l DINSDAG 16 DECEMBER 1930 n TWEEDE BLAD PAG. S DWALING Vóór eenige jaren werd een eenvoudig plattelandsbewoner in Zeeland gedagvaard tot betaling van een bedrag van f 4.291.14 aan één onzer bankinstellingen. Hij had n.l. aan genoemde bank opdracht gegeven om 2 aandeelen Danube Oil trading Company to koopen. De bank had daaraan gevoeg gege ven, had dc stukken geleverd en kwan met de rekening. De man was echter geneigd om deze som zoo maar tó voldoen, zoodat een procedure op tegenspraak volgde. Verscheiden verweermiddelen bracht hij in het veld. Eén van zijn sterkste stukken was wel zijn beroep op dwaling. Als eenvoudig burgerman, zoo stelde hij, had hij geen ver stand van beleggingen. Öp een gofden dag ontving hij echter bezoek van een vertegen woordiger van genoemde bankinstelling. Deze prees hem st:rk het fonds Danube Oil aan. Volgens zijn zeggen zou dit aandce.i spoedig 35 dividend geven. Momenteel kon hij deze stukk n nog voor 170 leve ren. maar binnenkort zouden zij wél tot 300 monteeren. Zij deden trouwens reeds 190 Kortom met klem van redenen tracht te de vertegenwoordiger te betoogen, dat enkele aandeden Danube Oil een uitsteken de geldbelegging waren. Onze boerenman had dezen expert vertrouwen geschonken, maar was natuurlijk bedrogen uitgekomen. Van al de schoone beloften was er geen en kele uitgekomen. Het was dan ook niet zoo heel wonderlijk dat hij weigerde goedschiks te betalen. Ware ik juist ingelicht zoo verdedigde hij zich dan zou ik zeer zeker die petroleum-aan- deelen niet gekocht hebben. Maar ik ver keerde. in dwaling. Aan de Rechtbank te Middelburg en later ook aan het I-Iof te '-Gravenhage en den Hoogen Raad werd dus de vraag gj- stcld, of in casu dit heroen op dwaling on ging. Om nu maar dadelijk met het ant woord in huis te va'len, in alle instanties werd dit beroep verworpen. Alleen de ad vocaat-generaal bij den Hoogen Raad was €r voor te vinden. Onze wet zegt, over dwaling niet veel. Alleen bepaalt art. 1358 B.W., dat op grond van dwaling een overeenkomst vernietigbaar! is, indien er gedwaald wordt over de zelf standigheid der zaak, welke het onderwerp der overeenkomst uitmaakt. Heel ve 1 wijzer maken deze woorden niet Het komt er im mers maar op aan, wat onder ..zelfstandig heid der zaak" moot worden verstaan. Zoo zonder meer is deze term niet duidelijk en het is te hegrijpen, dat zoowel de wetenschap als de rechter getracht hebben daarvan een definitie to geren. Volgens een arrest van den Hoogen Raad van 30 Mei 1924 is er juridische dwalimr, indien zij omstandigheden betreft, welke voor de dtvaleride partij de eigenlijke gron i van het aangaan der ."bintenis opleveren en de wederpartij zulks weet of geacht moe- worden dit te h ïbbcn begrepen. En ook iu zijn arrest over de aandeden Danube Oil geelt ons hoogste rechtscollege een min of meer analoge definitie. Met enkele vcorbecldon is duidelijk te maken, wat do ITooge Raad met d'ze min of meer ingewikkelde woorden bedoelt. Indien ge een bosch koopt, waar a gens den verkooper 40 000 boomen in staan', kunt ge u op dwaling beroepen, mits maar koim vast te staan, dit de koop uwerzijds niet was gesloten, inden ge met het geringere aantal boomen beleend, waart geweest en ook de t" gen partij dit had moeten begrijpen. Her zelfde geldt, indien een machine, ondanks gedane toezegging, achteraf niet zuinig in stoken blijkt te zijn, mits maar weer wordt bewezen, dat dit zuinig stoken voor u zoo belangrijk was, dat ge haar anders nooit g:- korht zoudt hebben en ook de wederpartij daarmede