27°/« Wijziging van de woningwet Personalia Koop en Verkoop Huur en Verhuur SELOEK beschikbaai Hl Architecten! COMPLEX TE KOOP voor Geldbelegging Een ideale woning! WFWFIIIIUD' KRALINGEN Gravenhof) VILLA'S en HEERENHUIZEN in prijzen vanaf f 24.500. Inlichtingen: S. MOOK, Telefoon 32518 en 32732 BOUWBLAD No. 46 PAO. 3 DINSDAG 23 APRIL 1930 Is U voornemens i; RIJSWIJK te ga n wonen? Verzuim dan n:et eens te eaan k ken an de CAAN VAN NECKLAAN. U %ind> daar PORTIEKHUIZEN Bouwbur.u GEBR. v. d. L00 i TaL 367 85 ii In „Do Bouwwereld" van 7 April j.l. bespraken we het eerste punt: „wat is rooilijn?", ten aanzien waarvan wijziging en aanvulling van de Woningwet noodig moet worden geaoht We vervolgen nu in dit nummer de besprekingen. BOUWVERBOD. Het bouwverbod was aanvankelijk een mid del, waardoor de gemeenteraad een uitbrei dingsplan of een stratenplan kon bescher men. Het heeft spr.'s beteekenis verloren doordat lfe. bij de wijziging van de wet in 1921 in art. 5 is bepaald, dat een bouwvergunning moet worden geweigerd wanneer het bouw plan afwijkt van het uitbreidingsplan; 2e. de raad door het vaststellen van rooi lijnen kan beletten, dat grond bebouwd wordt Daarom wordt voorgesteld, het bouw- yerbod, dat al minder wordt toegepast uit de wet te schrappen, wijl over bodig geworden. Art 30 van de thans gel dende woningwet vervalt dan geheel. Belangrijk in verband hiermede is het bepaalde in art. XXXVII, waarin wordt voor zien in tijdelijke instandhouding van be staande bouwverboden die in den overgangs tijd door rooilijnregolingen vervangen kun nen worden. UITBREIDINGSPLAN De bestaande regeling biedt in verschil lend opzioht moeilijkheden. Hoever moet een uitbreidingsplan in de tailleering gaan? Eenerzijds wordt voorge staan en z.g. geraamteplan, d.w.z. een plan van hoofdwegen en enkele wegen van minder beteekenis, dat vooi latere detail leering ruimte laat Men kan niet zeggen, dat 'n dergelijk plan ten volle beantwoordt aan de eischen der wet, die vordert, dat de bestemming voor de naaste toekomst van den in dat plan begrepen grond in hoofd zaak wordt aangegeven. Bovendien biedt een geraamteplan ook minder waarborgen, dat de belanghebbenden hun stem tijdig kunnen doen hooren. Anderzijds biedt een gedetailleerd plan voor uitbreiding veel practische bezwaren, doordat men toostond met alle belangen te rekenen krijgt, wat veel administratieven omslag vordert, die, wanneer later door wij ziging van omstandigheden en behoeften wijziging van het plan noodig is, opnieuw moet worden gemaakt Deze moeilijkheden nin grooter geworden door de bepaling bij de wetswijziging in 1921 art 5 (Zie hier boven onder Bouwverbod). Terugkomen op die wijziging zou deze moeilijkheid verminderen, niet opheffen, maar zou de deur weder openzetten voor de oude praktijken: bouwvergunningen verlee oen in strijd met het uitbreidingsplan. Een uitbreidingsplan moet in zijn geheel omvatten een verdere toekomst, waarvan m veel gevallen nog niet aan alle behoeften kunnen worden benaderd. Een uitbrei dingsplan, dat alleen voorziet voor de allernaaste toekomst, be antwoordt in geenen deele aan hetdoel. j Het wetsontwerp biedt nu den volgendeD 1Het plan van uitbreiding zal aangeven de bestemming voor de naaste toekomst van de, daarin begrepen, gronden. Het zal aus zijn een BESTEMMINGSPLAN, 'dat wel kan, maar