WOENSDAG 1? MAAPT 1930' TWEEDE B! AD PAG. DE HANDELSNAAM KAN EEN HANDELSNAAM EEN SOORTNAAM ZIJN? „What is in a name"? zegt een Engelsch spreekwoord. Inderdaad, wat geeft het, of men Jansen of Pieterson heet. Iedereen weet, dat een naam zuiver willekeurig is en in het geheel geen uitdrukking is van iemands karakter of persoonlijkheid.' Trouwens, er rijn in onze samenleving bepaalde namen, die in een legio aantal voorkomen. En nu spreekt het wel vanzelf, dat lang niet alle „de Vriezen" „de Jongs" en „Booten" zekere innerlijke geestesgesteldheid gemeen hebben. Het is best mogelijk, dat een gun stig bekend staande drager van den naam „de Vries" zich zal moeten laten welgeval len, dat een naamgenoot van hem wegens een ernstig misdrijf in de gevangenis te recht komt. Genoeg om te doen zien, dat de naam op zichzelf van geen waarde is. Indien men van iemand alleen zijn naam kent, is daarmede nog niets gezegd over zijn per- De /.aak komt echter anders te staan, zoo- dra liet terrein van den handel wordt betre den. Indien een winkelier onder een be paalden naam zaken zou dien en daarna zou zich een concurrent in dezelfde omge ving vestigen en met denzelfden naam gaan prijken, dan is het duidelijk, dat eerstge noemde winkelier daarvan schade zal on dervinden. Hier kan het dan wel degelijk van be lang zijn een bepaalden naam ongestoord alleen te mogen voeren. Het behoeft dan ook niet te verwonderen dat de wetgever op dit terrein regelen heeft ge steld in de wet op den handelsnaam van 11)21 Do eerste gebruiker vun een handelsnaam wordt daarin beschermd. Artikel,5 van deze wet ocpaalt i.' dat niemand zaken mag doen ender een naam, die reeds eerder door een d der is aanvaard, noch zulk een naam niet een gei ngc afwijking mag aannemen. Di: verbod geilt slechts, voorzoover verwar ring te ducn.cn is. Dit zal natuurlijk niet het geval zijn, in dien do aard J r zu,kcn geheel verschilt. Het staa* hnv. e:u bloemist geheel vrij, om zijn 'bednif uit te oefenen onder den naam ,j\uroia\ ook al bestaat er een stoomzuivel fabriek met dcnzelfden naam. Eveneens kan ei geen bezwaar tegen gemaakt worden, in- d'on ei een behoorlijk plaatsverschil is. Kooplieden in verschillende declen des lands, die niet in eikaars vaarwater komen mogen gerust onder gelijken naam hun za ken doen. Het is volkomen begrijpelijk dat de wet gever met deze bepaling tusschenbeide ge komen is. Ieder zou anders, door den naam aan te nemen van een zeer goed bekend staande en uitstekend ingevoerde firma, aan deze laatste oneerlijke concurrentie aandoen. Bovendien zou op deze wijze het publick worden misleid en het gevaar, dat het met iemand zaken zou doen in onderstelling, met een andere fii denzelfden naam draagt, tc doen te hebben, is waarlijk niet denkbeeldig. Het algemeene beginsel, waarvan de wet uitgaat, is dus vrij eenvoudig. Geheel daarmede in overeenstemming is de procedure, die bij een eventueel conflict het gevolg is- leder, die meent, dat zijn handelsnaam ten onrechte door een concur rent wordt gebezigd, kan zich niet een re quest tot den kantonrechter wenden. Aan de tegenpartij wordt dit request bcteekend. Beide partijen krijgen gelegenheid haar be langen voor den kantonrechter te bepleiten Nadat op deze wijze de rechter van een en ander op de hoogte is gebracht, geeft deze een beslissing. Hij kan daarbij bepaalde onderdeden in den naam verbieden of wij zigingen aanbrengen