bekend had kunnen zijn. Het komt er dus maar on aan, dat één of me«i eigenschappen ontbreken, van wier aanwe zigheid partijen het aangaan der overeen komst afhankelijk hebben gesteld. Wanneer we nu weer tot onzen gedupeer den aandeelhouder terugkeeren, zal allic'# hij u de vraag opkomen, waarom in dit gr val toch geen dwaling is aangenomen. Ver schillende eigenschappen van het aan de"), die waren toegezegd, bleken toch achteraf niet te bestaan. En desondanks heeft dc Hooge Raad het beroep op dwaling verwor- jen, omdat, zijns inziens niet was komer vast te staan dat heide partijen van het aanwezen der bovengenoemde eigenschappen de koop en verkoop afhankelijk hebben gesteld. Menigeen zal deze houding van óns hoog ste rechtscollege eenigszins vreemd vinden Hetmoet dan ook dadelijk worden toege geven, dat de vraag van juridische dwaling moeilijk te beantwoorden is en afhangt van de waardeering der feiten. Zoo is het ook mogelijk, dat de advocaat-generaal bij don Hoogen Raad in tegenstelling met dit col lege zelf wel in ons geval dwaling aannam. BINNENLAND. GED. STATEN VAN FRIESLAND u Drinkwatervoorziening Ged. Staten' van Friesland hebben de N.V. Intercomm. Waterleiding Gebied Leeuwarden gevraagd of zij in staat en bereid is, de drinkwatervoorziening ter hand te nemen van de gemeenten in Friesland, die niet bij een waterleiding zyn aangesloten. OUD-MINISTER KAN IN GRONINGEN Oud-Minister J. B. Kan heeft gisteren een bezoek gebracht aan de ontginningen van de N.V. Vereenigde Groninger gemeenten, waar thans ongeveer 1200 werkloozen, af komstig uit Groninger en Drentsche gemeen ten, te werk zijn gesteid. Bezichtigd werden de ontginningsterreinen te Jipsinghuizen en te Zuiderveld. NEDERL. RIDDERORDEN BESTUURSLEDEN. In de dezer dagen gehouden vergadering van de Vereeniging van leden der Neder- landsche Ridderorden zijn nog als bestuurs leden gekozen de hoeren Jhr. II. J. Repelaer an Driel, thesaurier van H. M. de Konin- ging en II. J. Phaff, kapitein der Grena diers, de laatste bestemd voor vervangend secretaris. DE INDIE-POSTVLUCHTEN Het In,dië-vliegtuig de PH-AEO, is te Boe dapest aangekomen. Het refourvliegtuig, de PH-AGA, is te Calcutta gearriveerd. Dit vliegtuig heeft 445 K.G. mail aan boord, •aarbij 70 K.G. voor Parijs bestemd. Maar toch, bij eenig nadenken zult ge begrij pen, dat er voor ons hoogste rechtscollege wel degelijk motieven waren om hier liet beroep op dwaling te verwerpen. Allereerst moet niet worden vergeten, dat enkele toekomstige voordeelen waren toegezegd, liet dividend zou 35% worden en de koens zou tot 300% stijgen. Ge gevoelt dat dit heel iets anders is dan een door den verkooper gegeven verzekering omtrent eigenschappen, die reeds op het oogenblik der con traets]uiting bestaan. Immers ih eeh dergelijk geval heeft de verkooper zelf kunnen nagaan, of de verzekering juist is en d'e kooper mag op de stellige verkla ring van den verkooper afgaan. Maar bij deze aandeelen wordt een toekomstig divi dend en een toekomstige stijging toegezegd Juist daarom had de kooper deze verzeke ringen niet zoo hoog .aan mogen slaan. Hij kon immers weten, dat noch do vertegen woordiger, noch.de bank het in haar macht had om de verdere koers clezer'stukken te bepalen. Talrijke factoren oefenen daar invloed op uit. En het moet dan ook ieder weldenkend mensch duidelijk zijn, dat dergelijke schoone beloften weinig zeggen en cum gra.no sa lis moeien worden opgevat. Precies hetzeifde beeft, men, wanneer, een gedane toezegging zich 'beperkt tot eenige vage