Een vernuftig toestel om Chevrolet's zuinigheid aan te toonen CHEVROLET A. JL STALLINGA W. A. HOUTMAN Co's PIANO- en ORGELHANDEL Schiedam EEN GELE NAPOLEON ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1930 DERDE BLAD PAG. 9" LUILEKKERLAND TER JAARBEURS DOMEIN VAN HEERLIJKHEDEN OVER SMAKEN EN SMAKEN Wat de vrouwen heerlijk vinden en de hoeren niet versmaden Ware weldoeners der menschheid mogen 'de chocoladefabrikanten worden genoemd en op de derde verdieping van het Jaar beursgebouw hebben zij thans hun luilekker land ingericht. Stand na stand kan men daar binnengaan en de meest uitgezochte bonbons, de fijnste reepen, bewonderen en keuren en voor de meest verwende smaken ii er iets heel aparts te vinden. Wie er binnentreedt en z'n oog laat gaan over de groote hoeveelheid van producten en z'n gehemelte mag streelen door even te proeven, vraagt zich af hoe ter wereld het mogelijk is, dat er zooveel en zulke groote fabrieken op dit gebied bestaan. En dat ter wijl een deskundige ons zeide, dat in Enge land en België nog veel meer snoeplustigen zijn, dan in ons lieve vaderland, omdat de Hollander-in-doorsnee er nog niet van houdt zooals wel in nabuurlanden, om met een zakje bonbons in den zijzak van z'n col bert te loopen en af en toe een proefje te nemen. Op onzen rondgang hebben we veel en velerlei gezien en we zullen er hieronder van gaan vertellen, op gevaar af, dat onze lezers door hun eega's uitgenoodigd worden ze wat te verwennen door meerdere die heerlijkheden mee te brengen. Tn den stand van de N.V. Biscuitfabriek „De Lindeboom" Amsterdam, nummer 3025'27 troffen we een algeheele verande ring aan. Deze firma heeft den stand ge heel gewijzigd en or een smaakvol en keu rig geheel van weten te maken. Be vorm van de ramen heeft wijziging ondergaan, doordat een muur er binnen tegen aan ge bouwd is waardoor men een veel gunstiger raam-indeeling kon krijgen, in overeenstem ming met het geheel. In mooie grijze kleur geverfd, maakt de stand een gedistingueer- den indruk en de wijze, waarop de verschil lende artikelen zijn ter bezichtiging gesteld geeft den winkelier gelegenheid te zien soe hij het beste de biscuits enz. kan étalceren. We noemen als nieuwigheid het blikje Dickens inhoudende een assortiment bis cuits. In zoo'n blikje bevindt zich een bon en op tien van die bonnen krijgt de kooper een mooi boek van Dickens met platen. Var der is er het'assortiment 1001, waarvan de verpakking is versierd met Oostersche mo tieven. Voorts de frou frou versierd met een omslag waarop een Engalsche jachtpartij is afgebeeld. Deze firma komt weer zeer goed voor den dag. De N.V. Cacao- en Chocoladefabrieken Gebr. Sick es Amsterdam, stand 3017—'19 brengt thans geen nieuwigheden, maar de vertegenwoordiger vertelde ons, dat de fa briek het zoo druk heeft, dat men het haast niet afgeleverd kan krijgen. Dat is een heug lijk teeken! De mocca truffelreep is een nouveauté dat al eenige weken in den han del is, terwijl ook de bitterkoekjesreep al bij het publiek bekend is. Beide soorten gaan uitmuntend en worden veel gevraagd. Deze firma blijft voortgaan op den ingesla gen weg en weet daardoor haar debiet dat zeer belangrijk is, steeds uit te breiden. gewoon mooi effect is verkregen. De blauwe bespanning, waarmee de muren zijn behan deld bieden een mooien achtergrond waar tegen de artikelen keurig geëtaleerd kun nen worden. Bensdorps visitekaartjes den sprekend geannonceerd en naar tabletten is zeer veel vraag, dan zij den voortreffelij ken smaak en ook dank zij het lichte gewicht. Huismoeders zijn nu eenmaal practisch.Bensdorp's chocolade bitter koekjes is een novum. Dit is een pastille zoo zullen we het nu maar even noemen die den vorm en het aanzien en smaak heeft