en een bedrag bepalen dat bij overtreding zal moeten worden be taald. Tegen deze beslissing staat hooger beroep open bij dc Rechtbank. Is een der partijen ook dan nog niet tevreden, dan kan hij zijn heil nog zoeken in cassatie. Iloe eenvoudig echter het systeem ook is, waarvan onze wet uitgaat, bet heeft niet kunnen voorkomen, dat menigmaal de hulp van den rechter is ingeroepen. Onze wet nl. heeft, geheel in overeenstemming met de nieuwere inzichten omtrent de taak des wet gevers, zich beperkt tot enkele duidelijke, maar algemeene regelen. L>o toepassing van deze algemeene grondgedachten in de con crete gevallen word aan den rechter overge laten. Vandaar, dat deze zich telkenmale voor de moeilijke taak gesteld zag een ant woord te geven opale vraat', of twee handels namen zoozeer op elkander geleken, dat ver warring bij het publiek was te duchten. Ook is het lang niet altijd gemakkolnk om uit te maken, of de aard der zaken de zelfde is en of het plaatsverschil voldoende kan worden geacht. Bijna ieder geval heeft zijn eigen nuanceeringon en het antwoord op de hierboven gestelde vragen is uit don aard der zaak zeer subjectief. Het valt dan ook niet mee, om uit de tallooze gevallen een bepaalde conclusie te trekken. Beide partijen kunnen vrijwel altijd op beslissin gen wijzen, die in haar voordeel zijn, Wel mag echter als algemeene tendenz worden aangenomen, dat de toepassing, vooral in den laasten tijd, streng is. Reeds spoedig wordt verondersteld, dat er verwarring bij het publiek te duchten is. Zoo besliste nog kort geleden oa. de Recht bank te Amsterdam in hooger beroep, dat het niet aanging, öm naast de reeds be staande Oakland Garage een NV. Oakland Taxi-Onderneming op te richten. Het w „Oakland" moest utt de Taxi-Onderneming worden verwijderd. Hoe deze laatste zich ook had ingespannen om aan te toonen, dat beide namen slechts één woord gemeen hadden, het mocht niet baten. De Rechtbank overwoog, waar vaststond, dat het woord „Oakland" voorkwam in twee handelson dernemingen, die beide het taxibedrijf uit oefenden, de kans van misleiding van het publiek groot was, aangezien bij beide namen het „Oakland" een essentiale vormde Nog vele soortgelijke beslissingen zou ik kunnen vermelden. Zelfs werd het somtijds verboden onder zijn eigen naam handel te drijven, omdat reeds vroeger een an dei- onder denzelfden naam in dezelfde branche handel dreef. Een eigenaardige vraag heeft de Recht bank te Rotterdam moeten beantwoorden, liet betrof de qqaestie, wat onder een han delsnaam moet worden verstaan. In 1904 was nl. in Rotterdam opgericht de Gecon troleerde Particuliere Naclitveiligheidsdienst De zaak was gevestigd aan de Diergaarde laan. Blijkbaar was de veiligheid, althans het oordeel der Rotterdammers, niet bijster groot, want velen meenden, dat het raadzaam was, dat naast de politie ook de annen van den Veiligheidsdienst een oog- in het zeil hielden. Het ging dus goed met het bedrijf, en mals altijd pleegt te geschieden, wanneer n zaak floreert, cr kwam een concurrent opdagen. In 1918 vestigde zich, ook aan do Etiergaardelaan, een tweede Nachtveiligheids dienst. Op zichzelf was hiertegen niets in te brengen. Het werd echter anders, toen eenige jaren later de nieuwe Veiligheidsdienst zich ging noemen „Eerste Gecontroleerde Particuliere Nachtveiligheidsdienst". Dit ging volgens den eersten waker voor de veiligheid de perken