algemeene bewoordingen. Niemand zal er aan denken om C. en A. Rrennink- meyer aan "te* spreken op grond van. hun advertentie, dat zy voordeeliger zijn, indien hij achteraf zou ontdekken, dat hij elders zijn costuum goedkooper Jiad kunnen krijgen. In de tweede plaats blijkt uit de geheele situatie, dat onze Zeeuvvsche boer gokje heeft willen wagen. Anders had hij zijn geld toch niet gestoken in zulk. een onbekend fonds en in deze vreemde maat schappij. Hij heeft waarschijn]ijk gemeend door deze speculatieve aandeelenslapende rijk te worden en hét ós', dus zeer twijfel achtig, of hij werkelijk wel zoo onnoozeL ie geweest als hij zichzelf in deze procedure voordeed. Hoewel de Hooge Raad een en ander niet met. zooveel woorden zegt, zullen deze overwegingen' wel aan zijn beslissing ten grondslag geïëgen hebben. Dit alles toch in aanmerking genomen, js het óp zijn minstgenomen dubieus, of die prachtige toekomstverwachtingen wel zulk een be langrijke rol hebben gespeeld. Met name was niet komen vast te staan, dat de Bank had kunnen begrijpen, dat uitsluitend daar om tot den koop was besloten. Zoo is derhalve het beroep op dwaling verworpen, hetgeen echter nog niet wil zegen, dat (niet op andere wijze met name door zijn beroep op bedrog" aan de zijde van den vertegenwoordiger or boertje aan zijn betaling kan ontkomen. Mr. H. BAVINCK. HET TARWEWETJE memorie van antwoord. Verschenen is de memorie van antwoord op het vcorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp, houdende bepalingen iri het belang van de inheemsche tarweteelt. De minister merkt daarin o.a. op, dat het hier een regeling beJvft, waarbij het tech nisch element een grootu plaats inneemt. Daar naast kan, voor een sociale regeling, een ruime bevoegdheid tot het vaststellen van uitvoerings maatreden gij algemeenen maatregel van be tuur niet worden gemist. Dat krachtens het onderhavige wetsontwerp ook de verwerking pp el meel VEREEN. VAN NATUUR- EN GENEESKUNDIGEN aiste De minister wijst er met groote nadruk op, dat het wetsontwerp door de regeering niet zai worden gebruilct om te bewerken dat „de aanwezige inlar.dsche tarwe, van welken aard ook, in het brc-od komt", doch dat vóór alles zal worden rekening gehouden met de vraag, of de tarwe zich daartoe leent. Slechts in het nauwste verband hiermede en onder opmer king, dat het dus geen richtsnoer is, kan de minister vrijheid vinden, een maximum-per centage van 25 pCt. in het ontwerp op te nemen. De nadere uitvoering zal men hebben te ver achten in de richting van wat men is gaan jersen een maal- er. menggebod. Een teeltpremie of een hoog invoerrecht uden een te kunstmatig karakter dragen. Den -orgestelden maatregel acht de minister krachtig genoeg om tegen incidenteelé agra rische verwarringen," te waken en dus zoowel don tarwevertouwers eenigszins te helpen als de telers van andere producten voor onge dachte en ondoordachte concurrentie te vrij waren, terwijl de kracht niet zóó is, dat agra rische wijzigingen, die het gevolg zijn van wijziging in de wereldconstellatie, kunnen worden tegen gehouden. De minister voldoet gaarne aan den ge- uilen wen sell, om', den duur der regelinp- aan een nauwkeurige, tijdsbepaling te binden Een bepaling is daarom :nog opgenomen om den vverkingsduuirtot 3 jaar te be- pale Het zwaartepunt in de productiekosten van brood ligt in andere factoren dan in den graan priïs. De Minister zet voorts uiteen, dat het ont werp voor de meclimportsurs geen ernstige gevolgen kan hebben en dat aan de graanmaalderyen geen