DINSDAG 16 SEPTEMBER 1930 TWEEDE BLAD PAG. 6 INGEZONDEN MEDZDEELING STADSNIEUWS VAN HET STADHUIS Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het scheepvaartverkeer door de Haarlemmertrek vaart, nabij de Trekvaartbrug, in verband met het leggen van een gaszinker, op Dins dag 23 September a.s. van des voormid- daes (i uur tot des namiddags 6 uur zal zijn gestremd. Leiden, 16 September 1930. AUG. L. REIMERINGER, Wethouder lo. Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. LEIDSCHE WINKELWEEK 1930 NADERE BESPREKINGEN Gisteravond werd in de receptie-kamers van de Stadsgehoorzaal weer een bijeenkomst ge houden in verband met de van 24 Sept.-5 Oct. te houden Leidsche Winkelweek. Gezien het aantal winkeliers in Leiden was de opkomst weer niet by ster groot, maar de kamers waren toch geheel gevuld en het aantal was gtcot genoeg om een vruchtbare vergadering te waarborgen. In zijn openingswoord herinnerde de voor zitter, de heer J. Mejjers, aan de motieven dio ut het opzetten van deze winkelweek hebben geleid. Spr. deelde voorts mede. dat de deel name zeer bevredigend is en dat het aantal deelnemers grooter is don ooit het geval is geweest. Vooral in het centrum van de stad doet Ufii bijna huis aan huis mee. Het bezwaar, dat door de winkeliers ge opperd werd toen zy aangezocht weiden cm mee te doen, was vooral dat zij zoo weinig succes er mee hadden in vorige jaren. Zij bedoelen daar dan mee, dat zy geen direct succes hebben, maar dat is toch niet verstandig geredeneerd. Het succes kan best eerst later komen. Het publiek heeft dikwijls de aanlokkelijke artikelen die het ziet niet direct noodig. Maar wie zal zeggen hoeveel mcnschen later gaan koopen wat ze in de winkelweek hebben gezien. Ook nog verschil lende andere bezwaren, die geopperd zijn. ont zenuwde spr. Vit al deze dingen is echter wel dit gebleken, dat de zaak nog veel te een zijdig wordt gezien. Het spreekt vanzelf, dat men in de eerste plaats het voordeel van zijn eigen zaak op het oog heeft, maar men zal toch zeker het nut en de noodzakelijkheid van een collectieve reclame wel inzien. Leiden moet zich bij de huidige concurrentie van Den Haag en Haar lem als koopstad danig laten gelden. Ook bij deze winkelweek moet getracht worden om do belangstelling van het publiek te krijgen en daardoor het prestige van Leiden als koopstad te verhoogen. Spr. geeft voorts enkele adviezen inzake de inrichting van de etalages en staat daarna eenige oogenblikken stil bij de attracties die aan de winkelweek verbonden zullen zijn: de reclame-optochten voor de deelname waaraan men zich alsnog kon opgeven mu- ziekoptqcVten des avonds enz. Ook op andere wijze zal reclame gemaakt worden, door middel van sprekende affiches, reclame op de tram en anderszins. Een van de grootste attracties is intusschen de beschikbaarstel ling van prijzen door alle deelnemende win keliers. Duizend geschenken, zoo heet het op de affiches, ter waarde van f 10.000 zijn be schikbaar, ook voor U. Dezelfde reclame is ook toegepast, zooals spr. is gebleken, in het Westeinde in den Haag en daar is het een schlager geworden. Spr. licht deze ge schenken - attractie nog nader toe. Ze heeft ook dit voordeel, dat men ook nog een week lang na afloop van de winkelweek de men- schen naar zijn etalage trekt, omdat daar de uitslag van pi-yzen-loting wordt bekend ge maakt en het geschenk eerst een week later afgehaald kan worden. Spr. gaf voorts nog een aantal inlichtin gen, die de inwendige organisatie van de winkelweek betroffen. Er volgde na deze uitvoerige toelichting een langdurige discussie, waarbij nog verschillen de dingen nader werden bezien. De voorzitter sloot daarna de vergadering met een opwekking tot allen om met kracht tot het welslagen van de winkelweek mede te werken. Ter verduidelijking van de groote winkel- We eik-reclame diene nog het volgende: Elke deelnemende firma stelt een twee, doch niet meer dan drie geschenken beschik baar, welke in de etalages worden tentoonge steld. Elke cliënt die gedurende de Winkel week bij een der deelnemende firma's koopt voor minstens 50 centen, ontvangt een ge nummerde Winkelweekbon. Door een commissie van vertegenwoordi gers van de Leidsche pers wordt vastgesteld aan welke nummers de Winkelweek-gesch