze planten moeten zeer nauwkeurig be handeld worden. Te droog is heel verkeerd en thans met het verwarmen onzor kamers is daar veel kans op. Te nat is eveneens verkeerd. Als de bol boven vochtig wordt gaan de bloemknoppen ook de bloemstelen en bladstelen rotten en is de plant weg. Dus ook niet boven op de aarde gieten. Veel frissche lucht Zet ze eens een poosje In een frissche kamer en neem voorzichtig met een vochtige doek of zeem het stof van de bladeren. Ze zullen U voor deze behandeling dank baar zijn. CACTEEEN VERZORGEN Meen niet dat de Cacteeën in dezen tijd maar geheel verwaarloosd mogen worden. De grond moet droog blijven, doch alge heel uitdrogen is ook niet goed. Ik geef zoo nu en dan één tweemaal per week, (ze staan in de huiskamer, waar het dag en nacht warm is) wat water, leiding water, waar ik een flinke scheut warm wa ter door doe. 'k Geef ongeveer een halve li ter water voor een twintigtal Cacteeën. 't Voldoet me heel goed. Ze zien er gezond en frisch uit. Een Haworthia fasclata heeft door een ongeluk een nacht in een diep schoteltje met water gestaan en lijdt aan de gevolgen daarvan. AZALEA INDICA Deze mooie kamerplant Is soms een bron van teleurstelling voor de bezitters, d.w.z. voor hen die de plant over willen houden om het volgend jaar weer bloemen in de ka mer te hebben. Hoewel wij meestal den raad geven de plant bij een bloemist „in de kost" te doen, willen we toch terwille van hen, die het wil len probeeren, een paar wenken geven. Tot het voorjaar in koele kamer, vorstvrij houden en besproeit en begiet de plant heel veel. Voor goede groei is vochtige bodem en vochtige lucht allebei noodig. Vóór den bloei ook veel besproeien. Ge weet wel met zoo'n verstuiver, zoo'n handspuitje. Tij dens de bloei liever niet Na den bloei ver welkte bloemen en vruchtbeginsels wegknip pen. In den zomer in zonnige kamer met veel frissche lucht Liever in den tuin, niet in de volle zon. Veel water en om de twee weken zéér verdunde koemest. Zekerder is het geven van bloemenmest Pokow, de eenigst goede, volwaardige bloemenmest, die ik ken. De kroon eiken avond besproeien. Aarde moet steeds vochtig blijven. WEET GE dat de gemeento Etten en Leur aan daar voor in aanmerking komende boertjes een kalfkoe ter beschikking stelt, mits ze minstens 1 H. A. weiland of bouw grond hebben. dat als een koe-kalf geboren wordt dit op gefokt moet worden en daarna aan de eemeentiQ afgestaan in ruil voor de koe, die dan eigendom van den boer blijft dat als een stierkalf geboren wordt, dit verkocht kan worden en 40 pet van den prijs aan de gemeente moet worden afge&'aan. dat in Amerika 29 Januari een besproking plaats heeft om te geraken tot vrijen invoer van Nederlandsche narcissen In dat land, welke invoer sedert 1925 ver boden was. dat de eerste gladiolenveiling dit jaar, te Beverwijk wederom stond in het teeken van lusteloosheid, weinig belangstelling en lage prijzen. dat de gladiolenteelt te de Krim (O.) een strop voor de verbouwers is geworden; iemand die voor eenige honderden gul den plantbollen had gekocht kreeg van de contracteerende firma, waarvoor hij ze verbouwde de mededeeling, dat ze alle afgekeurd waren, wat tegenwoor dig ook een manier is om van een lastig 1 contract af te komen. Geen Bezwaar self ge l ïelt Blo< kool, roode en witte savoUe. spitskool. Krop- door Rijkshoofdambtenaar Een hoofdambtenaar wil voor een nader te bepalen koopsom een hooge lijfrente (boven dc tarieven van een verz.