monopolistische positie wordt gegeven. Natuurlijk zullen maalderij zoowel als im port eenige bezwaren ondervinden, maar de Minister vertrouwt, dat zij die bezwaren zul len weten te overwinnen. De vraag of het Amerikaan sehe meel een gedumpt artikel is, kan de Minister niet be vestigend beantwoorden. Het denkbeeld van verplichte afname ver werpt de Minister. Hij acht geen slechtere introductie van het nationale product denk baar. Ook hei; contingenteermgsstelsel acht dc minister niet geschikt. Wat het gevaar van uitbreiding van den temt betreft, meent de minister, dal. een voor zichtige hanteering van het percentage en be- cordeeling van het in aanmerking komende graan een abnormale uitbreiding van de tarweteelt zullen verhoeden. PROV. STATEN VAN N.-HOLLAND BEGROOTING 1931 NA DE AANVARING Hst N&torlandscke stoomschip Usselhavenkwam nabij Hamburg in aanvaring met het motorschip Oakland'Een folo yaii do MIIsselhaven"t/'^" ■olgenöe eelén ln handen :t wachten is e\ te onteig-eningsi Z.-Holland De Chr, Vereeniging van Natuur- en Geneeskundigen in Nederland hield Zaterdag haar algemeene vergadering in het Jaarbeurs restaurant te Utrecht. Een foto van de aanwezigen. Aan de Tolleneoir volgende tollen op dersteog te Eve-rdln derdorp naar Hogm pad onder Alphen den Leljweg onder 1 weg onder Alkemal weg onder Fijn: dingen Mat •eed-s Opheffing van Tollen. lssle is voorgesteld de heffen: resp. op de Pol- tegelijk de opheffinf Ook Gedep. Staten zijn, ev< ran waterstaat, bereid te be Ie grondslagen in het rappoi an Rijkspersoneel aangegevc eringen worden ter hand g. n de bedoeling van Ged. Stat onderhandelen over de ten be erbetering van het veer ran Mlddelharnis van de loca.ll-' IJdrage. Ged. Staten zullen na loedig mogelijk met voor- Electriclleit en Drinkwater opening vermoedelijk go zijn gesteld, bedraagt hel Vaartenplan Westland Omtrent de uitvoering van het bekende vaar enplan in het Westland, wordt door Ged. Staten nog overleg gepleegd met het Hoog- an Delfland, de betrokken ge meenten en andere belanghebbenden. Het Dijkgraaf en Hoogheemraden gevoerd overleg bevindt zich reeds in een vergevorderd stadium doch alvorens Ged. Staten hun houding met betrekking tot deze aangelegenheid definitief kunnen bepalen, zal zekerheid moeten bestaan aangaande de opvatting van gemeenten en veilingsvereenlglngen over de uitvoering van het ontworpen plan en zijn geldelijke gevol gen, dit mede ln verband met de groote ver betering der wegen. Utrechtsche gedeelte. ALG. VEREEN. VOOR BLOEM BOLLENCULTUUR DE 165e VERGADERING. In het Krelagehuis der Algem. Vereeni ging voor Bloembollencultuur te Haarlem is gister de 165e algemeene vergadering van genoemde Vereeniging gehoud'en. In z'n openingswoord herdacM de voor zitter, do heer E. H. K re lage allereerst de sinds de vorige algemeene vergadering gestorven leden, t w. Willem Schochuys te Uitgeest, sinds 1860 lid der vereeniging, Theodoor van Waveren, in 1915 lid van hi^ hoofdbestuur; Hein Ruysenaars, van 1D19-* '23 en 1925—'29 lid van het hoofdbestuur: C. H. Damen, oud-lid van het hoofdbestuur; G. van der Mey, P. Nelis, A. Ie Clcrcq, .be stuurslid der afd. Sassenheim; Willem Warnaar Jr., te Sassenheim, lid van ae commissie voor de bloemenkeuringen, en J. C. Peereboom, lid dier vereeniging en direc teur van Haarlems Dagblad. Naar aanleiding hiervan merkte Spr. ech ter op, dat naast verliezen toch ook geluk kig van een voortzettende aanwas van r we leden en vereeipgingen sprake is, dat de vereeniging thans 57 afdeelingen met 5900 leden