van een bitterkoekje. Toch be staat het uit pure chocolade, maar het heeft de nerven van boven, welke het bitter koekje ook heeft en door amandelolie heeft men den bitterkoekjessmaak weten aan te brengen. Het is een eigenaardige mengeling van smaken, die aangenaam aandoet o> verhemelte streelt. De firma voert verder' haar bekende cacao goudmerk en heeft een nieuwe serie tabletten, tegen een verkoops prijs van 25 cent. Een aardige reclame ge durende een maand Is, dat ieder die in den winkel voor vijf en twintig cent aan vijf cents-reepen koopt, een fraai collier ten ge schenke krijgt. Bensdorp brengt tenslotte verschillende artikelen voor Kerstmis en St. Nicolaas. K watt adat is de oude en gere nommeerde fabriek, die voor jaren al haar terrein wist te veroveren met het leger van soldaatjes, dat ze in de lage landen aan de Noordzee stuurde op haar reepen. Die Kwat- ta soldaatjes gaan nog steeds uitstekend. In den stand van deze Bredasche fabriek, num mer 3044'4G vonden we verder als veauté reepen in vier smaken in één doos, nl. citroen, fambrozen, sinaasappel en an- nanassmaak. Verder zagen we er blikken Kwatta's Rio's welke blikken 11 ons in houden en die tegen een gulden por blik aan het publiek verkocht worden. De chocolade letters zijn hier te vinden alsmede de ver schillende St. Nicolaasartikelen. ITet is bui tengewoon druk op deze fabriek naar mer ons wist moe te deelen. Deze firma brengt niet minder dan dertig A veertig soorten schillende reepen in rle handel. Alleen deze getallen bewijzen reeds .dat er heel wat werk aan den winkel is, daar in Breda. Kwatta blijft toch bekend onder ons volk! Dan de firma, die Tiaar eeuwfeest reeds vieren mocht, de Koninklijke Fabriek van Cacao en Chocolade C. J. van Hou' cn Zoon, Weesp, stand nummer 3045- Zij voert haar praedicaat „Koninklijke" met eere cn brengt thans ter Jaarbeurs zes soor ten nieuwe bonbons in nieuwe assortimen ten. De collectie doozen heeft een uitbreiding ondergaan tot twintig nieuwe soorten toe. Verder zagen we er de luxe doozen, die te gen St. Nicolaas en Kerstmis met name zoo veel aftrek ondervinden. De pinguin bonbons zijn bekend en worden ook nu weer ge bracht; de mooie verpakking van deze bon bons is zeer suggestief en een deel van het succes daarmee, zal ongetwijfeld hier door zijn teweeggebracht. De cacao bruin en goud wordt verder ten tooneele gevoerd, als mede de couverture, d.i. de pure chocolade, waaruit de verschillende fabrieken bonbons enz. bereiden. De 5 cents vanille melkreep wordt weer sterk op den voorgrond gebracht en daarnaar is veel vraag. Voorts dient ge noemd te worden de nieuwe Napolitain Fa voriet, die werkelijk de gunsteling is ge worden in den tijd, waarin hij nu onder het publiek gebracht is. Deze Napolitain wordt in vier smaken vervaardigd en is te gen 30 cent per ons in den handel. INGEZONDEN MEDELEELINGEN Radio Nieuws. dijk. ï^jl. U ZIET hoe weinig benzine de Chevrolet gebruikt De N.V. Droste's Cacao- en Chocolade fabrieken, Haarlem, stand 3012'14 brengt een groote collectie bonbons, terwijl zij ver der de Verpleegster-cacao onder de aandaohl brengt, welke cacao meer en "meer een we reldmerk wordt. Terwijl deze firma vroeger in ons land alleen bekend was om de Droste pastilles en de Droste cacao, specialiseert zij zich nu meer en meer op de bonbons, waar van zij zeer veel genres en smaken brengt in tal van assortimenten. Hot is lo klas fabrikaat zooals wc van een firma van deze reputatie gewend zijn. Elk assortiment heeft een eigen kleur-verpakking. Een nieuwig heid is de lilliput-bonbon, waarvan cr veel meer in een ons gaan dan van de bonbons van gewone grootte. Deze lilliput-bonbons worden vervaardigd van chocolade van bit teren smaak, maar hebben een