niet steeds behoeft te geven det&illecring van wegen en afmetin gen enz. Voor zoover het plan betreft uitbreiding voor de eerstvolgende jaren, zal de bestem piing in onderdeelen aangegeven moeten worden (de raad kan ook niet detailleeren), waardoor op eenhooping van werk van kaar ten, plannen, toetsen van belangen en onder zoeken van schade op één tijdstip wordt (ontgaan. Er blijft lntussohen nog m een leemte te voorzien. Het initiatief voor het vaststellen yan de bestemming in onderdeelen, wat yoor bebouwing van maagdelijken grond onmisbaar is, staat aan het Gemeente bestuur. Zit dit stil, dan kunnen belangheb benden trachten tot een oplossing te komen, maar rechten kunnen zij niet doen gelden. Daarom bepaalt het nieuwe art. 31a, (het welk hieronder o.m. volgt) dat wanneer do bestemming van grond niet in onderdeelen is bepaald, belanghebbenden den raad kun nen verzoeken to de vaststelling van 'd plan van uitbreiding over te gaan, waarbij de be stemming van hun gronden in onderdeelen wordt aangegeven. Bij weigering door den raad of niet voldoenden voortgang, kunnen belanghebbenden de beslissing van Ged. Staten vragen. We laten nu hieronder volgen de tekst art. 31 der Woningwet, zooals die thans luidt en drukken daartusschen met vette letters af de voorgestelde wijzigingen. ART. 31. 1. In gemeenten, die meer dan 10.000 zielen tellen, alsmede in gemeenten, wier zielental in de laatste vijf jaren met meer dan een vijfde is toegenomen, stelt de raad behou dens vrijstelling voor ten hoogste tien jaren van Gedeputeerde Staten een plan van uit breiding vast, waarbij de bestemming voor de naaste toekomst van den in dat plan be grepen grond in hoofdzaak wordt aange wezen. Aan "de raden van andere dan in de eerste zinsnede bedoel de gemeenten kunnen Gedepu teerde Staten dezelfde verplich tingen opleggen. Gedeputeerde Staten kunnen een termijn stellen, binnen welken een uitbreidingsplan aan hun goedkeuring moet zijn onderwor- pen. 2. Dit plan wordt ten minste eenmaal in de tien jaren herzien. 3. Voor zoover de bestemming van gron den. waarover het plat) van uitbreiding zich uitstrekt, voor de eerstvolgende jaren worrif aangewezen, wordt deze bestemming op hel plan in onderdeelen bepaald. Indien do ge meoittorartd van oordeel is, dat er ovenvo gende redenen zijn om ten aanzien van dén of meer gedoejten van het plan de bestem ming yoóE de eerstvolgende jaren in onder deelen later te bepalen, kan voor die gedeel ten voorshands met de aanwijzing van do bestemming in hoofdzaak worden volstaan Het ontwerp van het raadsbesluit en hel raadsbesluit bevatten de gronden, waarop het oordeel van den raad steunt Gedepu teerde Staten kunnen ten aanzien van één of meer gedeelten van het plan herziening ter aanwijzing van de bestemming in onderdee len gelasten. 4. De gemeenteraad kan bepalen, dat de vaststelling of de herziening van een plan van uitbreiding voor de gemeente of een be paald deel der gemeente wordt voorbereid Zoodanig besluit wordt onverwijld ter open bare kennis gebracht en vervalt, indien niet het plan van uitbreiding vast, indien een 1 gemeenteraad niet binnen den, door Gede puteerde Staten krachtens het eerste lid ge stelden, termijn een plan aan hun goedkeu ring heeft onderworpen of indien een ge meenteraad het bepaalde in het vorige lid niet of niet behoorlijk naleeft Een door Ge deputeerde Staten vastgesteld plan wordl voor de toepassing van deze wet geacht door den gemeenteraad te zijn vastgesteld. 