Morgen Woensdagmiddag om 2 uur OPENING DER 9ftflfl Etalages dingen mee naar f ^UÜU Uw belangstelling Groote Winkelweek Reclame 1000 GESCHENKEN O 1|) nfll) DINSDAG 23 SEPTEMBER 1930 TWEEDE BLAD PAG. 6 INGEZONDEN MEDEDEE1 ING Kreymborg-coupe bewijst Uw goeden smaak STADSNIEUWS GEMEENTERAAD De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Maandag 29 September 1930 des namid dags te twee uur, in het gebouw „Tot nut .van 't Algemeen". Te behandelen onderwerpen: Benoeming van een tijedelijke leerares in het Engelsch aan de Hoogere BurgQt- school met 5-jarigen cursus, voor den cur sus 1930-1931. Benoeming vane en onderwijzer aan de Jongensschool, voor den cursus 19301031. Benoeming van een onderwijzer aan de Jongensschool voor U. L. O. an de Pieters kerkstraat. Balansen en Verlies- en Winstrekeningen, dienst 1929, van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit. tingdienst Balans en Verlies- en Winstrekening, dienst 1929, van de Gemeentelijke Bank van Leening. Rekening, dienst 1929, van het Gemeente lijk Waschbureau. Suppletoire begrooting, dienst 1929, van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. Staat van af- en overschrijving op de be groting, dienst 1929, van die instelling,. Rekening, dienst 1929, van die instelling Bngrooting, dienst 1931, van die instelling Voorstel toto verbrenging van het dienst jaar 1929 op dat van 1930 van golden in verband met de voldoening van onbetaald gebleven vorderingen en het nog niet ver werkt of verbruikt zijn van verleende crc- dieten, alsmede tot overbrenging van ver schillende ontvang- en uitgaafposten van den Kapitaaldicnst. Voorstel tot het weder inhuren van de Gemeente-Commissie van het Ned. Hcrv. Kerkgenootschap, van het als algemeene be graafplaats ingerichte gedeelte der begraaf plaats „Rhijnhof. Voorstel inzake verkoop aan de N. V. Leidsche Zoutkeet van een strook grond van de in het verlengde van de gedenpte Koolgracht gelegen gedempte Brandwijns- gracht, kad. bekend onder Sectie B No. 2581 en het plaatsen van een muur tusschen de gedempte Koolgracht en de langs die gracht gelegen perccelen, kad. bekend onder Sectie B nis 2227, 2803 on 2839. Voorstel in zake het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Benthuizen, betreffende de levering van electrischeu stroom door de Stedelijke Fabrieken van ,Gas en Electriciteit. Verordening, houdende intrekking van "da (verordening van 4 October 1900 (Gem.Blad No. 2), op bet vervoer van lijders aan oene besmettelijke ziekte. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 21 December 1911 (Gem Blad No 44), houdende voorschriften inge volge art. 37, litt. f, der Pandhuiswet 1910 {Staatsblad 321). Verordening, houdende wijziging van do verordening van 6 April 1899 (Gem. Blad No 4) op het begraven van lijken. Verordening, houdende wijziging van do verordening van 28 April 189S (Gem. Blad No 9) op openbare vermakelijkheden en bij eenkomsten. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 12 Mei 1912 (GemiBlad No 17) op de Straatpolitie. Vaststelling van. het aan Gedeputeerde Staten uit te brengen verslag aangaande do wijze, waarop het op de begrooting voor 1929 voor schoolkindervoeding en -klecding toegestaan bedrag, is besteed. Praeadvies op de adressen van de afd Leiden van den Ned. Bond van Personeel in Overheidsdienst, respectievelijk inhouden de het verzoek om het bij den Pensioenraao ingediende bezwaarschrift in zake geldig verklaring voor inkoop van pensioen van de door .T. van Egmond, als werkman bij de Stedelijke Lichtfabrieken, vóór 1 Juli 1922 bewezen losse diensten, in te trekken en om tegen de beslissing van den Pensioenraad ter zake geen beroep in te stellen. Praeadvies op