vulling elke soort niet een aparte smaak, waardoor een delicatesse le klas verkregen is. Deze bon bon gaat er zeker goed bij het publiek in. De N V. Holl. Cacao- en Chocoladefabrieken v./h. B e nsd o r p en Co. Bussum, stand 3011, heeft het interieur van haar stand ge heel gewijzigd. Men heeft de ramen nu ge heel dichtgemaakt en daardoor een stand verkregen, waarin met kunstlicht, dat als indirecte verlichting is opgevat, een buiten Er bestaat een waardemeter voor Chevrolet. De dealer kan U dien verschaffen. Met dezen waardemeter kunt U nagaan of U inder daad bij een Chevrolet de hoogste waarde voor* Usrtgeld ontvangt. GENERAL MOTORS CONTINENTAL S. A, Chevrolet eigenaars weten hoe zuinig hun wagen is. Ten einde toekomstigen koopers van een Chevrolet-Truck een zichtbaar bewijs van zijn zuinigheid te leveren, ontwierpen wij het hierboven afgebeelde toestel. Aan het stuur gezeten kunt U zich overtuigen, hoe uiterst weinig benzine Uw wagen gebruikt. De afstand, dien een zwaar geladen truck op slechts een eierdopje benzine aflegt, zal U in verbazing brengen. Ga vandaag nog naar den Chevrolet-dealer en vraag hem U deze proef te toonen. Hij zal U dan tevens het G.M.A.C. termijnbetalingssysteem verklaren, dat het U mogelijk maakt een truck aan te schaffen en uit Uw inkomen te betalen. TRUCKS PERSONEN WAGENS De N.V. Cacao- cn Chocoladefabriek v./h J. Pette IIz n„ Wormerveer, stand 3037- '39 brengt als volksartikel onsjes cacao to gon vijftien cent met een fraaie luxe win kelbus als entrée. Voorts heeft ze een uil gebreide collectie luxe doozen vanaf vijf op twintig cent cn duurder. Ze gaat verpakte bonbons in den handel brengen, twee ons in een pakje voor 23 cents. Daar is vee! vraag naar omdat verpakte bonbons ven I makkelijker en ook veel zinrlelijker zij.» voorliet publiek. Fraaie cadoaux worden ge- geve,n op de Indiaantjes voorkomende op de 5 cents reep dezer firma. Een domein van heerlijkheid is ook de stand van de bekende fa. N.V. Verkad'e's Fabrieken, Zaandam, stand 3030—'32. Daar vonden we een uitgebreide sortcering luxe doozen bonbons; zeer fraaie doozen waren er onder. Verder was het al een Sint Nico- laas-ideo door de doozen morsepain enz., die speciaal voor liet feest van den goeden heilige bestemd zijn. Borstplaat-artikelen ontbreken niet. Verder brengt de firma bon bons in gewiclitsdoozen van half pond en pond. De gedachte heeft daarbij voorgezeten, dat het publiek vroeger de verpakte bon bons kocht om de doos, maar nu moet gaan HOOGEWOERD 56 LEIDEN TELEFOON 361 Chevrolet - Pontiac - Oakland - G.M.C.Trucks istwedde (Gr Voorj Us. O. J- ed. te Bussum. C Chr. Gem. Zunffki i. Zingen. 3- L i9. 5. Zingen. 6. Eerste >ver het onderwerp: ..E leiboom". ^7. JZIngen. ^8. de Ned. Hei r. Inleiding tot de predi- r» lib t. 2 en 8. 9. Eerst» e. 10. Zingen- Psalm 6S ;elte d-r predikatie. IX N.C.R.V. 8.15 Tijdsein. 8.1S—9.30 Morgencon- 10.30 Tijdsein. 10.30—11 Korte Zieken- t, te leiden door Ds. J. A. Hoekzema. Ned. Herv. Pred. te Hilversum. 11—11.30 Lezen Chr. Lectuur door mej. J. C. M. Uoyen te de Hei Spreker: de hei TIJdseli Spreke Oir. di terdam. Onderwe Londen". 3.15—3. Tolsteegslngel 54. e Utrecht. 4.Tijdsein. 'e leiden door het donker van door Ds. J. R. Gorl C. de Jai el. 1. I. Schi itlezlng: gedeelte der Beute. plano. 6.3't6 40 Ko< izn., Evan g. Luth. Pred. srp: .Wat 8.— Tijdsein. S—10. van der Vaart Smit .De beteekenis van het Ned. Chr. Pei in. over zijn Christelijk® Dr. P. Ste- Ainsterdam. n wat heeft naken?" (1). theol. H. W. 0— Persberlchtei Ch Jhr. Radto-OrI lf 1—11.30 Gramofoonpla HILVERSUM. (1875 M.) 8.— TIJdst 55 Gramofoonmuziek, in.— TIJdsc" orgenwtjdlng. IC j" ek! 3—4 Orgelconcert. 4—4.30 Gramofooni ek. 4.30—5 Kinderuurtje. 530—6.45 Popu incert. 