te buiten. Hij meende, dat op deze wijze hem oneerlijke concurrentie werd aangedaan. En inderdaad werd hij tot drie keer toe in het gelijk gesteld. Zoowel Kan tonrechter als Rechtbank en Hooge Raad meerrden, dat deze handelwijze van den „Eerste Gecontroleerde" in strijd was mpt de Handelsnaamwet en gaven bevel om de woorden „eerste", „gecontroleerde" en „par ticuliere" te laten vervallen. Zoo oogenschijnlijk lijkt deze beslissing vanzelfsprekend. Bij vergelijking zal het ieder opvallen, dat de beide namen veel ge meen hebben, zoodat verwarring moest wor den gevreesd. En toch is deze beslissing van principi- ëelen aard. De „Eerste Gecontroleerde" had nl. een zeer bijzonder argument tot zijn ver dediging aangevoerd. Hij vestigde er nl. de aandacht op, dat de handelsnaam onderschei dend moet zijn voor den koopman of de handelszaak. Volgens - hem gaven nu de woorden „gecontroleerde" en „particuliere" slechts de aard van het bedrijf aan en kon den dus als zoodanig niet worden gebezigd Evenals in de Merkenwet een merk dient Kr onderscheiding van iemands waren, zoo moet ook de handelsnaam de onderneming bijzonder kenmerken. Ware het anders, dan zou iemand, door in de samenstelling van zijn handelsnaam het woord „bakker" ol „bakkerij" in te voegen, het aan zijn colle ga's onmogelijk maken zich ook bakker te noemen. Indien nu in een naam onderdoo ien zich bevinden, die geen onderscheidend vermogen hebben maar slechts het karakter van een dergelijk bedrijf uitdrukken, dan moet hot ook aan anderen vrijstaan dezen te gebruiken. Anders gezegd, evenals niet een soortnaam, zooals caca poeder enz., als merk mag gebruiken, zoo het ook niet geoorloofd dergelijke nlgemee namen voor zichzelf te monopoliseeren. De woorden „gecontroleerde" en „particuL missen een onderscheidend vermogen, dat iedereen deze mag gebruiken. Tot zoover het spitsvondig betoog van den Eerste Gecontroleerde". Zooals gezegd, heeft hij nul op het request gehad en bij den rechter geen gehoor gevonden. Tot in hoogste instantie heeft nl. de rech ter uitgemaakt, dat voor een handelsnaam geen vereischte is, dat hij onderscheidend is voor den koopman of de handelszaak Iedere naam mag worden gebezigd mits naar niet voor de aanduiding van den aard an het bedrijf beslist noodzakelijk is. Hot s natuurlijk niet geoorloofd een woord als .bakker", „kruidenier" enz. zich tpe te eige- ïen, zoodat anderen het niet mogen gebrui ken. Maar zoodra een woord kan worden •ggelaton of door andere vervangen, is het TWEE EN TWINTIGSTE NEDERLANDSCHE JAARBEURS terre vrij. Namen als Nederlandsche Handel-Maat- schappij. Coöperatieve Boerenleenbank, Al gemeen Handelsblad Amsterdamsche Bank, enz., ook al behelzen gccnerlei bijzondere onderscheiding, vinden bescherming bij den rechter. Overgebracht op het onderhavige geval bcteckent zulks, dat ook de woorden „parti culiere" en „gecontroleerde" als. handels naam mogen worden gebruikt Een soort naam kan dps zeer goed deel van een han delsnaam uitmaken. Hetgeen bij een merk niet mogelijk is, is veelal bij den handels naam geoorloofd. Dit verschil moet, zooals Prof. Meyers in een noot bij het arrest van den Hoogen Raad opmerkt, hieruit verklaard worden, dat het. recht van den handelsnaam, want zijn gebied van gelding betreft, lang niet zoo absoluut is ais het handelsmerk. De handelsnaam wordt slechts beschermd, voorzoover venvar- ring bij het publiek is te