het verzoek van de Cen trale Propaganda-Commissie te Nijmegen, om een gemeentelijken cursus in het Espe ranto aan do lagere scholen te verbinden. Voorstel: n. tot vaststelling van de verordening, houdende reglement op het beheer en be stuur van het Gemeentelijk Radio-Distribu- tic-Bedrijf; b. tot beschikbaarstelling van gelden, ten behoeve van de kapitaal verstrekking aan het sub a genoemd bedrijf. Voorstel tot beschikbaarstelling van gel den ten behoeve van de verbetering van de bestrating vfjn het gedeelte van de Hoogo- woerd tusschen Ivorevaartstraat en Kraaler straat. Voorstel inzake het verleenen van een jaarlijkscho subsidie en van een bijdrage in eens aan de Vereeniging „Herstellingsoord de Leidsche Buitenschool", zulks met wijzi ging, resp. intrekking van de Raadsbeslui ten van 15 Mei 1922 en 27 Augustus 1923 cn tot vuststelling van den desbetreffenden be grotingsstaat. GEMEENTEZAKEN BENOEMING. Als gevolg van het aan den heer A. Tuk verleend eervol ontslag is het noodig dat aan de jongensschool voor u.l.o. een onder wijzer wordt benoemd. In verband daarmede bieden B. en W, don Raad de volgende voordracht aan: 1. L. Brusse, onderwijzer aan do openbare school voor u.l.o. te Doetinchem; 2. J. Oene ma, onderwijzer aan de school voor u.l.o. van de Mij. tot Nut van 't Algemeen te Waalwijk; 3. B. Dijkstra, onderwijzer aan de openbare school voor u.l.o. te Winterswijk. Op 4 October 1929 is de wet van 21 Juli 1928, S. 265, houdende voorzieningen tegen besmettelijke ziekten, in werking getreden, In verband hiermede is het noodzakelijk, do volgonde wijzigingen aan te brengen in do plaatselijke strafwetgeving. Do verordening van 4 October 1900 (Gem.- blad No. 2) op het vervoer van lijders aan ccn besmettelijke ziekte behoort te verval len. Art. 9 der oude wel kende dergëlijke, bij plaatselijke verordening te stellen voor schriften. Art. 11 dor nieuwe wet verplicht echter uitsluitend te dezen de voorschriften in acht te nemen, die de Burgemeester, den inspecteur gehoord, heeft vastgesteld. De Burgemeester kan natuurlijk den inhoud van de oude verordening tot zijn voorschrift maken. Do voorgestelde wijzigingen in de veror dening van 21 December 1911 (Gemi)lad No. 44), houdende voorschriften ingevolge art 37, litt. der Pandhuiswet 1910 (Staats blad 321) zijn van louter formeelen aard. In de verordening van 6 April 1899 (Gem. blad No. 4) op het begraven van lijken zal, behalve eenige wijzigingen van formeelen aard, in artikel 1 de aldaar vermeldde epi- demisch-verklaring van een besmettelijke ziekte door den Burgemeester, welke ont> leend was aan art. 21 der oude wet, dooh in dc nieuwe wet niet meer voorkomt, moe ten worden vervangen door een bepaling in den trant van art 7 der nieuwe wet Art 3 van de verordening kan vervallen: be halve dat de bepaling met het onderwerp der verordening geen verband houdt, ii overbodig naast hetgeen de Burgemeester op advies van een geneeskundige ingevolge art. 14, lid 1 der nieuwe wet op dit punt reeds kan gelasten. De strafbepaling is ge ünificeerd. In de verordening van 28 April 1898 (Gem.blad No. 9), op openbare vermakelijk heden en bijeenkomsten kan art 6bis niet ongewijzigd naast art. 7 der nieuwe wet blij ven bestaan, doch zal tot mazelen en Spaan sche griep (waarvan de directeur van den Gem. Geneeskundigen- en Gezondheids dienst ons heeft geadviseerd te lezen: in fluenza) beperkt moeten worden. Ook in deze verordening is de strafbepaling ge ünificeerd. Ten slotte moet art 14 van de verorde ning van 12 Mei 1912 (Gem.blad No. 17) op de Straatpolitie eenigo wijziging ondergaan. B. en W. geven den Raad onder mede- deeling, dat de Gezondheidscommissie zich met een en ander kan