telt-, en d'e vestiging vai deelingen te. Zwijndrecht en in Oostelijk Groningen weldra een voldongen feit zal zijn. Toestand betrekke'ük gunstig. Voorts vestigde hij,er de aandacht op dat, hoewel de vette jaren voorbij zijn, het bloembollenhedrijf zich in deze economi sche depressie toch flink weet staande tc houden. De verminderde koopkracht in h©t buitenland heeft zich in T930 nog niet doen vóelen. De cijfers tot en met October lee- ren, dat de uitvoer in 1930 over dat tijdvak heeft bedragen 43 millioen kilo tegen bijna 32 millioen kilo in 1929 en 40 millioen kilo in 1928 in het overeenkomstige tijdvak. Wat het gewicht betreft is dus het cijfer van 192S weer bereikt en zelfs overtroffen. Naar de waarde is de vergelijking minder zuiver, omdat voor de genoemde jaren niet de zelfde eenheidsprijs geldt. Ook de onderlinge handel in het bollen- district verliep normaal, en ofschoon men nog eenigszins vóór naweeën van den of meer speculatieven handel in. nieuwighe den bevreesd was, leverdén de onderlinge verrekeningen op 1 November tegen moeilijk heden van 'beteekenis op. Dit zijn alle tee kenen van een naar omstandigheden gezon den toestand. Zorgen der toekomst. Het beeld zou echter verre van gelijkend 'zijn, jndien niet gewaagd werd van de gen der toekomst. Het aantal landen, dat strenger toezicht noodzakelijk acht op den invoer van bloembollen neemt gestadig to; Het afgeloopen jaar heeft voor den export zelf veel moeilijkheden opgeleverd tengevol ge van de abnormale hoeveelheden regen voor en tijdens het veruendseizoen, waardoor het, in verband met den korten tijd waarin de verzendingen steeds moeten plaats heb ben, niet steeds mogelijk gebleken schijnt te zijn, de bollen voldoende droog te zenden, waardoor rottings- en schimmel- verschijnselen niet konden worden voorko men. Dit heeft in Duitschland in 't bijzonder aanleiding gegeven tot bezwaren; in verband met de nieuwe^ verordening waarbij de' in voer o.a, ook van bloembol] en waarop schim mels voorkomen verboden is. Het is van het grootste belang, men kan het zelfs een levenskwestie noemen, dat al les in het werk wordt gesteld om te zorgen, dat voortaan d'e bollen alleen dan verzon den worden, wanneer ze voldoende droog zijn. Het is niet alleen de exporteur, die hiervoor te zorgen heeft, maar ook de kwoe ker, van wien verwacht wordt, dat hij zijn bollen goed' droog aan de exporteurs zal af leveren. Het ware te wenschen, dat de veL lingen bereid waren, haar medewerking !e verleenen om bet veilen van 'bollen, dié ziek of minderwaardig zijn, tegen te gaan. De exporteurs zullen ernstig hebben na to gaan, of zij door onderling een later tijdstip van verzending vast te stelen, of door an dere maatregelen aan de 'bezwaren kunnen tegemoet komen. Afgezien hiervan, zal boven dien de "grootst mógelijke zorg besteed behooren te worden aan de kwaliteit en den gezond heidstoestand1 der te verzenden bollen. Krachtige propaganda. Inmiddels wordt de propaganda voor dén afzet van onze producten voor rekening van het door het centraal bloembollen-comité be heerde 2 cent per Roe-fonds met kracht voortgezet en het zal in verband met de grootere productie der volgende jaren zeker noodzakelijk zijn, in deze richting nog veel meer te doen. Mochten de bedragen, die uit het fonds hiervoor beschikbaar gesteld kun nen worden (rond f 25.000 per jaar) niet toe reikend blijken. dan ligt het zeker op den Wég der regeering, doo - een subsidie dit. be drag te verhoogen, daar deze steun geheel in overeenstemming zou zijn met de