Fordsoiv De crisis in Land- en Tuinbouw LANDBOUWERS DIENT UW EIGEN BELANG! LINCOLN 36.jaarlijksche tentoonstelling der Duitsche Landbouw- Maatschappij te Keulen van 27Mei tot l3uni 1930 VERVOLG PAG. 3 bijdragen tot verhooging. van de geldelijke opbrengst der bedrijven; door te bevorderen de afname van. bin- nenlandsche producten door hiervoor in aanmerking komende Rijksinstellingen; door aanzienlijke uitbreiding te geven aan den buitenlandschen landbouwvoorlichting^ dienst in het bijzonder voor die landen, waarop onze laódbouw-export van bctee-, kenis is of worden kan; door, in verband met de min of meer door af te schaffen zoo mogelijk de grond belasting zelf en in ieder geval de opcenten hierop voor die landelijke eigendommen, waarop land- en tuinbouw in uitgebreiden zin wordt uitgeoefend; door de inkomstenbelasting voor den land en tuinbouw op soepele wijze toe. te passen; door bij de waardeering van de landelijke eigendommen ter vaststelling van den aan slag in de vermogens- en successiebelasting niet de verkoopwaarde maar de gebruiks- De Rijn van Keulen tot Remagen waarde tot grondslag te nemen; door een billijker classificatie van de kleinere gemeenten ten aanzien van de per- sonëele belasting; door verlaging der bestaande lasten voor de sociale verzekeringen, door deze, even tueel slechts tijdelijk, ten laste der publieke kas te brengen in geen geval nieuwe lasten meer op te leggen; door de invoering te bevorderen van een nieuwe regeling van het pachtwezen, waar van alsresultaaat om. verwacht mag wor den daling der koop- en pachtprijzen van den bodem; door te bevorderen de ontginning van woeste en onvoldoende gecultiveerde gronden; door te bevorderen de betere ontwatering der gronden ter verhooging van hunne op- brengstmogel ij kh e den door te steunen en aan te moedigen den aanleg van goede verkeerswegen; door in ruimer mate subsidies beschikbaar te stellen voor wetenschappelijk onderzoek ter verbetering der productie-methoden en ratdonaiiseèring der bedrijven; door te zorgen voor meer en ruimer des kundige leiding in de Staatszorg voor den land- en tuinbouw; door reorganisatie van den binnenland- schen voorlichtingsdienst in verband met de gewijzigde omstandigheden en behoeften; door uitbreiding van het landbouw- en landbouwhuishoudonderwijs in al zijne ge ledingen; dat zij eveneens in belangrijke mate zal eenzijdige oriënteering van onzen landbouw- export, voor te gaan en behulpzaam te zijn in het zoeken van nieuwe afzetgebieden ih het buitenland; door krachtig L door te voeren de Land- bouw-uityoerwet; door credieten of garantie voor credief té verleenen, benoodigd om. het. mogelijk te maken tijdelijk voorraden van bepaaldp producten aan te houden tot tijd en wijle zij loonend kunnen worden afgezet; door het verleenen van' een uitvperpfemié voor aardappelmeel; door het verleenen van een productie- premie voor suikerbieten; door maatregelen te treffen ter verbete ring van ons distributie-stelsel; door te bevorderen een snel en goedkoop vervoer in het algemeen en het instellen voor de huidige bijzondere omstandigheden van een noodtarief voor de spoorweg- vrachten; door op handelspolitiek gebied van koers te veranderen door onverwijld invoering' van een onderhandelingstarief; en hoopt en vertrouwt, dat op deze wijze met Gods hulp en door de voorspraak van Sint Isidorus, patroon van den boeren- en tuindersstand endoor samenwerking van allen, wier bestaan en welvaart van het boeren- en tuindersvolk aanbelangt en ter harte gaat, de economische bedreiging van land- en tuinbouw zal worden afgeweerd en de boeren en tuinders en hunne gezinnen tegen verarming en nood zullen worden beschermd en behoed. - nemen. Doch hij overleefde haar niet lang. Zijn burcht verviel en alleen e^n boog, de Rolandsboog, herinnert aan" zijn ver blijf. Links ldgt nog het plaatsje Honnef en dan komen we rechts voorbij de A^p o 11 i n a- risbe rg, met een kerk, gewijd "aan de H. Apollinaris, wiens hoofd daar bewaard Wordt Duizenden bedevaartgangers kan jbènJhier in Juli aantreffen. - Hierna komen we in (Reinagen, vanwaar we een mjooi gezicht over het Zevengeberg te met zijn 30 toppen hebben. Breekt met sleur; hoe goed oude werk-methoden op zich zelf ook mochten zijn, de economische toestanden van vandaag zijn zoo, dat men niet meer onverschillig mag staan tegenover andere, beproefde werkwijzen. Ook de landbouw kan thans alleen dan zijn geld opbrengen, indien de productie-kosten verlaagd worden, d.w.z. dat, net als in de industrie, minder geld besteed wordt aan arbeidsloonen, terwijl de arbeidscapaciteit wordt opgevoerd. Roept de hulp In van den Fordson Tractor. Die zal ook in Uw bedrijf betere toestanden met zich brengen. De Fordson kost niets als hij niet werkt geen haver, geen hooi, geen verzorging. Wendt U eens tot den Ford Dealer voor inlichtingen, het verpl cht U lot niets. Hij zal U graag alles mededeelen wat voor U van belang is en U met raad en daad bijstaan. Plattegrond Landbouwtentoonstelling te Keulen. N.V. NEDERLANDSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK, ROTTERDAM

Nieuwe Leidsche Courant | 1930 | | pagina 13