vercenigen, in over weging in verhand hiermede eenige veror deningen vast te stellen. In verband met het voorschrift van het Kon. Besluit van 19 November 1900 (Stbl. No. 202), laatstelijk gewijzigd bij Kon. Be sluit van 4 Febr. 1921 (Stbl. No, 48), geven B. en W. den Raad in overweging aan Ged. Staten een verslag uit te brengen aan gaande dc wijze, waarop het bij de gemecn- tebegrooting voor 1929 voor schoolkindervoe ding en -kleeding toegestaan bedrag is be steed, aan welk verslag wij het volgende ontleenen: Van de op dc begrooting voor 't dienst jaar 1929 voor schoolkindervoeding en -klee ding uitgetrokken som van f 25.725 werd een bedrag van f 23.220.79% uitgegeven en als subsidie uitgekeerd aan de vereeniging „Schoolkindervoeding en Schoolkinderklee- ding", die zich het verstrekken van voeding en kleeding aan schoolgaande kinderen ten doel stelt, zulks ter bevordering van het schoolbezoek. Aan voeding werden in totaal verstrekt 1.124 porties, waarvan 30.689 gedurende de zomermaanden en 68.435 gedurende de win termaanden. De kinderen, die voedsel ontvingen, kun- en als volgt over de verschillende scholen worden verdeeld: O. 1. school aan het Schuttersveld 28, o. 1. school aan do Duivonbodestraat 11, o. 1. school aan de Haverstraat 37, o. 1. school aan de Paul Krugerstraat 4 o. 1. school aan den Zuidsingel 26, o. 1. school aan de Medusastraat 13, o. 1. school aan de Vrou wenkerksteeg 63, centrale school voor het 7o on 8e leerjaar S, school voor huitengew. 1. o. aan de Caeciliastraat 20, bijz. school aan de Pasteurstraat 2S, bijz. school aan de Middelstegracht 9, bijz. school aan 't Plant soen 9, bijz. school aan de Munnikenstraat 6, bijz. R.K. jongensschool aan de Pelikaan straat 32, bijz. R.K. meisjesschool aan de Oude Vest 29, bijz. R.K. meisjesschool aan do Krauwelsteeg 15. Totaal 382. Uitgereikt werden de navolgends kle dingstukken: 265 meisjeshemden en -broe- kon, 293 jongenshemden cn -broeken, 185 jongensblouses en bovenbroeken, 176 jurken en schorten, 919 paar kousen: verder wer- don 19ifi paar klompen verstrekt. Do inkomsten der vereeniging bedroegen f 23,82227, nl. aan gemeentelijk subsidie f 23,220.79%, aan contribution f 371.75, aan collecten, bijdragen en giften enz. f 229.73%. De uitgaven, welke gelijk waren, aan do ontvangsten, kunnen gespecificeerd worden als volgt: verding f 16.017.90, kleeding f 5244.37% cn uitgaven van allerlei aard, als loonen, advertentiën, drukwerken, meu bilair, materialen enz. f 2559.99%. ESPERANTO. De Centrale Propaganda-Commissie te Nijmegen heeft verzocht bij een adres dat in banden van B. en W. is gesteld om prae advies, een gemeentelijken cursus in het Esperanto aan de lagere scholen te verbin den. Na ontvangst van dat adres kwam in een verzoek van den Directeur van de Ge meentelijke Kweekschool -voor Onderwijzers en Onderwijzeressen alhier om aan de af- deeling C. dier school een cursus in het Esperanto te verbinden en hem (Directeur) zonder eenige vergoeding te belasten met bef onderwijs aan dien cursus. Verder ontvingen B. en W. nog een ver zoek van het Genootschap „Kennis i« Macht" om toekenning van een subsidie uit de gemeentekas, voor één jaar, van ten hoogste f 250. ten behoeve van een aan do school van dat Genootschap op te richten cursus in die hulptaal. F.venals rle Inspecteur van het L. O. in deze inspectie, de plaatselijke Schoolcomm. en do comm. voor het onderwijs zijn B. en W. Y&B meening dat op het verzoek van de Centrale Propaganda-Commissie niet moet Wat LEIDEN U biedt zal U noopen tot KIJKEN en K00PEN ter waarde wan 1 li lUiUUU ZIJN GRATIS BESCHIKBAAR 00K VOOR U! DE REGELING IS ZEER EENVOUDIG. 