JAeercx c\eec\ \'\s\c,o -xxeewv DINSDAG 28 OCTOBER 1930 Gemengd Nieuws. EEN DUEL OP DE SCHUIT. Te Zwolle kwamen twee schepen met el kaar in aanvaring. De knecht van een der schepen, H. M. uit Hoogeveen, schoot uit een knalpistool. De schippersknecht van het andere schip, J. A. P. uit Drachten, greep hierop een echte revolver en loste eveneens een schot. De politie nam dc wapens in be- GEVAARLIJKE SUJETTEN. Aanhouding wordt verzocht van den straatroover en autobandiet W. Reiners, die te Dusscldorf een politie-agent neerschoot. De marechaussee te Oldenzaal heeft al daar aangehouden twee Duitschers, afkom stig uit Hannover, die in het bezit waren van de modernste inbrekerswerktuigen, loo- pers, groote, vlijmscherpe dolken en mas kers. Zij zijn aan de Duitsche politie uitge leverd. DOOR DEN TREIN GEDOOD. De ongeveer 50-jarige J. T. verblijf hou dende in een logement te Beverwijk werd nabij den onbewaakten overweg in den Pruimendijk van de spoorlijn Beverwijk Uitgeest door een trein overreden en gedood. Vermoed wordt dat het slachtoffer op weg naar zijn werk langs de spoorbaan is geloo- pen en toen bij het oversteken van de lijn door den trein is gegrepen. ONTSPORING VAN EEN LOCOMOTIEF. Bij Gorinchem is een locomotief van een goederentrein ontspoord, waardoor vertra ging in het reizigersverkeer en het goederen vervoer ontstond. Dc reizigers moesten over stappen en de goederen werden overgeladen Thans is het verkeer weer hersteld. DE TILBURGSCHE INBRAKEN. Dc te Tilburg wegens inbraak en diefstal aangehouden J. II. uit Botterdam, heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij werd naar het ziekenhuis te Breda overgebracht, waar dc kogel is verwijderd, die hem bij zijn vlucht in het zitvlak was geschoten. Als medeplichtige werd aangehouden A. do N. uit Tilburg, die den laatsten tijd te Tilburg verblijf hield. Uit Oost-lndie NIEUW ZIEKENHUIS TE POERWAKARTA Omtrent het pas geopende nieuwe zieken huis der zending, Bajoe Asih te Poerwakarta, lezen wjj in een artikel in liet Bat. Nbl. o.m.: De geschiedenis van den zendingsarbeid op medisch gebied in Poerwakarta is gauw ver teld. In het groote, ook door de vestiging van groote landbouwondernemingen zeer belang rijke cultuurgebied, waarvan Poerwakarta het centrum is, bestond jaren geleden geen be hoorlijke ziekeninrichting. De behoefte aan een centrale inrichting die een groot gebied bestrijkt ter voltooiing van deze medische organisatie werd steeds drin- zij vervuld door den bouw gender, en thans van Bajoe Asih. Zijn de plannen in breeden opzet ontwor pen, de geest bleef nochtans gericht op een toekomst, die nog veel meer zal eischen; thans kunnen 103 patiënten worden opgenomen, maar in de plannen is rekening gehouden met uitbreidingen, die het 3- of 4-voudige aantal omvatten; komen die op den duur tot stand, dan zal Bajoe Asih een gestichtsbevolkjng 600 zielen (patiënten en personeel tezamen) kunnen huisvesten I ECONOMIE EN FINANCIEN chappüen verbiedt. Door dez? oncurretttie met Engeland b'emot sterk heeft weten te ontv teen gevangen gelegd worden onder de gehoor zaamheid van Christus. Bijzonder viag Is ïn dit boek de omschrijving van het wezen des geloofs. Het geloof wordt voorgesteld als een Impulsief vertrouwen, dat ontstaat door ons visioen van datgene in Chris tus, dat onze behoeften bevredigt Dan houden wjj het. toch liever met het antwoord op vraag 21 van onzen Heldelb. Catechismus. Over het raadsel deB lUdene sprekend, wordt het-als on.gelpofltjk