WOENSDAG 30 JULI 1930 TWEEDE BLAD PAG. 8 UIT DE INDISCHE BLADEN Vraag en Antwoord. dicht: Jongeling, die Uw jeugdig leven In den stroom der wereld waagt, Duizend rond U gaan verloren. Door haar zang in slaap gewiegd. Zoek toch elders wat de wereld, Nimmer geeft of geven kan, En bedenk toch, want vannacht nog, Komt de dood misschienen dan 841, L. v. E. te R. 1. Tot het afleggen van het examen voor klerk in dienst van dn gemeente, wordt op gezette tijden, door B. en W. te bepalen, gelegenheid gegeven. Hiervan wordt uiterlijk \icr weken van te voren in een of meer dag.daden en boven dien in een of mi-er, aan administratie en wetgeving gewijde vakbladen een oproeping gedaan. 2. „De inrichting van onze staat", door A. Smit, met bijbehoorend vragenboekje, hiervoor heel geschikt. Overigens komt nog wel wat meer kijken, zoodat wij u «ouden aanraden een tijdjes les te nemen bij particulieren die voor bedoeld examen opleiden. 842. P. de V. te H. In het door u genoem de geval is de werkgever niet aansprake lijk voor verpleeg-operatiekosten enz. Dit zou wel het geval zijn wanneer het meisje intern was geweest. Onder de ziektewet valt 'zij ook niet. Wannéér echter zegels ge plakt zijn voor het meisje, gaat u dan de ~"T eens met den Raad van Arbeid te uwent bespréken. 843. A. te Z. Een voedering is na 30 jaar verjaard. 2. Vervolgingskosten komen, in geval van een proces, ten laste van de verliezende partij. In alle andere gevallen betaalt de vervolger zelf deze kosten. - 3. Een boekhouding als door u bedoeld, is inderdaad wetsgeldig. 4. fabrieken en importeurs in Rotterdam kunt u wel vinden onder de resp. rubrieken in het Rotterdamsch adresboek. U vindt dan tevens wel oliehar";'"'aren. 5. Of bizondere eischen worden gesteld aan een agentschaD bij een hypotheekbank, zou den wij u niet kunnen «eggen. Maar u kunt zeker wel eens solliciloeren. Succes met een advertentie in die richting kunnen wij u ook niet garahdeeren. Men dient alles te probeeren en dan maar afwachten. 844. Abonné te W. Om uw vraag te kun nen beantwoorden zouden we wat meer van de afspraak moeten weten; of deze schriftelijk was, hoe zij luidt enz. Is het een bedrijf, een vennootschap of niet? In liet eerste geval verstaat men onder winst datgene wat overblijft na aftrek van alle kosten, w.o. ook loon directie, personeel enz. In het tweede geval worden dezelfde kosten afgetrokken behalve die van het loon van den eigenaar. Wat betreft cle kosten voor het bewaren van inboedels enz. raden wij u aan eens informeeren bij een Verhuismaa techappij 845. A. te H. vraagt om een adres Rotterdam of omstreken waar inlichtingen te bekomen zijn omtrent de studie voor Je acte Lichamelijke Opvoeding. Dit is ons niet bekend; wel weten we dat de heer J. de Vries, Math, plein 21 te Rotterdam gymnastiekleraar is en misschien op vriendelijk verzoek wel inlichtingen zal willen verstrekken. 846. E. K, te R. U doet het beste alsnog uw mondelinge opzegging schriftelijk te bevestigen. Wij gelooven niet dat u hier door in moeilijkbeden zult komen. Handelsberichten. AMERIKAANSCHE MARKTEN IX ENKELE MINCi'jfcN VADER EX' MOEDER VERDOKEN. Soldaten cu burgers, bij het ln veiligheid brengen der kinderen, uit het door de Ontzettende aardbevingsramp getroffen Molfl ln Italië. Vele kleinen werden gewond uit do pulnhoopen bevrijd, anderen bleken als door een wonder geen letsel te hebben bekomen. 'i JADOUZ1E. Twee mapnetjesflamlngo's ln heftig krakeel ovc vrouwtje, dat hoe zon het andere kunnen bescheiden op den grond blijft, De Vel uwe als houtleverancier Tele handen vinden er werk. Vooral de mijnen en de Zuiderzeewerken zijn groote afnemers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1930 | | pagina 8