duchten, terwijl een merk een absolute bescherming geniet. Daar staat dan, bij wijze van compensatie, tegenover, dat de keuze van een handels naam veel algemeener kan zijn en niet nood zakelijk een bedrijf behoeft te kenmerken. Hoewel dus in den opzet de Wet op den handelsnaam en de Merkenwet veel over- TOT NIEUW LEVEN ZAKENINSTITUUT BIJ UITNEMENDHEID EEN NIEUWE TAAK VOOR DE GROEPSCOMMISSIES Het werken begonnen. Nu alle „officieeligheden'" en plechtighe den van den eersten dag achter den rug zijn nu zoowel Jaarbeurs, als tentoonstelling voor Gemeentewerken officieel zijn geopend, is het werken begonnen, zooals dat altijd op de Jaarbeurs plaats vindt. Dc Jaarbeurs zakeninstituut bij uitnemendheid, kan geen franje of uiterlijk vertoon meer velen en zoo worden niet op prijs gesteld, degenen, die er slechts komen om eens een kijkje te Men kan begrijpelijkerwijs ter beurze nog niets zeggen van de vooruitzichten met be trekking tot het zakendoen, maar wel treft het, als men een wandeling langs de stands maakt, dat de firma's zeer veel werk va stands hebben gemaakt en dat over het al gemeen gesproken, men speciaal bij deze beurs zich ertoe heef gezet om extra flink voor den dag te komen. De Zwltsersche afdeeiing Een bijzonderheid is de Zwitsersche af deeiing. Een groep Zwitsersche firma's heeft nl. collectief ingezonden- Deze Zwitsersche afdeeiing bevindt zich op de derde verdie ping van het tweede Jaarbeursgebouw. Deze groep trekt mede hierom de aandacht, om dat bet de eerste maal is, dat Zwitserland een collectieve inzending deed. Dit schijnt een gewoonte, die uitnemend kan wer en welke de Nederlandsche indusrie overwegen toe te passen op Jaar* beurzen in don vreemde. Men brengt daar door een eigen cachet aan de afdeeiing wel ke men in beslag genomen heeft en kan daar door te beter 't eigen vaderlandsch product naar voren brengen. Onze handel en indus trie kunnen dus nog weer leeren van hel bezoek aan deze afdeeiing, in dien zin, dal zij dit voorbeeld kunnen navolgen voorzoo cr 't nog geen toepassing vond. Efficiency ordt daarmee bereikt. Wat één firma niet kan, kunnen meerdere firma's wel te samen •at één fabriek te kostbaar is, dat kiinnr .meerdere fabrieken wel te samen dragen. Men behoeft zich niet te bepalen tot écn branche, dat heeft Zwitserland ook niet c daan in deze afdeeiing vinden we zoowel electrische apparaten als fruit, kaas, zoowe als wijn, passerdoozen, Wyberttabletten. alu minium enz. De Oostenrijksche groep heeft oudpre rechten. Oostenrijk toch kwam reeds eenige beurzen achtereen collectief voor den dag. Op de vierde verdieping zijn een zes-en-twintigtal Oostenrijksche firma's vertegenwoordigd, eveneens met tal van ar- tikclen. Zuid Afrika gerekend, andersom zijn, want de electrici- tcito was eerst en zonder electriciteit geen radio- Maar beiden zijn even belangrijk voor het moderne leven. En dat blijkt dui del ijk ter beurze. De groote firma's op ver- lichtingsgebied, zoowel als op het terrein der radio zijn uitstekend toegerust voor den dag gekomen. Het merkwaardige is, dat de firma's meer en meer nieuwigheden gaan bewaren tot de Jaarbeurs. We hoorden dit nog bij de Persbijeenkomst vertellen. Wan neer men bij een firma komt en vraagt: hebt u iets nieuws? dan is het antwoord:, WAT EENS OP 12 Maart GEBEURDE Toen Zuid-Amerika nog het uezit was van Spanje en Portugal waren de dichtbevokte c.itken meestal door