door den minister van binnenlandsche zakén cn landbouw ter zake geuite denkbeelden. Nadlat; Spr. hierop nog een en ander had medegedeeld aangaande de in het komende jaar in het Vereenigingsgebouw te houden tentoonstellingen, werd de heer Krelage, welke als voorzitter aftredend was, opnieuw voor 'dteze functie gekozen. Voorts vond een Statutenwijziging plaats. JOHANNES STICHTING Nartoft Zaterdagmiddag de officieelc in stallatie van den lieer en mevr. Ubbink-van Dijk als directeur en directrice van de Jo- hannes-Stichting had plaats gehad, werd den verpleegden naar aanleiding van dit feit Maandagavond een feest aangeboden. In een der groote recreatie-zalen waren ruim 200 verpleegden bijeen, om den avond gezellig te vieren. Onder -het tóezingen van Ps. 17 4 door alle aanwezigen werden de directeur en de directrice binnengeleid. Nadat de directeur een kort welkomst woord had gesproken, werd de avond ge opend met het zingen van Ps. 118 11 Daarna trad op de heer Feyten, uit Utrecht, die ernstige en luimige voordrachten ten gehoore bracht. Vooral de aanwezigheid van den voorzitter der vereeniging, Prof. Dr. H.' Visscher, verhoogde de feestelijkheid. In de pauze werden de aanwezigen onthaald op chocolademelk en gebakjes, en werden siga ren gepresenteerd, terwijl het zustorkoor eenige liederen ten gehoore bracht. Dat de verpleegden genoten, was duidelijk merk baar. Sommige liederen werden spontaan door allen meegezongen. Nadat Prof. Visscher nog een vriendelijko toespraak had gehouden, moest hij weer vertrekken. Tot laat in den avond werd nog genoten van de voordrachtkunst van den heer Feyten. De feestavond werd be ëindigd door den directeur, en na het zin gen van Gezang 180 verlieten allen dank baar en voldaan de feestzaal. Het was voor allen een feestavond, waar- i over zeker nog lang zal worden gesproken, Doe er wat I Kloosterbalsem op is he» gewone gezegde, als me heeft gesneden, gestooten, gebrand, geklemd of gesch-imd. Die verzacht, zuivert en er blijven géén Uttcckeni. Kloocterbalsem ,,Ceen goud zoo goed" C. DUBBELMAN t Hedenmorgen is in Eudokia te Rotterdam in den ouderdom van bijna 59 jaren overle den de heer G'Dubbelman, die gedu rende vele jaren izoowel in Bolnes, Ridder kerk en Slikkerveer een vooraanstaande plaats heeft ingenomen in het kerkelijke en politiekeleven. Van jongsaf aan had hij de A. R. beginselen lief gekregen en ze in zijn leven steeds uitgedragen. En wanneer het er op aankwam, wist )iij zich daarvoor ook groote opofferingen te getroosten. Herinnerd behoeft sleöhts te worden aan het gebeuren in 1906; toen zijn liberale patroon hem met ontslag dreigde, wanneer hij het lidmaat schap van den Raad voor de A. R. Partij aannam. De heer Dubbelman is daar echler niet voor teruggedeinsd en vanaf 1906—1923 is hij met veel vrucht als lid van den Ge- meneteraad 'van Ridderkerk werkzaam ge weest Mede door zijn invloed z'jn verschil lende groote werken tot stand gekomen. Zijn invhv.'t» was steeds zeer groot. Ook zijn tegenstanders wisten hem te waardee- r'en, en hij had steeds wat men noemi „het oor van den Raad". Als voorzitter van de A. R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje." heeft hij vanaf de oprichting, zijn krachten gegeven en is ook in dezé functie een leidende en stuwende kracht geweest in het politieke leven. Doch ook op ander terrein heeft dc heer Dubbelman zijn krachten gegeven. Gedu rende 28 jaren, van de oprichting af, is hij voorzitter geweest van de Vereeniging „Een School met den Bijbel", terwijl hij tevens