6.45—7.15 Xylophoonconcert. 7.15— oeken halfuurtje. 8— Tijdsein 8.01—10 L :rt. 10.— Persberichten. 10.10—10.25 Voc incert. 10.25—10.45 Ensemble. 10.45—11 Vor meert. 11—12 Gramofoonmuztek. 12.— Sluii Gemengd Nieuws. koopen een doos bonbons om de bonbons, omdat het veel beter is verpakte bonbons te hebben, die elk in een casse zorgvuldig liggen opgetast en niet beleedigd kunnen worden, wat vroeger in het uitwegen in zakjes wel 't geval was. Verkade heeft drie soorten reepen van tien cent, de melk chocolade-, de Hollandsche chocolade- en de Zwitsersche chocoladereep. Daarop corres- pontleeren pastilles en oblies; de pastilles op de beide eerstgenoemde reepen en dc oblies op de reepen van Zwitsersche cho colade. Deze laatste passen precies op een Marie biscuit en een oblie gelegd op zoo'n biscuit, met wat boter or tussclien is een ware delicatesse. De drie reepen zijn be stemd als gangmaker voor de pastilles en de oblies, en het is merkwaardig dat onder het publiek dat een bepaalden smaak reep De Cacao- en Chocoladefabriek „V e k a" te Rotterdam, stand 3024 heeft een keur van St. Nicolaas-artikelen. diverse soorten mooie en lekkere bonbons, voorts verschillende soorten roepen waaronder genoemd dienen te worden speciaal de Milco-reep en de Maberka-reep. De firma is specialiteit in Roma-toffee's die ze in verschillende smaken en verschillende verpakking voert, en brengt als haar eigen karakteristieke artikel win- terrollen en zomcrvruchlrollen; eerstgenoem de zijn uitstekend tegen den hoest, dus om te onthouden voor het komende jaargetij. De Rola is een vijf cents gevulde chocolade reep, die zeer In den smaak valt bij het publiek. Tegen 25 cents brengt Veka filmster tabletten in den handel met portretten van filmsterren erin verpakt, terwijl ze yoorts mooie luxe doozen en tal van Kerstartllcelcn exposeert Men ziet het we hebben geen onwaar heid gesproken toen we in den aanvang zeiden, dat de derde verdieping een waar luilekkerland, een domein van heerlijkheden is. Bewondering moeten we hebben voor den ondernemingsgeest die de Hollandsche in- dustrieelen op dit gebied ten toon spreiden. Dat de cacao- en chocolade-industrie in ons land zoo'n hooge vlucht heeft genomen mag worden aangevoerd als een bewijs van de voortvarendheid, het doorzettingsvermogen en do vasthoudendheid van de Hollandsche industrie en handel! DIEFSTAL OP GROOTE SCHAAL In verband met het vermoeden dat ten nadeele van de firma Vroom en Dreet-mann te Haarlem gedurende het laatste half jaar door werklieden in dienst van den sloopere- baas V. verschillende goediren zouden zijn ontvreemd, heeft de Haarlemsche poldtie te Amsterdam in samenwerking met de po litie aldaar, aangehouden zeven sloopers en twee chauffeurs, aJlen woonachtig te Am sterdam, verdacht van diefstal en heling van bovenbedoelde goederen. Zee personen hebben reeds bekend. Verschillende goede ren als kleeden, gordijnen, lakens enz., ver tegenwoordigende een waarde van ƒ200, zijn in beslag genomen. DE AANRANDING TE HEYTHUYSEN In verband met de aanranding op mej. S. te Heythuysen kan nader worden gemeld, dat men Donderdagavond mej. S. een groep- 'oto heeft laten zien met de vraag of zij mogelijk daarop den persoon zou kunnen terugvinden die haar aanrandde. Onmid- delijk wees zij zekeren Z. uit Worn aan, met de medcdeeling dat zij meende daarin haar aanvaller te herkennen. De marechaus-see van Heythuysen heeft zich toen onmiddel lijk naar Horn begeven en Z. meegevoerd naar Heythuysen, waar hij mei mej. S. 