ken moeten worden uitgereikt. Deze nummers worden na afloop van de winkelweek aa winkeliers op een kaart, die zij in hun eta lage kunnen plaatsen, bekend gemaakt. Het publiek kan zich dan overtuigen of het e tueel een prijs gewonnen heeft, waarna des Zaterdags, een week na de sluiting van de winkelweek, de geschenken kunnen worden afgehaald. De bonnen die aan het publiek worden uit gereikt zijn vanaf 20 Sept. voor de winkeliers verkrijgbaar bij de Centrale Middenstands bank aan de Turfmarkt in elke gewenschte hoeveelheid. Er wordt nauwkeurig aanteekening gehou den van de nummers der bonnen die elke keiier afneemt als ook van het aantal ei aard der geschenken die hy "beschikbaar stelt, zcodat de per.;commissie aan de hand van deze gegevens de nummers waarop geschenken vallen zullen, kan vast stellen. INSTITUUT KERN Programma 1930 '31 Daar niettegenstaande de ondervonden bezwaren, de verkregen resultaten toch vol doende bevredigend werden geacht, heeft het bestuur van het Instituut Kern beslo ten opnieuw de gelegenheid open te stellen tot het verkrijgen van onderwijs in levende Oostersche talen, waarvan hieronder een overzicht wordt gegeven. In het prospectus voor 19271928 werden ook eenige talen en dialecten opgenomen, waarvan de kennis slechts in zeer speciale gevallen zal wor den begeerd. Daar deze thans niet meer zijn opgenomen, kan het zijn nut hebben er op te wijzen, dat desgevvenscht leiding hij de studie ook van andere dan de thans vermelde talen kan worden verstrekt Bij voldoende deelneming zullen te Lei den en te Amsterdam cursussen worden geopend voor de talen beneden nader te noemen, te Delft voor Javaansch. Zoo dit gewenscht blijkt, kunnen zij nog op andere plaatsen worden gehouden. Deze taalcursussen zullen aanvbngen met begin October van dit jaar en plaats hebben te Leiden in het Instituut Kern (gebouw Gra- venstein) of in een ander lokaal en te Amsterdam in het Koloniaal Instituut en zoo noodig ook in de school voor Suikerin dustrie. In het algemeen zal het gewenscht zijn, dat tusschentijds deelnemers tot deze cursussen worden toegelaten. Men kan zich opgeven bij den heer R. A. Kern, Witte Singel *35, Leiden. De betreffende tabel geeft de volgende talen en doctenten: Voor-Azië: Arabisch mr. C. II. Kramers, Sajjid Abdallah Ebn Salim Alatas; Turksch: mr. J. H. Kramers; Nieuw Grieksch: prof. dr. D. C. Hesseling Perzisch: mr. J. H. Kramers; Voor-Lndië Hindoestani (Oerdoe) en Hindi: prof. dr. J. Pb. Vogel. Achter-Indië: Siameesch: ir. L. an Ravenswaay. Verre Oosten: Chf- neesch: Mandarijn en Emoisch): prof. dr. J. J. L. Duvvendak, Ghang T'ien-Tsé, Chi- neesch (Cantoneesch), ook Emoisch en be ginselen der Chineesche schrijftaal: J. Th. Moll. Japansch: dr. J. L. Pierson, C. C. Krie- ger. Indische Archipel: Maleisch: H. Ismail, J. Lameyn. Sumatra: Atjehsch: H. T. Darn- sté, Balisch: dezelfde. Java en Madoera: Ja vaansch: G. van der Veen, P. J. Ketting Oli vier, M. Prawira Atmadja. Soendasch: R. A. Kern, Madoereesch: mr. E. Rijke. Celebes: Makassaarsch: G. Maan. LICHTING 1931. Van de dienstplichtigen der lichting 1931 uit het indeelingsdistrict 's-Gravenlinge wor den 569 bestemd voor het -ie regiment infan terie alhier. BENOEMING Dc hoer G. v. d. Heiden alhier is be noemd tot secretaris van de afd. Oegst geest en Omstreken van de Hollandsohe Mij van Landbouw, CONCERTEN Donderdag IS September zal het vierde concert, aangeboden door de Bond van Leid sche Harmonie en Fanfare-Gezelschappen aan de gemeente Leiden, worden gegeven in het Plantsoen (vroeger Musis Sacrum) door de Harmonie-Kapel „Werkmans Wils kracht", dir. de heer Ger. Dik. Het volgende programma zal worden uitgevoerd: 1. „Sang Gaulois" Marsch, G. Allier. 2. Les Dragons de Villars, Ouverture A. Maillard. 3. Suite Ballet de l'Opera „Marion", Sam Vlessing. i. Wiener Blut Wals, Joh. Straus. 5. Jublleummarsch (met tamboers en ba zuinen), G. Dik. 6. Solonelle, Ouverture, Gabr. Parès. 7. Wiener Burger, Wals Zierkci-. 8. Dans le Jardin d'un Monastère, Inter- termezze Carateristiquc, A. Ketciby. 9. Grande Fantaisie sur les motifs de l'ope- ra „Lucie di Lammermoor, Donnizetti. 