bestuurslid is geweest van dc Dr. A. Kuy- pcrschool voor L, O. en U. L. O. te Ridder kerk. Daarin toonde hij zijn liefde voor het Chr. Onderwijs. In het kerkelijke leven liet de overledene zich eveneens niet onbetuigd. Toen op 12 Mei 1925 de Gerei'. Kerk te Slikkerveer werd geïnstitueerd was dit mede zijn werk en was vooral hij het die hiertoe den stoot had ge geven. Verder besteedde hij zijn tijd voor "Evan gelisatie, o.a; op-de Zondagsschool en was. hij ook nog lange jaren bestuurslid van de Vakteekenschool. Enkele jaren geleden, in 1923, is de heer Dubbeldam als lid' van den Ra^d heenge gaan. Thans heeft een langdurige ziekte, die tenslotte operatief ingrijpen noodzakelijk deed zijn, een einde gemaakt- aan dit zoo arbeidzame en welbestede leven. Uit Oost-Indië GEDENKBOEK DER ROTTERDAMSCHE BURGERIJ. •SOERABAJA, 15 Dec. (Aneta). Do plech tige uitreiking heeft plaats gevonden van het gedenkboek, aan het korps mariniers aangeboden door de Ilotterdamsche burge rij ter herdenking aan de uitreiking van het vaandel op 16 September 1929 door ILM. de Koningin. Het was tevens de dag dat het 265 jaar geleden was dat liet korps werd opgericht. INDISCH BLAD IN BESLAG GENOMEN. TASIKMALA.TA, 15 Dec. (Aneta). De op lage van de „Sepatahoean" van Donderdag is voor de verspreiding in beslag genomen omdat daarin een anonieme briefkaart was afgedrukt, door mevrouw Soekarno uit Magelang ontvangen, van zoodanigen in houd, dat publicatie ongewcnscht werd ge acht Land- en Tuinbouw. UITVOER VAN EIEREN NAAR ENGELAND I» de week- van 8 tot 14 December zjja lekens het recept iu zijn bezit heeft. ALGEMEENE NEDERLANDSCHE PLUIM VEEFOKKERSVEREENIGING >ezer dagen hield de Algemeene Xederlam :s, oud-voorzitter der over de resultaten .behaal Georganiseerde Fulloruinbo van. het uitgebrachte jaar Vervolgens memoreerde ding van Prof. Dr. Berger plaats gehad op het mini: tusschen de Landelijke Geo iet de Lat lelijk® U'Udlng a pr., dat onder lei en samenkomst had erie van landbouw, ranlseerdc Pullorum no veld. doordat de leden van het P. B. ln dé L.G.P.B.. wnardoor er voo één centraal lichaam zal zijn, dat heele land leiding heeft. V. Ie Hennepe een lezing Vld Wereld Pluim Londen. Aan de hand van licht- ebelden toont hli verder verschillende inzen dingen van de "Wereldtentoonstelling te Londen. Hierna hield de schrijvlnj ?rlandsc-h A.N.P.V :eld: Beoordeeling i uit Ape!— fokkers doorn .een korte beschouwing over UJkheid van het weder instellen d dagen, zooals die vroeger door de j georganiseerd. HET PAARD VERDWIJNT Op de te Hoofddorp gehouden Jaarltlksch® Wlnterpaardeninarkt was geen enkel paard aan gevoerd. Zelfs waren geen kooplieden komen MIDDEL TEGEN MOND- EN KLAUWZEER Door den heer H. Cillekcns te Roermond is aan don Minister van Landbouw onder zoek gavrangd onder toezicht van Dr. Fren- kel, directeur van den veeartsenijkundigén dienst te Utrecht naar de toepassing, van een middel tegen mond- en klauwzeer, waar van de heer Cillekcns het recept in z'n bezit heeft Schoolnieuws. .i late Jaarcollect den UI van lijst 19 PSugJurn Veeuwoud Vuu: f 77.60S.9S J33.3S 148. SO 101. 204.— SO.50 202.13 96.SO 143.SO Larig. rag bez Nw.-Wetering Moerdijk Totaal van 500 L. Te Appelscha e (ICerkcoll.) dcLck":::::: ale comlté's f 81.192.37 de collecte ongeveer ver- bonter toont een mooie stlj- Mr. J. HANGELBROEK. „Een School met den Bijbel". MIST Een mejltjkc laak: toprtiurend en tnpesvamun uitkijken ar, er soo 1 Jf Jlen fi, - —t v-j heel tretnip

Nieuwe Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5