8. Het plan van uitbreiding alsmede de plannen tot herziening daarvan liggen in uitvoerige kaarten uitgewerkt op de gemeen tesecretarie gedurende veertien dagen voor ten ieder ter inzage. Binnen veertien dagen na afloop van dien termijn wordt het plan aan Gedeputeerde Staten of in het geval, voorzien in het zevende lid, aan Ons ter goedkeuring gezonden. Gedeputeerde Staten of Wij be slissen binnen zes maanden; do beslissing kan éénmaal voor ten hoogste zes maanden worden ver d a a g-d. Wij hooren, alvorens te be- DE INTERNATIONALE TENTOONSTELLING TE ANTWERPEN Bevorderd tot bouwkundig hoofdambte naar bij den Rijksgebouwendienst de bouw kundig ambtenaar Isle kl. II. L. Engberts en W. Witteveen, beiden te 's-Gravenhage: tot bouwkundig ambtenaar 1ste kl. bij den Rijksgebouwendienst de bouwkundig ambto narosee Alida van Pelt en J. P. Toet, beiden 's-Gravenhage. Benoemd te rekenen van 1 Jan. j.l. tol bouwkundig ambtenaar 1ste kl. bij den Rijksgebouwendienst L. 11. C. Berger te Utrecht, thans tijdelijk benoemd buiten be zwaar van 's Rijks schatkist. Bij K. B. van 1 April 1930 No. 25 is met ingang van 1 Mei 1930, de bouwkundige ambtenaar lsite kl. bij den Rijksgebouwen dienst C. van den Doel te Zwolle, bevorderd tot disrictabouwkundige bij dien dienst. Na verdediging van een proefschrif, ge titeld: „Over grondwateretroomingen bij wateronttrekking door middel van putten en van stellingen promoveerde aan de Tech nische Hoogeschool tot doctor in de techni sche wetenschap de heer G. J. de Glee, ci- iel-imgenieur, geboren te Assen. binnen een jaar na de dagteekening daar van het bepaalde in het zesde lid is toege past Het plan van uitbreiding alsmede de plan nen tot herziening daarvan zijn aan de goed keuring van Gedeputeerde Staten onderwor pen. Gedeputeerde Staten hooren, alvorens te beslissen, den inspecteur. Tegen weige ring van de goedkeuring kan door den raad en tegen het verleenen van de goedkeuring door belanghebbenden binnen een maand beroep bij Ons worden ingesteld. Onder belanghebbenden wor- en mede begrepen de besturen an naburige gemeenten. Indien het plan door Gedeputeerde Staten of, ingeval van beroep, door Ons niet is goed gekeurd, onderwerpt de gemeenteraad bin nen twaalf maanden na ontvangst van de beslissing een nieuw plan, waarbij de beslia- sing van Gedeputeerde Staten of van Ons acht is genomen, aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten. 6. Het ontwerp van het plan van uitbrei ding alsmede de ontwerpen tot herziening daarvan liggen met uitvoerige kaarten en grondteekeningen ten minste gedurepde vlei weken vóór de vaststelling op de gemeente secretarie voor een ieder ter inzage. Na afloop van dezen termijn be slist de gemeenteraad binnen anden. De gemeenteraad kan de beslissing éénmaal voor ten hoogste drie maanden ver dagen. Het Duits che Hans a-Huis, dat dezer dagen gereed kwam slis den Af- sen, deelïng bestuur Het goedgekeurde plan ligt mede in uit voerige kaarten op de gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Van de nederlcgging en van de goedkeu ring door Gedeputeerde Staten wordt door het hoofd van het gemeentebestuur in een of meer nieuwsbladen der gemeente of bij het ontbreken daarvan, eener naburige ge meente, onverwijld kennis gegeven. Zij wor den daarenboven door hem op de gebruike lijke wijze aan de ingezetenen bekend ge maakt. 