dunbevolkte cf geheel onbebouwde gebieden van elkaar gescheiden. De gevolgen waren, dat de grenzen van doz^ koloniale provincies, zoover ze door eenzame landen liepen, nooit precies waren vastge legd. Ook al, omdat daar niemand ernstige belangen had. Maar de verhoudingen werden geleidelijk, anders, toen de koloniale streken zich tot zelfstandige staten wisten op te werken. Onder de invloeden van de steed* eroeiendo belangen begon men eraan te den ken de landsgrenzep vast te steller en het spreekt vanzelf, dat de belanghebbende re nublieken al het mogelijke deden een zoo groot mogelijk stuk te krijgen van het land, dat. tot nu toe vrijwel ungeacht was ge- hieven. Grensgeschillen waren aan de orde van den dag tusschen ,de verschillende Zuid- Anierikaansche republieken Men trachtte tot overeenstemming te ko men ai was dat nu en dan wel eens moeilijk. In 190.1 evenwel was een bittere strijd ont staan tusschen Argentinië en Chili, doch ook zij besloten langs vrcdelievcndcn weg hun geschillen te beslechten. Ze kozen den koning van Engeland tot arbiter Op den 1 2 d e n Maart 1904, had, naar aan leiding van de vreedzame oplossing van dit geschil, een ontroerende plechtigheid plaats Men was op de grenzen van beide iand"n bijeengekomen om een vredesfeest te vieren. Od de grens, op een hoogte van 3900 meter op de Andes werd een reusachtig Christus beeld onthuld, welke het opschrift droeg: 1 „Eerder zullen deze bergen in stof ver vallen dan de volkeren van Argentinië en Chili den vrede verbreken, welke zij hebben gesloten aan de voeten van Christus, den Verlosser". KONINKLIJK BEZOEK AAN UTRECHT Bijzondere aandacht verdient de stand van Zuid Afrika- Dit land komt voor den dag met zijn producten. In een artikel de hand van den Handels Secretaris van het Zuid Afrikaansche Gezantschap i Jaarbeurscourant, treffen we verschillende cijfers aan. betrekking hebbende op de be langrijke productie en den uitvoer vai land. De bedoeling .van de inrichting der afdeeiing is om zooveel mogelijk van die producten te tonnen Men is daarin uitne mend geslaagd. De sappige en heerlijke vruchten liggen er a.h.w voor het toetasten Alle gewenschte inlichtingen worden ver schaft omtrent den uitvoerhandel. Maar niet alleen daartoe komt Zuid Afrika voor den dag op deze beurs tegelijkerhïjd maakt het reclame 1 voor Vreemdelingenverkec Zuid Afrika wordt wel eens genoemd de Riviëre van het Zuidelijk halfrond ei grootschheid van de natuur zoowel als de aangenaamheid van het klimaat vormen aantrekkingskracht op den beschouwer Want de bezoekers worden in dc gelegen heid gesteld om gratis filmvoorstellingen te zien, en de rolprent laat duidelijk zien d schoone natuur, de heerlijke plekjes, waai aan Zuid Afrika zoo rijk is. Zoodat h menigen beschouwer deze dagen wel de lust zal opkomen om ook eens te gaan het land van Paul Kruger. Radio en Electriciteit Gister brachten de Koningin en Prins Hendrik een bezoek aan de Jaarbeurs te Utrecht, waar Hare Majesteit het nieuwe gedeelte van het Jaarbeursgebouw officieel heeft geopend. Deze foto werd genomen vlak na de opening. eenstemming vertoonen, is er in de uitwer king een belangrijk verschil te constatceren hetgeen in het hierboven besproken geval duidelijk uitkomt. Mr. H. BAVINCK. LEVE DE KONINGIN! ja, maar dat bewaar ik tot de Jaarbeurs. Of het antwoord is: nog niet, maar ik moet toch zien, dat ik tegen de Jaarbeurs iets