10. Kolonel Vogel, Marsch, (met tamboers en bazuinen!, W. van Erp. Door het muziekgezelschap „P. C. cn L", directeur de heer M. Bolderdijk, zal op Vrij dag 19 September het vijfde van de door de Bond van Leidsche Harmonie en Fanfare Gezelschappen aan de gemeente Leiden aangeboden concerten worden gegeven in het Van der Werfpark, waar het volgende programma zal worden uitgevoerd: 1. Amazone, Marsch, G. Lobman. 2. Marie ITenriëtte, Ouverture, L. Montagne 3. Am Meeresstrande, Wals, Max Fischer. 4. Les Lilas Blancs, Fantaisie, O. Fitsfils. 5. Dilbeck, Marsch, Leon Marchand. 6. Groot Rotterdam, Marsch, Willy Schote- mycr. 7. Fratemité, Ouverture, K. Derème. 8. Karavaan, Karakterstuk, A. Zwart. 9. Une Soirée d'automne aux Ardennes, Fantaisie, A. Govacrt. 10. Defile des Nations, Marsch, Louis Fremaux. Woensdag 17 September des avonds te 8 uur zal in de Muziektent in het Plantsoen door de Chr. Zangverecnigingen „Halleluja" en „Zang zij onze Leus" beiden alhier en „Halleluja" te Oegstgeest (Hooge Monsch), uitgaande van den Ring Leiden en Omstre ken van Chr. Zangverecnigingen een con cert worden gegeven waanvan het program ma luidt als volgt: Ghr. Zangvereen. „Halleluja", Leiden: 1. Avondvrode, Olivier Koop. 2. Psalm 23, II. D. van Ling. Chr. Zangv. „Zang zij onzo Leus",: 3. Wij zingen Uwen lof, J. A. P. Schulz. 4. Dc Goede I-Ierder, H. B. Klein. Chr. Zangv. „Halleluja", Oegstgeest: 5. Ons lied van de Zee, P. Hartog. 6. Bede, G. Jellesma. 7. Van een Herderin, Martin Zijdelaan. Chr. Zangvereen. „Halleluja", Leiden: 8. Lof der Godheid, Jac. Bonset. 9. Daar is een Lied, Jac. Bonset. Chr. Zangv. „Zang zij onzo Leus",: 10. Gij Herder Israels, Bordinanski. 11. Droome Kind, J. P. J. Wierts. Mevrouw A. Noordewier-Reddingius Vrijdag 26 -September as. zullen Mevr. A. Noordewier-Reddingius, sopraan, Anth. van der Horst, orgel, en M. Noordewier Jr., fluit (van het Concertgebouw-Orkest, Am sterdam) in de Pieterskerk, alhier, concert geven. Het programma bevat ken van J. S. Bach, Carl. Phil. Emanuel Bach, Fr. Couperin, L. C. Clerombault, An- thon van der Horstoorspronkelijke compo sitie en bewerkingen van Drie Oud-Neder- lamtechc Liederen voor zang, fluit en orgel) en Christiaan Ritter. HET BLOEMENFEEST DER 3 OCTOBER VEREENIGING. De opgave voor deelnume aan den 3 October-optocht overtreft de stoutste^ ver wachtingen van het bestuur en waar hel der commissie bekend is, dat velen, vooral nok verschillende firma's voor de afdeeling reclame, het plan tot inschrijving koeste ren, wil de commissie er hierdoor op wij zen, dat de inschrijving (zie ook de desbe treffende advertentie in dit blad) onher roepelijk a.s. Donderdag sluit. Dit ter voor koming van teleurstelling. De firma Sala en Zonen was zoo welwil lend een harer étalages ter beschikking te stellen, alwaar een groot aantal der uitge loofde prijzen van af hedon zijn geëtaleerd. LEIDSCH UNIVERSITE1TSFONDS Blijkens het bij de fa. S. C. van Doesburgh verschenen jaarboek van de universiteit al hier voor het jaar 1930, heeft voor het Leidsch Universiteitsfonds het vorige jaar zich onder scheiden door een verblijdende toename van het aantal leden. De commissie van uitvoering beschikte daardoor over iets ruimere middelen dan voren. Op de vergadering van 8 Februari 1' werd besloten de bevoegdverklaring aan te vragen tot de instelling van een bijzonder hoogleeraarschap in de natuurkunde. Na hei verkrijgen van deze verklaring werd Dr. G. Holst te Eindhoven benoemd, die op 5 Fe bruari 1930 zijn intrede hield. Evenals vorige jaren werd het onderwijs van Dr. I. M. van der Vlerk, privaat-dgcent in de geologie ge steund; een subsidie werd toegekend aun Ir. A. van Dijk voor het onderwijs in de geo desie aan aanstaande petroleumgeologen. De theologische faculteit werd weer in staat ge steld tot het doen houden van wijsgeeng theologische voordrachten; aan een studen- tenvereeniging werd een subsidie verleend tot instelling van academiepreeken. Evenals vorige jaren werd de tropische, geneeskunde gesubsidieerd. Voor de tweede maal wen door den Al-Atlas met steun van het L.U.F. een cursus in levend Arabisch gegeven en eveneens door Dr. Z. Kamerling een college in de tropische Flora en Fauna gegeven aan studenten der vereenigde faculteiten vai teren en rechten; ook werd opnieuw steun verleend bij de inrichting van het Instituui Kern. Dr. C. de Boer hervatte dit jaar zijn cursus