-mij) betalen gedurende het leven van kooper e n eventueel van zijn echtgenoote. Bij eerder overlijden van steller dezes wordt de lijfrente door 1 ste kl. maatschappij voortgezet. Brieven met voll. inl. en opgave van leeftijd (en) onder No. 60 Bureau Landbouwblad. UW ADRES voor Uw DRUKWERKEN In verschillende plaatsen des lands flinke ijverige Personen gevraagd, (ook Dames) ter opleiding tot Inspecteur voor de afd. sparen voor huis en erf, (geen spaarkas en ook geen verzekering) maar rente op rente, ook bij opzegging. Aanvangssalaris ƒ50.— per maand, opklimmend tot ƒ200.—. Tevens Agentschap pen vacant, verdiensten 25.— tot 50.— per maand. Uitvoerige soil, worden ingewacht onder opgaaf van leeftijd en referenties aan de N.V. NIEUW- EIGENHUIS Jan Pm. Coenstraat 21, 's-GRAVENHAGE. GEBRS. EGBEKS' Graan- en Veevoederhandel Rotterdam, Wijnhaven *8, Tel. 35588. Tel gr. adres „Egbera" WIJ bieden aan franco boot/spoor Rotterdam. Prijzen zijn per 600 of 1000 kg., c VTSCHMEEL 12% vet, 1 t lor&vis Amerin meel. 65/67% 8% vet. 0 tot t f20.75 t f 21.— Drukkerij LIBERTASjc GQUDSCHI SINEEl >05 - ROTTERDAM j Telet. 2495-2496-2497-2498 Westnorvls N'oorsch Visch meel 60/62% eiwit. 10 12% vet 5 tot 7n/o zout f 18.75 Eviso, Engelsch Vlsch- meel 60/52% eiwit 12/ 14% vet. 3 tot 5% zout f 17.75 Heele gedroogde Garna len f 27.25 VLEESCH-DIERMEEL Geradlma Argentljnach Diermeel f 18 Levermeel 65/70% eiwit, 15/18% vet f 18.50 Vleesch-Beendermeel 46 pet eiwit 10% vet f 13.25 DIVERSE BIJ-AKTIKEI-EN Karnemelkpoeder 6-7% melkzuur, 4-6% Boter- vet, 33% eiwit, 40/43 pet. melksuiker Melkpoeder 34% 94/95% drooge 50% melksuiker i 1 Gedroogd Heelel 99% el- f44.— ichelpentneel f 4.50 Gemalen gedroogde pulp 20/25% suiker f f.— Dubbel gowasschen krijt f 3.25 Oesterschelpengrlt i -c Gedroogde Pulp 20/26% ADVERTEERT IN DIT BLAD KRACHTIGE ARGUMENTATIE Dat nog niet allen door-1 drongen zijn van de maat-{ regelen tegen de basterd- satijnrups, bleek dezer dagen bij een raadsvergadering in een der Noord-Hollandsche plaatsen. Daar is een politieverorde ning vastgesteld die verwij dering der rupsennesten ge biedt. Op een vraag van een de» raadsleden, deelde dc voor- ritter mede, dat uls het niet langs minnelijken weg kan, er altijd nog een sterke arm is. waarop bedoeld raadslid zegt, dat er enkelen zijn die er niets van willen weten. Ren zei zelfs, ging bij voort, dat als er iemand op zijn erf kwam hij hem zijn pooten kapot zou slaan. De verslaggever vraagt in het verslag zoo bij zijn neus langs, of dit pooten van de rups of van den bezoeker be treft. zich bevindt ten afsluitstoi vat. Per vat Levertrc vertrnan bcwaï in dit enlang olie le- zelfs de en moet A.B.C.D. Vitamin. grof. Prachtige gelijk- fu-— f 3.50 ITEN f 13 Brood, korrelig t 11.75 Gemalen Brood r f 12.10 Tarwegrlnd f S.« Tarwegrles Sesammeel 60% eiwit en vet Lljnmeel 40% eiwit e GrondnotenkoekJej m< f 6.5» f 10.60 Argo Inlai f 946 >et bul- f 760 roed 26/28 Grondnotenmeel 55% el- Soyaineel grof 48% el- wit en vet Kokosmeel 28% eiwit Lijnzaadkoekjes met cul Ronde kippenmals f f— Goede Buitenlandsche Gerst tl." t 7.- f 5.TS f 9!» f 911 f 8!S 1 flL- Bultenlandsche Joedo Buitenlajidsche Haver Gebroken Groene erw Zonnepltten, kleine ge- Hennepzaad Geplot Hennepzaad Urovo Gort gepelde gerst 100 kg. f 7.75 500 of 1000 kg. f 7.5# Ico's Kuikenzaad prima nstelllng: Gebroken Mals. d4 de Haver, Gerstegrutjes, Ka- ■lezaad, Gebr. Rijst, HennoB d. Gebr. Tarwe CO kg. f 5.50 per 100 kg. f 10.71 lco's ochtendvoeder ook voof Ikens. De juiste samenstel- voor de grootste elerpro- goeden opbouw voof poeder. Magere Melkpocdei Brouwersglst, Alfalfameel. Mal klemmeel, Sesammeel. Mal» suiker. Voederkalk. Koo!'.urt Kalk. Houtskoolkorrels iljn. per 50 kg. f 7.25 per 100 k?- VRAAGT PRIJSCOURANT

Nieuwe Leidsche Courant | 1931 | | pagina 12