10. Bij algemecnen maatregel van bestuur worden voorschriften gegeven betreffende de inrichting van nlannen van uitbreiding over eenkomstig dit artikel. Wij behoude Ons voor, daarbij nader te bepa len, wat te verstaan onder woorden „naaste toekomst" „eerstvolgende jaren". 11. Indien de raad van een gemeente, wel ke niet behoort tot de in het eerste lid be doelde gemeenten, een plan van uitbreiding vaststelt, is het bepaalde in de leden 2—6 en 8—10 van dit artikel van toepassing. Een overeenkomstig die bepalingen tot stand ge komen plan kan niet worden herroepen zon der goedkeuring van Gedeputeerde Staten en staat voor de toepassing van deze wet gelijk met een plan, vastgesteld ingevolge het eerste lid van dit artikel. Goed advertccren is geld beleggen. Ais iets méér opbrengt, dan het heeft gekost, is er geen sprake vun Onkosten, naar van Belegging. i N.V. Rotterdamsche Fijnhouthandel 1 LINKER «0TTEKADE 101-102, ROTTERDAM - TEL 12474-40358 Coromandel Coromandelfineer van Onroerende GoederenVilla's, HuizenEtages, Kamers, enz. f 7.50 PER WEEK VOLtiENS HUURKOOPSYSTEEM TE KOOP scHiEBROEt Vestibule. Trappen- Icaeia'Mn. KL, SK,", F. VIN BOVEN De Rechtspositie van Bouwmaatschappijen Voor „Amstels Bouwvereeniging" heelt prof. mr. G. Russel een lezing gehouden over „de rechtspositie van bouwmaatschappijen" In een kort openingswoord deelde de voor zitter, de hoer E. M. Stefels mede, dat hei de bedoeling is om zich tot de Regeering te wenden tot het verkrijgen van verbetering op dit punt. In het eerste gedeelte van zijn rede behan delde prof. Russel de wetgeving op de N.V., onderscheidde daarbij de z.g.n. openlijke en de besloten N.V., waaronder gewoonlijk do bouwmaatschappijen vallen, alsmede de „Wet tot Richtige Heffing der Directe Be lastingen", tegen welken inhoud Spr. vele ernstige bezwaren deed gelden; o.m. tegen de zgn. nietigverklaring van N.V. ten bate van het bedrag, dat aan den fiscus moei worden betaald. Spr. gaf vele voorbeelden, die, zooals hij het zelf uitdrukte, waren ge grepen uit de felle hardheid van het werke lijke economische leven; het zijn schrijnen de gebeurtenissen uit de handelspractijk der laatste jaren. Na de pauze kwam de inleider tot een speciale bespreking van de positie der bouw maatschappijen. Sedert 1 April 1929, zegt „Ons Eigendom vordert het Wetboek van Koophandel, dat de deelneming van iederen oprichter in de oprichtingsacte wordt vermeld (art 39d); reeds sedert 27 Januari 1926 heeft het depar tement van Justitie als eisch gesteld, dat do verschillende kapitaalsdcelnemingen in die acte worden opgenomen. Door die nieuwe regeling, eerst vanwege het departement en daarna volgens de wet, dat onjuiste mede dcelingen omtrent df kapitaalsdeelnemingen - do moeellikheid veroorzaken om met den het algemeen de statutaire bepalingen, strafrechter in aanraking te komen: Indien behoorlijk worden nageleefd, nl. de inspecteur meent dat do Stant door Dit alles geeft den f srus aanleiding die onjuiste opg.i*o in de notarioele acte «trjjdmet die fiscaal-zwakke maatschap] benadeeld kón worden on zelfs benadeeld is. d: ar de, oprichwa niet zijn aangeslagen naar de oude winst van het in de vennoot