1. Door de deelnemende Firma's ..zijn een, twee of drie keurige prij zen beschikbaar gesteld, welke gedurende de Winkelweek in hunne etalages worden tentoongesteld. 2. Telkens wanneer U gedurende de Winkelweek bij een dezer Firma's iets koopt ter waarde van minstens een halve gulden, ont vangt U gratis een genummerde Winkelweek-bon, welke kans geeft op een der bij hen tentoongestelde prijzen. 3. De nummers waaraan de geschenken worden toegewezen wor den door de vertegenwoordigers der Leidsche Pers vastgesteld, en in een geheim register ingeschreven. 4. Bij het einde der Winkelweek wordt in de etalages dor deel nemende Firma's bekend gemaakt op welke nummers de bij hen ge- etaleerde geschenken zijn gevallen. Dus vraag en bewaar Uw Winkelweek-Bons! KIJKT EN KOOPT ALTIJD IN LEIDEN OOK NU GEDURENDE DE WINKELWEEK 3 ii ori OPGELUISTERD DOOR MUZIEK. worden ingegaan. Naar het gevoelen van B. en W. is de betoekenis van het Esperanto nog niet van dien aard, dat kinderen in den leerplichtigen leeftijd zich die hulptaal reeds eigen moeten malton. Tegen inwilliging van het bovenbedoelde verzoek <vam den Directeur van de Kweek school bestaat bij B. en W. geen bedenking. Van de cursisten zouden zij enkel een nader te bepalen bijdrage wensohen te heffen in de kosten van vuur en licht voor den Op die wijze worden dan de onderwijzers kosteloos zich in het Espernnto te bekwa- en, Op hun beurt kunnen zij later de ken- .s van het Esperanto aan al degenen, die in de nieuwe hulptaal belang stellen, bij brengen. Naar het gevoelen van de meer derheid in het College van B. en W. wordt met de oprichting van dezen cursus van gemeentewege voor het Esperanto voldoen de gedaan. Zij acht het Esperanto niet van zooveel belang, dat het gemotiveerd zou zijn aan den Raad voor te stellen ook nog een subsidie uit de gemeentekas te verleenen ten behoeve van een aan de school van het Genootschap „Kennis is Macht" te verbin den cursus. De minderheid In het College is van oor deel, dat nu voor een betrekkelijk gering bedrag de gelegenheid om onderwijs in het E'spranto te ontvangen kon worden ver ruimd, er voldoende aanleiding is, om het door „Kennis is Macht" gevraagde subsidie te verleenen en dat te meer, omdat de aan de Kweekschool to vannen cursus in hoofd zaak bestemd zal zijn voor hen (haar), die de akte als onderwijzer (es) bezitten, en die cursus dus niet dan bij uitzondering kan worden gevolizd door hen, die de akte als onderwijzer(es) niet bezitten. In bovengc- noemden geest stellen B. en W. den Raad thans voor op dc adressen te besluiten. In verband hiermede zal door de cigena- n van de perccelen. kadastraal, bekend ge meente Leiden, Sectie R. Nis. 2227, 2803 en I, langs de eijrendomsgrens tusschen die perceelen en de Knol gracht een muur wor den geplaatst, ton einde aldaar een regel- matigen toestand tc scheppen. De kosten van dezen muur oene 4 M. hooge bcton- schutting worden geraamd op rond 1500 gulden. Aangezien ook de gemeente bij eent hoorlijke afscheiding ter plaatse belang heeft en mede op grond van do verder in de stukken vermelde omstandigheden, bestaat er in casu aanleiding, dat de gemeente in den vorm van eene bijdrage in eens de helft van de kosten, tot een maximum van f 750 voor hare rekening noemt. Tot een en ander stellen B. en W. den Raad voor te besluiten, EEN PRAEADVIES Nadat de afdeeling Leiden van den Neder- landsche Bond van Personeel in O verhei cis- dienstt op 16 Juli jl. een verzoek tot den Raad had gericht, om de intrekking te be vorderen van het door ons op 31 Maart 1930 ingediende bezwaarschrift bij den Pensioen raad, in zake geldig-verklaring voor inkoop van pensioen van do door J. van Egmond, als werkman bij de Stedelijke Fabrieken van Gas- en Electriciteit. vóór 1 Juli 