nieuws heb. Dit is een bewijs,- dat in het zakenleven, meer en meer met de Jaarbeurs üerekend wordt Fn wat moeten we nu gaan vertellen van de radic en de e'. ctriciteit? Dat er nieuwi luidsprekers gedemonstreerd worden? Of nieuwe toestellen, keurig uitgevoerd, zooals we dat van de groote firma's gewend zijn, toestellen waarin vaak gramofoon en radio gecombineerd zijn. Of op verlichtingsgebied van nieuwe armaturen, van een ni soort lampen? Men kan 't veel eenvoudiger zelf gaan zien en beoordeelen, dan dat wij er de beschrijving van zouden geven, welke toch in bcknopten vorm gehouden zou moe ten wo den. Niet alleen voor het totnogtoe bekende gebruik zijn thans lampen aanwezig- Een speciale lamp voor hoogteznnbestraling wordt gedemonstreerd, en naar men ver zekerde is het gebruik daarvan onschadeli jk terwijl deze hoogtezon lamp een buitenge woon gunstigen invloed heeft op de gezond heid. In alle groepen rouwens heerscht op het oogenblik leven en vertier. Het blijkt reeds bij deze beurs, dat door de uitbreiding het mogelijk ge worden is, dat de bezoeker nog meer dan vroeger, zijn zaken volledig ter beurze al ka1- maken Roemeer het .iaarbeursbestuur erin s.a.agi oir alles te conccntreeren en in ©roeper hij-.pn te brengen, des te eenvoudi ger het nezoen voor den handelaar ter heur- 7i ivrrl, ',n des te meer bezoek er ook zal worden geconstateerd. Met als gevolg weer dat het aantal deelnemers grooter wordt. Ook dat is een vicieuze cirkel. Uitbouw in het binnenland En we willen daarom dit artikel besluiten met een aantal opmerkingen betreffende uitbouw van het Jaarbeursinstituut in het binnenland opmerkingen, waartoe de uit eenzetting van den heer Graadt van Roggen ons aanleiding heeft gegeven. De binnenlandSche propaganda zal er op gericht moeten worden in nauwer relatie te komen met de middenstands- en handels ereen igingen. De wederoprichting van een eigen Jaarbeurs-tijdschrift zal in overweging genomen worden. Dat voor de groepscom- nissies nog m7>!ijli]d een wijder arbeids veld open ligt r.m jnch, als vertrouwensman ncn hunner belriiisgroep voor nog andere zakelijke belangen dan de meer engere Jaar, beursbelangen dienstbaar te maken, is mogelijkheid waarvan de verwezenlijking mede onder de pogen zal moeten worden ge zeen. De bouw van 't Tweede Gebouw heeft het Jaarbeursinstituut heengebracht over 't doode punt, wiarop het a! eenigen tijd was komen te staan en opent nieuwe banen tot nieuw leven. Aanvulling In aanvulling op ons verslag betreffende het Kon- bezoek, diene nog, dat Prins Hen drik na het vertrek der Koningin heeft deelgenomen aan een noenmaal in den Raadskelder, aangeboden door den Raad van Beheer der Jaarbeurs aan de leden van het Algemeen Beluur en der I. T. O. W. U. EEN CAFE IN VLAMMEN. In den afgeloopcn nacht heeft felle brand gewoed in het café-restaurant „Oud- Mebrensteyn" aan het Meerensteijnplein te -Beverwijk. Omstreeks half twee werd de brand ont dekt. De brandweer die vrijwel direct ter plaatse was heeft met 6 stralen gewerkt. De brand liet zich in den aanvang ernstig aanzien en het vuur dreigde over te slaan .naar de belendende perceelen. De brandweei slaagde er evenwel in dit te voorkomen. Het café is geheel uitgebrand. De dancing die boven hei café gevestigd is. brandde ge deeltelijk uit. Het woonhuis van den eigenaar van het café, P- v. d. Lem, dat naast het café- restaurant gelegen is, bleef behouden, doch