schap gebrachte bedrijf, en evenmin naar do wist die het bedrijf in den vorm Lesing van Prof. Mr. G. Russel. der vennootschap heeft opgeleverd zal hei vereischte bewijs kunnen worden geleverd- Dit klemt te meer, indien een termijn voor navordering is verstreken. De vraag rijst thans, zoo vervolgde Spr., of het voordeclig en wenschelijk is, de vele kleine bouwmaatschappijen en andere beslo ten vennootschappen te laten bestaan en of het aanbevelenswaardig is met de oprichting van zulke corporaties voort te gaan. Zijn oordeel luidt, dat aan die vennoot schappen zeer groote fiscale en andere voor- dcelcn in rechten verbonden zijn, niet alleen ter geoorloofde besparing van dividend- en tantièmebelasting en inkomstenbelasting c.a. eenerzijds, doch ook van registratie-, successie- en schenkingsrechten anderzijds, terwijl omtrent de voorziening na overlijden van den hoofdaandeelhouder en ter zake van de aansprakelijkheidsbeperking, de fi nanciering van het bedrijf en andere om standigheden, de rechtspersoon moeilijk kan worden gemist De nadoelen komen in hoofdzaak voort uit een onvoldoende struc tuur der besloten vennootschappon; deze maatschappijen zijn te vaak oppervlakkig, zonder voldoende zorg en kennis van belas tingrecht in elkaar gezet Daarbij komt, dat de wettelijke voorschrif ten omtrent de functies dor organen van de vennootschap en de macht der algemcene vergadering van aandeelhouders, alsook in het algemeen de statutaire bepalingen, niet behoorlijk worden nageleefd. Daarbij komt, dat de wettelijke voorschrif ten omtrent do functies der organen van de vennootschap en de macht der algemeene ergadering van aandeelhouders alsook in aan to binden, waarbij hij in den regel ge bruik maakt van do onkunde op rechtskun dig en vooral op belastingrechtelijk gebied van do directies. Indien de oprichters zorgen zich van goede deskundige hulp te voorzien en wanneer gezorgd wordt den bouw dei- maatschappijen zoodanig uit te voeren en haar organen zoodanig te laten functionee- ren, dat zij voldoen aan alle eischen van burgerlijk en fiscaal recht, dan zal de fis cus spoedig de handen van deze maatschap pijen afhouden. Een advies, dat voor alle bouwmaatschap pijen gelden kan, vermag spr. niet te ge ven. Slechts kan hij zeggen, dat voor elko corporatie naar gelang van de omstandig heden moet worden nagegaan of zij rech tens, d.i. naar de som der burgerrechtelijke en fiscale gevolgen beoordeeld, als voor- of nadeclig voor de belanghebbende personen moet worden aangemerkt. Alleen bij zulk een nauwgezette diagnose kan men met gc- rust geweten een besloten naaml. vennoot schap uitzenden om in alle opzichten aan de maatschappelijke werkzaamheid deel te nemen. Voor do bestaande bouwmaatschappijen geldt bovendien, dat bij ontbinding en liqui datie dividendbelasting geheven wordt over hetgeen bij de verdeeling blijkt meer aan wezig te zijn dan het gestorte en nog niet terugbetaalde of niet nog verloren gegan kapitaal. Weliswaar zal geen inkomstenbe lasting worden betaald over het belasting jaar, waarvan de aanvang valt na de defini tieve liquidatie, daar de aandeelen als bron nen van inkomen zijn verdwenen, doch dit voordeel weegt niet op tegen de nadeelcn. die verbonden zijn aan de definitieve ver dwijning van de naaml. vennootschap. Het is sDr. bekend, dat in de kringen <1 bouwers