1922 bewezen losse diensten, wendde zij zioh in verband met de inmiddels door den Pensioenraad go- nomen beslissing, waarbij het bezwaarschrift werd afgewezen, nader tot den Raad. mei het verzoek om B. cnW. uit te noodigen ter zake seen beroep in te stellen bij den Centra- len Raad van Beroep. Met betrekking lot beide adressen, die om praeadvies in handen van B. en W. werden gesteld, brengt dit College in herinnering, dat de vraag, of losse dienst voor pensioen kan worden ingekocht, meermalen in den Raad een onderwerp van bespreking heeft uitge maakt. laatstelijk in de zitting van 13 Aug. 192S (Handelingen pag. 133). Gelijk toen uit de toen gevoerde discussies ten duidelijkste bleek, zijn B. on W. op grond van de des betreffende bepalingen van de Pensioenwet 1922 van oordeel, dat deze diensten niet voor pensioen kunnen worden ingekocht. Zij heb ben toen tevens het voornemen kenbaar ge maakt om. zoo de Pensioenraad een andere meening mocht zijn toegedaan, een uitspraak in hoogste instantie, derhalvo van den Cen- tralen Raad van Beroep uit te lokken. Sedert i§ in den toostand geenerlei wijzi ging gekomen;; B. en W. hebben dan ook tegen de beslissing van den Pensioenraad bereids beroep bij den Centralen Raad van Beroep ingesteld, welk beroep in verband met den voorgeschreven termijn vóór 16 Sept. jl. moest worden ingediend. Aangezien het hier voorts betreft uitvoering van de Pensioenwet en de uitvoering ingevolge artikel 126 der Gemeentewet uitsluitend aan het College van B. cn W. is opgedragen, geven zij den Raad in overweging beide adressen voor kennis geving aan te nemen. GRONDVERKOOP Ingevolge raadsbesluiten van 26 Mei 1887 en 30 December 1903 werd aan de N.V. Leid sche Zoutkeet vergunning verleend 385 M2. an de gedempte Brandewijnsgracht (in het erlengde van de Koolgraoht) in gebruik te nemen. De Naamlooze Vennootschap heeft aan B. en W. medegedeeld er prijs op te stel len de ingevolge deze besluiten aan haar in gebruik gegeven grond, alsmede een ooste lijk daarvan gelegen strookje, in eigendom te verkrijgen. Met de Commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel, dat tegen overdracht van dezen, grond, groot 425 M2., geen bezwaar bestaat, mits de gemeente zioh door middel van een servituut het recht voorbehoudt, ter plaatse een rioolleiding te hebben en te on rlerhouden. Bij eventueel buiten gebruik stel len van het riool kan het tc vestigen servi tuut vervallen. De Vennootschap heeft ver klaard met een en ander accoord te gaan en heeft'ook geen bezwaar tegen den gevraag- den koopprijs van f 10 per M2. Krachtens de bovengenoemde raadsbeslui ten van 26 Mei 1887 en 30 Dec. 1903 zijn voorts aan verschillende eigenaren van per ceelen langs de gedempte Koolgraoht, gedeel ten van die gedempte gracht in gebruik ge geven. Deze gedeelten zijn van de openbare straat afgescheiden geweest door een muur, die evenwel in den winter 192S/1929 tenge volge van de strenge vorst in bouwvalligen staat is geraakt en gedeeltelijk in elkaar ge zakt. Met het oog op het gevaar voor de om geving is de muur door Gemeentewetken verder afgebroken en verwijderd. Het vrijge komen terrein maakt nu één geheel uit met de Koolgracht, doch is nog niet bestraat. De Commissie van Fabricage en B. en W. achten het gewenscht, dat de beschikbaar ge komen grond, definitief bij de openbare straat wordt gevoegd. Zij hebben daarom, voor zoo veel noodig, het gebruik van den grond, in gaande 1 December a.s. opgezegd. DE RADIO-DISTRIBUTIE Zooals door B. en W. reeds in zijn prae advies in zake de Radio-Distributie is mee gedeeld, zouden zij de radio-distributie van gemeentewege het liefst zien ondergebracht bij het gemeentelijk clectriciteitsbedrijf. Dit