in elementair Latijn; voor het eerst werd een subsidie toegekend aan Dr. Mr. J. A. van Praag, privaat-docent in het Spaanseh. terwijl evenals tevoren het privaat-docent schap in de hulpwetenschappen der ge schiedenis gesteund werd. Er zijn gedurende lit jnar drie door het L. IJ. I' benoemde hij izondere hoogleeraren werkzaam geweest; bo vendien steunde het fonds 'iet ontlerwij liet Hebreeuwsch, het Fran-,di er. de Ned«-r- landsche letterkunde door een subsidie bij aanstelling n&u assistenten. Aan den rector-magnificus werd toegezegd een subsidie voor het doen houden van vacantie-cursus voor Duitsche studenten over algemeene onderwerpen de Nederlandsche cultuur betreffende. Aan het rechts-histo- risch instituut te Leiden werd steun verleend terwijl aan prof. Meyers hulp verleend werd de uitgave van een werk ter herdenking het 700-jarig bestaan van de universiteit te Toulouse. Aan het museum van natuur wetenschappelijke instrumenten werd onder steuning toegezegd, terwijl aan den privaat docent in de crimineele psychologie, op ver zoek van de faculteit der rechtsgeleerdheid een bijdrage voor zijn onderwijs werd toe gekend. De universiteitsdag werd dit jaar te Mid delburg gehouden. De dag werd door een op initiatief van mr. R. W. graaf van Lynden opgerichte commissie voorbereid, voordrach ten werden gehouden door de hoogleeraren Huizinga en de Ilaas. Sedert 1 Juli 1929 traden tot het fonds toe 1 donateur en 3 begunstigers krachtens bijdrage in ééns, benevens 158 ondersteu ners krachtens een jaarlijksche bijdrage, ter wijl 6 ondersteuners hun jaarlijksche bijdra ge verhoogden. Door overlijden en bedanken verloor het fonds 1 donateur en 3 begunsti gers, krachtens een bijdrage in ééns, bene vens 92 ondersteuners krachtens een jaarlijk sche bijdrage, Lw. 1 a 12, 1 f 10, 5 6 ƒ5- 1 3, en 84 ƒ2.50, terwijl 5 ondersteuners hun jaarlijksche bijdrage verminderden. Hei aantal ondersteuners op 1 Juli bedroeg 149 In het geheel dus 2068 plus 129 is 2217, waar bij echter 41 personen dubbel geteld zijn, dus totaal 2176. In 1929 bedroeg dit aantal 2109. S. LEMAN Mzn. f een kortstondige ongesteldheid is Zon- op 64-jangen leeftijd overleden de lieer S. Leman Mzn., een bekend liguur in Leiden. De overledene was eemgen tijd lid an den Leidschen Gemeenteraad vanwege den £ccnomiscnên Bond en gedurende 20 jaar lid van den kerkeraad der Ned. Is- aëlitische Gemeente alhier. Hedenmorgen heeft op de Israëlitische begraafplaats te Katwijk-Binncn ondei groote belangstelling de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot Verschillende vooraanstaande personen uil Israëlitische kringen waren hierbij tegen woordig. Na het gebruikelijke ceremonieel werd het woord gevoerd door den heei Kappelman, leeraar bij de Isr. Gemeente, door den heer Loeb, voorzitter van den kerkeraad dezer gemeente. Na de teraardebestelling dankte den zoon an den overledene voor de laatste eer zijn vader bewezen. KAMER VAN KOOPHANDEL Wijziging. 13 Sep. Melkinrichting „De Hooplvaiwijk a. d. Rijn, Kerkstraat 16. Melkhandel. Wijz. handelsn. thans. Zuivel fabriek „De 1-Ioop". Wijz. uitgeoef. bedr.: het bewerken en verkoopen van zuivelpro ducten. 13 Sep. Naamlooze Vennootschap Beek- man's Dames- en Heerenkleedinghandel. Leiden, Steenschuur 2. Korevaarstraat. N. Comm.: G. W. J. Vintges, Rotterdam. 11 Sep. Inleggerij „Neptunus". Leiden, St Urselasieeg 9 B. Inleggen van visch- en zuurwaren. Uittr. \enn.: P. van Rosse, Lei den, dd. 1 Juli 1930. 11 Sep. P Laman. Leiden, Hoogewoerd 93, sigarenmagazijn. Wijz. ihandelsn. thans: Wed. P. LamanVos. 11 Sep. G. van der Lee. Noord wij k-Bin nen, Voorstraat 63. Galanterieën en huishou delijke artikelen. Uittr. E.: G. v. d. Lee, Noordvvijk. N. E.: Wed. M. A. v. d. Lee— Wassenaar, Noordwijk-Binnen. Wijz. han delsn. thans: Wed. G. van der Lee. 11 Sep. Bouwmaterialen S. Bennink. Lei derdorp, Hooge Rijndijk 218. N. Gevolm:: J. Noordanus, Leiden. 11 Sep. Naaml. Venn. Beekman's Dames- i Heerenkleedinghandel. Leiden, Steen- schuur 2, Korevaarstraat. Uittr. Comm.: A. C. van der Waarden, Rotterdam. 11 Sep. „.Galvano". Leiden, Bouwelouwe- steeg 25—31. Nikkelinrichting, verbronzen, ergulden, verzilveren, verkoperen, enz. Bijv. uitgeoef. bedr.: emaillecren en ver- chroomen. 