de wensch bestaat, met den fiscus op goeden voet te leven, dnt de meeste bon wers niet de bedoeling hebben, door middel van bouwmaatschappijen belasting-bespa ring te verkrijgen. De cm aangename compro missen. z.g. accoorden, welke zij noodge dwongen met inspecteurs aangaan, ten einde ten lange leste fiscale rust te mogen genie ten, ondervinden zij als een hinderlijken uit was van belastingheffing. Niettegenstaande zulke compromissen rechtens niet geld zijn, al worden zij in don regel door beide partijen te goeder trouwe nageleefd, komen zij in steeds groeiende mate voor. In de verschillende inspecties, zelfs in de zelfde inspecties, stellen de aanslagregelen- de ambtenaren hun eischen hooger of lager naar gelang van hun grootere of mindere fiscaliteit, ook naar gelang een belasting plichtige meer of minder ruggegraat blijkt te bezitten. Het mag als een eisch der ge rechtigheid gesteld worden dat alle contri- buahelen in overeenstemmende gevallen op dezelfde wijze worden behandeld. Doch die eisch kan niet verwezenlijkt worden, daar de mentaliteit der verschillende inspecteurs niet dezelfde is en niet dezelfde kan zijn. Intusschen bestaat de mogelijkheid om langs vredelievenden en vredebrengenden weg met de belastingadministratie in zee te gaan, Indien n.l. van beide zijden de gocdo wil voorzit Aan den minister van Financiën, zoo con cludeerde spr., kan gemotiveerd worden voorgesteld, een regeling voor het geheele land te treffen, waardoor alle belanghebben de bouwmaatschappijen en andere besloten naaml. vennootschappen, binnen een bepaal den, niet te kort te stellen termijn, aan de resp. belastinginspecteurs een gemotiveerde verklaring kunnen vragen of de inspectie al dan niet het civielrechtelijke bestaan der be treffende vennootschappen erkent en al dan niet het fiscaal geoorloofde aanvaardt. Indien de betreffende maatschappij een ontkennend antwoord ontvangt, worde zij in de gelegenheid gesteld zich op een register ter inspectie te doen inschrijven als vennoot schap, welke hetzij als burgerrechtelijk, het zij alleen als fiscaalrechtelijk niet bestaan de wordt aangemerkt Aan die Inschrijving zijn beide partijen, de vennootschap, de di recteuren, commissarissen en aandcelhou ders. zoowel als de fiscus, voor goed gebon den. l)e nadere uitwerking van dit voorstel, waar! ij zich tal van bijzonderheden voor doen, kan door het bestuur van Amstcl's Bouwvereeniging geschieden indien blijkt, dat de minister voor het beginsel voelt Maatregelen dienen hierbij te worden gc tioffen en voorgesteld, opdat ook de belas tuigplichtigen inderdaad door zulk een re el' -g blijvend zijn gebonden, waarbij de evunlucr 1 latere ontbinding en liquidatie van •'en vennootschap onder het oog moet wor den gezien. Moeilijkheden zijn verbonden ook aan dit voorstel to! beëindiging van den strijd mei don fiscus, maar het komt spr. voor, dat de fis."us niet perse den onverkwikkelijker strijd zal wenschen voort te zetten en ook van zijn kant zal willen medewerken om «len fiscalen vrede te sluiten. De stroefheid van belastinginspecteurs i» herhaaldelijk oor taak geweest, dat grootere buitenlui-..Ischl concerns Nederland vermijden als plaats van vestiging en economische werkzaam heid. Dnnrdoor worden machtige kapitalen aan do grens tegengehouden en wordt de werkloosheid ons land bevorderd V'« \>der!nndc'" Vl."