zal niet alleen aanzienlijke besparing van kosten geven, doch ook uit technisch oog punt de meeste waarborgen bieden voor een doelmatig en goed verzorgd beheer. Niet temin is het met het oog op de in deze on derneming te steken kapitalen en voor een coede en zuivere beoordeeling van de kos ten en de rentabiliteit van het nieuwe be drijf noodig, dat dit administratief een ge heel zelfstandig bestaan heeft. Om daartoe t.e geraken moet een verordening in het le ven worden geroepen .waarin dat zelfstan dige karakter en voorts de allernoodzake lijkste bepalingen in zake bestuur en beheer worden, vastgelegd. In overleg met Commis sarissen der Stedelijke Lichtfabrieken is een concept-verordening dientengevolge opge maakt. Zooals uit artikel 2 blijkt, donken B. en W. zich de positie van Commissarissen pre cies gelijk aan hun positie ten aanzien van de Gas- en Electriciteitsfabrick, terwijl door artikel 3 de centrale rf. eenhoofdige leiding van het nieuwe bedrijf gewaarborgd wordt. Met het oog op het karakter van dit bodrijt, dat technisch wel eenige overeenkomst ver toont met de electriciteitsvoorziening, doch overigens sterk daarvan afwijkt, is gedacht om onder de bevelen en verantwoordelijk heid van den directeur een speciaal aan te wijzen ambtenaar te belasten met de onmid dellijke leiding. Deze bepaling verstrekt de zeggenschap van Commissarissen en van B. en W., hetgeen voor een bedrijf, dat zeer de .publieke belangstelling zal trekken, ze ker niet van onpas is. De overige bepalingen zijn van adrainl- stratieven aard en behoeven geen verdere toelichting. B. en W. maken van deze gelegenheid tevens gebruik om den Raad voor te stellen de kaiptaalsvcrstrekking aan het bedrijf der Gemeentelijke Radio-Distributie op de be- grooting te regelen. In het aangehaald voor stel werden do totale aanlegkostcn geraamd op rond j 200.000.—; gelijk bedrag is der halve op den ter vaststelling aangeboden begrootingsstaat uitgetrokken. Dit bedrag zal intusschon nog niet. dadelijk ten volle behoeven te worden opgenomen. In verband met den duur van den bouw van het net zal voorshands vermoedelijk met een hedrag van 100.000.— kunnon worden volstaan, om den aanvankelijken (gedeeltelijken) aanleg te bekostigen en een begin met de exploitatie te kunnen malton. Van hut cro- diet zal dan ook slechts naar behoefte ge bruik worden gemaakt, terwijl het zich laat aanzien, dat in do te zijner tijd verder be- noodigde middolen boven het evengenoemde bedrag van 100.000— gemeente gedeelte lijk zal kunnen voorzien uit do door afschrij ving vrijgekomen bedragen en verdere in komsten uit do exploitatie. T en W. geven don Raad mitsdien In overweging con verordening vast te stollen waarin het nieuwo bedrijf wordt geregeld. (Wordt vervolgd,) VAN HET STADHUIS SCHOUW VAN WEGEN, LANEN ENZ. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene konnis, dat te be ginnen op Woensdag 1 October 1930 krachtens artikel 17 der verordening van den 6en Juli 1899 (Gemeenteblad No. 15), laatstelijk gewijzigd bij do verordening van den 2dcn Juli 1928 (Gemeenteblad No. 22) op wegen, lanen, straten enz. en waterin gen en slooten, schouw zal worden gedreven over alle wegen, lanen, paden, straten ka den, pleinen, hofjes, stegen, sloppen of poor ten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behoorende bruggen en andere kunstwerken, voor zoover die bijzondei eigendom zijn, en, zonder verhindering door of vanwege rechthebbenden, voor het pu bliek verkeer open staan, alsmede over alle Voornaamste Nieuws. BINNENLAND (bli 1.) De redding van de twee laatste schip* breukelingen van het Nederkmdsche stoomi echip „Foxhod", (Bis. 2) De commissie-besprekingen in den Volken