'e haren huize, werd geconfronteerd. Naar wij vernemen zou Z. zijn alihi heb ben kunnen bewijzen. De man is op vrije voeten gesteld. DE „TREVILIAN" WORDT GELOST Gedurende twee lijen hebben twaalf 6leepbooten tevergeefs getracht het Enwel- sche s.s. „Trevilion" dat bij Liefkonshoek gestrand is. vlot te sleepen Thans is men begonnen de lading te lossen. VERHOREN INVOER. In de haven van Willemstad werden zestien runderen aangevoerd, afkomstig uit Zuid- Holland. In verband met het hierscben van mond- en klauwzeer in het Westen van Ncortl- Brahant is zulk een nanvoei verboden, waarom het vee in beslag genomen is en proces-vei baal werd opgemaakt. -Bekende merken in alle prijsklassen W.o. Groot© Keuze s"„4„6, Teici 03178 Grotrian - Sielnweg - Schiedmaljer - Mannborg e.a. aVrlnJ! door ARTHUR E. SOUTHON (69 Tulasl zag het en met groote bitterheid besefte hij, dat de Commissaris hem andermaal te glad was afgeweest. Waar in boorlingen tijd noodig hebben om zich gevechtsvvaardig te maken, daar handelt een blanke spontaan en daarom wint hij. Maar er zijn nog meer steden dan Kwandi, dacht hij; en el ders was de Broederschap nog intact. Als hij zich uit de voeten kon maken, was zijn succes misschien nog mogelijk. En zoo draaide hij zich om, met een laatste kreet van verachting aan 't adres van zijn doodsvijand, en vlood hij door de nauwe straten naar de andere poort, gevolgd door de politie. Tulasi wist in Kwandi beter den weg dan Fano, cn door ver schillende erven en door te springen over lage muurtjes bereikto hij veilig de poort. Hij nam een gewaagde sprong over de Koto en rende langs het pad, dat leidde naar Okolulu, een stadje vlak in de buurt, terwijl hij elke spier spande om daar tijdig te zijn om zijn Broeders te waarschuwen. Aan dien kant van Kwandi kwam het dichte oorwoud tot vlak bij de stad en de weg naar Okolulu is een paadje, van twee voet breed, door ondoordringbaar struikgewas. Onmogelijk kon Tu lasi zijn route bekorten; het was een afstand van acht mijlen cn de snelste loopers van West-Afrika zaten hem op de hielen. Vroeger had hij hen eenmaal vóór kunnen blijven, maar dat was geweest in een heuvelachtig terrein, waar hij gewend was te loopen. Niettegenstaande hij een voorsprong had van een halven mijl en de politie bemoeilijkt werd door haar zware ge weren, wist hij dat het een wedloop zou worden op leven en dood. Zoo gauw als Fane hem zag weghollen realiseerde hij zich, dat hijzelf zeker niet zou kunnen achtervolgen, want geen blanke houdt het uit tegen een inboorling-op bloote voeten, in dat war me oerwoud met zijn benauwde atmosfeer. Daarom gaf hij zijn mannen bevel om te volgen en zei snel: „Loopt, wat je loopen kuntl Dwingt hem tot het uiterste: vol houden! Gunt hem geen tijd voor rust Okolulu is de dichtsbij- gelegen plaats. Dat is acht mijl hiervandaan. Daar zal hij wel heengaan. En jullie moet hem te pakken krijgen, levend of dood, voordat hij daar is". In heel Karumbana waren er geen paarden, want het ligt in de Asetse-gordel, waarin geen paard kan leven, maar Fane wist, dat Rllston een fiets had. Daarom snelde hij naar de hut van den zendeling en vond het ding al gauw. Helaas moest hij eenigen kostbaren tijd verspillen met het oppompen van de banden. Maar daarop ging hij ook deelnemen aan de achtervolging. Vlug kwam hij door de stad, doch, zoodra was hij niet in het woud, of de moeilijkheden begonnen al. Het nauwe spoor gegolfd door uitstekende boomwortels en de zware regenval had hier en daar ware meertjes gevormd. Zijn tocht was een aaneenschake ling van botsingen. Over de eerste mijl moest hij zijn karretje driemaal over omgevallen hoornen sjouwen; tweemaal slipte hij leelijk over kletsnatte bladeren. Maar, trots al deze moeilijk heden kwam hij toch vooruit en haalde hij de vluchteling merk baar in. Op ongeveer drie kwart van den totaal afstand, haalde hij de achtersten van zijn mannetjes in; hij schreeuwde, dat ze uit den weg moesten gaan. Nog tien passeerde