voorgesteld aan te nemen, dat Jezus b.v. een aardbeving op Messina kon ■veroorzaken. En bU wijze van-sluitrede, omdat vooropgesteld werd, dat God is als Jezus, wordt dan gezegd, dat zul" kan worden tgegesc dat de Heere niét doet?" De oplossing van het raadsel des ltjdens wordt gezocht hierin, dat de wereld )s In een stadium -ording. Maar hot verpand tussch i toegeschreven, pe Heilige Schrift Vraag en Antwoord. Boeken en Geschriften. Vragen moeten vergezeld gaan van 20 ets. aan postzegels, zullen zi] voor beantwoording tn aanmerkinp komen. Rectificatie. Onder no. 977 stond abusieve lijk: art. 27, 2e lid zegelwet, dit-ipoet zijn: art*37, lie lid. 983. B. H. te P. heeft in huis last van groo te en kleine slakken en zoekt nu naar een afdoend middel om van dit ongedierte ver lost te worden. U plaatst op den grond in de kamers eeni- ge schoteltjes (liefst zoo ondiep mogelijk) en vult deze met bier (gewoon lager bier is hier voor geschikt). Dc slakken komen op de lucht ivan het bier af en verzadigen zich, maar vinden hun doocl hierin, doordien zij verdrinken in het nog overgebleven vocht. 984. H. T. te R. 1. De wet noemt bij art. 695 B.W, geen uitzonderingen. Zoudt U die dus op eigen gelegenheid gaan toepassen, clan handelt U in strijd met genoemd wets artikel. De onder punt 2 genoemde kosten kun nen in de te stellen eisch tot schadevergoe ding opgenomen worden. De rechter maakt dan wel uit, of en tot welk bedrag kan toegewezen worden. 3. Na. dertig jaren treedt verjaring in. 985. G. S. Kwitanties, betrekking hebbend op vastgesteld plaatsengeld, moeten van ze gel voorzien zijn. Hot betreft hier n.l. geen vrijwillige bijdrage of iets van dien aard, doch louter een koop en verkoop. 986. A. v. d. H. te A. Naar onze meening heht U recht op schadevergoeding voor zoo ver U kosten gemaakt hebt om een en ander in orde te maken, teneinde het door U ge huurde huis te kunnen betrekken. Immers, ast staat., dat dc eigenaar U het huis wilde verhuren, want hij bood den makelaar pro visie aan, voor de in beginsel gesloten huur overeenkomst. Maar U kunt o.i. geen aan spraak maken op f 75 welke U thans in drie jaren meer moet verwonen. Dat huis «au door ligging of ruimte wel wezenlijk f 25 huur per jaar meer waard zijn, zoodat moei lijk van geleden schade kan gesproken wnr- den. 987. Z. te S. Uit he-t door u opgegeven be lastingbedrag blijkt, dat u naar een hooger inkomen zijt aangeslagen dan u volgens uw opgave hebt genoten. U doet daarom het beste om zoo spoedig mogelijk te recla- meeren. 988. W. te M. Het, is inderdaad zoo, dait, indien bedoeld persoon de bron van inko men had op 1 Jan. 1929, hij moet worden aangeslagen naar het >ver 1929 genoten in komen, waarop het bedrag aan premie voor levensverzekering in mindering mag worden gebracht. De mededeeling van den kommies kan, zooals deze door u is gesteld, niert. juist zijn Alleen als bedoeld persoon na 1 Jan s,9 elders is benoemd, wordt geacht dat hij 'een nieuwe bron van inkomen heeft en moet zijn inkomen worden geschat Daarvoor neemt men in /.on'n feval 12 X het maandsalaris dat op 1 Mei '30 genoten wordt. rarca w OO\T Wanneer U bedenkt, dat in de model- fabrieken van Blue Band moeite noch kosten worden gespaard om het vol maakte te bereiken Wanneer U nu eens de kwaliteit met aandacht proeft Wanneer U beseft, dat Blue Band 30 cent per half pond kost Dan koopt U natuurlijk uitsluitend Blue Band - versch gekarnd S B. I4-0MI H.

Nieuwe Leidsche Courant | 1930 | | pagina 8