*tin?ndriH'str.-Ve 1 taak opvat >et Reichsfinanzhof te Mm chen en de belastingplichtigen te goede trouw medewerken om een gezonde belas tingheffing mogelijk te maken, za] dit aan do gemeenschap en aan de individuen ten goede komen. leHypolhsien Rente huizen 5%, landerijen 43i tlouwcradie'.an - Financieering - Voorschotten. B. SEVINGA Co. Essenburgs.raai 71a - Tel. 36566 ROTTERDAM. Uw adres vooi Uw BESTEKKEN en al Uw verdere DRUKWERKEN RUSTIG WONEN te OVERSCHIE TE KOOP aan deTH. JACOBALAAN. Mooie m VI JE HUIZEN met tuin Zeer goede verbinding met Hl Rotterdam—Centium. 9000.- en l 9500.—. C. HGuüILIEk Poll Pi,II! 131 Oitueh» Tel. 42467 en op het werk. Te bevragen 1 LEIDEN-OEGSTGEES De N.V. Leidsche Expl.-Maatsch. van Onroerende Goederen Stationsweg 18 Telefoon 1649 LEIDEN biedt zoowel te LEIDEN als te OEGST- GEEST verschillende perceeien en bouw- erreinen TE KOOP of TE HUUR aan. Drukkerij LIBERTAS (MISCHt SINtEl >03 - pompom iHil'egersberg. Telef. 2495-2496-2497-2498 MOOI HILLEGERSBERG Burg. de Villeneuvesingel nabij Plassen en Sportterreinen TE KOOP: MODERNE LANDHUIZEN, bevattende: 5 Kamers, Keuken, Badkamer, Kelder, Zolder. In den tuin garage ot loods. Verder voor-, zij- en achtertuin, met atgeschutte terrassen. Practischs inrichting Afwerking goed verzorgd. Solide koopers flinke hypotheek. Bouwkundigen: Te bevragen: KOLPA S ONDERDELINDEN. Burg. de Villeneuvesingel 23 Hillegersbcrg. Telefoon 41485 ADVERTEERT in ons eiken Donderdag verschijnend Bij blad LAND- EN TUINBOUW, het blad dat de intense be langstelling heeft van de vele s, die bij den land- en tuinbouw zijn geïnteresseerd. Vraagt tarieven. WASSENAAR TE KOOP: BETER BEBOUWDE HEERENHUIZEN OP EIGEN GROND. Voorzien van vaste wasch- tatels en aanleg ton bad, electr., gas en water, met garage. Billijke prijs. Hooge hypotheek aanwezig. Te bevragen bij P. H. VAN SPRONSEN, Hanenburglaan 142, Den haag, Telefoon 34529 en op het werk Crocusstraat, Deyleroord. Te Koop of Te Huur onder architectuur gebouwd modern gelegen aan de v. Musschcnbroekstraat, hoek Pasteurplein, Den Haag, in de onmid dellijke nabijheid van de Rijswijkscheweg. Prima Geldbelegging. Inlichtingen: Bouwbureau „BÊXAM", Vlierboomstraat 246 - Den Haag Telef. 39402 VERLAGING INKOMSTENBELASTING MET LAAT UW WONING BOUWEN TE APELDOORN AAN DE Van Haerama de Wittlaan Mr. Van Hasselt, laan en Prinsenlaan met het prachtig uitzicht In het Prlneenperk Bouwterrein te koop van ±-300 tot 1000 M-. Meerdere terreinen tegelijk tegen zeer billijken prijs. Te bevragen bij den eigenaar P. VLIETSTRA, Teunisbloemlaan 1 te 's-Gravenhage en bij den architect O. W. v. D. BELD, Van Swietenlaan 6 te Apeldoorn. —IB— in verschillende deelen van DEN HAAG Blokken Onder- en Boven huizen en Portiekhuizen, alles goed verhuurd en op goeden stand. ■HHllIlM Brieven onder No. 101, Bureau v. d. Blad, Afd. „De Bouwwereld". aan de Voldoende woningruimtc. Dat is legenwoord'g een factor van be teeken s. Het woningtype in Den Haag voor iels grootere gezinnen is over het algemeen te kle n. Kom daarom deze week cük kijken aan de Goeverneurlaan en Van Zeggelenlaan te 's-GRAVENHAGE, met zijn moderne WINKEL- en WOON HUIZEN (4 of 6 Kamers met -".die 'nfl-rfeh B dk m r). Hi Administratie Mij. „AMültiniitifiubuyenibiiiiada die, oVn'h«*ï

Nieuwe Leidsche Courant | 1930 | | pagina 15