kreeg waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. LEVEND VERBRAND. Het 3-jarig zoontje van H. wonende Cellc- I;roerstraat te Delft, Is Maandag in een em mer kokend water gevallen. Dc kleine werd naar het Hippolytus-zie- konhuis vervoerd, waar het Dinsdag is over leden. VERDRONKEN. Hit den Wilhclminasingel, nabij den wa tertoren te Breda, is het lijk opgehaald van mej. R., afkomstig uit Terheyden en in dienstbetrekking te Breda, die sinds begin 1-ebruari vermist werd. Tijdens den storm van Maandagavond is op de Lek bij Vreeswijk, de 23 jarige stuur man A. W. de Jong van dc sleepboot „Rotte" Ier firma Piet Smit Jr. te Rotterdam, over boord geslagen en verdronken. DOODELIJK AUTO-ONGELUK. De heer W. v. d. Huure, wonende te Rij sou burg, die op den Driebergschenweg werd tangereden door een auto, doordat de be duurder van deze auto door het verblindend licht van een tegenkomer geen uitzicht had, het ziekenhuis te Zeist aan de govol-' gen van de opgeloopen verwondingen over leden. INGEZONDEN MEDEDEELING. Huiduitslag Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep en doe er dan wat Pu- rol op; bij vocht-afscheidende uitslag en eczema's bovendien nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. DOODELIJKE NALATIGHEID. Het lijk van den fabrieksarbeider L., die in de oliefabriek van de firma Grok Laan to Wormerveer in een kuip, gevuld met kokende vetzuren is gevallen, is op last van de justitie in beslag genomen. Uit het ingestelde onderzoek zou zijn geble ken, dat de kuip niet was voorzien van de bij i wet voorgeschreven beveiliging. UIT DEN OUDEN TIJD. De oudheidverzamcling te Woubrugge uiit- ng een zilveren lepel uit de l?c eeuw inet milicwapen en initialen, alsmede wapens it datzelfde tijdperk, en een drietal gewe- •n. volgens constructie ook uit die eeuw. Bij graafwerk te Rolde (Dr.) zijn ongeveer 2000 looden kogels ter grootte van een knik ker gevonden. VOOR HENGELAARS. Door het bestuur van den Alg. Zuid-Hol- landschen Hengelaars Bond te Zevenhuizen is in de door haar gepachte 'vijvers in de af geloopcn maand losgelaten circa duizend pond maathoudende visch, welke nog zal worden gevolgd door een partij groote en kleine karpers. DE BRAND TE NIJMEGEN. Betreffende den brand in de stijfsel fabriek Hollandia te Nijmegen wordt gemeld, dat het geheele personeel er werken ongeveer 400 man aan den arbeid is gegaan. Of het afgebrande gedeelte weer zal wor den opgebouwd, staat nog niet vast. Gemengd Nieuws. Spontaan en geestdriftig brachten de zustei-s van het nieuwe Utreohtsche Diaconessen huis een driewerf hoera uit Koningin. De dame rechts in het zwart is d directrice van hef Diaconessenhuis; EEN KRANIGE TIPPELAAR. Dc GO-jarige heer P. M. van Wijk, direc teur der borstel fabriek „De Arend" te Hoorn is Dinsdagavond om kwart voor zeven in goede conditie te Vlissingon aangekomen, nadat hij den afstand HoornVlissingen in ze? dagen heeft volbracht HET WITTE MOBII ISATIFKRUIS Dinsdagavond werd m de groote zaal van den Dierentuin te 's-Gravenhage aan ver schillende daarvoor in aanmerking komende personen het Witte Mobilisatiekruis uit-e- reikL Generaal ten Bosoh reikt het kruis uti aan Minister Deckers. Op onze foto komen voor v.l.n.r.: gen. Ten Bosch, min. Deckers, daartusschen gen. Duymaer van Twist, verder zittend gen. Weiber, gen. Borel, ds, H. Janssen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5