hij er op de volgende twee mijlen; alleen Ali, de snelste looper, was hem nog voor. Daafr hij wist, hoe hard of Ali loopen kon op de vlakte, had hij goede hoop, dat Tulasi's vlucht er bijna wel op zou zitten. Hij trapte nog harder door, passeerde een fetisch hut, waarvan hij zich herinnerde, dat ze op ongeveer een mijl afstands van Oku- lulu gelegen was, maar toen moest hij afstappen, omdat zijn pad gekruist werd door een wilde bergstroom, waar eenige da gen tevoren nog een droge bedding had gelegen. Een enkele om gevallen boom ovorspande het water en over die wankele, glib berige brug moest hij zijn fiets dragen Aan den overkant van de stroom zag hij twee voetafdrukken in den modderigen grondbijna had hij dus Tulasi ingehaald. Een kwartmijl verder moest hij beslist afstappen, want de bo dem was te oneffen om erover te fietsen. Daar vóór hem lag de rechte weg naar Okululu Scherp vooruit turend zag liij, terwijl hij met een sprongetje weer in het zadel zat, dat de halfbloed de brug bij de Koto bereikt had. Ali was ongeveer oen kleine honderd meter achter hem. De Hausa hield stil en waagde een schot. Maar door het harde loopen kon hij niet goed mikken. Toen hij door de poort glipte, zag de halfbloed, nog net, dat de Hausa vlak achter hem was, en dat Fane als een bezetene aan kwam rijden. Hij begon te wanhopen. Tijd. om de Broeders bij eikaar te roepen, zou hij niet meer hebben, of het moest zijn, dat ze hem hadden zien aankomen en klaar stonden om te helpen. Maar zijn uitgebreide voorzorgsmaatregelen speelde hem nu pa rten! Want hoewel vele liöniL-rd. InwiunTs uin Okululu zijn mede lei dors van de Brooderschap kenden, was er geen een, die wist, dat Tulasi het geheimzinnige opperhoofd van de bende was. Enkelen hunner hadden den halfbloed wel gezien tijdens zijn verblijf in Kwandi, maar ze dachten dat hij allang dood was. Als ze hem gezien hadden, zouden zo beslist gemeend hebben, dat het zijn geest was, en ze zouden van schrik op de vlucht geslagen zijn. Terwijl Tulasi hen thans passeerde, op korten afstand, ver eenzelvigden zij hem niet met den man, dien ze vroeger hadden gekend, want Tulasi was zóó veranderd door zijn langdurig ver blijf in het woud, en door do inspanning van hot harde loopen, dat hij eenvoudig onherkenbaar was. Met eenige verwondering keken ze hem achterna, terwijl hij voorbij holde, achtervolgd door Ali en den Commissaris, en in de meaning, dut het cm zondaar was, die de wetten van den blanken man had over treden, maakten ze geen aanstalten om hom te helpen. Tulasi durfde niet halt to houden, want zijn vervolgers zaten hem te dicht op de hielen. In wanhoop staarde hij naar de kerels, die hom stonden aan te gapen maar hij herkende geen hunner! Ten laatste sprak er vrees, groote, doodclijku rum uit zijn wild-rollende oogen. Toen hij de stad doorgehold \vS, en de kleine houten brug aan den andoren kant overstrom pelde om weer in het oerwoud te komen, was hij werkelijk iu de greep van een panischen angst. De inboorling in hem werd de sier- kere en mankte hem het slachtoffer van hijgeloovigo doodsschrik. Voor hij in Mperu kwain, was hem het primitieve geloof in vele geesten bijgebracht; en nooit had hij aan het bestaan daar van gotwijfold. Toen hij ijverig studie mankte van het fetischisme om te speuren naar een god, die hem zou kunnen hoipen om den droom van een groot rijk te verwerkelijken, bracht do Intel- ligentie dlb hij va:i O Conncil geërfd had, hem tot twijfel omtrent het veelgodendom. Maar hom was bijgebleven, een di-p ontzag voor den geest, dien hij vermoeddo in de natuur van tnenschen. die sterker waren dan hij, omdat zij machtiger goden hadden. (Wordt vervolgd

Nieuwe Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9