11 Sep. Naaml. Venn. v. li. Gcbr. J. en L. Dekker. Leiden, Oude Vest 163. Groothandel tabak, sigaren, sigaretten en rookersarti- kelen. N. Comm.: W. B. Dekker, Leiden. Nieuwe inschrijving. 11 Sep. Leidsch In casso-Bureau. Leiden, Morschweg 73a. E.: F. J. van Kampenhout, Leiden. Proc.: mej. van Konijnenburg, Leiden. Opheffing. 12 Sep. E. Offenberg. Leiden, Lange Scheistraat 5. Rijwielhandel en gara gehouder. WATERTEMPERATUUR Hooge Rijndijk 9 uur 17^ C. 12 uur 18 C De Zijl g uur 16y2 graad C 12 uur 170 C. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN De Oranje-Vereeniging acht zich niöt zoo gauw van haar taak ontslagen. Evenals andere jaren zal voor de ouden van dagen, die het Oranjefeest niet metterdaad meer konden vieren een autotocht worden on dernomen. De reis is dit keer naar Amster dam met een bezoek aan den Dierentuin. Deelname is in de eerste plaats openge steld voor personen van 65 jaar en ouder en minvermogenden. Opgave kan geschie den hedenavond in het K. S. A. Gebouw van 79 uur. MISHANDELING. Gisteravond is terzake van mishandeling van een agent aangehouden zekere A. K. alhier. Op het Levendaal was onder bur gers onderling oneenigheid ontstaan, waar bij de agent ter assistentie wercl geroepen, met het gevolg, dat. hij ook wat van de klappen meekreeg. Uit den Omtrek. HAZERSWOUDE 1 e n;J'w M A -De Knecht C KramerGreeve z. KATWIJK COMMISSARIS DER KONINGIN. De lijst van personen en besturen van corporaties, die van de gelegenheid om door Z.Exc. den Commissaris der Koningin in de prov. Zuid-Holland bij diens audiën tie op Woensdagmiddag 3 uur te worden ontvangen, gebruik wenschen te maken, is ditmaal bijzonder groot. KATWIJK AAN ZEE DE KONINGIN KOMT! En daarom vlaggen uit! Men heeft het gister in de courant kun nen lezen: ook H. M. de Koningin komL Een groote eer voor ons dorp. De Prinses én liaar Koninklijke Moeder. Katwijkers, dat is voor olis dorp wel een groote eer! Laat ons toonen, die eer waardig te zijn Laat ons onze hooge gasten ontvangen met alle eerbied, waarop zij recht hebben. Laat ons toonen te zijn, wat wij steeds zoo gaarne zouden willen schijnen: verknoch te aanhangers van het Oranjehuis en van onzo Oranje-vorstinnen. We moeten laten zien, dat we blijde zijn, blijde dat we nu ook onze Koningin in ons midden zullen zien. En daarom vlaggen er uit! Vlaggen uit alle gevels; vlaggen, rood-wit-en-blauw; vlaggen, oranje-blanje-bleu; vlaggen, oude getrouwen, die jaar in jaar uit weer en wind trotseerden op de vierdagen van ons volk; maar ook de nieuwe, vooral veel nieuwe vlaggen er zijn maar zoo weinig veteranen op ons dorp. Ontzie ze niet! Laat ze niet rusten op zolders, in kisten of kasten. Er uit! Ze moe ten er uit! De zon! Den wind in! Den regen in! Er uit! worden er wellicht bogen gebouwd, bogen van groen en van bloemen helpt dan mee! Leent hand en verstand. Laat niet twintig handen werken, waar er duizenden moesten zijn. Helpt mee! Laat ons feest een feest van allen zijn Samen moeten we werken om onze voor naamste straten te illumineeren. Rijen van oranjebollen onder de donkere boomen van de Voorstraat maken er een sprookjeslaan van. Dc handen uit de mouwen! Ook Prins Hendrik komt! Heden werd officieel bericht ontvangen, dat ook Z.K.H. Prins Hendrik bij de plech tigheid op a.s. Vrijdag hoopt tegenwoordig te zijn. Door verschillende vercenigingen worden onderling besprekingen gevoerd over een aan H. M. te brengen hulde. Naar wij vernemen zal in de Oude Kerk „Halleluja" enkele gedeelten zingen „Katwijks Verleden", gedicht door den heer Kloos en op muziek gebracht door den directeur. „Excelsior" zal ten gohoore brengen „Boven de sterren" en „Gebed" door Franz Abt. AANRIJDING Mej. C. G. uit de Baljuwstraat deed gifte bij de politie, dat zij op den Boule vard is aangereden door R. uit de Buiten sluisstraat, die tamelijk woest zou gereden hebben. Zij had zich nogal bezeerd, terwijl haar kleeren beschadigd waren. WILD GEDIERTE. In de Varkevisserstraat werd J. V. uit de M. de Ruyterstraat door den bond van een anderen J. V. uit het 1ste Duinpad ernstig gebeten. LISSE COOP. VEILING H.B.G. LISSE Woensdag 17 September: Groote Plant goedveiling. Des namiddags 2 uur. WINKELWEEK. Het Comité „Lisse Vooruit" heeft de win keliers samengeroepen tegen heden avond half 9 in