bond. Een interessant denkbeeld van Mr. Trip over afspraken tusschen vrijhandels- staten. De ontwapeningsconferentie volgend jaar bijeen? Tsajng Ilsoe Liang bezte Peking. Weerbericht BAROMETERSTAND Hoogste stand 768.8 te Clermont. Laagste stand 748.4 te Stornoway. VERWACHTING Zwakke tot matige, later wellicht toene mende Zuidwestelijke tot Zuidelijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, tijdelijk opkla rend, weinig of geen regen, aanvankelijk! (zachter. FIETSERS LICHT OP: Van 2425 Sept. van 7.24 nam. tot 6.21 vm, wateringen en slooten, en de riolen ter ver vanging daarvan gemaakt, benevens de daartoe behoorende sluizen, duikers, buizen, toegangskokers en dergelijke werken, vooil zoover die bijzonder eigendom zijn. AUG. L. REIMERINGER, Weth. lo-Burgemeester< VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 23 September 1930. DE LEIDSCHE WINKELWEEK 24 SEPTEMBER—5 OCTOBER Nog slechts één dag en de Leidsche Win kelweek zal een aanvang nemen. Als we de stad doorwandelen, zien we al zeer vele winkeliers druk aan 't werk om hunne étalages een extra aanzien te geven. De commissie van deze Winkelweek heeft tot heden een zeer omvangrijk werk gehad, daar deze Winkelweek een record slaat van alle andere. Niet minder dan 500 deelnemers doen dit jaar mede en nog steeds melden zich ge gadigden op het secretariaat aan. De officieele opening vindt plaats morgen middag te 2 uur in den Foyer der Stads gehoorzaal door don loco-Burgemeester, wet houder Aug. L. Reimeringer, waar nog meer dere genoodigden het woord zullen voeren. Na afloop van deze opening zal een re clame-optocht een ronde door de stad ma ken, welke op Vrijdag 26 Sept, en Dinsdag 30 Sept. telkens van 3—5 uur zal worden herhaald. Op Donderdag, Maandag en Woens dag zal vanaf 8 uur een muziekkorps orame gangon door de stad maken. RADIO-UITZENDING OP 1 OCTOBER A.S. De Chr. Oratorium Vereen. „Con Amore"' ontving enkele dagen geleden van de Ned. Chr. Radio Vereen, de uitnoodlging, op Woensdag 1 Oct. a.s. een concert te geven voor haar microfoon ,met medewerking van solisten, In de pauzen van dit concert zal Ds. Mecter in een rede van 2 maal 20 mim spreken over het onderwerp „Wat Leiden overmorgen weer herdenkt". Mevrouw Sophie Both—Haas uit Rotter dam zal sopraan-aria's van Bach, Handel en Mozart ten gehoore brongen. De heer Aart Smink zal een paar orgel-soli uitvoeren. Als studio zal dienst doen het Kerkgebouw der Geref, Kerk aan de Hooigracht, op ver zoek vnn de N.C.R.V. voor dit doel afge staan. Het concert zal niet voor publiek toegankelijk zijn en dus. evenals tfle rede van Ds. Meeter, alleen bij hot radiotoestel ba luisterd kunnen worden. NACHTVERBINDINGEN IN DE POST BESTELLINGEN De Directeur van het Postkantoor elihier maakt bekend, dat door het inleggon van ondersoheiden naohtverbindingen ingang 5 October a.s. de gelegenheid bestaat om cor respondentie in den avond ter post bezorgd', reeds don volgenden morgen in de eerste be* stelling van de verst-afgelegen provincie-» 6ted«n te doen opnemen. Die nadhtverbin* dingon vervallen in do nachten van Zondag op Maandag en voorts in de nachten vóór, gedurende en na de Kerst-, Paasch- en Pink sterdagen eveneens in die vóór en na Nieuw* Ja ars- en Hemelvaartsdag- Aansluitende lichting der bus Hoofdkan* toor 22.30 uur, der bijbussen 19.20 uur. COLLECTE Wij verwijzen naar een advertentie voor komende in dit nummer betreffende de jaar lijksche collecte voor uitzending van zwak- de kinderen van on. en minvermogende ouders vanwege de afdeeling Leiden en Om- streken van de Vereen, van Christelijke Ge zondheids- on Vacantiekolonie. WATERTEMPERATUREN

Nieuwe Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6