de zaal van H. B. G. ter nadere bespreking der Winkelweek. HOLLAND'S BLOEMBOLLENHUIS. Woensdag 17 September v.m. half 10 vei ling van leverbaar. Tulpen, Narcissen, Ga- lunthussen, Irissen, Crocussen, Scilla's en andere bolgewassen, die nu leverbaar zijn. Indien noodig voortzetting der veiling des •n.m. 2 uur. COOP. VEILINGS VEREENIGING H. U. G. ritülag gebonden Tellingen. i Tulpen- Aftt Candei 55. The Nederlander Roi dTsland 2.75^-3.50. - Sultan l.Su. Tonnaye 2.70. Sanders 3.45—2.9o, Krelag etop 2.70. Sophosine 2.45, Herodiade 2.30, Copland z 12 op 3.50. Copland 2.55. Centenaire 1.85, Gretchen 1.85. Wm. Pitt 3.80 Wm. Pitt 2.40. Bartigon best 4.45. Bartigon 2.o0. Le NOtre 2.30, Elisabeth 3.45. Rauwenhoff 2.45. May Queen 1.55, Edmee 3.15. Pr. of Wales 3.30. Cli 1.05—2.25. Viola 2.90. Pr. dei Psyche 1.40. Whistler 3.20. Mill ted Lady 1.30, Vict, de Oliveira z.io, jnassaciiu- sotts 2.G5, La Tluipe Noire 3.55. Breeder- Tulpen: Superba 1.55, Lodewljlc XIV 2. Freu Ardent 2.15, Vulcaln 1.95. Clio 2.05, Pr. of Orange 3.05, Velvet King II 2.05. Enkele late TTulp&n: Gesn. Lutea 2, Orange King 2.90, Caledonia 1.40, lng. Yellow 1.45—1.80. Gesn. Macrosphilu 1.353.05, lng. Scarlet 1.40, Detroflecta 2. Mons. Mottet S.20. La Mervellle 1.85. Bouton d'Or 1.30—1.95, Alcida 1.45, Mrs Moon top 5. id. II 3.10, Picotée 2.25. Enkele Vroege Tulpen: Gr J T>" Reine Max 3.60, La Keir - 2.DO, Flamingo 2.85. Geli liant Star 2.40. Queen F1 Pnrma 3.20. Grisdelin 2 c de Berlin 2.50, Coul. Card. 3.45. Fred. Moe 2.45—2.80, 3.55. .rijk 2.95, Jrlllant 1.50—2.20, Rose La Reine 1.50. Joost van den Vondel 2.95. Mon Trésor 4,90— 5.50. Le Matalas 4. Witte Valk 3.50, Mac. Kln- ley 2.55. Cullinan 3.05, Ibis 3. Rose Luisante 3, Red Admiral 3.15, Crimson Queen 2.15. Linaeus 3. Lady Boreel 1.80—3."" MS S'~ onora 2. Rembrand tl.' 1.25, Herm. Schlegel 2.85. vlnlc 3.50. Dubbele Tournesoll 2.55, Rubri Max Ha' Tulpen: of the Whites Neer 3.G5, Br. ar 3.55, Goud- Villem II 2.90, ...3, Savator Rose id. I 3.35. II 1.90—2.90, Azalea 2.90, Mystery of India 2.45, Schoonoord 2.75, Theeroos'2.45—3.30. Mr. v. d. Hooff best 4.05. Mr. v. d. Hoeff 2.80, Imp. Rubr. best 5.10. id. 3.0i Marquette 6.20, Vuurbaak 2.65, La Can- deur 2:25. El Toreador 5.90. Narcissen: Stella 1.05. BarrlConsp. 1.15. Prin- ceps 1.454.40. Kmpei - Voornaamste Nieuws. BINNENLAND (biz. 1.) De Troonrede. (biz. 5.) Verschenen is de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake het ontwerp tot wijziging der Visscherijwet, (blz. 9). Radio en gramofoon op de Jaarbeurs. 1 BUITENLAND (blz. 2.) De Rijksdagverkiezingen in Duitschland. Beschouwingen over den uitslag en verwach tingen omtrent den invloed daarvan op de politiek. Graaf Apponyi zegt in de Volkenbonds vergadering zijn meening over het plan- Briand. 2.803.90. Albatri 80. King Alfred 7.—10.60. Trompet Majoi 225, Golden Spur 6.30—8.30. Horace 1.75. Em press 3.30—4.—. Cornatus 2.—2.40. Spring Glo ry 7.50, Gl. of ----- m^fgl Scepter 1.Prlm 6.50—8.50, Glory Sion 7.8014.Early Sur- 1.55, Ors Langtry 1.05, Laurc 2.95. Glory of Sassenheim 2.90—5.50, piece 1.05, Grand Monarque 1.45, Whl 1.10. Dn. Jonqullen 1.40. King Edwa Beauty 1.40, Will. Scarlett 1.40. Mad. Plemp 2.30, Arge--1 1 3.05—3.70, Lord Kitchn. Helios 2.20, Cheerfulness 2. Gloria Mundl 2.25, Dn. lm Glory of Lisse 2.60. Irissen: White Excelsior 10 1.20—1.85, id. 9 0.80—1.—. ld. 8 0.60, id. 7 0.40, id. 6 0.20, Susiani 5.75. Imperator 8 op 0.70—1.—. Imperator 6 0.21 "art. Nibrig 0.75, Yellow Que— 6 0.60. Meyerbe» LEIDSCHENDAM DE GEMEENTERAAD Uit de kringen der S.D.A.P deelt men ons mede, dat bij" de samenstelling van de can- didatenlyst voor de gemeenteraadsverkiezin gen, het bestuur zal adviseeren het zittend raadslid de heer Verheyen niet meer daarop te doen plaatsen. j VEENESTRAAT AFGESLOTEN In verband met de rioleering is de Veene- straat vanaf de Achterweg tot de Kostver- loren voor alle ryverkeer afgesloten. Het rijverkeer richting Stompwijk, Zoetermeer wordt geleid via den Broekweg. OUDSTE INWONER OVERLEDEN Toen Zondagmiddag de oude heer G. Hogen dorp zyn middagmaal nuttigde, werd hy plotseling onwel en gaf gelijkertijd den geest. De overledene die de 90 jaar reeds was gepasseerd, was de oudste inwoner van de gemeente Stompwyk. ld. 8 1.10—1.45. ld. 7 - 2.20. Mont Blanc 9 2.2C. id. 8 1.55. Walter Scott 9 2 50. ld. 8 1.30. id. 6 0.55, Purp. Grand 10 4.30, id. 9 2.15. Lord Tension 1.—. King of the Stri- peds 1.45. Gl. Nan. Blushing Bride 1.05. Enk, "lus 6 op 2.—. j-jl. Umbellatum 5.50. HOLLANDS ULOEMBOLLENHUIS De Darwin tulpen liepen niet zoo vlot als In d< vorige veilingen. Do pakkerij voor Amerika, het land voor d< Darwintulpen, ls zoo goed als geëindigd, zoodal alleen voor nabestellingen en voor binnen- landsch gebruik koopers aanwezig waren. D< vroege tulpen gingen vlot van de and, ook de goede kwaliteit. Daar was behoorlijk vraag i prijzen "laag bl< srkocht. De lage ir wat er stoi ïrkoeht."zoödat voor een volgende veilii Holland'! Bióembollenhuls komen om un tekort Crocussen waren prijshoudend, beter di narcissen. In de gewone soorten was handel. Een uitzondering hie: den Spur, Dubb. Von Sion. Vic tus. die waren zeer gewild. Plantgoed van vroege tulpen c •endlge belangstelling. Goede kwaliteit bracht Nar cl op. King Alfred, v. Wavei overige soorten traag. tulpen gingen taande prijz e vroege Tulpei _._J—1.80. Calipsc l2.80, Couleur Cai Enkel! 2.30—1. i Giai liei Arti oprulmprijs. m besteed- 3.—1.50.' Brillant 2.401.50, Chryselora lant 2.1.20, CerlL- HHP - Queen 2.501.80. Cullinan 2.702. Diana 3.- 2.40. Due. de Berlin 2,80—2. Due. v. Tholl Sea: let 2 1.60. Due. v. Thol max Wit 3.50—2.—. Di chesse de Parma 3.—2.40, Dusart 2.—1.50. Ele< nora 2.40—1.60, Flamingo 2.40—1.70. Fred. Mooi 3.2.25, Gele Prins 4.503.50, Grand Due 5. 3.50. Herman Schlegel 2.70—2.20, v. d. Vondel Wit 3.20—2.40. Kin; 5.-4.—. La Reine 2.20—1.60. La rceine I SO. La Prccleuse 2.—1.40. Le Matel, 3.80, Mon Tresor 4.50—3.SO, Mac. Kinl( 1.80. Ophlr d'Or 3.80. Pi-osperlty 2.40—1 cerpine s 3.Joost the Yello' e max 2.8 i 4.50— 2.50— Rose Preeose 3.75, Rose La Reine 2.611—1.80, Rerr ende Zon 3.80—3.—. Vai ,ter!.I 1.701.20. Dubbele vroege tulpen: Aza Boule de Neige 3.—f ------ Electra 6.—4.20. El 1 —1.70. -. Rose 'v?r£ 2.2Ö, Witte Valk nk 3.20—2.50. Crocussen: Albion z 7 0.60 i Brunow z. 7 0.70. 8 1.30. Darwii Aimable 3.2. .ndiflori z. 7 0.70. 8 1.50. z. 9 2 z. 10 3. 8 1.40, z. 9 2. 8 1.20. z. 10 2.—. z. 10 3.—. Sir 8 1.20. z. 9 1.80, Mont ilpen Bai Geel 10 '2.40. ton Roozen 2.—1.40. Bleu la Tonnaye 1.801.20. Centenaire 2.20—1.30, Clara Butt 2.—1.10. Edi 2.—1.20. Europe 2.10—1.30, Fame. Sanders 2.60— 1.70. Glow 2—1.20. Gretchen 2—1.30, Harry Veitch 2.50. Homëro 2.40. Isis 2—1.20. King Ha rold 3.—1.70. La Candeur 2.—1.30, La Tullpe Noire 3.—2.40. Le Noire 2—1.10, Mad. Kielagn 2.201.50, Mr. Stanley 2. Nora Ware 2.—. 1'iide of Hon Elizabeth 3.20—1.80, Prof. Rai Ph. de Cc - -- - 3.-2. Flora mhoff 2.—1.30. rend Ewbank ledonin 2.—1.: -20. Valentine 3.50. 3.—2.20, Whistler 2.10—1.40, d 2.60—1.SO. Wm. Pitt 3— I SO. j 1.80—1— 1—1.10. 1.80—1 Ruskin -1 60. Inglcsc. Pink T 1.80—1.20, John - 2.30—1.4" (dn. I. dn. Plcoté 2—. 3.50. Em 1.20. Glory of Leyden 3.50. Golden 8.—. 4.—. 2.80. Horsflnldi 3.50, Alfred 8.—. 6.—, R.—Prlnceps 3.50. 1 50. 0 80, Spring Glory 5,50. 4.Sulpher ity 2.80, Victoria 79.80. 4.—. 2.—. ■I Conspi. :on 1.—, Barrl Tnc. Sir Watki di 1.50. - Leedsil Mrs. l.fl Queen o. L Lady 1.t i 1.0.60. 0.40. i Gloria Mun- 60, Leedsil [North lJ 1.40. Leedsli Soutern Gem 3.—. Poetlcus Ornatus 2 j. 2.80. 1.20. 0.40. :us Glory of Llsso 2.—. 0.80. Poetlcus e 1.40. 0.60. Poetaz Laurens Coster 2 50. 2.—. 1.20. Poetaz Aspasia 1.40. Poetaz Elvira 2.0.80. Poetaz Orange Cup 1.60. incoi ■WMBHHI 4.—. 2.40. Dn. Cheerfullness 2.50. Pollnnthus Grand Primo 0.40. Po- nthus Grand Monarque 2.—. 1.40, Po- ntus Grand Soleil d'Or 2.40. 1.50. rissen: Imperator 9 op f 1.30. 8 op f 0.86. 7-8 .35. 6-7 f 0.15. King o. t. Blue 5 op f 0.30, Rem brandt 7 op f 0.80, Yellow Queen 7 op 1.40. 5-6 f 1.8 op f 1.80, Huchtenburg 9 op. 1.10, .6-7 -. 5.Wm. Copland Mich Blossom f 90.Electra f 130. f 52.—. Murlllo f 40.—, Vuurbaak tenrijk f 50.—jr. Loudon Procerpfne f 110.— Per K.G.: Masti f 0.10. King Alfred f 0.65—0.70. Victoria f 0.35— 0.40. Sir Watkin f 0.10—0.12, Emperor 0.12— 0.15, Von Sion f 6.20—0.25. v. Waveren's Giant f 2.50. nthenj DR. Gen. Pelissier 18-20 f 9.50. Lord Raglan 20 op f 6.—. 19-20 5 1S-19 f 4.10. 17 3 25; E.W. King of the Whites 19-20 f 3.50. 18-19 f 2 17-1S f 1.80. 16-17 f 1.60; E.R. la Vic- tolre 19 op f 15.10, 18-19 f 12.17-18 f 6.70, 16- "B. Bismarck 19 op 16 10: E.G. City; i f 3.50. 18 op 2.70. f 1.80; EB. Dr. Liebei 17 op f 2.30. 16 op f 2.—: É.B. Grand" 1 op f 3.60. 19-20 f 2.—. 18-19 f 2.50, 17-18 2.3 E.B. Electra 20 op f 3 50. 19-20 f 3.18-19 f 2 8 E.B. Marie 20-21 f 6.90. 19-20 f 3.60. 18-19 2.6 E.B. Johann 18-19 f 4.17-18 f 2.50. 16-17 nthea 18 op f 3.50, 17-18 f 2.5Ó. 16-17 B. King o t. Blue 18-19 f 6.—. 17-18 f 4. opf 6 40. 18-19 f 5. 18-19 f 9.17-1S no 20 op f 7. 18-19 16-17 f 3.50: E.R. Go 4.90, 17-18 f 4.50. VERTROKKEN: J v Blitterswjjk en gez i Haarlemmermeer; C J G Persoon n Monster A M Doeawyk n St. Mlchiels-Gestel: G B Nooi danus n Leiden; J W Hoekstra n Den Haag N J F do Mooy n Delft: Th A Bemelman r daal. Kanaalstr 185: J H M de Graaf v A'dan Kanaalstraat 26: J Wolters v Eramen, Kanna straat 26: B Grlekspoor en gez v Hillegom Halfweg 41b; Mej. J C A M v d Welden var Leeuwarden, Heereweg 235; C G Kerkvliet 1 Alkemade, Poelpolder 4. OEGSTGEEST OFFICIEELS OPENING O, G. A. V. In aansluiting; aan ons bericht omtrent de officieele opening:, waarbij we de rede van den Burgemeester weergaven, zy nog het vol gende vermeld. Er was groote belangstelling. Behalve de Burgemeester en Wethouder Rubenkamp met hun echtgenooten merkten we o.a. op oud- Burgemeester van Griethuysen, Inspecteur Graafland uit Den Haag. Inspecteur 1. o. Baak te Leiden, Ds. Jansen Schoonhoven, leden van den Raad, doktoren, tal van hoofden scholen. Dat de leerlingen met hun ouders n!et ontbraken spreekt van zelf. De heeren van Asselen en Heertjes zorgden voor muziek. De voorzitter, de heer A. T. Kraan, hield eer» uitvoerige rede, dank brengend voor veler medewerking' en voor aller tegenwoordigheid. Dank ook vcor het bereikte resultaat, waar do vereeniging 230 leden telt. Hierna hield de Burgemeester de reeds vermelde openings rede, welke warm applaus verwierf. Na gebruik van ververschingcn nam inspec teur Baak het woord, die dank bracht voor da uitnoodiging, er op wijzend, dat hij dit streven met belangstelling volgde. De laatste jaren, aldus spr., wordt de alzijdigheid in de opvoe ding meer ingezien. Op twee wyzen, n.l. in negatieven of posi tieven zin kon men hieraan medewerken, wat hjj nader uiteenzette. Hij prees de prettige stemming in het gymnastieklokaal en consta teerde, dat deze de mooiste zaal uit de oroge- Zijn keurige rede verwierf i applaus. De Inspecteur der Lichamelijke Opvoeding, de heer Graafland, hield een krachtig betoog ver bet nut der lichamelijke ontwikkeling en 'ees op het neutrale karakter van dit deel, 'aardoor samenwerking zoo tot haar recht kan koroen. Het Nederlandsche volk wenseht lichamelijke ontwikkeling en opvoeding. Zaak :s het, dit de Staten-Generaal duidelijk te maken, opdat het Rijk haar taak brtcr opvatte. Voor de schoolvrije jeugd wordt van die zijde niets gedaan, ondanks het in de wet perfecl is geregeld. Het stuit af op de kosten. Met waardeering sprak hy over wat hij hier g: een krachtige vereeniging met een pracht- lokaal. De Voorzitter dankte sprekers, musicus e.a. ior hun belangstelling en medeleven, waarna nog een 20-tal donateurs werden genoteerd. Het is een welgeslaagde middag geworden. Fn thans kunnen de hoeren de Traye cn Miwmeester als leiders aan den arbeid, aan drp. arbeid tot de eerste uitvoering. WADDINXVEEN VAANDEL-ONTHULLLING. Door do activiteit van eenige dames leden van de Chr. Zangvereen. „De Lof- stem" kwam genoemde Vereeniging in het hezit van een keurig vaandel. Gisteravond had de aanbieding daarvan plaats. Hot werd bnthuld door den beschermheer der Vereeniging, burgemeester Troost, die bij die gelegenheid een kort cn passend woord sprak. Daarna werd het woord gevoerd door den eere-voorzitter der Vereeniging, de heer Lycklama, hoofd eener Chr. school. In een gloedvolle rede spoorde hij de leden aan tot trouw aan het vaandel en handhaving van het Chr. beginsel. Onder leiding van den heer De Man, organist der Groote of St. Janskerk, werden daarna eenige zangnum mers op uitnemende wijze uitgevoerd. Heden nam de Vereeniging, die ruim 50 leden telt, deel aan den vaandelgiroet, wel' lee aan H. M. de Koningin werd gebracht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6